به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 41
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 09 اسفند 02 [ 23:36]
    سطح
    79
    Level completed: 81%, Points required for next Level: 97
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    700

تشکرشده 557 در 227 پست

Array
    بنظرم هرکسی در مقام نصیحت کردن که قرار میگیره از یه دید دیگه نگاه میکنه ولی وقتی مشکلی براش پیش میاد یچیزدیگه میگه.
    پس چرا روحانیت مراجع تقلید بر اینکه جذب کنن ادمارو به کارهای خوب مدام از خوشبختی وسعادت مند شدن تو این دنیا میگن که اگه فلان کارو خوب انجام بدید فلان میشید . من چند وقت پیش به یه مرجع تقلید پیام دادم به عنوان سوال شرعی ازش پرسیدم یعنی دفترش
    که چرا من بااینکه این همه نماز اول وقت و روزه و ختم قران و انفاق وهزارچیز دیگه برای رضای خدا انجام میدم ولی دعاهام مستجاب نمیشن ولی اطرافیانم اینجوری نیستن ؟
    من شاید پاسخ سوالمو خیلی بهتر از شماها بتونم بدم چون قران میخونم تفسیر بلدم میتونم چرا .شاید بگید اگه میدونی چرا تایپیک زدی؟ چون درددول میخواستم بکنم.چون شاید نظرتون همینکه فقط منو تایید میکرد من همون طوری به راهم ادامه میدادمو بازم صبر میکرذم.ولی ممکنه گاهی حرفای قلبمه زدن بر بعضی از ادمای اینجا که میان کمک بگیرن خیلی مضر باشه .گاهی نیاز به توصیه ندارن فقط همدردی میان .
    و اما پاسخ اون مرجع تقلید به من چی بود .
    پیام اومد که شما حتما احتمالا مال حروم خوردید که دعاهاتون مستجاب نمیشه .
    اون ادم روچه حسابی منو قضاوت کرد؟ حقوق بازنشستگی یه جانباز ارتشی حرومه؟ کسیکه انفاق میکنه میشه مال حروم بخوره؟
    اینارو خواستم بگم باز صد رحمت به شما خخخخخ.
    منظورش این بود هرکسی نماز بخونه روزه بگیره قران بخونه مثل خودشون تو این دنیا سعادت منده وخوشبخت .
    از یه مرجع تقلید دیگه که بادفترش تماس گرفتم گفتم منو خانمی همزمان تویه اداره ای طرح میگذروندیم .همزمان باهم طرحمون تموم شد . منوکه فرزند جانباز بودم جذب نکردن ولی اون خانم با پارتی بلافاصله جذب شد بااینکه پولش از پارو بالا میره . گفتم میخوام ببینم حقوق این خانم مشکل شرعی داره یانع.گفت بایدبررسی کنیم.خخخخخ
    احتمالا منظوزش این بوده باید بررسی شه که با پارتی ما جذب شده یانه. اگه از فامیلای ما بوده حقوقش اکی هست.
    واقعا ادم این حرفاو میشنوه دردش میگیره.
    شاید من خودم بهتر ازونا وشما ج خودمو میدونم یکیشم میگم اما نیاز به تاید کردن داشتم شایدم شما بلدنبودید منوقانع کنید.
    یبار فرعون به حضرت موسی ویاراش میگه ببینید من کاخ دارم من رود نیل از زیر کاخم ردمیشه من ثروت دارم من بزرگی دارم ولی شماها و پیامبرتون که از خدا حرف میزنید هیچی ندارید خدامنو دوس داره بمن خمچی داده . اخرشم که یه مگس کشتش. پس خدا به هرکی که نعمت میده دلیل نداره دوسش داره . یا رهاش کرده یا میخواد امتحان خیلی سختی تواین دنیا براش بزاره مسوولیت بزرگی بهش داده . یا اون دنیا باهاش تسویه میکنه .

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 18 اردیبهشت 03 [ 14:00]
    سطح
    73
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 183
    دستاوردها:
    10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    995

تشکرشده 981 در 394 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    مدت زیادیه احساس می‌کنم خدا صدامو نمی‌ شنوه، منو نمی‌ بینه، دوستم نداره، هرچی صدایش می‌ کنم جوابمو نمی‌ ده ...،

پاسخ :

در خداشناسی خودتان، تجدید نظر کنید و در این مهم اصلاح و اکمال نمایید.
    در میان تمامی مشکلات و کاستی‌ های ما بندگان، دو عامل سبب بروز این گونه احساسات، یا بهتر بگوییم: "تخیلات و گمان‌ ها" می‌ شود: اول آن که شناخت و معرف ما، نسب به خداوند متعال و هم چنین سایر معارفی چون: دعا، استجابت، توبه و ... کم، ناقص و اغلب غلط است و دوم آن که چون خدا بسیار به ما نزدیک است و بسیار مهربان و کریم است، در ارتباط با او جری و جسور می‌ شویم.

آری، خداوند متعال با بنده‌ اش رابطه‌ ی "محب و محبوب" و "عاشق و معشوقی" بر قرار می‌ کند، اما هیچ گاه پسر دایی و دختر خاله‌ ی کسی نمی‌ شود. لذا باید همیشه ادب "عبد و معبود" و "رب و مربوب" را حفظ کرد. موحدتر، عارف‌تر، محب‌تر و محبوب‌تر از اهل عصمت علیهم السلام کیست؟ در مناجاتش با معشوق، گریه‌ کنان عرض می‌ کند:

مولای یا مولای، اَنْتَ الْمَوْلى وَاَنَاالْعَبْدُ وَ هَلْ یَرْحَمُ الْعَبْدَ اِلا الْمَوْلى - مولای یا مولای، اَنْتَ الْمالِکُ و اَنَا الْمَمْلُوکُ وَ هَلْ یَرْحَمُ الْمَمْلُوکَ اِلا الْمالِکُ – مولای یا مولای، اَنْتَ الْعَزیزُ و َاَنَا الذَّلیلُ وَ هَلْ یَرْحَمُ الذَّلیلَ اِلا الْعَزیزُ - مولای یا مولای، اَنْتَ الْخالِقُ وَ اَنَا الْمَخْلُوقُ وَ هَلْ یَرْحَمُ الْمَخْلُوقَ اِلا الْخالِقُ - مولای یا مولای، اَنْتَ الْعَظیمُ وَ اَنَا الْحَقیرُ وَ هَلْ یَرْحَمُ الْحَقیرَاِلاالْعَظیمُ ...

الف – ما انسان‌ ها، نوعاً متکبر هستیم. طبعاً هر کس به هر مقداری که "خدابین" نشد، "خودبین و دگر بین" می‌ شود، چنان چه ابلیس نیز به خاطر خودبینی‌ اش "استکبار" کرد و به خاطر استکبارش رانده شد.

انسان خودآگاه یا ناخودآگاه، خود را مبراء می‌ کند و ایراد را به خدای سبحان وارد می‌ کند [چنان چه ابلیس گفت: حال که تو مرا اغفال کردی]. خُب این استکبار است. می‌ گوید: من هستم، او نمی‌ بیند، من صدا می‌ کنم، او نمی‌ شنود، من او را دوست دارم، او مرا دوست ندارد، من توبه می‌ کنم، اما فرقی نمی‌ کند و ...؛ اینها همه "استکبار" بنده و نیز افترای به خداوند سبحان (منزه از هر عیب و نقص) است؛ و بعد انسان معترضانه می‌ گوید: خوب چرا چنین شد، یا چرا دعایم مستجاب نمی‌شود و ...؟!

ب – خداوند رحمان و رحیم، شنوا و داناست، « وَهُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ » - نه این که فقط صوتی به او برسد، بلکه شنوای بصیر است، « وَهُوَ السَّمِيعُ البَصِيرُ » - هم حکیمِ با خبر است « وَهُوَ الْحَكِيمُ الْخَبِيرُ » و هم لطیفِ با خبر است « أَلَا يَعْلَمُ مَنْ خَلَقَ وَهُوَ اللَّطِيفُ الْخَبِيرُ - آيا كسى كه آفريده است نمى‏داند؟ حال آن كه او باريك‏بينِ آگاه است / الملک 14»
    حال وقتی گفته می‌ شود: مرا نمی‌ بیند، صدایم را نمی‌ شنود، مرا دوست ندارد و ...، یعنی چه؟ یعنی از یک سو عدم شناخت او؛ و از سوی دیگر دروغ و افترا بستن به او – یعنی انسان با این باورها و تخیلات، به او سوء ظنّ می‌ برد و جزو ظالم‌ ترین‌ ها می‌ شود و بالتبع راه هدایت و باب استجابت و رحمت را [اگر چه ناخودآگاه] به روی خودش می‌بندد.
    «وَمَنْ أَظْلَمُ مِمَّنِ افْتَرَى عَلَى اللّهِ كَذِبًا أَوْ كَذَّبَ بِآيَاتِهِ إِنَّهُ لاَ يُفْلِحُ الظَّالِمُونَ» (الأنعام، 21)
    ترجمه: و كيست ستمكارتر از كسى كه بر خدا دروغ بندد، يا آيات او را تكذيب كند؟ بى‏ترديد ستمكاران رستگار نمى‏شوند.

جمع‌بندی:
    *- پس ابتدا لازم است که خدا را بشناسیم و به او ایمان آورده و باورش کنیم. اغلب این تخیلات اشتباه، ناشی از ضعف یا کلاً عدم شناخت، ایمان و باور او توسط خودمان است.
    *- سپس لازم است که دست از تکبر خودآگاه یا ناخودآگاه خودمان برداریم. به جای آن که به خدا شک کنیم، نسبت به خودمان تردید و تجدید نظر کنیم. به جای آن که [العیاذ بالله] او به او تهمت بزنیم، خودمان را متهم کنیم.
    *- هر وقت احساس کردیم که او از ما دور شده است، بدانیم که خودمان از او دور شده‌ایم، و الا او به بندگانش از رگ گردن نیز نزدیک‌ تر است. همه حالات و حتی وسوسه‌ های درونی ما را می‌ داند، چه رسد به نیازهای‌ مان را.

*- هر گاه احساس کردیم که او ما را نمی‌ بیند و یا صدای ما را نمی‌ شنود، خود را از این جایگاه تکبر پایین بیاوریم و بفهمیم این ماییم که او را نمی‌ بینیم و دعوتش را لبیک نمی‌ گوییم. بدانیم که ما اصلاً او را صدا نمی‌ کنیم، بلکه حاجت خود را صدا می‌ کنیم و نام او را به یدک می‌ کشیم.

*- هر گاه احساس کردیم که توبه‌ ی ما اثر و فایده‌ ای نکرد، بدانیم که پس توبه نکرده‌ ایم. چون توبه یعنی بازگشت و انسان هر گاه باز گردد، باز گشته است و او "توّاب" است، یعنی بسیار به بندگانی که حتی به او پشت کرده‌ اند، نظر لطف و رحمت می‌ اندازد، چه رسد به تائبین.

*- هر گاه احساس کردیم که نظر رحمتش را برگردانده، متوجه شویم که او "ارحم الراحمین" است، پس ماییم که خود را از شمول رحمتش خارج می‌ کنیم.

*- هر گاه حضورش را احساس نکردیم، بر غفلت خود و پر کردن بیت اللهِ و حرمِ دل از بت‌ ها توجه کنیم، بر عدم احساس حضور خود در محضرش اذعان کنیم، نه این که گمان کنیم لابد او حضور ندارد که ما احساسش نمی‌ کنیم! این چه غرور و تکبری است؟!

*- هر گاه خیال کردیم که او ما را دوست ندارد، به خود نگاه کنیم که "هستیم"، پس ما را دوست داشته که خلق کرده است. ما را دوست دارد که با این همه معصیت، به حیات‌ مان خاتمه نداده و یا در همین دنیا رهایمان نکرده و معذب‌مان ننموده است، وگرنه حتی دغدغه‌ ی این که ما را دوست دارد یا ندارد نیز نداشتیم و کلاً او را فراموش می‌ کردیم.

خلاصه آن که ایراد از ماست و نباید به خدا افترا ببندیم. گفت: "گر گدا کاهل بوَد، تقصیر صاحبخانه چیست؟" و در نظر داشته باشیم که از بزرگ‌ ترین معاصی نزد خداوند متعال که همچون شرک است و هرگز آن را نمی‌ بخشد، یأس و ناامیدی از رحمت اوست. چرا که این خودش بزرگ‌ترین افترا به خداوند رحمان و رحیم است.
    دقت کنیم که صفا، صمیمت، اخلاص، مبحت و خلاصه عشق و عاشقی با خداوند سبحان، در بندگی متجلی می‌ گردد و نه در گردن کشی.

منبع

3. 2 کاربر از پست مفید طنین باران تشکرکرده اند .

Mvaz (پنجشنبه 23 اردیبهشت 00), zzzz (سه شنبه 21 اردیبهشت 00)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    امروز [ 15:47]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.3%
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    7,808

تشکرشده 6,772 در 2,368 پست

Array

با سلام

خانم zzzz ( زورو ) گرامی و خانم esm گرامی + بقیه اهالی تالار

تاپیک را جوری مدیریت کنیم پرپر نشه ،،،
    حیفه تاپیک خوبیه ،،،
    از ما گفتن بود :)

فضای مجازی محدودیت های خودش داره خانم zzzz
    برای همین هست شاید هرکدام از ما ها و بزرگوار شما ، نتونیم مفاهیم را انتقال بدیم و یا شرایط همو کامل درک کنیم .

............................
    ویرایش توسط باغبان : سه شنبه 21 اردیبهشت 00 در ساعت 22:25

5. 2 کاربر از پست مفید باغبان تشکرکرده اند .

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 08 فروردین 03 [ 07:07]
    سطح
    96
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 550
    Overall activity: 94.0%
    دستاوردها:
    SocialOverdriveTagger First ClassVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    2,580

تشکرشده 2,292 در 742 پست

Array
    شاید پاسخ سوالمو خیلی بهتر از شماها بتونم
    ای کلک سرکار بودیم دوروز!! دستت درد نکنه دیگه

بی انصاف این همه همدردی کردیم حق بهت دادیم
    دیگه بغلت که نمیتونستیم بکنیم

خانم zzzz ( زورو ) گرامی و خانم esm گرامی + بقیه اهالی تالار

تاپیک را جوری مدیریت کنیم پرپر نشه :
    چرا مگه چی شد.اه باز من دیر رسیدم حالا میمیرم از فضولی

خخخخخخ . ینفر اومد منو مسخره کرد منم جوابشو دادم کم که نمیارم
    حالا من دیگه امشب خوابم میبره
    باید بشینم حدس بزنم
    poohتو میدونی چی شده بیایی بهم بگی.؟
    دارم خفه میشم

آقای مدیر پست های خودتونو که باید هر دو روز ی بار چک کنیم که
    نکنه ادیت کرده باشین عوض شده باشه چیزیش .
    الانم فل فور پاک کردین؟؟!!
    ویرایش توسط الهه زیبایی ها : سه شنبه 21 اردیبهشت 00 در ساعت 22:31 دلیل: الکی همینجوری^_^

7. کاربر روبرو از پست مفید الهه زیبایی ها تشکرکرده است .

zzzz (سه شنبه 21 اردیبهشت 00)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    79
    دستاوردها:
    تشکرها
    700

تشکرشده 557 در 227 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط الهه زیبایی ها نمایش پست ها
    ای کلک سرکار بودیم دوروز!! دستت درد نکنه دیگه

بی انصاف این همه همدردی کردیم حق بهت داریم
    دیگه بغلت که نمیتونستیم بکنیم

چرا مگه چی شد.اه باز من دیر رسیدم حالا میمیرم از فضولی
    خخخخخخ . ینفر اومد منو مسخره کرد منم جوابشو دادم کم که نمیارم
    راستی چرا باغبان بهم گفتی زورو ؟

9. کاربر روبرو از پست مفید zzzz تشکرکرده است .

الهه زیبایی ها (سه شنبه 21 اردیبهشت 00)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    7,808

Array
    خانم الهه زیبایی ها ( خانم معلم ) ویرایش پست ها علتش در ویرایش نوشته شده :)
    معمولا در پی نوشت ،، علت توضیح داده میشه برای جلوگیری از پست های تکراری و اضافه یا مثلا تاپیک مطالعاتی را اضافه کنم
    نکته کنکوری : اصل پست همونه :)
    خب 20 دقیقه عمومی را صبر کنید حداقل :)
    برای ما که محدودیت نداره :)

حلیم را سر وقت نیاین بهتون نمیرسه .
    ان شالله ماه رمضون بعد :)
    ( استعاره از این که دفعه بعد آماده باشید ) ،،،، (من خودم همین جوری گفتم یه سر به همدردی بزنم ببنیم چه خبره )
    مورد خاصی نبوده :)
    بادکنک بخرید فوت کنید :) و 10 بار از 15 تا صفر برعکس بشمارید :)

نخونین سریع شاید ویرایش کنم
    20 دقیقه صبر کنین :)

------------------------------------------------------------------------------------

خانم zzzz اگه یادتون باشه با مرحوم " اعجاز عشق " و مرحوم " من می دونم " تصمیم گرفتیم به خاطر حرف اول نام کاربری شما ، زورو به شما تعلق گرفته بشه ،،،

------------------------------------------------------------------------------------

پی نوشت :
    خانم zzzz تو تمام هدف های زندگیتون ، این حدیث را نگه دارید با خودتون ، که باید با طلا نوشته بشه .

حضرت علی (ع ) جمله ی زیبایی دارند :
    هرگاه آنچه را خواستی نشد، آنچه را شد، بخواه.
    هرگاه آنچه را خواستی نشد، آنچه را هست، سخت مگیر.
    اگر آنچه را خواستی نشد، اهمیت نده که چگونه هستی.
    ویرایش توسط باغبان : سه شنبه 21 اردیبهشت 00 در ساعت 23:26 دلیل: تصحیح تایپی + پی نوشت

11. 2 کاربر از پست مفید باغبان تشکرکرده اند .

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    79
    دستاوردها:
    تشکرها
    700

تشکرشده 557 در 227 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط باغبان نمایش پست ها
    خانم الهه زیبایی ها ( خانم معلم ) ویرایش پست ها علتش در ویرایش نوشته شده :)
    معمولا در پی نوشت ،، علت توضیح داده میشه برای جلوگیری از پست های تکراری و اضافه یا مثلا تاپیک مطالعاتی را اضافه کنم
    نکته کنکوری : اصل پست همونه :)
    خب 20 دقیقه عمومی را صبر کنید حداقل :)
    برای ما که محدودیت نداره :)

حلیم را سر وقت نیاین بهتون نمیرسه .
    ان شالله ماه رمضون بعد :)
    ( استعاره از این که دفعه بعد آماده باشید ) ،،،، (من خودم همین جوری گفتم یه سر به همدردی بزنم ببنیم چه خبره )
    مورد خاصی نبوده :)
    بادکنک بخرید فوت کنید :) و 10 بار از 15 تا صفر برعکس بشمارید :)

نخونین سریع شاید ویرایش کنم
    20 دقیقه صبر کنین :)

خانم zzzz اگه یادتون باشه با مرحوم " اعجاز عشق " و مرحوم " من می دونم " تصمیم گرفتیم به خاطر حرف اول نام کاربری شما ، زورو به شما تعلق گرفته بشه ،،،

پی نوشت :
    خانم zzzz تو تمام هدف های زندگیتون ، این حدیث را نگه دارید با خودتون ، که باید با طلا نوشته بشه .

حضرت علی (ع ) جمله ی زیبایی دارند :
    هرگاه آنچه را خواستی نشد، آنچه را شد، بخواه.
    هرگاه آنچه را خواستی نشد، آنچه را هست، سخت مگیر.
    اگر آنچه را خواستی نشد، اهمیت نده که چگونه هستی.
    حدیث و خوندم به دلم نشست ممنون . عیب نداره بیخیال بازم صبرمیکنم .اصلا ایمان قلبیه هرچقدرکه اعصابم از زمونه داغونه بزور تحمل میکنم .
    ولی چکارکنم این روزای تکراری وکسل کننده و؟ یه پیج اینستا باز کردم برای پروژه پایان نامه ترجمه مقاله . هیچکس پیام نداد . دونفرم ازدوستام دیدن خواستن مجانی کارکنم . اون پیجو بیخیال شدم .
    باو نمیکنید سر ردشدن مقالم استادامم کم اوردن و نمیدونن چرا چگونه خخخخ . بعد میگن تقصیرتوعه .ولی وقتی اکسپت میشه میگن ما کردیم .
    الان چکارکنم ؟ خوابم ریخته بهم . دیرمیخوابم دیر بیدار میشم.
    گاهی سرگرم اشپزی میشم . مطمینم تا سال دیگم مدرکم نمیاد .
    فرقش یه پزوژه مقاله دیگه بگیرم مگه چقد وقتمو بگیره . شما نمیدونید من هی سیویمو قوی میکنم هی ازون ور سرخورده تر.
    راستی چند نفر گفتن که خودمو بادیگران مقایسه نکنم. مگه میشه. امکان نداره کسی خودشو با دیگران مقایسه نکنه و پیشرفت کنه . هرکی گفته من خودمو مقایسه نمیکنم دروغ گفته . البته میشه دریک صورت خودتو مقایسه نکنی که یه ادم بی هدف تنبل بیخیال بی انگیزه و...باشی . انسان تو رقابته که پیشرفت میکنه . همینجوریش که دکترامم تو این سن گرفتم بازم حس پوچی دارم . همش حس میکنم از بقیه عقبم.شایدم مشکلم به تایپیکم ربط نداشته باشه . مشکلم کمال گراییه. شاید فکرمیکنم تا درسم تموم شد باید برم جذب شم . اره یگم کمال گرام . برخودم محاسبه میکنم فلان سن باید فلان جا باشم. البته من از چند سال قبلم فکرمیکردم برهمین تو این سن با برنامه ریزی ب اونچه که خواستم رسیدم. ولی قبول کنید خیلی سخته من با مدرک دکترا و سیوی خوب تو خ راه برم یک عده با تحصیلات پایین کم سن تر ازمن تو محلمون با ماشیناشون رد شن از جلوم . اخه عجیبه. پس علم خوب نیست دیگه. بخدا پدرم درومده .باغبان گفتی کارافرینی .من عاشق اشپزی کردن مربا درست کردن ترشی درست کردن و لواشک درست کردنم و خیلی خوبم تواینا.بنظرت زشت نیست ؟ ضایع نیست ؟ دوستام مسخرم میکنن بخدا.نمیگن هرهر
    دکتر شدی بدردت نخور. نمیدونی چطور همکلاسای لیسانسم باهام رفتارمیکنن چطور دکتر شدنمو مسخره میکنن.یکیشون که میگفت داری خودتو میکشی استخدام شی . سخته دیگه .چقد بریزم تو خودم .

13. کاربر روبرو از پست مفید zzzz تشکرکرده است .

باغبان (چهارشنبه 22 اردیبهشت 00)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    7,808

Array

با سلام

ممنون.
    موارد زیر که می نویسم یه چیزی کلی هست که خدمتتون میگم از دیدگاه خودم ،،،
    به نظرم مقایسه خود با دیگران خوب نیست و محصول مقایسه چیزی نیست جزء غبطه – حسادت – قضاوت – کمال گرایی – افسردگی و ....
    به نظرم هر فردی باید خودش باشه ،،،هر فردی یگانه ست و یکتاست ،،،ما فقط خودمان هستیم ،هیچ کس شبیه ما نیست و نیازی نیست شبیه ما وجود داشته باشه ،،چون خداوند دنبال نسخه اصل هست نه کپی .
    خب حالا چطوری رشد کنیم اگه مقایسه نکنیم ؟
    راه رشد مقایسه نیست ،،،راه رشد اینکه خودمون را بشناسیم – هدف زندگی را بدونیم – سعادت واقعی و فلسفه زندگی مون بدونیم کجاست - استعدادهای خودمون را پیدا کنیم ،،به کشف خودمون بپردازیم ،،،
    ما فقط در رقابت با خودمون هستیم ( رقابت در معنای سعادت )
    هر چند خوبه تو زندگی ، الگوهای مثبت پیدا کنیم ....ولی باید خودمون باشیم .

خیلی ها هستند همش دوست دارن دیگران باشن ،،،این دیگران بودن و این حس مقایسه باعث میشه شخصیت اصلی متعالی خودمون رشد نکنه .
    وقتی شخصیت متعالی خودمون رشد نکنه ،هیچ وقت سیر نمی شیم ،،تمام موفقیت هامون کوچیک میشه برامون و چیزهای مثبت خودمون را نمی بینیم و یا این حس مثبت ، کم رنگه .
    دنیای اطراف ما استاندارد بالایی داره ،، از مجله ها تا انواع رسانه ها ، پر از افرادی ست با چهره ها و زندگی های مختلف ،،
    مقایسه نقطه به نقطه شرایط و زندگی ها ،،، آرامش را از ما می گیره و همیشه سایه ای ست روی شخصیت متعالی خودمون .
    به نظرم به جای یه زندگی عالی ، ما انسانها یاد بگیریم دنبال یه زندگی کافی باشیم .
    برای همین شاید خیلی ها را ببینید با مدرک تحصیلی معمولی ، با یه هوش معمولی، با یه چهره معمولی و ....زندگی خوب و کافی ای دارن .
    مثلا طرف سخت نگرفته رفته پراید را خریده ولی کل ایران را گشته :)
    مش رمضون گفته نه ، باید صبر کنم یه ماشین خفن بگیرم بعد .
    سال ها می گذره و مش رمضون حتی نتونسته از شهر خودش اونورتر بره ، نتونسته طبیعت را پیدا کنه و لذت ببره .
    ولی همون آدم معمولی به نظر اون فرد کمال گرا ،، با همون ماشین معمولی به حد کفایت رسیده و کیفشو کرده .
    اینا یه مثال بود برای روشن شدن قضیه :)

اون حدیث امام علی (ع) در پست قبلی یکی از بهترین شیوه ها برای حل کمال گرایی ست .
    اگه اون حس کمال گرایی کم رنگ بشه و کافی بودن را به جای عالی بودن جایگزین کنیم می تونیم بریم به سمت حل روزمردگی .
    فقط کافیه به جای عالی بودن ...کافی بودن را در خودمون تغذیه کنیم .
    به عنوان مثال خیلی ها هستند استعداد نقاشی خوبی دارن ولی هیچ وقت از نقاشی لذت نمی برنند.
    می دونید چرا ؟
    چون طرف میگه من باید بشم استاد فرشچیان مگرنه فایده نداره.
    این فرد اگه پی می برد استاد فرشچیان ، استاد فرشچیانه و تو خودت ،،،هم پیشرفت خوبی می کرد و هم لذت می برد .
    این سیستم مقایسه و سیستم کمال گرایی باعث میشه فرد نقاشی را کنار بذاره ...در حالی که می تونست به جای عالی بودن کافی بودن را انتخاب کنه و لحظانی ارزشمندی با نقاشی برای خودش رقم بزنه .
    تو کار و شغل و ...از همین روش استفاده کنیم و پله پله در رشد باشیم . ( نگاه خودمون را به سمت خودمون ببریم )
    بعضی موقع ها باید یاد بگیریم فقط زندگی کنیم .

.......................................

کوله پشتی را بردارید ، برید به سمت اکتشاف خودتون .....اینقدر چیزهای جدید هست می تونید از خودتون کشف کنید ،،روزمردگی معنا نداره که .
    یه روز متوجه میشید که چرا اصلا من نگران این چیزها بودم و چقدر چیزهای کشف نشده ای دارم که باید کشف می کردم و باید کشف کنم .
    اگه اینجوری فکر کنیم و اون سعادت واقعی و مقام متعالی خودمون یعنی انسان را بدونیم ،،،،دیگه به حرف دیگران و قضاوت دیگران اهمیتی نمیدیم،،چون می دونیم باید مسیر خودمون را بریم .
    یه جورایی همیشه به ما می گفتن مقصد مهم نیست - مسیر سفر مهمه .....واقعیتش راست میگن ...ما هر چی بریم رسیدیم ،،،
    در مسیر تعالی خودمون، ما هر چی بریم رسیدیم .

مسئله بعدی مسئله زمانه .
    باید تسلیم زمان حال باشیم .
    وقتی تمرین کنیم ذهنمون در زمان حال باشه بهتر می تونیم به کشفیات خودمون و پیشرفت خودمون بپردازیم .
    ذهن می خواد ما را ببره به سمت گذشته و آینده .
    باید تمرینش بدیم همین جا باشه .
    یه کتاب هست به نام نیروی حال از اکهارت تولی
    حتما بخونید .

نقل قول نوشته اصلی توسط zzzz نمایش پست ها

من عاشق اشپزی کردن مربا درست کردن ترشی درست کردن و لواشک درست کردنم و خیلی خوبم تواینا.بنظرت زشت نیست ؟ ضایع نیست ؟ .

به نظرم خیلی خوبه .
    اتفاقا این کارها به خانم ها احساس آرامش میده و عالیست .
    اینقدر چیزها هست کشف کنید.
    مثلا عمرا شما + خانم الهه زیبایی ها + خانم سحر بهاری + خانم pooh و esm و 7 و طنین باران و .... بدونید چطوری آش شیرازی درست می کنند .

موفق باشین .

ویرایش توسط باغبان : چهارشنبه 22 اردیبهشت 00 در ساعت 06:17 دلیل: رنگ آمیزی

15. 4 کاربر از پست مفید باغبان تشکرکرده اند .

Mvaz (پنجشنبه 23 اردیبهشت 00), Pooh (چهارشنبه 22 اردیبهشت 00), zzzz (چهارشنبه 22 اردیبهشت 00), الهه زیبایی ها (چهارشنبه 22 اردیبهشت 00)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    شنبه 14 بهمن 02 [ 11:21]
    سطح
    98
    Level completed: 9%, Points required for next Level: 918
    دستاوردها:
    OverdriveVeteranTagger Second Class25000 Experience Points
    تشکرها
    1,379

تشکرشده 2,636 در 1,206 پست

Array
    بنظرم هرکسی در مقام نصیحت کردن که قرار میگیره از یه دید دیگه نگاه میکنه ولی وقتی مشکلی براش پیش میاد یچیزدیگه میگه.
    پس چرا روحانیت مراجع تقلید بر اینکه جذب کنن ادمارو به کارهای خوب مدام از خوشبختی وسعادت مند شدن تو این دنیا میگن که اگه فلان کارو خوب انجام بدید فلان میشید . .
    البته که پاسخ تخصصی این سؤال برمیگرده به کارشناسان دینی و همیشه تو سایت به بچه ها میگیم موارد مذهبی رو حتما از سایت خودش و کارشناس اون موضوع پیگیری کنین. یکی کارشناس قرآن و حدیثه، یکی کارشناس اخلاق هست و ... .

در حد اطلاعات براتون مطالبی درج میشه و قسمت اعظم مطلبمون بر میگرده به آنچه که در حدود مشاوره سایت هست. طبق گفته ی قبلم این توقع رو در درنتون مدیریت کنین ( دندان توقع رو بکشین ). یکی از چند مواردی هست که بهش اشاره کرده بودم.

این توقعه هم رو زندگی دنیوی و هم روی حالات معنوی شما اثر منفی گذاشته. اصلا خدا میخواد ما از ناخالصی پاک بشیم .
    توقعات انسان نقش زیادی در شکل دادن به زندگیش داره. تاریکی که حس میکنین حالا چه در زندگی مادی ، چه در رابطه ی معنویتون با خدا از توقعاتتون نشأت میگیره.

ببینین چقدر تابع واقعیت هستین و چقدر از ذهنیتتون پیروی میکنین، هر چقدر پیروی از ذهنتیتتون کنین و انعطاف پذیریتون کمتر باشه این توقع حالت بیمارگونه بخودش میگیره و زمینه ی رنج کشیدنتون رو فراهم خواهد کرد.
    ................

من با اینکه این همه نماز اول وقت و روزه و ختم قران و انفاق وهزارچیز دیگه برای رضای خدا انجام میدم ولی دعاهام مستجاب نمیشن.
    ولی تو این سه صفحه بندگی، طاعتی یا خیری برای رضای خدا پیدا نکردم. چیزی باشه که شما بگین خدا بخاطر خودت فقط و هیچ انتظاری پشتش نباشه. مگر چیزی بوده باشه که نگفتین که بازم باید ببینین واقعا پشتش انتظاری نیست.

چند وقت پیش یه فیلم دیدم یه آقایی یکی رو تو خیابون نجات داد با ماشین تصادف نکنه، خودش زخمی شد. خلاصه طی جریاناتی اینها بعضی جاها هم مسیر میشدن... اون آقا هم نیاز به کمک داشت... هی جای زخمشو به طرف نشون میداد میگفت ببین بخاطر تو زخمی شدم و اونم مجبور بود چند جا ازش حمایت مالی یا ... کنه.

................

من شاید پاسخ سوالمو خیلی بهتر از شماها بتونم بدم چون قران میخونم تفسیر بلدم میتونم چرا .شاید بگید اگه میدونی چرا تایپیک زدی؟ چون درددول میخواستم بکنم.چون شاید نظرتون همینکه فقط منو تایید میکرد من همون طوری به راهم ادامه میدادمو بازم صبر میکرذم.ولی ممکنه گاهی حرفای قلبمه زدن بر بعضی از ادمای اینجا که میان کمک بگیرن خیلی مضر باشه .گاهی نیاز به توصیه ندارن فقط همدردی میان .
    هر کدوم از مواردی که بهشون مستقیما در صفحات مختلف اشاره کردیم مثل کمال گرایی و ... رو لازم هست با جدیت زیر نظر متخصص پیگیری کنین. این نباشه فقط درد و دل کنین.

درد و دل خوبه ولی کافی نیست شما بر میگردین و با مسائلی که متوجهتون هست و باعث آسیب بهتون میشه زندگی میکنین و حتی اطرافیانتون و جامعه رو متأثر میکنین. ما هم فراموش میکنیم و پی کارهای دیگر میریم. همدردی برای جایی هست که کاری از کسی بر نمیاد.

من توصیه اکید به همه میکنم همدردی مرهمه اما درمان نیست و بدرد خیلی از افراد نمیخوره چون در جا میزنن و بمراتب از امروز وضعیت حاد تری پیدا میکنن. تغيير رهرو واقعی لازم داره كه بخواد و تشنه ی یادگیری و تحول باشه .

هر جایی، هر کلمه ای ، هر متنی که ثقیل هست رو بپرسین تا متوجه بشین، این نباشه که بگین خب فلانی پروفسوره اومد چند تا جمله ی قلمبه گفت و رفت. اون فرد اومده شما رو از شرایطی که هستین به شرایطی که براتون بهتر هست راهنمایی کنه.

خودم میدوم، خودم میفهمم و جملاتی نظیر این هم درست نیست ( خدایی ناکرده نیومدیم که خودمونو ثابت کنیم ) . احترام به دیگران ، احترام به خود ماست ، دوستانی که تو کلیه تاپیک ها کمک میکنن و وقت میگذارن لطف دارن و اینو نباید فراموش کنیم.

ویرایش توسط سحر بهاری : چهارشنبه 22 اردیبهشت 00 در ساعت 10:59

17. 4 کاربر از پست مفید سحر بهاری تشکرکرده اند .

Mvaz (پنجشنبه 23 اردیبهشت 00), Pooh (چهارشنبه 22 اردیبهشت 00), zzzz (چهارشنبه 22 اردیبهشت 00), الهه زیبایی ها (چهارشنبه 22 اردیبهشت 00)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 08 فروردین 03 [ 07:07]
    سطح
    96
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 550
    Overall activity: 94.0%
    دستاوردها:
    SocialOverdriveTagger First ClassVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    2,580

تشکرشده 2,292 در 742 پست

Array
    سلام ساناز خانم

من با مدرک دکترا و سیوی خوب تو خ راه برم یک عده با تحصیلات پایین کم سن تر ازمن تو محلمون با ماشیناشون رد شن از جلوم
    این الان تو جامعه ما متداوله.اینطور نیست؟
    یا طرف خودش کار کرده حالا با هر مدرکی یا پدری داشته که سرمایه بهش داده.
    در هرصورت پول خودش یا پول باباش...متداولش اینه

علم علاقه توش هست بیشتر تا پول.

از طرفی شما هم گفتین ی زمانی پول 4 تا ماشین و داشتین خب اون موقع یکیش و میخریدین الان شمام داشتین دیگه.

من کسی رو از نزدیک میشناسم که خودش تحصیلات بالایی داره و هم پدر فوق پولدار...
    .درسته پدرش هم کمک حالش بود
    ولی خودشم بی وقفه کار کرد از زمان دانشجویی تا الان.....
    تعریف میکنه که اوایل چه پول کمی میگرفت فقط به خاطر اینکه
    برای کس دیگه کار میکرد بعضی جاها پولش هم ندادن اخر کار!!!!

اشنا شدن با محیط کار و تجربه خیلی مهمه
    بعدش هم به قول بچه ها میرسی به لقمه خیلی چرب. که حقت هم هست .این همه درس خوندی خب.
    به پست بالا میرسی درحالی که به خاطر بی تجربگی اذیت نمیشی
    من جات بودم خیلی وقته پیش کار و شروع میکردم

دوست عزیز انقدر نگو جای من نیستید جای شما نیستیم ولی جایگاه مشابهی هستیم .درد درده دیگه .نه؟

تو تنها نیستی .

بعضی ارزشها دیدینی نیستن و.
    وقتی دوساعت راه و میکوبی میری کمک عمه خانم.... پس رقت قلب داری
    ارزشها رو رسیدی ولی شاید یکم جاشون تثبیت نشده هر از گاهی تکون میخورن :)

مقایسه ات اونجایی اشتباهه که
    بگی اون با شرایط فلان رسیده پس منم همونطوری باید باشم!!
    وگرنه بله حس رقابت عالیه و باعث پیشرفت.
    بگو منم به فلان موفقیت برسم حالا با هر راهی که جلوم هست .

ما با دقت حرفاتو میخونیم تو هم با دقت بخون دیگه بی انصاف!
    یکم هم زاویه دیدت رو چند درجه بچرخونی همش درست میشه.
    .................................................. ...........................................
    علت توضیح داده میشه برای جلوگیری از پست های تکراری و اضافه
    منم علت و توضیح میدم
    الکی همینجوری صرفا برای مزاح
    بله شما محدودیت نداریدحتی لایک هاتونم پس میگیرید!!

اش شیرازی!!!فک کنم باز ی غذای من دراوردی گفتین؟
    اش تهرانی
    اش شمالی
    اش اصفهانی

اینم باید اب اش و تفت داد؟
    ویرایش توسط الهه زیبایی ها : چهارشنبه 22 اردیبهشت 00 در ساعت 11:15

19. 2 کاربر از پست مفید الهه زیبایی ها تشکرکرده اند .

Pooh (چهارشنبه 22 اردیبهشت 00), zzzz (چهارشنبه 22 اردیبهشت 00)

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)