به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 13 , از مجموع 13
    عضو همراه

آخرین بازدید
    امروز [ 00:12]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.1%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    7,987

تشکرشده 6,467 در 1,463 پست

حالت من
    Ashegh
    Array
    سلام
    بله درسته، رحمت خدا که فراوانه,برای همین هم اینقدر احساس شرمندگی میکنم،اینقدر تلاش میکنم از خودم راضی نگهش دارم،تازه همین تلاش هم از روی محبت و رحمت خودشه!
    مهربونی خدا،آدم رو دیوانه میکنه،با وجود این همه گناه و کوتاهی وغفلت ما، خدا هنوز و‌هر لحظه به ما محبت می‌کنه و نعمت هایش رو از ما که نمیگیره هیچ،بیشتر هم میده!

یه نکته هم بگم،که شاید خیلی مفصل باشه اما من سعی میکنم خلاصه بگم
    بعد از اینکه تلاش میکردم به لطف خدا خصلت های بد درونِ خودم رو تشخیص بدم و اونها رو برطرف
    کنم ،توی بیشتر موارد خیلی راحت میشد فهمید کجای کارم ایراد داره و با کمی زمان گذاشتن بر طرف میشد خداروشکر
    اما یک مورد از خصلت های بد بود که خیلی زمان برد و هنوز هم گاهی ترکش هاش بهم میخوره!
    اون هم رذیلتی به اسم حسادته!من از ابتدا اینو درون خودم تشخیص داده بودم،،حتی چند سال پیش توی همین تالار واسش تاپیک زده بودم،اون موقع تحقیقی نکرده بودم فقط حسادت های بزرگ خودم رو‌میدیدم،اما این خصیصه خیلی ریز و زیر پوستی آدم رو‌هدف قرار میده، مثل غرور !
    یه مطلبی از یک بزرگی خوندم که وقتی میخوای صفتِ ناپسندی رو درون خودت ازبین ببری،نفسِ خودت رو مجبور کن که برعکس اون رو انجام بده!
    تقریبا تمام صفات بد یک متضاد دارن و آدم تکلیف خودش رو زود متوجه میشه اما واقعا کلمه حسادت ،متضاد خاصی نداره
    متوجه شدم که این ویژگی درون ذات آدم از خلقت آدم و حوا تا ماجرای قابیل و هابیل و الی آخر وجود داشته و داره پس خیلی تلاش بیشتری میخواد برای برطرف کردنش،مثل غیبت کردن که خوراک روزانه آدمها شده!
    حالا من تلاش کردم که این ویژگی رو درون خودم کم و کمتر کنم،مثلا وقتی چیزی رو‌میخریدم و بقیه تحسین میکردن خوشحال میشدم ،اما اگه همون رو یکی دیگه میخواست بگیره توی دلم ناراحت میشدم و گاهی حتی تلاش میکردم که طرف رو‌منصرف کنم مثل مال من نگیره!!!!! انگار انحصاری بود!
    یا مثلاً وقتی محبت همسرم رو به مادرش می‌دیدم اذیت میشدم!یا کلی مثال روزانه دیگه
    خلاصه خیلی تمرین کردم که بلند نظر باشم،واز داشته های بقیه خوشحال بشم،حتی حسرت هم نداشته باشم چه برسه که حسادت داشته باشم،اما گاهی توی محبت ها و توجه های نزدیک ترین های خودم به بقیه این حس حسادت گل می‌کنه اما کنترل میکنم!
    مثلاً چند وقت پیش همسرم یه سوغاتی متبرک از کربلا واسش آوردن که داد به مادرش خیلی هم زیبا و دلنشین بود و مستقیم از حرم آورده بودن ،من دلگیر شدم و گفتم همسرم که میدونست من خیلی از این چیزها دوست دارم چرا به من نداد،خلاصه سه چهار روز ذهنم درگیر بود،یعنی شیطان داشت از علاقه ی من به امام حسین(ع) استفاده میکرد و منو فریب میداد که حسادت کنم،یه جورایی توی ذهنم از اون سوغاتی بت ساختم به بهانه ی اسم امام حسین،چهار روز طول کشید تا اینو متوجه بشم،اما تا متوجه شدم کنترلش کردم و دیدم که همسرم چه کار خوبی کرد به مامانش داد.
    اما خداروشکر حالا که وابستگی هام کمتر شده این خصلت هم کمتر خودش رو نشون میده و انشاالله یه روزی بیاد که همه بتونیم این حس عجیب رو کنار بزاریم.
    ویرایش توسط paiize : دوشنبه 10 اردیبهشت 03 در ساعت 16:51

2. 6 کاربر از پست مفید paiize تشکرکرده اند .

ammin (پنجشنبه 13 اردیبهشت 03), Mvaz (دوشنبه 10 اردیبهشت 03), فرشته مهربان (چهارشنبه 12 اردیبهشت 03), مدیرهمدردی (چهارشنبه 12 اردیبهشت 03), باغبان (جمعه 14 اردیبهشت 03), طنین باران (دوشنبه 17 اردیبهشت 03)

مدیران انجمن آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 14 اردیبهشت 03 [ 00:17]
    سطح
    100
    Overall activity: 94.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    4,393

تشکرشده 6,401 در 1,794 پست

Array
    یکی از نکته های جالب نماز عید فطر که عید فطرت و پاک شدنه. سوره شمس و اون آیه که تاکید میکنه هر کس نفس خودش رو پاک کنه قطعا رستگار خواهد شد. اگر پاکی دل رو مبنا قرار بدیم، اونوقت متوجه پاک کننده ها خیلی زیادند. یعنی نماز لکه هایی رو پاک میکنه که صدقه و زکات پاک نمیکنه، صدقه و زکات لکه هایی رو پاک میکنند که نماز اونها رو پاک نمیکنه. به نظرم حتی کار کردن و کسب روزی حلال باعث میشه لکه هایی پاک بشند که چیزهایی دیگه اونها رو پاک نمیکنند و شاید کارهایی که یک زن خانه دار انجام میده مشابه همین نوع پاک سازی بشه.

فکر میکنم هر کدوم از ما درگیر یک یا چند صفت باشیم که دیگران اون درگیری رو ندارند. احتمالا خیلی از ما اگر مبلغ زیادی پول در بدترین شرایط مالی پیدا کنیم حتی یک صدم ثانیه هم وسوسه نشیم که اون رو برای خودمون برداریم. اما شاید مثلا در حل صفات دیگه مثل غرور ، عصبانیت ، یا حفظ پاکدامنی ، حسادت یا چیزهای دیگه درگیر وسوسه باشیم که دیگران به این صفات غلبه کردند. من همیشه صفات بدی که با اونها درگیر هستم رو میارم روی کاغذ گاهی همون موقع به لطف خدا دلایل و راهکارهاش رو پیدا میکنم گاهی چند روز طول میکشه، هر کاری برای حلش انجام دادم رو مینویسم بعضی از این ها رو سالهاست که دارم حتی تاریخ وساعتش رو بالاش نوشتم و بعدا که نگاه میکنم مسیر سینوسی حل کردنش رو میبینم. این نوشته ها خیلی کمک میکنه تمرکزم رو حفظ کنم و بدونم قراره چه چیزی رو حل کنم و چقدر در حل کردنش موفق بودم چقدر هنوز چالش دارم

4. 5 کاربر از پست مفید ammin تشکرکرده اند .

gholam1234 (جمعه 14 اردیبهشت 03), Mvaz (جمعه 14 اردیبهشت 03), paiize (شنبه 15 اردیبهشت 03), باغبان (جمعه 14 اردیبهشت 03), طنین باران (دوشنبه 17 اردیبهشت 03)

عضو همراه

آخرین بازدید
    امروز [ 00:12]
    سطح
    100
    Overall activity: 99.1%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    7,987

تشکرشده 6,467 در 1,463 پست

حالت من
    Ashegh
    Array
    یکی دیگه از تجربه های من در جلب رضایت خداوند،تقویت صبرِ!
    به شخصه آدم صبوری هستم،ودربرابر آزار و اذیت های دیگران آستانه تحملِ بالایی دارم،وقتهایی که دیگه خیلی از افراد ناراحت میشم،یا مشکلی پیش میاد که از حل کردنش عاجزم،خودم رو به جای یک بزرگی قرار میدم و از منظر اون فکر میکنم و تصمیم میگیرم
    مثلاً پیش خودم میگم اگه هر کدوم از معصومین بود چه کاری میکرد؟چطور صبر میکرد یا چطور رضایت خدا رو درنظر میگرفت؟اونوقت خیلی راحت میتونم از سد اون مشکل عبور کنم و همیشه این قسمت از زیارت عاشورا ( اَللّهُمَّ اجْعَلْ مَحْیاىَ مَحْیا مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ مَماتى مَماتَ مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ”) رو در نظر میگیرم و اعتقادم اینه که بااینکه نمیتونم ذره ای مثل اون عزیزان زندگی کنم اما وقتی میگیم باید معصومین الگوی ما باشند ،حتما باید بتونیم کمی شبیه شان باشیم.
    نه فقط برای صبر در مشکلات بلکه برای خیلی از امور زندگی از این عبارت فوق العاده زیارت عاشورا میشه بهره برد
    ویرایش توسط paiize : شنبه 15 اردیبهشت 03 در ساعت 17:27

6. 6 کاربر از پست مفید paiize تشکرکرده اند .

gholam1234 (شنبه 15 اردیبهشت 03), Mvaz (شنبه 15 اردیبهشت 03), فرشته مهربان (شنبه 15 اردیبهشت 03), مدیرهمدردی (دیروز), باغبان (شنبه 15 اردیبهشت 03), طنین باران (دوشنبه 17 اردیبهشت 03)

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)