به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 35
    عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 25 اردیبهشت 01 [ 00:01]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    3,893

تشکرشده 3,095 در 1,314 پست

Array
    سلام.
    امیدوارم حال همگی خوب باشه.

یه سوال داشتم. آیا بعد از ابتلا به کرونا و خوب شدن، عوارض خاصی دیده اید؟
    مثلا بالا موندن قند خون، نوسان فشار، ریزش مو، سر دردهای مداوم و ....

آیا از نزدیکان شما کسی بوده که کرونا گرفته باشه و خوب شده باشه، ولی بعدش مثلا سردردهای شدید مداوم پیدا کرده باشه؟

اگر بله، برای رفع سردرد ، یا سایر عوارض چه اقداماتی انجام دادید که موثر بوده؟
    .
    .
    .
    دوستان من باز هم تاکید و توصیه میکنم که اگر کسی مبتلا شد و پزشک مصرف آسپرین رو براش مجاز میدونه، حتما روزی یک آسپرین رو مصرف کنه. زبادی هم نه. به اندازه همون دُز که دکتر مجاز میدونه‌.

.
    .
    .
    علاوه بر توصیه های قبلی در زمینه ضدعفونی و ماسک و فاصله اجتماعی و عدم تجمع و نوع تغذیه و ....، توصیه دیگه بخور دادنه. چه افراد مبتلا چه سالم. سالم ها هم حداقل روزی یه بار بخور گرم بدید.
    .
    .
    .
    ویرایش توسط Pooh : یکشنبه 03 اسفند 99 در ساعت 16:43

2. 2 کاربر از پست مفید Pooh تشکرکرده اند .

zolal (جمعه 08 اسفند 99), باغبان (جمعه 15 اسفند 99)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,670

تشکرشده 36,010 در 7,405 پست

Array
    سلام

ابتذا تشکر از پو عزیز بخاطر این تاپیک کاربردی

در جواب سئوالت در مورد عوارض .... بنا به گزارشات ، عوارض مختلف را افراد دچار شده اند و در کسانی که درگیری ریه بطور شدید داشته اند ریه ها حساس میشه و گاه عوارض نشان می دهد و یا اگر بخشی فیبرزه شده باشد متخصصین میگویند همانطور باقی خواهد ماند و گاهی دچار عوارضی مثل شیمیایی ها می شوند

خود من با اینکه خفیف گرفتم اما بعد از یک هفته از پایان قرنطینه سه هفته ای یعنی در هفته پنجم خواب رفتگی اعضا را تجربه کردم و چون غیر عادی بود و بررسیها علل احتمالی را رد کرد گفتند عوارض کروناست که سیستم عصب را تحریک پذیر کرده و البته به مرور کمتر و کمتر شده و الان بطوز خفبف گاهی پیش میاد....

و اما تجربه :

تقویت سیستم ایمنی بسیارا مهم است چه برای پیشگیری چه درمان

رژیم غذایی مناسب برای تقویت سیستم ایمنی و ممانعت از ابتلا و حتی برای درمان مهم است .

این ویروس چربی دوست است پس مصرف چربی و شیرینی جات را کمتر کنید و در دوران ابتلا اصلا نخورید.

من از نوع سوزش گلو و بینی چون با مدل سرما خوردگیم متفاوت بود متوجه شدم ( خشک و آزار دهنده ) و تا متوجه شدم مهمترین کاری که کردم طی دوروز اول بخور مکرر جوش شیرین بود و استنشاق آب و نمک دریا ( آبش از ولرم کمی داغتر ) در بینی و گلو بود تا به ریه سرایت نکند و بهره گیری از ویتامین د و ث جوشان و استامینوفن

زیر نظر پزشک حاذق که مسلط به طب سنتی و ایرانی و اسلامی هم به صورت غیر حضوری قرار گرفتم و تجویزهایشان از تغذیه تا داروهای طب سنتی را در پیش گرفتم.... از جمله استفاده از ترکیب مصطکی و هلیله سیاه با عسل .... که قبلا هم برای پیشگیری و تقویت ایمنی استفاده می کردیم ....

طول مدت درگیری یک هفته بود بدون بدن درد و تب و .... فقط دوسه شب سردرد و دو روز اول سوزش گلو و بینی و دو روز هم قطع بویایی و دو روز کمی با نوسان کم آوردن نفس که مشخص شد بیشتر بخاطر وضعیت معده هست چون ریه درگیر نشده بود الحمدلله

من و برادرم با فاصله نزدیک یک هفته علائممون بروز کرد و ایشون هم خفیف بود و فکر کردیم که شاید ویروس ضعیف نصیبمون شده اما خانم برادرم که بعد از سه هفته علائمش بروز کرد خیلی شدید شد و هنوز هم بویائیش کامل بر نگشته با وجود گذر دوماه ....

معلوم شد ویروس ضعیف نبود و علت خفیف بروز کردن در بدن ما هم به سیستم ایمنی بر می گردد ( چون از اومدن کرونا به بعد از نظر تغذیه و دیگر برنامه های پیشگیرانه برنامه ریزی داشتیم و مراقبت اما خانم برادر اهلش نبود و ضعف ایمنی هم داشت ) و گذشته از آن ژنتیک افراد هم در برخورد با ویروس متفاوت عمل می کند و برای همین هم درگیری این ویروس طول کشیده چون هم متعدد جهش داشته هم از فردی به فردی و شهری به شهری و کشوری به کشوری متفاوت عمل می کند .....

باز هم میگم که سیستم ایمنی قوی و برنامه های پیش گیرانه طب سنتی بسیار مفید است من هرکس که از این روند بهره برده را دیده ام یا نگرفته یا ضعیف بوده و درگیری شدید نداشته و بهبودی سریعتر هم داشته

خدا به همه سلامتی عنایت کند و ان شاء الله زودتر شر این ویروس از سر مردم جهان دفع شود .

و البته از زاویه مثبت اثرات این ویروس هم حرفها برای گفتن دارم که در فرصت مقتضی ان شاء الله که بتوانم بازگو کنم

4. 6 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

gholam1234 (جمعه 08 اسفند 99), نازنین2010 (جمعه 08 اسفند 99), zolal (جمعه 08 اسفند 99), افسونگر (جمعه 08 اسفند 99), باغبان (دوشنبه 18 اسفند 99), سحر بهاری (جمعه 08 اسفند 99)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 24 آذر 00 [ 21:47]
    سطح
    72
    Level completed: 35%, Points required for next Level: 262
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    662

تشکرشده 635 در 275 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشته مهربان نمایش پست ها

من از نوع سوزش گلو و بینی چون با مدل سرما خوردگیم متفاوت بود متوجه شدم ( خشک و آزار دهنده ) و تا متوجه شدم مهمترین کاری که کردم طی دوروز اول بخور مکرر جوش شیرین بود و استنشاق آب و
    نمک دریا ( آبش از ولرم کمی داغتر ) در بینی و گلو بود تا به ریه سرایت نکند و بهره گیری از ویتامین د و ث جوشان و استامینوفن

ممنون از شما و همه عزیزانی که تجربه های خودشون را همگانی میکنند

تجربه ای در این مورد ندارم و ارزو میکنم همه سالم باشند

افراد سالم اگه هر روز بینی و گلو را با سرم نمکی یا آب نمک معمولی سشتشو دهند قطعا خیلی کمک دهنده است.(لازم نیست شور باشد ، یه قاشق چای خوری نمک تصویه شده در یک لیتر آب )
    قبل از کرونا تو فصل سرد من و خانوادم هر روز با آب نمک استنشاق میکردیم و دیگه سرما خوردگی نداشتیم.

نمک دریا یه نمک استاندارد نیست و نمیدونم چرا طب سنتی اصرا به مصرف این نمک داره ؟؟؟؟!!!!!!!!!

این نمک چون از دریا تهیه میشه انواع فلزات سمی و مضر برا سلامتی را داره .

لطفا نمک تصویه شده تهیه کنید و استفاده کنید. نمک یددار تصویه شده یه استاندارد جهانی است.

یکی از تست های شناسایی ید اینه که بعد از اضافه کردن شناساگر به محیطی که ید وجود داره رنگ بنفش ظاهر میشه . این آزمایش یه زمانی تو کتاب شیمی دبیرستان بود الان نمیدونم هست یا حذف شده ( توضیح اون فیلم حقه بازی که میگفت نمک زندگی ....)
    خدایا کمکم کن تا ایمان، نام و نان برایم نیاورد

6. 2 کاربر از پست مفید نازنین2010 تشکرکرده اند .

zolal (جمعه 08 اسفند 99), سحر بهاری (جمعه 08 اسفند 99)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    شنبه 14 بهمن 02 [ 11:21]
    سطح
    98
    Level completed: 9%, Points required for next Level: 918
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    OverdriveVeteranTagger Second Class25000 Experience Points
    تشکرها
    1,379

تشکرشده 2,636 در 1,206 پست

Array
    سلام

در رابطه با موردی که خانم فرشته مهربان اشاره کردن و پوه درباره سردرد پرسید تعدادی از بیماران کووید ۱۹ پس از بهبود از بیماری علامت نورولوژیک ( مرتبط با مغز و اعصاب ) رو گزارش میکنن که شایع‌ترین این علایم شامل؛

* سردرد
    * گیجی
    * ضعیف شدن عضلات
    * کاهش حس بویایی و چشایی برای مدت طولانی
    * آسیب های عصبی

هست که این علایم طول کشیده عصبی اکثرا با گذشت زمان بهبود پیدا میکنن و لازم هست زیر نظر پزشک باشین.

توصیه؛
    بعضیا میگن با وجود رعایت بازم درگیر میشن ، علتش چیه؟

۱. انتقال ویروس بعد از بهبودی شخص بیمار امکان پذیره.
    افرادی هستن در ظاهر حال خوبی دارن، اما ناقل ویروسن. این هم به شدت درگیری بدنشون بستگی داره و هم اینکه تا چند روز پس از بهبودی میتونن ناقل باشن!
    پس اگر شخصی رو دیدین که حالش خوبه، اشتباه نکنین ایشون قدرت داره افراد اطرافش رو درگیر کنه.

۲. ماسک خوبه ولی کافی نیست!
    این ویروس میتونه از طریق چشم درگیری ایجاد کنه، چون مخاط چشم یکی از راههای ورود ویروس به بدن هست. پس عینک یا شیلد استفاده کنین.

۳. خریدهای بیرون، مهمون شدن کرونا تو خونه
    یکی از راههای انتقال همین هست که خیلی ها متوجهش نیستن. هر چیزی که میخرین حتما بسته بندی داشته باشه، از قبل سفره پهن کنین، ظروفی قرار بدین و بسته بندی خریدهای خودتون رو با قیچی باز کنین و اونها رو داخل ظروف یا روی سفره خالی کنین. نایلون ها رو جمع کرده و بسرعت وارد سطل آشغال کنین، سپس دستهاتونو قیچی و شیرآلات رو بشورین و بعد اون اقلام رو استفاده کنین.

۴. ضدعفونی کردن برخی نقاط پر خطر
    مثل شیرآلات، فشاری مایع دستشویی و ظرفشویی، دستگیره درب منزل یا احیانا اتاق ها و توالت و حمام، ماشین، گوشی، کلید

۵. غذاهای بیرون، نان، میوه و سبزی و ...
    توصیه میکنم غذای بیرون و مواد غذایی فله ای رو استفاده نکنین، نان رو قبل از استفاده حتما گرم کنین، بقدری که داغ بشه و داغی اون رو حس کنین. میوه و سبزی و .. رو حتما ضدعفونی کنین.

۶. توجه به ماندگاری ویروس روی سطوح مختلف
    این ویروس روی سطوح مختلف ماندگاری متفاوتی داره، مثلا همین لباس تن شما میتونه آلوده بشه و شما باید احتیاط کنین. پس بهترین راه اینه دست نزنین و بعد از گذشت زمان مقرر استفاده کنین.

۷. ماسک انتقال دهنده!
    من ویروس کرونا رو روی ماسک دیدم و اصلا شوخی بردار نیست و میتونه براحتی آلودگی ایجاد کنه.
    ماسک رو زیر چونه با روی چشمتون نکشین هر دو غلط و خطرناکه، ماسک رو در نیارین و مجدد به صورت بزنین.
    ماسکهاتونم داخل نایلون بذارین و داخل سطل های درب دار بندازین.

۸. توجه به پوست بدنتون مهمه
    کرونا روی پوست چند ساعتی ماندگار داره، دستاتونو ضد عفونی کنین، موضعی که فکر میکنین کثیف شده رو ضد عفونی کنین. بعد از ورود به منزل اول دستتون و شیر آلات رو بشورین و بعدش دست و صورتتون رو با انواع شوینده ها که در بازار هست میتونین بشورین.

تذکر مهم ؛
    ۱. مصرف آسپرین تنها در صورت تأیید پزشک امکان پذیر هست، از مصرف خودسرانه جدا خودداری کنین.
    ۲. نمک دریا مورد تأیید بهداشت نیست، مگر اینکه مجوز تولید و پروانه ساخت از وزارت بهداشت داشته باشه... در غیر اینصورت بدلیل عوارض نامطلوبی که در درون بدن داره توصیه نمیشه ، چون ممکن هست سبب مسمومیت افراد بشه.

8. 2 کاربر از پست مفید سحر بهاری تشکرکرده اند .

فرزانه 123 (دوشنبه 18 اسفند 99), zolal (جمعه 08 اسفند 99)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دیروز [ 16:08]
    سطح
    88
    Level completed: 39%, Points required for next Level: 308
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience PointsOverdrive
    تشکرها
    1,199

تشکرشده 1,407 در 461 پست

Array
    سلام به همه دوستان.

یه سوال دارم از خانم فرشته مهربان. ببخشید میشه بگید با وجود اینکه رعایت می کردید چطور شد مبتلا شدید؟ تجربیات کسانی که می شناسید و مبتلا شدن چطور؟ اونها چطور گرفتن ؟ فکر میکنم اینکه بدونیم افراد چطور میگیرن خیلی میتونه کمک کننده باشه.
    سحر جان اینکه گفتی از چشم سرایت میکنه، خیلی ترسناکه. چون شیلد و عینک هم بهرحال اطرافشون بازه اگر ویروس توی هوا باشه.
    من فکر میکنم تهویه هوا خیلی فاکتور مهمیه. استنشاق آب نمک هم توصیه میکنم.
    یه نکته ای بگم: الان دارن میگن دو تا ماسک بزنین، یه ماسک سه لایه جراحی زیر و یه ماسک پارچه ای رو. طوری که درزی روی صورت باز نباشه. حالا چقدر موثر باشه نمیدونم اما فکر میکنم علت اینکه علی رغم ماسک زدن کسی مبتلا شده، اینه که اطراف ماسک های جراحی عملا روی صورت بازه.

به نور نگاه کن ! سایه ها پشت سرت خواهند بود.
    ویرایش توسط zolal : جمعه 08 اسفند 99 در ساعت 19:41

10. کاربر روبرو از پست مفید zolal تشکرکرده است .

سحر بهاری (شنبه 09 اسفند 99)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,670

Array
    برادر من در آزمایشگاه پاتولوژی کار میکنه و.... برای انجام کاری منزل ما اومد و لحظاتی در تماس نزدیک قرار گرفتیم ... من همون لحظه حس کردم ممکنه کرونایی باشه و به منم سرایت بشه.... گویا حسم درست بود و سه روز بعد بروز کرد ....بعد در خودش بروز کرد و تستش مثبت شد ... من تست ندادم اما از علائم مطمئن بودم.... در خانمش بعد از ۲۸ روز بروز بروز یافت و خیلی شدید بود....

چون هم من هم برادرم از تقویت کننده های گیاهی و سنتی ایمنی بدن استفاده میکنیم در کل و سالهاست و برنامه تغذیه هم سالهاست در مسیر سالم سازی قرار گرفته و..... فکر کنم به این دلیل شدت نداشت و حتی طول زمانش هم زیاد نبود ....

دقت کنید همین یکی دوروز پیش در برنامه تلویزیونی اعلام کردند از سطوح یک درصد امکان انتقال هست و اونم با شستشوی دست منتفیه و بیشتر از طریق تنفس با تماس نزدیک و در فضای محدود بدون تهویه انتقال صورت میگیرد برای همین پیک سوم معروف شد به ابتلای خوشه ای بخاطر دور همیها و مسافرتها.... دور اول خوب کنترل شد چون مردم رفت و آمد نداشتند و مسافرت ایام نوروز قطع شد و.... که اگر همراه با تعطیلیها تا پایان اردیبهشت ادامه میافت، چرخه انتقال تا حد بالایی قطع میشد و....

در خصوص نمک دریا تبلیغات سوء زیاد میشه.... من به شخصه تحت نظر یک پزشک تنظیم برنامه غذایی دارم یک پزشک حاذق که بر طب سنتی و ایرانی و اسلامی هم مسلط است و اساسا محقق است و در این مدت بسیار هم گفتگو داشتیم ضمن اینکه هرنوع اطلاعات و توصیه ها به اسم طب سنتی که منتشر در رسانه ها میشود را با ایشان در میان گذاشته و جویای نظر میشوم....

ایشان نظر بر استفاده از ماسک نمک سنگ دارد که علاوه بر محافظت آرسنیک آن ضد عفونت ریه را از بین می برد اگر خواستید طرز تهیه آنرا خواهم گفت....
    در یکی از کشورهایی که معذرم نام ببرم ... اتاقکهای سنگ نمک دارند که بیماران با عفونت شدید ریه را در آن بستری میکنند که استنشاق هوای آن ریه را بهبود می دهد....

برای استریل هوای اتاق وقتی من بیمار بودم تجویز ایشان این بود... دوقاشق عرق آویشن با یک قاشق گلاب و هفت قطره منتول داخل سینی استیل کوچک ریخته شود و روی رادیاتور قرار داده شود که هوای اتاق را استریل کند.... ررای کسانی که بخاری دارند یک قابلمه آب جوش روی بخاری قرار داده و سینی را درب آن بگذارید .... من نهایتا از عصاره ای که ته سینی در آخر جمع شده بود یک عطر خوشبو تهیه کردم....

ایشون هیچ داروی شیمیایی غیر از استامینوفن برای وقت درد و ویتامینهایی که گفتم تجویز نکرد.... البته قطره نازوفرین را برای استفاده در بینی هم تجویز کرد که همون دوروز اول استفاده شد... همچنین یک شب که سردردم با استامینوفن هم قطع نمیشد تجویز بوییدن پماد ویکس داشتند و گفتند اگر تا سه روز قطع نشد قرص خاصی را خواهند گفت که تهیه کنم که الحمدلله قطع شد و نیاز نشد.

پس اطلاعاتی که می دهم سرخود نیست.

ایشان در شستشوی بینی تاکید بر استفاده از آب تصفیه شده یا سرم نمکی نه دهم درصد(سرم شستشو ) دارند آنهم به این صورت که ست سرم هم تهیه و سرم آویزان باشد و به حالت راست قامت ایستاده و سر ست را داخل یک بینی قرار داده و بینی دیگر را بگیرید و استنشاق کرده و سرم را از داخل دهان بیرون بریزید.... کلا اینکار برای شستشوی سینوسها هر از گاهی و وقت سرما خوردگی یا کرونا تا بهبودی توصیه میشه.... آب شیر را بدلیل وجود کلر در آن برای اینکار مضر می دانند .... چه برای قرقره در گلو چه شستشوی بینی....برای حذف کلر هم میشود از قاشق نقره استفاده کرد به این صورت که لیوان آب را سه دقیقه با قاشق نقره هم بزنید و ۷ دقیقه هم بماند بعد استفاده کنید .

و دستورات غذایی که دادند.

برای تقویت ایمنی سعی کنید هر روز صبح یک قاشق چایی خوری زردچوبه داخل یک لیوان آب ولرم با یک قاشق مربا خوری عسل مخلوط کرده و بخورید....

12. 4 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

نازنین2010 (شنبه 09 اسفند 99), zolal (چهارشنبه 13 اسفند 99), افسونگر (دوشنبه 11 اسفند 99), سحر بهاری (شنبه 09 اسفند 99)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    شنبه 14 بهمن 02 [ 11:21]
    سطح
    98
    Level completed: 9%, Points required for next Level: 918
    دستاوردها:
    OverdriveVeteranTagger Second Class25000 Experience Points
    تشکرها
    1,379

تشکرشده 2,636 در 1,206 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط zolal نمایش پست ها
    سحر جان اینکه گفتی از چشم سرایت میکنه، خیلی ترسناکه. چون شیلد و عینک هم بهرحال اطرافشون بازه اگر ویروس توی هوا باشه.
    من فکر میکنم تهویه هوا خیلی فاکتور مهمیه. استنشاق آب نمک هم توصیه میکنم.
    یه نکته ای بگم: الان دارن میگن دو تا ماسک بزنین، یه ماسک سه لایه جراحی زیر و یه ماسک پارچه ای رو. طوری که درزی روی صورت باز نباشه. حالا چقدر موثر باشه نمیدونم اما فکر میکنم علت اینکه علی رغم ماسک زدن کسی مبتلا شده، اینه که اطراف ماسک های جراحی عملا روی صورت بازه.
    خانم زلال تنها راه این هست که از حضور در محیط های بسته، کوچک، بدون تهویه و شلوغ مخصوصا جایی که احتمال حضور بیمار کرونایی میدیم خودداری کنیم. ضمن اینکه فاصله ی لازم فرد به فرد رو در نظر بگیریم.
    استفاده از ماسک شیلدار دار میتونه مفید باشه. چون علاوه بر اون کارایی خودش، میتونه مانع از لمس صورت بوسیله دست ها بشه.
    دوستان گرامی ؛

لطفا، انجمن آموزش استفاده از تالار همدردی را مطالعه بفرمایید.

14. کاربر روبرو از پست مفید سحر بهاری تشکرکرده است .

zolal (چهارشنبه 13 اسفند 99)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    88
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,199

تشکرشده 1,407 در 461 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشته مهربان نمایش پست ها
    برادر من در آزمایشگاه پاتولوژی کار میکنه و.... برای انجام کاری منزل ما اومد و لحظاتی در تماس نزدیک قرار گرفتیم ... من همون لحظه حس کردم ممکنه کرونایی باشه و به منم سرایت بشه.... گویا حسم درست بود و سه روز بعد بروز کرد ....بعد در خودش بروز کرد و تستش مثبت شد ... من تست ندادم اما از علائم مطمئن بودم.... در خانمش بعد از ۲۸ روز بروز بروز یافت و خیلی شدید بود....

چون هم من هم برادرم از تقویت کننده های گیاهی و سنتی ایمنی بدن استفاده میکنیم در کل و سالهاست و برنامه تغذیه هم سالهاست در مسیر سالم سازی قرار گرفته و..... فکر کنم به این دلیل شدت نداشت و حتی طول زمانش هم زیاد نبود ....

دقت کنید همین یکی دوروز پیش در برنامه تلویزیونی اعلام کردند از سطوح یک درصد امکان انتقال هست و اونم با شستشوی دست منتفیه و بیشتر از طریق تنفس با تماس نزدیک و در فضای محدود بدون تهویه انتقال صورت میگیرد برای همین پیک سوم معروف شد به ابتلای خوشه ای بخاطر دور همیها و مسافرتها.... دور اول خوب کنترل شد چون مردم رفت و آمد نداشتند و مسافرت ایام نوروز قطع شد و.... که اگر همراه با تعطیلیها تا پایان اردیبهشت ادامه میافت، چرخه انتقال تا حد بالایی قطع میشد و....

در خصوص نمک دریا تبلیغات سوء زیاد میشه.... من به شخصه تحت نظر یک پزشک تنظیم برنامه غذایی دارم یک پزشک حاذق که بر طب سنتی و ایرانی و اسلامی هم مسلط است و اساسا محقق است و در این مدت بسیار هم گفتگو داشتیم ضمن اینکه هرنوع اطلاعات و توصیه ها به اسم طب سنتی که منتشر در رسانه ها میشود را با ایشان در میان گذاشته و جویای نظر میشوم....

ایشان نظر بر استفاده از ماسک نمک سنگ دارد که علاوه بر محافظت آرسنیک آن ضد عفونت ریه را از بین می برد اگر خواستید طرز تهیه آنرا خواهم گفت....
    در یکی از کشورهایی که معذرم نام ببرم ... اتاقکهای سنگ نمک دارند که بیماران با عفونت شدید ریه را در آن بستری میکنند که استنشاق هوای آن ریه را بهبود می دهد....

برای استریل هوای اتاق وقتی من بیمار بودم تجویز ایشان این بود... دوقاشق عرق آویشن با یک قاشق گلاب و هفت قطره منتول داخل سینی استیل کوچک ریخته شود و روی رادیاتور قرار داده شود که هوای اتاق را استریل کند.... ررای کسانی که بخاری دارند یک قابلمه آب جوش روی بخاری قرار داده و سینی را درب آن بگذارید .... من نهایتا از عصاره ای که ته سینی در آخر جمع شده بود یک عطر خوشبو تهیه کردم....

ایشون هیچ داروی شیمیایی غیر از استامینوفن برای وقت درد و ویتامینهایی که گفتم تجویز نکرد.... البته قطره نازوفرین را برای استفاده در بینی هم تجویز کرد که همون دوروز اول استفاده شد... همچنین یک شب که سردردم با استامینوفن هم قطع نمیشد تجویز بوییدن پماد ویکس داشتند و گفتند اگر تا سه روز قطع نشد قرص خاصی را خواهند گفت که تهیه کنم که الحمدلله قطع شد و نیاز نشد.

پس اطلاعاتی که می دهم سرخود نیست.

ایشان در شستشوی بینی تاکید بر استفاده از آب تصفیه شده یا سرم نمکی نه دهم درصد(سرم شستشو ) دارند آنهم به این صورت که ست سرم هم تهیه و سرم آویزان باشد و به حالت راست قامت ایستاده و سر ست را داخل یک بینی قرار داده و بینی دیگر را بگیرید و استنشاق کرده و سرم را از داخل دهان بیرون بریزید.... کلا اینکار برای شستشوی سینوسها هر از گاهی و وقت سرما خوردگی یا کرونا تا بهبودی توصیه میشه.... آب شیر را بدلیل وجود کلر در آن برای اینکار مضر می دانند .... چه برای قرقره در گلو چه شستشوی بینی....برای حذف کلر هم میشود از قاشق نقره استفاده کرد به این صورت که لیوان آب را سه دقیقه با قاشق نقره هم بزنید و ۷ دقیقه هم بماند بعد استفاده کنید .

و دستورات غذایی که دادند.

برای تقویت ایمنی سعی کنید هر روز صبح یک قاشق چایی خوری زردچوبه داخل یک لیوان آب ولرم با یک قاشق مربا خوری عسل مخلوط کرده و بخورید....
    ممنون چقدر توضیحاتتون کامل و مفید بود. چقدر خوب که از نظر تغذیه هوای سیستم دفاعی بدنتون رو داشتید.
    داروی امام کاظم هم از مواردیه که خیلی ازش تعریف میشه برای پیشگیری و تقویت سیستم ایمنی بدن.

امیدوارم امسال مردم رعایت کنن و مسافرت و مهمونی نرن. پارسال این موقع تعداد مبتلایان خیلی کم بود و با اینحال رفت و آمد ها کنترل و کم شد. اما امسال که ارقام اینقدر بالاست، انگار مردم براشون عادی شده... بعضیها که همچنان رویین تن هستن و اصلا کرونا نمیگیرن. بازار تهران و مترو که نشون میده اصلا کرونا نداریم. خداوند عقل سلیم عطا کنه بهمون.

بهرحال خدا همه مون رو از دست یکدیگر حفظ کنه. الهی آمین.

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط سحر بهاری نمایش پست ها

خانم زلال تنها راه این هست که از حضور در محیط های بسته، کوچک، بدون تهویه و شلوغ مخصوصا جایی که احتمال حضور بیمار کرونایی میدیم خودداری کنیم. ضمن اینکه فاصله ی لازم فرد به فرد رو در نظر بگیریم.
    استفاده از ماسک شیلدار دار میتونه مفید باشه. چون علاوه بر اون کارایی خودش، میتونه مانع از لمس صورت بوسیله دست ها بشه.
    ممنونم. بله بهترین کار همینه.

به نور نگاه کن ! سایه ها پشت سرت خواهند بود.

16. کاربر روبرو از پست مفید zolal تشکرکرده است .

سحر بهاری (دوشنبه 11 اسفند 99)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,670

Array
    سلام

زلال عزیز من چند ساله با داروی امام کاظم محشورم

جهت اطلاع من آلرژی فصلی چار میشم معمولا از شهریور تا آبان.... گاه شده زودتر درگیر میشدم...
    تجویز شد در زمان عود آلرژی هر شب داروی امام کاظم استفاده کنم.... من با اینکه هرشب استفاده نکردم بلکه یک شب درمیان یا گاه سه شب در هفته اما از آلرژی خلاص شدم.... وکلا ما وقت سرماخوردگی هم با داروی امام کاظم درمان می کنیم.

دکتر مذکور هم در زمان ابتلا به کرونا همون ترکیبات داروی امام کاظم را تجویز کرد منتها بجای شکر سرخ عسل بود و ....
    شاید همینها باعث شد کرونا برای من خفیف و کم آزار باشه.... و الحمدلله عارضه خواب رفتگی اعضاء که بعد از بهبودی از کرونا پیش آمد کمتر و کمتر شده و الآن به ندرت پیش میاد . الحمدلله

18. کاربر روبرو از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده است .

zolal (چهارشنبه 13 اسفند 99)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    88
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,199

تشکرشده 1,407 در 461 پست

Array
    خداروشکر واقعا. ان شاالله همیشه سلامت باشید. حتما همینطوره، من هم مخصوصا در مورد کرونا زیاد شنیدم که کسانیکه گرفتن و قبلش استفاده میکردن، نوع خفیف داشتن و یا حتی در زمان بیماری با خوردن آن حالشون بهبود پیدا کرده.
    امیدوارم خدا همه رو حفظ کنه ان شاالله.

20. کاربر روبرو از پست مفید zolal تشکرکرده است .

باغبان (دوشنبه 18 اسفند 99)

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)