به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9
    عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 28 آذر 99 [ 01:10]
    سطح
    93
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 714
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteranSocial10000 Experience Points
    تشکرها
    6,336

تشکرشده 3,618 در 912 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

جدایی بعد از ۱۴ سال زندگی مشترک

سلام. خیلی سالها پیش عضو بودم اینجا و همیشه از زندگیم و مسائل مینوشتم. الان برگشتم مجددا در آستانه جدایی‌. موضوع اینکه همسرم تند و بی اخلاقه‌. عجول و زودرنج.دنبال حرفه همیشه. دنبال حاشیه. تحمل صبر کردن حتی واسه ۵ دقیقه دیراومدن های منو نداره.
    ۱۴ ساله ازدواج کردیم و بچه دار نمیشیم. ۳ بار کاشت رفتیم و نشده. مشکل از همسرمه!
    تقریبا از ۳ سال و نیم پیش شغل کارمندی رو گذاشتم کنار و با خواهرم سالن زیباییش رو شریک شدم. گسترشش دادم. کلی تلاش کردم. پرسنل اضافه کردم وتقریبا تو شهرمون شناخته شده اش کردم.
    حرفای اون اینکه من همش تو اینستاگرام هستم. حجابم رو رعایت نمیکنم و تا ۳ صبح تو اینستام. راست هم میگه. اما موضوع اینکه من هیچ وقت تو زندگی عاشقش نبودم. هیچ وقت. دوسش داشتم اما عاشقش نبودم.
    ۴تو بحبوهه کرونا و تعطیلی سالنهای زیبایی صاحب مغازه مجبورمون کرد جابجا شیم.دنبال قرض. قسط و وام و جا گشتم تا تونستم سالن پیدا کنم.
    واسه دکورش با ۳۰ تا مرد از بنا و سرامیک کار بگیر تا برق کش و تاسیسات درگیر بودم. هیچ وقت نبود. همیشه سرکار بوده. دو بار کلا بود که اون هم تا شیشه بری اونقدررررررر غر زد و عصبی شد که پشیمون شدم از اومدنش.
    توی این بحران نیاز عاطفی و حمایتگری شدید با صاحب ملک جدید شروع کردم به تلفنی صحبت کردن. بعد از دو ماه فهمید. جنگ شد.دعوا. کتک کاری.قهر. تهدید.
    الان ۵۰ روزه خونه ی مامانم هستم. میخوام طلاق بگیرم. پیش مشاوره ای که ۴ سال پیش واسه پیشرفت و بهبود زندگیم میرفتم. رفتیم. باز هم پیشنهادش جدایی بود.
    گفتم دوست داشتن رو باهاش تجربه نکردم. مادرشدن رو باهاش تجربه نکردم. گفتم: بنظرتون تصمیمم برای جدایی درسته؟؟ گفت آره.
    ۳۴ سالمه. الان حرفم اینه: زندگی ما تو ظاهر خوبه. شوهرم ماشین داره‌ خونه. شغل.احساس مسئولیت‌. چشم پاکی. هیچ وقت بهم خیانت نکرده. اما اخلاق نداره. عصبیه. عجوله. غر غر زیاد میکنه. همدل و همراه نیست‌. بچه دار هم نمیشه! هر دفعه حرفمون میشه کل خواهرای من و خانواده اش میفهمن. زنگ میزنن به این و اون.
    هر دو سال یکبار میخوام که طلاق بگیرم.
    الان میترسم‌
    تصمیمم رو گرفتم که طلاق بگیرم قطعا.اما میترسم که پشیمون بشم. تو رو خدا کمکم کنید. واقعا دارم عذاب میکشم.
    آرزوهایم مشخص است و دست یافتنی و
    من
    برای رسیدن به آنها نهایت تلاش خود را خواهم داشت!
    و امروز
    من شاکرم! شاکرم که خداوندی دارم که
    آرزوهایم رو به من هدیه دادند و
    منه انسان
    چیزی رو نخواهم ساخت، حتی دیگر لیستی نخواهم نوشت، من!!
    من سر طاعت در برابر لیستی که به من هدیه میدهد برمیآورم.

2. کاربر روبرو از پست مفید del تشکرکرده است .

اثر راشومون (شنبه 29 آذر 99)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 10 دی 02 [ 10:23]
    سطح
    94
    Level completed: 75%, Points required for next Level: 259
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocialVeteranOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    3,682

تشکرشده 4,954 در 1,249 پست

Array
    سلام
    به نظرم مشاور خیلی احساسی و عجولانه راهنمایی کرده
    راستش تو تمام حرفهایی که نوشتی من حداقل چهار تا اشکال در شما دیدم و دو اشکال در همسر شما
    اینکه شما اینا رو نوشتید
    "حرفای اون اینکه من همش تو اینستاگرام هستم. حجابم رو رعایت نمیکنم و تا ۳ صبح تو اینستام."
    و قبول دارید که راست میگه

میگی با صاحب مغازه بیش از حد متعارف صحبت کردی

که از نظر بسیاری از مردها حداقل تو فرهنگ ما، گناه نابخشودنیه

خوب اینکه بعدش دعوا راه بیفته یه امر طبیعیه

نمیشه آدم از آب رد بشه ولی خیس نشه
    وقتی تو فرهنگ ایرانی، با یه مرد بیش از حد متعارف صحبت بشه قاعدتا بعد لو رفتن ماجرا دعوا و جنگ و حتی کتک کاری یه امر بدیهی و قابل پیش بینیه

البته اگر من درست متوجه شده باشم
    چون شما نوشتید تو بحبوحه بحران عاطفی با اون مرد تلفنی صحبت کردی یعنی برای برآورد نیاز عاطفی، من اینطور برداشت کردم اگر اشتباه بوده معذرت میخوام

اشکالات همسرت
    صبور نبودن و اینکه دیگران رو در جریان دعواها قرار میده

خوب صبور نبودن رو که بیش از 50 درصد مردها دارن حداقل تو کشور ما
    اینکه ماجراها رو به همه بگن، اخلاق جالبی نیست ولی اونم باید ریشه یابی بشه
    اینکه آیا از اول این اشکال وجود داشته یا نه

اینکه بچه دار نمیشه
    اشکال خدادادی هست و نمیشه به پای ایراد اخلاقی گذاشت

به نظرم بعد طلاق شما مشکلات بیشتری خواهید داشت تا همسر شما

همسر شما می تونه ازدواج نکنه یا می تونه با زن دیگری که حالا از قبل بچه داشته یا اصلا حاضر باشه بچه دار نشه و به جاش بچه ای از جایی بیاره بزرگ کنه ازدواج کنه

ولی شما که طبق برداشت من (که ممکنه درست نباشه)، نیاز عاطفی و حمایتی شدید دارید بعد ازدواج همون منبع نصفه نیمه عاطفی رو هم از دست میدید

فکر نکنم توی فرهنگ ما مردی پیدا بشه که به اینستا رفتن همسرش تا ساعت 3 نصفه شب و همینطور صحبت عاطفی با مرد دیگه رضایت بده و به زندگی مشترک ادامه بده
    به نظرم در این موارد حق رو به خودت نده
    منطقی باش

وجود نیاز عاطفی و در مضیقه بودن هیچکدوم توجیه خوبی برای ایجاد رابطه عاطفی با مرد دیگه نیست
    روی این خصوصیت کار کن
    این کارو توجیه نکن

البته من نمی دونم درست متوجه شدم یا نه

- - - Updated - - -

البته عذرخواهی می کنم اگر اشتباه برداشت کردم و بر مبنای برداشت اشتباه ، قضاوت اشتباه کردم
    و اینکه شما بچه بخوای و ایشون بچه دار نشه کاملا بحث جداگانه ای هست که خوب به شما میشه حق داد برای طلاق

ولی در نظر داشته باش سن طلایی برای بچه دار شدن در خانمها کوتاه هست و ممکنه تو این مدت شما مورد مناسبی برای ازدواج پیدا نکنید. این مورد رو هم در نظر بگیر

موفق باشی
    ویرایش توسط فکور : پنجشنبه 27 آذر 99 در ساعت 14:44

4. 2 کاربر از پست مفید فکور تشکرکرده اند .

نازنین2010 (شنبه 29 آذر 99), سرشار (شنبه 29 آذر 99)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 06 شهریور 00 [ 17:16]
    سطح
    64
    Level completed: 21%, Points required for next Level: 237
    دستاوردها:
    VeteranTagger First Class5000 Experience Points
    تشکرها
    172

تشکرشده 281 در 129 پست

Array
    طلاق گرفتن خیلی خیلی خیلی بهتر و شرافتمندانه تراز خیانت کردن هست، اگر به. لحاظ روحی و رابطه با همسرتان به جایی رسیدید که دارید خیانت میکنید بهتر ه طلاق بگیرید ، استقلال مالی که دارید ، از این زندگی ام که بچه دار نمیشید. همسرتان را هم که دوست ندارید ، برای چی ماندید تو این زندگی . در ضمن اگر طلاق بگیرید احتمال ازدواج مجدد و بچه دار شدن هم براتون هست، اگر هم نباشه چیزی از دست ندادید چون تو این زندگی قرار نیست بچه دار بشید و اصلا با این اوضاع رابطه تون هم صلاح نیست بچه دار بشید .

6. کاربر روبرو از پست مفید maadar تشکرکرده است .

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 19 تیر 01 [ 00:19]
    سطح
    30
    Level completed: 65%, Points required for next Level: 53
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    1

تشکرشده 37 در 27 پست

Array
    سلام

اگر کاشت رفتید یعنی لقاح در آزمایشگاه توسط پزشک انجام شده (شوهرتون سالم بوده که لقاح انجام شده اگر ایشون مشکل قطعی داشت دکتر کاشت انجام نمیداد) و بقیه مسیر که در بدن شما بوده مشکل خورده و احتمالا به دلیل سن بالای 30 هست و امیدوارم با این موضوع منطقی و علمی برخود کنید. اینترنت سرچ کنید مطالب علمی زیاد هست.

گفتید "
    زندگی ما تو ظاهر خوبه. شوهرم ماشین داره‌ خونه. شغل.احساس مسئولیت‌. چشم پاکی. هیچ وقت بهم خیانت نکرده. اما اخلاق نداره. عصبیه. عجوله." عصبی بودن عجول بودن دلیل میشه شما با مرد دیگه ارتباط داشته باشید! با مشخصاتی که شما گفتید و بر اساس شناخت من از اقایونی که در طول عمرم در تهران دیدم ، شوهر شما از 90% آقایونی که در جامعه هستند بهتر هست.

گفتید "
    هر دو سال یکبار میخوام که طلاق بگیرم.
    " قطعا درسته این حرف شما.

خیانت بعد از 14 سال اونم برای مرد چشم پاک دور از انصافه!

اینکه با مرد دیگه ارتباط داشتید و شوهرتون متوجه شده قطعا به طلاق شما در اینده ختم میشه و امروز محترمانه تصمیم بگیرید و تموم کنید بهتره.

موفق باشید
    ویرایش توسط Behrang : پنجشنبه 27 آذر 99 در ساعت 22:33

8. کاربر روبرو از پست مفید Behrang تشکرکرده است .

نازنین2010 (شنبه 29 آذر 99)

Banned
    آخرین بازدید
    دوشنبه 04 دی 02 [ 13:45]
    سطح
    86
    Level completed: 4%, Points required for next Level: 484
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteranOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    269

تشکرشده 1,106 در 598 پست

Array
    سلام
    میدونستید چند تا آدم حسرت زندگی با همچین شوهری رو دارن
    خواهرانه عرض میکنم شوهرتون دو دستی بچسبید با اینکه باردار نشدید نرفته ازدواج مجدد کنه و صبر کرده با شما حتی بر فرض که مشکل از ایشون باشه مشکل الان ضعف ایشون نیست مشکل اینکه شما نتونستید ایشون رو پدر کنید اگر زن دوست داره مادر بشه یک مرد خیلی بیشتر دوست داره پدر بشه
    برید جامعه رو نگاه کنید اینکه آقای بهرنگ میگن 90 درصد شوهر شما بهتر از بقیه آقایونه کاملا درست است
    حالا مگر بقیه آقایون خیلی متمدنانه و بدور از عصبانیت برخورد میکنن با این اوضاع اقتصادی
    شما 34 سالتونه اما مثل ببخشید کودکان برخورد میکنید
    مدرک شما چیست؟
    شغل شما آرایشگری هست آیا؟
    ویرایش توسط خادم رضا : پنجشنبه 27 آذر 99 در ساعت 23:39

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 28 آذر 99 [ 01:10]
    سطح
    93
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 714
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteranSocial10000 Experience Points
    تشکرها
    6,336

تشکرشده 3,618 در 912 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    شغل من ارایشگری. مدرکم لیسانس مهندسی نرم افزاره. مشکل از همسرمه چون اسپرمش هم به لحاظ تعداد و هم به لحاظ کیفیت بسیار کم و پایین هست.
    خیانت کردم. درسته. بیشتر از حد تلفنی با یه مرده غریبه صحبت کردم. اینجا کاملا حق رو بهش میدم. اما منصافه اش اینکه من با یه مرد عصبی ۱۴ سال زندگی کردم با تمام خصوصیات عصبی بودنش. با بحث های هر روزه و هر روزه. بحث سر ۵ دقیقه دیراومدن های من تا بحث سر اینکه مامانم ماست رو اول جلو ایشون نذاشت جلو اون یکی باجناق گذاشت.
    درسته خیانت توجیح نداره. اما علت به وجود اومدن این رفتار خیلی مهمه؛ اینکه همسره من فقط میره سرکار و هیچ حس حمایتگری نداره. اینکه دنیای فکری ما کاملا متفاوت هست.
    و اینکه تو سالهای قبل که خیانتی وجود نداشت. پس چرا من میخواستم که جدا شم؟؟
    و موضوع مهمتر پذیرش من از این مرد بعنوان شوهر و حامی هستش. اینکه من نمیتونم بپذیرم این مرد شوهره منه!
    انگاری هم دارم خودمو عذاب میدم. هم ایشون رو!
    از مشاورین عزیز سایت خواهش میکنم کمکم کنید و یا اینکه اگر شماره تماسی از خوده جناب آقای سنگ تراشان دارید برام بذارید که بتونم خصوصی با خوده ایشون ارتباط بگیرم.
    در شرایط بسیار بدی هستم

11. کاربر روبرو از پست مفید del تشکرکرده است .

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 10 دی 02 [ 10:23]
    سطح
    94
    Level completed: 75%, Points required for next Level: 259
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocialVeteranOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    3,682

تشکرشده 4,954 در 1,249 پست

Array
    سلام del عزیز
    چرا اشتراک نمی خری؟
    توی انجمن آزاد موضوع رو مطرح کنی ظرف چند روز جواب میدن

- - - Updated - - -

و اینکه من تاپیک های قبل شما رو دیدم

شما کاملا به همسرت علاقمند بودی و حتی از اینکه مبادا خیانت کنه روش خیلی هم حساس بودی.
    احساس عشق فراوان و حمایتگری شدید همسر ، کمی افسانه ایه

هر فردی یک سری ایرادات داره

و پسرها که بعدا تبدیل به مرد زندگی میشن تو فرهنگ ما اغلب لوس هستن و کم صبر و تحمل

13. 2 کاربر از پست مفید فکور تشکرکرده اند .

Mvaz (شنبه 29 آذر 99), سرشار (شنبه 29 آذر 99)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 19 تیر 01 [ 00:19]
    سطح
    30
    Level completed: 65%, Points required for next Level: 53
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    1

تشکرشده 37 در 27 پست

Array
    سلام. انتظار این جواب از شما داشتم

متن نوشته شما نشون میده که شما ادم قوی و با اراده هستید. همچنین شما به هیچ عنوان مشکلات خودتون قبول نمیکنید و مرغتون یک پا داره.

گفتید همسرتون "تعداد- کیفیت- بسیار - کم- پایین" هست. 5 کلمه منفی برای نسبت دادن عیب به ایشون گفتید و ادعا کردید خودتون بدون عیب هستید(مگه جنگه؟ :))) ) !!

این نشون میده شما ایشون بردید زیر ذره بین و خودتون از عیب خالی دید. با این نوع نگاه شما ایشون حق داره عصبی باشه و در ادامه هم عصبی تر خواهد بود.

مادر محترمتون اگر یک بار اول ماست جلو ایشون بذاره و یکبار دیگه جلو باجناق ، روش بهتری هست.

نرخ موفقت روش کاشت در سن شما طبق امار زیر 30% هست و قبلا هم گفتم اگر اسپرم مشکل داشته باشه پزشک این کار نمیکنه یا اگر بکنه با اسپرم اهدایی این کار انجام میده و شما قبول نکردید! پزشک اخلاق داره و کاری که بدونه 100% منفی هست انجام نمیده. البته در این زمینه استرس زیاد سبب موفق نبودن این مورد میشه. امار از سایت http://drzargar.com/ درصد موفقیت این روش در سنین مختلف عبارت است از: 29 درصدر در خانم های زیر 35 سال- 23 درصد در خانم های سنین 35 تا 37 سال- 15 درصد در خانم های سنین 38 تا 39 سال- با بالا رفتن سن، از درصد موفقیت این روش درمانی کاسته خواهد شد.

گفتید"
    همسره من فقط میره سرکار و هیچ حس حمایتگری نداره
    ". کار همسرتون و اسایش شما در خونه حمایت ایشون از شماست و در این وضعیت خیلی از افراد اینو هم ندارن.

انتظار نداشته باشید ایشون شبیه اون اقایی که داره با شما صحبت میکنه بشینه صحبت کنه. اون اقا قطعا با زن خودش اونجوری که با شما صحبت میکنه حرف نمیزنه و اگر زن نداره در اینده هم نخواهد زد! از شما مدرک که دستش رسید نوع حرف زدنش 180 درجه چرخش خواهد داشت و درآینده بخوبی متوجه منظور من خواهید شد.

ما که مرد هستیم در معامله و تجارت از این نوع مردهای زبون باز فاصله میگیرم که کلاه بردای نکنن و شما که جای خود دارید. یه مرد اگر با زن شوهر دار ارتباط داشته باشه قطعا در دسته بی اخلاق ترین و پست ترین مردها قرار داره.

شما همسرتون با این اقا وحرفهای دلنشینش "
    مقایسه" میکنید (و قبلا هم با یک مورد بظاهر موفق دیگه در فامیل یا یه مرجع ذهنی ساخته شده توسط خودتون) و برای این هیچ اسایشی ندارید و قبول دارم که گفتید احساس حمایت ندارید و در ادامه این زندگی نخواهید داشت (این مورد اصلی ترین عامل پاشیدگی و احساس ناامیدی در زندگی شماست).

باور کنید اتمام رابطه همراه با خیانت به نفع شماست و طلاق در 34 سالگی از طلاق 50 سالگی بهتره و شک نکنید با اطلاع همسرتون از خیانت شما ایشون به تدریج شما سمت طلاق میکشه و یکم زمان داشته باشه این کار میکنه و دلیل اینکه حساسه چرا 5 دقیقه دیر خونه میرسید اینکه از شما مواردی دیده و اطمینان کامل نداره.

طلاق بهترین گزینه برای شماست.

موفق باشید

ویرایش توسط Behrang : جمعه 28 آذر 99 در ساعت 18:03

15. 3 کاربر از پست مفید Behrang تشکرکرده اند .

sa3er (یکشنبه 30 آذر 99), نازنین2010 (شنبه 29 آذر 99), سرشار (شنبه 29 آذر 99)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 14 دی 00 [ 03:07]
    سطح
    74
    Level completed: 5%, Points required for next Level: 380
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,421

تشکرشده 552 در 189 پست

Array
    شما فرصت زیادی برای ازدواج و فرزند داشتن ندارید.
    از چند سال قبل متوجه شدید که احتمالا برای همیشه باید قید مادر شدن رو بزنید؟ از تاریخ با شکست مواجه شدن تلاش اخرتون برای کاشت؟
    یعنی با همچین سرنوشتی میتونید کنار بیاید که دنبال مشاوره هستید؟

17. کاربر روبرو از پست مفید اثر راشومون تشکرکرده است .

سرشار (شنبه 29 آذر 99)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)