به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 50
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 26 خرداد 93 [ 21:20]
    سطح
    15
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 94
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    27

تشکرشده 24 در 10 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط aboy نمایش پست ها
    بابا اين چيزايي كه تو از خانومت نوشتي كه يعني اين زن فرشته س خوش بحالت كه يه همچين همسري داري.
    در مورد وابستگي به خانواده ش خب اين يه امره كاملا طبيعيه همه ي دخترا به خانواده شون واسته ان و معمولا مادرشون بهترين مشاورشون هست. اينكه با خانواده ي شما سرده بايد دنبال دليلش باشي. اينكه آيا اين سردي دو طرفه س يا فقط از طرف همسر شماست؟
    ادامش رو نشنیدید هنوز.

این سردی دو طرفه نیست خانواده من بخصوص پدرم خانم من رو ازدخترهای خودش بیشتر دوست دارد.خواهر های من به بهانه مختلف قرار بیرون با او می گذارن ولی خانم من هر دفعه بهانه ای جور میکنه که با اونها بیرون نره.البته من به این مسائل کاری ندارم و خودم را دخالت نمی دهم همین که میگیم با احترام با آنها برخورد میکنه و وظایف عروس بودنش را انجام میدهد انتظار دیگری ندارم و نمیخواهم باخواهران من دوست باشد.

در این که در ازدواج شانس اوردم هیچ شکی ندارم اما در مورد وابستگی ایشون به خانوادش همین کافیه که بگم از اول ماه رمضان تا امروز ما فقط 2 روز منزل خودمان بودیم و برای نمونه همین الان هم منزل پدر زنم هستم. روزهایی که منزل خودمون هستیم ما فقط یک جمعه را کنار هم هستیم و می توانیم باهم صبحانه بخوریم اما همان یک جمعه هم ایشون تا چشم باز می کنند قبل از اینکه چایی دم کنن زنگ می زنن به مادرشون.البته مشکل اصلی من اینها نیست اینها را گفتم تا بگویم من هم در قبال خوبی های او خوبی هایی دارم و با این شرایط کنار امدم.
    من هم نیاز به توجه دارم ولی همیشه درجه دوم اهمیت به من داده می شود.

ادامه مشکلاتی که با خانمم دارم

کند هست در حاضر شدن و غذا درست کردن.برای مثال یک سالاد ساده رو یک ساعت برای مهیا کردنش زمان لازم دارد. البته دست پختش بسیار عالی هست و با سلیقه .اما این کندی بعضی وقت ها باعث عصبانیت من می شود.

و مورد اصلی که واقعا آزار دهنده است این هست که همه مردها رو به چشم خوب می بیند رفتارش با مردهای غریبه و فامیل مشکلی ندارد اما انطوری نیست که من می خواهم .ایراد خاصی در رفتارش نیست ولی من انتظار دارم خانم من انحصارا برای خودم باشد و لبخندش ومهرش را خرج شوهر خواهر و یا هر مرد نامحرم دیگری نکند.

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,661

تشکرشده 36,001 در 7,404 پست

Array

جناب قایقران

خوشحالم که این چنین صادقانه و بی ریا از محسنات همسرت نوشتید . و به شما هم بابت چنین انتخابی تبریک می گویم و این

دقت و زیرکی شما را می رساند .

بگذارید راحت به شما بگویم که زندگی شما مشکل حادی ندارد و پیداست که خانم شما با متانت و صبوری ای که دارد

پتانسیل همراهی را دارد . بهتره شما احساساهای خود را به او منتقل کنید و حتی به او کمک کنید و با هم برای برنامه

ریزی در زندگیتان گفتگو کنید . در این گفتگو احساسهای خود را از رفتارهای او بیان کنید چه احساسهای مثبت ، چه منفی

و دقیق روشن کنید که دقیقاً چه چیزهایی شما را آزرده می کند و چه چیزهایی خوشحالتان می کند و بخواهید او نیز بیان

کند . برای زندگیتان برنامه و حد و مرز و خطوط قرمز را با هم و با تفاهم مشخص کنید و بر آن پایدار باشید .

نکته دیگر اینکه کمی زمینه و پتانسیل کمالگرایی در شما هست یعنی همه چیز را 20 می خواهید باشد . خانمتاه 20 باشد ،

زندگیتان 20 باشد ، کارتان 20 باشد و .... و این ممکن نیست و اساساً قدری 20 نبودن شرایط لازم هست تا انگیزه تلاش و

لذت را در زندگی جاری کند .

شما و هرکدام از ما کامل نیستیم و ره به سوی هرچه کاملتر شدن می بریم اگر بخواهیم .... و هرگز هم کامل مطلق

نخواهیم نشد ..... بنا براین پذیرش نقصها را داشته باشیم آرامتر خواهیم بود

آنچه شما به عنوان عیوب همسرت عنوان کرده ای را بپذیر و نخواه که 20 باشد چون شما هم برای او 20 نیستی .

کافیستاز او بخواهی آنچه از شما نمی پسندد را بیان کند .... به نظر می رسد همسر شما شما را همانظور که هستید

پذیرفته استو .... اما شما نتوانستید چنین کنید . بهتره با هم گفتگو کنید .

جا دارد همینجا به همسر شما هم بخاطر داشتن شما تبریک بگویم که خصوصیات مثبت زیاد شما در پس پستهایتان را

میشه فهمید از جمله صداقت را که رکن اصلی زندگی مشترک هست .

3. 3 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

del (شنبه 12 مرداد 92), taraneh89 (سه شنبه 08 مرداد 92), صاعد (چهارشنبه 09 مرداد 92)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,661

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشته مهربان نمایش پست ها

وقتی از دیگران انتظار و توقع دا ری
    دو حالت پیش می آید ، 1 - برآورده میشود 2 - برآورده نمی شود

نتیجه هر کدام از این حالات به نسبت توقعی که داری این است :

1 - وقتی برآورده شود ، خیلی به حالت فرقی نمیکند و احساس درونیت معمولی خواهد بود ، چون انتظارش را داشته ای

2 - اگر برآورده نشود ، سرخورده و غمگین میشوی ، چون انتظار و توقعی داشته ای که انجام نشده .

وقتی از دیگران هیچ انتظار و توقعی نداشته باشی هم دو حالت پیش می آید :

1 - دیگران در قبال شما وظیفه خود را به جا میاورند یا محبت های خارج از وظیفه بهت دارند .

2 - کاری برای شما انجام نمیدهند و توجه ندارند .

نتیجه آن :

1 - در حالت اول ( برای بی توقعی ) چون شما هیچ انتظار و توقعی نداشته ای حتی اگر وظیفه ای در مقابلت داشته

اند و به جا آورده اند ، برای شما لذت بخش است و گویی آنها هیچ وظیفه ای نداشته اند و محبت خاص بهت

داشته اند .

2 - در شکل دوم آن تاثیر تألم برانگیزی در شما بجا نخواهد گذاشت و شما حال و هوای عادی و معمول را

خواهی داشت و سرخورده و غمگین نمیشوی چون انتظار و توقعی نداشته ای

به نظرت کدامیک آرامش ما را در پی دارد و حتی به ما روحیه ای قوی می بخشد ؟؟

شما در کدام وضعیتی ؟؟

این نکته را هم خوبه داشته باشیم که :

وقتی هر کدام از ما در جای خود به این بیاندیشیم که انتظار از دیگری نداشته باشیم اما به دیگری خدمت

کنیم ( انتظار محبت نداشته باشیم اما محبت کنیم )
    هر کدام ، از این کار خود لذت می بریم ، و محبت هم

دو طرفه میشود
    یعنی شما نیز از طرف مقابلت محبت می بینی بی آن که محبت طلب کرده باشی و این لذتش

مضاعف تر از وقتیست که محبت رو طلب کنی ، یا به اصطلاح انتظار محبت داشته باشی و پاسخ بگیری، به عبارتی

وقتی انتظار خوبی نداری ولی خوبی دیدی گویی هدیه ای فوق العاده دریافت کرده ای ، ولی وقتی انتظار

داشته باشی و خوبی ببینی لذت چندانی ندارد چون انتظارش را داشته ای و اگر انتظار داشته باشی و

خوبی نبینی ، سرخورده میشوی و اگر انتظار نداشته باشی و خوبی نبینی اثر منفی ندارد چون انتظار

نداشته ای .
    پس بی توقعی آرامش می آورد ، و اگر هر کدام از طرفین ( زن و شوهر ) اینرا پیشه کنند ، محبتها و

خوبیها نثار هم می کنند ، از عمق جان و بی توقع ،
    هم محبت کردن لذتشان می دهد و هم محبت دور از انتظار

را دریافت کردن لذتی عمیق میدهد
    .

حالا انتظار و توقع خوب است یا بی توقعی؟؟؟ عقل کدام را منفعت می داند ؟ از کدامش حداقل آرامش و

حد اعلای لذت نصیب میشود؟؟

( اگه خوبی ببینی لذت است و اگر نبینی آرامش داری چون بی توقع بودی )

.

.

5. 3 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

ghayeghran (سه شنبه 08 مرداد 92), taraneh89 (سه شنبه 08 مرداد 92), صاعد (چهارشنبه 09 مرداد 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    15
    دستاوردها:
    تشکرها
    27

تشکرشده 24 در 10 پست

Array

جناب قایقران

خوشحالم که این چنین صادقانه و بی ریا از محسنات همسرت نوشیت . و به شما هم بابت چنین انتخابی تبریک می گویم و این

دقت و زیرکی شما را می رساند .

بگذارید راحت به شما بگویم که زندگی شما مشکل حادی ندارد و پیداست که خانم شما با متانت و صبوری ای که دارد

پتانسیل همراهی را دارد . بهتره شما احساساهای خود را به او منتقل کنید و حتی به او کمک کنید و با هم برای برنامه

ریزی در زندگیتان گفتگو کنید . در این گفتگو احساسهای خود را از رفتارهای او بیان کنید چه احساسهای مثبت ، چه منفی

و دقیق روشن کنید که دقیقاً چه چیزهایی شما را آزرده می کند و چه چیزهایی خوشحالتان می کند و بخواهید او نیز بیان

کند . برای زندگیتان برنامه و حد و مرز و خطوط قرمز را با هم و با تفاهم مشخص کنید و بر آن پایدار باشید .

نکته دیگر اینکه کمی زمینه و پتانسیل کمالگرایی در شما هست یعنی همه چیز را 20 می خواهید باشد . خانمتاه 20 باشد ،

فرشته مهربان احساس واقعی خودم را به او بگویم؟در مورد چیزهایی که مربوط به گذشته می شود؟

- - - Updated - - -

موضوع دیگری هم هست که باید مطرح کنم دوبار دروغگویی ایشان با سند و مدرک به من ثابت شده است
    اگرچه علت دروغ گویی ممکن است ترس از واکنش من بوده باشد ( همان طور که خودش توضیح میدهد) اما این مسائل هم هست باعث می شود من ذهنیت منفی پیدا کنم و فکر کنم کسی که دروغ کوچک می گوید دروغ های بزرگتر هم گفته است.اما اگر خوشبین باشم میگویم به خاطر ترس از من و آرام کردن من دروغی گفته است.این موضوعات هست که ذهن من رو اشفته تر می کند.اگر می شود مرا راهنمایی کنید که به روشی میزان دروغ گویی را در خانم تست کنم
    ویرایش توسط ghayeghran : سه شنبه 08 مرداد 92 در ساعت 19:14

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,661

Array
    جناب قایقران

آرام باشید و به سئوالاتی که از شما می پرسم دقیق پاسخ بدهید تا بتوانیم به شما کمک کنیم که از ذهنیاتهاتون خلاص شوید

و آرامش و اعتماد در زندگی شما جاری شود .

راستش ویژگیهای مثبتی که شما از همسرتان گفتید زنهای کمی یک جا دارند و باید خدمت شما بگم بعضی صفات چه مثبت

چه منفی ریشه یک زنجیره هستند یعنی اگر یکی از این صفات ریشه باشه میشه زنجیره ای از صفات خوب یا بد را بدون

مشاهده تشخیص داد . صفاتی که شما صادقانه از همسرتان گفتید زنجیره ای از مثبتها را در همسر شما به اثبات می رساند

و اگر اشتباهی هم از او سر می زند مطمئن باشید از روی ناآگاهی و بی مهارتی هست نه تعمد یا بدیهای خصلتی .

همانطور که مطمئناً شما هم از روی ناآگاهی یا بی مهارتی رفتارهایی ممکن هست ازتون سر بزنه .

حالا تقاضا دارم که صفات مثبت و منفی خودتون را لیست کنید و همچنین اون دو مورد دروغگویی را و سند شما

برای اثباتش را اگر می توانید بیان کنید تابا آنالیز آن به شما بگوییم که ایشان صفت دروغگویی دارد یا تاکتیک ناشی

از ترس بوده . که بنده به نظرم نمیرسه که صفت دروغگویی باشد .

8. 2 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

del (شنبه 12 مرداد 92), taraneh89 (چهارشنبه 09 مرداد 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 28 بهمن 95 [ 11:36]
    سطح
    42
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 91
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger First ClassVeteran
    تشکرها
    141

تشکرشده 70 در 40 پست

Array
    البته اینم بگم منم مثل همسر شما بودم یعنی خانواده اش اول راضی نمیشدن ولی اومدن خونمون منو خانواده مو دیدن راضی شدن حتی الان هم همیشه از اینکه اونوقت پا پس نکشیدن ابراز رضایت میکنند و خیلی منو دوست دارن!(البته مشکل ما تا حدودی حل شده)

http://www.hamdardi.net/thread-29123.html

- - - Updated - - -

آقای قایقران حتما بخونید هرچی بیشتر پست هاتون رو میخونم بیشتر به شباهت پی میبرم

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    15
    دستاوردها:
    تشکرها
    27

تشکرشده 24 در 10 پست

Array
    جناب قایقران

آرام باشید و به سئوالاتی که از شما می پرسم دقیق پاسخ بدهید تا بتوانیم به شما کمک کنیم که از ذهنیاتهاتون خلاص شوید

و آرامش و اعتماد در زندگی شما جاری شود .

راستش ویژگیهای مثبتی که شما از همسرتان گفتید زنهای کمی یک جا دارند و باید خدمت شما بگم بعضی صفات چه مثبت

چه منفی ریشه یک زنجیره هستند یعنی اگر یکی از این صفات ریشه باشه میشه زنجیره ای از صفات خوب یا بد را بدون

مشاهده تشخیص داد . صفاتی که شما صادقانه از همسرتان گفتید زنجیره ای از مثبتها را در همسر شما به اثبات می رساند

و اگر اشتباهی هم از او سر می زند مطمئن باشید از روی
    ناآگاهی و بی مهارتی هست نه تعمد یا بدیهای خصلتی .

همانطور که مطمئناً شما هم از روی ناآگاهی یا بی مهارتی رفتارهایی ممکن هست ازتون سر بزنه .

حالا تقاضا دارم که صفات مثبت و منفی خودتون را لیست کنید و همچنین اون دو مورد دروغگویی را و سند شما

برای اثباتش را اگر می توانید بیان کنید تابا آنالیز آن به شما بگوییم که ایشان صفت دروغگویی دارد یا تاکتیک ناشی

از ترس بوده . که بنده به نظرم نمیرسه که صفت دروغگویی باشد .
    فرشته مهربان نام شما برازنده هست از توجه شما سپاس گزارم من تجربه مشاوره رفتن به صورت حضوری را داشتم ولی به هیچ وجه قابل قیاس با شما نبود.با اینکه برای 45 دقیقه 40 هزار تومان پرداخت کردم ،جلسه اول نتوانستم برم گفتند چون وقت گرفته بودید باید هزینه اش را هم پرداخت کنید.بگذریم. دو کلمه ناآگاهی و بی مهارتی را که قرمز کرده ام خودم هم بهش رسیدم

صفات مثبت من از دید خودم و آنچه که خانمم می گوید:
    من سعی کردم پاک زندگی کنم چون اعتقاد داشتم خدا کسی مثل خودم را نصیبم خواهد کرد
    اهل رفیق بازی نبودم نیستم
    بلند پروازم و برنامه ریزی به سوی پیشرفت دارم
    احترام به بزرگتر را رعایت میکنم در هر وضعیتی
    خاکی و اجتماعی هستم
    شوخ در حد متعارف

صفات منفی از نظر خودم و خانمم
    لجباز
    مغرور
    زود جوش
    کمی مرد سالار
    کمی تنبل در مورد کار در منزل
    بدبین
    وقتی عصبانی میشم نمی تونم مودب باشم

- - - Updated - - -

دو مورد دروغگویی
    خانم من ارشد دارد .در زمانی که عقد کردیم ایشون دفاع کرده بود و 6 ماه فرجه داشت که مقاله تدوین کند. در مدت 6ماه فرصت استاد راهنماشون از طریق اس ام اس و ایمیل بسیار پیگیر بود جلسه ای داشته باشند در ارتباط با مقاله و هر ماه ایشون رو می خواستند به محل کارش بره برای صحبت در مورد مقاله !!!!!!!!!!
    این علامت های تجعب را داشته باشید.
    من هم برایم جای سوال بود که چرا این استاد تا این حد احساس مسئولیت دارد و وجدانش بیدار است با اینکه دانشجویش دفاع کرده و نمره 18 از 18 گرفته همچنان پیگیر کارهای مقاله هست.درست است که من فوق لیسانس ندارم ولی بیسواد نیستم و دانشگاه رفته ام و میدانم هیچ گربه ای برای رضای خدا موش نمی گیرد.
    خانم من می گفتند استاد به این دلیل پیگیر هست که تز دکترای خودش با موضوع پایان نامه من یکسان هست و به این دلیل با من جلسه می گذارد.
    تا اردیبهشت ماه که مصادف با روز معلم من در گوشی خانمم اس ام اسی دیدم که برای استادش ارسال کرده .
    استاد عزیز .............!!! بقیه اش مهم نبود همون کلمه اول استاد عزیز.
    علتش را پرسیدم که چرا برای استادش اس ام اس زده ؟ از آن گذشته با پسوند عزیز استادش را مورد خطاب قرار داده است
    خانم من اول گفتند که اصلا حواسشون نبوده و سهوا گفتند عزیز
    بعدا گفتند حواسشون بوده ولی کلمه عزیز مشکلی ندارد و به معنی گرام هست و نمی شود استاد خالی نوشت
    و پس از صحبت های من گفتند حق باتوست نباید می گفتم عزیز.اما استاد من مسن هست و به معنی احترام به او گفتم عزیز.
    تا اینکه من استاد ایشون را با سرچ مبتدیانه ای در اینترنت پیدا کردم وبلاگی به نام ایشان بود با عکس ایشان
    که مرد کاملا جوانی بود.
    فرشته مهربان شما قضاوت کنید.

- - - Updated - - -

مورد بعدی

من از ایشون پرسیدم بر روی کامپیوتر سرکار یاهو مسنجر نصب بوده یا خیر.که به شدت اعلام کردند یاهو نصب نبوده است. بعداز آن گفتند مطمئن نیستم که نصب بود یا خیر.اما من استفاده نمی کردم.
    اما از طریق یکی از همکاران دیگر که از دوستانم بود با جور کردن بهانه و به صورت غیر مستقیم فهمیدم که بر روی سیستم ایشون یاهو مسنجر نصب بوده است

11. کاربر روبرو از پست مفید ghayeghran تشکرکرده است .

taraneh89 (پنجشنبه 10 مرداد 92)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,661

Array

جناب قایقران از همراهی شما خوشحالم و از اینکه چنین صادقانه و بی ریا به پرسشها پاسخ می دهید .

در خصوص صفات خودتون . باید بگم هم صفات مثبتتون مهم هستند برای زندگی ، هم منفی . برای همین

هم دچار دوگانگی های زیادی در زندگی می شوید نه صرفاً در رابطه با همسرتان .

کنار هم قرار گرفتن اینگونه صفات مثبت و منفی زمینه تعارضات را در شما ایجاد می کند که با توجه به صفت مثبت تواضع در

شما ، این تعارضات در مورد ارتباطاتتان و قضاوتهایتان در رابطه با دیگران ، بیشتر خودتان را اذیت می کند و خودخوری دارید .

ابتدا در مورد خانمتان نکاتی می گویم و سپس می خواهم بطور جدی همراهی کنید تا در خصوص صفات منفیتان به شما

کمک کنیم که تغییرات ایجاد کنید ، چون فشارهای حاصل از این صفات منفی روی روح و روان شما هرچه سن شما بالاتر

رود سنگینی می کند و باعث مشکلاتی در شما می شود .

دو مورد دروغگویی خانمتان را ناشی از حساسیت خودتان بدانیدو ترس خانمتان . (اولی که در مورد لفظ عزیز چون

متعارف هست که البته بهتر است از سوی خانمها و آقایان بکار برده نشود اما چون اشتباه مصطلح بخصوص در محیطهای

دانشگاهی و فرهنگی هست نمیشه اتهامی وارد کرد که منظوری بوده است اگر لفظ عزیزم بود بدون نام استاد که گرایش

عاطفی را می رساند و حتی استاد عزیزم هم نمیتواند این ذهنیت را به دنبال داشته باشد که منظوری در کار است چه رسد

به عزیز . لذا )
    نوع تجسس و اعتراض شما درست نبوده و زمینه ترس را ایجاد کرده (بلکه می توانستید به ایشان بگویید من

دوست ندارم در رابطه با مردان از لفظ عزیز و جانم و ... ( امثالهم ) استفاده کنی . می دانم منظوری نداری اما غافل از تأثیرش

نباش لذا دوست ندارم خانمم خدای ناکرده زمینه ساز لغزش در کسی شود حتی اگر احتمالش 1 درصد باشد و همچنین

دوست دارم این الفاظش فقط برای من باشد و مردان محرم خانواده مثل پدر و برادر . و ضمن ناز ونوازشش ازش تقاضا

می کردی از آن پس بیشتر رعایت کند و حریمها را جدی حفظ کند) .
    اما نکته اصلی در این ماجرایی که شما بیان کرده ای

تجسس شما نسبت به خانمتان که حتی گوشی وی را هم چک می کنید است و این نشانه ای از بدبینی هست که

بعداً بررسی خواهیم کرد که در شما تا چه حد هست ، ( آیا از نوع حاد آن هست و نیاز به مراجعه به روانپزشک دارد یا در حد

معمول و متأثر از علاقه زیاد به همسرتان هست ) اما فقط همینقدر می گویم که رفتار شما جای اعتراض داشته و درست

نبوده اما پیداست که همسر شما سازگاری بالایی دارد و شما را دوست دارد و .... اما
    این رفتارتان موجبات ترس و اضطراب

و ناراحتی را به طور طبیعی در ایشان ایجاد کرده و می کند و اگر ادامه یابد اعتماد به نفس وی را به شدت اسیب خواهد زد

که مطمئناً شما دوست ندارید چنین شود

در خصوص دروغ دوم ، اصل سئوال شما در خصوص مسنجر حکایت از بی اعتمادی شما دارد که لازم هست بررسی شود

که آیا کلاً نسبت به همه افراد بی اعتماد هستید یا نسبت به همسرتان و با هم بررسی کنیم که دلیل چیست یعنی چه

علتی را خودتان برایش قائل هستید ... و اگر اینجا به نتیجه نرسیم نیاز هست به یک روانشناس بالینی مراجعه کنید تا با

روانکاوی ریشه ودلیل را یافته و به شما کمک کند که برطرف سازید .

و پاسخ خانمتان هم نمیشه دلیلی بر پنهان کاری خاصی دانست کما اینکه ایشان گفته که نصب هست اما من استفاده

نمی کنم . با این وجود شما تجسس کردید!! که بفهمید آیا هست ؟ که به همان پاسخ خانمتان رسیده ای یعنی مسنجر نصب

بوده و چیز تازه ای کشف نشد و پیداست که بخش دوم صحبت ایشان که استفاده نمی کنم را هنوز باور نکرده اید که بهتره به

خانمتان اعتماد کنید چون به زندگی با شما پای بند است اما بی مهارتی هایی دارد که می توانید با هم تبدیلش به مهارت

کنید و این هم طبیعی هست چون بسیاری از خانمها و آقایون همین وضعیت را دارند چون متأسفانه غلباً نه برای زندگی

مشترک به خوبی تربیت می شوند و نه خود آگاهی و مهارتهایشان را در این خصوص تا قبل از ازواج بالا می برند و به جرأت

می گویم که 90 درصد اختلاف زن و شوهرها به همین ناآگاهی و عدم مهارت برمی گردد .

در هرصورت در هردوی این ماجرا و سئوالی که در پست قبلی کرده اید که چطور بفهمید باز هم دروغگویی دارد یا نه ،

نشان از بی اعتمادی شما دارد و اینکه دنبال پیدا کردن چیزی هستید
    و در هر صورت خودتان هم به عنوان صفت منفی بدبینی،

بطور صادقانه از آن یاد کرده اید و این از صفات مهم منفی هست که زمینه ساز صفات دیگر هم هست و می تواند آسیب های

زیادی به زندگی شما بزند که خوشبختانه با توجه به صفات مثبت دیگرتان پیداست شما بیشتر در درون درگیر با آن هستید

یعنی کمتر برون ریزی دارد و بیشتر در درون دچار تعارضات و درگیری های شدید می شوید که دپرستان می کند . به گونه ای

که دچار ذهن خوانی های منفی و بدبینانه می شوید اما نیروی های مثبت درونتان ( مثل تواضع ، قدر شناسی ، خوش بینی

و ... )با این ذهن خوانی ها درگیر می شود که اگر قوت داشته و غالب شوند از دپرس بودن بعد از مدتی خارج شده و آرام

می شوید و اگر موفق نشوند برون ریزی خواهید داشت مثل همین تجسسها و سین جین هایی که به دنبالش پیدا می کنید

در ادامه در صورت تمایل شما به همکاری روی صفات منفی خود شما صحبت خواهیم کرد و پیش می رویم .

13. 7 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

asemani (سه شنبه 15 مرداد 92), del (شنبه 12 مرداد 92), deljoo_deltang (پنجشنبه 10 مرداد 92), ghayeghran (پنجشنبه 10 مرداد 92), Pooh (یکشنبه 27 مرداد 92), taraneh89 (پنجشنبه 10 مرداد 92), ساحل75 (پنجشنبه 10 مرداد 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    15
    دستاوردها:
    تشکرها
    27

تشکرشده 24 در 10 پست

Array
    همان طور که توضیح دادم استاد ایشون بیش از حد پیگیر بودند و قبلا به خانمم تذکر داده بودم و بارها گفته بودم که دوست ندارم هیچ ارتباطی با او داشته باشد.بعد از این تذکرات دیگر نباید اس ام اس میداد. و پشتش هم این همه دروغ می بافت.
    ویرایش توسط ghayeghran : پنجشنبه 10 مرداد 92 در ساعت 23:04

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 01 اردیبهشت 97 [ 02:14]
    سطح
    81
    Level completed: 88%, Points required for next Level: 61
    Overall activity: 16.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,578

تشکرشده 5,967 در 1,568 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    آیا به همسرتون اطمینان دارید؟ آیا اون رو یک زن بالغ و عاقل می دونید؟ (من دلیل این مخفی کاریها رو می تونم درک کنم اگر چه اون رو درست نمی دونم اما مطمئنم با تغییر یا تشدید روند شما این مخفی کاری ها هم تغییر و یا تشدید پیدا خواهد کرد)
    هر آنچه را برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند
    و هر آنچه را برای خود نمی پسندی برای دیگران هم نپسند

16. 4 کاربر از پست مفید deljoo_deltang تشکرکرده اند .

del (شنبه 12 مرداد 92), ghayeghran (پنجشنبه 10 مرداد 92), Pooh (یکشنبه 27 مرداد 92), taraneh89 (جمعه 11 مرداد 92)

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)