کودک لوس

والدین اغلب نمی دانند وقتی فرزندانشان عصبانی هستند چگونه واکنش نشان دهند و ایده ای ندارند که چگونه با او صحبت کنند. وقتی کودک عصبانی می شود ، شروع به گریه می کند ، پرخاش می کند یا وسایل را دور می اندازد ، والدین اغلب خونسردی خود را از دست می دهند و فرزندان خود را به سختی تنبیه می کنند.
قبل از اینکه درگیر احساسات فرزندتان شوید ، والدین باید به برخی از توصیه های مهم بهترین متخصصان نظم مثبت توجه کنند. این نکات به شما کمک می کند تا یک رابطه سالم والدین و کودک برقرار کرده و ارتباط خوبی برقرار کنید.
هرگز باکودک خودازجملاتی مانند "بعد از اینکه حرفم را تمام کردم صحبت خواهید کرد" نکنید!
اینکه کودک احساس بزرگی کند ، برای رشد عزت نفس مهم است، با بیان اینکه احترام گذاشتن یکی از عناصر جادویی ارتباطات است ، اظهار داشت که این به معنای پذیرفتن وجود کودک ، احساس ارزشمند بودن وی و در آغوش گرفتن او با همه چیز است.

بزرگسالان گاهی اوقات در ارتباطات خانوادگی بر رفتارها تمرکز می کنند. رفتار منفی مانند کلمه ای است که نباید گفته شود. در چنین مواردی ، بسیار مهم است که نشان دهیم رفتاری که منفی توصیف می شود ، احساس والدین را چگونه احساس می کند. توضیح و نام بردن از احساسات باعث می شود کودک احساسات را به راحتی درک کند. بنابراین ، پیام به کودک این است که مشکل "خود" نیست بلکه "رفتار" است. به جای دستوراتی مانند دویدن و پریدن ، جمله "من می ترسم وقتی می دوی ، زمین بخوری و جایی را صدمه بزنی" ، اتهام آور نخواهد بود زیرا "من زبانم" است و احساسات را به کودک وارد می کند.

نکاتی برای تقویت ارتباط با کودک

شما می توانید با حمایت از تلاش فرزندتان برای برقراری ارتباط با شما ، به برقراری ارتباط آزاد کمک کنید.
در حالی که کودک شما سعی دارد چیز مهمی را به شما بگوید ، می توانید با توجه کامل به او از برقراری تماس تلفنی جلوگیری کنید.
اگر از کودک خود عصبانی هستید ، می توانید انتظار داشته باشید که برای گفتگو با او آرام باشید.
انتقاد یا هشدار دادن به فرزندتان در حضور دیگران باعث می شود که کودک از شما احساس کینه و عصبانیت کند و به اعتماد به نفس او نسبت به شما آسیب برساند. هنگام صحبت با فرزند خود ، می توانید مراقب باشید دیگران را در مکالمه خود درگیر نکنید و هر زمان که ممکن است با کودک خود به تنهایی صحبت کنید.
اگر از عباراتی مانند "شما بعد از اتمام حرفم صحبت می کنید" ، "من می دانم چه چیزی برای شما بهتر است" ، "فقط آنچه را که می گویم انجام دهید" می توانید آن را کاهش دهید زیرا این نوع گفتار از برقراری ارتباط روشن جلوگیری می کند و ممکن است بعداً احتمال برقراری ارتباط فرزند شما با شما را کاهش دهد.
هنگامی که کودکان عصبانی هستند ، والدین نباید به مواردی متوسل شوند که می تواند باعث از بین رفتن روابط خانوادگی شود. او نباید کودک خود را بزند ، فریاد بزند ، تنبیه کند ، لبخند بزند ، فریاد بزند یا از یک رفتار استبدادی استفاده کند.کودکان بسیار باهوش هستند و می توانند آنچه را که می خواهید به آنها بگویید به خوبی درک کنند.اگر چنین است ، بهتر است همیشه از ارزشهایی مانند احترام و مراقبت از دیگران استقبال کنید. البته این بدان معنا نیست که بچه های ما نیازی به نظم و انضباط ندارند. یادگیری محدودیت های فرزندان ما نیز قسمت مهمی از رشد آنها است .برخی از افراد تصور می كنند كه ضرب و شتم و تنبیه بدنی از قسمتهای اساسی آموزش یك شخص كوچك است. از نظر آنها ، نظم و انضباط به معنای ضربه زدن به بچه هایشان است تا به آنها بیاموزد چیزی اشتباه است. بااین حال ، این روش برای یادگیری کودک شما مفید نیست.
"خشم اسیدی است که به ظرفی که در آن است آسیب می رساند تا آنچه که روی آن ریخته می شود."

استفاده از "من زبان" در ارتباط با کودک خود مانند انواع ارتباطات مفید خواهد بود.
شما همیشه می توانید به یاد داشته باشید که نه تنها مکالمات شما با کودک بلکه ارتباط و تعامل شما با اطرافیان به نوعی الگویی برای ذهن کودکان است.
مهم است که در رفتار خود با فرزند خود ثابت باشید. رفتار متناقض درونی شما یا رفتارهای ضد و نقیض والدین ، کودک را مجبور به "یافتن حقیقت" می کند.
کودک می خواهد احساس ارزشمندی کند. به همین دلیل نباید کودک را با کودکان دیگر مقایسه کرد. در چنین شرایطی ممکن است احساس بی ارزشی و بی اهمیتی کند.
به جای تصمیم گیری در مورد موقعیت فرزند خود ، می توانید در مورد موضوع صحبت کنید و به افکار او گوش دهید. کودکی که والدین خود را در حال گوش دادن به او می بیند ، این فرصت را پیدا می کند تا احساسات خود را ابراز کند و احساس کند که درک شده است. برای مشاوره بامادرتماس باشید.

منبع:https://drjebeli.ir/https://drjebeli.ir/