به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 51
    عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 17 آبان 95 [ 15:15]
    سطح
    96
    Level completed: 65%, Points required for next Level: 355
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    6,844

تشکرشده 7,555 در 2,378 پست

Array
    وقتی می گن فقط خانما یا اقایون نیا یعنی برعکس! دقیقا اقایون جذب میشن میان ببینن چی هست این تو که نباید بیان. همه همینطورین :)
    ضمنا تاپیکای این مدلی به نظر من خیلی خوب میشه اقایون هم بیان نظر بذارن. خودشونو بهتر میشناسن و بهتر میتونن راهنمایی کنن.
    پس اقایونم بیان :)

2. 5 کاربر از پست مفید meinoush تشکرکرده اند .

(آسمانی آبی) (دوشنبه 04 اسفند 93), at6372 (پنجشنبه 28 مرداد 95), m.reza91 (یکشنبه 05 مرداد 93), فرهنگ 27 (چهارشنبه 08 مرداد 93), فرشته اردیبهشت (دوشنبه 06 مرداد 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 10 اردیبهشت 98 [ 12:47]
    سطح
    95
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 473
    Overall activity: 30.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocial10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    5,037

تشکرشده 6,499 در 1,515 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشته اردیبهشت نمایش پست ها
    سلام

مصباح جان عملا همچین چیزی نمیشه که مثلا فقط خانم ها بیان بخونن مگه اینکه سایت هوشمند بشه نسبت به جنسیت یا اگه فیلترش نسبت به اسم باشه مثلا اقای خاله قزی هم میتونه بیاد
    پس چاره ای نیست جز اینکه فراریشون بدیم و تو حرفاتو بزنی برام جالبه چه حرفی داری که میخایی فقط خانم ها بخونند .

اقایون کاری دارین؟

رفتن فک نکنم بیان بگو مصباح
    سلام فرشته جان
    تضمین می دی آقایون منو دعوام نکنند؟!!
    البته خدا را شکر دستشون بهم از پشت لپ تابم نمی رسه!!!
    خب قسمتی از آنچه که تو دلم هست را می گم. آقایون هم نمی خونند ان شاالله!

شاید بعضی پستهای منو راجع بهاقتدار دادن آقایون و مدیریتشون خونده باشی و من کاملا موافقم و مطلبی که می خوام بگم معنیش این نیست مخالفم ها!!! سوء تفاهم نشه! شاهدم هم این پسته: #56

ولی وقتی بعضی مقالات را می خونم که مثلا خانم یه جمله می گه و بیچاره منظور خاصی نداره ولی تو ذهن آقا یه جور دیگه ترجمه میشه و بهش بر می خوره!!! به این نتیجه می رسم که مردها برخلاف ظاهر مردانه و محکمشون خیلی هم ضعیف هستند!!! و ببخشید که اینو می گم بچه هستند!

خب شاید من بعدا دوست داشته باشم به همسرم بگم 3- از تلاشت ممنونم! دیگه نباید این قدر لوس و بی جنبه باشه و برای خودش ترجمه کنه: تلاش کرده ای ولی نتیجه نداده است!
    بابا به خدا شاید من واقعا منظورم این نباشه خب!!! این واقعا مرد لوسی به نظرم محسوب میشه!
    یا دوست داشته باشم باهاش شوخی کنم بگم توپول شدی.یا شوهر توپولم را دوست دارم. دیگه این قدر باید بی جنبه باشه و هی بشینه برا خودش فکر کنه که منظور من این بوده: علیرغم اینکه نقص داری اما من به تو لطف می کنم و هنوز دوستت دارم.
    یعنی واقعا بی جنبگی تا این حد!!!

من دوست دارم با شوهرم راحت باشم. نمیشه که هی مراقب حرفام باشم تا اون بد ترجمه نکنه که!!!!
    شاید بخوام یه شوخی هم کنم. چی میشه خب! نباید این قدر لوس باشه که! و بهش بربخوره!

حالا من یه راهکار پیدا کردم!!! که بعدا سوء تفاهم پیش نیاد!!!
    می خوام یه نامه برای همسر آیندم بنویسم. چند تا بند داره! تو یکی از بندهاش می خوام بهش بگم یه همچین مقاله ای خوندم و بگم چقدر تعجب کردم و بهش بگم بی زحمت اگر من یه جمله هایی گفتم تو بی خودی برای خودت ترجمه نکن!!!یعنی این مدلی نمی گم ها.یه جور دیگه و مهربانانه می گم. مثلا می گم من هر چی بگم و هر جمله ای به کار ببرم حتی اگه تو مقالات مختلف نوشته باشن تو اینو همیشه بدون که تا آخر عمرم تنها مرد و بهترین مرد زندگیم هستی ! (حالا رو جمله بندیم فکر می کنم.مطمئن نیستم)

اون وقت بعد از عقد این نامه را بهش می دم.مشخص هم هست تو زمان مجردیم نوشتم و منظورم خودش نیست پس نباید بهش بربخوره. این بند هم وسطای نامه می نویسم که تاثیرش مثبت بشه کنار بندهای اقتدار بده:دی

این راهکار نتیجه می ده عایا؟ یا کماکان باید نگران باشیم آقا بد ترجمه نکنه؟؟؟؟؟؟؟
    من مرد نازک نارنجی که زود بهش بربخوره و زودرنج باشه خوشم نمیاد. ولی این مقالات بعضا نشون می ده مرد یه بچه هست.
    من اشکال نداره زودرنج باشم.چون خانومم و باید ناز منو بکشه! اون وقت یه مردی که هی به اقتدارش فکر کنه می تونه ناز خانومش را بکشه عایا؟!!! نه .نمی تونه.خب شاید خانم بیچاره دلش جلب توجه بخواد الکی یه ذره قهر کنه اون آقای مقتدر که نمی ره ناز خانومش را بکشه که!می گه من مردم.فلانم بصارم!
    مردی که نباید به اینا باشه که!
    اصلا یه چیزایی برام جور در نمیاد!
    خب دیگه این بود یه ذره از چیزایی که تو ذهن من بود. امیدوارم آقایون هم این پست را واقعا نخونده باشن.
    در غیر این صورت:
    فرشته جان پیشاپیش عید فطر را بهت تبریک می گم .و خوبی بدی دیدی حلالم کن!!!

اگر روزی ،محبت کردی بی منت، لذت بردی بی گناه ، بخشیدی بی شرط
    بدان آن روز را واقعا زندگی کرده ای

یا ضامن بی ضامن ها...!!!

حسرت کرب و بلا در دل من پنهانیست؛
    من ندانم که چه اندازه ز عمرم باقیست؛

کربلا گر نشدم دعوت، از این بار گناه،
    ضامن من بشود ضامن آهو کافیست؟

با توکل بر خدای متعال:محکم، با امید و با انگیزه

4. 8 کاربر از پست مفید مصباح الهدی تشکرکرده اند .

Amir_23 (دوشنبه 06 مرداد 93), asal2013 (جمعه 30 آبان 93), at6372 (پنجشنبه 28 مرداد 95), m.reza91 (چهارشنبه 08 مرداد 93), marta (یکشنبه 09 شهریور 93), redalatkhah (سه شنبه 07 مرداد 93), فرهنگ 27 (چهارشنبه 08 مرداد 93), فرشته اردیبهشت (دوشنبه 06 مرداد 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 19 مهر 02 [ 20:03]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 37.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    6,236

تشکرشده 6,880 در 1,486 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام مصباح الهدی جونی

ماشالا چقدر ایده داری واقعا وقت میکنی این همه کارو بکنی ؟!!!!
    شوهرت خیلی باید با حوصله باشه ریز بین و عاطفی هم باید باشه تا بتونی این کارارو عملی کنی
    ولی جالبه

هدی منم وقتی جوون بودم خیلی ازین کارا میکردم خجالت میکشم اینجا بگم ولی اقایون که نیستن بذار راحت باشم

فکر کن هروقت سفر میرفتم یه هدیه براش میخریدم یه هدیه ای که دوتیکه بود یعنی قسمتی اش رو خودم باید استفاده میکردم ولی چون هنوز پیداش نشده منم استفاده نکردم ازش
    حالا فک کن اگه ازدواج کنم و اینارو بهش بدم چه حالی میشه فکنم سورپرایز میشه من اگه جای اون باشم که خیلی کیف میکنم
    ولی ته دلش میگه این فرشته کشته مرده من بوده حتی وقتی منو نمیشناخته

ولی دیگه ازین کارا نمیکنم حوصله خاستگار هم ندارم فقط میخام بدون زحمت خاستگاری ببینم ازدواج کردم و بهش متعهد باشم که این هم نمیشه

من هم تبریک میگم حلالت هم میکنم راحت باش هرچند امیدوارم از دستشون در بری و خودت فردا تبریک بگی.

اینطورام نیست حتی ازینجا رد هم نمیشن میرن اعلامیه مکر صادر میکنن که هیچکس هم نمیفهمه چی نوشتن!!!
    صبا به لطف بگو آن غزال رعنا را که سر به کوه و بیابان تو داده ای ما را

6. 5 کاربر از پست مفید فرشته اردیبهشت تشکرکرده اند .

asal2013 (جمعه 30 آبان 93), at6372 (پنجشنبه 28 مرداد 95), meinoush (دوشنبه 06 مرداد 93), فرهنگ 27 (چهارشنبه 08 مرداد 93), مصباح الهدی (دوشنبه 06 مرداد 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    95
    دستاوردها:
    تشکرها
    5,037

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام فرشته جون
    عیدت مبارک! انگار فضا امنه و هیچ کس بهم اعتراض نکرد!!! شاید بعدا بیام دوباره یه چیزای دیگه در مورد این آقایون بگم!:دی
    راستی حالا فهمیدی چرا تو اون تاپیکم دنبال تعدیل عواطفم بودم!!! همش هم همه می گفتن خوبه.نمی خواد تعدیل کنی!!!
    البته اتفاقا همسر من نباید ریز بین باشه!!! چون خوب نیست.ولی باید با حوصله باشه :دی
    راستش من ماه رمضون گذشته برای همسر آیندم نامه نوشته بودم. ولی اینجا این مقالات را خوندم فکر کردم ممکنه بعضی جاهاشو برای خودش بره یه جور دیگه ترجمه کنه!
    خواستم یه نامه جدید بنویسم. یه چند خط نوشتم دیدم خیلی مصنوعی شد و صداقت و یکرنگی نداشت!
    همون نامه قبلیم که از دلم اومده بود بهتر بود چون صداقت توش هست. اونو بیشتر دوست داشتم. فکر نمی کنم همسر آینده من این قدر بی جنبه باشه که منظور منو اشتباه متوجه بشه!!! انتظاراتم را هم مهربانانه بهش گفتم.
    و من فکر می کنم حرفی که از دل آدم بیاد خیلی بهتره تا حرفی که هی بخوای از مقاله و... پیدا کنی و بنویسی و مواظب باشی که طرف اشتباه برداشت نکنه!
    نامه قبلیم هم فکر نمی کنه که من چقدر مشتاق بودم بیاد. اتفاقا توش نوشتم چقدر برای اون نگران بودم که تنها و دلتنگ منه و برای همین خیلی براش دعا کردم زودتر منو پیدا کنه:دی و براش خیلی دعاهای خوب خوب هم نوشتم( البته یه لحن دیگه نوشتم ولی منظورم همینا بود) بر اساس این مقاله همسر جان شاید به غرورش بر بخوره! ولی باید لحن طنز را خودش تشخیص بده. منم به نامم دست نزدم. همونجوری بهش می دم! (البته وقتی خوندم دیدم اولاش با اینکه اون موقع این موضوع را نمی دونستم چقدر قسمت های اقتدار بده براش نوشتم ها!)

زندگی هم این قدر سخت نیست. یعنی یه کلیتی باید در نظر بگیریم ولی نه اینکه...
    مثلا همه جا نوشته شده خانم نباید غر بزنه. درسته. من اینو واقعا قبول دارم و خودم هم از غر زدن بدم میاد. ولی برای تنوع خب چی میشه حالا مثلا چند ماه یه بار غر بزنه.یکم اعصاب خوردیش خالی بشه. بعد ببینه همسرش هم صبوری می کنه و تایید می کنه. وقتی هم که همسر آدم تایید کنه این غرغر کردن خودش قطع می شه و خانم قدر شوهرش را هم بیشتر می دونه.

مثلا من می گم اگه همه جای زندگی ایده آل باشه زندگی یکنواخت میشه. مثلا یه خانمی که کلا هیچ وقت غر نزنه.همیشه و در همه وضع آرایش کرده و ... باشه. گریه نکنه و همیشه بخنده!و همه حرفاش سنجیده باشه و همش اقتدار آقا را حفظ کنه.ناز نکنه. هیچ وقت هم غذاش ته نگیره و همیشه خوشمزه باشه...
    اعتماد به نفسش همیشه بالا باشه چون اینجا نوشته اعتماد به نفس باید بالا باشه.ووووو ...
    زیادی خوب بودن هم خوب نیست! باعث میشه آدم قدر خوبی ها را ندونه. مثلا بعضی وقت ها خیلی کم خانم باید غر بزنه.یکم قهر سطحی(نه جدی) کنه. که آقا بفهمه بقیه جاها چقدر خانوم مهربونی داشته.و به خانومش توجه کنه.

البته بایدی در کار نیست چون بالاخره تو زندگی خود به خود پیش میاد.من می گم این باعث نشه ما توقع یه چیز ایده آل داشته باشیم و با تفاوت از اون ایده آل ناراحت بشیم. همون تفاوت از اون ایده آل هم اتفاقا اگر کمالگرا نباشیم باعث قشنگی و تنوع زندگی میشه.و همین ها اتفاقات شیرین و خاطره میسازه

بعد من خیلی جدیدا بدم اومده که آدم به همسرش حرفی را بزنه که حرف خودش نیست و مثلا اونو گول بزنه. یک جمله صادقانه از ته دل میرزه به یک متن یک متری که از ته دل آدم نباشه!و توش ریا باشه!

یا ضامن بی ضامن ها...!!!

8. 4 کاربر از پست مفید مصباح الهدی تشکرکرده اند .

redalatkhah (سه شنبه 07 مرداد 93), reihane_b (پنجشنبه 17 مهر 93), فدایی یار (سه شنبه 07 مرداد 93), فرشته اردیبهشت (پنجشنبه 09 مرداد 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 07 مرداد 93 [ 10:57]
    سطح
    15
    Level completed: 75%, Points required for next Level: 25
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered500 Experience Points
    تشکرها
    5

تشکرشده 115 در 45 پست

Array
    یه زمانی یادم نگران چشم و گوش باز بودن همسر آینده بودید و حالا نگران فقدان مهارت‌های ناز کشی ایشون.. مثل اینکه این قصه سر دراز داره.. امید که پایان خوشی داشته باشه

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    95
    دستاوردها:
    تشکرها
    5,037

حالت من
    Mehrabon
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط myself نمایش پست ها
    یه زمانی یادم نگران چشم و گوش باز بودن همسر آینده بودید و حالا نگران فقدان مهارت‌های ناز کشی ایشون.. مثل اینکه این قصه سر دراز داره.. امید که پایان خوشی داشته باشه
    سلام آقای مای سلف.
    خیلی وقت بود خبری از شما تو تالار نبود.امیدوارم که حالتون خوب باشه

خب منم داشتم دقیقا اینو می گفتم نباید ایده آل گرا بود. و نگران این چیزهانباید بود چون ممکنه نتیجه عکس بده. و همون نقص ها هم خودش مفید هست.نمی دونم شاید من بد منظورم را رسوندم. چون اصلا نگران اون موضوع نیستم. این تاپیک مخاطبش خانم هاستو من هم خطابم به آنها بود فقط(یعنی از این زاویه دید صحبت کردم)

و تصمیم گرفتم بعد از تعطیلات ان شاالله نیام تالار و یا خیلی کم بیام.چون دیگه نمی خوام به این موضوعات فکر کنم.

تاپیک زیر مخاطبش آقایون هستند و فکر می کنم مفید باشه و دوستان خیلی راهنمایی های خوبی کردند:

موفق باشید و راستی عیدتون هم مبارک

یا ضامن بی ضامن ها...!!!

11. 2 کاربر از پست مفید مصباح الهدی تشکرکرده اند .

فدایی یار (سه شنبه 07 مرداد 93), فرشته اردیبهشت (پنجشنبه 09 مرداد 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 07 مرداد 93 [ 10:57]
    سطح
    15
    Level completed: 75%, Points required for next Level: 25
    دستاوردها:
    1 year registered500 Experience Points
    تشکرها
    5

تشکرشده 115 در 45 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط مصباح الهدی نمایش پست ها
    سلام آقای مای سلف.
    خیلی وقت بود خبری از شما تو تالار نبود.امیدوارم که حالتون خوب باشه

خب منم داشتم دقیقا اینو می گفتم نباید ایده آل گرا بود. و نگران این چیزهانباید بود چون ممکنه نتیجه عکس بده. و همون نقص ها هم خودش مفید هست.نمی دونم شاید من بد منظورم را رسوندم. چون اصلا نگران اون موضوع نیستم. این تاپیک مخاطبش خانم هاستو من هم خطابم به آنها بود فقط(یعنی از این زاویه دید صحبت کردم)

و تصمیم گرفتم بعد از تعطیلات ان شاالله نیام تالار و یا خیلی کم بیام.چون دیگه نمی خوام به این موضوعات فکر کنم.

تاپیک زیر مخاطبش آقایون هستند و فکر می کنم مفید باشه و دوستان خیلی راهنمایی های خوبی کردند:

شوهران بخوانند

موفق باشید و راستی عیدتون هم مبارک
    سلام به شما علیا مخدره(معنیش واقعا جالبه)
    به نظر من این تالار در حد حضور موقت می‌تونه فوایدی داشته باشه و البته آفت‌هایی.. در مورد حضور طولانی که به نظرم ۱۰۰٪ آفت داره.. بنده اومدم اکانتم رو دیلیت کنم دیدم امکانش رو نذاشتن گویا.. همین جا از مدیران می‌خوام که لطفا این امکان رو قرار بدن.. به خصوص چنین جاهایی باید این امکان رو داشته باشه.

چون می‌دونستم به جمله‌ای که گذاشتم واکنش نشون می‌دید اومدم که جواب بدم.. منو ببخشید اگر باز جوابی به این عرایض می‌دید قطعا دیگه پاسخ رو نمی‌بینم و اگرنه که هیچ..

وقتی اومدم تالار و دیدم به مقصودم نمی‌رسم(بالا گفتم) کمی کنجکاو شدم پست بخونم که دیدم شما مثل اینکه ماشاء‌الله خیلی فعال هستید از طرفی تعجب کردم اصلا چرا هنوز اینجا هستید.. برای بقیه شاید نه ولی برای من که نحوه‌ی نگارش شما رو اون موقع می‌دیدم و حالا نمی‌دونم بعد از مدتی دوباره می‌بینم به نظرم میاد نویسنده کمی با چیزی که قبلا بوده تغییر کرده و یا اینکه یخش آب شده و کمی صمیمی تر شده (حالا با کی نمیدونم! چون اینجا که مخاطب یک شخص خاص نیست) و بیشتر و راحتتر از خودش صحبت می‌کنه.. ببخشید رک گفتم.

خانم دیگه‌ای هم بودن.. نوپو.. ایشون رو هم یادم هست.. البته نگارش ایشون رو حس نکردم که تغییر کرده (مثل همون موقع به شکل کلاسیک و کتابی می‌نویسن!، همین جا هم سلام می‌کنم به‌ ایشون).. کلا از کاربرهایی که اون بازه‌ی زمانی می‌دیدم و اینجا دوباره توی پست‌های جدید دیدم فقط شما دو نفر به نظرم آشنا اومدید.. یعنی اینکه بقیه گویا رفتند و شما موندگار شدید.

نمی‌دونم شاید من اشتباه می‌کنم ولی به نظرم حضور زیاد و مداوم توی این تالار و مشابه اون می‌تونه تفکرات آدم رو عوض کنه و یا اینکه روی مواردی حساسش کنه و یا اینکه توقعاتش رو روی چیزهایی بالا ببره و یا پایین بیاره و و و .. سازندگی خاصی هم ندیدم توی اینکه آدم از از انتظاراتش از همسرش و یا علایقش صحبت کنه.. بالاخره اینجا یک عده مخاطب داره.. همه فعال نیستن.. مثلا شاید بنده بیام مطالب خانم‌ها رو مطالعه کنم و ببینم که در مجموع زیر ده نفر خانم دارن نظر می‌دن که اصلا به فرض بیشتر هم باشه و مثلا بشن هزار نفر.. باز خانم بنده ممکن هست از دایره ی فکری این افراد خارج باشه و توقعات دیگه‌ای داشته باشه و من با حضور طولانی توی این تالار به اشتباه تغییراتی در خودم ایجاد کرده باشم که باب میل این خانم‌ها باشه در حالی که ممکن خانم من اصلا مخالف اون رفتارها باشه.

اگر چیزهایی که گفته می‌شه کلی باشن که فکر می‌کنم همه ذاتا بلد هستند و نیازی به گفتن نیست.. دیگه می‌مونه نحوه‌ی پیاده سازی و سلایق فردی که بازگو کردنش و یا مطالعه‌ی موارد اشخاص دیگه چیزی رو خوب که نمی‌کنه به نظرم فقط فکر آدمی رو مشغول می‌کنه.

در مورد اون تاپیک و .. اصلا نیازی نیست.. همه‌ی مردها می‌دونن که خانم‌ها محبت می‌خوان و دلشون می‌خواد که این محبت ابراز بشه.. اینکه چرا این کار به درستی انجام نمی‌شه به همه چیز ممکن هست ارتباط داشته باشه الا اینکه اون مرد ندونه که خانمش این نیاز رو داره.. حالا اگر این کار بخواد انجام بشه بالاخره اون مرد بنا به توانایی‌ها و خلاقیتش یه جوری محبتش رو ابراز می‌کنه و اگر بخواد از کسی تقلید کنه یا نیازهای ریز محبتی خانم دیگه‌ای رو مطالعه کنه و برای خانمش تکرار کنه که خوب صد البته خانم به تصنعی بودن رفتارش پی می‌بره و لطف کار از بین می‌ره.. به قول دانایِ کل: کل یعمل علی شاکلته

عید به شما هم مبارک
    سعادتمند باشید

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    95
    دستاوردها:
    تشکرها
    5,037

حالت من
    Mehrabon
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط myself نمایش پست ها
    سلام به شما علیا مخدره(معنیش واقعا جالبه)
    به نظر من این تالار در حد حضور موقت می‌تونه فوایدی داشته باشه و البته آفت‌هایی.. در مورد حضور طولانی که به نظرم ۱۰۰٪ آفت داره.. بنده اومدم اکانتم رو دیلیت کنم دیدم امکانش رو نذاشتن گویا.. همین جا از مدیران می‌خوام که لطفا این امکان رو قرار بدن.. به خصوص چنین جاهایی باید این امکان رو داشته باشه.

چون می‌دونستم به جمله‌ای که گذاشتم واکنش نشون می‌دید اومدم که جواب بدم.. منو ببخشید اگر باز جوابی به این عرایض می‌دید قطعا دیگه پاسخ رو نمی‌بینم و اگرنه که هیچ..

وقتی اومدم تالار و دیدم به مقصودم نمی‌رسم(بالا گفتم) کمی کنجکاو شدم پست بخونم که دیدم شما مثل اینکه ماشاء‌الله خیلی فعال هستید از طرفی تعجب کردم اصلا چرا هنوز اینجا هستید.. برای بقیه شاید نه ولی برای من که نحوه‌ی نگارش شما رو اون موقع می‌دیدم و حالا نمی‌دونم بعد از مدتی دوباره می‌بینم به نظرم میاد نویسنده کمی با چیزی که قبلا بوده تغییر کرده و یا اینکه یخش آب شده و کمی صمیمی تر شده (حالا با کی نمیدونم! چون اینجا که مخاطب یک شخص خاص نیست) و بیشتر و راحتتر از خودش صحبت می‌کنه.. ببخشید رک گفتم.

خانم دیگه‌ای هم بودن.. نوپو.. ایشون رو هم یادم هست.. البته نگارش ایشون رو حس نکردم که تغییر کرده (مثل همون موقع به شکل کلاسیک و کتابی می‌نویسن!، همین جا هم سلام می‌کنم به‌ ایشون).. کلا از کاربرهایی که اون بازه‌ی زمانی می‌دیدم و اینجا دوباره توی پست‌های جدید دیدم فقط شما دو نفر به نظرم آشنا اومدید.. یعنی اینکه بقیه گویا رفتند و شما موندگار شدید.

نمی‌دونم شاید من اشتباه می‌کنم ولی به نظرم حضور زیاد و مداوم توی این تالار و مشابه اون می‌تونه تفکرات آدم رو عوض کنه و یا اینکه روی مواردی حساسش کنه و یا اینکه توقعاتش رو روی چیزهایی بالا ببره و یا پایین بیاره و و و .. سازندگی خاصی هم ندیدم توی اینکه آدم از از انتظاراتش از همسرش و یا علایقش صحبت کنه.. بالاخره اینجا یک عده مخاطب داره.. همه فعال نیستن.. مثلا شاید بنده بیام مطالب خانم‌ها رو مطالعه کنم و ببینم که در مجموع زیر ده نفر خانم دارن نظر می‌دن که اصلا به فرض بیشتر هم باشه و مثلا بشن هزار نفر.. باز خانم بنده ممکن هست از دایره ی فکری این افراد خارج باشه و توقعات دیگه‌ای داشته باشه و من با حضور طولانی توی این تالار به اشتباه تغییراتی در خودم ایجاد کرده باشم که باب میل این خانم‌ها باشه در حالی که ممکن خانم من اصلا مخالف اون رفتارها باشه.

اگر چیزهایی که گفته می‌شه کلی باشن که فکر می‌کنم همه ذاتا بلد هستند و نیازی به گفتن نیست.. دیگه می‌مونه نحوه‌ی پیاده سازی و سلایق فردی که بازگو کردنش و یا مطالعه‌ی موارد اشخاص دیگه چیزی رو خوب که نمی‌کنه به نظرم فقط فکر آدمی رو مشغول می‌کنه.

در مورد اون تاپیک و .. اصلا نیازی نیست.. همه‌ی مردها می‌دونن که خانم‌ها محبت می‌خوان و دلشون می‌خواد که این محبت ابراز بشه.. اینکه چرا این کار به درستی انجام نمی‌شه به همه چیز ممکن هست ارتباط داشته باشه الا اینکه اون مرد ندونه که خانمش این نیاز رو داره.. حالا اگر این کار بخواد انجام بشه بالاخره اون مرد بنا به توانایی‌ها و خلاقیتش یه جوری محبتش رو ابراز می‌کنه و اگر بخواد از کسی تقلید کنه یا نیازهای ریز محبتی خانم دیگه‌ای رو مطالعه کنه و برای خانمش تکرار کنه که خوب صد البته خانم به تصنعی بودن رفتارش پی می‌بره و لطف کار از بین می‌ره.. به قول دانایِ کل: کل یعمل علی شاکلته

عید به شما هم مبارک
    سعادتمند باشید
    سلام جناب آقای my self

قسمت برادرانه انتقادتون را می پذیرم.هر چند که کنایه شما از جالب بودن معنی علیا مخدره برای من ، برادرانه نبود.

کمی نگاهتون اغراق آمیز و همراه با قضاوت عجولانه بود. اون طور که شما فکر می کنید هم نیست.

چون من یکی از علاقه مندی هام نوشتن هست و از بچگی هم انشاء نسبتا خوبی داشتم گاهی به طور ناخوداگاه در تاپیک هایی که مربوط به مسائلی همچون حال و احوال یاران همدردی و... قلمم به سمت سبک و سیاق نوشتنم در دفتر خاطراتم رفته. نه اینکه قصدی باشه.بلکه قلمم در این حیطه ناخوداگاه اینگونه است.

شما می فرمایید این مطالب را همه می دانند. خب همون تاپیک هایی که ذکر کردین توش راهنمایی کردم را دنبال بفرمایید.و ببینید که واقعا راهنمایی های از این دست و با این نگاه برای مراجع مفید بوده یا نه.

یک پازل وقتی کامل میشه که تمام اجزاء را باهم دید.پس تنها همون پست را نبینید.

طبق تجربه بسیاری از مراجعین همین سایت بسیاری از مشکلاتشون به رعایت نکردن نکاتی بوده که قبلا فکر می کردن مهم نیست و بلد هستند ولی ازقضا خیلی هم مهم بوده . گاهی بیان این نکات با نگاه دوستانه و نشان دادن بعضی جنبه ها از یک نگاه دیگر و یا ادبیات دیگر می تونه به فهم و حل مساله کمک کنه.که این گونه هم بوده. هر کس هم نگاه خودش ( و به تبع آن ادبیات خودش) را داره و همین تفاوت دیدگاه اتفاقا باعث روشن شدن بعضی مسائل میشه.

همه می دانند نباید ناراحت بود و باید تفریح کرد و با محبت بود و زندگی عاشقانه چقدر خوب هست و و و. ولی وقتی کسی ناراحته و مشکلی داره اینکه شما بگید ناراحت نباش مشکلی ازش درمان نمی کنه. وقتی هم همون ابتدا بگید تو فلان اشتباه و ... را کردی هم نمی تونه همون اول قبول کنه.وقتی هم بگید تو باید فلان کار و فلان کار را بکنی همون ابتدا براش این کارها خوشایند نیست و جبهه می گیره و میگه چرا.

همه می دانند زیبا زندگی کردن چقدر خوب است ولی همه نمی دانند یا بلد نیستند چگونه می توان خوب و زیبا زندگی کرد. و یا حتی زیبایی جلوی چشمشان هست و نمی بینند و متوجه نمی شوند و باید یکی بهشون نشون بده.

من هم جزء این همه هستم و خیلی اوقات با مطرح کردن برخی گره های ذهنیم به طور صادقانه که گاهی نمی تونستم تو فضای واقعی با کسی درمیون بذارم همین دوستان کمک های خیلی خوبی به من کردند و اشتباهم را به من هدیه دادند. و ناراحتیم کم شده و یا بعد بهتری از ماجرا را دیدم.

فضای سایت همدردی از این لحاظ واقعا فضای خوبی بوده و من به شخصه استفاده کردم و سعی هم کردم اگر می تونم مشکل کسی را حل کنم و نگاهش را به مشکلش عوض کنم از این کار مضایقه نکنم و بهش کمک کنم.
    اما اشتباه خودم را در این تاپیک می پذیرم که نباید شیطنت می کردم و شوخی مستقیم از این جنس را با البته هم جنس خودم راجع به این موضوعات می کردم و باید در نظر می گرفتم آقایی هم این پست را می خواند و ممنون بابت تذکرتون .

ضمن اینکه به دلیل داشتن برخی مسائل و مشغله ها تو نیتم بود که بعد از تعطیلات عید تا احتمالا اسفند از این تالار خداحافظی کنم. و این خداحافظی مدت دار بارهای دیگه هم اتفاق افتاده بود و این جوری هم نیست که من بست پای لب تابم جلوی همدردی نشسته باشم و کار دیگه ای نداشته باشم.

شما هم سعادتمند باشید

- - - Updated - - -

یا ضامن بی ضامن ها...!!!

ویرایش توسط مصباح الهدی : سه شنبه 07 مرداد 93 در ساعت 21:01

14. 4 کاربر از پست مفید مصباح الهدی تشکرکرده اند .

m.reza91 (چهارشنبه 08 مرداد 93), فرهنگ 27 (سه شنبه 07 مرداد 93), فرشته اردیبهشت (پنجشنبه 09 مرداد 93), واحد (پنجشنبه 07 اسفند 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    95
    دستاوردها:
    تشکرها
    5,037

حالت من
    Mehrabon
    Array
    .
    ببخشید چون گزینه ویرایش فعال نبود جمله نخستم را اصلاح می کنم.
    قسمتی از انتقاد بانیت برادرانه....و اینکه احیانا منظور بدی الزاما از کنایتون دریافت نکردم. (با دید مثبت می بینم)هرچند که در ابتدا قضاوت شماباعث رنجش خاطرم شد.

بدرود

یا ضامن بی ضامن ها...!!!

ویرایش توسط مصباح الهدی : سه شنبه 07 مرداد 93 در ساعت 23:49

16. کاربر روبرو از پست مفید مصباح الهدی تشکرکرده است .

فرشته اردیبهشت (پنجشنبه 09 مرداد 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 04 مهر 95 [ 15:31]
    سطح
    61
    Level completed: 27%, Points required for next Level: 220
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocial5000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    826

تشکرشده 744 در 192 پست

حالت من
    Khoshhal
    Array
    چرا بقیه از این مطالب استفاده نمیکنن تا از زیر خروارها خاک بکشیمشون بیرون
    دست تنهایی تاپیک تکونی رو دادید بهم ...

18. 2 کاربر از پست مفید (آسمانی آبی) تشکرکرده اند .

khaleghezey (شنبه 19 دی 94), خیال تو (دوشنبه 04 اسفند 93)

صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)