به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 31
    عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 بهمن 94 [ 04:40]
    سطح
    98
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 379
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    15,041

تشکرشده 10,678 در 2,786 پست

حالت من
    Moteajeb
    Array
    اولین گام و مهمترین گام:
    اساساً وقتی مسئله ای به صورت مبهم در زندگی زوجین پیش می آید. اولین گام خویشتنداری و صبر و دوری از احساسی کردن موضوع هست

گام دوم: گام تکمیلی
    اما گام دوم که مراجع باید بردارد این است که باید این ابهام کاملا شفاف شود. یعنی حتما باید رک ، صریح، قاطع ولی توام با سعه صدر و احترام با همسرش صحبت کند. و ابعاد این مسئله را کاملا واضح کند.
    این مسئله می تواند از یک سوء تفاهم بسیار ساده باشد. تا یک مسئله مهم

3 - در گام بعد، شما سعی کنید خونسرد باشید. بعد از پاسخ ایشون(هر پاسخی که بود)، خیلی صحبت نکنید. بحث و جدل نکنید. اگر سئوالی داشتید کوتاه و ساده بدون طعنه، بازجویی و ... بپرسید.

4 - اگر به جای جواب با شما جدل کرد، متهم به فضولی، بی اعتمادی و بدبینی و ... کرد. بحث را کش ندهید. و جوابش را ندهید و ساکت جلسه را ترک کنید. و ساکت بمانید تا خودش موضوع را باز کند.

5 - هنگامی که مقدمه چینی کردید و طرح موضوع کردید، به جای اینکه انرژی خود را فقط روی حرفهایش بگذارید، بهتر هست حواستان به حرکت دست و صورت و پاها و چشمهایش باشد. نوع پاسخدهی به شما بیشتر از محتوای جوابهایش ارزش دارد.
    آیا شوکه میشود؟ آیا عصبی می شود؟ آیا مضطرب می شود؟ آیا به فکر فرو می رود؟ آیا پرحرفی می کند؟ آیا قهر می کند؟ آیا گریه می کند؟ آیا به شما حمله می کند؟ آیا می ترسد؟ و .....

6 - اگر پاسخهایش و روشش قانع کننده بود و شما قانع شدید(که خوشبختانه اکثر مواقع ما مشاوران دیدیم که اینجور چیزها سوء تفاهم بوده و به آن حادی که به نظر می رسیده نبوده است.)، که شما به خاطر تجسس خود عذرخواهی کنید و قول دهید که این اشتباه را تکرار نکنید. اما اگر مسئله را جدی دیدید، قبل از هر حرف و اقدام و تصمیمی از او بخواهید که به اتفاق موضوع را نزد یک مشاور خانواده ببرید و به کمک هم تصمیم لازم را بگیرید

راهکار شما صیانت از همسرت و حفاظت از اوست.نه تعقیب و مچ گیری
    از سخنان مدیرهمدردی به یک مورد تقریبن مشابه.

2. 5 کاربر از پست مفید فرهنگ 27 تشکرکرده اند .

asemaneabi222 (پنجشنبه 28 فروردین 93), khaleghezey (چهارشنبه 27 فروردین 93), مهربونی... (چهارشنبه 27 فروردین 93), مصباح الهدی (چهارشنبه 27 فروردین 93), بالهای صداقت (چهارشنبه 27 فروردین 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 09 خرداد 02 [ 03:26]
    سطح
    98
    Level completed: 25%, Points required for next Level: 750
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteranSocial25000 Experience Points
    تشکرها
    3,274

تشکرشده 2,351 در 551 پست

Array
    سلام آقای پژمان
    با خوندنه تایپیکتون یاده روزایه تلخی افتادم که همین شرایطو داشتم...
    اما متاسفانه بعدش علتش رو فهمیدم که انشاالله همسره شما مثله همسره من نباشن...

اینکه گوشی حریمه خصوصیه درسته . نباید حتی همسره آدم گوشی رو چک کنه. اما اینکه صفحرو برگردونی، سایلنت کنی،جوابه درستی به سواله همسرت ندی... اینا ربطی به حریمه خصوصی نداره.

شاید یه موردی هست که دارن پنهان میکنن و حتی ممکنه این مورد فقط پیدا کردن یک دوسته همجنسه قدیمی باشه که چون ارتباطشون با هم زیاده نمیخوان شما بفهمین. (یعنی شاید اینقدر قضیه ساده باشه)

اما به هر حال نظره بنده اینه:
    علاوه بر کم کردنه حساسیتتون و بی توجهی به این موضوع، لطفا در یک فضای دوستانه خیلی رک و راحت تمامه حرفای دلتونو به خانمتون بگین و ازش بخواین کاملا شفاف براتون توضیح بدن تا شما الکی اذیت نشین. حینه این گفتگو حتما ذکر کنین که بهش خیلی علاقه دارین و فقط فکر میکنین شاید موردی هست که پنهان میکنن و میخواین که دیده خوشبینی بهشون داشته باشینو هیچ قضاوتی نکنین.

انشاالله که بخیر میگذره و چیزه مهمی هم نیست

4. 6 کاربر از پست مفید شمیم الزهرا تشکرکرده اند .

Amir_23 (چهارشنبه 27 فروردین 93), khaleghezey (چهارشنبه 27 فروردین 93), فرهنگ 27 (چهارشنبه 27 فروردین 93), مهربونی... (چهارشنبه 27 فروردین 93), مصباح الهدی (چهارشنبه 27 فروردین 93), دختر بیخیال (چهارشنبه 27 فروردین 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 22 مهر 94 [ 19:19]
    سطح
    88
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 261
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    1 year registeredTagger Second ClassSocialOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    5,188

تشکرشده 3,056 در 916 پست

Array
    برادر م سلام و خوش اومدید به همدردی . اگه شما رابطه خوب و عاشقانه ای با همسرتون دارید اگه قلبا دوستش دارید و اینو در عمل بهش نشون میدید . اگه تا به حال بهش خیانت نکردید . اصلا نگران نباشید و حساسیت بیش از حد نشون ندید . خانمها توی قابشون جا برای دو نفر ندارن . ولی خانمها هم گاها در دنیای زنانه بین خودشون روابطی ممکنه داشته باشن که دوست نداشته باشن همسرشون تو اون سرک بکشه . مثلا خواهر من با دوستاش همچین اس ام اس هایی داره که گاه خنده دار و با مزه ست ولی مناسب نیست یک اقا اونا رو ببینه ولی من جرات نمیکنم بهش بگم اونا رو برای منم بفرسته چون همسر منم مدام با گوشی من ور میره البته بدون نیت خاصی . از دید خودش داره محبت میکنه . به شارژش میزنه و از این جور کارا . البته من اصلا حساسیت نشون نمیدم . مال خودش هم همینطوره و مشکلی نداره اگه من هم همین کارو بکنم . یا مثلا من روزی یکی دو ساعت پای کامپیوترم ولی دوست ندارم همسرم سرک بکشه و جاهایی که رفتم رو بررسی کنه . با اینکه جای خاصی نیست یا همدردیه یا مشابه اون . در هر حال هر کسی یه وقتایی نیاز داره تو خودش باشه . وکاری رو که دوست داره انجام بده هرچند که همسر انسان نزدیکترین فرد هست . ولی باید اینو درک کنه .

6. 5 کاربر از پست مفید واحد تشکرکرده اند .

Amir_23 (چهارشنبه 27 فروردین 93), هم آوا (چهارشنبه 27 فروردین 93), مصباح الهدی (چهارشنبه 27 فروردین 93), zendegiye movafagh (چهارشنبه 27 فروردین 93), دختر بیخیال (چهارشنبه 27 فروردین 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 23 آذر 98 [ 09:29]
    سطح
    58
    Level completed: 69%, Points required for next Level: 62
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    143

تشکرشده 338 در 125 پست

Array
    سلام
    دوست عزیز
    از زندگی شما و همسر شما به دور باشه انشااله...
    رفتار همسر من هم رو مخ من رفته بود وقتی پیش من بود گوشیش رو flight mode بود و بسیار حساس که نرم تو گوشیش و می گفت دوست ندارم پیام هامو بخونی ، شب که پیشم می خوابید گوشیش رو خاموش می کرد
    و بلافاصله هر پیامی رو می خوند و پاک می کرد
    بعد هم گوشی رو که 7 ماه پیش خریده بود و من ندیده بودم رو علنی کرد
    از روی کنجکاو ی ، نه تجسس ( چون خوراکم گوشیه و کامپیوتره و دوست دارم ببینم سیستم هر گوشی چطوریه )
    برنامه واتس آپ و line رو باز کردم چشمت روز بد نبینه چه دختر هایی رو ادد کرده بود دختر های نیمه برهنه توی همون حین یه دختر خانم به گوشی شوهرم پیام داد و کاملا اتفاقی من بازش کردم !!!

اینا رو گفتم که گوشی دستت بیاد
    نمی گم خدایی نکرده خانمت کج دار و مریض راه می ره فقط روشن باش
    و اینم بدون خریدن یه گوشی ساده و یه سیم کارت ایرانسل که شما ازش خبر نداشته باشین برای خانمتون هیچ کاری نداره و اگر می خواست به شما خیانت کنه حتما این کار رو می کرد و وقتی پیش شما بود اون گوشی رو خاموش می کرد و جایی می گذاشت و عمرا هم شما متوجه نمی شدید همون طور که من متوجه نشدم !
    برنامه های به قول شما خانه برانداز viber , whatsapp یه موقعی هم برای من خیلی جذاب بود ولی الان اشتراکم رو هم پاک کردم و دیگه عضو نیستم
    گمانه زنی نکنید و در موردش با صراحت با خانومتون صحبت کنید .
    ویرایش توسط دختر 7 : چهارشنبه 27 فروردین 93 در ساعت 13:56

8. 4 کاربر از پست مفید دختر 7 تشکرکرده اند .

Amir_23 (چهارشنبه 27 فروردین 93), khaleghezey (چهارشنبه 27 فروردین 93), فرهنگ 27 (چهارشنبه 27 فروردین 93), دختر بیخیال (چهارشنبه 27 فروردین 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 07 مهر 93 [ 18:06]
    سطح
    29
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 43
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    73

تشکرشده 42 در 22 پست

Array
    از نظر من نشان ندادن گوشي به همسر هيچ ربطي به حريم خصوصي نداره . همسر خودمن بسيار ادم شكاكيه و هميشه در حال چك كردن گوشي و ميل منه هرچند كار درستي انجام نمي ده ولي وقتي مي بينم شايد با اين كار كمي به ارامش برسه باهاش درگير نمي شم . حتي گاهي با هم سري به گوشيم مي زنيم و من ازش مي خوام كه لطفا اين ميل را نخوان زنانه است .همسر شما بايد به خاطر ارامش شما هم كه شده يك بار شفاف سازي كنه . ببخشيد صريح مي گم ولي به نظر من نسبت دادن اين كلمات كه تو بدبيني و ... فقط پيچاندن طرف مقابل است. البته خواهش مي كنم زود قضاوت نكنيد

10. 5 کاربر از پست مفید akasha تشکرکرده اند .

Amir_23 (چهارشنبه 27 فروردین 93), khaleghezey (چهارشنبه 27 فروردین 93), فرهنگ 27 (چهارشنبه 27 فروردین 93), گل شب بو (پنجشنبه 28 فروردین 93), هم آوا (چهارشنبه 27 فروردین 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 24 تیر 93 [ 09:44]
    سطح
    6
    Level completed: 92%, Points required for next Level: 4
    دستاوردها:
    Tagger Second Class250 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    34

تشکرشده 36 در 16 پست

Array
    سلام /از اینکه پاسخ دادید متشکرم من هم امیدوارم چیز خاصی نباشد چند مطلب عرض میکنم و انشاا... در اینده نتیجه مذاکرات و بر خوردهامو با همسرم به اطلاع شما همراهان می رسانمهمانطور که عرض کردم تو این ده / یازده سال زندگی مشکل خاصی باهم نداشتیم مانند هر زن وشوهری دعوایی در میگرفت و حل میشد این اواخر ارتباط من با همسرم خیلی خوب شده بود واقعیتش من خیلی اهل هدیه گرفتن و محبت و شوخی کردن نبودم و کلا ادم ساکت و درونگرایی هستم ضمنا خیلی صبورم (به اعتراف همسرم) اما این اواخر روشم را با همسرم تغییر دادم و به مناسبتهای مختلف بهش هدیه میگرفتم و
    سورپرایزش میکردم و محبت کلامی بین ما بیشتر شده بود طوریکه وقتی ایشون دانشگاه میره با هم اس ام اس بازی کرده و جملات عاشقانه و شکلک گل و بوس برای هم میفرستم طوریه همسرم هم به خانواده اش( و هم به صراحت به خودم گفته که فلانی شوهری شده که من تو این چند سال حسرتشو داشتم
    > یک بارهم به من گفت / من دو مشکل تو زندگی با تو (من) داشتم / یکی بلد نبودی محبت کنی و دیگری بد دلی تو. که شکر خدا اولی رفع شد و امیدوارم دومی هم حل بشه / حال من میگم وقتی من به همسرم محبت میکنم و بهش تو حه دارم چرا باید همش با گوشیش ور بره یا خدایی نکرده چیزرو از من پنهان کنه / گفتن این مطلب تو این تالار شاید مناسب نباشه اما چند بار خودش چند کلیپ پورنو از موبایلش به من نشان داد و هدفش این بود که خیال منو راحت کنه که چیز دیگه ای نیست ومن هم تو فضای دوستانه و با شوخی بهش گفتم پاک کن شان تو بالاتر از این چیزهاست > ضمنا از نظر جنسی هیچ مشکلی نداریم من گرم مزاج وایشون معمولی با هم تو زناشویی توافق داریم چرا که ازش پرسیدم و اظهار رضایت داشته /حال من میگم از فیلم پورنو بالاتر نیست که بخواد از من مخفی کنه پس حتما مواردی است که من نباید بدونم / از بابت عکسهای بدون حجاب دوستاش هم خوب باید بگم وقتی خواهرش و یا دختر خاله هاش بدون روسری جلوی من ظاهر میشن و باهم دست میدیم پس نباید خیلی حساس باشه/ واقیتش من ادم خوشکه مذهبی نیستم اما نماز / روزه و سایر واجبات را در حد امکان انجام میدهم و سالی چند بار قران را هم ختم میکنم/ تیپ اسپرت میزنم/ ریشها مو از ته میزنم / اما هر وقت نماز یا قران میخونم منو مسخره میکنه میگه این همه خوندی گجا رو گرفتی در صورتی که قبلا این طور نبود وبا امدن اسم امام حسین اشک میریخت به پهنای صورت / اما الان یک سخنرانی مذهبی پخش میشه شبکه رو عوض میکنه و غرولند میکنه/ از چند وقت پیش هم که زمزمه خرید سیم کارت رایتل انداخته و میدونم که عملی میکنه / به هر حال این عوامل باعث شده تا به ایشون مشکوک بشم / امیدوارم ختم بخیر بشه اگر نظری دارید خوشحال میشم برام بفرستید / در اینده نتیجه رو تو تاپیکم میگذارم ببخشد که طولانی شد

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 30 فروردین 96 [ 11:56]
    سطح
    62
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 171
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    785

تشکرشده 2,768 در 697 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    جناب پژمان سلام.

در مورد مشكلتون نظري ندارم ولي احيانا شما در منزل ماهواره نداريد؟؟؟

چطور ازش استفاده ميكنيد؟؟؟خط قرمز اهتون در استفاده از اين وسيله چيه؟؟؟

عقايد هر فردي به خودش برميگرده ولي نميشه بخش هايي از دين رو كه دوست داريم حفظ كنيم و بقيه رو رعايت نكنيم.

همون قراني كه شما ميخونيد به صراحت اعلام كرده محرم و نامحرم و ميزان ارتباط رو.اگر مراعات نكنيد يا در فضايي كه قرار ميگيريد اطرافيان رعايت نميكنند ممكنه مشكلاتي رو هم در زندگي شما به وجود بياره.

• اعلام حضور براي ختم قرآن در ماه رمضان سال1435قمري

http://www.hamdardi.net/thread-32764.html

خداوندا؛هدایتم کن تا به این باور برسم؛
    که جواب برخی دعاهایم؛
    «صبر» و «انتظار» است ...

13. 6 کاربر از پست مفید صبوری تشکرکرده اند .

khaleghezey (چهارشنبه 27 فروردین 93), هم آوا (چهارشنبه 27 فروردین 93), محمد 93 (چهارشنبه 27 فروردین 93), مصباح الهدی (چهارشنبه 27 فروردین 93), دختر بیخیال (چهارشنبه 27 فروردین 93), ساحل75 (پنجشنبه 28 فروردین 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    6
    دستاوردها:
    تشکرها
    34

تشکرشده 36 در 16 پست

Array
    سلام صبوری جان ممنون از مشاورت / خونه ماهواره داریم اما به جزء تمامی شبکه های ایرانی و مراز استانها چند شبکه ترک و اذری اون هم بخاطر موسیقی و ترانه های ترکی و اذری بعقیه رو اصلا نمی بینیم چون هر دو کارمند یم و فرصت کم از جم تی وی و فارسی وان هم کلا زن و شوهر فراری هستیم همین /
    ضمنا من منظورم از انجام واجبات این بود که خیلی خشکه مذهب نیستم که مثلا با خانمی نامحرم دارم صحبت میکنم دیوارو نگاه کنم . اما به هر جهت حرفات قابل تامل بود متشکرم

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 30 فروردین 96 [ 11:56]
    سطح
    62
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 171
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    785

تشکرشده 2,768 در 697 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    جناب پژمان مدل گوشي شما و خانومتون يكي هست يا براي ايشون پيشرفته تر هست؟؟؟

گوشي شما هم قابليت اندرويد داره يا نه ؟؟؟

چند وقت هست خاومتون اين گوشي رو دارند؟

اگر جواب بديد راهكاري دارم كه شايد به دردتون بخوره.

• اعلام حضور براي ختم قرآن در ماه رمضان سال1435قمري

http://www.hamdardi.net/thread-32764.html

خداوندا؛هدایتم کن تا به این باور برسم؛
    که جواب برخی دعاهایم؛
    «صبر» و «انتظار» است ...

16. 2 کاربر از پست مفید صبوری تشکرکرده اند .

هم آوا (چهارشنبه 27 فروردین 93), مصباح الهدی (چهارشنبه 27 فروردین 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    6
    دستاوردها:
    تشکرها
    34

تشکرشده 36 در 16 پست

Array
    سلام / گوشی هردو مون اندروید داره اما مال ایشون سونی پیشرفته که خیر سرم والنتاین سال پیش براش هدیه دادم مال من اچ تی سی

- - - Updated - - -

سلام/ گوشی هردومون اندروید مال ایشون سونی پیشرفته که خیر سرم هدیه براش خریده بمدم مال من اچ تی سی

18. کاربر روبرو از پست مفید پژمان1348 تشکرکرده است .

هم آوا (چهارشنبه 27 فروردین 93)

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)