به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 17 فروردین 03 [ 21:46]
    سطح
    45
    Level completed: 59%, Points required for next Level: 82
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    19

تشکرشده 5 در 4 پست

Array

مشکلات ارتباطی با مادرشوهر

با سلام
    من و همسرم حدود۹ ساله ازدواج کردیم و بچه نداریم. مادر و پدر همسرم از هم جدا شدن و سالها مادرش با ما ارتباط نداشت. الان یکساله که شروع کرده به رفت و آمد. مشکلی که من باهاش دارم ایشون خیلی علاقه به رفت و آمدهای زیاد داره. و توی این رفت و آمدها کسانی رو که مورد پسندش هستن رو همراه میکنه. مثلا خواهر جاری من و خاله و دختر خاله همسرم به همراه خانواده هاشون پایه ثابت مهمونی هاش هستند‌. این وسط اگر تولد من یا همسرم باشه حتما اینارو همراه خودش میاره بدون اینکه من دعوت کنم. در واقع مارو توی عمل انجام شده قرار میده. من و همسرم قبلا اصلا با تولدها خیلی کاری نداشتیم که حتما مراسم بگیریم. اما از وقتی ایشون اومده همه تولدها رو مراسم میگیره از ماهم میپرسه کی تولد میگیرید. اگه بگیم نمیگیریم میگه من پس خودم میگیرم.
    حالا تولد همسر منه من خاستم باهاش هناهنگ کنم جلوی خواهر جاری من گفت فلانی رو هم دعوت کن خاله اینام که همه میان. در حالیکه ازون طرف من هیچ وقت دعوت نشدم. علاقه هم به اینهمه رفت و امد ندارم چون توی این شهر تنهام خانواده ام نیستن، کلا هم آدم کم رفت و آمدی ام.
    همسرم میگه بذار بیان تو راحت بگیر هیچ کاری انجام نده.
    اما من کلا وقتی با اینا هستم تا چند روز متشنجم چون خیلی شلوغ میکنن خیلی باهم جنگ میکنن خود مادرش خیلی سعی میکنه هر کاری دلش میخواد انجام بده. من همیشه بعد از دیدن اینا بد خواب میشم استرس میگیرم. نمیدونم کلا مشکل از کجاست.

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    دیروز [ 12:42]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,593

تشکرشده 37,095 در 7,008 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    با سلام و احترام
    ما معمولا وقتی به یک چارچوبی در رفتار و شخصیت خود عادت می کنیم ، احساس امنیت و آرامش می کنیم و در برابر هر گونه تغییری مقاوم بوده و احساس تنش می کنیم. لذا چیزهای جدید ما را مضطرب کرده و استقبال نمی کنیم. و سعی می کنیم یا فرار کنیم یا مقابله کنیم. یا در نهایت از ترس تسلیم شویم.

شما هم در مورد رفت و آمد برای خود چارجوبی دارید و سنتی در آن راحت هستید. اما راحتی به معنای شکوفایی و پیشرفت و درست بودن نیست. اگر ما در روشی که داریم ثابت باشیم. بعد از 120 سال طوری از دنیا می رویم که همانطور در جوانی بوده ایم. یعنی تجارب جدید را پس زدیم.

این مفهوم در روانشناسی با اصصطلاح open experience رایج هست. یعنی باز بودن به تجربه های جدید.

شما اکنون در معرض تجربه جدیدی هستید که دوست ندارید و عادت ندارید و از همه مهمتر آن را حتی بد می دانید.
    ما اینجا نمی خواهیم قضاوت کنیم که روش مادرشوهر شما خوب هست یا بد، یا از نظر منطقی بیاییم خوب ها و بدها راه بیندازیم.

ما به عنوان تجربه جدید در نظر می گیریم.
    به گفته خودتون در این شهر خانواده اتان نیست و تنهایید. اما با این وجود از ارتباط و رفت و آمد هم زیاد استقبال نمی کنید. و ممکن است از نظر شخصیتی تمایل به درونگرایی و انزوا گزینی داشته باشید.
    برای شکستن این پوسته ها و حرکت به طرف خودشکوفایی، رنج و تنش پوست انداختن از روش فعلی خود را به تن بخرید. نگران نباشید. اولش سخته. اما نتیجه منجر به رشد شما می شود.

روابط از این نظر رشد زا هست که شما با شخصیت های متفاوتی روبرو می شوید و آنها ممکن است ضعف و قوت هایی داشته باشند و در ارتباط با شما تنش ایجاد شود. و وقتی شما سعی می کنید تنش را مدیریت کنید و یا انعطاف نشان دهید یا حل کنید بزرگ می شوید.

از چیزهایی که دوست ندارید فرار نکنید، مقابله نکنید و تسلیم هم نشوید. پذیرا باشید.
    پذیرا بودن و منعطف بودن و مدارا با شرایط و ارتباطات جدید نیز کمک به تسهیل امور می کند.

به جای اینکه بیرون از خود را تغییر دهید، تغییر را از درون شروع کنید.
    کرم ابریشم پیله ای دارد که اگر از بیرون شکسته شود از بین می رود، اما وقتی از درون رشد می کند و پیله را می شکند پروانه می شود و پرواز می کند.

پس ادبیات سخت گیرانه و شکننده و غیر قابل انعطاف خود را که ریشه در عادت به رفتار و شخصیت قبلی شما دارد کنار بگذارید و با خود تصمیم بگیرید در سال 1403 شما نسخه ارتقاء یافته ای از خود را رو کنید و این مستلزم میزانی از رنج و تنش هست. نترسید و به استقبالش بروید. بعد از مدتی از نتیجه آن شگفت زده خواهید شد.

3. 3 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

gholam1234 (پنجشنبه 16 فروردین 03), zeynab1990 (دوشنبه 13 فروردین 03), باغبان (یکشنبه 12 فروردین 03)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    45
    دستاوردها:
    تشکرها
    19

تشکرشده 5 در 4 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط مدیرهمدردی نمایش پست ها
    با سلام و احترام
    ما معمولا وقتی به یک چارچوبی در رفتار و شخصیت خود عادت می کنیم ، احساس امنیت و آرامش می کنیم و در برابر هر گونه تغییری مقاوم بوده و احساس تنش می کنیم. لذا چیزهای جدید ما را مضطرب کرده و استقبال نمی کنیم. و سعی می کنیم یا فرار کنیم یا مقابله کنیم. یا در نهایت از ترس تسلیم شویم.

شما هم در مورد رفت و آمد برای خود چارجوبی دارید و سنتی در آن راحت هستید. اما راحتی به معنای شکوفایی و پیشرفت و درست بودن نیست. اگر ما در روشی که داریم ثابت باشیم. بعد از 120 سال طوری از دنیا می رویم که همانطور در جوانی بوده ایم. یعنی تجارب جدید را پس زدیم.

خواهید شد.
    یعنی راه و روش من غلطه و باید تغییرش بدم؟ هر تغییری توی روابط یعنی پیشرفت؟
    اگر هم واقعا پیشرفت داشته باشه من چطور باید بفهمم که چه تغییری باید کنم. اینکه هر کسی هرچیزی ازم خاست بپذیرم و انجام بدم؟
    من تشخیص نمیدم حدود این روابط رو چقدر و چطور باید کنترل کنم.
    اصلا نمیتونم کنترل کنم چون مادرهمسرم تقریبا همه چیز رو به زور از آدم میخاد، اینو همه میدونن.
    بله من همیشه خودم با خودم بیشتر لذت میبردم، شارژ اجتماعی بودنم کمه. ولی در کنارش از بودن در کنار آدمهایی که به سرتا پای آدم کار دارن، نظر میدن، دخالت میکنن، به هرچیزی که میخان اصرار میکنن هم اذیت میشم. الان دو روزه نه خواب درست دارم نه خوراک.
    این ارتقا که میگید از کجا معلوم که مثبته ؟

5. کاربر روبرو از پست مفید zeynab1990 تشکرکرده است .

باغبان (یکشنبه 12 فروردین 03)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    امروز [ 16:32]
    سطح
    100
    Overall activity: 99.3%
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    7,808

تشکرشده 6,771 در 2,368 پست

Array

با سلام و احترام

خانواده شوهر ، خانواده شما هم هست – خانواده شما ، خانواده شوهرتون .... پس همه در یه کشتی هستیم .
    مطلب بعد اینکه این مهارت ها را بدونیم : مرزگذاری + مهارت نه گفتن + صمیمیت
    یعنی این سه تا در یه مدار باشه .
    می تونیم مرزگذاری کنیم ولی صمیمی هم باشیم با اقوام .
    به نظرم مدیریت اقوام شوهر ، بیشتر بر روی شوهر هست .
    مدیریت اقوام شما ، بیشتر روی شما .
    با همسرتون صحبت کنید در این موارد ….. به نظرم اگه از طرف ایشون بیشتر مدیریت بشه بهتره .
    شما سعی کنید تنش بیشتر نشه .
    باز نظر آقای مدیر را جویا بشید .

راه ابریشم شدن یه پیش نیازهایی داره :
    انعطاف ( نیازهای خودم - نیازهای محیط )
    مدیریت تنش
    رسیدن به کمال .
    اگه کمال را می خوایم باید زحمت انعطاف و مدیریت تنش را قبول کنیم .( هر کدام از طرفین ) .
    این زمان لازم داره و تمرین و شجاعت .
    شجاعت منظور این نیست که یه کار عجیب انجام بدیم و یه جای درست کردن ابرو ، چشم را نابود کنیم
    منظور اینکه نیازهای خودمون را بگیم و نیازهای اطرافیان هم در نظر بگیریم و به تعادل برسونیم .

موفق باشید .
    ویرایش توسط باغبان : یکشنبه 12 فروردین 03 در ساعت 02:12

7. 3 کاربر از پست مفید باغبان تشکرکرده اند .

gholam1234 (پنجشنبه 16 فروردین 03), مدیرهمدردی (یکشنبه 12 فروردین 03), zeynab1990 (یکشنبه 12 فروردین 03)

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,593

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط zeynab1990 نمایش پست ها
    اگر هم واقعا پیشرفت داشته باشه من چطور باید بفهمم که چه تغییری باید کنم. اینکه هر کسی هرچیزی ازم خاست بپذیرم و انجام بدم؟
    من تشخیص نمیدم حدود این روابط رو چقدر و چطور باید کنترل کنم.
    اصلا نمیتونم کنترل کنم چون مادرهمسرم تقریبا همه چیز رو به زور از آدم میخاد، اینو همه میدونن.
    با سلام
    تنظیم روابط ، مهارتهای ارتباطی، شناخت ارزش های خویش از پیش نیازهای حل مشکل شماست.

تنظیم روابط با دیگران به معنی جنگ با دیگران نیست. نه معنی تسلیم شدن به دیگران دارد. نه به معنی اجتناب و فرار از دیگران هست.

اینکه با هر کس به چه نحوی ارتباط صحیح بگیریم. نیاز هست نخست نقاط ضعف و قوت خویش را بشناسیم. نیاز هست ارزش های خود را بشناسیم و از صحت آن ها خاطر جمع باشیم. بعد روش ارتباط را یاد بگیریم.

همانطور که در ارتباط قاطعیت نیاز هست. نیاز به انعطاف و مدار هم هست. نیاز به مهارتهای ارتباطی هم هست. و نیاز به خویشتنداری هم هست.

خلاصه اینکه پیش فرض های ارتباط که زمینه ساز رشد ما می شود نیاز به مطالعه یا مشاوره و کار روی خویشتن دارد.
    در زندگی هر وقت ما بخواهید رشد کنیم باید انرژی بگذاریم و هزینه های روانی هم انجام دهیم.
    شما اگر بخواهید ورزشکار شوید، یا تحصیل کنید یا شغل به دست بیاورید یا هنری کسب کنید یا روابط خود را بهینه و رشد دهنده کنید، در همه این موارد باید کسب آگاهی کنید و تمرین کنید و برنامه داشتید باشید و هزینه کنید.

شما می توانید از لینک ذیل شروع کنید. کم کم تمرین داشته باشید. و پله پله پیشرفت کنید، یا اینکه مشاوره خصوصی بگیرید:

مهارت گوش دادن و مهارتهای ارتباطی(به همراه لینک مقالات برگزیده)

همچنین می توانید به انجمن مهارتهای ارتباطی ما مراجعه کنید و هر آنچه از مهارتهای و آگاهی هایی که نیاز دارید مطالعه و تمرین کنید.:

انجمن مهارتهای ارتباطی

غلام همت آنم که زیر چرخ کبـــود
    زهرچه رنگ تعلق پذیرد آزاد است

http://www.hamdardi.com
    دسترسی سریع به همدردی و مدیر همدردی با عضویت در کانال همدردی در ایتا

9. 2 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

zeynab1990 (دوشنبه 13 فروردین 03), باغبان (یکشنبه 12 فروردین 03)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,670

تشکرشده 36,010 در 7,405 پست

Array
    سلام
    با کسب اجازه از جناب مدیرهمدردی نکاتی را هم من عرض می کنم.

اول اینکه آرامش و موفقیت را برای شما طلب می کنم

و اما بعد:
    همین طرح موضوع و مشورت گرفتن نقطه قوتی هست که شما داری، حالا اگر از راه کارهایی که به شما داده میشه استقبال کنی و با شوق و انگیزه بخواهی نکات گفته شده را به صورت کاربردی به الگوی رفتاری تبدیل کنی، اولین و مهمترین گام را در جهت تغییر مثبت و لذت بخش برمی داری.
    عزیز؛
    ما تا در تعامل و ارتباط با دیگران قرار نگیریم عیب و هنرمون نهفته می‌ماند یعنی اینکه در ارتباط و تعامل هرچه بیشتر با دیگران هست که نسبت به خود هم شناخت بیشتری پیدا می‌کنیم از این جهت به جای اجتناب از ارتباطات از این موقعیت استفاده کنی در جهت شناخت نقاط ضعف و قوت خود و تغییرات مثبت در مسیر رشد خود.
    مثلاً از این موقعیت استفاده کنی برای تقویت اعتماد به نفس قدرت نه گفتن، قدرت تصمیم گیری، حفظ استقلال، مدیریت و برنامه ریزی متناسب و ابراز نظر، ایستادگی بر تصمیمات درست، صبر، ابراز احساس و....(کسب و تقویت هوش هیجانی)
    به این نکاتی که گفتم خوب توجه کن، قطعاً تایید می‌کنی این مهارت‌ها را اگر به کار بگیری احساس بهتری داشته و لذت خواهی برد چون به جای تنش و به هم ریختگی ازموقعیت پیش آمده استفاده کرده‌ای تا از خود توانمندی نشان دهی و این موجب لذت می‌شود.
    حال آیا اگر از ارتباط اجتناب کنی و انزوا در پیش بگیری می‌توانی به این توانمندی ولذت و آرامش حاصل از آن برسی؟
    قطعاً جواب شما منفیست.
    بنابراین از این موقعیت و شرایط به عنوان فرصتی برای خود استفاده کن و به آن به عنوان یک تهدید نگاه نکن چون اگر به دید یک تهدیدی که آرامش شما را به هم می‌زند نگاه کنی با دست خود امنیت روانی خود را در موقعیت مخاطره آمیز قرار داده ای

حال اگر اجتناب را در پیش بگیری و رابطه خود را با مادر همسر قطع کنی و این گونه بخواهی آرامش داشته باشی چه می شود؟
    مطمئناً چالش‌های دیگه‌ای از جمله اختلال در رابطه شما با همسرتان پیش خواهد آمد و این آرامش شما را به هم خواهد زد.
    یا در کل در موارد متعدد مواجهه با افراد و اجتماع شما را درگیر آشفتگی و عوارض آن می‌نماید در همه موارد هم اجتناب دردی دوا نمی‌کند بلکه ناآرامی‌های بیشتری را موجب می‌شود و سلامت روانی شما به مخاطره می‌افتد

اما روندی که توصیه شد شما را قوی، رشد یافته و در نتیجه شاداب می‌سازد

حال انتخاب با شماست اگر بخواهی تغییر در جهت رشد و ارتقاء و لذت و آرامش خود را در پیش بگیری، هم در اینجا می‌توان به شما کمک کرد هم با مشاوره حضوری می‌توانی کمک بیشتر و بهتری دریافت کنی.
    اکنون اولین گام برای شما در روند مشاوره گرفتن و بهره برداری مثبت از آن، تصمیم درست است.
    موفق باشی

11. 3 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

مدیرهمدردی (دوشنبه 13 فروردین 03), zeynab1990 (دوشنبه 13 فروردین 03), باغبان (یکشنبه 12 فروردین 03)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    45
    دستاوردها:
    تشکرها
    19

تشکرشده 5 در 4 پست

Array
    تقریبا مطالب رو خوندم. چیزی که پیدا نمیکنم نحوه عکس العمل داشتن در مواقعی که بحث و ارتباط گرفتن به شکل مخالف میخواد پیش بره.
    یعنی مثلا همین مادر شوهر من به نحوی داره منو توی موقعیتی قرار میده که یه کسانی رو دعوت کنم برای تولد همسرم، حتی جلوی اونها به من میگه اینا رو هم بگو..‌‌.‌ تو این موقعیت که من نقطه مقابل اون طرفم و میخام مخالت کنم نمیدونم چی بگم تو اون شرایط.
    کلا این تئوری های شما مثل اموزش ریاضیه.امتحانش هیچ شباهتی نداره. مخصوصا برای من که گنگ شدم.
    میدونم باید تمرین کنم ولی حتی نمیدونم چه تمرینی. کلا با مثال بیشتر میفهمم.

13. کاربر روبرو از پست مفید zeynab1990 تشکرکرده است .

باغبان (دوشنبه 13 فروردین 03)

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,593

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط zeynab1990 نمایش پست ها
    تقریبا مطالب رو خوندم. چیزی که پیدا نمیکنم نحوه عکس العمل داشتن در مواقعی که بحث و ارتباط گرفتن به شکل مخالف میخواد پیش بره.
    یعنی مثلا همین مادر شوهر من به نحوی داره منو توی موقعیتی قرار میده که یه کسانی رو دعوت کنم برای تولد همسرم، حتی جلوی اونها به من میگه اینا رو هم بگو..‌‌.‌ تو این موقعیت که من نقطه مقابل اون طرفم و میخام مخالت کنم نمیدونم چی بگم تو اون شرایط.
    کلا این تئوری های شما مثل اموزش ریاضیه.امتحانش هیچ شباهتی نداره. مخصوصا برای من که گنگ شدم.
    میدونم باید تمرین کنم ولی حتی نمیدونم چه تمرینی. کلا با مثال بیشتر میفهمم.
    سلام تقریبا هیچ کدوم مطالب که لینک دادم نخوندید.
    مثلا در لینک مهارتهای ارتباطی که فرستادم یک مورد نحوه قاطعیت بود

البته اگه مورد خاص و خصوصی که خاص مشکلتون را به نحو خصوصی و تخصصی می خواهید می توانید از طریق عضویت در انجمن آزاد اقدام کنید.
    یا در کانال همدردی ایتا و از طریق ارتباط با ادمین پرسش خود را ارسال کنید

غلام همت آنم که زیر چرخ کبـــود
    زهرچه رنگ تعلق پذیرد آزاد است

http://www.hamdardi.com
    دسترسی سریع به همدردی و مدیر همدردی با عضویت در کانال همدردی در ایتا

15. 4 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

gholam1234 (پنجشنبه 16 فروردین 03), فرشته مهربان (سه شنبه 14 فروردین 03), zeynab1990 (جمعه 17 فروردین 03), باغبان (سه شنبه 14 فروردین 03)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)