به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 02 مهر 93 [ 20:07]
    سطح
    1
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 35
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class7 days registered
    تشکرها
    6

تشکرشده 2 در 2 پست

Array

ظاهر خواستگارم بیشتر از سنش نشون میده!

سلام

نمیدونم چطوری شروع کنم اما اول از خودم و شرایطم میگم:

دختری هستم 26 ساله با ظاهری معمولی و قدی نسبتا کوتاه...فرزند اخر یه خونواده پرجمعیت با پدری و مادری که اختلاف سنیشون باهام خیلی زیاده....مهندس هستم و شاغل...از نظر تحصیلات هم خونواده تحصیلکرده ای هستیم....

به واسطه ی اندام ریزه میزه ای که دارم سنم حداقل 3-4 سال کمتر از چیزی که هستم نشون میده و خب طبیعتا خواستگارای کوچیکتر از خودم زیاد دارم که همون پشت تلفن ردشون کردم...

من کلا خواستگاری که مدرک تحصیلیش ازم پایینتر باشه رد میکنم نه به این دلیل ک مدرکش پایینه بلکه به این دلیل که معتقدم دیدگاه و طرز فکر یک فرد دانشگاه رفته با کسی که نرفته خیلی اختلاف داره و البته اینم میدونم که استثنا همیشه هست اما خب من ریسک نمیکنم!

حالا اصل قضیه اینجاست:

به تازگی خواستگاری داشتم که دانشجوی انصرافی هست ...ینی دو سال در مقطع لیسانس تحصیل کرده و بعد انصراف داده...متولد 61 هست و شغلش آزاده....
    خب من با این موارد مشکلی نداشتم و با اینکه به نظرم سن 32 سال زیاد هست ولی خب بازم قبول کردم که بیان برای خواستگاری...وقتی پسر رو دیدم واقعیتش یه کم جا خوردم!موهای ایشون جوگندمی بود ینی تقریبا سنش به ادم های 40 ساله میخورد!پوستشون از من سفیدتر و قد و هیکلشون بلندتر و تپلتر....
    مادرم که به محض دیدن ایشون جواب رد رو با طرز نگاهشون و اجازه ندادنشون برای صحبت خصوصی ما دادن اما خواهرم میگه خیلی هم خوبه!میگه ظاهرش خیلی هم خوب و زیباست و رنگ موهاش مسئله ای نیس که بخوای به خاطرش جواب منفی بدی!
    مادر پسره خیلی من رو پسندیده و از نگاه های پسرش هم فهمیدم که اونم ظاهرا پسندید منو اما خب مادرم به شدت خورد توی ذوقش که چرا طرف انقد پیر نشون میده!

حالا من موندم که قبول کنم ظاهرش رو و وارد مرحله ی بعد و صحبت های بعدی بشیم یا اینکه من کنار ایشون مثل دخترش هستم و ظاهر ناموزونی داره این قضیه و ردش کنم؟!

از طرفی میگم با توجه به شرایط سنی پدر و مادرم،محل زندگیمون(تقریبا پایین شهر!)،پرجمعیت بودنمون و بالا رفتن سن من شاید دیگه مورد مناسب تری برام پیدا نشه و لااقل اجازه بدم برای صحبت پا پیش بذارن شاید از نظر اخلاقی مورد پسندم شد و از طرفی واقعا کمی توی ذوق خودمم خورد وقتی ایشون رو دیدم...

توی دوراهی بدی گیر کردم

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 14 اردیبهشت 94 [ 23:45]
    سطح
    26
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 52
    دستاوردها:
    SocialTagger First Class3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    163

تشکرشده 220 در 97 پست

Array
    دلایل منطقی از هرکسی قابل قبوله فقط منطقی

شما باید این مساله رو باخودت حل کنی ،خودت باید روش فکر کنی
    نه مامان وخواهرت ،شاید چهار سال دیگه باخوواهرت لج افتادی و بهت گفت با این پیر شوهرت شاید فقط واسه تحقیر و ازار تو ،شاید هم بگه من میخواستم فقط ازدواج کنی

ظاهر ایشون رو خودت باید بپسندی ، در مورد سنشون هم تحقیق کن درست باشه

3. 5 کاربر از پست مفید کاربر19 تشکرکرده اند .

afagh* (سه شنبه 11 شهریور 93), khaleghezey (سه شنبه 11 شهریور 93), فرهنگ 27 (دوشنبه 10 شهریور 93), مصباح الهدی (دوشنبه 10 شهریور 93), شیدا. (دوشنبه 10 شهریور 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 10 اردیبهشت 98 [ 12:47]
    سطح
    95
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 473
    Overall activity: 30.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocial10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    5,037

تشکرشده 6,499 در 1,515 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام آفاق جان
    این طور نمیشه قضاوت کنی.
    اگر کلا از قیافه اش خوشت نمیاد و قیافه برایت مهم هست که به نظرم رد کن.
    اما اگر نه وقتی یک نفر خصوصیات مثبت دیگه ای داشته باشه می تونه به دلت بشینه قضیه فرق می کنه!

این که تو از اون آقا زیباتری خیلی خوبه. اما اگر اون به جز ظاهر در موضوعات دیگه هم از تو پیر تر هست ب نظرم خوب نیست. مثلا اگر تو اهل تفریح و شاد باشی اما اون آقا نه خیلی نکته منفی هست.چون بعدا همو درک نمی کنید.
    البته ببین همین اول یه خصوصیت منفی دیگه هم داره که فکر کنم از نظر تو موجه نباشه. انصراف داده در مقطع لیسانس! یعنی باید کاملا این را بفهمی چرا انصراف داده؟
    دلیلش مهمه!
    از طرفی هم خانواده ات هم انگار تمایلی دارن و مادرت خوششون نیومده. موافقت خانواده هم مهمه.

اما دو خط آخرت را خوندم نمی تونم بهت نظر قطعی بدم. اگه می بینی شرایط دیگشون بد نیست و خوبی هایی داره یک جلسه ضرر نداره. ولی اگر تو این یک جلسه به دلت ننشست دیگه ادامه نده!خیالت هم راحت میشه
    اینم می گم انجام بدی که بعدا نگی ای کاش اون آقا را می دیدم شاید به دلم می نشست!.... می خوام شاید نداشته باشی.
    بازم بیشتر با خانواده ات مشورت کن

موفق و خوشبخت باشی

اگر روزی ،محبت کردی بی منت، لذت بردی بی گناه ، بخشیدی بی شرط
    بدان آن روز را واقعا زندگی کرده ای

یا ضامن بی ضامن ها...!!!

حسرت کرب و بلا در دل من پنهانیست؛
    من ندانم که چه اندازه ز عمرم باقیست؛

کربلا گر نشدم دعوت، از این بار گناه،
    ضامن من بشود ضامن آهو کافیست؟

با توکل بر خدای متعال:محکم، با امید و با انگیزه

5. 8 کاربر از پست مفید مصباح الهدی تشکرکرده اند .

afagh* (سه شنبه 11 شهریور 93), khaleghezey (سه شنبه 11 شهریور 93), parsa1400 (دوشنبه 10 شهریور 93), terme00 (چهارشنبه 12 شهریور 93), فرهنگ 27 (دوشنبه 10 شهریور 93), کاربر19 (دوشنبه 10 شهریور 93), آونگ (دوشنبه 10 شهریور 93), شیدا. (دوشنبه 10 شهریور 93)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    درود بانو

نمیشه که یکی را بخاطر سنش یکی بخاطر مدرکش یکی بخاطر قیافش رد کنی خودت هم که با توجه قدی که دارید و صورتتان نسبت به سنت کمتر نشان میده.توی یه خانواده پرجمعیت و پایین شهر خوب با توجه به همه شرایط فکر کنم بهتره روی گزینه هایی که دارید بیشتر فکر کنید و بطور کامل بسنجید.
    مخصوصا اینکه شما سنت کمتر هم نشان میده خوب این هم خوبه که خواستگار بیشتری براتون میاد و هم بد که حتی سن کمتر هم میاد جلو برای خواستگاری خوب البته گناهی هم نداره طفلی چون از سن واقعی شما خبر نداره.

در هر صورت اجازه بدید بیان خواستگاری بشینید باهمدیگه صحبت کنید اگر دیدی معیارهای اصلی مد نظر شما را داشتند و اینکه تا حدودی هم به دل شما نشستند خوب جلسات را ادامه بدید اگرم دیدید نه اونی نبود که مشا میخواستید خوب خیلی محترمانه جواب منفی میدید.حداقلش اینه یه تجربه جدید بدست میاری و به اطلاعاتت اضافه میشه.

اینکه پوستش سفیدتره که خیلی خوبه قد و هیکلشم مناسبه بایدم از شما بزرگتر باشه از نظر تناسب اندام اینجوری وقتی کنار هم قدم میزنید خیلی جلوه بیشتری دارید.(بنظر من بشخصه خیلی جالب نیست زن از مردش قد بلندتر و هیکلش درشت تر باشه توی ذوق میزنن یکجورایی)البته این نظر شخصی منه

خوب حالا یه سوال
    معیارهای شما برای انتخاب شریک زندگیتان چیه میشه لطف کنید بر اساس اولویت همراه با توضیحات بنویسید.

پ.ن:
    از نگاه های پسرش هم فهمیدم که اونم ظاهرا پسندی
    یاد جلسه اول خواستگار یخودم افتادم چقدر خجالتی بودم
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !

7. 2 کاربر از پست مفید khaleghezey تشکرکرده اند .

afagh* (سه شنبه 11 شهریور 93), terme00 (چهارشنبه 12 شهریور 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    تشکرها
    6

تشکرشده 2 در 2 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط minaaa نمایش پست ها
    دلایل منطقی از هرکسی قابل قبوله فقط منطقی

شما باید این مساله رو باخودت حل کنی ،خودت باید روش فکر کنی
    نه مامان وخواهرت ،شاید چهار سال دیگه باخوواهرت لج افتادی و بهت گفت با این پیر شوهرت شاید فقط واسه تحقیر و ازار تو ،شاید هم بگه من میخواستم فقط ازدواج کنی

ظاهر ایشون رو خودت باید بپسندی ، در مورد سنشون هم تحقیق کن درست باشه
    \

من با خواهرم خیلی صمیمی هستیم و بحث لج افتادن و اینها در آینده بعید به نظر میرسه اما حتی اگر همچین چیزی هم باشه باز من برام مهم نیست...چون من وقتی کسی رو انتخاب کنم و بهش بله بدم دیگه حرف کسی برام مهم نیست چون این انتخاب خودم بوده و اون طرف رو همین طوری پذیرفتم....

اوهوم اینکه سنش رو راست گفته باشه مهمه!

نقل قول نوشته اصلی توسط مصباح الهدی نمایش پست ها
    سلام آفاق جان

این طور نمیشه قضاوت کنی.
    اگر کلا از قیافه اش خوشت نمیاد و قیافه برایت مهم هست که به نظرم رد کن.

اما اگر نه وقتی یک نفر خصوصیات مثبت دیگه ای داشته باشه می تونه به دلت بشینه قضیه فرق می کنه!

این که تو از اون آقا زیباتری خیلی خوبه. اما اگر اون به جز ظاهر در موضوعات دیگه هم از تو پیر تر هست ب نظرم خوب نیست. مثلا اگر تو اهل تفریح و شاد باشی اما اون آقا نه خیلی نکته منفی هست.چون بعدا همو درک نمی کنید.

البته ببین همین اول یه خصوصیت منفی دیگه هم داره که فکر کنم از نظر تو موجه نباشه. انصراف داده در مقطع لیسانس! یعنی باید کاملا این را بفهمی چرا انصراف داده؟
    دلیلش مهمه!

از طرفی هم خانواده ات هم انگار تمایلی دارن و مادرت خوششون نیومده. موافقت خانواده هم مهمه.

اما دو خط آخرت را خوندم نمی تونم بهت نظر قطعی بدم. اگه می بینی شرایط دیگشون بد نیست و خوبی هایی داره یک جلسه ضرر نداره. ولی اگر تو این یک جلسه به دلت ننشست دیگه ادامه نده!خیالت هم راحت میشه
    اینم می گم انجام بدی که بعدا نگی ای کاش اون آقا را می دیدم شاید به دلم می نشست!.... می خوام شاید نداشته باشی.

بازم بیشتر با خانواده ات مشورت کن

موفق و خوشبخت باشی

سلام

مرسی که وقت گذاشتین...

والا برای من ظاهر در حد خودم باشه کفایت میکنه ولی من در کنار ایشون مثل دخترشون هستم!اینه که یه کم مرددم کرده..

برای انصراف از تحصیل هم همون اول پرسیدم گفتن که مهندسی پتروشیمی میخوندن و چون بعد از دو سال نیاز بوده که برن عسلویه و در واقع کلا زندگیشونو باید منتقل میکردن اونجا دیگه منصرف شدن!البته اینارو مادرشون بهم گفت جلسه اول ولی وقتی از خودشون توی جلسه خواستگاری پرسیدم میزان تحصیلات رو گفتن دیپلم!اصلا هم اشاره ای به این موضوع نکردن...مادرم میگه شاید مادرش غلو کرده و یه جورایی راستش رو نگفته!

در مورد موافقت خانواده هم که کلا میگن ما نظرمون رو میگیم ولی بازم هر چی نظر خودت هست..

مرسی از راهنمایتون...حتما روش فکر خواهم کرد...

نقل قول نوشته اصلی توسط khaleghezey نمایش پست ها
    درود بانو

نمیشه که یکی را بخاطر سنش یکی بخاطر مدرکش یکی بخاطر قیافش رد کنی خودت هم که با توجه قدی که دارید و صورتتان نسبت به سنت کمتر نشان میده.توی یه خانواده پرجمعیت و پایین شهر خوب با توجه به همه شرایط فکر کنم بهتره روی گزینه هایی که دارید بیشتر فکر کنید و بطور کامل بسنجید.
    مخصوصا اینکه شما سنت کمتر هم نشان میده خوب این هم خوبه که خواستگار بیشتری براتون میاد و هم بد که حتی سن کمتر هم میاد جلو برای خواستگاری خوب البته گناهی هم نداره طفلی چون از سن واقعی شما خبر نداره.

در هر صورت اجازه بدید بیان خواستگاری بشینید باهمدیگه صحبت کنید اگر دیدی معیارهای اصلی مد نظر شما را داشتند و اینکه تا حدودی هم به دل شما نشستند خوب جلسات را ادامه بدید اگرم دیدید نه اونی نبود که مشا میخواستید خوب خیلی محترمانه جواب منفی میدید.حداقلش اینه یه تجربه جدید بدست میاری و به اطلاعاتت اضافه میشه.

اینکه پوستش سفیدتره که خیلی خوبه قد و هیکلشم مناسبه بایدم از شما بزرگتر باشه از نظر تناسب اندام اینجوری وقتی کنار هم قدم میزنید خیلی جلوه بیشتری دارید.(بنظر من بشخصه خیلی جالب نیست زن از مردش قد بلندتر و هیکلش درشت تر باشه توی ذوق میزنن یکجورایی)البته این نظر شخصی منه

خوب حالا یه سوال
    معیارهای شما برای انتخاب شریک زندگیتان چیه میشه لطف کنید بر اساس اولویت همراه با توضیحات بنویسید.

پ.ن:

یاد جلسه اول خواستگار یخودم افتادم چقدر خجالتی بودم
    درود گرامی

من تا حالا غیر از ایشون کسی رو به خاطر ظاهر رد نکردم...در مورد سن هم خب خانواده های طرف مقابل هم خیلیا موافق نیستن پسرشون با دختر بزرگتر از خودش ازدواج کنه!ضمن این که من با یکی دو سال کوچیکتر مشکلی ندارم اما خدایی دیگه پسر 21-22 ساله به من نمیخوره از نظر فکری و اینا!!
    در مورد مدرک اما یه کم سخت گیرم...چون فکر میکنم واقعا طرز فکر ادم دانشگاه رفته با نرفته خیلی فرق داره!نمیدونم شاید زیادی حساس هستم روی این موضوع!چیزی هم که باعث حساسیتم شده برخوردم با افراد دیپلمه و احساس تفاوت عمیق فکری و فرهنگی بین خودم و اونهاست!

نه خو من نمیگم که از من بلندتر و هیکلی تر نباشه!منم با شما هم عقیده م در این مورد اما میگم این بلندتری و هیکلی تر بودن تا یه اندازه ای خوبه وقتی بیش از حد باشه خو میشیم فیل و فنجون یا مث پدر و دختر

معیارهای من:

1.هم کفو بودن از همه نظر:
    ینی اینکه خانواده های دو طرف بهم بخورن از همه نظر مخصوصا از نظر فرهنگی و مذهبی...حالا نه اینکه بگم صد در صد مثل هم باشیم ولی خو شباهت ها بیشتر از تفاوت ها به چشم بیاد!

2.ایمان:

من خودم از نظر مذهبی معمولی هستم و دوس دارم همسرم هم حداقل های مذهبی رو داشته باشه حالا مذهبی تر هم بود که بهتر اما نه در حد خشک مقدس!دوس دارم حلال و حروم سرش بشه...توکلش به خدا باشه و توی سختیا خودشو نبازه...حق الناس براش مهم باشه و از این جور مسائل...

3.اخلاق:

اینم توضیح نداره دیگه!...از نظر اخلاقی باید متعادل بود...نمیگم من کاملم...همه اشکالاتی دارن ولی خو باید در جمع بندی اخلاقی که از ایشون دارم نکات مثبت به منفی بچربه...مثلا من به شخصه خیلی شر و شور و شیطون هستم البته نه در حد جلف بازی ولی خب کلا خنده رو هستم و اهل شوخی...دوس دارم همسرم هم در این مورد مثل خودم باشه...

4.صداقت:

صداقت هم جزو موارد اخلاقی هست اما من جداش کردم چون خیلی خیلی برام مهم هست...من حتی با یه دروغ ممکنه تمام ذهنیتم از یه نفر نابود بشه!به شدت حساسم روی این مساله...

5.تحصیلات:
    که خب اینم توضیحش رو در بین صحبتام گفتم...

6.شغل:
    این که درامد طرف چقدر هست مهم نیست...مهم اینه که ادم کاری باشه و اهل تلاش...از کسایی که فقط میخورن و میخوابن و منتظرن کار بیاد در خونه رو بزنه بدم میاد...یا اینکه فقط برای اینکه بگن من کار دارم دو سه ساعت در روز خودشونو مشغول کنن به یه کار الکی!

7.ظاهر:
    نمیگم خوشگل باشه...در حد خودم حتی پایین تر هم بود مشکلی نیست فقط دیگه خیلی پیر نباشه مثل این مورد!

اینایی که گفتم معیارهای اصلی من هستن که به جز سه مورد اخر بقیه موارد یه جورایی همه در رتبه یک قرار میگیرن!ینی اینکه اهمیتشون در حد هم هست با اختلاف چند صدم درصد...

اگر کسی این موارد رو داشت اونوقت میرم سراغ معیارهای فرعی که خب اهمیتشون به مراتب کمتر هست...
    ویرایش توسط afagh* : سه شنبه 11 شهریور 93 در ساعت 11:07

9. کاربر روبرو از پست مفید afagh* تشکرکرده است .

khaleghezey (سه شنبه 11 شهریور 93)

عضو فعال

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    15,723

Array
    درود بانو

معیارهات درسته و خیلی هم خوبه ولی باید بشینی تا فرد مورد نظرت بیاد با اینکه معیارهات درسته ولی فکر کنم یکم باید بیشتر بشنی تا اینجور پسر مد نظر شما پیدا بشه و با شرایط شما و خانوادت و معیارهات هم ایشون شما را قبول بکنه و هم شما ایشونو قبول بکنید

7.ظاهر:
    نمیگم خوشگل باشه...در حد خودم حتی پایین تر هم بود مشکلی نیست فقط دیگه خیلی پیر نباشه مثل این مورد!

خوب خود به خود مشکلتان حل شد پس ایشون مد نظر شما نیستند لطفا بهشون بگید تشریف نیارن اینجوری بهتره برای دوطرف.
    ایشالله یه ازدواج خوب را تجربه کنید.

پ.ن:دوتا حالت بیشتر ندار
    توی اینکه معیارهای دخترهای ایرانی درسته خوب شکی درش نیست

1.تعادل ایجاد کنید و نمره بندی کنید و بعضی وقتها هم سبک سنگین کنید
    2.بشینید توی خونه تا پسر مورد نظر با توجه به معیارهای شما بیاد خواستگاری
    حالا از اونو پسرها
    1.اینکه جمعیت خانوادش کم باشه,وضع مالیشون خوب باشه,از خودش درآمد داشته باشه,دختره زیبا باشه و بهتره قدش بلند باشه,اجتماعی باشه,کارمند باشه بهتره اونم دولتی,اخلاق و محجبه هم باشه

این معیار کلی اقا پسرهاست حالا حرف من فکر نکنید همیهش جوان هستید و روی بورس نه از این خبرها نیستش

1.اونایی که پولدارن خیلیهاشون میرن سراغ عشق و حالشون و لذت های مجردی را ول نمیکنن بیان زن بگیرن و خودشان را بنداز توی دردسر متاهلی و کلی مسئولیت جورواجور
    2.اونایی که تحصیلکرده هستند اکثرا بیکارن یا با شغل با درامد کم پس اینا هم زن نمیگیرن چون نه خونه دارن نه ماشین نه پس انداز تازشم زن بخوان بگیرن معیار مالی و موقعیت خانوادگی در اولویته
    3.نسل پسرهای امروز دیگه مثل قبل نیست مسئولیت پذیر باشن و مرد بشن الان بیشتر دوست دارن پسر بمونن و لذت ببرن
    پس گزینه های کمی میماند و هرچه کمتر معیارهای پسرها را داشته باشید احتمال ازدواج کردن کمتره.

تحلیل من بصورت کلی بود امکان داره یه سری جاهاش کاملا درست نباشه ولی بصورت کلی درسته.

روز خبوی داشته باشید بانو
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ

11. 3 کاربر از پست مفید khaleghezey تشکرکرده اند .

afagh* (سه شنبه 11 شهریور 93), terme00 (چهارشنبه 12 شهریور 93), فرهنگ 27 (سه شنبه 11 شهریور 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 19 مرداد 95 [ 15:24]
    سطح
    39
    Level completed: 82%, Points required for next Level: 28
    Overall activity: 73.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    94

تشکرشده 539 در 149 پست

Array
    سلام دوست عزیز
    من نظر شخصیم اینه غیر از جلسه اول که اومدن باز ببینیشون و با هم صحبت کنید البته با اجازه خانواده ها... اون وقت بعد یه مدت پشیمون نمیشین که چرا ردش کردین... البته اگر دودل هستین.. اگر به طور کلی خوشتون نیومد که هیچی...هیچ وقت به خاطر اینکه شاید موارد دیگه ای نباشه تن به ازدواج ندین ... اما اینم در نظر بگیرین مرد های مسئولیت پذیر و مناسب برای ازدواج شاید الان کمتره نسبت به گذشته... اگر با معیار های کلیتون میخونه به نظر من به خودتون و ایشون فرصت شناخت بیشتر بدین شاید به دلتون بشینه.....
    براتون آرزوی موفقیا میکنم

13. 2 کاربر از پست مفید ida bahrami تشکرکرده اند .

afagh* (سه شنبه 11 شهریور 93), khaleghezey (سه شنبه 11 شهریور 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    تشکرها
    6

تشکرشده 2 در 2 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط khaleghezey نمایش پست ها
    درود بانو

معیارهات درسته و خیلی هم خوبه ولی باید بشینی تا فرد مورد نظرت بیاد با اینکه معیارهات درسته ولی فکر کنم یکم باید بیشتر بشنی تا اینجور پسر مد نظر شما پیدا بشه و با شرایط شما و خانوادت و معیارهات هم ایشون شما را قبول بکنه و هم شما ایشونو قبول بکنید

7.ظاهر:

خوب خود به خود مشکلتان حل شد پس ایشون مد نظر شما نیستند لطفا بهشون بگید تشریف نیارن اینجوری بهتره برای دوطرف.
    ایشالله یه ازدواج خوب را تجربه کنید.

پ.ن:دوتا حالت بیشتر ندار
    توی اینکه معیارهای دخترهای ایرانی درسته خوب شکی درش نیست

1.تعادل ایجاد کنید و نمره بندی کنید و بعضی وقتها هم سبک سنگین کنید
    2.بشینید توی خونه تا پسر مورد نظر با توجه به معیارهای شما بیاد خواستگاری
    حالا از اونو پسرها
    1.اینکه جمعیت خانوادش کم باشه,وضع مالیشون خوب باشه,از خودش درآمد داشته باشه,دختره زیبا باشه و بهتره قدش بلند باشه,اجتماعی باشه,کارمند باشه بهتره اونم دولتی,اخلاق و محجبه هم باشه

این معیار کلی اقا پسرهاست حالا حرف من فکر نکنید همیهش جوان هستید و روی بورس نه از این خبرها نیستش

1.اونایی که پولدارن خیلیهاشون میرن سراغ عشق و حالشون و لذت های مجردی را ول نمیکنن بیان زن بگیرن و خودشان را بنداز توی دردسر متاهلی و کلی مسئولیت جورواجور
    2.اونایی که تحصیلکرده هستند اکثرا بیکارن یا با شغل با درامد کم پس اینا هم زن نمیگیرن چون نه خونه دارن نه ماشین نه پس انداز تازشم زن بخوان بگیرن معیار مالی و موقعیت خانوادگی در اولویته
    3.نسل پسرهای امروز دیگه مثل قبل نیست مسئولیت پذیر باشن و مرد بشن الان بیشتر دوست دارن پسر بمونن و لذت ببرن
    پس گزینه های کمی میماند و هرچه کمتر معیارهای پسرها را داشته باشید احتمال ازدواج کردن کمتره.

تحلیل من بصورت کلی بود امکان داره یه سری جاهاش کاملا درست نباشه ولی بصورت کلی درسته.

روز خبوی داشته باشید بانو
    سلام

خیلی ممنون که وقت میذارین

خب الان معیارهای من ینی خیلی بلند پروازانه بود؟!!توقع زیادی داشتم از کسی که قراره یک عمر باهاش زندگی کنم؟
    من حس میکنم اخلاقیات و معنویات چیزی نیست که بشه تعدیلش کرد!در مورد شغل هم ک سخت گیر نیستم فقط میمونه مدرک!که اونم صرفا داشتن مدرک برام مهم نیست و توضیحش رو دادم...

نمیدونم شاید من یه کم غلو کردم در بیان شرایطم!از بین مواردی که گفتین من اونایی که پررنگ کردم رو دارم و از نظر ظاهر هم معمولی هستم ینی اگر خیلی زیبا نیستم زشت هم نیستم!وضع مالیمون هم در حد متوسط هست و اگر از نظر جمعیتی پر جمعیت محسوب میشیم اما از اون طرف خانواده ای تحصیلکرده هستیم!پس خیلی شرایطم آن نرمال نیست!

در کل من تنها بودن رو ترجیح میدم به زندگی کردن با کسی که حداقل معیارهام رو هم نداشته باشه...من توی مسائل مالی و مراسم و مهریه و این جور چیزا سخت گیر نیستم پس به خودم حق میدم که لااقل از نظر معنوی و روحی یکی رو متناسب با خودم انتخاب کنم!حالا اگر همچین کسی کمه یا اصلا نیست،مشکلی نیست تنها میمونم

مرسی همچنین

نقل قول نوشته اصلی توسط ida bahrami نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    من نظر شخصیم اینه غیر از جلسه اول که اومدن باز ببینیشون و با هم صحبت کنید البته با اجازه خانواده ها... اون وقت بعد یه مدت پشیمون نمیشین که چرا ردش کردین... البته اگر دودل هستین.. اگر به طور کلی خوشتون نیومد که هیچی...هیچ وقت به خاطر اینکه شاید موارد دیگه ای نباشه تن به ازدواج ندین ... اما اینم در نظر بگیرین مرد های مسئولیت پذیر و مناسب برای ازدواج شاید الان کمتره نسبت به گذشته... اگر با معیار های کلیتون میخونه به نظر من به خودتون و ایشون فرصت شناخت بیشتر بدین شاید به دلتون بشینه.....
    براتون آرزوی موفقیا میکنم
    سلام گرامی...والا ما استخاره کردیم و خیلی بد اومد...بنابراین جوابم منفی هست..

من هیچ وقت به این دلیل که مبادا مورد دیگه ای نباشه ازدواج نخواهم کرد...اگر میخواستم این طوری فکر کنم که خیلی وقت پیش باید تن به ازدواج میدادم!

اوهوم در این مورد موافقم باهاتون...پسر خوب مثل دختر خوب به شدت کم شده...اما من همیشه به این اعتقاد داشتم که خدا به هر کسی یکی درست مثل خودش میده

مرسی که وقت گذاشتین

15. کاربر روبرو از پست مفید afagh* تشکرکرده است .

khaleghezey (سه شنبه 11 شهریور 93)

عضو فعال

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    15,723

Array
    از طرز فکرت خوشم اومد آفرین

حرفم بصورت کلی بود شخصی بخوام به شما بگم.معیارهات خوب هستند یه جدول بندی کن از 1تا 5 نمره بزار برای خواستگارهایی کهب رات میان سعی کن بعضی وقتها انعطاف خودت را بیشتر بکنید.

در مورد تحصیل باهات موافقم ولی لطفا اجازه بده وقتی دیدی فرد مورد نظرت معیارهایی که مدنظرت تا حدود زیادی دارا هستش بیاد جلو شانسو امتحان کنه فوقش بعد ازدواج صحبت میکنید ادامه تحصیل بده شرایطشو کسب کرد.خود من دیپلمه هستم و همسرم فوق لیسانس شرایطش باشه واقعا خودم دوست دارم برم دانشگاه رشته روانشناسی ولی فعلا اوضاع اقتصادی بهم این اجازه را نمیده.البته اگه بقیه شرایط شما را تا حدودی زیادی دارا بود که این ضعفشو پشتیبانی کنه
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ

17. کاربر روبرو از پست مفید khaleghezey تشکرکرده است .

afagh* (چهارشنبه 12 شهریور 93)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)