به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 29 , از مجموع 29
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 31 اردیبهشت 00 [ 01:11]
    سطح
    20
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 51
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    10

تشکرشده 11 در 10 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط باغبان نمایش پست ها

سلام

هر فردی یه معیار و یه سبک زندگی ای داره آقا رامین .
    دختری که از مسئله مادی حرف میزنه یعنی داره سبک زندگیش را می گه ( ایراد نیست بهش )
    یه بنده خدایی را می شناسم هر چندین سال یه بار برای خودش لباس جدید تهیه می کنه و این را جزء معیارش میدونه ( انتظار داره طرف مقابل هم اینجوری باشه ). ( باز ایراد نیست به این فرد )
    شما هم باید باهوش باشید سریع معیارت و شرایط خودت را چک کنی و بگی و ببینی می تونی در این مسیر باشی یا نه .
    در پست های قبل مفصل باهات صحبت کردم ...
    خواستگاری و آشنایی یرای شناخته ( که در چارجوب صحیح باید باشه که دختر و پسر باید هر دو رعایت کنن ) دوران وابستگی و احساسات و دوران محاکمه خودتون نیست .
    دیگه نباید بیای خودت را محاکمه کنی چرا منو نخواست و یا چرا چنین معیاری داره و هزار تا اما اگرها .....
    به هیچ عنوان قول الکی هم ندید به شخصی و کامل شرایط خودتون را در نظر بگیرید .
    به امید تغییر اون فرد، باهاش ازدواج نکنید .( یا به امید تغییرات افسانه ای خودتون )
    تما م معیارهای خودتون را چک کنید برای ازدواج ( اخلاق - حجاب - عقاید - باورهای زندگی - سبک زنگی و ....)
    توانایی خودتون را بررسی کنین .
    این یعنی باید کامل سبک زندگی خودت - شرایطتت و ...را بدونی و بگی .
    طرف مقابل شما هم معیارهای خودش را داره و تصمیم نهایی را می گیره .
    امکان داره به شما بگه نه و یا شما بگید نه .
    برای همین دوران قبل عقد اصلا دوران تخیلات و غرق شدن در احساسات نیست ،،،)
    اگه موردی نشد ،مورد بعد .
    شما هم در مقابل طرف مقابل اینجوری هستید ...یعنی اگه تایید نشید پاسخ منفی می گیرید و این کار را انجام میدن ( 8 سال خواستگاری یادت باشه طرف رفت ) ( این حقی از طرفین هست )
    رودروایسی هم نداره .

خواستگاری بیشتری برین تا یارتان را پیدا کنین مثل اون بنده خدا که 8 سال می رفت ،،،
    اصحتکاک های قبل از عقد ( اختلاف نظرها ) در یه تحقیق میدانی که انجام شده به همان شدت در دوران بعد عقد هم امکان داره رخ بده ،،،
    در کل باید اینقدر برید تا یارتان را پیدا کنید :)
    در پناه خدا

چشم آقای باغبان حتما به توصیه هاتون عمل میکنم
    آقای باغبان من بخواهم رکورد دوستتون رو بزنم دیگه پیر شدم رفته. ازدواج میخواهم چیکار
    شما دعا کنین زودتر این پرونده ازدواج رو ببندم من :)

2. 2 کاربر از پست مفید ramin_20 تشکرکرده اند .

Mvaz (سه شنبه 28 اردیبهشت 00), باغبان (دوشنبه 27 اردیبهشت 00)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 08 فروردین 03 [ 07:07]
    سطح
    96
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 550
    Overall activity: 94.0%
    دستاوردها:
    SocialOverdriveTagger First ClassVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    2,580

تشکرشده 2,292 در 742 پست

Array
    با سلام

. حتی راهکارهایی هم دادن که من اگه اون شرط و شروط رو قبول میکردم ایشون راضی بودن که ازدواج کنن با من اما من از همون اول مکالمه مون واقعیت رو مبنا قرار دادم و هر جوری حساب میکردم میدیدم نمیتونم تو این چند سال از پس شروط ایشون بر بیام و خواسته شون رو برآورده کنم
    میشد ی کار دیگه هم کرد
    فقط میگفتین باید روش فکر کنم....بعد میرفتین سراغ بقیه فاکتورها...
    اگر دختر خانم میگفت نه تا مسئله های مادی رو حل نکنیم موضوع دیگه رو باز نکنیم اون وقت نتیحه میگرفتین که مادی بود.
    که این خیلی بعید بود
    اون وقت مزیتی که این کار داشت علاوه بر اینکه تحربه اشنایی بهتون میداد
    این بود که
    دیگه اون سوالات و نتیجه گیری های خطرناکی که تو صفحات اول بهش رسیدین اتفاق نمیافتاد . و برای شمایی که بار اولتونه خواستگاری کردین ، ذهنیت بدی ایجاد نمیشد .امیدوارم نتیجه گیری خوبی کنید تا تو خواستگاری بعدی تون اثر نذاره.
    اینکه اون خانم مادی بود شاغل بود علاقه نداشت اگه نداشت چرا پس درخواست اولتونو قبول کرد تو رفتارش تناقض داشت و...

4. 2 کاربر از پست مفید الهه زیبایی ها تشکرکرده اند .

gholam1234 (سه شنبه 28 اردیبهشت 00), ramin_20 (چهارشنبه 29 اردیبهشت 00)

عضو همراه

آخرین بازدید
    امروز [ 14:28]
    سطح
    94
    Level completed: 10%, Points required for next Level: 908
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassOverdriveVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,685

تشکرشده 2,214 در 904 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط الهه زیبایی ها نمایش پست ها
    با سلام
    سلام، من خاستگاری اولی که رفتم،‌ دختر خانم برداشت گفت چقدر پول داری؟ منم خوشم نیومد حقیقتش، با اینکه خانم چهره خوبی داشتن.
    زندگی و انتخاب چیز خیلی پیچیده ای هست، به تعداد آدما نظر و سلیقه هست برای انتخاب و واکنش نشون دادن. آدم باید برای یه انتخاب منطقی، دیدش رو وسیع کنه و دانشش رو ببره بالا و به خدا توکل کنه، متاسفانه با خوشبختانه درصد خیلی زیادی از این قضیه دست خداست. یعنی باید تلاش کنی، تعقل کنی، مشورت کنی، در نهایت با اعماق وجودت از خدا کمک بخای...
    واقعا انسانها خیلی پیچیده ان، و حالا پیوند دو جنسیت مختلف این پیچیدگی رو چند برابر میکنه...

6. 4 کاربر از پست مفید gholam1234 تشکرکرده اند .

miss seven (سه شنبه 28 اردیبهشت 00), Mvaz (سه شنبه 28 اردیبهشت 00), ramin_20 (چهارشنبه 29 اردیبهشت 00), الهه زیبایی ها (سه شنبه 28 اردیبهشت 00)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    20
    دستاوردها:
    تشکرها
    10

تشکرشده 11 در 10 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط الهه زیبایی ها نمایش پست ها
    با سلام

میشد ی کار دیگه هم کرد
    فقط میگفتین باید روش فکر کنم....بعد میرفتین سراغ بقیه فاکتورها...
    اگر دختر خانم میگفت نه تا مسئله های مادی رو حل نکنیم موضوع دیگه رو باز نکنیم اون وقت نتیحه میگرفتین که مادی بود.
    که این خیلی بعید بود
    اون وقت مزیتی که این کار داشت علاوه بر اینکه تحربه اشنایی بهتون میداد
    این بود که
    دیگه اون سوالات و نتیجه گیری های خطرناکی که تو صفحات اول بهش رسیدین اتفاق نمیافتاد . و برای شمایی که بار اولتونه خواستگاری کردین ، ذهنیت بدی ایجاد نمیشد .امیدوارم نتیجه گیری خوبی کنید تا تو خواستگاری بعدی تون اثر نذاره.
    اینکه اون خانم مادی بود شاغل بود علاقه نداشت اگه نداشت چرا پس درخواست اولتونو قبول کرد تو رفتارش تناقض داشت و...
    سلام
    ممنونم ازتون
    نه فکر کنم اگه این مدلی پیش میرفتم خیلی بیشتر ناراحت میشدم تهش.
    حتی یه حسی میگفت که بیشتر جلو برم تا شاید مثلا اگه بیشتر با شخصیت من آشنا بشه و خوشش بیاد از معیارهای مادی خودش کوتاه بیاد اما منطقم اصلا چنین اجازه رو نداد بهم.
    چون میدونستم این خواسته های مادی همیشه هست باهاش. الان رو نکنه ، چند سال بعد رو میکنه

مورد خیلی مهم دیگه این بود که اگه مسائل مادی رو در نظر نمیگیرفتم و میرفتم مرحله بعد مطمئن بودم که وابسته تر میشدم و کار سخت میشد واسم.

اما به قول شما اعتراف می کنم که برای بار اول اصلا تجربه خوبی نبود واسم و رغبتم برای ازدواج رو کمی کاهش داد

نمیدونم گفتن این حرف درست باشه یا نه اما بدون اینکه این خانم خودشون بدونن من تا حدی زیر و بم زندگیشون رو میدونستم.
    به ادعای خودشون ، این خواسته های مالی بیشتر از طرف خانواده و پدرمادر مطرح شده بودن و طوری وانمود میکردن که این شرط ها علیرغم میل باطنی خودش قرار داده شده.
    اما بعدا فهمیدم که برای یه خواستگار دیگه که از تیپ و قیافه اش خوشش اومده بود همچین شرطی نذاشته بود .

ببینین اگه بخواهم خلاصه بگم یه شخصیت معامله گر و دو دو تا چهار تا کن داشت. یعنی برای همه چی چرتکه مینداخت. مثلا با خودش میگفت این خواستگارم اگه تیپ و قیافه براد پیتی نداره پس کم کمش باید یه خونه و ماشین داشته باشه تا در مقام مقایسه با بقیه باشه و بتونم انتخابش کنم.

یعنی کمیت مهم تر از کیفیت بود واسش

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    94
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,685

تشکرشده 2,214 در 904 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط ramin_20 نمایش پست ها
    سلام
    ممنونم ازتون
    نه فکر کنم اگه این مدلی پیش میرفتم خیلی بیشتر ناراحت میشدم تهش.
    حتی یه حسی میگفت که بیشتر جلو برم تا شاید مثلا اگه بیشتر با شخصیت من آشنا بشه و خوشش بیاد از معیارهای مادی خودش کوتاه بیاد اما منطقم اصلا چنین اجازه رو نداد بهم.
    چون میدونستم این خواسته های مادی همیشه هست باهاش. الان رو نکنه ، چند سال بعد رو میکنه

مورد خیلی مهم دیگه این بود که اگه مسائل مادی رو در نظر نمیگیرفتم و میرفتم مرحله بعد مطمئن بودم که وابسته تر میشدم و کار سخت میشد واسم.

اما به قول شما اعتراف می کنم که برای بار اول اصلا تجربه خوبی نبود واسم و رغبتم برای ازدواج رو کمی کاهش داد

نمیدونم گفتن این حرف درست باشه یا نه اما بدون اینکه این خانم خودشون بدونن من تا حدی زیر و بم زندگیشون رو میدونستم.
    به ادعای خودشون ، این خواسته های مالی بیشتر از طرف خانواده و پدرمادر مطرح شده بودن و طوری وانمود میکردن که این شرط ها علیرغم میل باطنی خودش قرار داده شده.
    اما بعدا فهمیدم که برای یه خواستگار دیگه که از تیپ و قیافه اش خوشش اومده بود همچین شرطی نذاشته بود .

ببینین اگه بخواهم خلاصه بگم یه شخصیت معامله گر و دو دو تا چهار تا کن داشت. یعنی برای همه چی چرتکه مینداخت. مثلا با خودش میگفت این خواستگارم اگه تیپ و قیافه براد پیتی نداره پس کم کمش باید یه خونه و ماشین داشته باشه تا در مقام مقایسه با بقیه باشه و بتونم انتخابش کنم.

یعنی کمیت مهم تر از کیفیت بود واسش
    این تحلیلها و جستجوها رو اگه بعد کنسل شدن قضیه انجام دادین، من شمارو بر حذر میدارم از انجام این کارا. براشون آرزوی موفقیت کنین و برین دنبال زندگیتون، اینجوری خودتونو اذیت میکنین. اون اشتباهاتی که من انجام دادم، شما انجام ندین. موفق باشین... سرتونو همیشه شلوغ نگه دارین، چون اگه تایم آزاد داشته باشین، مدام برمیگردین به این قضیه.

9. کاربر روبرو از پست مفید gholam1234 تشکرکرده است .

ramin_20 (چهارشنبه 29 اردیبهشت 00)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    20
    دستاوردها:
    تشکرها
    10

تشکرشده 11 در 10 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط gholam1234 نمایش پست ها
    این تحلیلها و جستجوها رو اگه بعد کنسل شدن قضیه انجام دادین، من شمارو بر حذر میدارم از انجام این کارا. براشون آرزوی موفقیت کنین و برین دنبال زندگیتون، اینجوری خودتونو اذیت میکنین. اون اشتباهاتی که من انجام دادم، شما انجام ندین. موفق باشین... سرتونو همیشه شلوغ نگه دارین، چون اگه تایم آزاد داشته باشین، مدام برمیگردین به این قضیه.
    اره حق با شماست. شما چجوری با این مسئله کنار اومدین ؟

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    94
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,685

تشکرشده 2,214 در 904 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط ramin_20 نمایش پست ها
    اره حق با شماست. شما چجوری با این مسئله کنار اومدین ؟
    گذشت زمان همه چی رو درست میکنه!
    شما رو نمیدونم، ولی فضای بسته جامعه ایران در وضعیت احوالات کنونی ما بی تاثیر نیست، فضای مذهبی- سنتی که دختر و پسر نبایستی هیچ رابطه ای داشته باشن. بعد یه دفعه میگن بسم الله یکی رو انتخاب کن و ازواج کن. اصلا نمیدونی این جنسیت چه خلقیاتی داره، چه روحیاتی داره... البته کم کاری خودمونم بوده که اصلا و ابدا بفکر ازدواج و اینا نبودیم .... علت این برخوردها و این کنجکاویها و این احساساتی شدنام همین موردی که هست که گفتم. یدفعه وارد فضای احساسی با یه دختر میشی، واقعا یاتاقان میزنی...

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 30 آبان 00 [ 09:13]
    سطح
    47
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 111
    دستاوردها:
    1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    270

تشکرشده 423 در 177 پست

Array
    چیزی که دختر و پسرها یه خورده باید بیشتر بدونن و کار کنن تو این قضایا مدیریت هیجانات و مهارت روبرو شدن با مسائل و حل مشکلات هست که شاید خوب به ما گفته نشده و خود ماها هم کم کاری می کنیم .کاربر هفت هم مورد خوبی گفتن و اون تقویت اعتماد به نفس و عزت نفس هست . بعدشم طیف خواستگاری رفتنتون مختلف باشه . از خانواده و آشنایان کمک بگیرید و با مشاور صحبت کنین .

13. کاربر روبرو از پست مفید Niagara تشکرکرده است .

gholam1234 (پنجشنبه 30 اردیبهشت 00)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    شنبه 14 بهمن 02 [ 11:21]
    سطح
    98
    Level completed: 9%, Points required for next Level: 918
    دستاوردها:
    OverdriveVeteranTagger Second Class25000 Experience Points
    تشکرها
    1,379

تشکرشده 2,636 در 1,206 پست

Array
    سلام به شما

با توجه به اینکه قضیه ی آشناییتون و برداشتن قدم درجهت ازدواج با خانم مد نظر منتفی شد و از طرفی پاسخ های خوبی هم دریافت کردین و راهکارهایی بشما داده شد ... ادامه این مبحث دیگر به صلاحتون نیست .

برای سؤالات جدید یا مواردی مثل اینکه آیا گذشته ی فرد مهمه؟ و ... که مطرح کردین تاپیک های جدا ایجاد کنین و منتظر پاسخ بمونین. همه ی سؤالات شما مهم هستن و باید پاسخ مناسب رو دریافت کنین.

به همین دلیل تاپیکتون بسته میشه ، موفق باشین

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)