به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 54
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 15 اسفند 97 [ 18:25]
    سطح
    46
    Level completed: 98%, Points required for next Level: 4
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    172

تشکرشده 194 در 95 پست

Array

سکس در رابطه دوستی و مظلومیت همسر آینده

سلام خدمت همه دوستان

امیدوارم روز و شبتون بخیر باشه

تاپیک های این سایت پر شده از دختر و پسرایی که تو رابطه دوستی با هم سکس داشتن

جواب ها مختلفه هر کس از دیدگاه خودش جواب میده

یکی میگه باید با اون فرد که باهاش سکس داشتی ازدواج کنی یکی میگه نه دیگه این رابطه به صلاح نیست باید قطع رابطه کنی

روانشناسا هم نظرات مختفی دارن بعد قطع رابطه بعضیا میگن فقط کلیات رو بگو که قبلا دوست پسر یا دوست دختر داشتی

بعضی روانشناسا میگن کلا هیچی نگو { آخه این انصافه ؟!؟! }

=====================

تو این تاپیک لطفا کمتر نظرات شخصی تون رو بگید میخوام تاپیک رو بر اساس قرآن و حدیث جلو ببریم نه سلایق شخصی !

=====================

برای نمونه من خودم رو مثال میزنم

من خب اینجا یه تاپیک هم دارم که از نوجوانی عاشق دختری بودم که هیچ وقت جلو نرفتم بهش بگم

کسی که باهاش هیچ رابطه نداشتم رو گم کردم

بعد خیلی تلاش کردم پیداش کنم ببینم ازدواج کرده یا نه

پیش مقامات ارشد استانی و ... رفتم ولی اری برام انجام ندادن

من 23 سال ایشونم 22 یا 23 سالشون هست

به هر حال من اواخر مرداد تو یکی از سرویس های چت با دختری آشنا شدم که هم رشته من بود

الان حدود 5 ماه با هم صحبت میکنیم و یکبار تو شهری که درس می خوند قرار داشتیم و صبح تا شب با هم بودیم - من تبریزی هستم و قبلا تو ارومیه درس میخوندم ایشون هم تو ارومیه درس میخونه

الانم من ارشد میخونم و ایشون برای کنکور ارشد میخونن و من کتاب بهش میدم یا تو پایانامه بهش کمک می منم

5 ماه گذشت چون من هیچ دختری رو به جز دختری که براش تاپیک باز کردم چون به جز اون کسی رو دوست ندارم و نخواهم داشت واسه همون حتی یک بار حتی به دورغ یک دوست دارم هم بهش نگفتم

در مورد ایشون بگم دختری فوق العاده متین و خوش اخلاق و خوش قیافه { خوش قیافه تر از کسی که دوسش دارم } هست در کل یه دختر کامل که متاسفانه سال پیش با تنها دوس پسر زندگیش حتی تا مرحله سکس هم پیش رفته

==============

الان در مورد خودم میگم که تحت فشار شدید جنسی هستم و شب و روز خودم رو سرکوب می کنم اهل نماز شب و نماز اول وقت و اهل بیت و قرآن و فاتیح و .... هستم

حرف من اینه که تجربه نشون داده با 2 تا دوست دارم دروغی گفتن میشه این دختر رو ببخشید خرش کرد و حتی رابطه جنسی هم باهاش برقرار کرد اما مثل خواهرم باهاش ارتباط دارم نه سکس چت باهاش کردم نه وقتی دیدمش درخواست گرفتن دستشو ... داشتم

==============

سوال اول

چرا پسری مثل من که میتونه سکس داشته باشه ولی به دلیل فقط و فقط انسانیت و خدا و اهل بیت و دختری که دوسش داره و الان حتی نمدونه کجاست ! ولی از سکس میگذره چه گناهی کرده اگر زن آیندش از این دخترا باشه که با دوست پسر قبلیش سکس داشته و این سئله رو از من مخفی کنه ؟!

این حق من نیست بعد از سالها سرکوب کردن خودم جمعه طوری باشه که دخترا توش طوری تربیت بشن که اگر سکس داشتن بیان رک و پوسکنده بگن ؟

چرا بعضی دخترا و پسر ها فکر می کنند با توبه حل میشه ؟ کجای اسلام حق الناس با توبه حل شده

خدا مگه نمیگه حق الناس رو از شهید میگیره

چرا این طوری تربیت می کنیم افراد رو که سکس دوران دوستی رو از همسرت مخفی کن ؟

چرا یک زندگی باید با خیانت شروع بشه ؟

آیا ساختن زندگی این دنیا با خیانت ارزش خراب شدن آخرت رو داره ؟

یکی از شرایط توبه اینه که کسی که در اثر اون گناه صدمه میبینه باید جبرانش کرد ! خب الان شوهری که دوست نداره زنش دست خورده باشه رو چطور میشه جبرانش کرد ؟! مگر اینکه قبل از ازدواج موافقتش جلب بشه

======================

سوال دوم

این سوال شخصیه در مورد خودم

به نظر شما من چیکار کنم

الان دانشجوی ارشد هستم و سربازی هم ندارم میتونم برم سر کار ولی انگیزه ای برای سر کا رفتن ندارم چون دختری که دوسش داشتم رو گم کردم که تقصیر خودم هم بوده گم شدنش

با این وجود بهش وفادار موندم به هیچ دختری جز اون حتی یک درصد علاقه ای ندارم

اگر پیدا میشد میتونستم برم سرکار مقدمات نامزدی رو فراهم کنم تا 2 سال دیگه درسم تموم شه ازدواج کنم ولی الان حال و حوصله هیچ چیزی رو ندارم

فشارهای جنسی هم که امونم رو بریده ولی به حول و قوه الهی زانی نمیشم

یه پیرمردی به من میگفت دعای تو زمانی مستجاب میشه که جز خدا کسی رو نداشته باشی من الان به مرحله ای رسیدم جز خدا کسی نمی تونه کمکم کنه تمام راهها رو امتحان کردم

تنها امید من دیدن اون دختر که اگر ازدواج نکرده باشه هر جور باشه بهش میرسم و اگر ازدواج نکرده باشه راحت میرم دنبال زندگیم

اصلا به کسی جز اون حتی به دروغ هم نمیتونم دوست دارم بگم

- - - Updated - - -

همه آرزوی مرگ می کنند برای خودشون برای اینکه از زندگی خسته هستند

ولی من آرزوی مرگ می کنم برای اینکه یه موقع مجبوری با دختری ازدواج نکنم که نمی تونم دوسش داشته باشم و بدبختش کنم

ای کاش قبل از اینکه کسی رو بدبخت می کردم می مردم

2. 2 کاربر از پست مفید farshidnaji تشکرکرده اند .

الهام20 (دوشنبه 11 آذر 92), شمیم الزهرا (پنجشنبه 14 آذر 92)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 19 مهر 02 [ 20:03]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 37.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    6,236

تشکرشده 6,881 در 1,486 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سوال اول

چرا پسری مثل من که میتونه سکس داشته باشه ولی به دلیل فقط و فقط انسانیت و خدا و اهل بیت و دختری که دوسش داره و الان حتی نمدونه کجاست ! ولی از سکس میگذره چه گناهی کرده اگر زن آیندش از این دخترا باشه که با دوست پسر قبلیش سکس داشته و این سئله رو از من مخفی کنه ؟!

سلام
    این حق هر انسانی هست که گناهانش رو که حق الله هست رو مخفی کنه و خدا ستار العیوب هست و لزومی نداره به کسی بگه در ضمن در صورت گفتن هم عواقب بدی داره

این حق من نیست بعد از سالها سرکوب کردن خودم جمعه طوری باشه که دخترا توش طوری تربیت بشن که اگر سکس داشتن بیان رک و پوسکنده بگن ؟

معلومه که دختری که تو چت روم باهاش اشنا شدی بیش ازین نباید ازش انتظار داشت ببینین انواع قشر داریم بستگی داره شما میون کدوم دنبال همسر میگردی ! همه که اینطوری نیستن ... چرا فک میکنی که قراره با یک دختر بی حیا ازدواج میکنی که حقت از بین میره؟ اصلا این خلاف منطق هست زندگی همه ربطی به ما نداره شما خودتی که انتخاب میکنی چطور زندگی میکنی و با کی ازدواج میکنی ... ازدواج یه انتخاب هست نه یک تقدیر که بگی این حق من نبود با این پاکی همچین دختر ناپاکی سر راهم قرار گرفت.

چرا بعضی دخترا و پسر ها فکر می کنند با توبه حل میشه ؟ کجای اسلام حق الناس با توبه حل شده

ببخشین کی گفته حق الناس هست؟
    حق الله هست ...

خدا مگه نمیگه حق الناس رو از شهید میگیره!!!!!!

چرا این طوری تربیت می کنیم افراد رو که سکس دوران دوستی رو از همسرت مخفی کن ؟

چرا یک زندگی باید با خیانت شروع بشه ؟
    شما زندگی خودت رو درست کن چکار به خیانت دارین ببینین ما زندگیمون رو براساس اعتقاداتمون پایه ریزی میکنیم دیگه نباید چون و چرا بیاریم که جامعه چرا اینطوره؟

آیا ساختن زندگی این دنیا با خیانت ارزش خراب شدن آخرت رو داره
    ؟نه

یکی از شرایط توبه اینه که کسی که در اثر اون گناه صدمه میبینه باید جبرانش کرد ! خب الان شوهری که دوست نداره زنش دست خورده باشه رو چطور میشه جبرانش کرد ؟! مگر اینکه

قبل از ازدواج موافقتش جلب بشه ...

کسی که دوست داره زنش پاک باشه اولش که خودش باید پاک باشه دوما کسی که اینقدر براش مهمه چرا میره با همچین دختری ازدواج میکنه قبول کنید که قبل از ازدواج میشه به

سبک زندگی ادمها شناخت پیدا کرد و اعتماد کرد
    [/quote]
    صبا به لطف بگو آن غزال رعنا را که سر به کوه و بیابان تو داده ای ما را

4. 5 کاربر از پست مفید فرشته اردیبهشت تشکرکرده اند .

asemaneabi222 (یکشنبه 10 آذر 92), del (دوشنبه 11 آذر 92), کاغذ بی خط (سه شنبه 12 آذر 92), میشل (چهارشنبه 25 دی 92), الهام20 (دوشنبه 11 آذر 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    46
    دستاوردها:
    تشکرها
    172

تشکرشده 194 در 95 پست

Array
    سلام
    این حق هر انسانی هست که گناهانش رو که حق الله هست رو مخفی کنه و خدا ستار العیوب هست و لزومی نداره به کسی بگه در ضمن در صورت گفتن هم عواقب بدی داره

کی گفته حق الله هست ؟ زنا حق الله ؟ مگه عبادت که حق الله باشه ؟ اونوقت هیچ دزدی رو تو جامعه نگیریم چون خدا ستارالعیوب

بله اگر به کسی به زور تجاوز شد این مسئله فرق می کنه با کسی که داوطلبانه رابطه جنسی برقرار می کنه

معلومه که دختری که تو چت روم باهاش اشنا شدی بیش ازین نباید ازش انتظار داشت ببینین انواع قشر داریم بستگی داره شما میون کدوم دنبال همسر میگردی ! همه که اینطوری نیستن ... چرا فک میکنی که قراره با یک دختر بی حیا ازدواج میکنی که حقت از بین میره؟ اصلا این خلاف منطق هست زندگی همه ربطی به ما نداره شما خودتی که انتخاب میکنی چطور زندگی میکنی و با کی ازدواج میکنی ... ازدواج یه انتخاب هست نه یک تقدیر که بگی این حق من نبود با این پاکی همچین دختر ناپاکی سر راهم قرار گرفت.

اصلا بحث من اون دختر نیست که من که با اون قصد ازدواج ندارم که ناراحت باشم چرا سکس داشته

به قشر جامعه بستگی کامل نداره

تو همین سایت تاپیک هست که دختر چادری با چند نفر سکس داشته

به دوست داشتن من نیست که وقتی همه مخفی کاری می کنند

ببخشین کی گفته حق الناس هست؟
    حق الله هست ...

من میگم حق الناس

قرآن میگه حق الناس

قرآن میگه افراد ناپاک با ناپاک و افراد پاک با پاک

تو ازدواج طرف مقابل خدا نیست ه بنده خداست

و گذشته اون شخص مهمه برای همسر آیندش

منبع شما برای حق الله بودنش چیه ؟ بله حق الله هست حق الناس هم هست

شما زندگی خودت رو درست کن چکار به خیانت دارین ببینین ما زندگیمون رو براساس اعتقاداتمون پایه ریزی میکنیم دیگه نباید چون و چرا بیاریم که جامعه چرا اینطوره؟

وقتی این همه دختر مخفیانه سکس م کنند من چطور متوجه بشم کیس مورد نظر من دروغ میگه یا راست ؟

کسی که دوست داره زنش پاک باشه اولش که خودش باید پاک باشه دوما کسی که اینقدر براش مهمه چرا میره با همچین دختری ازدواج میکنه قبول کنید که قبل از ازدواج میشه به

سبک زندگی ادمها شناخت پیدا کرد و اعتماد کرد

من خودم پاک هستم از این لحاظ

دوما این همه آدمی که پاک بودن و زن ناپاک گیرشون اومده

یا این همه زن پاکی که مرد ناپاک و زنا کار گیرشون افتاده رو نمی بینید ؟

========

حرفای شما من رو قانع نکرد

من میگم جامعه نباید با دروغ جلو بره

گر دختری سکس داشته و خاستگا ازش میپرسه سکس داشتی قبلا یا نه باید راستش رو بگه

6. کاربر روبرو از پست مفید farshidnaji تشکرکرده است .

rainbow69 (سه شنبه 12 آذر 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 23 خرداد 99 [ 20:21]
    سطح
    66
    Level completed: 66%, Points required for next Level: 139
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    1,128

تشکرشده 851 در 242 پست

Array
    سلام دوست گرامی .خیلی خیلی دخترهایی وجود دارن که تا حالا به یه پسر جواب سلام ام ندادن.پس نمیشه چون چیزی رو با چشم دیدید به همه بچبونید.از طرف دیگه اقایونی هستن که با اینکه مذهبی هستن اما از هیچ کار خلافی عبا ندارند.پس میشه گفت همه ی ادمای مذهبی اینجوری هستن؟ اگه دختری با اینکه چادری هست دچار خطایی شده این دلیل بر این نمیشه که بقیه هم همیگونه رفتار خواهند کرد ....واسه ازدواج شخص باید خودش چشماشو باز کنه و سرنوشت خودشو پیدا کنه.

8. 3 کاربر از پست مفید ستیلا تشکرکرده اند .

farshidnaji (یکشنبه 10 آذر 92), میشل (چهارشنبه 25 دی 92), بی وفا (چهارشنبه 13 آذر 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    46
    دستاوردها:
    تشکرها
    172

تشکرشده 194 در 95 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط ستیلا نمایش پست ها
    سلام دوست گرامی .خیلی خیلی دخترهایی وجود دارن که تا حالا به یه پسر جواب سلام ام ندادن.پس نمیشه چون چیزی رو با چشم دیدید به همه بچبونید.از طرف دیگه اقایونی هستن که با اینکه مذهبی هستن اما از هیچ کار خلافی عبا ندارند.پس میشه گفت همه ی ادمای مذهبی اینجوری هستن؟ اگه دختری با اینکه چادری هست دچار خطایی شده این دلیل بر این نمیشه که بقیه هم همیگونه رفتار خواهند کرد ....واسه ازدواج شخص باید خودش چشماشو باز کنه و سرنوشت خودشو پیدا کنه.

کاملا با حرف شما موافقم

این که دخترای پاک تو این جامعه زیادن که به هیچ قیمتی بدنشون رو نمیفروشن که شکی نیست

ولی حرف من اینه که از کجا میشه برای پسری مثل من که دنبال سکس نرفته دختری رو پیدا کنم که اونم مثل من باشه

وقتی مشاورهای ما دروغ رو آموزش میدن که اگر رابطه داشتید پنهان کنید

اونوقت چه فرقی بین دختر پاک و دختری که سکس داشته میمونه ؟

=======

چجوری شخص باید چشمش رو باز کنه ؟

مگه با باز کردن چشم گذشته طرف برای آدم آشکار میشه

وقتی دختر طوری ارتباط داشته که پدرش و مادرش خبر ندارن دیگه چه برسه به محله و ...

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 23 دی 93 [ 09:53]
    سطح
    25
    Level completed: 12%, Points required for next Level: 88
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    0

تشکرشده 353 در 123 پست

Array
    سلام دوست عزیز من دختری ام که نماز نمی خونم ولی به خدا اعتقاد دارم و همیشه سعی کردم پاک زندگی کنم ولی این خوب و بد بودن بین ما آدما تفاوتهای زیادی داره و این بستگی داره به ارزش گذاری آدمها به نظر من حق الناس مهمتر از حق الله هست عبادت مسئله ای بین خدا و خودت ولی بیرون با کلی مردم سر و کار داری که یه اشتباهت می تونه دام گیر خیلی ها بشه .
    گفیتید دختری و دوست داشتید و گمش کردید؟؟؟؟؟ الانم هم زندگی تون رو تحت الشعاع قرار داده برادر من همین حس زیبا داشتن براتون کافیه ولی نباید جلوی پیشرفت و تلاشتون رو بگیره فقط می تونید بگید که هر جا باشه سالم و تندرست و سلامت باشه این میشه دوسا داشتن کار شما خودخواهیه محضه.
    در مورد سکس در روابط گفتید بله الان روابط دوستی ها خیلی آزادتر شده و باز در مورد خوب و بد بودنش دیدگاهها فرق داره منی که دخترم و تا حالا سعی کردم پاک و نجیب زندگی کنم هیچ تضمینی وجود نداره برام که با پسری که تا حالا رابطه سکس یا روابط آزاد نداشته باشه ازدواج کنم چون نمی شه گذشته افراد رو کاملا فهمید پس اگر اینقدر عمیق به همه مسائل نگاه کنیم از خیلی چیزها می تونیم عقب بمونیم. ما بنا رو می زارم به زمان حال و آینده زندگی که اشتباهای گذشته رو تکرار نکنیم. اونقدر داریم آدمهای مذهبی البته مذهبی نما که پشت پرده هر کاری می کنند ولی تا به دیگران میرسه کلی براشون موعظه می کنند و اونقدر داریم دخترهای بی چادر خوبی که آراسته بیرون می گرددن ولی به خودشون بها می دن و تن فروشی نمی کنن پس نمیشه افراد رو به این سادگی شناخت ولی همه ما سعی داریم بهترین ها قسمتمون بشه و موفق ترین ازدواجها... ولی پس این همه طلاق دلیلش می تونه چی باشه؟؟؟ پس اینقدر زندگیتون رو سخت نگیرید که بعضی اتفاقات دست ما انسانها نیست

- - - Updated - - -

سلام دوست عزیز من دختری ام که نماز نمی خونم ولی به خدا اعتقاد دارم و همیشه سعی کردم پاک زندگی کنم ولی این خوب و بد بودن بین ما آدما تفاوتهای زیادی داره و این بستگی داره به ارزش گذاری آدمها به نظر من حق الناس مهمتر از حق الله هست عبادت مسئله ای بین خدا و خودت ولی بیرون با کلی مردم سر و کار داری که یه اشتباهت می تونه دام گیر خیلی ها بشه .
    گفیتید دختری و دوست داشتید و گمش کردید؟؟؟؟؟ الانم هم زندگی تون رو تحت الشعاع قرار داده برادر من همین حس زیبا داشتن براتون کافیه ولی نباید جلوی پیشرفت و تلاشتون رو بگیره فقط می تونید بگید که هر جا باشه سالم و تندرست و سلامت باشه این میشه دوسا داشتن کار شما خودخواهیه محضه.
    در مورد سکس در روابط گفتید بله الان روابط دوستی ها خیلی آزادتر شده و باز در مورد خوب و بد بودنش دیدگاهها فرق داره منی که دخترم و تا حالا سعی کردم پاک و نجیب زندگی کنم هیچ تضمینی وجود نداره برام که با پسری که تا حالا رابطه سکس یا روابط آزاد نداشته باشه ازدواج کنم چون نمی شه گذشته افراد رو کاملا فهمید پس اگر اینقدر عمیق به همه مسائل نگاه کنیم از خیلی چیزها می تونیم عقب بمونیم. ما بنا رو می زارم به زمان حال و آینده زندگی که اشتباهای گذشته رو تکرار نکنیم. اونقدر داریم آدمهای مذهبی البته مذهبی نما که پشت پرده هر کاری می کنند ولی تا به دیگران میرسه کلی براشون موعظه می کنند و اونقدر داریم دخترهای بی چادر خوبی که آراسته بیرون می گرددن ولی به خودشون بها می دن و تن فروشی نمی کنن پس نمیشه افراد رو به این سادگی شناخت ولی همه ما سعی داریم بهترین ها قسمتمون بشه و موفق ترین ازدواجها... ولی پس این همه طلاق دلیلش می تونه چی باشه؟؟؟ پس اینقدر زندگیتون رو سخت نگیرید که بعضی اتفاقات دست ما انسانها نیست

11. 4 کاربر از پست مفید deniz90 تشکرکرده اند .

Aras (دوشنبه 11 آذر 92), farshidnaji (دوشنبه 11 آذر 92), فرهنگ 27 (دوشنبه 11 آذر 92), میشل (چهارشنبه 25 دی 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 08 مرداد 96 [ 15:00]
    سطح
    42
    Level completed: 93%, Points required for next Level: 15
    Overall activity: 12.0%
    دستاوردها:
    Overdrive1000 Experience PointsTagger First ClassVeteran
    تشکرها
    400

تشکرشده 440 در 186 پست

Array
    چی بگم... مشاورها نمیگن از گذشته حرف نزنید.. خود مبلغین دین اینو میگن... میگن اگه پشیمون شدین از گذشته و خواستید عوض بشید دیگه از گذشته تون چیزی نگید...
    خود من تا وقتی فکر نکنم پاک شدم و کاملا پشیمون هستم، مطمئن باشید به امثال شما اگه بخوان بیان خواستگاری جواب مثبت نمیدم
    یعنی نمیذارم خواستگاری کنن چه برسه به جواب
    من به شما حق میدم نگران باشید اما شما که ادعای همه جوانب اسلام رو دارید و خودتون اون ایه قران رو نوشتید، پس ایمانتون رو قوی تر کنید و بدونید که خدا تو قران میگه پاکان برای پاکان ... پس ایمان داشته باش همین میشه!!!
    دیگه چون و چرا نیار..
    منظور ایه اینه که تو سعی کن پاک باشی و واسه ازدواج عاقلانه چشمتو باز کنی ... اونوقت مطمئن باش خدا یکی مثل خودت سر راهت قرار میده
    من با این گذشته سیاه .. به این ایه انقد ایمان دارم که دارم توبه میکنم چون مطمئنم اگه با این شرایطم الان کسی بیاد خواستگاری مثل خودمه .. پس خودمو پاک میکنم تا لااقل یکی مثل خودم توبه کرده بیاد خواستگاریم
    اونوقت شما با این همه اعمال و افکار خدایی هنوز به این ایه انقدر اعتقاد نداری!!!

ضمنا مطمئن باش هر کسی برای گناهانی که کرده تنها مقصر نبوده و خیلی چیزها و ادمها درش دخیل بوده... مثل تربیت و فشار روانی از همه لحاظ و ...
    آدما مدام در معرض امتحان الهی هستن
    خدا که خداست میبخشه اگه توبه واقعی باشه .. من به بخشش بنده هاش نیازی ندارم

13. 6 کاربر از پست مفید خانوم مجرد تشکرکرده اند .

farshidnaji (دوشنبه 11 آذر 92), rainbow69 (سه شنبه 12 آذر 92), shabnam z (دوشنبه 11 آذر 92), فرهنگ 27 (دوشنبه 11 آذر 92), میشل (چهارشنبه 25 دی 92), مدیرهمدردی (چهارشنبه 13 آذر 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    46
    دستاوردها:
    تشکرها
    172

تشکرشده 194 در 95 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط خانوم مجرد نمایش پست ها
    چی بگم... مشاورها نمیگن از گذشته حرف نزنید.. خود مبلغین دین اینو میگن... میگن اگه پشیمون شدین از گذشته و خواستید عوض بشید دیگه از گذشته تون چیزی نگید...
    خود من تا وقتی فکر نکنم پاک شدم و کاملا پشیمون هستم، مطمئن باشید به امثال شما اگه بخوان بیان خواستگاری جواب مثبت نمیدم
    من به شما حق میدم نگران باشید اما شما که ادعای همه جوانب اسلام رو دارید و خودتون اون ایه قران رو نوشتید، پس ایمانتون رو قوی تر کنید و بدونید که خدا تو قران میگه پاکان برای پاکان ... پس ایمان داشته باش همین میشه!!!
    دیگه چون و چرا نیار..
    منظور ایه اینه که تو سعی کن پاک باشی و واسه ازدواج عاقلانه چشمتو باز کنی ... اونوقت مطمئن باش خدا یکی مثل خودت سر راهت قرار میده
    من با این گذشته سیاه .. به این ایه انقد ایمان دارم که دارم توبه میکنم چون مطمئنم اگه با این شرایطم الان کسی بیاد خواستگاری مثل خودمه .. پس خودمو پاک میکنم تا لااقل یکی مثل خودم توبه کرده بیاد خواستگاریم

ضمنا مطمئن باش هر کسی برای گناهانی که کرده تنها مقصر نبوده و خیلی چیزها و ادمها درش دخیل بوده... مثل تربیت و فشار روانی از همه لحاظ و ...
    ممنون از نظرتون

ولی هیچ مبلغ دینی دروغ رو تو جامعه رواج نمیده

من به کسی که میره خاستگاری سوالی از گذشته مخاطبش نمی پرسه کاری ندارم شاید براش مهم نیست

اما برای خود من به شخصه مهمه و خواهم پرسید ولی چه فایده که جامعه اینقدر کثیف شده که خیلی ممکه یه مشت دروغ تحویل بگیرم

قرآن نوشته پاکان با پاکان باید باشن که درستش هم همینه ولی ننوشته که تو جامعه همچین اتفاقی میوفته

یه بارم گفتم خدا حق الناس رو نمیبخشه

مگه امکان داره من برم یک میلیون دزدی کنم بعد توبه کنم ؟ نه خیر اول باید یک میلیون رو به صاحبش برگردونم بعد توبه کنم

یعنی اول باید جبران کنی بعد توبه کنی

سوال من از شما اینه اگر من همسری داشتم قبلا سکس داشته و به من دروغ گفته و این حقی که منو از زندگی با دختر دست نخورده گرفته چطور میخواد جبران کنه ؟

===========

من کم کم دارم به شرایط ازدواج نزدیک میشم با تموم شدن درسم و نداشتن سربازی ولی این جور مسائل خیلی پسرایی مثل من رو دلسرد می کنند از ازدواج

مشکلات مالی جامعه و ... اینقدر ناراحت کننده نیست که زندگیت با دروغ و خیانت شروع بشه

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط خانوم مجرد نمایش پست ها
    دیگه چون و چرا نیار..

ممنون از نظرتون

ولی هیچ مبلغ دینی دروغ رو تو جامعه رواج نمیده

من به کسی که میره خاستگاری سوالی از گذشته مخاطبش نمی پرسه کاری ندارم شاید براش مهم نیست

اما برای خود من به شخصه مهمه و خواهم پرسید ولی چه فایده که جامعه اینقدر کثیف شده که خیلی ممکه یه مشت دروغ تحویل بگیرم

قرآن نوشته پاکان با پاکان باید باشن که درستش هم همینه ولی ننوشته که تو جامعه همچین اتفاقی میوفته

یه بارم گفتم خدا حق الناس رو نمیبخشه

مگه امکان داره من برم یک میلیون دزدی کنم بعد توبه کنم ؟ نه خیر اول باید یک میلیون رو به صاحبش برگردونم بعد توبه کنم

یعنی اول باید جبران کنی بعد توبه کنی

سوال من از شما اینه اگر من همسری داشتم قبلا سکس داشته و به من دروغ گفته و این حقی که منو از زندگی با دختر دست نخورده گرفته چطور میخواد جبران کنه ؟

===========

من کم کم دارم به شرایط ازدواج نزدیک میشم با تموم شدن درسم و نداشتن سربازی ولی این جور مسائل خیلی پسرایی مثل من رو دلسرد می کنند از ازدواج

مشکلات مالی جامعه و ... اینقدر ناراحت کننده نیست که زندگیت با دروغ و خیانت شروع بشه

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 14 اردیبهشت 95 [ 15:45]
    سطح
    31
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 81
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    204

تشکرشده 130 در 52 پست

Array
    سلام
    من احساس میکنم شما در مورد همه چیز افراط تفریط دارید همه سعی ما در این که در زندگی به تعادل برسیم شما برای خودتون قالب های فکری ساختید وخودتونو در زندان فکرتون اسیر کردید...من اونیکی تاپیکتو نم خوندم...یعنی تمام ما ادما درگیر یه همچین مسایلی بودیم در دوران نوجوانی وبمرور زمان با تجربه کردن دنیا وزندگی به اون روزگاران میخندیم....وجز یه تجربه شیرین چیزی برای ما نمونده....یکم منطق و واقع گرایی رو چاشنی زندگیتون بکنید...در مورد این که میترسید با ادم ناپاک ازدواج کنید...خوب با کمی تحقیق میشه فهمید که چه گذشته ای داشتند واز نظر بنده مهم این که زمانی که با شما هستند به شما وفادار بمونندمهم هست......من کسانی میشناسم که قبل از ازدواج بسیار سالم بودند بعد از ازدواج دچار حالتی شدند که تازه تصمیم به خوشگذرونی کردند...وفهمیدند وای من چرا از جوونیم لذت نبردم...وغیره ...پس با توکل به خدا وحفظ ارامش دنبال ادمی باشید که ذات درستی داشته باشن...موفق باشی

- - - Updated - - -

سلام
    من احساس میکنم شما در مورد همه چیز افراط تفریط دارید همه سعی ما در این که در زندگی به تعادل برسیم شما برای خودتون قالب های فکری ساختید وخودتونو در زندان فکرتون اسیر کردید...من اونیکی تاپیکتو نم خوندم...یعنی تمام ما ادما درگیر یه همچین مسایلی بودیم در دوران نوجوانی وبمرور زمان با تجربه کردن دنیا وزندگی به اون روزگاران میخندیم....وجز یه تجربه شیرین چیزی برای ما نمونده....یکم منطق و واقع گرایی رو چاشنی زندگیتون بکنید...در مورد این که میترسید با ادم ناپاک ازدواج کنید...خوب با کمی تحقیق میشه فهمید که چه گذشته ای داشتند واز نظر بنده مهم این که زمانی که با شما هستند به شما وفادار بمونندمهم هست......من کسانی میشناسم که قبل از ازدواج بسیار سالم بودند بعد از ازدواج دچار حالتی شدند که تازه تصمیم به خوشگذرونی کردند...وفهمیدند وای من چرا از جوونیم لذت نبردم...وغیره ...پس با توکل به خدا وحفظ ارامش دنبال ادمی باشید که ذات درستی داشته باشن...موفق باشی

16. 3 کاربر از پست مفید سنجاقک ابی تشکرکرده اند .

فرهنگ 27 (دوشنبه 11 آذر 92), میشل (چهارشنبه 25 دی 92), مصباح الهدی (دوشنبه 11 آذر 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 08 مرداد 96 [ 15:00]
    سطح
    42
    Level completed: 93%, Points required for next Level: 15
    Overall activity: 12.0%
    دستاوردها:
    Overdrive1000 Experience PointsTagger First ClassVeteran
    تشکرها
    400

تشکرشده 440 در 186 پست

Array
    یه بار گفتم بازم میگم وقتی خدا گفته حتما همچین کسی نصیبت میکنه یعنی کسی مثل خودت !! ضمنا خود روحانی ها از خودشون شنیدم از معروف هاشون که اگه توبه کردی دیگه نگو ضمنا یه توجیهی که براش میارن اینه که قبح گناه ریخته نشه مثلا اگه من و امثال من اینجا نمیومدیم از گناهامون حرف بزنیم شما نگران نمیشدی که مثلا حتی دختر چادری هم این کارو کرده من تو کل 20 30 تا دوست چادریم حاضرم قسم بخورم فقط من این کارو کردم حساب منم جداست چون چادر انتخاب خودم نبوده پشیمونم هستم از گناهام

18. 3 کاربر از پست مفید خانوم مجرد تشکرکرده اند .

shabnam z (دوشنبه 11 آذر 92), میشل (چهارشنبه 25 دی 92), مصباح الهدی (دوشنبه 11 آذر 92)

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)