به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 15 , از مجموع 15
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 05 شهریور 93 [ 11:15]
    سطح
    1
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 24
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    0

تشکرشده 3 در 2 پست

Array
    1- چادری
    2- سنش مناسب من باشه
    3- از کانال یک آشنایی هم بشناسنشون

بله من هم بارها گفتم که شما بسیار در این موضوع مهم کمکاری کردید !!!
    خیلی دوستای دیگم هم همینطورن، خواهر و مادرشون همچین فعالیت اساسی انجام نمیدن !

حالا ممکنه به چند دلیل باشه که 2 تاش رو من حدس میزنم
    1- تنبلی
    2- اینکه فردا روز تو زندگی اگر به مشکل خوردی نیای بگی: "آی این نون رو شما تو دومن من گذاشتین" ، بله البته من هم این رو میدونم که آخرش مسئولیت انتخاب بامنه، ولی به هرحال ظاهراً خانواده ترجیح میده من خودم پیدا کنم ولی براساس معیارهای اونها، و این یعنی خدا و خرما رو باهم خواستن !
    که 100 البته هم به نتیجه نمیرسن !

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 06 خرداد 94 [ 18:51]
    سطح
    17
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 46
    Overall activity: 18.0%
    دستاوردها:
    3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    16

تشکرشده 127 در 38 پست

Array
    ببینید باید کسی رو انتخاب کنید که با معیار خودتون هماهنگ باشه چون این شما هستید که میخواهید باهاش زندگی کنید نه خانوادتون. البته در اینصورت هم باید خانوادتون حتما راضی بشند چون اون دختر گناهی نکرده که از اول خانواده همسرش باهاش خوب نباشند. حس میکنم مامان شما خیلی تعصب دارند
    مثلا ما دوستی داشتیم که چادری بود نماز میخوند روزه میگرفت اما اصلا دست خیر نداشت!! چادر بنظر من ملاک خوب بودن نیست... حتی غیبت هم میکرد و یجورایی خودش رو خیلی دوست داشت و به بقیه اصلا فکر نمیکرد. در صورتیکه دوستهایی داشتم که با اینکه حجابشون خوب نبود از اون خیلی بهتر بودن..خیلیها ممکنه لاک بزنن اما نماز هم بخونن و خیلی هم سالم زندگی می کنند. اینا ربطی به اعتقادات نداره
    باید برای خانوادت اینطور چیزها رو توضیح بدی و متقاعدشون کنی.. اگه متقاعد نشن با هرکی ازدواج کنی مطمئنا اون دختر تو محیط خانواده شما بهش سخت میگذره و آسیب میبینه مگر اینکه مورد پسند مادرتون و هماهنگ با ملاکهای ایشون باشند

3. کاربر روبرو از پست مفید maryy تشکرکرده است .

فرهنگ 27 (جمعه 31 مرداد 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 10 اردیبهشت 98 [ 12:47]
    سطح
    95
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 473
    Overall activity: 30.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocial10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    5,037

تشکرشده 6,499 در 1,515 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام آقای پسر گل
    دوستان خیلی راهنمایی های عالی به شما کردند و من دیگه تکرار نمی کنم.
    چقدر خوشحال می شم می بینم پسرایی هستند که اعتقادات دینی دارند و مثلا خمس و زکات براشون مهمه
    اما ناراحت می شم وقتی می بینم گاهی این پسرها عجول هستند.

چند تا نکته جداگانه می گم:
    1) شما دنبال دختر محجبه امروزی باشید. مثلا خیلی ها هستند که فکر می کنند دختر مذهبی را میشه فقط تو روضه و ... دید. نه این طور نیست. بله من این تیپ دختران را هم دیدم که فقط تو روضه و... پیداشون میشه و مذهبی هم هستند اما به روز نیستند.این ها هم کفو شما نیستند
    منظورم هم از به روز این نیست که طرف فشن باشه. منظورم اینه که مثلا تو جامعه بوده باشه. دانشگاه رفته باشه و یه طرز فکرهای متفاوت هم دیده باشه. اهل مطالعه باشه. اهل تفریح و ورزش باشه. حالا خودش آرایش نمی کنه ولی مثلا خانوادش اونجوری دگم هم نباشن که مثلا مادر خانواده تو مجلس زنانه خشک و خالی هست.

2)همون طور که برخی دوستان هم اشاره کردند دختر مذهبی زیبا هم هست. اتفاقا آدم وقتی زیباست باید خودش را بپوشونه و گرنه برای پیرزن حجاب واجب نیست.

3)شما یک عکس از خودتون بگیرید. یک نمونه را عکاس روتوش کنه. یه نمونه را هم بدون روتوش. کدوم زیبا تره!
    خب معلومه با روتوش! اصلا شاید عکس بدون روتوش را به کسی نشون هم ندین!
    خب آرایش هم همین کار را می کنه. تصویر را روتوش می کنه.حالا اگر آرایش کم باشه. وگرنه بعضی آرایش ها که چهره را کاملا فتو شاپ می کنه! :)
    واقعا نوع لباس و مو خیلی تاثیر می ذاره که ما چهره را چه جوری ببینیم.
    شما یه لباس می پوشید بعد جلوی آینه می گید نه این به من نمیاد. یا اصلا رنگ اون باعث میشه چهرتون خوب نشه.یا جلوی پرده سفید عکس می گیرید یه جور میش ید. جلوی پرده سیاه یه جور...
    موتون را مدلش را عوض می کنید کل چهرتون عوض میشه. نمی شه؟ مدل موی شما که تازه پسر هستین تو ظاهر شما تاثیر نمی ذاره؟
    خب دختران هم همین طور هستند. خود مو به تنهایی که زیبا نیست.واقعا چیزی نداره که!ولی چرا می گن باید پوشیده شه؟ چون باعث زیبا دیده شدن میشه.وگرنه یه چند سانت مو را بپوشونه اگر فرقی نداره خب بپوشونه مجانی هم گناه نمیشه. الکی هم زحمت روسری یا مقنعه پوشیدن را نمی کنه. اما چون باعث میشه چهره تفاوت بکنه این کار را بعضی ها نمی کنند.

4) درست گفتین ظاهر راحت تره و زود تر آدم روش به نتیجه می رسه. منم می گم اول رو ظاهر توجه کنید. اما می گم بیشتر روی به دل نشستن ظاهر. و اینکه مثلا حواستون باشه که معقول مقایسه کنید. در نظر بگیرید که دختری که الان به دلتون می شینه اما اونجوری جذاب و پر رنگ نیست به خاطر محجبه بودنش هست. بیشتر ببینید چه حسی ازش دریافت می کنید. وقتی مثبت باشه و زیبایی معقولی هم داشته باشه(منظور از دید شما) وقتی بدون حجاب ببینیدش و یکم آرایش کنه حتما رو دست تمام دخترای بدحجاب می زنه.

5) در مورد پوشش حرفتون کاملا قبول دارم که چادر فقط حجاب نیست و من واقعا دوستان مانتویی با حجاب دیدم و هست. اگر این جوری بود و خانواده پذیرفت که خب خیلی هم خوب. و اصلا شاید خودش هم چادر را پذیرفت.
    ولی اگر خانواده نپذیرفت به نظر من اصرار نکنید. به خاطر این که تو ایران نظر مادرشوهر خیلی مهمه! و دید خانواده ها تو زندگی مشترک تاثیر فراوان داره. اگر در این حد سخت گیر هستند به نظرم ریسک نکنید و الکی خودتون را به زحمت نیاندازید و دنبال همچین موردی باشید.

6) در مورد شناخت هم کاملا می تونید روش مند تو جلسات خواستگاری موردتون را بررسی کنید. و جای نگرانی هم نیست و چه بسا که چون اصول و قاعده داره و احساسات درگیر نمیشه شناخت دقیق ترو با امکان خطای کمتر باشه.

7) بله حتما همین جور که شما می گید تمام پارامترها کنار هم کم هست. برای دختر هم همین طوره. خب برای شما هم همین طوره. دقیقا مساله حساسیت ازدواج و اهمیتش برای همینه و گرنه می رفتیم بیرون و راحت ازدواج می کردیم:)
    پسر و دختر مجرد زیاده.بینشون همسر خوبه که کمه! اما صبور باشید و با حوصله خواستگاری های مختلف برید بالاخره برای یک عمر زندگیتون یک نفر را که به دلتون بشینه پیدا می کنید. یک نفر هم که بیشتر نمی خواهید:)
    اینم بگم هم کفوی واقعا مهمه. یعنی بعضی پسرها هستند اصلا پسر خوبی نیستند و حیا ندارند بعد دختر خوب گیرشون میاد! خب واقعا به دختر ظلم میشه. این پسر باید خودش را ببینه که آیا خودش لیاقت یه همچین دختری داره یا نه.
    نمیشه که مثلا خودش حیا نداشته باشه بره سراغ دختر باحیا.تازه زیبا هم باشه. یا خودش عصبانی باشه یه دختر مهربون بگیره. ولی چقدر هم اعتماد به نفس دارن آخرش همسر بهتر از خودشون پیدا می کنند.اون وقت شما که این قدر پسر خوبی هستین و همسر هم سطحتون را پیدا نمی کنید بعد اون کس که قرار بوده خانوم شما بشه تو جامعه آماری وقتی پسرایی مثل شما جذب ایشون نمیشه می ره زن یه پسر دیگه که هم کفوش نیست میشه!
    پس صبور باشید.از نظر اعقادی هم سطح خودتون را پیدا کنید.
    موفق باشید

اگر روزی ،محبت کردی بی منت، لذت بردی بی گناه ، بخشیدی بی شرط
    بدان آن روز را واقعا زندگی کرده ای

یا ضامن بی ضامن ها...!!!

حسرت کرب و بلا در دل من پنهانیست؛
    من ندانم که چه اندازه ز عمرم باقیست؛

کربلا گر نشدم دعوت، از این بار گناه،
    ضامن من بشود ضامن آهو کافیست؟

با توکل بر خدای متعال:محکم، با امید و با انگیزه

5. 2 کاربر از پست مفید مصباح الهدی تشکرکرده اند .

m.reza91 (جمعه 31 مرداد 93), parinazbanoo (یکشنبه 30 فروردین 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 12 دی 93 [ 13:59]
    سطح
    19
    Level completed: 16%, Points required for next Level: 84
    دستاوردها:
    3 months registeredTagger Second Class1000 Experience Points
    تشکرها
    291

تشکرشده 1,029 در 261 پست

Array
    سلام
    دوست من پدر مادر حق دخالت در انتخاب شما رو ندارن و فقط حق مشورت دارن
    اگر هر نگرانی دارن مثلا در خصوص مسائل مذهبی شما باید با گفتگو ناراحتیشون رو برطرف کنی
    ولی شما خیلی منفعل هستی

دوست من انتخاب همسر مثل خرید کفش نیست ، پس بهترین رو انتخاب کن

دختری که نوع پوششش و ظاهرش رو میپسندی رو انتخاب کن

خودت هم که ماشال... خوشتیپی پس دنبال یه دختر زیبا و جذاب باش که به دلت بشینه و اگر مالتویی دلت میخواد باشه حتما مالتویی انتخاب کن

این حرفا که اخلاق مهمه و زیبایی بدرد نمیخوره هم دو ریال نمی ارزه
    مطمئنا کلی دختر خوشگل و خوش اخلاق داریم و کلی دختر زشت و بد اخلاق پس لزوما این چیزی که دوستان میگن که زن زیبا بد اخلاقه و زن زشت خوش اخلاقه همش حرفه

در درجه اول عاملی که مارو جذب یک دختر میکنه ظاهر و رفتار طرفه که باید به دل ما بشینه بعد وارد مرحله شناخت میشیم و اخلاق و اعتقادات و خانواده و ... رو در اون دختر بررسی میکنیم

فقط قول بده با نخ پوسیده مادر و خواهرت وارد این چاه نشی و با کسی که به دلت ننشسته ازدواج نکن

بودن با دختری که باب میلته میتونه عامل پیشرفتت توی زندگی باشه و جلوی خیلی از گناها رو بگیره ، مطمئنا اون موقع احساس خوبی داری و رابطه لذت بخش و دوطرفه ای با همسرت میسازی

برای دیدن آینده ات هم این تاپیک ها رو بخون
    http://www.hamdardi.net/thread-26373.html
    http://www.hamdardi.net/thread-32684.html
    http://www.hamdardi.net/OLD/thread-4220.html

من قبلا برای یک بنده خدایی 100 تا از این تاپیکا لیست کردم

در نهایت ار با همسری ازدواج کنی که ظاهرش و پوششش باب میلت نیست یکی از این اتفاقات به احتمال فراوان می افتد

1. ازش طلاق عاطفی میگیری : رابطه ات رو باهاش قطع میکنی و اون بیچاره نیازهاش براورده نمیشه و فقط با هم همخونه میشید

2. ازش طلاق میگیری : و هم اون و هم خودت حسابی از نظر عاطفی و روانی صدمه میخورید و حسابی احساس بیوجدانی میکنی

3. با هم عقد میکنید یا نامزد میکنید و قبل از عروسی ازش جدا میشی : شاید رنجش آن کمتر از طلاق باشه اما در کل فرقی با طلاق نداره

4. رو به فیلم های غیر اخلاقی و روابط پر خطر میاری و در کنار اون با همسرت هم هستی

5..... 6..... 7.... 8.....
    و خیلی حالات دیگه که مطمئن باش هیچکدوم ختم به خیر نمیشه

باور کن اینکاری که میخوای بکنی از هزارتا گناه کبیره بدتره و حتی اگر مجرد بمونی بهتره

بازم برای آخرین بار ملتمسانه بهت میگم که زنی رو بگیر که حسابی به دلت نشسته و از زندگیت لذت ببر اگر اینکار گناهه گناهش پای من

موفق باشی

7. 3 کاربر از پست مفید معاون کلانتر تشکرکرده اند .

parinazbanoo (یکشنبه 30 فروردین 94), فرهنگ 27 (شنبه 01 شهریور 93), برسرک (سه شنبه 22 مهر 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 18 اسفند 94 [ 22:04]
    سطح
    26
    Level completed: 64%, Points required for next Level: 36
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    21

تشکرشده 63 در 21 پست

Array
    سلام
    من فقط یک نکته رو داخل پرانتز بگم
    و اینکه این نکته فقط از تجربیات شخصی خودمه
    گاهی پسرهایی که با دختر های متعددی بودن خوب میتونن یک دختر خوب رو از یک دختر بد تشخیص بدن و در یک دختر برای ازدواج دیگه فقط دنبال زیبایی ظاهر نیستند اگر چه زیبایی ظاهر براشون خیلی مهمه
    اما پسرهایی که با دخترها ارتباط نزدیک نداشتند گاهی..بعضیهاشون.. در تشخیص یک دختر عفیف و غیر عفیف بد عمل میکنن و بیش از اندازه به زیبایی ظاهری اهمیت میدن به طوری که اگر ظاهر یکی رو بپسنددن به جنبه های دیگه توجه کمتری میکنن
    من فقط نظر شخصی رو میگم
    اگر شما دختر مانتویی و با ارایش و...میپسندی همچین دختری رو بگیر
    اما حواست باشه دختر مانتویی نجیب بگیر
    دیدم پسرهایی از خانواده های مذهبی که رفتن یه دختر مانتویی و با ارایش گرفتن ظاهر طرف هم چشمشون رو گرفته بعد ازدواج که ظاهر طرف براشون عادی شده تازه شاکی شدن چرا این دختر پیش مثلا دامادهای خانواده یا شوهر خالش سر لخته؟ چرا لباس یقه باز میپوشه؟
    چرا قبلا دوست پسر داشته؟
    چرا با عشوه با فلانی حرف میزنه؟
    من نه میگم همه دختر های مانتویی دخترهایی سبکی هستند و نه همه دخترهای چادری نجیب
    اما حواستون باشه یک دختر خوب علاوه بر زیبایی و آراستگی عفت و نجابتش هم مهمه
    در ضمن بهتون پیشنهاد میدم اگر دختری رو با آرایش پسندیدین حتما بخواید قبل از ازدواج یه بار هم که شده بدون هیچ آرایشی اون رو ببینید

9. 2 کاربر از پست مفید sorosh تشکرکرده اند .

parinazbanoo (یکشنبه 30 فروردین 94), مصباح الهدی (دوشنبه 21 مهر 93)

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)