به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 37 , از مجموع 37
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 09 شهریور 93 [ 17:44]
    سطح
    1
    Level completed: 36%, Points required for next Level: 32
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    بله سپیده جان موافقم. ایشون الان کاملا به اشتباهش پی برده و میدونه که سادگی کرده هرچند همون موقع هم به اشتباهش،واقف بوده. منم اصلا کار اون آقا رو موجه نمیدونم. منظورم از گفتم اینه که همه ی مردا اگه با زنی باشن میتونن خراب بودنش رو تشخیص بدن مخصوصا اگه اون مرد هفت خط باشه که صد در صد میفهمه. و هیچ پسری یک دختر خراب رو قبول نمیکنه. منظورم این هست که حتی اون پسر هم به یه جورایی به طینت دختره آگاه بوده. من همچنان منتظر پاسخ یه مشاور مجرب از سایت هستم. از پاسخ همه ی دوستان هم ممنونم ولی شرایط دوستم بحرانیه. چطور میتونم پاسخ مشاورین رو بگیرم؟

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط girl1 نمایش پست ها
    بله سپیده جان موافقم. ایشون الان کاملا به اشتباهش پی برده و میدونه که سادگی کرده هرچند همون موقع هم به اشتباهش،واقف بوده. منم اصلا کار اون آقا رو موجه نمیدونم. منظورم از گفتم اینه که همه ی مردا اگه با زنی باشن میتونن خراب بودنش رو تشخیص بدن مخصوصا اگه اون مرد هفت خط باشه که صد در صد میفهمه. و هیچ پسری یک دختر خراب رو قبول نمیکنه. منظورم این هست که حتی اون پسر هم به یه جورایی به طینت دختره آگاه بوده. من همچنان منتظر پاسخ یه مشاور مجرب از سایت هستم. از پاسخ همه ی دوستان هم ممنونم ولی شرایط دوستم بحرانیه. چطور میتونم پاسخ مشاورین رو بگیرم؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط مدیرهمدردی نمایش پست ها
    با سلام
    لینک این تپیک باید در تاپیک ذیل گذاشته شود.
    دلایل عینی برای منع رابطه های دوستی دختر و پسر

دوستان توجه کنند هر گردی گردو نیست.
    هر مشکلی راهکار خودش را دارد.
    این مسئله مراجع از چند زاویه و جنبه باید بررسی شود.
    1 - این خانم از نظر فرهنگی، مذهبی و اجتماعی قائل به ارتباط با جنس مخالف و ارتباط حضوری و لمس و ... با یک آقایی بوده است که در تعهدش نبوده است. لذا طبیعی هست نباید با آقایی که مخالف اینگونه ارتباطات هست و خودش هم تن نداده است، ازدواج کند. چون در غیر اینصورت به خاطر این تفاوت دیدگاه ، دچار درگیری و در نهایت احتمالا جدایی خواهند شد.

2 - گاهی فردی در گذشته فقط یک بار لغزشی سطحی داشته است یا خطایی کرده است و احساس گناه و پشیمانی و توبه کرده است . که نوع دیگر باید این مسئله بررسی شود.

3 - گاهی مسئله خطا یک یا چند پیامک بوده است. و فرد هم ترس از ارتباط داشته و هم تن نداده و هم پشیمان شده است. و هیچکس هم خبر ندارد و او هم به هیچ وجه وابستگی نداشته است. اینجا هم باید جداگانه بررسی شود.

4 - به هر حال چه دختر و چه پسر وقتی اختیار خود را در دست احساس خود گذاشته اند و همه نوع رابطه و ارتباطی را تجربه می کنند باید آمادگی پرداختن هزینه های سنگین آن هم باشند. امروز خیلی دختران و پسران بدون توجه به عواقب اینگونه دوستی هایی با جنس مخالف تجارب مختلف را دارند. و معمولا اگر به ازدواج ختم شود با بدبینی و مشکلاتی همراه هست و اگر به ازدواج هم ختم نشود تاثیر بسیار منفی و بدی را روی انتخاب همسر برای آنها دارد.

این مراجع با این شرایط جزء بند یک هست. و خودش باید همسری را بلی بگوید که چنین ارتباطهایی را قبول داشته باشد. و اگر با فردی ازدواج کند که در این مسائل حساس هست و خودش تن نداده است. مثل قمار می ماند.
    اگر تا آخر عمر مخفی بماند. که مانده است. لیکن هر وقت شکی به این رابطه بشود زندگی به هوا می رود.

منظورتون دقیقا از مشاور مجرب چیه و کیه ؟؟!!!!

منتظر پاسخ مشاور مجرب هستید یا منتظر تایید شدن دوستتون؟؟

ایشون با دوست پسرش رابطه داشته و در توجیهش می گید چون دوست پسرش برای تامین نیازهاش با زن متاهل ( که اتفاقا دوست همین خانم هم بوده !) رابطه داشته، دوستم بهش گفته بیا با خودم باش. عذر بدتر از گناه !!!!!

دوست شما با مردی رابطه داشته و دل بسته و قصد ازدواج داشته که با زن متاهل! اونم با دوست خودش! رابطه داشته ......

جالبه که می گید دوستم بعدا بخاطر خیانت ازش جدا شد. خب این که جلو جلو و قبل این ماجراها خیانت می کرده. خودش به دوست گفته من با یه زن متاهل هستم.

دوست من، آدم سر هر کسی را که بتونه کلاه بذاره، سر خودش را نمی تونه.
    یه بار دیگه این جمله ها و توجیهاتی که نوشتی بخون. ببین اصلا می تونی دو تا جمله ی هماهنگ پیدا کنی؟
    همش ضدو نقیض ! همش توجیه!!

اون موردی هم که می گید خدا گفته گناهتون را فاش نکنید و هوار نزنید برای ریختن نشدن قبح گناه و رفتارهای زشت تو جامعه بوده، الان که ماشاله همه زشتیها و وقاحتها اسمشون شده عشق و دلبستگی و سادگی و نیاز و ...
    خدا نگفته سر دیگری را کلاه بذار و دروغ بهش بگو. گفته کارهای زشتت را فریاد نزن. همین. یعنی این دوستتون لزومی نداره هر جا می شینه بگه من رابطه داشتم و فلان کردم و بهمان کردم. به دیگران ربطی نداره. مثلا نباید به شما هم می گفت. نباید اینقدر قبح کارش را بریزه و به همه بگه.
    اما وقتی کسی قراره شریک زندگیش بشه و بر اساس این موضوع تصمیم بگیره، یا باید بهش بگه، یا به بهانه ای ردش کنه بره.

خدا نگفته به همه بگو، فقط به اونی که باید بگی نگو!!!!
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا
    ویرایش توسط شیدا. : جمعه 07 شهریور 93 در ساعت 02:15

3. 6 کاربر از پست مفید شیدا. تشکرکرده اند .

baitollah-abbaspour (چهارشنبه 20 آبان 94), deljoo_deltang (شنبه 08 شهریور 93), haahaa (جمعه 07 شهریور 93), hamdan (شنبه 08 شهریور 93), mahasty (جمعه 07 شهریور 93), معاون کلانتر (جمعه 07 شهریور 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    راستش من تازه به این گروه اومدم و واقعا نمیدونم کی مشاوره و کی کاربر عادی. تا الان تا حدودی فهمیدم فرشته ی مهربون توضیحات خوبی میده. ببین شیدا جان حرفات پر از خشم و برای یک رنجدیده پر از استرس. شما مبرا از خطایی؟ شما مطمئنی شیطون شما رو گول نمیزنه؟! نه عزیزم. اینکه گفتم میدونسته با دوستش رابطه داره به این صورت بوده که به اون دوستش آبجی میگفته. سر این جریان هم کشمکش داشتن اما وابستگی مفرط مانع عقل میشد. من الان نمیخوام اون گذشته رو برای شما کنکاش،کنم. فقط میخوام راه حلی برای آینده ی این دوستم باشه؟ همین

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 19 آذر 95 [ 01:34]
    سطح
    51
    Level completed: 85%, Points required for next Level: 31
    Overall activity: 5.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    405

تشکرشده 1,144 در 414 پست

Array
    سلام.

نقل قول نوشته اصلی توسط girl1 نمایش پست ها
    ببینید دوستان این دوست من خیلی دختر پاکی بود. الانم هست و هنوزم خیلی بالاترین مشخصه اش رو پاکی و سربه زیریش میدونن. نه که نباشه هست و من میدونم این تنها اشتباه زندگیش بود که از عشق مفرط ناشی شد. دست خودش نبود نمیتونست فراموش کنه و از عشق زیاد در مقابل خواسته های پسر تسلیم بود. خودش میگه فقط خدا شاهده من در اون لحظه هیچ لذتی نمیبردم جز اینکه در همان حال از خدا شرمنده بودم و بدون اینکه پسره بفهمه اشکای شرمندگیمو پاک میکردم. کم نیست با این عشق افراطی دو ماه التماسش کرده که دستشو بگیره.
    بالاخره یا عاشق! بودن و تصمیم به این کار گرفتن, یا مجبور بودن.
    اگه عشق بوده دیگه گریه برای چی؟ اگه اجبار بوده، چرا التماس؟!
    (کمی عاشق بودن کمی مجبور؟)

کم نیست که زورش به دختره نرسیده و آخر سر گفته از تنهایی به فلان زن پناه بردم. دوستم میگه وقتی گفت به فلان زن پناه بردم، زنی که دوست خودم بود و شوهرشم میشناختم به ناچار خودمو خر کردم.
    مگه آدم می تونه خودشو خر کنه؟! عذر می خوام اما یا هست یا نیست. دچار دگردیسی که نمیشه. اگر هست که نمی تونه پنهانش کنه. اگر نیست چرا بهش تظاهر می کنه؟

ببینین این دوست من اون موقع هم شرمنده بود از خدا. قبل از دعواهاشونم توبه کرده. به خاطر شرم از خدا. چطور کسی از ستارالعیوب انقد شرم داره بره به بنده هاش افشاگری کنه. کسانی که میگن باید بگه اینو جواب بدن؟
    خدا ستار العیوبه و تجسس و افشاگری گناه. کسی هم نگفته ایشون اشتباهشون رو جار بزنند. اما مهمتر از این، حق الناسه. اگر جایی تاثیر مهمی داشت باید گفته بشه.مثال ساده ای بزنم: اگر کسی قتلی مرتکب شد و دید دیگری رو به جاش مجازات می کنند باید بشینه و بگه خدا ستار العیوبه؟ (می دونم قیاس درستی نیست اما برای سفسطه شما پاسخ مناسبیه)

من خودم شاهدم که هنوز خودشو نبخشیده. چرا باید در مورد کسی که ذاتا فاحشه است با کسی که حالا به هر دلیلی خطا کرده و الان قلبا توبه کرده. هرچند میدونم ذات این دختر هیچ وقت با اون گناه جور نبوده و جنون مفرط باعث این کار شده یک جور فکر کرد؟ چرا باید مساوی باشن؟
    گمونم اعتراف به داشتن رابطه بهتر از جنون مفرط باشه. حداقل اولی به فتوای برخی مراجع موجب ابطال عقد نمیشه اما دومی صددرصد عقد رو بی هیچ شرطی باطل میکنه.

اگه واقعا هرزه بود پسرا همه میفهمن پس چرا ازش میخواسته که اجازه بده دوباره خواستگار بیان؟ اون که دوروبرش شلوغ بوده و خودشم زبون بازی حرفه ای که به راحتی دخترا تورش بشن. چرا خواستگار فرستاده؟
    کسی نگفته ایشون هرزه هستند. ممکنه خانم خوب و متینی هم باشند که صرفا عقاید متفاوتی دارند. این مشکلی نداره. مشکل وقتیه که سعی می کنن چیزی غیر از اونچه که هستند رو نشون بدند.
    ایشون می تونن و ازدواج هم می کنن. اما با کسی مثل خودشون که با این مسئله هم مشکلی نداره. نه با دروغ و ریا با مردی که برخلاف ایشون به سنت های جامعه پایبند بوده و هست.

امیدوارم از صحبت های من اینطور برداشت نشه که قصد محکوم کردن خانم رو دارم یا براشون تعیین تکلیف می کنم. صرفا خواستم ابهامات رو روشن کنم.
    موفق باشید.
    _________
    راستی جناب مدیر هم که براتون نظر گذاشتند. مشاوری مجرب تر از ایشون در سایت همدردی نیست.

6. 2 کاربر از پست مفید mahasty تشکرکرده اند .

baitollah-abbaspour (چهارشنبه 20 آبان 94), شیدا. (جمعه 07 شهریور 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 12 دی 93 [ 13:59]
    سطح
    19
    Level completed: 16%, Points required for next Level: 84
    دستاوردها:
    3 months registeredTagger Second Class1000 Experience Points
    تشکرها
    291

تشکرشده 1,029 در 261 پست

Array
    سلام
    میخواهید خودتون جواب دوستتون رو بدید ازش این سوال رو بپرسید

من دوستی دارم که از روی سادگی و خلاء های عاطفی که داشت گول خورد و مواد مخدری مثل شیشه و تریاک و ... رو تجربه کرد بعد از چند ماه از اینکارش بشدت پسیمون و نادم شد و توبه کرد حالا از یک دختر خوشش اومده
    من هرچی بهش میگم طرف مقابل رو فریب بده و باهاش ازدواج کن به گوشش نمیره این حرف
    هر چقدر میگم اگر راستشو بگی که چه موجودی هستی دیگه کسی باهات ازدواج نمیکنه
    هر چقدر میگم هر راست نباید گفت
    هر چقدر میگم خدا مهمه که گناهتو بخشیده
    هر چقدر میگم که دکتر فرهنگ گفته تا میتونید به کسی که قصد ازدواج با شما رو داره دروغ بگید
    هر چقدر میگم که اقرار به اینکه معتاد بودی خودش گناهه
    و هرچقدر با این ادم بحث کردم میگه من چیزی به اسم وجدان دارم و طرف مقابل رو میتونم گول بزنم اما خودم رو که نمیتونم

حال سوال من از شما به نظر شما این آقا نباید همسرشو فریب بده ؟ آخه گذشته ایشون که مربوط به خودشه چرا باید همسرش بدونه ؟ به چه قیمتی به قیمت مجرد موندن ایشون تا 70 سالگی بخاطر ساده بودن و فریب خوردن ؟؟

خانم girl1 خواهشا بدون دور زدن و عوض کردن بحث و فرار از سوال فقط یک جواب بله یا نه بدید ، این دوست من منتظر نظر شماست؟

فقط جواب بدی نه توجیح و فلسفه و مقایسه و ...

8. کاربر روبرو از پست مفید معاون کلانتر تشکرکرده است .

haahaa (جمعه 07 شهریور 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    واقعا نمیدونم چی بگم دوستان! من مشاور نیستم و نمیتونم با یک حرف بر اساس عقیده ی خودم با زندگیه کسی بازی کنم. به خاطر این مشکل دوستم تا الان خواستگاریو کش داده و الانم به خاطر شرم از گفتن میخواد کلا تموم کنه این جریانو؟ ولی آخرش چی؟ باید تا آخر عمر به خاطر شرم از گناهی که توبه کرده باید تنها بمونه؟ نظرات دوستان اینجا متفاوته. اما همه ی اونایی که خودشون تجربه کردن حتی اگه همه چیز به خیر هم گذشته نظرشون اینه که نباید گفته بشه. به خدا گیج شدم دیگه.

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 01 اردیبهشت 97 [ 02:14]
    سطح
    81
    Level completed: 88%, Points required for next Level: 61
    Overall activity: 16.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,578

تشکرشده 5,967 در 1,568 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    مدیر همدردی مشاور خانواده هستند و براتون پاسخ گذاشتند. لطفا یک بار دیگه پاسخ ایشون رو بخونید. و همچنین پاسخهایی که با پاسخ ایشون همگرا هست.
    هر آنچه را برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند
    و هر آنچه را برای خود نمی پسندی برای دیگران هم نپسند

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)