به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 15 , از مجموع 15
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 25 اردیبهشت 00 [ 21:29]
    سطح
    19
    Level completed: 26%, Points required for next Level: 74
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    2

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط سحر بهاری نمایش پست ها

چون اطلاعات شما فعلا در حد همین جملات بالا ناقص هست و صحت اون مشخص نیست. چیدن کلمات کنار هم برپایه و حدس و گمان و شنیده ها... بدون تحقیق کافی و آگاهی راضی شدن و بسنده کردن به حداقل ها و افتادن در مسیر های اشتباست.

خب عجله نداریم که حتما به این سرعت قانع بشین، شما اول باید برداشتتون رو از جملات پایانی من بنویسین و سپس قدم به قدم پیش بریم.

در مورد مسئله ی مالی فعلا تا از این نتیجه نگیریم بنظر درست نمیاد که به اون بپردازیم ، چون تاکید کردین ↓

صبور باشین و در این مسیر کنار ما قدم بردارین.

آخه سحر خانم به نظرم، شما داری خیلی پیچیده فکر میکنین. یعنی شما فکر میکنی من بعد از 31 سال نمیتونم مادرمو بشناسم؟ یعنی هنوز خواهرمو نشناختم؟ چرا فکر میکنی دارم اشتباه میگم؟ اینو من باید مطمئن بگم نه شما. چرا شما فکر میکنی اون دختر بهم دروغ میگه؟ مشکل من و شما توی جواب همین سوالاته.

به نظر من تا الان از شما یه سری جملات قشنگ و فلسفی دیدم نه قانع کردن من. البته با احترام. به شخصه هیچ ادعایی ندارم که خودم آدم کاملی هستم ولی نظر من در مورد شما تا اینجای کار این بوده.

من برای اینکه خانوادمو آروم کنم و نظراتمو بگم همیشه سعی کرد مسالمت آمیز باهاشون حرف بزنم ولی همیشه به در بسته خوردم و این موضوع برای من واضحه که مشکل از جانب من نیست، نمیخوام دیگه روی این موضوع صحبت کنم چون این موضوع قابل حل نیست فقط خودم باید پیش برم و خودم زندگیمو بسازم البته این به معنای فرار کردن از خانواده هم نیست، میخوام زندگی خودمو داشته باشم.

در مورد مهریه:

آگاهی که جز واضحاته و آدم باید آمادگی لازم برای ازدواج رو هم داشته باشه یعنی یه جورایی پختگی لازم برای زندگی مشترک رو داشته باشه، البته اینم بگم هیچوقت هیچ چیزی کامل اتفاق نمیفته که بعد شما اقدام کنی. گاهی لازمه یه سری شرایط لازم رو داشته باشی و در مسیر بزرگ و بزرگتر بشی.

در مورد قانون جذب(Law of attraction) هم میتونم بگم من خودم میپسندم و سعی میکنم زندگیم در همین مسیر باشه و یه ذهنیت مثبت و حال خوب داشته باشم و میتونه واقعا روی زندگی تاثیرگذار باشه.

اما یعنی باید فردی که مهریه پایین میگیره رو جذب کنم؟! واقعا نمیتونم درک کنم منظورتون رو!

شما نظرتون چیه؟ یعنی فکر میکنین یه دختری که پزشک باشه میتونه مهریه 14 تا سکه رو قبول کنه؟ یه موضوعی که متاسفانه عادت شده اینه که الان تقریبا خیلیا فکر میکنن که تعداد مهریه ارزش دختر رو مشخص میکنه. و به خاطر همین یه دختر تحصیل کرده پیش خودش فکر میکنه این همه درس خوندم که مثلا 14تا سکه مهر کنم و فلان(واقعا اینطور چیزا است). من میخوام اینا رو برای من توضیح بدین.

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    شنبه 14 بهمن 02 [ 11:21]
    سطح
    98
    Level completed: 9%, Points required for next Level: 918
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    OverdriveVeteranTagger Second Class25000 Experience Points
    تشکرها
    1,379

تشکرشده 2,636 در 1,206 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط ali-sd نمایش پست ها
    من برای اینکه خانوادمو آروم کنم و نظراتمو بگم همیشه سعی کرد مسالمت آمیز باهاشون حرف بزنم ولی همیشه به در بسته خوردم .
    فکر نمیکنین علت این در بسته بخشیش به خودتون مربوط هست؟‌‌ بنظر میاد اینجا هم به همون در بسته رسیدین. ↓↓↓

مشکل از جانب من نیست، نمیخوام دیگه روی این موضوع صحبت کنم چون این موضوع قابل حل نیست فقط خودم باید پیش برم .
    این عدم پذیرش نظر مخالف، پافشاری بر تفکر خودتون ( راه، راه منه )پایان خوشایندی برای شما نخواهد داشت، در هر صورت مجددا فرصت ازدواج پیدا میکنین ولی مادامی که خودتون رو بدون اشتباه تصور کنین و بصورت واقعی تشنه ی آگاهی نباشین باید منتظر آسیب های جدید و جدی در آینده بشین.
    به جملات پست های قبل نگاه کنین، اگر جایی شما نهی شدین تنها منفعتش به خودتون بر میگرده و اون منفعت شامل حال من یا دیگری نخواهد بود. ما نه شما رو میشناسیم و نه خانواده ی شما رو و بهیچ عنوان نمیتونیم طرف شما یا خانوادتون رو بگیریم و فقط آنچه رو که دریافت میکنیم و صحیح هست پاسخ میدیم. این نظرات با توجه به ده ها، صدها و هزاران تجربه واقعی که از دوران آشنایی تا ازدواج هست که خدمتتون عرض میکنیم.

* در مورد قانون جذب فرمودین صحبت من مربوط به قانون جذب نیست، تنها از این کلمه بهره بردم و منظور رو خدمتتون عرض میکنم.

ببینید مثلا فردی رو در نظر بگیرین که در دوران آشنایی وارد روابط نادرستی از راههای نادرست میشه و تمامی اون روابط منجر به شکست میشه. وقتی گذشته رو بررسی میکنیم ، فرد رو بررسی میکنیم... میبینیم ایشان علی رغم اینکه فکر میکردن آگاهی و اطلاعات خوبی دارن اما دچار مشکلات و فقدان آگاهی یا کم آگاهی هستن.

وقتی با مشاور همراه میشن، اصلاح انجام میدن دیگر درگیر آدم هایی با خصوصیات قبل نمیشن و به سمت آدم های بهتری حرکت میکنن و برعکس. باز هم مثال روشن تر این هست که مثلا یکی نماز نمیخونده و عمل حرام مختلفی رو انجام میداده، اطرافیانش هم آدمای درستی نبودن... حالا که آگاه تر شده و تغییر کرده علاوه بر اینکه رفتار و گفتارش درست شده و ذهنش باز و روشن شده ... وارد محیط های بهتری میشه، با افراد سالم تری نشست و برخاست می‌کنه و ... نتیجش این میشه که تو مسیر زندگیش اثر مثبتی میذاره از پیدا کردن دوست خوب تا ازدواج، تا شغل مناسب و ...

یعنی فکر میکنین یه دختری که پزشک باشه میتونه مهریه 14 تا سکه رو قبول کنه؟ .
    بله ، شما مادامی که سر همین مسئله مادی به قضیه نگاه میکنین در نتیجه با افرادی هم مسیر میشین که مجبورین بخاطر بله گفتن اونها، شما هم به خواسته های مالی اونها هم بله بگین.
    اگر دنبال معیارهای درستی باشین، آگاهی های خودتون رو افزایش بدین که شامل موارد مختلفی هست، در نتیجه بدون اینکه دیگری منعتون کنه شما برای ازدواج دخترانی رو مد نظر میگیرین که اندیشه های بهتر و پایدارتر و ارزشمندتری دارن. اونزمان میفهمین که افرادی هم پیدا میشن که برای اونها مسائل مالی اولویت پایین تری داره و نیازی به بحث و اتلاف انرژی و زمان نیست. ( فقط در مورد مالی_ موارد دیگر هم به همین شکل )

در مورد موضوع مالی انشالله خودم یا دوستان براتون در آینده نزدیک پاسخ رو مینویسیم.
    دوستان گرامی ؛

لطفا، انجمن آموزش استفاده از تالار همدردی را مطالعه بفرمایید.
    ویرایش توسط سحر بهاری : شنبه 18 اردیبهشت 00 در ساعت 19:53

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    سطح
    98
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,379

Array
    سلام مجدد
    در مورد مسئله ی مالی... شما گفتین که قولنامه بنامتون هست اما سؤالی دارم؛
    پنجاه میلیون پول پیش خانه دست چه کسی هست و صرف چه کاری شد؟

این خانه که خریدین اگر درست متوجه شده باشم شما تقریبا مبلغ صد میلیونش رو شما دادین و باقی اون رو مادرتون داده، که دویست تومن بود. آیا مدرکی برای اثباتش دارین که بقیه متوجه بشن تقریبا صد تومن اون پول رو شما پرداخت کردین؟

مطلبی که مهم هست شفافیت مالیست و اتفافا باید دیر یا زود برای سایرین روشن بشه تا بعدها اختلاف و حرفی پیش نیاد. لازمه تمامی مبالغی که کمک برادر و خواهر میکنین، تمامی اقساطی که مال دیگریست و پرداخت میکنین، تمامی مبلغی که از پول منزل پرداخت کردین رو حتما یادداشت کنین و سندی از اونها برای اثبات حرفتون نگه دارین.

ابنکه اون ملک بنام شماست دیر یا زود مشخص میشه پس با این پیش بینی نگذارید این اهرمی برای فشار به شما قرار بگیره. سعی کنین از طریق رهن خانه یا اجارش ، مبالغش رو وارد چرخه ای کنین که بشما سود برسونه و سود پول رو بمادرتون برگردانید منتهی نه به شکل پول که بصورت خرج های جزئی و قرض از دست ایشان خارج بشه . بلکه به شکل خرید ماشین، زمین، یا ... و مرتب در زمان های درست با استفاده از مشورت با کارشناسان اقتصادی خرید و فروش انجام بدین و به اسم مادرتون کنین. ( حتما دارایی فعلی مادرتون رو هم مشخص کنین و بی درنگ با مشورت با وکیل موارد احتمالی در آینده نظیر فراموشی، بیماری و ... رو هم در نظر بگیرین که خدایی ناکرده مشکلی پیش نیاد و از قبل پیش بینی کرده باشین و آگاه بشین ) _ با مادرتون هم صحبت کنین در صورت هر اقدامی قبلش با شما مشورت کنن.

به اینصورت اون مبلغی که مادرتون کمک کردن به شکل دیگری به نزد ایشان بر میگرده و حقوق خواهر و برادرهای شما محفوظ باقی خواهد ماند و کسی اعتراض نابجایی نمیتونه انجام بده.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 25 اردیبهشت 00 [ 21:29]
    سطح
    19
    Level completed: 26%, Points required for next Level: 74
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    2

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط سحر بهاری نمایش پست ها
    سلام مجدد
    در مورد مسئله ی مالی... شما گفتین که قولنامه بنامتون هست اما سؤالی دارم؛
    پنجاه میلیون پول پیش خانه دست چه کسی هست و صرف چه کاری شد؟

این خانه که خریدین اگر درست متوجه شده باشم شما تقریبا مبلغ صد میلیونش رو شما دادین و باقی اون رو مادرتون داده، که دویست تومن بود. آیا مدرکی برای اثباتش دارین که بقیه متوجه بشن تقریبا صد تومن اون پول رو شما پرداخت کردین؟

مطلبی که مهم هست شفافیت مالیست و اتفافا باید دیر یا زود برای سایرین روشن بشه تا بعدها اختلاف و حرفی پیش نیاد. لازمه تمامی مبالغی که کمک برادر و خواهر میکنین، تمامی اقساطی که مال دیگریست و پرداخت میکنین، تمامی مبلغی که از پول منزل پرداخت کردین رو حتما یادداشت کنین و سندی از اونها برای اثبات حرفتون نگه دارین.

ابنکه اون ملک بنام شماست دیر یا زود مشخص میشه پس با این پیش بینی نگذارید این اهرمی برای فشار به شما قرار بگیره. سعی کنین از طریق رهن خانه یا اجارش ، مبالغش رو وارد چرخه ای کنین که بشما سود برسونه و سود پول رو بمادرتون برگردانید منتهی نه به شکل پول که بصورت خرج های جزئی و قرض از دست ایشان خارج بشه . بلکه به شکل خرید ماشین، زمین، یا ... و مرتب در زمان های درست با استفاده از مشورت با کارشناسان اقتصادی خرید و فروش انجام بدین و به اسم مادرتون کنین. ( حتما دارایی فعلی مادرتون رو هم مشخص کنین و بی درنگ با مشورت با وکیل موارد احتمالی در آینده نظیر فراموشی، بیماری و ... رو هم در نظر بگیرین که خدایی ناکرده مشکلی پیش نیاد و از قبل پیش بینی کرده باشین و آگاه بشین ) _ با مادرتون هم صحبت کنین در صورت هر اقدامی قبلش با شما مشورت کنن.

به اینصورت اون مبلغی که مادرتون کمک کردن به شکل دیگری به نزد ایشان بر میگرده و حقوق خواهر و برادرهای شما محفوظ باقی خواهد ماند و کسی اعتراض نابجایی نمیتونه انجام بده.

سلام

اون پول رهن دست کسی نیست، انگار من به مستاجر بدهکارم و باید پس بدم درواقع من خونه رو 250 تومن خریدم(مثلا 50 تومن رهن دست منه!) ولی 50 تومن مستاجر رو باید در اینده پس بدم.

منظورتون رو متوجه شدم، آره فکر خوبیه، من پول مادرمو به صورت خرید زمین و یا هر چیزی که خودش دوست داشته باشه در آینده پس بدم، مشکلی بابت این موضوع ندارم ولی من فکر میکنم با توجه به عدم ظرفیت خواهرا مصلحت ایجاب میکنه به کسی فعلا نگم.. چون احتمالش زیاده که اگه بفهمن مادر مریضمون رو تحت فشار بیارن و ناراحتش کنن...

ولی یه سوال:

فرض کنید یکی از خواهرام بهم بگه مادرمون به تو فقط کمک کرده و تو رو بیشتر دوست داشته چی بگم؟(البته اینطور نیست) ...کلا بحث حسادت بچگانه است. قطعا یه مادر نمیتونه دقیقا یکسان به همه بچه هاش کمک کنه به دلیل تغییر زمانه و رشد کردن زندگی از نظر مالی در طی زمان و دوره های مختلف. اما در هر دوره یه پدر و مادر قطعا تلاششون رو در این زمینه برای بچه هاشون کرده و گناه من چیه که بچه آخر شدم و البته هیچ وقت هم زحماتشون رو بیهوده نکردم و استفاده کردم و قدر دانشون هم هستم. و اینم بگم به اندازه خودم تا زمانی ک توی اون خونه(خونه پدری) بودم کمک کردم و خواهم کرد.

پس بنابراین اگه داداشم با من بدخلقی کرد بهش میگم من پول مامان رو پس میدم، این طوری فکر میکنم اونم خیلی نمیتونه گارد بگیره و بخواد مثلا حرفای ناجوری به من بزنه که مثلا بهم بگه تو نباید ادعایی نسبت به ارث و میراث مادری و پدری داشته باشی و توقعتو بیاری پایین و ازین طور حرفا(چون احتمالش هست خواهرا و برادرم اینطوری باهام حرف بزنن). البته مادرم واقعا از من انتظاری نداره و گفت این هدیه من به تویه و حتی به داداشم هم گفته...ولی به نظر این طوری بهتره.

فکر اینکه خواهر و برادرام در آینده میخوان چطوری حرف بزنن باهام، گاهی آزارم میده. که چرا خواهری که زندگیش کامل شده و اصلا دغدغه مالی نداره اندکی برای برادر کوچیکش دل نمیسوزونه؟ هر چی باشه زندگی الان با 20سال قبل کاملا فرق داره...یه نفر با زندگی کارمندی توی 20 سال قبل میتونست زندگی خودشو به راحتی پیش ببره ولی الان واقعا با شغل کارمندی شرایط خیلی تغییر کرده و به سختی جلو میره...یه آدم اگه دل بزرگی داشته باشه این موضوعات رو درک میکنه اونم اگه خواهر و برادر باشه.

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    سطح
    98
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,379

Array
    یکی از خواهرام بهم بگه مادرمون به تو فقط کمک کرده و تو رو بیشتر دوست داشته چی بگم؟.
    ممنون از توضیحتون

بهشون بفرمایین من از جانب احساس و عمل دیگری نمیتونم حرف بزنم، از مادرمون بپرس خودش پاسخت رو میده. اما اگر از جانب من میپرسی تو خواهر یا برادرم هستی و همیشه برای من عزیزی و در هر شرایطی در حد توانم حمایتت میکنم.

انشالله این مسیر رو که پیشنهاد دادم برید و سعیتون باشه معادل پول رو برگردونین و حق اونها ضایع نشه و احساس نکنن تبعیضی در کار هست شما هم دینی بگردن نداشته باشین ( اگرچه مادرتون اینو با میل قلبی بخشیده ) اما بهر صورت هدف قلبی شما این نیست کدورتی حاصل بشه یا برداشت بدی صورت بگیره.

اون مالی هم که بمادرتون برمیگردونین هیچوقت ازش سهیم نشین تا بمساوات بین اونها تقسیم بشه. اما همانطور که گفتم قانونی پیش برین و سندی برای اثبات موارد مختلف داشته باشین.

انشالله موفق و شاد باشین

دوستان گرامی ؛

لطفا، انجمن آموزش استفاده از تالار همدردی را مطالعه بفرمایید.

6. کاربر روبرو از پست مفید سحر بهاری تشکرکرده است .

ali-sd (دوشنبه 20 اردیبهشت 00)

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)