به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 03 آذر 99 [ 04:34]
    سطح
    43
    Level completed: 5%, Points required for next Level: 191
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    13

تشکرشده 11 در 4 پست

Array

دختران از ازدواج فرارین یا من مشکل دارم و بدشانسم؟

سلام.

من 4 سال پیش اینجا ثبت نام کردم. اون موقع کار نداشتم و سرباز بودم ولی خیلی انسان بهتری نسبت به امروزم بودم و همچنین باحوصله تر اگه نگاهی به دو تاپیک گذشته بندازید.

اون روزها دوستان گفتن کار ندارم و آدمی که کار نداره شخصیت اجتماعیش شکل نگرفته و نمیشه روی حرف و وعده جلو رفت. من تلاش کردم و کار خوب و آبرومندی به عنوان مدرس زبان توی یکی از بزرگترین موسسات کشور پیدا کردم و از لحاظ علمی هر روز روی خودم کار کردم که موفق تر بشم.

الآن کار دارم (هر چند کرونا اوضاع همه رو به هم زده)، از لحاظ خانوادگی مورد تایید همه اطرافیان و همسایگان هستیم و وضع مالی بالای متوسط داریم و خانواده هم لطف کردن و برای بنده یک واحد آماده کردن و مشکل مسکن هم ندارم که درگیر اجاره نشینی و ... بشم. از لحاظ ظاهری هم معمولیم ولی به ظاهرم اهمیت میدم و همیشه سعی میکنم خوب بگردم و خوب بپوشم.

اهل رفیق بازی هم نیستم و کلا 3 چهارتا دوست صمیمی دارم که از کودکی با هم بزرگ شدیم. توی چند موردی که جهت آشنایی با دختر خانوم ها بیرون رفتیم، اکثرشون از لحاظ مالی، فرهنگی و اعتقادی در حد خودمون یا پایینتر بودن و هیچگاه زیبایی و اندام ملاک اولم نبوده چون خودم مانکن نیستم، فقط در حدی که به دل بشینن که اکثرشون شرایطم رو داشتن.

خلاصه، خیلی ازدواج رو ساده گرفتم و دوست دارم ساده و با حقوق دور و بر 3 تومن خودم که خیلی وابسته به خانواده نباشم زندگی مشترکم رو شروع کنم. اما نمیشه!

آخرین موردی که رفتم گفتن اون حس تکیه کردن به بنده رو نداشتنو جوابشون منفی بود. نمیدونم چی بگم دوستان.

ممنون که وقت گذاشتید و خوندید.

2. 3 کاربر از پست مفید Sorrow تشکرکرده اند .

gholam1234 (چهارشنبه 28 آبان 99), Pooh (چهارشنبه 28 آبان 99), شمیم الزهرا (پنجشنبه 29 آبان 99)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 25 اردیبهشت 01 [ 00:01]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    3,893

تشکرشده 3,095 در 1,314 پست

Array
    سلام برادر گرامی.
    اولا که بسیار تبریک‌ میگم به پشتکارتون و گامهایی که با موفقیت طی کرده اید.

اما در مرحله دوم یک چیزی رو بگم. وقتی کسی بهتون جواب منفی میده اصلا به خودتون نگیرید. جواب منفی اونها فقط تصمیم اونها بوده. همین. دلیلی نداره خودتون رو سرزنش کنید.

سعی کنید خودتون باشید و از تغییر اساسی در ساختار شخصیت و اصل خودتون لزومی نداره بدید. اما در راستای تیپ شخصیتی خودتون و اصل روحیات اصیل خودتون، در جهت بهبود خودتون مطالعه و تمرین داشته باشید.

به موقعش هم اون کسی که مناسب هم باشید سر راهتون قرار خواهد گرفت.

شما هنوز سنی ندارید و راه برای پیشرفت و آشنایی ادمهای زیادی در مسیر زندگی دارید.

براتون آرزوی سلامتی و شادی و موفقیت دارم.

4. 6 کاربر از پست مفید Pooh تشکرکرده اند .

gholam1234 (چهارشنبه 28 آبان 99), Mvaz (چهارشنبه 28 آبان 99), Niagara (پنجشنبه 29 آبان 99), Sorrow (پنجشنبه 29 آبان 99), سحر بهاری (پنجشنبه 29 آبان 99), شمیم الزهرا (پنجشنبه 29 آبان 99)

عضو همراه

آخرین بازدید
    امروز [ 14:28]
    سطح
    94
    Level completed: 10%, Points required for next Level: 908
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassOverdriveVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,685

تشکرشده 2,214 در 904 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sorrow نمایش پست ها
    سلام.

من 4 سال پیش اینجا ثبت نام کردم. اون موقع کار نداشتم و سرباز بودم ولی خیلی انسان بهتری نسبت به امروزم بودم و همچنین باحوصله تر اگه نگاهی به دو تاپیک گذشته بندازید.

اون روزها دوستان گفتن کار ندارم و آدمی که کار نداره شخصیت اجتماعیش شکل نگرفته و نمیشه روی حرف و وعده جلو رفت. من تلاش کردم و کار خوب و آبرومندی به عنوان مدرس زبان توی یکی از بزرگترین موسسات کشور پیدا کردم و از لحاظ علمی هر روز روی خودم کار کردم که موفق تر بشم.

الآن کار دارم (هر چند کرونا اوضاع همه رو به هم زده)، از لحاظ خانوادگی مورد تایید همه اطرافیان و همسایگان هستیم و وضع مالی بالای متوسط داریم و خانواده هم لطف کردن و برای بنده یک واحد آماده کردن و مشکل مسکن هم ندارم که درگیر اجاره نشینی و ... بشم. از لحاظ ظاهری هم معمولیم ولی به ظاهرم اهمیت میدم و همیشه سعی میکنم خوب بگردم و خوب بپوشم.

اهل رفیق بازی هم نیستم و کلا 3 چهارتا دوست صمیمی دارم که از کودکی با هم بزرگ شدیم. توی چند موردی که جهت آشنایی با دختر خانوم ها بیرون رفتیم، اکثرشون از لحاظ مالی، فرهنگی و اعتقادی در حد خودمون یا پایینتر بودن و هیچگاه زیبایی و اندام ملاک اولم نبوده چون خودم مانکن نیستم، فقط در حدی که به دل بشینن که اکثرشون شرایطم رو داشتن.

خلاصه، خیلی ازدواج رو ساده گرفتم و دوست دارم ساده و با حقوق دور و بر 3 تومن خودم که خیلی وابسته به خانواده نباشم زندگی مشترکم رو شروع کنم. اما نمیشه!

آخرین موردی که رفتم گفتن اون حس تکیه کردن به بنده رو نداشتنو جوابشون منفی بود. نمیدونم چی بگم دوستان.

ممنون که وقت گذاشتید و خوندید.

دیگه بایستی صبر کنی تا به وقتش ایشالا. بایستی زندگیت رو بکنی و از تمرکز بر روی ازدواج دست برداری.
    اتفاقا از این فرصت مجردی برای ارتقا هر چیزی که به نظرتون ارزشش رو داره استفاده کنین و همزمان از زندگی سعی کنین لذت ببرین... ایشالا به وقتش مورد مناسب واست پیدا میشه.

6. 4 کاربر از پست مفید gholam1234 تشکرکرده اند .

Pooh (چهارشنبه 28 آبان 99), Sorrow (پنجشنبه 29 آبان 99), سحر بهاری (پنجشنبه 29 آبان 99), شمیم الزهرا (پنجشنبه 29 آبان 99)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    امروز [ 18:22]
    سطح
    93
    Level completed: 89%, Points required for next Level: 115
    دستاوردها:
    تشکرها
    3,562

تشکرشده 1,776 در 732 پست

Array
    سلام
    آفرین بر شما برای هدفمند بودنت و تلاش هات.

در صحبت هاتون اشاره ای داشتین به زندگی با مبلغ سه میلیون تومان برای شما مناسب هست، ولی برای من نوعی زندگی با 6 میلیون تومان هم مناسب نیست و برای شخصی دیگه با یک میلیون تومان هم کارش راه میافته.

این مثال بالا نشان میده که آدمها با هم متفاوت هست، بر اساس شخصیت خودشون، خصوصیات روانشناختی اشون، آدم های پیرامونشون، خانواده ای که در آن بزرگ شدند و نیاز های درونی و بیرونی اشون مسیر زندگی اشون رو انتخاب می کنند.

لزوما خواست و نیاز دختری که با من تفاوت داره نمی تونه خواست و نیاز همه جامعه دختران رو نمایندگی کنه. یکی از زیبایی خلقت انسان ها همین تفاوت هاشون هست.
    ممکنه دختری وجود داشته باشه که خصوصیات شما براش ایده آل باشه، فقط هنوز سر راه هم قرار نگرفتین.

حال شما به زندگی شخصی خودت ادامه بده، برای ارتقا خودت وتعالی در زندگی شخصی ات تلاش کن تا یک روز مورد مناسب شما پیدا بشه.

به این مثال توجه کن:

یه فوتبالیست می تونه وقتی به استادیوم رسید شروع کنه به تمرین کردن و بعد مسابقه خودش رو شروع کنه، یه فوتبالیست هم میتونه در راه منزل تا استادیوم جوری قدم بر داره که خودش بخشی از تمرین و گرم کردنش محسوب بشه.

زندگی هم همینطور هست، اگر شما الان داری تلاش میکنه به یک سری از مهارت ها در زندگی دست پیدا کنی، معنی اش اینه که داری خودت را آماده می کنی تا روز مسابقه غافلگیر نشی، پس این دیر شدن برای ازدواج رو فرصتی بدون برای زندگی آینده ات. بپذیر زندگی الان شما بخشی از یک زندگی کل هست که باید به بهترین روش انجامش بدی،

نکته مهمی که وجود داره اینه که هدف شما در زندگی نباید فقط ازدواج باشه، ازدواج یک راهی هست که برای ما قرار داده شده تا بتونیم به یک سری تعالی هایی دست پیدا کنیم که در زندگی مجردی برامون امکان پذیر نبوده. نتیجه اینکه ازدواج یک راه هست ( یک وسیله) نه یک هدف اصلی

8. 6 کاربر از پست مفید Mvaz تشکرکرده اند .

gholam1234 (چهارشنبه 28 آبان 99), Niagara (پنجشنبه 29 آبان 99), Pooh (چهارشنبه 28 آبان 99), Sorrow (پنجشنبه 29 آبان 99), سحر بهاری (پنجشنبه 29 آبان 99), شمیم الزهرا (پنجشنبه 29 آبان 99)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    43
    دستاوردها:
    تشکرها
    13

تشکرشده 11 در 4 پست

Array
    ممنون از دوستانی که لطف کردن جواب دادن.

حقیقتش، ازدواج بر خلاف دو سه سال قبل اصلا دغدغه اولیه نبوده. من توی خانواده ای تربیت شدم که کمترین ارتباط رو با جنس مخالف حتی توی فامیل داشتم و تا چند سال قبل واقعا فکر میکردم دختر خانوم ها موجود متفاوتی هستن و اصلا شبیه من نیستن. عدم موفقیت در ازدواج و فرصت هایی که خواسته و ناخواسته توی دو سال اخیر به وجود اومد باعث شد وارد روابط دوستی با چند خانوم بشم و به شناخت خیلی بهتری از جنس مکمل (مخالف زیاد دید جالبی نیست) برسم و با خلقیات و باید ها و نبایدها در ارتباط با خانوم ها آشنا بشم.

من آدمی هستم که حتی بدون شاد بودن و انگیزه باز برای هدفم تلاش میکنم و واقعا ازدواج رو هدف شماره یک زندگیم نمیدونم. اما تجربم توی چند رابطه اخیرم ثابت کرد که آدم co-dependent (معنی فارسیش رو نمیدونم) هستم. یعنی وقتی در کنار کسی هستم که بهش علاقه دارم، بسیار آرومتر، با پشتکار تر، هدفمند تر و مسئولیت پذیر تر هستم.

ممکنه این وضعیت اشتباه باشه، درسته. من هم اعتقاد دارم انسان باید خودش تنهایی شاد و موفق باشه تا بتونه در کنار دیگران هم همین باشه. من ممکنه خیلی شاد نباشم اما هدفمند جلو میرم با یا بدون شخص دیگری توی زندگیم، اما وقتی خود تنهام رو کنار خود تو رابطم میزارم، از تفاوت این دو شگفت زده میشم.

10. 4 کاربر از پست مفید Sorrow تشکرکرده اند .

gholam1234 (پنجشنبه 29 آبان 99), Mvaz (پنجشنبه 29 آبان 99), Niagara (پنجشنبه 29 آبان 99), سحر بهاری (پنجشنبه 29 آبان 99)

عضو همراه

آخرین بازدید
    امروز [ 14:28]
    سطح
    94
    Level completed: 10%, Points required for next Level: 908
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,685

تشکرشده 2,214 در 904 پست

Array
    اسم کاربریتون رو ممکنه تغییر بدین؟ خیلی دپرس کننده هست، البته هر جور خودتون صلاح میدونین...

ایشالا که هر چی خیره واست اتفاق بیفته.
    دیگه ببین توی این وضعیت، دل خوش رو باید ایجاد کنی، چه تکی چه با یه جفت دیگه، خوش بودن هم مدلای مختلفی داره، یکی میره بالای کوه داد میزنه و دلش خوشه، یکی قدم میزنه روی برگای زرد ودلش خوشه. در کنار اینا آدم باید دنبال یه سری معانی هم باشه توی زندگیش. حالا نمیخام خیلی فلسفیش کنم.
    به نظرم یه مقدار کوچیکی مهرطلب هستین، ایشالا که سریعتر سر و سامون بگیرین ...

12. 2 کاربر از پست مفید gholam1234 تشکرکرده اند .

Mvaz (پنجشنبه 29 آبان 99), Sorrow (پنجشنبه 29 آبان 99)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    شنبه 14 بهمن 02 [ 11:21]
    سطح
    98
    Level completed: 9%, Points required for next Level: 918
    دستاوردها:
    OverdriveVeteranTagger Second Class25000 Experience Points
    تشکرها
    1,379

تشکرشده 2,636 در 1,206 پست

Array
    سلام به شما

استراتژی پذیرش در زندگی ما خیلی جاها بکار میاد و بهمون کمک میکنه از مبارزات و موانع مختلف عبور کنیم.

پذیرش یعنی چی؟

یعنی اتفاقات رو همان طور که هستن درک کنم و راهی برای ارتباطی آگاهانه با اونها پیدا کنم. سپس در راه عمل عمل قدم بردارم و عملکرد من بر اساس شفافیت دید باشه.
    پذیرش واقعی مثبت، پر قدرت، انعطاف پذیر همراه با رفتارهای قاطعانه، خلاقانه، قدرشناسی و موقعیت شناسی هست.

پذیرش بما کمک میکنه در جریان زندگی مثل جریان رودخانه قرار بگیریم و مسیر رو ادامه بدیم. اهداف و خواسته های جدید داشته باشیم و آغوش ما در پذیرش زندگی همانگونه که هست باز باشه.

در پذیرش واقعی من به این نتیجه میرسم که؛

در کنار نقاط ضعف، من هم نقاط قوتی مختص به خودم دارم. ضعف هام رو تلاش میکنم اصلاح کنم ولی ... ولی دچار خود گویی های منفی هم نمیشم .
    مثلا نمیگم حتما یه مشکلی داشتم درخواست ازدواجم رد شد. حتما به اندازه ی کافی دوست داشتنی نبودم. حتما و حتما و حتما...

قبول میکنم من هم در برهه ای از زندگی حق ناکامی دارم، حق کم آوردن، حق خسته شدن و ... بعد از تلاشهام، بعد از تمام کارهایی کردم، تمام فکرهایی که داشتم.

اصلا باور به حق کم آوردن همین هست، دیدن رنج هام و زخمایی که بر میدام، در کنار دیدن توانایی ها و تلاش هام و نداشتن توقع و انتظار بیش از حد.پس این همواره کامل بودن و بهترین بودن رو رها میکنم. با دست کشیدن از مقایسه ، قضاوت و ارزیابی نادرست در مورد خودم و جهان پیرامونم، با رسیدن به خودآگاهی و شناخت خودم.

توصیه میکنم؛

* از آدمها بت نسازین و اجازه بدین همونطور که هستن باشن. اگر اون دختر یا هر دختری به درخواست شما پاسخ منفی میده معنیش این نیست فرد جذاب تر و ارزشمندتری بوده، تنها معنیش این هست انتخاب اونفرد نبودین و اینجا باید به تصمیم هم احترام بگذارین.

* روی مسئله ی اعتماد بنفس خودتون کار کنین و میتونین از مقالات ارزشمند این سایت در این باره استفاده کنین.

* دید خودتون رو با کمک یک متخصص نسبت به زندگی و جهان تغییر بدین، تعاریف خودتون رو تغییر بدین، تا رویارویی های شما در برخورد با موارد مختلف مناسب باشه.

* به گذشته برنگردین، فقط درس ها، تجارب ارزشمند و آگاهی رو درون کوله پشتی زندگیتون بگذارین و باقی رو رها کنین. در صورت رها کردن، رها میشین.

ویرایش توسط سحر بهاری : پنجشنبه 29 آبان 99 در ساعت 17:38

14. 3 کاربر از پست مفید سحر بهاری تشکرکرده اند .

Mvaz (پنجشنبه 29 آبان 99), Niagara (پنجشنبه 29 آبان 99), Sorrow (پنجشنبه 29 آبان 99)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 30 آبان 00 [ 09:13]
    سطح
    47
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 111
    دستاوردها:
    1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    270

تشکرشده 423 در 177 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sorrow نمایش پست ها
    جناب یه خورده باید قوی تر باشین . چه جور بگم باید غرورتون را بذارین کنار . باید اینقدر برین تا همسر واقعی تون را پیدا کنین . این ها طبیعی هست امکان داره یه دختر بهت جواب منفی بده و شاید امکان داره تو به دختر جواب منفی بدی و معیارت را نداشته باشه . این جواب های رد طرفین به معنی این نیست که طرفین بی ارزش هستند .بلکه هم مسیر و هم انتخاب هم نیستند . متاسفانه من زیاد دیدم که بد تفسیر میشه بین جوان ها . روحیه تون را حفظ کنید و مسیر را ادامه بدین .
    ویرایش توسط Niagara : پنجشنبه 29 آبان 99 در ساعت 20:35

16. 2 کاربر از پست مفید Niagara تشکرکرده اند .

Mvaz (پنجشنبه 29 آبان 99), Sorrow (پنجشنبه 29 آبان 99)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    امروز [ 18:22]
    سطح
    93
    Level completed: 89%, Points required for next Level: 115
    دستاوردها:
    تشکرها
    3,562

تشکرشده 1,776 در 732 پست

Array
    سلام

در زمینه اینکه گفتی codependent هست،
    من اطلاعاتی در موردش نداشتم، بعد از کمی جستجو متوجه دو موضوع شدم، یکی خوب و دیگری بد.

بد: شما عمقی از این داستان نمیدونی و چون فکر میکنی در زمان هایی که شخصی در کنار شما هست، بهتر عمل می کنی، این اسم رو برازنده خودت دونستی. در صورتی که می تونه مشکل شما ریشه در چیزهای دیگه داشته باشه.

خوب: شما خودت رو تا حدودی میشناسی و تو این سن اگر بتونی به این شناختت مسیر بدی، آینده خوبی خواهی داشت.

نگاه کن، فرض رو بر این بگذار یک گیتاریست برای اینکه بتونه در زمینه کاریش به اوج برسه، متوجه میشه ضعفی در حرکت یکی از انگشت هاش داره، و تا آخر عمر بگه من ضعفی در یک انگشت ام دارم و به همین دلیل نمی تونیم بیشتر از این جلو برم.
    ولی درستش اینه که بره با تلاش ضعف اون انگشت اش رو بر طرف کنه.

نتیجه اینکه ما برای این به شناخت از خودمون می رسیم که در نهایت بریم این نقاط ضعفی رو که پیدا میکنیم رو بر طرف کنیم و در روابط و انتخاب هامون از نقاط قوت خودمون بیشتر استفاده ببریم.

شما که الان به چنین شناختی از خودت رسیدی برو کمی عمیق تر شو و در نهایت که خودشناسی بهترییدا کردی، در کنار یک مشاور در صدد رفع اونها بر بیا.

ممکنه شما شخصیت وابسته ای داشته باشی که ناشی از اعتماد به نفس پایین و یا عزت نفس پایین باشی، ممکنه شخصیت مهر طلب یا تائید طلبی داشته باشی که فکر میکنی در صورت تائید و تشویق دیگران رشد بهتری خواهید داشت.

در کل خوشحالم که تو این مسیر قرار گیرفتی تا خودت رو بشناسی.

18. 2 کاربر از پست مفید Mvaz تشکرکرده اند .

gholam1234 (پنجشنبه 29 آبان 99), Sorrow (پنجشنبه 29 آبان 99)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    43
    دستاوردها:
    تشکرها
    13

تشکرشده 11 در 4 پست

Array
    ممنون.

رسیدن به اینکه فرد codependent هستم توی چند رابطه مشخص شد. در خصوص شناخت هم مطمئنا امروز نسبت به دو سال قبل خیلی بهتر شدم و مقداری واضح تر میدونم دنبال چه چیزی هستم.

در خصوص مهر طلبی، نمیدونم منظورتون چیه اما من عاطفی ام و فکر میکنم از این مسئله نشات می گیره.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)