به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 23
    عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 28 مهر 02 [ 00:16]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 50.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    7,950

تشکرشده 6,439 در 1,458 پست

حالت من
    Ashegh
    Array
    سلام
    چقدرتحت تاثیرقرارگرفتم!!!
    من راهکاری ندارم...فقط میخوام بگم شماواقعاحیفی...اجازه نده شیطان بیشترازاین بهت غلبه کنه...اینهاهمش وسوسه ای شیطانه...اولین کاری که شیطان میکنه ناامیدکردن ازرحمت خداست...
    شماکه احساس پشیمونی میکنی پس یه قدم دیگه برداروعملیش کن...نمیشه فقط حس پشیمونی روداشته باشی...بایداراده ازخودت نشون بدی...بایدبه خودت به خداثابت کنی که میتونی این شیطان روشکست بدی
    خودت روازمحیط گناه دورکن این خیلی مهمه...هروقت فکرگناه اومدسراغت ووسوسه های شیطان روشنیدی این ذکرروبگو
    لا حول ولاقوه الا بالله علی العظیم
    واسه من که معجزه میکنه...هروقت میگم خداروکنارم حس میکنم ...به معنای واقعی
    عمر که بی عشق رفت

هیچ حسابش مگیر...

2. 5 کاربر از پست مفید paiize تشکرکرده اند .

asal2013 (پنجشنبه 27 آذر 93), کیارش۲ (پنجشنبه 06 شهریور 93), واحد (شنبه 08 شهریور 93), آرام دل (پنجشنبه 06 شهریور 93), عشق آفرین (پنجشنبه 06 شهریور 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 15 آذر 93 [ 21:23]
    سطح
    14
    Level completed: 22%, Points required for next Level: 78
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocial3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    958

تشکرشده 757 در 256 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سلام

میدونی مشکلت چیه؟ مشکلت اینه که تو خودت رو مقصر میدونی. تو فکر میکنی گناهکاری و خطا کار.

عزیز من اصلا میدونی معنی گناه چیه که به خودت میگی گناهکار؟ از نوشته هات مشخصه که نمیدونی وگرنه من چیزی به اسم گناه تو تو ندیدم.

اگه تو آسیب دیده نبودی هم اینجوری به اصطلاح خودت گناه کار میشدی؟ نمیشدی عزیز من نمیشدی.

فکر کردی فقط آسیب جسمی دیدی؟ میدونی تو آسیب روحی شدید دیدی؟ نمیدونی چون اگه میدونستی که دیگه به خودت نمیگفتی گناه کار.

این حرف خواهرانه رو از من بشنو که تقصیر تو نیست و مقصر نیستی.

نترس خدا میدونه که تقصیر تو نبوده و همه ی این رفتارای تو از یه نقطه سرچشمه میگیره و اونم اینه که تو قلبت و روحت شکسته شده .

همیشه نگرانم که به خاطر گناهانم بد مجازات بشم، یه بلایی سر نزدیکانم بیاد، همیشه توی ذهنم ، توی خواب، صدای شیون و زاری میشنوم و نگرانم.
    خجالت بکش. واقعا که . یعنی تو خدا رو اینجوری شناختی؟ از این همه خوبی خدا هیچی پیدا نکردی که دقیقا رفتی سراغ مجازات؟

نکنه فک کردی خدا گوشه ی آسمون کمین کرده مچ تو رو بگیره و عقده هاشو جمع کرده تو دلش که یه هویی بریزه رو سرت؟

فکر کردی ببخشیدا خدا کوره نمیبینه؟ وقتی تو میبینی و خودتم داری میگی که یه عده آدم رو تو شرط بستنو بعد.... خدا اصلا چرا باید تو رو مجازات کنه؟ اونا گناه کرن . اونا روح تو رو فکر تو رو

مهربونی و اصلا کل سیستم زندگی تو رو ریختن به همدیگه. بعد تو داری میگی خدا اینا رو ندیده و میترسی تو رو مجازات کنه!!!

اگه خدا اینی باشه که تو میگی من همین الان کافر میشم و اصلا دوست ندارم یه همچین خدای نامردی از رگ گردن به من نزدیک باشه.

دفعه ی بعد که داری در مورد خدا حرف میزنی لطفا اونو با آدمای نامرد عقده ای موجود در اطرافت مقایسه نکن.

موفق باشی .
    ویرایش توسط تیام : پنجشنبه 06 شهریور 93 در ساعت 14:41

4. 2 کاربر از پست مفید تیام تشکرکرده اند .

asal2013 (پنجشنبه 27 آذر 93), عشق آفرین (پنجشنبه 06 شهریور 93)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 25 دی 97 [ 00:50]
    سطح
    84
    Level completed: 65%, Points required for next Level: 175
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,385

تشکرشده 1,898 در 451 پست

Array
    سلام. وقتتون بخیر.
    سپاسگزارم از همگی.

sehat مهربان لینک هایی که محبت فرمودید مطالعه کردم و اون انجمن رو عضو شدم. باید دقیق تر مطالعه کنم. مفید بود. تشکر میکنم.

مدیر نازنین، سپاسگزارم از عنایتتون. بله. حق با شماست. من درگیر هیجان کاذب و لذت های آنی میشم. اگر در طول روز از من بپرسید آیا حاضرم فلان کار اشتباه رو انجام بدم، قاطع و مصمم پاسخ خواهم داد خیر، هرگز! اما.. در کمتر از چند دقیقه متوجه میشم عملی که از نظرم ارتکابش برای من محال بوده، مرتکب شدم و سریعا از خودم میپرسم چی شد؟ من چه کردم؟!!!

من تکلیفم با برخی از خطا ها فعلا مشخصه. از آینده بی خبرم، اما هم اکنون:
    1. هیچ تمایلی به مشروب و سیگار و قلیون و ... ندارم و از 5، 6 سال پیش که ترک کردم، دیگه وسوسه هم ندارم و اگر کسی اطرافم درگیر باشه کمکش میکنم یا چنین انجمن هایی فعالیت میکنم. فعلا به شدت مخالفم.
    2. به خودارضایی تمایل دارم ولی به همجنس گرایی خیر. اون شخص رو هم ارتباطم رو باهاش به حداقل رسوندم و قرار شد که هیچ گاه دیگه همدیگرو نبینیم و راجع به این مسائل صحبت نکنیم، الان هم نزدیک به یه ساله همدیگرو ندیدیم.
    3. عکس و فیلم و جک ها ناجور رو اصلا تمایلی ندارم و اگر برام بفرستن سریع پاک میکنم. اما آهنگ رو، به خاطر شغلم (آهنگساز هستم) زیاد گوش میدم و متاسفانه خیلی احساساتی هم میشم. به موسیقی علاقه ای اعتیادگونه دارم.
    4. به خروج از تنهایی تمایل دارم، اما به داشتن دوست پسر خیر. میون دختر ها هم دوست های خیلی خوبی دارم خوشبختانه. رفقای اون دوره رو ترک کردم. جز همون یک مورد که توافق کردیم تو عقاید هم دخالتی نداشته باشیم مابقی خیلی مومن و با فرهنگ هستند خدارو شکر. باید برای اونها نگران بود که با من دوستند!
    5. تنبلی و افسردگی رابطه ی دو طرفه ای با خودارضایی من داره. یعنی وقتی خودارضایی میکنم تمام برنامه های من میریزه به هم و وقتی برنامه های من میریزه به هم خودارضایی میکنم. نمیدونم دقیقا کدوم اولویت داره. شاید اگر مدتی پاک میشدم روحیه ی خودمو باز میافتم. اما موفق نشدم. بیشترین زمان ترکم 1 سال هست(تقریبا سه چهار سال پیش) که شکست. بعد از اون دیگه موفق نشدم. جدیدا بیشترین میزان ترکم یه دوره 34 روزه و یه دوره 38 روزه تو همین دو سه ماه اخیره. شده گاهی روزی دو سه بار درگیر بشم.
    6. خودکشی رو هم قسم خوردم که تو بدترین شرایط هم مرتکب نشم و از اون موقع تا به حال تو بدترین شرایط هم فکر نکردم. دوست داشتم نباشم، اما به فکر نابودی خودم نبودم.

ممنون میشم اگر مقدور هست راهنمایی بفرمایید طبق اولویت در چه زمینه ای تاپیک بزنم یا اصلا برای کدوم تاپیک بزنم. چون تشخیصش برام دشواره و مقداری گیج شدم.

تیام بزرگوار، حق با شماست. من نسبت به خداوند نا عادلانه سخن گفتم. معذرت میخوام، حالم خوب نیست وگرنه مهربونیش بارها و بارها بهم ثابت شده. بلکه به خاطر زیادی گناه خودمه.

سپاسگزارم.
    تنها نفس خداست که اگر بر گل دمیده شود انسان می آفریند.

6. 5 کاربر از پست مفید عشق آفرین تشکرکرده اند .

asal2013 (پنجشنبه 27 آذر 93), hello (پنجشنبه 06 شهریور 93), maryam240 (یکشنبه 18 مرداد 94), واحد (شنبه 08 شهریور 93), تیام (پنجشنبه 06 شهریور 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 93 [ 03:38]
    سطح
    18
    Level completed: 21%, Points required for next Level: 79
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsSocial1 year registered
    تشکرها
    441

تشکرشده 556 در 137 پست

Array
    سلام دوست عزیز

به همدردی خوش آمدی

من این حدیث رو خیلی دوست دارم،

حدیث قدسی:
    « ای داود، اگر رویگردانان از من میدانستند از چگونگی انتظارم برای آنان، مدارایم با آنان و اشتیاق مرا به ترک معصیتهایشان، بدون شک از شوق آمدن به سوی من میمردند و بند یند وجودشان از محبت من از هم میگسست »

(منبع : میزان الحکمه، ج4،محمد محمدی ری شهری، ص 2797)

تو نباید اجازه بدی شیطان که دشمن قسم خورده ماست از برگشت به سوی خدا ناامیدت کنه.

اینکه لیاقت نداری، اینکه گناهت نابخشودست و ... از وسوسه های شیطان هست تا ی وقت برنگردی.

هروقت خواستی توبه بشکنی ذکر بگو یا نماز بخون ی کاری که حس معنویتو تقویت کنه تا احساس نزدیکی با خدا کنی.

خوندن نماز خیلی تاثیر داره حس اینکه الان خدا داره به حرفات گوش میده،

حدیث قدسی:
    ای بنده من تو هنگامی که به نماز می ایستی من آنچنان سخنانت را گوش می دهم که گویی
    همین یک بنده را دارم ولی تو چنان غافلی که گویی صد خدا داری.

امام صادق (ع ) : اذا قام المصلی الی الصلاة ، نزلت علیه الرحمة من اعنان السماء الی اعنان الارض و حفت به الملائکة و ناداه ملک لو یعلم هذاالمصلی ما فی الصلاة ما انفتل
    هنگامی که انسان به نماز ایستاد، رحمت خدا ازآسمان بر او نازل می شود و ملائکه اطرافش را احاطه می کنند و فرشته ای می گوید: اگراین نمازگزار ارزش نماز را می دانست هیچ گاه از نماز منصرف نمی شد.
    ( اصول کافی ، ج 3، ص 265 )

برای ترک بعضی عادتهای نادرست میتونی به انجمن زیر سربزنی.
    http://www.ktark.com/index.php

با آرزوی سعادت و نیکبختی برای شما
    قَالَ وَ مَن يَقْنَطُ مِن رَّحْمَةِ رَبِّهِ إِلَّا الضَّآلُّونَ﴿حجر۵۶
    کیست که مأیوس شود از رحمت پروردگار به جز گمراهان
    ویرایش توسط شهراز : پنجشنبه 06 شهریور 93 در ساعت 17:26

8. 8 کاربر از پست مفید شهراز تشکرکرده اند .

asal2013 (پنجشنبه 27 آذر 93), mohammad6599 (جمعه 28 شهریور 93), paiize (پنجشنبه 06 شهریور 93), فرشته مهربان (جمعه 07 شهریور 93), واحد (شنبه 08 شهریور 93), بی نهایت (چهارشنبه 23 مهر 93), تیام (پنجشنبه 06 شهریور 93), عشق آفرین (جمعه 07 شهریور 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 15 آذر 93 [ 21:23]
    سطح
    14
    Level completed: 22%, Points required for next Level: 78
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocial3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    958

تشکرشده 757 در 256 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    اصلا امکان نداره اصرار نکن معذرت خواهی شما رو قبول نمیکنم

من که نگفتم از من معذرت بخوای دختر خوب!!! من منظورم این بود که از سمت خدا مطمئن باشی. فک کنم من باید معذرت بخوام ازت.

من در مورد مشکل تو نظر تخصصی ندارم چون اطلاعات زیادی ندارم ولی اینجور که تو نوشتی به نظر میاد مشکل خودارضایی تو اصل مشکل نیست ولی انگار تو فکر میکنی که اصل مشکلت

اینه. در واقع از نشانه های ظاهری مشکل تو هستش. یه جوری انگار مشکل تو خودشو به صورت خودارضایی نشون میده.

انگار تو میخوای از یه چیزی خلاص بشی و شده به مدت کوتاه بهش فکر نکنی واس همین میری سراغ خودارضایی. حالا من نمیدونم چیه؟

از گناهات ناراحتی، از گذشته ات ناراحتی، از آینده ناراحتی. بالاخره از یه چیزی ناراحتی دیگه. اونم در حدی که باید خودارضایی کنی . بعدش چون دوباره مشکل سر جاشه برمیگردی سر

خونه ی اول. وگرنه خود ارضایی چیزی نیست که نشه ترکش کرد و واسه ترکش روزشماری کرد. تو پسر نیستی که دختری. دخترا فرق دارن.

نمیدونم شاید کمالگرا هم باشی. آخه کمالگرایی هم باعث ایجاد استرس میشه و استرسم که سر منشا همه چیه.

این لینکو بخون.

http://www.hamdardi.net/thread-15050.html

منم اولین بار که اومدم سایت یه نفر دقیقا بهم گفت کمالگرایی. من خوندم باور نکردم و گفتم اصلا ربطی به مشکل من نداره ولی یادم نمیاد چی بود خوندم که قانع شدم .

راستی منم 23 سالمه و عاشق آهنگم. خوش به حالت که آهنگسازی ما که پیر شدیم رفت . حسودیم شد بهت!!!

راستی چرا تنها زندگی میکنی؟ کاش بری پیش خانواده ات.

موفق باشی.
    ویرایش توسط تیام : پنجشنبه 06 شهریور 93 در ساعت 17:33

10. 5 کاربر از پست مفید تیام تشکرکرده اند .

asal2013 (پنجشنبه 27 آذر 93), maryam240 (یکشنبه 18 مرداد 94), terme00 (شنبه 08 شهریور 93), واحد (شنبه 08 شهریور 93), عشق آفرین (جمعه 07 شهریور 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 02 اسفند 94 [ 01:41]
    سطح
    20
    Level completed: 91%, Points required for next Level: 9
    Overall activity: 4.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    24

تشکرشده 58 در 20 پست

Array
    سلام
    خب پس خداروشکر شما الان اکثر مشکلاتتون براتون حل شدست و میل به تکرارش ندارید.
    به نظرم مشکل اصلی افسردگی هست که موسیقی احساسی یا غمگین بهش کمک میکنه و عمل خ.ا هم در اون ریشه داره (نشونی از شه.وت در حرفاتون ندیدم.انگار فقط افسردگی عاملشه.خودتونم به این نتیجه رسیدید؟) و باز همین عمل مثل یه چرخه باعث تشدید افسردگی میشه و دوباره رو از نو
    ببخشید نظر شخصیمو دادم انشاالله جناب مدیر هم نظر میدن

اما پست دادم تا چیزی رو بگم.بعد از خوندن پست جناب شهراز:
    تو نباید اجازه بدی شیطان که دشمن قسم خورده ماست از برگشت به سوی خدا ناامیدت کنه.

اینکه لیاقت نداری، اینکه گناهت نابخشودست و ... از وسوسه های شیطان هست تا ی وقت برنگردی.
    چند وقت پیش سخنرانی رو در اینترنت دیدم به نام ترک گناه یا چگونه گناه نکنیم از استاد رائفی پور که در شش شب از ماه رمضان (با شروع شب های قدر) امسال انجام شده بود.
    خودم سه جلسه و نیم گوش دادم بقیش هم فرصت کنم گوش میدم انشاالله.
    علاوه بر اون که در مورد عمل خ.ا صحبت کرده بود به طور کلی حرف های مفیدی در مورد ترفندهای شیطان و راه های مقابله گفت که حواسمو بیشتر جمع کرد و برام مفید بود این قسمت هاش.
    مثلا:
    این که شیطان در اون دنیا میگه من به شما تسلطی نداشتم و تقصیر خودتون بود
    با وجود ابلیس ضعف ما آشکارتر میشه تا ما آدمتر شیم
    شیطان یکی از ترفندهاش فراموشیه ، اگر میخواید در امان باشید برنامه های مهمتونو یادداشت کنید
    شیطان عقلش از انسان بیشتر نیست اما به خاطر عمر طولانیش تجربش بیشتره
    و کلی نکته دیگه در مورد انواع نحوه های فریب خوردن انسان در قرآن ، اذکار و دعاهایی که موقع وسوسه بهتره بگیم
    یا یه نکته مهم دیگه این که گاهی شیطان با یه کار خوب با ثواب کمتر ما رو فریب میده که وقتمونو صرفش کنیم وقتی میخواهیم کاری با ثواب بیشتر انجام بدیم
    یا یه ترفند دیگش اینه گذشته و آینده ما رو میزنه / آینده یعنی اعتقاد به معاد و گذشته یعنی مثلا این داستان آدم و حوا دروغه و ما از نسل میمون ها بودیم و ...
    شیطان گاهی هدف ما رو به یه هدف واهی تغییر میده و عمری رو برای کارهای بیهوده تلف میکنیم که به درد آخرتمون نخورده
    شیطان گفته من 5 دسته آدمو نمیتونم فریب بدم (اینو تو شب سوم سخنرانیش گفته)

روش های ترک یا دوری یا پیشگیری از گناهان عمدی و غیرعمدی رو هم میگه

تا اون جایی که گوش دادم این نکات و نکات دیگرو مفصل گفت.دید خودم رو خیلی باز کرد.به همه از جمله شما توصیه میکنم گوش دادنشو اگه فرصت داشتید (شش شب سخنرانی هر شب حدود 1 ساعت)

خب اینایی که گفتم در مورد شما نبود و کلی گفتم برای هر کی این پستو خوند با محتوای سخنرانی آشنا بشه اما قسمتی که مربوط به شماست رو از تو سخنرانی پیدا کردم
    شب دوم دقیقه 34 و ثانیه 35
    متنش حدودا اینه:
    استلزال (متزلزل کردن) یکی از تکنیک های شیطان هست که در آیه 155 سوره آل عمران اومده
    شیطون متزلزلتون میکنه تصمیم های خوبی که میگیری میگه نه نمیتونیم ما نه اصلا از پسش بر نمیایم
    یه جا گولت میزنه میگه نه میتونی برو جلو
    یه جا هم میخوای کار درست انجام بدی میگه نه تو نمیتونی
    میخوای یه گناهو ترک کنی یه گناهی که بهش عادت داشتی میگه نه تو نمیتونی
    ما نمی توانیم شعار شیطانه

ما می توانیم شعار خداست
    هیچ بن بستی برای مومن وجود نداره

و از این مهمتر (در اصل دنبال اون میگشتم پیدا نکردم به جاش این که بالاتر گفتمو پیدا کردم) همین صحبت جناب شهراز بود که نمیدونم شاید تو سخنرانی دیگه ای شنیدم (ولی احتمال میدادم تو همین باشه)این که
    وقتی میای توبه کنی شیطان میاد تو ذهنت و میگه تو دیگه غرق گناهی دیگه چه توبه ای؟ فکر کردی خدا میبخشه با این همه کار؟ پس ادامه بده ...
    بعد که فریب خوردی شیطان باز قهقهه میزنه
    واسه همین میگن ناامیدی از بخشش خدا گناه کبیرس
    ت و خدا اون همه آیه گفته که میبخشه

لینک های دانلودش این جا هست شش شب با دو کیفیت متوسط و بالا که خب اگه سرعتتون کمه همون متوسطشو خودم گرفتم خوبه.

فقط اینکه فرموده بودید دینم رو به اسلام تغییر دادم.من نمیدونم چه مدت گذشته فکر کنم چند سال شده با توجه به صحبتاتون.نمیدونم چقدر با اسلام و مباحثش آشنایید و همین طور با مذهب تشیع.احتمالا به واسطه زندگی تو ایران از قبل هم آشنایی داشتید مثلا با امام حسین (ع) و ...
    بهرحال این سخنرانی توسط یه فرد محقق مذهبی انجام شده.بر اساس قرآن و ... هست و به درد همه از جمله شما میخوره فقط اگر حس کردید هنوز خیلی با این حد از اعتقادات عجین نشدید پس نزنید و ادامه بدید چون محتوا و مفهومش برای هر عقیده ای مناسبه.

(خودم خیلی با بعضی تیکه هایی که تو صحبتاش میندازه یا شوخی هایی که خندم نمیگیره مخالفم ولی خب بالاخره تو حرفاش نشونه از قرآن و ... میده و این سخنرانیش برام مفید بود)

احتمالا مثل من میبینید که ئه چه جاهایی حواسمون نبوده مثلا فکر میکردیم کار درست کردیم در حالی که شیطان داشته ما رو به یه کار کوچیک درست مشغول میکرده تا از بزرگتره جا بمونیم
    یا اصلا هدف مهمی برای زندگی نداشتیم؟!

خلاصه اگر وقت داشتید شاید براتون مفید باشه

راستی خداروشکر که گفتید خواستگارای خوبی دارید (البته با دقت انتخاب کنید لطفا).انگار خدا فرصت زندگی تازه بهتون داده؟ البته قبلش خودتونو ببخشید و با خودتون کنار بیاید

12. 3 کاربر از پست مفید sehat تشکرکرده اند .

asal2013 (پنجشنبه 27 آذر 93), hello (جمعه 07 شهریور 93), عشق آفرین (جمعه 07 شهریور 93)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    84
    دستاوردها:
    تشکرها
    2,385

تشکرشده 1,898 در 451 پست

Array
    متشکرم.

این که پرسیدید چرا تنهام... دلیلش اینه که پدر و مادرم جدا زندگی میکنند. من با.مادرم تنهام که البته مادرم هم طول روز معمولا خونه نیست.

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.3%
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,653

تشکرشده 35,974 در 7,400 پست

Array
    با سلام

تشکر ویژه از مدیر همدردی بخاطر پست تخصصی شان

همانطور که بعضی از دوستان اشاره داشتند ناامیدی از پذیرفته شدن یکی از گرفتاریهای شماست یعنی چون امید نداری که خدا توبه شما را پذیرفته باشه بخصوص بخاطر مکرر بودن آن برای ترک بعضی از این خطاها سست می شوید و هیجان مداری هم کمک می کند تا خود را غرق کنید و هربار که چنین می شود باز در لحظه ای پشیمان می شوید .

اولین گام برای شما این است که بدانید که مهم این است که از احساس گناه و عذاب وجدان با ترک جدی خطا و حفظ ترک یعنی مقاومت در برابر میل به تکرار بایستید . توبه اصلی و واقعی همین است یعنی پشیمانی آگاهانه و جدی و عدم تکرار . وقتی شما فقط ذهنی پشیمان باشی و اعضاء و جوارج شما تحت تسلط شما نباشد و به سوی قاطعیت در عدم تکرار نروید . یعنی آنکه احساس گناه و توبه شما نیز هیجانی و احساسی هست لذا باید با برهان و عقلانین حقیقت مضر بودن هرآنچه به عنوان خطا مرتکب می شوید را درک کرده و باور کنید . و البته این به این معنا نیست که شما خود را رها کنید و در مقابل تکرار خطا مقاومت نکنید تاوقتی حقیق ضرر این خطاها برایتان روشن شود . بلکه باید استقامت بورزد در پاکی و به موازات آن روی حقیقت ضرر این اعمال آگاهی پیدا کنید تا برگشت شما از خطا محتوایی شود و استقامت آسان تر و بلکه ملکه شما شود .

مهم نیست که در مبارزه پیروز شوید بلکه مهم این است که بر مبارزه مداومت داشته باشید گاه اثرات و پاداش استقامت و مداومت در مبارزه بالاتر از پیروزی هست و خلاص شدن هست .

شما نیاز دارید که روی استقامت و پایداری و محور قرار دادن اصل مبارزه ( با وسوسه و غلبه ناخودآگاه آلوده به این وسوسه ها و لذت جویی ها) زوم کنید و دنبال بررسی و یافتن عوامل تزلزل در استقامت و مبارزه عملی ، و راهکاری های تقویت استقامت و مبارزه عملگرایانه باشید

موفق باشید

15. 5 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

hello (جمعه 07 شهریور 93), maryam240 (یکشنبه 18 مرداد 94), terme00 (شنبه 08 شهریور 93), واحد (شنبه 08 شهریور 93), عشق آفرین (جمعه 07 شهریور 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 23 دی 98 [ 13:15]
    سطح
    73
    Level completed: 25%, Points required for next Level: 303
    Overall activity: 12.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    894

تشکرشده 1,236 در 375 پست

Array
    یه سئوال چقدر ممکنه گذشته تون رو بشه چون این براتون دغدغه بزرگیه؟
    دوست داشتید یه سری هم به این دو تا لینک بزنین:
    http://www.hamdardi.net/thread-34325.html

http://www.hamdardi.net/thread-34665.html

فاز شاعرانه :
    طاعت از دست نیاید گنهی باید کرد
    به دل دوست به هر حیله رهی باید کرد
    ویرایش توسط فرشته مهربان : جمعه 07 شهریور 93 در ساعت 12:59 دلیل: موارد بی ربط و طنز حذف شد ، لطفاً از فاز روند مشاوره خارج نشوید

17. 3 کاربر از پست مفید hamed-kr تشکرکرده اند .

واحد (شنبه 08 شهریور 93), تیام (جمعه 07 شهریور 93), عشق آفرین (جمعه 07 شهریور 93)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    84
    دستاوردها:
    تشکرها
    2,385

تشکرشده 1,898 در 451 پست

Array
    سلام به همه.
    ضمن تشکر و قدردانی از همه...

خواستم بگم امروز روز جدیدی رو شروع کردم.
    1. سعی کردم خودم رو ببخشم و به بقیه زندگیم اهمیت بدم.
    2. توی دلم بغضه، چون شرایط زندگیم هم زیاد مساعد نیست و یه سری مشکلات دارم که... ولی با این وجود امروز پس از اینکه به اتاقم، به خودم و به کارام رسیدم رفتم و مقداری تفریح کردم. شاید دو سه روز به خاطر اتفاقاتی که افتاده حالم بد باشه ولی دارم سعی میکنم بهترین کنترل رو بر بحران پیش روم داشته باشم.
    3. دارم سعی میکنم رابطمو با خدا بهتر کنم، البته حقیقتا هنوز هیچ حسی از حضورش ندارم.
    4. تا آخر امشب یه برنامه ریزی میکنم واسه بی رغبیتی هام که البته به کمک شما نیازمندم.

لذا خواهش میکنم در مورد اولویت اون تاپیک ها و اینکه چه موضوعاتی نیازمند تاپیک زدن هستند کمکم کنید.
    برام عبرت شده که همیشه هم تنهایی نمیتونم موفق باشم.

hamed عزیز متاسفانه من انقدر ریا کار هستم که تا بحال رو نشده و رو هم بشه کسی باورش نمیشه! همچنین به خاطر شرایط خاص هنوز بکارتمو دارم و من بابت نگران نیستم!

فرشته ی دوست داشتنی، شما فرمودید:
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشته مهربان نمایش پست ها

مهم نیست که در مبارزه پیروز شوید بلکه مهم این است که بر مبارزه مداومت داشته باشید گاه اثرات و پاداش استقامت و مداومت در مبارزه بالاتر از پیروزی هست و خلاص شدن هست .

شما نیاز دارید که روی استقامت و پایداری و محور قرار دادن اصل مبارزه ( با وسوسه و غلبه ناخودآگاه آلوده به این وسوسه ها و لذت جویی ها) زوم کنید و دنبال بررسی و یافتن عوامل تزلزل در استقامت و مبارزه عملی ، و راهکاری های تقویت استقامت و مبارزه عملگرایانه باشید

سپاسگزارم. واقعیتش این راهکار تداوم و استقامت رو بلد نیستم. چگونه میشه فرا بگیرم و استفاده ببرم؟ آیا منبعی دارید؟ یا اینکه میتونم در این زمینه تاپیک بزنم؟

باز هم ممنونم.

19. 2 کاربر از پست مفید عشق آفرین تشکرکرده اند .

واحد (شنبه 08 شهریور 93), شهراز (جمعه 07 شهریور 93)

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)