به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 35
    عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 25 اردیبهشت 01 [ 00:01]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    3,893

تشکرشده 3,095 در 1,314 پست

Array

تجربیات من در مقابله با کرونا

سلام.

امیدوارم خدا همه بیماران رو شفا بده و سلامتی همه رو حفظ کنه و هرگز کسی نیازی به انجام مواردی که میخوام بگم نداشته باشه. ولی برای اطلاع به نظرم مفید باشه.

میخواستم یک‌سری از تجربیاتی که در مورد کرونا و پرستاری از بیمار کرونا در این مدت متوجه شدم، اینجا بگم.که در رسانه ها، حداقل من ندیدم بهش اشاره بشه.

علاوه بر مراقبت های پیشگیرانه که همه جا در موردش حرف زده شده، برای کسانی که خدایی نکرده یکی از عزیزانشون مبتلا شده اند چند توصیخ دارم:

۱- اگر بیمار شما بالای ۵۰ سال داره، به محض شروع علایم، روزی یک آسپرین ۱۰, بهش بدید. مگر اینکه شرایطی داشته باشند که پزشک مصرف اسپرین رو منع کنه. مثلا کسانی که فاویسم دارند، نباید آسپرین مصرف کنند.
    یکی از مشکلاتی که کرونا در بدن بعضی بیماران ایجاد میکنه، تشکیل آمبولی (لخته) در ریه است. این مساله میتونه خطرناک باشه. و ممکنه لخته باعث انسداد مجاری تنفسی بشه.

مصرف آسپرین خون رو رقیق میکنه و میتونه از تشکیل لخته جلوگیری کنه.

۲- اگر تب بیش از سه روز طول کشید، حتما حتما اسکن ریه بگیرید.
    متاسفانه در این زمینه هیچ اطلاع رسانی نمیشه که دارویی وجود داره که فقط و فقط در بیمارستانها مجوز تزریقش وجود داره و این دارو در داروخانه ها توزیع نمیشه. از این مهمتر اینکه این دارو برای کسانی که ریه انها درگیری پیدا کرده، فقط زمانی تاثیر گذار است و اتقاقا توانایی توقف تکثیر و عملکرد ویروس رو در ریه داره، که کمتر از شش روز از شروع علایم گذشته باشه. یعنی اگر شد هفت روز، دیگه تاثیر لازم رو نمیتونه بذاره.

این دارو بستگی به وخامت حال بیمار، تا شش دوز باید تزریق بشه. اسمش رو‌میدونم ولی نمیگم.

فقط همینقدر بدونید که اگر تب بیشتر از سه روز طول کشید، حتما اسکن ریه بگیرید و اگر تنگی نفس رو به افزایش رفت، حتما تا قبل از روز ششم، مراجعه به بیمارستان و دریافت دارو داشته باشید. البته با دستور پزشک. چون اینقدر آمار بالاست و امارهایی که میدن دروغه و بیمارستانها شلوغه، که هیچ دکتری نمیاد الکی برای کسی دستور بستری بده.

همینطور از دکتری که براتون اسکن مینویسه، بخواید همون موقع براتون ۶زمایش d-dimer بنویسه. این آزمایش وجود لخته رو بررسی میکنه.

۳- اگر کسی که علایم داره و قصد تست دادن داره، سن بالاتر از ۵۰ داره، یا هر سنی داره ولی از کرونا ترس و وحشت زیادی داره، بهتره که به جای شماره بیمار برای اطلاعرسانی پاسخ آزمایشش، شماره خودتون رو به آزمایشگاه بدید.

و اگر نتیجه تستشون مثبت شد، بهش نگید که استرس نگیره. ولی حتما حتما تمام نکات پیشگیرانه و درمانی رو برای خودتون و بیمار انجام بدید.

۴- اوج قدرت سرایت از یک شخص مبتلا، تا ۲۸ روز بعد از شروع علایمش است. (حالا شما فکر کنید دو هفته که به مردم میگن کجا، ۲۸ روز کجا). ولی تا سه ماه هنوز احتمال انتقال ویروس از طریق تنفس وجود داره هر چند با قدرت کمتر. و تا شش ماه در مدفوع میتونه وجود داشته باشه.

بنابراین صرفا اینکه کسی مبتلا شد و خوب شد، به معنی این نیست که ناقل نیست. بنابراین بیشتر رعایت کنید.

۶-پتو و ملحفه های فرد بیمار رو هر روز عوض کنید و با آب و وایتکس بشویید. برای اینکه تا جای ممکن حضور ویروس رو در محیط کم کنیپ.

۷- بیمار در اتاقی باشه که نور آفتاب بخوره و پنجره برای تهویه هوا داشته باشه.

۸-هم خودتون هم بیمار، ماسک n95 بزنید. ماسکهای معمولی هیچ فایده ای ندارن. به خصوص ماسکهای پارچه ای اصلا اصلا هیچ فایده ای ندارن.
    ماسکهای n95 که یک قطعه فیلتر دارن، ورودی ویروس ندارن ولی خروجی دارن. یعنی اگر فرد استفاده کننده ناقل باشه، عملا ویروس قابلیت خروج از اون فیلتر به سمت فضای بیرون رو داره. بنابراین این ماسکها فقط برای کسانی توصیه میشه که به قطع مطمین هستن که ناقل نیستن. ولی برای فرد بیمار یا کسی که ریسک ابتلاش بالاست و در محیطهای شلوغ کار میکنه یا جزو کادر درمان یا در ارتباط با فرد بیمار هست و امکان ناقل بودنش وجود داره، توصیه نمیشه.

پس بهتره از ماسک n95 که فیلتر داخلی دارن استفاده کتید.

عمر مفید ماسک n95 در پروتکل های بهداشتی که بیمارستانها میدن، هشت تا دوازده ساعته.

یک نفر به من توصیه کرد که ماسکها رو ننداز دور و روب بخار آب ضدعفونی کن!!! هرگز این کار رو نکنید. چون فلسفه ماسک اینه که منافذش کوچکتر از سایز ویروس باقی بمونه تا ویروس توانایی عبور ازش رو نداشته باشه. اما گرم کردن ماسک، باعث میشه لایه فیلتر درونی ماسک فرم خودشو از دست بده و در واقع ذوب بشه و سایز منافذ ماسک افزایش پیدا کنه و کارایی ماسک از بین بره.

۸- استخون درد هاشون با گرم کردن میتونه تا حد زیادی تسکین پیدا کنه. از کیسه اب گرم استفاده کتید.

۹- ازبیمار بخواید گاهی روی شکم بخوابه.

۱۰- اگر بیمارتون سرفه داره ولی صرفه هاش خشکه، از داروهای خلط آور استفاده کنید. همینطور از دستگاه های ویبراتور روی کمرش برای اینکه کمک کنه خلط و عفونت ها از جدار ریه کنده بشه.

۱۱- در پرستاری کردن، از سایر افراد نزدیک به بیمار کمک بگیرید و همه وظایف پرستاری رو تنها به دوش نگیرید و یه عهده یک نفر نگذارید. چون واقعا سخته و باید کاری گروهی انجام بشه. مثلا از خواهر یا برادرتون که ازدواج کرده بخواید خریدهاتون روانجام بده و بیاره دم در بذاره بره. یا مثلا بخواید غذا رو خواهرتون درست کنه بیاره یا هر چیز دیگه.

چون دست تنها بودن، به خصوص چون کرونا بیماری استرس زایی است، باعث میشه فرد پرستار اگر از نظر جسمی هم نه، از نظر اعصاب از پا در بیاد و روحیه و آرامش و خوش خلقی کافی برای رسیدگی به بیمار نداشته باشه. و این استرس به بیمار هم ناخودآگاه وارد میشه.

۱۲- روحیه داشتن برای بیمار بسیار مهمه. بنابراین ‌اخبار آمار رو نذارید افراد آسیب پذیر بشنون‌. چون میترسن و ممکنه زود خودشونو ببازن.

۱۳- اگر کسی بیمار شد، باهاش شوخی کنید، بهش بگید که بهش نیاز دارید، بهش سر بزنید و اگر نمیتونید سر بزنید حتما باهاش تصویری تماس بگیرید و به جای داشتن قبافه ای نگران که بگه وای چی شده, مثل قبلاها با خوش خلقی حرف بزنید، اتفاقات خوبی که براتون اقتاده رو تعریف کنید. کلیپ های شاد و امیدوار کننده براش بفرستید. هدیه براش بفرستید و کلا کارهایی که بهش روحیه بده انجام بدید.

۱۴- به طور کلی تا جایی که میتونید غم و غصه و مشکلاتتون رو به پدر و مادرتون انتقال ندید و سعی کنید اگر مشکلی تو زندگیتون هست با مشاور در تماس باشید. ولی خوشی ها و خوبی های زندگیتونو مقابل پدر و مادرتون، به خصوص اگر مسن هستن، چند برابر بروز بدید. بذارید دلشون خوش باشه و غصه ای نخورن. چون نگران فرزندانشون بودن، سیستم ایمنیشونو ضعیف میکنه.

۱۵- تلفن هایی که یک سره از سمت فامیل و ... بهتون میشه و همه میخوان یا احوالپرسی کنن یا توصیه کنند، گرچه نیتشون خیره،ولی لازم نیست همه رو جواب بدید. چون انرژی و وقت زیادی ازتون میگیره و این زمان رو میتونید کمی استراحت و تجدید قوا برای پرستاری کنید و یا حداقل وقت کنید بنشینید یک‌ دعایی بخونید نماز حاجتی بخونید یا با مریض بشینید حرف بزنید یکم.

نهایتش به هر نفر فقط یک‌بار جواب بدید. بعضیا هستن هر روز چند بار میخوان زنگ بزنن حرف بزنن و هر بار طولانی مدت. جواب تلفن این افراد رو نهایتا دو روز یه بار بدید و اگه دیدید طولانی داره حرف میزنه، خیلی واضح بگید ببخشید باید برم جوشونده بیمار رو بهش بدم.

۱۶- روی بیرونی ماسک میتونه یکی از الوده ترین سطوح باشه. من زیاد دیدم کسانی که وقتی میخوان ماسکشونو در بیارنو مثلا یه چایی بخورن،
    خود ماسک رو میگیرن میکشن پایین زیر گلو.

برای در آوردن ماسک، کش های ماسک که حالا یا پشت گوشتون یا پشت سرتون هستن رو بگیرید و ماسک رو در بیارید.

۱۷- این مدت متوجه شدم خیلیا متوجه مکانیزم انتقال ویروس نشده اند و گمان میکنن چون گفتن دستتونو مرتب ضد عفونی کنید و بشویید، انگار فکر میکنن ویروس از نوک انگشتها وارد یا خارج میشه. این افراد رو من دیدم مثلا ماسکش رو طولانی مدت برمیداره و شروع به حرف زدن با دیگران هم میکنه ولی وقتی میخواد چیزی بخوره دستشو ضدعفونی میکنه.

این رو برای اطرافیانتون کامل توضیح بدید که ویروس از طریق تنفس منتقل میشه. یعنی از نفس فرد ناقل وارد هوا میشه. و یا از تنفس فرد دیکر در اون هوا به بدنش وارد میشه، و یا از ویروس هایی که بعد از تنفس فرد ناقل روی سطوح نشسته و سپس فرد دوم دستش رو به اونها میزنه، و اگر این دست رو به بینی، چشم، دهان و گوشش بزنه، وارد بدنش میشه و دلیل اینکه میگن دستتون و سطوح رو ضدعفونی کنید اینه. ولی مساله اصلی، ماسک برای جلوگیری از وارد شدن ویروس از نفس فرد ناقل به هوا و محیط، و باز هم ماسک برای فرد سالم برای جلوگیری از ورود ویروس به مجاری تنفسی و دهانش هست.

بنابراین ماسک و شستن دستها هر دو با هم لازم هستن و یکی بدون دیگری فایده نداره.

.
    .
    .
    امیدوارم همیشه سلامت و موفق باشید.

2. 12 کاربر از پست مفید Pooh تشکرکرده اند .

admin (شنبه 20 دی 99), gholam1234 (شنبه 20 دی 99), Mvaz (شنبه 20 دی 99), Niagara (دوشنبه 22 دی 99), فرزانه 123 (یکشنبه 21 دی 99), نازنین2010 (جمعه 08 اسفند 99), wisdom (یکشنبه 21 دی 99), zolal (یکشنبه 21 دی 99), افسونگر (پنجشنبه 25 دی 99), الهه زیبایی ها (شنبه 20 دی 99), تبسم آسمانی (شنبه 27 دی 99), سحر بهاری (یکشنبه 21 دی 99)

مدیریت کل سایت

آخرین بازدید
    دوشنبه 27 فروردین 03 [ 00:01]
    سطح
    62
    Level completed: 86%, Points required for next Level: 43
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassRecommendation Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    19

تشکرشده 57 در 31 پست

Array
    این مواردی که شما نوشتید رو مطالعه کردم من این صحبتی که می کنم تجربه خود شخصی هست که کرونا گرفته و تا پای مرگ رفته !! شاید فکر کنید دارم شوخی می کنم و یا بزرگ نمایی می کنم ولی 3 هقته اوج بیماریم بوده و 40 درصد ریه درگیری داشتم

این رو بگم بعد از گرفتن کرونا و بهبودی یه جهش و یه تکون خیلی شدید بهم از نظر روحی و افکاری و زندگی وارد شد که هم خوب و هم بد بوده

3 هفته تمام در اوج بیماری دارای بدن درد ، تب شدید ، سردرد ، لرز ، اسهال ، بی اشتهایی ، افسردگی ، تنگی نفس ، ضعف جسمانی ، خستگی

این بیماری میگرده میگرده ببینه روی چی مشکل داری دقیق دست میگذاری روی همون و از همون ناحیه کارت و میسازه ، برای من زده بود به معده و روده

جالب اینجاس که بگم نه حس بویایی و نه حس چشایم هیچ کدوم از بین نرفته بود ، آزمایش و تست و سی تی اسکن اولیه هم داده بودم نشون نداده بود تا زمانی که سینه ام شروع کرد به خس خس کردن و در سی تی اسکن دوم نشون داد ریه ام درگیر شده !

وقتی دوره اش تمام شد عین کلیدی که زده بودن برای روشن کردنش ، همون رو زدن برای خاموش کردنش و برای من 3 هفته اوج بیماری بوده

بعد از گرفتن بیماری نباید هول کنه ادم و باید خودش و قوی بدونه با اینکه افسردگی شدیدی سراقش میاد و حتی ممکنه به خودکشی هم فکر کنه ادم چیزی که من چند بار بهش دچار شدم
    من برای بدن دردم فقط باید آستامینوفن 500 دو عدد هر 5 ساعت می خوردم این چیزی بود که بهم میساخت
    حتما بعد از فهمیدن علائم به دکتر عفونی مراجعه کنید نه دکتر عمومی و غیره
    اسم دارو هایی که استفاده کردم و نمیارم که مشکلی برای کسی پیش نیاد با خود درمانی باید پزشک نسبت به موقعیت فرد دارو بده
    کسی که توی یه خونه میگیره هرکاری بکنه باز باعث انتقال ویروس میشه پس بهتره زیاد بهش سخت نگیرید چون خونه شرایط کامل قرنطینه رو نداره
    باید در این مدت ذهن و خالی کرد و به چیزی غیر از زندگی گذشته فکر کرد ، بیخیالی بیخیالی
    از مواد و داروهایی که قوای جسمانی رو تقویت میکنه استفاده بشه

فعلا تا اینجا به ذهنم میاد بنویسم اگر چیز جدیدی بود باز میام میگم

امیدوارم همه سالم و سرحال و شاد باشن

4. 11 کاربر از پست مفید admin تشکرکرده اند .

gholam1234 (شنبه 20 دی 99), Mvaz (شنبه 20 دی 99), Niagara (دوشنبه 22 دی 99), Pooh (یکشنبه 21 دی 99), نازنین2010 (جمعه 08 اسفند 99), wisdom (یکشنبه 21 دی 99), zolal (یکشنبه 21 دی 99), افسونگر (پنجشنبه 25 دی 99), الهه زیبایی ها (شنبه 20 دی 99), تبسم آسمانی (شنبه 27 دی 99), سحر بهاری (یکشنبه 21 دی 99)

عضو همراه

آخرین بازدید
    دیروز [ 11:47]
    سطح
    94
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 891
    Overall activity: 54.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassOverdriveVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,685

تشکرشده 2,216 در 904 پست

Array
    خدا به جفتتون خیر بده ...

6. 6 کاربر از پست مفید gholam1234 تشکرکرده اند .

Pooh (یکشنبه 21 دی 99), wisdom (یکشنبه 21 دی 99), افسونگر (پنجشنبه 25 دی 99), الهه زیبایی ها (یکشنبه 21 دی 99), تبسم آسمانی (شنبه 27 دی 99), سحر بهاری (یکشنبه 21 دی 99)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 12 خرداد 02 [ 21:06]
    سطح
    46
    Level completed: 20%, Points required for next Level: 160
    Overall activity: 75.0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    336

تشکرشده 193 در 63 پست

Array
    سلام به دوستان عزیز!
    چه تاپیک‌کاربردی و خیلی لازمی هست‌در این دوران،خیلی ممنون پوی عزیز وادمین عزیز،لطفا دیگران هم‌اگر تجربیاتی دارن به اشتراک‌بگذارند که شاید سبب شفای کسی بشه ،از صمیم قلبم براتون آرزوی سلامتی و سعادت میکنم.

8. 5 کاربر از پست مفید wisdom تشکرکرده اند .

Pooh (یکشنبه 21 دی 99), zolal (یکشنبه 21 دی 99), الهه زیبایی ها (یکشنبه 21 دی 99), تبسم آسمانی (شنبه 27 دی 99), سحر بهاری (یکشنبه 21 دی 99)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دیروز [ 18:11]
    سطح
    88
    Level completed: 51%, Points required for next Level: 249
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience PointsOverdrive
    تشکرها
    1,204

تشکرشده 1,411 در 462 پست

Array
    سلام عزیزان، ان شاالله که همگی سلامت باشید.
    پوه عزیزم، ان شاالله خداوند به شما و خانواده محترم صبر و آرامش عطا کنه. خیلی ممنون از بابت این تاپیک، واقعا لازمه.
    یکی از سوالاتی که من دارم اینه که کسیکه مریض میشه و ماشین شخصی هم نداره چطوری می ره بیمارستان یا مطب؟ آژانس یا تاکسی اینترنتی ها میبرن؟ موضوع بعدی اینکه از یه طرف میگن بهتره برای پیشگیری به مطب ها و درمانگاه ها مراجعه نشه، از اون ور هم میگن باید سریع به پزشک مراجعه کنی.... با این تفاسیر آدم می مونه چیکار کنه . لطفا اگر کسی میدونه راهنمایی کنه. یا مثلا جایی هست که محیطش آلوده نباشه و با خیال راحت تست داد؟
    در مورد ماسک یه نکته ای می خوام بگم، سعی کنید ماسکی استفاده کنید که کامل به صورت فیت باشه، نه اینکه از کنارها باز باشه.
    وقتی وارد خونه میشید بر از برداشتن ماسک علاوه بر دست ها، صورت رو هم با صابون بشویید. به اینکه به کجاها دست زدید که شاید آلوده باشن توجه کنید.
    حتما به تهویه هوا وقتی در داخل ماشین شخص دیگر یا محل های سربسته عمومی هستید اهمیت بدید. الان زمستونه و متاسفانه بعضیا پنجره ها رو میبندن. گفته میشه هر چقدر هم که ماسک بزنید اگر تهویه نباشه بی فایده است.
    راستی کاش دوستانی که تجربه ابتلا دارند بیان در مورد اینکه چطور مبتلا شدن هم بگن. فکر میکنم خیلی میتونه کمک کنه. کسانی که ازسلام دوستان، ان شاالله که همگی سلامت باشید.
    پوه عزیزم، ان شاالله خداوند به شما و خانواده محترم صبر و آرامش عطا کنه. خیلی ممنون از بابت این تاپیک، واقعا لازمه.
    یکی از سوالاتی که من دارم اینه که کسیکه مریض میشه و ماشین شخصی هم نداره چطوری می ره بیمارستان یا مطب؟ آژانس یا تاکسی اینترنتی ها میبرن؟ موضوع بعدی اینکه از یه طرف میگن بهتره برای پیشگیری به مطب ها و درمانگاه ها مراجعه نشه، از اون ور هم میگن باید سریع به پزشک مراجعه کنی.... با این تفاسیر آدم می مونه چیکار کنه . لطفا اگر کسی میدونه راهنمایی کنه. یا مثلا جایی هست که محیطش آلوده نباشه و با خیال راحت تست داد؟
    در مورد ماسک یه نکته ای می خوام بگم، سعی کنید ماسکی استفاده کنید که کامل به صورت فیت باشه، نه اینکه از کنارها باز باشه.
    وقتی وارد خونه میشید بر از برداشتن ماسک علاوه بر دست ها، صورت رو هم با صابون بشویید. به اینکه به کجاها دست زدید که شاید آلوده باشن توجه کنید.
    حتما به تهویه هوا وقتی در داخل ماشین شخص دیگر یا محل های سربسته عمومی هستید اهمیت بدید. الان زمستونه و متاسفانه بعضیا پنجره ها رو میبندن. گفته میشه هر چقدر هم که ماسک بزنید اگر تهویه نباشه بی فایده است.
    راستی کاش دوستانی که تجربه ابتلا دارند بیان در مورد اینکه چطور مبتلا شدن هم بگن. فکر میکنم خیلی میتونه کمک کنه.تا جایی که من تا حالا دیدم و شنیدم مهمونی و دور همی یکی از مهم ترین راه هاست.
    ویرایش توسط zolal : یکشنبه 21 دی 99 در ساعت 15:48

10. 4 کاربر از پست مفید zolal تشکرکرده اند .

Pooh (یکشنبه 21 دی 99), افسونگر (پنجشنبه 25 دی 99), تبسم آسمانی (شنبه 27 دی 99), سحر بهاری (یکشنبه 21 دی 99)

مدیریت کل سایت

آخرین بازدید
    دوشنبه 27 فروردین 03 [ 00:01]
    سطح
    62
    Level completed: 86%, Points required for next Level: 43
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassRecommendation Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    19

تشکرشده 57 در 31 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط zolal نمایش پست ها
    سلام عزیزان، ان شاالله که همگی سلامت باشید.
    راستی کاش دوستانی که تجربه ابتلا دارند بیان در مورد اینکه چطور مبتلا شدن هم بگن. فکر میکنم خیلی میتونه کمک کنه. کسانی که ازسلام دوستان، ان شاالله که همگی سلامت باشید.
    راستی کاش دوستانی که تجربه ابتلا دارند بیان در مورد اینکه چطور مبتلا شدن هم بگن. فکر میکنم خیلی میتونه کمک کنه.تا جایی که من تا حالا دیدم و شنیدم مهمونی و دور همی یکی از مهم ترین راه هاست.
    هیچ مشخص نمی کنه از کجا ادم میگیره
    خود من تمام موارد رو رعایت میکردم منتها نمیدونم چی شد و کجا شد که گرفتم
    البته شغل هم میتونه عامل اصلی باشه ، مثلا راننده تاکسی ها و اتوبوس ها و کارمندان بانک و اینجور افرادی که با مردم زیاد در ارتباط هستن درصد بیشتری در خطر هستن منتها اینکه بگیم دقیق از کجا و چه شخصی و چجوری گرفتیم نمیشه گفت چون این بیماری دوره ای داره که بعد از مبتلا شدن بهش خودش رو نشون میده و زمانش قابل تشخیص نیست

12. 3 کاربر از پست مفید admin تشکرکرده اند .

Pooh (یکشنبه 21 دی 99), zolal (یکشنبه 28 دی 99), تبسم آسمانی (شنبه 27 دی 99)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 30 آبان 00 [ 09:13]
    سطح
    47
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 111
    دستاوردها:
    1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    270

تشکرشده 423 در 177 پست

Array
    در مورد بیماریها بخصوص بیماری ویروسی کرونا یه مدتی مطالعه داشتم . به این نتیجه رسیدم که باید سیستم ایمنی بدن را قوی کنیم .
    ویتامین های C - A- D - E - zinc سیستم ایمنی بدن ما را قوی می کنه .در واقع این ویتامین ها مهمات و اسلحه ها هستند برای کمک به سلول ها، برای نابودی ویروس ها.
    می تونیم آزمایش خون بدیم و استاندارد اونها را پیدا کنیم با کمک پزشک - سعی کنیم از منابع غذایی طبیعی و یا در صورت نیاز از مکمل های آن استفاده کنیم ( مخصوصا مکمل ویتامین D که در داروخانه ها هست - شاید اکثر ما ویتامین D پایینی داشته باشیم . ) - همچنین کنترل وزن و عادات درست سبک زندگی و تغذیه ، کمک خوبی به سیستم ایمنی بدن ما میکنه .
    اگه بیماری زمینه ای داریم سعی کنیم علاوه بر موارد بالا ،بیماری خودمون را کنترل و مراقبت کنیم .
    ویرایش توسط Niagara : دوشنبه 22 دی 99 در ساعت 14:58

14. 4 کاربر از پست مفید Niagara تشکرکرده اند .

Pooh (پنجشنبه 25 دی 99), zolal (یکشنبه 28 دی 99), افسونگر (پنجشنبه 25 دی 99), تبسم آسمانی (شنبه 27 دی 99)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 10 دی 02 [ 10:23]
    سطح
    94
    Level completed: 75%, Points required for next Level: 259
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocialVeteranOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    3,682

تشکرشده 4,954 در 1,249 پست

Array
    سلام
    من هم خواستم موردی رو اضافه کنم
    خوردن مایعات فراوان برای بیماران کرونایی اهمیت زیادی داره. باید تند و تند مایعات بخورن و دفع کنن تا ویروس از بدن خارج بشه
    اگر بیماری دارید که نمی تونه مایعات بخوره و معده اش قبول نمی کنه حتما حتما براش سرم بزنید. تا زمانی که نمی تونه مایعات بخوره باید سرم بزنه. مرگ و میر در بیمارانی که مصرف مایعات ندارند بیشتر هست.
    البته نمی دونم چرا تعدادی از پزشکان علاقه ای به نوشتن سرم ندارن . واقعیتش خواهر خودم کرونا گرفته بود. به پزشک هم مراجعه کرده بود ولی سرم تجویز نکرده بود. گفته بود بعد از سیتی اسکن ببینم چی باید بدم.

بعدشم دارو داده بود و خواهر من همچنان حالش بد بود. رفت پیش یه پزشک دیگه. بهش گفتم این دفعه اگه دکتر سرم داد که داد اگرم نداد خودت از داروخونه بگیر بزن. البته پزشک دوم دو تا سرم و دو تا آمپول برای داخل سرم برای دو روز نوشته بود. خواهرم می گفت بعد استفاده اش انگار از آسمانها اومدم روی زمین و از اون وضعیت خیلی خیلی بد تا حدی خارج شدم.

16. 5 کاربر از پست مفید فکور تشکرکرده اند .

Niagara (شنبه 27 دی 99), Pooh (پنجشنبه 25 دی 99), zolal (یکشنبه 28 دی 99), افسونگر (پنجشنبه 25 دی 99), تبسم آسمانی (شنبه 27 دی 99)

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 25 اردیبهشت 01 [ 00:01]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    3,893

تشکرشده 3,095 در 1,314 پست

Array
    سلام.
    خانم زلال عزیز،
    در مورد سوال اولتون اطلاعی ندارم.
    ولی در مورد سوال دومتون، اگر علایم کسی شروع شد، بهتره تمام مراقبت ها و رسیدگی های لازم رو انجام بده و تست هم بده. اما مراجعه به پزشک اگر تب بیشتر از سه روز طول کشید الزامی است. اگر تب در طی سه روز روندی کاهشی داشت و از بین رفت، با ادامه ی مراقبت های خانگی و انجام توصیه ها انشالله با درصد بالایی بهبودی حاصل خواهد شد.

تا جایی که من متوجه شدم، در هر شهرستان مرکز یا مراکز دولتی مشخصی تعیین شده برای انجام تست رایگان کرونا. در این مراکز پزشک هم وجود داره و بخش مشاوره هم داره. در بخش مشاوره وجود و عدم وجود علایم، شدتش، مدتش، اینکه با بیماری در ارتباط نزدیک بوده اید یا نه، بیماری زمینه ای دارید یا نه و .... بررسی میشه و بعد ارجاع میدن به پزشک مرکز برای اینکه دستور تست رو بده و بعد تست میگیرن. و ۴۸ الی ۷۲ ساعت بعدش جواب تستتون به شماره موبایلی که ازتون گرفته اند پیامک میشه.

همینطور اسامی کسانی که برای تست مراجعه کرده اند، مطابق با ادرسشون، به نزدیکترین مرکز بهداشت به ادرسشون، گزارش میشه و خود مرکز بهداشت تماس میگیره هر روز و حال شخص رو پیگیری میکنه. همینطور خودشون حضورا برای کنترل فشار، اکسیژن و قند خون به منزل مراجعه میکنند.

باز هم تاکید میکنم حتما با پزشک در مورد اینکه اسپرین میتونید مصرف کنید یا نه مشورت کنید.

اما اینکه میگن مراجعه به مطب و درمانگاه ها نکنید، منظور اینه که اگر خدایی نکرده دیدید علایم دارید، نرید مطب و درمانگاه. بلکه برید مراکز تست. و تا زمان ۴۸ تا ۷۲ ساعتی که جواب تست میخواد بیاد، مراقبت های لازم از لحاظ تغذیه و تقویت و تهویه و ضدعفونی و ... رو انجام بدید. و مراجعه به مطب رو فقط در صورتی داشته باشید که تب و علایم طی سه روز روند کاهشی پیدا نکرده باشن. و البته همونطور که جناب ادمین فرمودن، به پزشک عفونی مراجعه کنید. نه مثلا پزشک عمومی یا ....

تستی که مراکز دولتی میگیرن، برای هر کد ملی فقط یکبار pcr انجام میدن و البته رایگان. دقت تست pcr که هم از بینی و هم از گلو انجام میشه (هر دو با هم) هفتاد درصده. یعنی تا هفتاد درصد جواب تست درسته.
    یک نوع تست سریعتر هم هست که خودشون بهش میگن rapid. در این تست فقط از بینی نمونه برداری میشه و نیم ساعته جواب میدن. ولی دقتش 50 درصده.

اگر در سطح شهرستانتون چند مرکز دولتی برای تست دادن مشخص شده، ترجیحا مرکزی رو انتخاب کنید که بخش نمونه گیریش فضای سربسته نباشه. مثلا بخش نمونه گیری اش در تراس یا حیاط آزمایشگاه و محیطی سرباز باشه.

در مراجعه به این مراکز موکدا ماسک n95 بزنید و بعدش هم اصلا لباسهاتونو داخل خونه نبرید و حتما تا رسیدید خونه دوش بگیرید. لطفا چشم هاتونو موقع شستن سرتون تا موقعی که کف شامپو کامل بره، ببندید.

از طرفی مراکز خصوصی که تست بگیرن هم در سطح هر استان وجود داره. تست در این مراکز رایگان نیست و محدودیت یک بار نداره. هزینه اش رو من از حدود 350 شنیدم تا 500.

.
    .
    مواد غذایی مفید رو هم حتما همه میدونید. ولی بعدا می‌نویسم. دوستان هم اگر موردی به ذهنشون میرسه بنویسن. ممنون

18. 4 کاربر از پست مفید Pooh تشکرکرده اند .

Niagara (شنبه 27 دی 99), zolal (یکشنبه 28 دی 99), افسونگر (شنبه 27 دی 99), تبسم آسمانی (شنبه 27 دی 99)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 30 آبان 00 [ 09:13]
    سطح
    47
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 111
    دستاوردها:
    1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    270

تشکرشده 423 در 177 پست

Array
    چیزی که تو اطرافیانم دیدم اینکه به هیچ عنوان خود درمانی نکنین . اینکه میگن بریم بیمارستان بدتر کرونا می گیریم اشتباه هست - متاسفانه خیلی از مشکلات اینکه افراد دیر اقدام می کنند و دیگه ریه کاملا درگیر شده و کار سخت میشه .
    حتما علائم اولیه را داشتید مثلا حس بویایی یا تنگی نفس با شدت های مختلف - درد قفسه سینه ، حتمی مراجعه کنین.
    ویرایش توسط Niagara : شنبه 02 اسفند 99 در ساعت 19:00

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)