به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 19 شهریور 99 [ 20:45]
    سطح
    24
    Level completed: 16%, Points required for next Level: 84
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

6 چطور این کار اشتباه نامزدم رو فراموش کنم

سلام
    من ۲۳ سالمه و حدود یک ساله که با یه دختر ۱۹ ساله نامزد کردیم
    واقعا همو دوس داریم و خیلی هم تفاهم داریم همه چیز خوب و عالی بود تا این که من چند روز پیش متوجه شدم ایشون توی گروه های تلگرامی فعالیت داره و با پسرهای غریبه ارتباط صمیمی داره و باهم شوخی های نا مناسبی میکنن و عکس خودش رو برای چند نفر فرستاده
    تو واقعیت اصلا چنین دختری نیست و خیلی نجیب و سر سنگینه وقتی دیدم توی چت اینجوریه واقعا شوکه شدم و به شخصیتی که ازش تو ذهنم ساخته بودم شک کردم
    وقتی بهش گفتم شدیدا اظهار پشیمونی کرد و گفت عادت کرده که توی گروه های تلگرامی باشه! قول داد که این کارش رو تکرار نکنه اما من مدام کارش یادم میافته و حالم بد میشه. به پیام هایی که با چند پسر غریبه رد و بدل کرده بود فکر میکنم،حتی وقتی عکسش رو برام میفرسته من سریعا یاد این میافتم که عکسش رو واسه پسرهای غریبه فرستاده بود و حالم شدیدا بد میشه تپش قلب شدید میگیرم.
    خیلی دوسش دارم نمیتونم ازش جدا شم و میدونم ایشونم منو واقعا دوس داره... اما این فکرها آزارم میده و حالم رو بد میکنه
    به نظر شما باید به قولش اعتماد کنم که دیگه تکرار نمیکنه؟
    چطور باید این کارش رو فراموش کنم؟

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    شنبه 14 بهمن 02 [ 11:21]
    سطح
    98
    Level completed: 9%, Points required for next Level: 918
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    OverdriveVeteranTagger Second Class25000 Experience Points
    تشکرها
    1,379

تشکرشده 2,636 در 1,206 پست

Array
    سلام به شما
    لطفا به سؤالاتم پاسخ بدین؛

۱. منظورتون از نامزدی عقد رسمی هست؟ یا یک مراسم ساده نشان در حضور بزرگترها یا اینکه دوستی و قول و قرار بین خودتان؟
    ۲. با این خانم کجا آشنا شدین؟
    ۳. معیارهای شما برای ازدواج چه هست؟

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    24
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    عقد رسمی صورت نگرفته،خانواده من اطلاع دارند و خانواده ایشون در حال حاضر خیر
    با این خانم داخل محیط مجازی آشنا شدم و طی ارتباط حضوری باهم بیشتر آشنا شدیم
    معیارهای من:
    حیا و نجابت
    درک متقابل
    شخصیت مناسب و مقبول
    تحمل دشواری های احتمالی در زندگی

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    سطح
    98
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,379

Array
    متشکرم

پس این ارتباط فقط دوستی ساده هست.

ببینید معیارهای شما خوب،‌ اما ناکافی هستن و از طرفی اینترنت بستر مناسبی برای آشنایی و ازدواج نیست. چرا که باعث خطا در شناخت افراد میشه و میتونه مثل الان که متوجه ی ارتباط این خانم شدین به یکی از دو طرف آسیب بزنه.

این در حالی هست که از نظر خانواده ی دختر هم بی اطلاع هستین و در واقع برای خودتون دوختین و بریدین.
    شما اگر قصدتون ازدواج هست ابتدا باید خودتون به یکسری آگاهی ها برسین و شرایط رو مهیا کنین و سپس از روی معیارهای درست و راه صحیح برای ازدواج از طریق خانواده اقدام کنین. برقراری ارتباط عاشقانه با هر فردی قبل از ازدواج تضمین تعهد، وفاداری و شناخت اون شخص نخواهد بود.

بهتر هست این ارتباط آسیب زا رو با همین دلیل محکم ( ارتباط خانوم با چند نفر ) قطع کنین و سعی کنین علل این انتخاب غلط رو بررسی کرده و دیگر چنین اشتباهی رو مرتکب نشین.

5. کاربر روبرو از پست مفید سحر بهاری تشکرکرده است .

Mvaz (پنجشنبه 13 شهریور 99)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 30 آبان 00 [ 09:13]
    سطح
    47
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 111
    دستاوردها:
    1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    270

تشکرشده 423 در 177 پست

Array
    بعضی موقع ها تو اینجا یه چیزهایی می خونه آدم تعجب می کنه .من واقعا از دختر و پسرا تعجب می کنم . شما دختری که نه کامل می شناسید - نه کامل معیارتون را بررسی کردید - نه رسمی خانواده ها همو بررسی کردند - از کجا فکر می کنید باهاش هماهنگید و قلبتون براش می تبه ؟
    آشنایی تون را رسمی کنید - به نظر می یاد هم شما و هم اون دختر باید مطالب بیشتری در باب ازدواج مطالعه کنید - شخصیت وابسته در شما نمایان هست و معلومه الکی خودتو وابسته داری می کنی از چیزی که نمی دونی و نمی شناسی کامل - به نظر اون دختر هم هم اینجوریه و شخصیت وابسته ای داره و اون هم مثل شما در مسیر اشتباست - یه مشاوره برید با هم .
    ویرایش توسط Niagara : پنجشنبه 13 شهریور 99 در ساعت 21:09

Banned
    آخرین بازدید
    دوشنبه 04 دی 02 [ 13:45]
    سطح
    86
    Level completed: 4%, Points required for next Level: 484
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteranOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    269

تشکرشده 1,106 در 598 پست

Array
    سلام
    بنظرم اصلا به این خانم اعتماد نکنید در بحث ازدواج
    یه جایی هم فرموده بودید تحمل دشواری ها در زندگی ادمها بدون تصور حتی دشواری ازدواج میکنند اخرش به بنبست میرسن
    چه برسه به شما که از همین الان به فکر دشواری هستید
    کمی بیشتر توضیح بدهید مگه ازدواج با شما چه دشواری احتمالی خواهد داشت
    ویرایش توسط خادم رضا : جمعه 14 شهریور 99 در ساعت 00:15

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    24
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    به نظرم دلیل این که شما اینقدر قاطعانه میگید باید همه چیز رو تموم کنم اینه که شرایط من و این خانوم رو توی ذهنتون جور دیگه تصور کردید. حدس میزنم شما اینجور تصور کردید که من و ایشون هم مثل خیلی از پسر ها و دخترهایی هستیم که از روی شیطنت های دوران جوانی یک مدت باهم ارتباط داشتن و خیلی راحت و یا حتی شاید سخت تصمیم گرفتن که از هم جدا بشن.
    ما توی این مدت یک سال و نیم، به خاطر رسیدن به هم و تسهیل شرایط هردومون برای ازدواج از هیچ تلاشی دریغ نکردیم.
    خیلی وقت ها از ارزش ها و علایقی که واسمون خیلی با ارزش بودن به خاطر همدیگه گذشتیم
    درسته این کار ایشون واقعا منو ناراحت کرده اما خب به نظرم نباید این دلیل بشه تا خوبی های ایشون رو نبینم
    شاید بگید این حرفم اشتباهه اما من توی این مدت که با ایشون هستم به قدری بهشون اعتماد کردم که وقتی در مورد این کارش میگه که: اشتباه کردم و دیگه تکرار نمیکنم. اطمینان دارم که دیگه تکرار نمیکنه.(خب من هم کارهای اشتباهی داشتم که به خاطر ایشون گذاشتم کنار)
    اینطور نیست که فکر کنید از روی بیکاری و برای خوش گذرانی با هم دوست شدیم. تصمیم کاملا جدی برای ازدواج داریم (اما متاسفانه بنا به دلایلی تا چند ماه آینده امکان در میون گذاشتن این قضیه با خانواده ایشون فراهم نیست)

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط Niagara نمایش پست ها
    بعضی موقع ها تو اینجا یه چیزهایی می خونه آدم تعجب می کنه .من واقعا از دختر و پسرا تعجب می کنم . شما دختری که نه کامل می شناسید - نه کامل معیارتون را بررسی کردید - نه رسمی خانواده ها همو بررسی کردند - از کجا فکر می کنید باهاش هماهنگید و قلبتون براش می تبه ؟
    آشنایی تون را رسمی کنید - به نظر می یاد هم شما و هم اون دختر باید مطالب بیشتری در باب ازدواج مطالعه کنید - شخصیت وابسته در شما نمایان هست و معلومه الکی خودتو وابسته داری می کنی از چیزی که نمی دونی و نمی شناسی کامل - به نظر اون دختر هم هم اینجوریه و شخصیت وابسته ای داره و اون هم مثل شما در مسیر اشتباست - یه مشاوره برید با هم .
    چرا فکر میکنید من ایشون رو کامل نمیشناسم؟
    در مورد معیارهام من همه معیارهام رو نگفتم و فقط چند موردش که برام مهم تر بودن رو گفتم.ممنون میشم اگه معیارهایی که فکر میکنید مهمه به من بگید تا درموردشون فکر کنم
    در مورد خانواده ها، خانواده من در جریان همه چیز هستند و تمام شرایط رو میدونن اما در حال حاضر تا چند ماه دیگه واقعا امکانش نیست که خانواده ایشون مطلع بشن.
    پرسیدید چرا فکر میکنم باهاش هماهنگم و قلبم براش میتپه؟ من یقین دارم که ایشون دختر خوبی هستن( احتمالا بگید اگه دختر خوبیه پس چرا این کار رو کرده... به نظر من هرکسی اشتباهاتی توی زندگیش مرتکب میشه اگه شخص اشتباهش رو بپذیره و درصدد جبران بربیاد قابل بخششه اما اگه پا فشاری کنه به هیچ وجه قابل بخشش نیست! لطفا راهنماییم کنید چطور باید متوجه بشم ایشون این کار رو باز هم تکرار میکنن یا خیر)
    ایشون رو قلبا دوست دارم. شاید نتونم برای این دوست داشتن دلیل منطقی بیارم اما اینو بدونید که به قدری دوسش دارم که حتی وقتی این اتفاق افتاد و دلم شکست تنها کسی که تونست حالم رو بهتر کنه خودش بود.
    من و ایشون همه شرایط رو سنجیدیدم و من معتقدم اگه به هم برسیم با هم زندگی خوبی خواهیم داشت.
    بله من و ایشون واقعا وابسته همیم اما همه چیز رو میدونیم و میشناسیم همو

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط خادم رضا نمایش پست ها
    سلام
    بنظرم اصلا به این خانم اعتماد نکنید در بحث ازدواج
    یه جایی هم فرموده بودید تحمل دشواری ها در زندگی ادمها بدون تصور حتی دشواری ازدواج میکنند اخرش به بنبست میرسن
    چه برسه به شما که از همین الان به فکر دشواری هستید
    کمی بیشتر توضیح بدهید مگه ازدواج با شما چه دشواری احتمالی خواهد داشت
    این که میگید اصلا بهش اعتماد نکنم در بحث ازدواج یعنی چی؟
    یعنی از همه چیز منصرف بشم؟

هم من و هم ایشون به لحاظ اجتماعی و تحصیلات جایگاه خوبی داریم
    ایشون دانشجوی رشته داروسازی در تهران هستند. من هم مهندس کامپیوتر و دبیر هنرستان و توسعه دهنده نرم افزار
    منظورم از دشواری،دشواری هاییه که تقریبا تمام جوان ها در امر ازدواج گرفتارش هستند.
    دشواری هایی مثل عدم توانایی خرید مسکن!!!
    و عدم حمایت مالی توسط خانواده از من...
    البته ایشون چندین بار تاکید کردن که ما باید روی پای خودمون وایسیم و از کسی انتظاری نداشته باشیم و من به این حرفش اعتماد دارم.

- - - Updated - - -

وقتی من متوجه این موضوع شدم(ارتباطشون در تلگرام)حالش شدیدا بد شد.
    به خاطر شوک عصبی ک بهش وارد شد تا چند روز لکنت زبان داشت و به دکتر اعصاب و روان مراجعه کرد.
    به نظر شما این که اینقدر حالش بد شد به خاطر کار اشتباهش بوده و از شرمساری؟ یا از ترس این که ممکنه همه چیز بینمون تموم بشه؟
    ویرایش توسط Diamond76 : شنبه 15 شهریور 99 در ساعت 16:36

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    سطح
    98
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,379

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Diamond76 نمایش پست ها
    اینطور نیست که فکر کنید از روی بیکاری و برای خوش گذرانی با هم دوست شدیم. تصمیم کاملا جدی برای ازدواج داریم.
    شما هم خیلی قاطعانه صحبت میکنین، این وسط سؤالی پیش میاد که اگر ایشون مثل شما فکر میکنن ، تلاش کردن و ... چطور به ارتباط با چند نفر وارد شدن؟

یکسری مسائل قبل از ازدواج حالت زنگ اخطار هستن، شما اگر جدی نگیرین بعد ممکن هست در زندگی مشترک باهاش مواجه بشین، مثل خیانت و اون زمان قطعا باید متحمل آسیب های بیشتری بشین و تاوان بیشتری بدین. بهمین علت هر چه آسیب ها رو کمتر کنیم بهتر هست.

ما نفرات سوم و خارج از ارتباط شما هستیم ، پس هر چه رو که میبینیم بشما میگیم . اینترنت نمیتونه بستر شناخت افراد از هم باشه که اگر بود، چنین نمیشد. آیا شما با ایشان دکتر اعصاب و روان مراجعه کردین؟ آیا مطمئنین ایشان دچار لکنت شدن و نقش بازی نکردن؟

چند نکته مهم هست که حتما باید مد نظر داشته باشین ؛

* با یک چشم دیدن ( یعنی جذب شدن به یک یا دو ویژگی خوب در طرف مقابل و عدم بررسی کامل فرد )

* عدم مدیریت احساسات و حدود ( در آشنایی و نامزدی ) که سبب خطا در شناخت شما، وابستگی و در نهایت تصمیم های احساس محور خواهد شد.

* گرفتار شدن بین دو دیدگاه مطلق ( یعنی یا باید حتما با اینفرد ازدواج کنم یا تنها بمانم )

* نپرسیدن، نشنیدن، ندیدن ( یعنی سؤال های مهم رو نپرسید یا به بعد موکول کنید، زنگ خطرها رو نشنوید، کم و کاستی ها، معایب و اشتباهات رو نبینید )

* معیارهای غلط ( یعنی انتخاب همسر از روی معیارهای جامعه پسندانه، ظاهری ، مالی و ... و نه از روی معیارهای ارزشمند )

* عدم توجه به مسئله ی خود آگاهی یا خودشناسی و کسب آگاهی های لازم جهت ازدواج

حتما بصورت حضوری با مشاوره در ارتباط باشین.
    دوستان گرامی ؛

لطفا، انجمن آموزش استفاده از تالار همدردی را مطالعه بفرمایید.
    ویرایش توسط سحر بهاری : شنبه 15 شهریور 99 در ساعت 16:53

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    24
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط سحر بهاری نمایش پست ها

اگر ایشون مثل شما فکر میکنن ، تلاش کردن و ... چطور به ارتباط با چند نفر وارد شدن؟

اینطور نیست که ایشون کاری نکرده باشن،ایشون هم خیلی کارها کردن و تلاش کردن

منظورتون هر نوع ارتباطه یا ارتباط عاشقانه؟
    ویرایش توسط Diamond76 : شنبه 15 شهریور 99 در ساعت 17:11

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 30 آبان 00 [ 09:13]
    سطح
    47
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 111
    دستاوردها:
    1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    270

تشکرشده 423 در 177 پست

Array
    لطفا راهنماییم کنید چطور باید متوجه بشم ایشون این کار رو باز هم تکرار میکنن یا خیر)
    پاسخ خودت هم اینه :

به نظر من هرکسی اشتباهاتی توی زندگیش مرتکب میشه اگه شخص اشتباهش رو بپذیره و درصدد جبران بربیاد قابل بخششه اما اگه پا فشاری کنه به هیچ وجه قابل بخشش نیست!
    اگه بهش اطمینان داری مشکل نیست دیگه . با خانواده برید برای خاستگاری و مراحل بعدش.
    ولی اگه نشانه های خطر در ایشون را دیدی صبر را بیشتر کن و بیشتر بشناسش با حضور خانواده .شناخت با خانواده یه جور دیگه ست و بهتره .
    به ما قبل ازدواج مشاوره می گفت دوران خاستگاری و شناخت، دوران شناخته یه جوری به زبون بی زبونی می گفت خاستگار را به چشم شوهر نبینید.
    منم به عنوان یه خواهر یه خورده بزرگتر به شما میگم نه مشاور، ایشون را به چشم همسر فعلا نبینید وبا خانواده برید جلو . اگر موارد هشدار را می بینی که با شما تفاوت داره با خودت الکی نجنگ .
    زندگی و انتخاب همسر مهمه .

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)