به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 2 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 97

موضوع: من و مادرم

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    دیروز [ 14:28]
    سطح
    94
    Level completed: 10%, Points required for next Level: 908
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassOverdriveVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,685

تشکرشده 2,214 در 904 پست

Array
    خانم فکور، از شنیدن خبر درگذشت پدر محترمتون واقعا ناراحت شدم. امیدوارم خداوند بهتون صبر و شکیبایی عنایت بفرماین و پدرتون ایشالا مورد مغفرت و رحمت قرار گیرند انشالا...
    واقعا بیان اینکه چه بهتون گذشته غیرممکنه. بقول خانم پووه چی بگم؟!! امیدوارم همدردی من رو بپذیرین. فقدان پدر و مادر، واقعا درد بزرگیه... بهتون پیشنهاد میکنم که بیاین و همینجا درد و دل کنین، شاید یه مقدار آرومتر شدین.

از سایر دوستان باز هم تشکر میکنم. واقعا اگه آدم بیرون از ماجرا باشه، خیلی سخته بتونه درک کنه ماجرا رو، ولی دوستان اینقدر خوب نوشتن که من احساس میکنم تمام این مراحل رو با من اومدن و درک کردن...

وسایل مادر رو میبینم خیره میشم چنددقیقه بهش، بعد خودمو جمع میکنم (بقیه منو تو این وضعیت میبینن میگن زده به سرش). یه بغضی گلومو میگیره، به فکر فرو میرم که تا همین دیروز مادرم زنده بود و از این وسایل استفاده میکرد، چرا رفت؟؟! یه جفت کفش محبوبی داشت، بهش نگاه میکنم و باز به فکر فرو میرم که چه قدمهایی با این کفش نزده مادرم و باز بغضی گلومو میگیره. صداهاش و صحبتهاش تک تک میاد توی ذهنم. خیلی دوست دارم کل صحبتهاش (بغیر اون دو هفته توی آی سی یو) جزء به جزء توی ذهنم بمونه تا آخر عمر.
    هی میرم سر خاکش و هی بهش یه صورت وضعیت میدم، تشریح میکنم چه اتفاقاتی افتاده، چه کارایی کردم و ... باهاش درددل میکنم و خیلی امیددارم که باز هم منو دعا کنه از اون طرف.

اگه می موندی مادرجون که خیلی بهتر بود، بیشتر این ور اون ور میرفتیم. بیشتر نوکریت رو میکردم. ولی حالا که رفتی، اینو به حساب تقدیر الهی میذارم و خیلی دوست دارم روحت یه جای آروم و باحال باشه.

باور اینکه مادرم رفته خیلی سخته. پلک میزنم چند بار پشت سر هم و میگم واقعا مادرم رفته؟!

2. 5 کاربر از پست مفید gholam1234 تشکرکرده اند .

فکور (پنجشنبه 08 مهر 00), فرزانه 123 (یکشنبه 04 مهر 00), میشل (جمعه 02 مهر 00), zolal (پنجشنبه 01 مهر 00), باغبان (چهارشنبه 31 شهریور 00)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    دیروز [ 16:32]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.3%
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    7,808

تشکرشده 6,771 در 2,368 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط gholam1234 نمایش پست ها
    اگه می موندی مادرجون که خیلی بهتر بود، بیشتر این ور اون ور میرفتیم. بیشتر نوکریت رو میکردم. ولی حالا که رفتی، اینو به حساب تقدیر الهی میذارم و خیلی دوست دارم روحت یه جای آروم و باحال باشه.

درد و دل های قشنگی می کنی آقا غلام و در این درد و دل هات ، چیزهای قشنگی داری یاد میدی ،،،
    در این شرایط سخت خیلی خوبه این باورها را داری ،،،
    در راستای حاجتمون تلاشی که می کنیم - دعایی که می کنیم و در آخر سر اگه راضی به تقدیر اون باشیم ،همیشه یه شادی معنوی داریم .
    درسته ناراحتی داریم - غم داریم - درد و دل می کنیم و ....ولی با این تفکر یه شادی معنوی همیشه در وجودمون هست و این باعث میشه غم ها ما را به زانو در نیاره و بهتر با حوادث کنار بیایم .

در پناه حضرت حق .

منبع :
    تجربیات دوران زندگیم

ویرایش توسط باغبان : چهارشنبه 31 شهریور 00 در ساعت 13:30

4. 5 کاربر از پست مفید باغبان تشکرکرده اند .

gholam1234 (چهارشنبه 31 شهریور 00), Mvaz (چهارشنبه 31 شهریور 00), فرزانه 123 (یکشنبه 04 مهر 00), میشل (جمعه 02 مهر 00), zolal (پنجشنبه 01 مهر 00)

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    94
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,685

تشکرشده 2,214 در 904 پست

Array
    آیا مطابق ایه زیر فقدان عزیزان، نتیجه کارهایی هست که انجام داده ایم؟!

«وَمَا أَصَابَكُم مِن مُصِيبَةٍ فَبِمَا كَسَبَتْ أَيْدِيكُمْ» (شورى: 30)؛ هر مصيبتى به شما رسد به سبب اعمالى است كه انجام داده‏ايد.

6. 2 کاربر از پست مفید gholam1234 تشکرکرده اند .

میشل (جمعه 02 مهر 00), باغبان (چهارشنبه 31 شهریور 00)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    7,808

Array
    مصیبتی که به انسان وارد میشه چند جور هست یه جاش را در سوره شوری بیان شده که می فرماید :
    و هر مصيبتى به شما رسد پس بخاطر دستاورد شماست و بسيارى (از خطاهاى شما) را مى ‏بخشد.

از طرفی یه جا دیگه در قرآن و در سوره الحدید بیان شده :
    هيچ مصيبتى در زمين و در (وجود) خودتان (به شما) نمى رسد، جز اينكه قبل از آنكه آن را بيافرينيم، در كتابى (ثبت) است؛ در حقيقت آن (كار) بر خدا آسان است.
    تا هرگز بر آنچه از دست شما رود دلتنگ نشوید و به آنچه به شما می‌دهد مغرور و دلشاد نگردید، و خدا دوستدار هیچ متکبر خودستایی نیست.
    [ آیه 22 و 23 حدید]

خب حالا اگه این دو آیه را کنار هم بذاریم به نتایجی می رسیم :

***مصائبى است كه مجازات و كفاره گناهان او است و اين مصائب بسيارند،،، مانند: ظلم ها، ندانم كاری ها و اشتباهات خودمان و امثال آن ، سرچشمه بسيارى از مصائب خود ساخته ما است.[ آیه 30 شوری]
    البته در آیه ذکر شده خیلی از آن هم بخشیده میشه و یا شدتش کم میشه .( خدا خیلی از خطاهای ما را می بخشه )
    مثلا اگه بخوام موردی بگم در این جور مصیبت ها اینکه طرف بانک میزنه -میگیرنش میبرنش زندان - مصیبت زندان میاد سراغش .

***ولى بخشى از مصائب است كه ما هيچ گونه نقشى در آن ها نداريم و به صورت‏ يک امر حتمى و اجتناب ناپذير دامان فرد يا جامعه ‏اى را مى‏ گيرد.[ آیه 22 حدید]
    شاید مرگ های ناگهانی - یا مرگ بر اثر بیماری - مرگ بر اساس کهولت سن ،جنگ ها - زلزله های طبیعی و ...

........................................

غلام به نظرم تفسیر سوره الحدید و شوری را بخون.
    این سئوالها طبیعی هست می پرسی .
    معمولا بعد هر اتفاقی همچین سئوال هایی در ذهنمون میاد و خوب هم هست .
    صدقه هایی که میدیم و یا دعاها و تلاش هایی که می کنیم برای عزیزمون که در بستر بیماری هست ،،، جدا از هر نتیجه ، در این جور مسائل ،،،، بگید ان شالله خیره .
    حساب کتاب خدا با ما انسانها فرق می کنه و ما انسانها از خیلی از مسائل آگاه نیستیم.

ویرایش توسط باغبان : چهارشنبه 31 شهریور 00 در ساعت 20:18 دلیل: افزودن متن

8. 5 کاربر از پست مفید باغبان تشکرکرده اند .

gholam1234 (چهارشنبه 31 شهریور 00), miss seven (پنجشنبه 01 مهر 00), فرزانه 123 (یکشنبه 04 مهر 00), میشل (جمعه 02 مهر 00), zolal (پنجشنبه 01 مهر 00)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    7,808

Array
    هر وقت برای مادر گرامیتون ، دلت تنگ شد ، وضو بگیر و دو رکعت نماز بخون و هدیه بده به ایشون .خیلی کمک میکنه .
    بهشت زهرا هم که میری - از بچه هایی که گل می فروشن به نیت خیرات برای مادرتون ازشون گل بخرید و ببرید پای مزار
    منم این کار را بیشتر وقت ها انجام میدم . البته چند وقته که نرفتم و باید این هفته برم .
    نوشتن خیلی خوبه غلام . یه مدت هر وقت فرصت کردی بنویس .
    حق یارت .
    ویرایش توسط باغبان : چهارشنبه 31 شهریور 00 در ساعت 21:02

10. 4 کاربر از پست مفید باغبان تشکرکرده اند .

gholam1234 (چهارشنبه 31 شهریور 00), miss seven (پنجشنبه 01 مهر 00), میشل (جمعه 02 مهر 00), zolal (پنجشنبه 01 مهر 00)

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    94
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,685

تشکرشده 2,214 در 904 پست

Array
    اینم امتحان الهی هست. خیلیا این چند روز بهم گفتن. آره درسته امتحان الهی هست. ولی از بدجایی شروع شد برام. از نقطه ضعفم شروع شد. چه میدونم شاید از مال و اموالم شروع میشد، یا از خودم و جسمم شروع میشد قابل تحمل بود. ولی شروع این امتحان الهی با مادر، خیلی تحملش سختتره، آخه قبلش یه مرحله پیش گرمایشی ! چیزی میذاشتی برامون. زاااارت! یه دفعه رفتیم سراغ اصل کاری؟

12. 4 کاربر از پست مفید gholam1234 تشکرکرده اند .

Mvaz (پنجشنبه 01 مهر 00), میشل (جمعه 02 مهر 00), zolal (پنجشنبه 01 مهر 00), باغبان (پنجشنبه 01 مهر 00)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    7,808

Array
    این تاپیک هم کمک خوبی می کنه در این راستا :

روانشناسی مرگ - داغ عزیزان

14. 4 کاربر از پست مفید باغبان تشکرکرده اند .

gholam1234 (پنجشنبه 01 مهر 00), Mvaz (پنجشنبه 01 مهر 00), میشل (جمعه 02 مهر 00), zolal (پنجشنبه 01 مهر 00)

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    94
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,685

تشکرشده 2,214 در 904 پست

Array
    از حضور شما در اینجا واقعا خوشحالم، ایشالا خدا واسمون نگهت داره توی این فضای مجازی

16. 4 کاربر از پست مفید gholam1234 تشکرکرده اند .

Mvaz (پنجشنبه 01 مهر 00), میشل (جمعه 02 مهر 00), zolal (پنجشنبه 01 مهر 00), باغبان (پنجشنبه 01 مهر 00)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    شنبه 14 بهمن 02 [ 11:21]
    سطح
    98
    Level completed: 9%, Points required for next Level: 918
    دستاوردها:
    OverdriveVeteranTagger Second Class25000 Experience Points
    تشکرها
    1,379

تشکرشده 2,636 در 1,206 پست

Array
    سلام مجدد

آقا غلام اجازه بدین راحت برای شما بنویسم چون میدونم روی نوشته ها فکر میکنین و این خیلی برای منه نویسنده ارزشمنده. برای تفسیر آیات قرآن کریم نیاز به افرادی هست که دانش بالایی در همون زمینه داشته باشن و ساعت ها از حرفاشون استفاده کنیم و واقعا بعضیاشم از درک بشر خارجه. ما مردم معمولی در ظاهر اولین معنی که استنباط میکنیم، همونو اصل قرار میدیم و در باطن چیز دیگریست. برنامه ها و اهداف الهی متعدد هستن و برای هر کسی به شکلی پیش میره.

..................

اما اینو خدمتتون عرض کنم بسیاری از رنج هایی که میکشیم و حتی اطرافیانمون هم ازش بی نصیب نیستن، سببش ندانستن های خودمون هست، این ناآگاهیه خیلی دردناکه. خدایی ناکرده منظور این نیست اونفرد نادان هست، بلکه آگاهی های گسترده نیست. اگر فردی شناخت و درک درستی از خودش و مسائل دنیای بیرون از خودش بصورت صحیح نداشته باشه، نهایتا حواس پرت مواردی میشه که روز به روز او رو از درون خودش و واقعیت ها دورتر میکنه و بدیش اینه که فرد کم کم دچار درماندگی میشه.

......................

_ از طرفی شما فرض کنین یه راننده تاکسی، مسافری که مسیر رو بلد نیست سوار میکنه. از یه جایی بهش میگه ببین اینجا پیادت میکنم ، از پل هوایی که رد شدی، اونور خیابون دوباره یه ماشین بگیر بگو فلان جا منو پیاده کن.

طرف هم پیاده میشه و بجای اینکه از پل هوایی بالا بره راه سریع تر رو انتخاب میکنه و با اینکه میدونه خطرناکه از عرض خیابون رد میشه و همون موقع هم تصادف میکنه که دچار مصدومیت شدید میشه یا میمیره.

چه کسی بیشترین نقش رو در تصادف او داره.
    خدا؟ راننده تاکسی؟ خود مسافر؟ یا رانندگان عبوری؟

_ همونطور که میدونین ما هیچ نقش و اختیاری در خلقت خودمون نداشتیم، اما بعد از خلقت آزاد و مختار هستیم. یعنی خداوند بما عقل و اراده داده و هیچگونه اجباری نداریم. من دلم بخواد میرم روستا تو کلبه چوبی زندگی میکنم و دلم نخواد با هر زحمتی که شده توی شهر داخل یه خونه آجری. پس با اختیاری که خداوند بصورت تکوینی در بشر قرارش داده ، انسان میتونه با قدرت ارادش هر فعلی رو انجام بده، حتی خدایی ناکرده باعث مرگ خودش بشه. ( مثل عبور از خیابون خطرناک، مثل دورهمی و مسافرت و ماسک نزدن و ... ایام کرونا، مثل پیروی از سبک زندگی ناسالم و مریضی های خطرناک و ... )

_ راننده تاکسی هم مسیری برای مسافرکشی او تعریف شده و نمیتونه خلاف قوانین عمل کنه. بهرصورت راهنمایی خودش رو کرد که از پل هوایی میتونی بری اونطرف و مسیرت رو ادامه بدی.

_ رانندگان خیابون هم مسیر خودشون رو با سرعت تعریف شده ای دارن ادامه میدن و خلافی مرتکب نمیشن.

_ میرسیم به مسافر که احتمال زیاد این اولین قانون شکنی زندگیش نبوده و حتما خیلی وقت ها به اشکال مختلف انجامش داده، این اولین اشتباهش نبوده و ... او اگر در طول زندگیش معایب درونی خودش رو برطرف میکرد، رفتارش اصلاح میشد ، شیوه ی زندگیش رو تغییر میداد و ... شاید خودش رو ملزم میکرد بین دو انتخاب، حتما پل هوایی رو انتخاب کنه و احتمالا زمان بیشتری زنده و سالم میموند.

هیچ دلیل محکمی برای سرزنش و مقصر و گناهکار دانستن راننده تاکسی، رانندگان عبوری و خدا پیدا نمیکنیم.

آقا غلام من بشما نمیگم احساساتتون رو بروز ندین بلکه برعکس احساسات باید بروز داده شده و سرکوب نشن. اما در مسیری که دارین دست در دست یه متخصص باشین. اطمینان میدم اینروزا میگذره اما اگر اینکار رو انجام بدین با کمترین آسیب رد میشین و انشالله روزهای خوب خواهند آمد.

18. 3 کاربر از پست مفید سحر بهاری تشکرکرده اند .

gholam1234 (پنجشنبه 01 مهر 00), میشل (جمعه 02 مهر 00), zolal (پنجشنبه 01 مهر 00)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    7,808

Array
    ممنون آقا غلام ان شالله سایه شما هم باشه .
    به نظرم قرآن را خداوند به زبان ساده بیان فرموده تا همه بتونن استفاده کنن و حتما نیازی نیست متخصص باشین .
    این اعجاز و عدالت قرآن هست که هرفردی با هر سوادی می تونه با تفکر به آیات و انس گرفتن با اون ، به مطلب خودش برسه .
    هر چند پرسش هم می تونه به این آگاهی کمک کنه .

آیات مختلفی در قرآن هم در این مورد هست .

وَلَقَدْ يَسَّرْنَا الْقُرْآنَ لِلذِّكْرِ فَهَلْ مِنْ مُدَّكِرٍ ( سوره القمر آیه 32)

مرگ عزیزان و فقدان آنها دوره ای داره - اون تاپیک را که بهت معرفی کردم آقا غلام ، این مسائل را بیان می کنه .
    همین درد و دل ها می تونه یکی از مراحل باشه و به مرور زمان خودتون متوجه میشیم که وقتشه برین مراحل بعد .
    در هر مرحله سعی نکنین زود آن را تمام کنین . شاید فردی یه مرحله را 10 روزه طی کنه و فردی دیگه 20 روزه .
    ذهن و وجود انسان ، باید آرام آرام در حرکت باشه و خودش را بازسازی کنه .
    البته در صورت نیاز می تونی با یه روانشناس مذهبی و بالینی هم ، صحبت کنی .
    به نظرم روند رو به خوبی داری .
    ویرایش توسط باغبان : پنجشنبه 01 مهر 00 در ساعت 19:10

20. 4 کاربر از پست مفید باغبان تشکرکرده اند .

gholam1234 (پنجشنبه 01 مهر 00), Mvaz (پنجشنبه 01 مهر 00), میشل (جمعه 02 مهر 00), zolal (پنجشنبه 01 مهر 00)

صفحه 2 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)