به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 08 دی 91 [ 21:04]
    سطح
    86
    Level completed: 83%, Points required for next Level: 89
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    2,477

تشکرشده 2,462 در 461 پست

Array

۩ ۞ ليــلة الــراغــب ۩ ۞

اولين شب جمعه ماه رجب را ليلة الرغائب ( شب آرزوها ) مي‌نامند .

در اين شب ملائك بر زمين نزول مي كنند . براي اين شب اعمالي از رسول خدا صلي‌الله عليه وآله ذكر شده است كه فضيلت بسياري دارد و بدين قرار است :

روز پنج شنبه اول آن ماه (در صورت امكان و بلا مانع بودن) روزه گرفته شود . چون شب جمعه شد ، ما بين نماز مغرب و عشاء دوازده ركعت نماز اقامه شود كه هر دو ركعت به يك سلام ختم مي شود و در هر ركعت يك مرتبه سوره حمد ، سه مرتبه سوره قدر ، دوازده مرتبه سوره توحيد خوانده شود و چون دوازده ركعت به اتمام رسيد ، هفتاد بار ذكر اللهم صل علي محمد النبي الامي و علي آله گفته شود. پس از آن در سجده هفتاد بار ذكر سبوح قدوس رب الملائكة و الروح گفته شود. پس از سر برداشتن از سجده هفتاد بار ذكر رب اغفر وارحم و تجاوز عما تعلم انك انت العلي الاعظم گفته شود .

در اينجا مي توان حاجت خود را از خداي متعال درخواست نمود . ان شاء الله به هدف استجابت ميرسد .

پيامبر اكرم صلوات الله عليه در فضيلت اين نماز مي فرمايد : كسي كه اين نماز را بخواند ، شب اول قبر خداي متعال ثواب اين نماز را با زيباترين صورت و با روي گشاده و درخشان و با زبان فصيح به سويش مي فرستد . پس او به آن فرد مي گويد : اي حبيب من ، بشارت بر تو باد كه از هر شدت و سختي نجات يافتي . ميّت مي پرسد تو كيستي ؟ به خدا سوگند كه من صورتي زيباتر از تو نديده‌ام و كلامي شيرين تر از كلام تو نشنيده‌ام و بويي بهتر از بوي تو نبوئيده‌ام . آن زيباروي پاسخ ميدهد: من ثواب آن نمازي هستم كه در فلان شب از فلان ماه از فلان سال به جا آوردي . امشب به نزد تو آمده ام تا حق تو را ادا كنم و مونس تنهايي تو باشم و وحشت را از تو بردارم و چون در صور دميده شود و قيامت بر پا شود ، من سايه بر سر تو خواهم افكند
    .

اي دوست بدان که : « رجـب » نام نهري است در بهشت که از شير سفيدتر است و از عسل شيرينتر .

پس هر کس روزي از ماه رجب را روزه بگيرد ، از آن نهر سيراب خواهد شد .

به فرموده پيامبر گرامي : ماه رجب ، ماه خداست در غايت حرمت و فضيلت . اگر کسي روزي از اين ماه را روزه بگيرد خداي را خشنود و شعله غضب الهي را خاموش نموده است و دري از درهاي جهنم به روي او بسته مي شود . ماه رجب ماه استغفار امت من است . رجب را « اصّب » نيز ناميده اند زيرا در اين ماه ، رحمت خدا بر امت من ريزش مي يابد .

در صحراي محشر که همه دلها نگران و همه چشمها اشکباراست ، آوائي در گوشها طنين مياندازد که : « اين الرّجبيون » کجايند کساني که ماه رجب را محترم شمرده و اعمالي از آن ماه را انجام داده اند ؟

و بدين ترتيب آن افراد ، از ديگران جدا شده و به رضوان الهي داخل مي شوند . باشد که ما نيز فرداي محشر ، مشمول رحمت و غفران الهي واقع گرديم . انشاالله

2. 12 کاربر از پست مفید آرمان 26 تشکرکرده اند .

Mvaz (پنجشنبه 08 اسفند 98), آرمان 26 (چهارشنبه 03 تیر 88)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    دیروز [ 16:32]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.3%
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    7,808

تشکرشده 6,772 در 2,368 پست

Array
    سلام

ليلة الرغائب را پیش رو داریم ،،
    در این ماه عزیز و ایام ملکوتیش ، ان شاالله لایق باشیم استفاده کنیم ، و این ایام بهانه ای باشه برا نزدیکی بیشتر با خدا ،
    اون که به ما نزدیک هست ، از رگ گردن هم نزدیک تر ،،و این ما هستیم که ازش دوریم و گرفتار دنیا ،
    شاید فردایی نباشد ،،شاید امروز باشیم ولی فردا نباشیم ،،پس استفاده کنیم .

در سختی ها و خوشی ها ، ای خدا ، تو باشی آرامش من

4. کاربر روبرو از پست مفید باغبان تشکرکرده است .

Mvaz (پنجشنبه 08 اسفند 98)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)