به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 13 از 20 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 196
    عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 بهمن 94 [ 04:40]
    سطح
    98
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 379
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    15,041

تشکرشده 10,678 در 2,786 پست

حالت من
    Moteajeb
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشته مهربان نمایش پست ها

آفت دوستی ها همین است که احساسی ادامه می یابد و احساسی به ازدواج می کشد و بعدش منطق که وسط میاد مسائل زیادی مشاهده می شود که یا دیده نشده بوده یا اهمیت داده نشده اما معلوم می شود که تحملش سخت یا امکان پذیر نیست.
    ....

2. 8 کاربر از پست مفید فرهنگ 27 تشکرکرده اند .

ammin (چهارشنبه 24 اردیبهشت 93), del (چهارشنبه 31 اردیبهشت 93), khaleghezey (چهارشنبه 24 اردیبهشت 93), Somebody20 (دوشنبه 07 مهر 93), فرشته مهربان (چهارشنبه 24 اردیبهشت 93), فرشته اردیبهشت (یکشنبه 28 اردیبهشت 93), واحد (شنبه 20 دی 93), مدیرهمدردی (شنبه 28 تیر 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 19 مهر 02 [ 20:03]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 37.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    6,236

تشکرشده 6,880 در 1,486 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    محمد93:

چند هزار سال پیش ،یک دختر و پسری داشتن توی جنگل از کنار هم رد میشدن ، توحهشون بهم جلب میشه ... از هم خوششون میاد .. یکم باهم صحبت میکنن میبینن چقدر باهم اشتراک دارن و میتونن باهم کنار هم خوش باشن...

پسره به دختره میگه فردا میام با بابات صحبت کنم تا از این به بعد باهم زندگی کنیم و شب و روزمون باهم باشه و کنار هم کیف کنیم و خوش بگذرونیم و بچه دار بشیم و اونها رو بزرگ کنیم و... فرداش پسره میره با بابای دختره صحبت میکنه ، بابای دختر هم از پسر خوشش میاد و رضایت میده و از همون فردا اون دختر پسر زندگی جدیدشون رو شروع میکنن....

باور کنید کل داستان ازدواج همین هست... بقیه چیزهایی هست که ما بهش اضافه کردیم و روز به روز داریم بهش شاخ و برگ میدیم و پیچیده ترش میکنیم... قرار بوده شما و همسرتون کنار هم از این لحظات نهایت استفاده رو ببرید حالا بابت این وصلت شما یک سری اتفاقات هم میفته...

مثل یک سری جشنها و یک سری رسم و رسومات و... ولی فراموش نکنید تمام این چیزها حاشیه هست ، اصل همون کنار هم بودن شما هست و اینکه از این کنار هم بودن لذت ببرید... بعد واقعا حیف نیست بخاطر یکسری از این رسم و رسومات حاشیه ای الان ماههاست که قهر هستید؟ قدر این لحظات ارزشمند زندگی متاهلی رو بدونید که دیگه براتون تکرار نمیشه و یک زمانی حسرتش رو میخورید...
    صبا به لطف بگو آن غزال رعنا را که سر به کوه و بیابان تو داده ای ما را
    ویرایش توسط فرشته اردیبهشت : شنبه 27 اردیبهشت 93 در ساعت 23:53

4. 5 کاربر از پست مفید فرشته اردیبهشت تشکرکرده اند .

Eram (جمعه 28 آذر 93), khaleghezey (یکشنبه 28 اردیبهشت 93), maedeh120 (پنجشنبه 27 شهریور 93), فرهنگ 27 (یکشنبه 28 اردیبهشت 93), واحد (شنبه 20 دی 93)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Overall activity: 99.3%
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,653

تشکرشده 35,974 در 7,400 پست

Array
    .
    نقل قول نوشته اصلی توسط dokhtare kordestan نمایش پست ها
    تنت را برای کسی عریان کن که روحش را یرای تو عریان کرده باشد
    شما یه دختراینومیدونید چه جایگاه بلندی دارین؟هرگز اجازه ندین یه مرد غریبه به خودش اجازه بده دستتو لمس کنه
    ارزش شما بیشتر از ایناست که بخوای تو خیابون با یکی دوست بشی و انتظار داشته باشی تو رو برای خودت بخواد نه برای تنت

اون دنبال خودت نیست و دنبال جسمته.شک نکن

6. 7 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

ammin (یکشنبه 22 تیر 93), del (چهارشنبه 31 اردیبهشت 93), Eram (جمعه 28 آذر 93), khaleghezey (یکشنبه 04 خرداد 93), فرهنگ 27 (پنجشنبه 01 خرداد 93), واحد (شنبه 20 دی 93), رنگین (یکشنبه 04 خرداد 93)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    چهارشنبه 08 فروردین 03 [ 00:47]
    سطح
    100
    Overall activity: 54.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    4,372

تشکرشده 6,343 در 1,786 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط نوپو نمایش پست ها
    راستش من اصلا اهل آرایش نیستم. نهایتش اینه که گاهی وقت ها از خط چشم استفاده می کنم و بس.

چادر هم که می پوشم. اما تا حالا هیچ برخورد بدی با من نشده است. یعنی تا حالا نشده با آقایی صحبت کنم و حس کنم به خاطر آرایش نداشتنم یا محجبه بودنم با من بدرفتاری می کند.

به نظر من رفتار مردم با ما بستگی به رفتار و حالت صورت ( خوشحال ناراحت اخمو خندان ) ما دارد. به علاوه برداشت ما از محیط اطرافمان به عقاید و جهان بینی ما مربوط می شود.

براساس عقایدی که داریم رفتار دیگران را تفسیر می کنیم. ببینید من برایم خیلی بدآیند است که خانم ها دائما به دستشویی های عمومی که همه می دانند چه وضعی دارد می روند و جلوی آینه دستشویی ها شروع به آرایش می کنند.

واقعا چندتا رنگ و روغن ارزش دارد که آدم در طی روز به جای اینکه به مکان های زیبا و باکلاس برود به چنین مکان هایی برود؟ به نظر من واقعا شان خانم ها با این کار پایین می آید. هیچ چیز جای اعتماد به نفس یک خانم را نمی گیرد. یک خانم باید آنقدر اعتماد به نفس داشته باشد که فکر نکند بدون آرایش مثل میت است.

با آرایش هایی که دخترهای ایرانی می کنند زیبایی و جوانی آنها به زودی از بین می رود و پوستشان چروک می خورد. نباید فکر کنیم پسرها چنین انتظاری از دخترها دارند. دخترها خودشان اعتماد به نفس ندارند. بیشتر از پسرها این دوستان دخترمان و خانم های اطرافمان هستند که ما را به این کار وادار می کنند.
    باتشکر از خانم نوپو

8. 5 کاربر از پست مفید ammin تشکرکرده اند .

khaleghezey (دوشنبه 12 خرداد 93), m.reza91 (جمعه 09 خرداد 93), فرشته مهربان (جمعه 09 خرداد 93), واحد (شنبه 20 دی 93), مدیرهمدردی (شنبه 28 تیر 93)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,653

Array

.

نقل قول نوشته اصلی توسط مدیرهمدردی نمایش پست ها

انعطاف گاهی مثل چسبی محکم اجزای خانواده را یکپارچه می کند.
    گاهی انعطاف مثل سوپاپ اطمینان از انفجار خانواده جلوگیری می کند.
    گاهی انعطاف مثل گریس و روغن ، سطوح اصطکاک را نرم و روان کرده و از بالا رفتن حرارات و از بین رفتن انرژیها جلوگیری کرده و آرامش بخش هست.
    گاهی انعطاف گره هایی که با دندان باز نمی شود را به راحتی می گشاید.
    گاهی انعطاف احساس امید به اجزای خانواده میدهد.
    گاهی انعطاف تنها راه تنفس در یک بحران هست.

نبود انعطاف می تواند از هر اختلاف نظر و دیدگاهی بحران بسازد.
    نبود انعطاف می تواند از هر تفاوت شخصیتی یک سوء تفاهم ویرانگر بسازد.
    نبود انعطاف ، شکنندگی ایجاد می کندو ذهن ها را درگیر خود می کند.
    شما باید انرژی خود را در ارزیابی و افزایش انعطاف پذیری خود متمرکز کنید. واین کلید طلایی شما در این زندگی می تواند باشد.

زیاد روی کارها و حرفهای شوهرت متمرکز نشو. دنبال درست و غلط کردن کارهایش نباش.

=====
    لینک مرتبط:
    چگونه انعطاف پذیر شویم

10. 6 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

ammin (دوشنبه 12 خرداد 93), khaleghezey (دوشنبه 12 خرداد 93), واحد (شنبه 20 دی 93), مدیرهمدردی (شنبه 28 تیر 93), مصباح الهدی (سه شنبه 13 خرداد 93), طاهره (شنبه 04 مرداد 93)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,653

Array
    .

گاهی بی توجهی به بعضی اشتباهات و تمرکز بر خوشی های زندگی همان شاهراه خوشبختی هست.

12. 8 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

ammin (دوشنبه 12 خرداد 93), del (دوشنبه 23 تیر 93), Eram (جمعه 28 آذر 93), khaleghezey (دوشنبه 12 خرداد 93), Somebody20 (دوشنبه 07 مهر 93), واحد (شنبه 20 دی 93), مدیرهمدردی (شنبه 28 تیر 93), بی نهایت (دوشنبه 12 خرداد 93)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array

نوشته اصلی توسط مدیرهمدردی
    مواظب باشیم خوشبختی ما وابسته به چیزی بیرون از وجود خودمون نباشه.
    وابسته به پول، مدرك، موقعیت اجتماعی،‌همسر ، فرزند، سلامتی، پدر ومادر، دوست ،‌و .....
    چون هر كدوم اینها زمان انقضاء دارند، یا دائمی نیستند، یا فراز و نشیب دارند و به هر حال در كنترل ما نیست كه آنها را همین طوری حفظ كنیم. پس با تغییر آنها ما هم خوشبختی امان دچار نوسان می شود.
    در همین تالار افراد زیادی هستند كه می گویند «من تا همین چند وقت پیش خوشبخت بودم»، اینها بی مشكلی را با خوشبختی مساوی گرفته اند و خوشبختی خود را به چیز دیگری گره زده اند.
    خوشبختی مراتب دارد و همیشه ما در این سلسله مراتب باید جلو برویم و رشد كنیم. اما در هیچ یك از این مراتب این اشیاء و اشخاص دیگر نیستند كه خوشبختی ما را تعیین كنند. آنها فقط ممكن است مشكلاتی ایجاد كنند، رنجهایی را به ما بدهند و ....، اما اینكه ما چقدر بتوانیم از ظرفیت خود برای بهره برداری كامل از توانایی خود استفاده كنیم دست خود ماست.

پ.ن:خداوکیلی سخته چنین دیدی داشتن آدم یاد پدر و مادر شهدا میوفته
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !

14. 3 کاربر از پست مفید khaleghezey تشکرکرده اند .

salehe92 (چهارشنبه 14 خرداد 93), واحد (شنبه 20 دی 93), مدیرهمدردی (شنبه 28 تیر 93)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,653

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط sara 65 نمایش پست ها
    سلام
    روز اولی که اومدم همدردی یه تاپیک باز کردمو عنوان مشکلم این بود:
    "آیا میتونم با شرایط خواستگارم کنار بیام؟"
    خواستگاری که هیچ وقت نیومد خواستگاری! اون همه وقتی که گذاشتیم و اون همه صحبت از معیارها و خواسته ها و ....
    اون الان ازدواج کرد و من موندم و کلی حس غم و خشم و نفرت و گاهی حس قربانی شدن و گاهی انتقام! از سر کار و دانشگاه گرفته تا وقت ظرف شستن یا موقع خواب....
    اون زمان زیاد کسی کمکم نکرد اما یه وقتایی فکر میکنم اگه بهم راهنمایی هم میشد قبول میکردم یا فقط از اون نظر رد میشدم که موقعیت من فرق داره؟!
    بعضی تجربه ها خیلی سنگینه و ما اصرار داریم که حتما خودمون به دستش بیاریم. وقتی یه نفر نصیحتمون میکنه و از تجربیاتش میگه فکر میکنیم اون از یه کره ی دیگه اومده و مشکل منو نمیفهمه و مشکل من خیلی خاصه! کاش وقتی برای یه نفر چیزی مینویسیم بدونه ما هم مثل خودشیم و اینا حاصل تجربیات تلخ خودمونه!
    .

16. 8 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

ammin (یکشنبه 22 تیر 93), khaleghezey (یکشنبه 29 تیر 93), sara 65 (یکشنبه 22 تیر 93), فرهنگ 27 (یکشنبه 12 مرداد 93), واحد (شنبه 20 دی 93), نیکیا (شنبه 29 آذر 93), مدیرهمدردی (شنبه 28 تیر 93), مصباح الهدی (سه شنبه 24 تیر 93)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,653

Array

با سلام
    بعضی فاکتور های قوی بودن.
    1 - صبر
    2 - سعه صدر
    3 - تحمل رنج
    4 - امیدواری
    5 - عدم زود رنجی
    6 - درک دیگران
    7 - کنترل خشم
    8 - شیوه حل مسئله
    9 - اعتماد به خود و دیگران
    10 - مثبت اندیشی
    11 مدارا با دیگران
    12 - قاطعیت در خطوط قرمز
    13 - روش سازگاری و تعامل به جای روش اجتناب و درگیری (آرامش و نحوه مواجهه افراد با مسائل و مشکلات زندگي)
    14 - فائق آمدن بر تعارضات به شیوه ای صحیح (انتخاب صحیح، شیوه حل مسئله و تعارضهای ما)
    15 - منطقی بودن به جای احساسی هنگام تصمیم گیری (مرثیه سرایی احساسی عامل نا آرامی شماست!)
    و ....
    .

18. 9 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

**روشنا** (شنبه 04 مرداد 93), ammin (جمعه 27 تیر 93), khaleghezey (یکشنبه 29 تیر 93), sara 65 (جمعه 27 تیر 93), واحد (شنبه 20 دی 93), مدیرهمدردی (شنبه 28 تیر 93), مصباح الهدی (چهارشنبه 01 مرداد 93), آرام دل (چهارشنبه 01 مرداد 93), باران13 (شنبه 28 تیر 93)

((( مشاور خانواده ))) آغازکننده

آخرین بازدید
    دیروز [ 12:04]
    سطح
    100
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,556

تشکرشده 37,047 در 6,993 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط بالهای صداقت نمایش پست ها
    .....
    خودم هم دارم توی تاپیک ها سرک می کشم ...
    آخ که دلم می خواد زیر خیلی از تاپیک های تالار یه پست غیرمشاروه ای بنویسم که :
    بابا ، بی خیال شوهر ..بی خیال مادرشوهر و قوم شوهر ...بی خیال در و همسایه .... اصلا بی خیال همه عالم و آدم .... آخه یکی نیست بگه عزیز من ، حالا مثلا اگه شوهر نمی کردیم ، می خواستیم چی کار کنیم ؟!!! خوب داشتیم زندگیمون رو می کردیم دیگه !! حالا هم برید بشینید زندگی تون رو بکنید ....اینقدر زندگی رو سخته و پیچیده نکنید

اکثر تاپیک ها رو که نگاه می کنی همش حول چندتا مساله دور میزنه ، مثلا :
    بهم محبت نکرد
    ازم تشکر نکرد
    خونه مامانم نیومد
    امروز حالم رو نپرسید
    خانواده اش رو دعوت کرده بیاد خونمون
    ختم فامیلمون نیومد
    عروسی فامیلشون نرفتیم
    اونجورب بهم گفت
    اینجوری برخورد کرد
    این رو واسم نخرید
    اون روز فلان حرف رو زد
    واسم کادو نخرید ، قدر من رو نمی دونه
    گاهی اوقات هم که کارآگاه بازی و پلیس بودن به اوج خودش می رسه ، به خدا عمرا اگه پلیس ها بتونند اینجوری مثل ما زن ها حس ششم شون کار کنه ...

از خودم براتون بگم ، ببینید که خودم چه حس ششم بیستی دارم ها (زهی خیال باطل)
    امروز شوهرم زنگ زده به من که هفت میلیون داری ، یک روزه بهت بدم ...
    من رو می گی ، کفری شدم از دستش ...آخه میگه یک روزه ولی میشه چند ساله ....فقط آدم رو پیش دیگران بدقول می کنه
    بهش گفتم ندارم ... خالی خالی هستم ، از کسی هم نمی تونم قرض بگیرم ( توی دلم هم گفتم ، نیست که خیلی خوش قول هستی )
    حالا از صبح تا عصری همش توی ذهنم میاد ، طفلکی ، شوهرم ، گناه داره ، بذار بهش زنگ بزنم ، ببینم چی کار کرد .. آخی برم واسش جور کنم .... تازه این قسمت خوب قضیه هست
    یهو اون بالهای صداقت خبیث بیدار میشه که ، نکنه شوهرم بره اون پولی رو که توی حساب برادرشوهرم ریخته ام رو برداره به من هم نگه ( کلی پول به عنوان قرض ریختم توی حساب برادر شوهرم که از روی حسابش وام بگیره تا بتونه ماشین برای خودش بگیره و ایشاله عروسی کنه ...) حالا این روح خبیث پررنگ و پررنگ تر میشه .. زنگ بزنم ، زنگ نزنم ...

هیچ دیگه ، اقایی که شما باشی ، خانومی که شما باشی ، از این تالار یادگرفته ایم ، صبر کردن چیز خوبی است ، مثبت اندیشی هم بسیار عالی هست ...

نهایتا نه زنگ زدم ، نه ازش چیزی در این خصوص پرسیدم ، چون یهو احساسات می اومد وسط و کار رو خراب می کرد
    داشتم آشپزخونه رو مرتب می کردم که شنیدم داره با موبایلش صحبت می کنه که : آره ، دستت درد نکنه ، فردا یا نهایتا پس فردا بهت برمی گردونم ، ......بعد از یه ده دقیقه ای که انگار نه انگار ... براش چای ریختم و بردم پیشش ، بهش گفتم خدار رو شکر جور شد پولی که می خواستی
    گفت آره همی چی رو خود خدا جور کرد ... یه پنج میلیون از یک جا ، یه دومیلیون هم از یک جای دیگه
    و بدین گونه نه اینجانب احساسی شدم که برم از یکی دیگه قرض کنم ، قول یک روزه بدهم و بعدش بشود ، یکساله و پیش طرف ضایع بشوم و مدام با شوهرم جنگ اعصاب
    و نه احساسی شدم که وای نری اون پولی رو که توی حساب داداشت ریخته ام رو برداری ها ... یه موقع کارکرد حساب رو خراب نکنی ها ، یا زنگ بزنم به برادرشوهرم که یه موقع نری پول رو بدهی ها و ... هزارتا حرف دیگه که همش باعث دلخوری می شد

این هم از حال و احوال ما .. برم ببینم کی اذان می گوید که نماز بخوانیم

راستی شب های قدر خیلی به یادتون بودم ها ، واسه همه تون دعا کردم ..ایشاله همه تون به اون چیزی که می خواهید برسید

- - - Updated - - -

راستی از امروز می خواهم فصل دوم زندگی ام رو شروع کنم ( یه خواسته که خیلی سالها می خواستمش ، شاید به اندازه تمامی عمرم از وقتی که خودم رو شناختم )
    توی این روزهای باقیمانده ماه رمضون واسه اینکه توی این هشت ماه باقیمانده تا پایان سال بتوانم تصمیم رو عملی کنم و به خواسته ام برسم ، هر موقع یادتون بود ، برام دعا کنید ..ممنون از همگی تون
    .

غلام همت آنم که زیر چرخ کبـــود
    زهرچه رنگ تعلق پذیرد آزاد است

http://www.hamdardi.com
    دسترسی سریع به همدردی و مدیر همدردی با عضویت در کانال همدردی در ایتا

20. 9 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

ammin (جمعه 03 مرداد 93), khaleghezey (شنبه 01 شهریور 93), terme00 (چهارشنبه 01 مرداد 93), فرشته مهربان (چهارشنبه 01 مرداد 93), واحد (شنبه 20 دی 93), مصباح الهدی (چهارشنبه 01 مرداد 93), آرام دل (چهارشنبه 01 مرداد 93), الهه گلستانی (دوشنبه 06 مرداد 93), طاهره (شنبه 04 مرداد 93)

صفحه 13 از 20 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)