به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7
    عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 27 مرداد 01 [ 01:54]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    5,233

تشکرشده 2,945 در 957 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

راهنمایی برای روانشناس یا مشاور شدن

سلام همدردی های عزیز ؛ عیدتون مبارک

امیدوارم هر کجا هستین حالتون خوب باشه .

برای پاسخ به این تاپیک لطفا افرادیکه در این زمینه اطلاع دارند بیان و راهنماییم کنند.

مدتی پیش در فضای مجازی روانشناسی را دیدم که بقیه را راهنمایی و کمک می کرد بعد رفتم نظر سنجی درباره ی این روانشناس را بخونم تا ببینم واقعا چگونه است و در کمال تعجب اغلب افراد نوشته بودن که فقط به پول فکر مکینه و جلسات رو طولانی میکنه و چیزی بلد نیست و فقط در اینستاگرام و با صحبت هایی که در هر کتابی پیدا میشه توانسته اینقدر فالور جمع کنه و از این جور حرفا و اینکه مدرکش اصلا معلوم نیست . .. اگر یک نفر فقط انتقاد میکرد شاید زیاد جدی نمیگرفتم ولی زمانیکه دیدم این همه ادم راضی نبودن از این روانشناس یه دفعه به خودم اومدم و به این فکر کردم که واقعا در جامعه یه عالمه افراد هستن که مسائل و مشکلاتی دارند و اینکه یه نفر بتونه کمک کنه چقدر ارزشمنده و نه تنها حال بقیه رو خوب میکنی بلکه حال خودتم خوب میشه .

من هم دوره کارشناسی روانشناسی خوندم و یه چیزی که در خودم کشف کردم این هست که وقتی کسی از مشکلاتش میگه خیلی سریع میتونم متوجه بشم و تشخیص بدم اون آدم احساس واقعیش چیه .
    با این وجود اگر بتونم ادامه تحصیل بدم و مطالعاتم رو بالا ببرم موفقیت در این زمینه رو در خودم میبینم .

حالا اون راهنمایی که از شما میخوام این هست که از کجا شروع به مطالعه کنم و در ابتدا چه حیطه هایی رو بخونم ( من در دوران کارشناسی خوب درس نخوندم ) ، یک روانشناس و یا مشاور از چه راه هایی میتونه اطلاعات کسب کنه و بتونه به دیگران کمک کنه ؟

سؤال مهم آخر اینکه مزایا و معایب روانشناس یا مشاور شدن چیه ؟ مثلا چه خوبی هایی داره و چه اتفاقات و مسائلی ممکنه پیش بیاد ؟

عزیزان من میخوام همه ی جوانب رو بسنجم تا بتونم انتخاب درستی داشته باشم .

ممنون میشم جناب مدیر هم با توجه به تجربیاتشون در ای موضوع منو راهنمایی کنند .
    در عشق

اگر طاقت ویرانگی ات نیست
    دلتنگ کسی باش که
    دلتنگ تو باشد . . . !

2. کاربر روبرو از پست مفید miss seven تشکرکرده است .

سحر بهاری (جمعه 01 مرداد 00)

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    سه شنبه 18 اردیبهشت 03 [ 12:42]
    سطح
    100
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,593

تشکرشده 37,095 در 7,008 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    با سلام و احترام
    برای فعالیت در کارهای مشاوره ای نیاز هست حداقل 2 مقطع را در رشته روانشناسی یا مشاوره گذرانده باشید پس نیاز هست ابتدا در کارشناسی ارشد رشد مشاوره قبول شوید. اگر در این خصوص تمایل داشتید بفرمایید راهنمایی بیشتری کنم.
    اما بعد از دریافت مدرک کارشناسی ارشد نیاز هست مدتی به عنوان کارآموزی و کارورزی در مراکز مشاوره و زیر نظر سوپروایزر دوره بگذرانید و کارگاههای تخصصی بروید تا تجارب شما زیاد شود و اماده شوید برای گرفتن مجوز مشاور از سازمان نظام روانشناسی

اما مزایا و معایب متفاوتی از دیدگاههای مختلف مطرح هست که بستگی به نوع شخصیت فرد دارد.
    افراد صبور ، پرحوصله، با حس های همدلی بالا و خوشبین می توانند از مزایای مشاوره که همان کمک به دیگران هست استفاده کنند و از نظر شغلی هم برای خودشان مفید است.
    از معایب آن استهلاک و فرسودگی شغلی است چون مرتب شما با بدترین قسمت آدمها که مشکلات و رنجها و دردهایشان هست درگیر هستید و هم دلتان می سوزد و هم این شما نیستید که به آنها کمک می کنید، بلکه خودشان باید تصمیم به انتخاب و تغییر بگیرند. حالا فرض کنید مرتب اینگونه مشکلات و مسائل آدمها و رنجهایشان را می بینید و مقاومت آنها را برای تغییر نیز می بینید و می تواند شما را افسرده و خسته کند. اگر با انگیزه کافی وارد این کار نشده باشید یا شخصیت شما با این مسائل آشنا نباشد.
    همین الان به این سوالات به خودتان جواب دهید؟
    تا چه اندازه راز نگه دارید؟
    تا چه اندازه دیگران و اشتباهات و ضعفها و رنجهایشان را درک می کنید و می توانید همه آنها را بدون پیشداوری و ارزش گذاری درک و پذیرش داشته باشید.
    چقدر توانمند هستید وقتی رنجی و غمی را از دیگران می بینید متوقف کرده و به زندگی عادی خود بدون تاثیر گرفتن ادامه دهید.

4. 4 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

ammin (جمعه 01 مرداد 00), miss seven (جمعه 01 مرداد 00), Mvaz (جمعه 01 مرداد 00), سحر بهاری (جمعه 01 مرداد 00)

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    5,233

تشکرشده 2,945 در 957 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سلام آقای مدیر عزیز ؛
    خیلی ممنونم از زمانیکه گذاشتین و راهنماییم کردین
    من خوب به صحبت هاتون فکر کردم، من در این تصمیم بودم ادامه تحصیل رو بعنوان ارشد روانشناسی ادامه بدم ... نمیدونم کسیکه به جای ارشد مشاوره ،ارشد روانشناسی داشته باشه میتونه مشاور هم بشه یا نه ؟

آقای مدیر درباره خصوصیات شخصی فردی که میخواد روانشناس یا مشاور بشه میخواستم بهتون بگم همه ی خصوصیاتی که بیان کردین رو دارم ولی من از چند سال پیش دچار افسردگی شدم و برای درمان دارو مصرف میکنم ،البته خیلی بهتر شدم ولی هنوز حساسیت هایی دارم.
    و یه چیز دیگه اینکه راز دار هستم ولی مثلا ممکنه اگر مشاور بشم و بیام خونه بگم امروز یه مراجع با این مشکلات پیش من اومد بدون اینکه مشخصات بدم که چه کسی بود .
    در واقع اگر بخوام صادق باشم راز دار خیلی خوبی نیستم ...شاید به مامانم بگم :)
    با این وجود و خصوصیاتی که گفتم بنظرتون میتونم مشاور خوبی باشم ؟ چون کمک کردن به بقیه در زمان استرس نگرانی و مشکلات رو دوست دارم ولی باز هم نظر یک بزرگتر و با تجربه تر مانند شما برام خیلی مهم و ارزشمنده .
    یکی از نگرانی هایی که در این زمینه دارم این هست که مثلا یه خانمی بیاد پیش من و بعد شوهرش بیا بگه زن من به تو چی گفت و تهدید بشم و از این جور مسائل .
    حالا ممنون میشم نظرتون رو بدونم .
    در عشق

اگر طاقت ویرانگی ات نیست
    دلتنگ کسی باش که
    دلتنگ تو باشد . . . !

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    سه شنبه 18 اردیبهشت 03 [ 12:42]
    سطح
    100
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,593

تشکرشده 37,095 در 7,008 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    با سلام
    به هر حال هر کاری مشکلات خودش را دارد. معمولا در مشاوره مشکلاتی از این دست که مراجعان یا خانواده هایشان تنش هایی برای محیط کار و مشاور ایجاد کنند طبیعی هست.
    یک مشاور باید قبل از اینکه با روشهای خود به مراجعان کمک کند، باید این توانایی را داشته باشد که خودش بهره ببرد.
    لذا اگر مشاوری مشکلات منشی یا اختلالات خود مثل افسردگی، اضطراب یا .... نتواند حل کند، امکان کمی دارد که بتواند برای مراجعان خود موثر واقع شود. علاوه بر اینکه می تواند حال بد مراجعان روی خلق او اثر بگذارد و مشکلاتش را شدید کند.

البته ما دو حوزه راهنمایی و مشاوره داریم.
    در حوزه راهنمایی که می تواند تلفنی ، اینترنتی یا کتبی باشد، ما بیشتر کار آموزشی می کنیم. مثل همین فعالیتی که اکنون در همدردی انجام می شود بیشتر کار راهنمایی و آموزشی هست. و مشاوره نیاز هست در ادامه به صورت حضوری انجام شود.
    با توضیح بالا اگر شما خواهان مسائل اقتصادی و مالی و شغلی نباشید و صرفا علاقمندی داشته باشید، می توانید در حوزه های راهنمایی به تهیه مطالب و گذاشتن کارگاه و ... اقدام کنید و در حوزه درمان مستقیما وارد نشوید.

7. 2 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

miss seven (جمعه 01 مرداد 00), Mvaz (جمعه 01 مرداد 00)

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    5,233

تشکرشده 2,945 در 957 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سلام مجدد آقای مدیر عزیز ؛
    از توضیحات کامل و خوبتون ممنونم ، من با اینکه دوست دارم بتونم در این زمینه به بقیه مردم کمک کنم ولی دلم میخواد بتونم از این راه درآمد هم کسب کنم .
    آقای مدیر از اینکه گفتین میشه مثلا در حوزه کارگاه تشکیل دادن و آموزش به بقیه هم کار کرد باهاتون موافقم ولی دوست دارم بدونم آیا میشه از این راه هم کسب درآمد کرد و چقدر زمان میبره که مثلا بتونم شناخته بشم ؟
    میشه روی درآمدش حساب کرد به عنوان شغل دائمی ؟
    البته من باز هم بگم بیشتر نیتم کمک به بقیه اس ولی خب چون بیکارم اگر بتونم خوب مطالعه کنم و درس بخونم و بتونم از این راه درآمدی داشته باشم خوب میشه
    در عشق

اگر طاقت ویرانگی ات نیست
    دلتنگ کسی باش که
    دلتنگ تو باشد . . . !
    ویرایش توسط miss seven : جمعه 01 مرداد 00 در ساعت 19:56

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 29 آبان 00 [ 20:09]
    سطح
    36
    Level completed: 66%, Points required for next Level: 52
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    255

تشکرشده 259 در 102 پست

Array
    بیشتر دنبال کیفیت کارت باش سون اسمتو عوض کردی که فکر کنم 7 بودی . اگه مهارت های لازم را پیدا کنی و در این راستا خدمت رسانی کنی خود به خود شناخته هم میشی خب .
    این نیازمند زمان و تجربه هست . راهش اینکه از پله های کوچک شروع کنی . شاید اولش درآمد بالایی نداشته باشی ها و لی باید پله پله بری . حواست به کمال گرایی باشه چون نگاه کمال کرایی نمی ذاره پله اول را شروع کنیم و بهمون میگه خوب نیست - درآمدش کمه - تا کی باید ادامه بدم و ..
    من یکی از دوستان روانشناسه .به معنای واقعی عاشق کارشه . یادمه که چند ماه رایگان کار میکرد تا تجربه کسب کنه . به نظرم تو هم همین کار را کن . مهارتت را بالاتر ببر بعد ی مدت کار آموزی برو ، بعدش یه جا استخدامی کار کن درآمد پایین ، بعد با همین روند پله های بالاتر .

تالار همدردی هم تجربه خوبی فکر کنم برای روانشناسان باشه . استفاده کن .
    ویرایش توسط لاله123 : یکشنبه 03 مرداد 00 در ساعت 15:24

10. کاربر روبرو از پست مفید لاله123 تشکرکرده است .

miss seven (یکشنبه 03 مرداد 00)

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    5,233

تشکرشده 2,945 در 957 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سلام لاله جان وقتت بخیر؛
    خیلی ممنونم از زمانیکه گذاشتی و راهنماییم کردی .
    آره عزیزم میدونم خیلی چیزا هست که باید یاد بگیرم در این حیطه ولی میتونه رسالت من باشه .
    در عشق

اگر طاقت ویرانگی ات نیست
    دلتنگ کسی باش که
    دلتنگ تو باشد . . . !

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)