به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 17 بهمن 99 [ 21:15]
    سطح
    49
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 199
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    10

تشکرشده 2 در 2 پست

Array

کثیفی خانه مادر شوهر

سلام
    شاید موضوع تاپیک ب نظر بی اهمیت بیاد و کاملااااا قابل چشم پوشی! خودم میدونم ک خیلی مشکلات مهم تر هست و من هم مسایل دیگری دارم و الان این مساله رو میخواستم بیان کنم

من کمتر از یک سال هست که ازدواج کردم و مدت یک ماه هست ک منزل مادر شوهر زندگی میکنم . فرزندی ندارم و بخاطر کار همسرم به شهر مادر شوهرم اینا اومدیم و تا زمانی ک خونه پیدا کنیم اینجا هستیم

در خانه ی پدری حداقل هفته ای یک بار کارگر داشتیم و من تا قبل از ازدواجم نظافت خونه حتی جاروکشی انجام نمیدادم. ولی ب تمیزی عادت داشتم در عین حال وسواسی نیستم.

خونه ی مادر شوهرمم در نگاه اولیه خوبه و من قبلا ک اومده بودم ب عمق فاجعه پی نبرده بودم. تحمل کثیفی خونه برای من گاهی خییییلی زجراور میشه و حالمو بد میکنه. نمونه هاشو میگم ک تقریبا متوجه بشین در چ سطحیه

پنکه ای ک روز اول ب ما دادن روش یک لایه کثیفی چسبناک بود و انگار هیچ وقت دستمال کشیده نشده بود در حالی ک ما گاهی پنکه رو باز میکردیم و پره های توشو هم تمیز میکردیم!

پرده ی مندرس حمام رد کپک زدگی داشت و کف و دیواره های وان جرم بسته ک با انگشت ور میاد

موکت ک ده سال بیشتره ن شسته شده و ن عوض شده

کف سرامیکی آشپزخونه بدون دمپایی بری چسبناکه یا دستمال بکشی سیاه میشه

و موارد بسیاااار دیگر ....

ب نظر شما من چکار میتونم انجام بدم و چطور میتونم با این مساله کنار بیام؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 14 بهمن 99 [ 14:20]
    سطح
    55
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 197
    دستاوردها:
    1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    195

تشکرشده 435 در 224 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سلام خوبین
    منظورتون همگی در یک خانه زندگی می کنید یا واحد جدا از هم هستید؟

3. کاربر روبرو از پست مفید تبسم آسمانی تشکرکرده است .

Salma*h (دوشنبه 10 شهریور 99)

Banned
    آخرین بازدید
    دوشنبه 04 دی 02 [ 13:45]
    سطح
    86
    Level completed: 4%, Points required for next Level: 484
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteranOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    269

تشکرشده 1,106 در 598 پست

Array
    سلام وقت بخیر
    این سه موردی که اشاره کردید لازم نیست خودتان کار خاصی انجام دهید
    مثلا برای پرده حمام خودتان برید پرده بخرید
    یا برای وان حمام جرمگیر بخرید و برزید .جرمگیر ها لازم به سابیدن هم ندارن فقط کافیه روش اب بریزید
    برای کف اشپزخانه یک موکت یا یک گلیم تمیز پهن کنید در اشپزخانه میتونید برای اینکه متقاعدشون کنید بفرمایید هوا داره سرد میشه و براتون خوب نیست کف اشپزخانه سرد بمونه ممکن پادرد بگیرید

خانم عزیز ممکن برای خانواده شوهر شما این چیزها مهم نباشه ولی برای شما مهم باشد اشکالی هم ندارد یک کمکی گاهی به خانواده همسر داشته باشید

5. کاربر روبرو از پست مفید خادم رضا تشکرکرده است .

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 14 بهمن 99 [ 14:20]
    سطح
    55
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 197
    دستاوردها:
    1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    195

تشکرشده 435 در 224 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سلام مجدد ، ببینید ایشون یک عمر این طوری زندگی کردند و عادت کردند نه شما می تونید مادر همسرتون رو تغییر بدید نه ایشون شما رو.
    حساس نباشید و شما این مدتی که در کنار مادر همسرتون زندگی می کنید منزل رو پاکیزه نگه داشته باشید ، به مادر همسرتون پیشنهاد بدید که خونه تکونی با کمک هم انجام بدید. میتونید کارگر هم‌ بگیرید

تمیز نبودن مادر همسرتون موضوع مهمی نیست که بخواد به شما و زندگی تون آسیب برسونه مراقب زندگی تون باشید تا خدای ناکرده این موضوع موجب دلسردی بین شما و همسرتون نشه !
    هیچ‌ وقت همسرتون رو بابت مادرش سرزنش نکنید و اوقات تون رو به خاطر موضوع کم اهمیت تلخ نکنید.

7. کاربر روبرو از پست مفید تبسم آسمانی تشکرکرده است .

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    49
    دستاوردها:
    تشکرها
    10

تشکرشده 2 در 2 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط تبسم آسمانی نمایش پست ها
    سلام خوبین
    منظورتون همگی در یک خانه زندگی می کنید یا واحد جدا از هم هستید؟
    در بک خانه زندگی میکنیم و یک اتاق در اختیار ما هست
    و بین سه ماه تا شش ماه در اینجا مستقر هستیم تاخانه بگیریم. و چون در این شهر غریب هستیم، بعد از آن هم رفت و آمد زیاد داریم.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    49
    دستاوردها:
    تشکرها
    10

تشکرشده 2 در 2 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط خادم رضا نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر
    این سه موردی که اشاره کردید لازم نیست خودتان کار خاصی انجام دهید
    مثلا برای پرده حمام خودتان برید پرده بخرید
    یا برای وان حمام جرمگیر بخرید و برزید .جرمگیر ها لازم به سابیدن هم ندارن فقط کافیه روش اب بریزید
    برای کف اشپزخانه یک موکت یا یک گلیم تمیز پهن کنید در اشپزخانه میتونید برای اینکه متقاعدشون کنید بفرمایید هوا داره سرد میشه و براتون خوب نیست کف اشپزخانه سرد بمونه ممکن پادرد بگیرید

خانم عزیز ممکن برای خانواده شوهر شما این چیزها مهم نباشه ولی برای شما مهم باشد اشکالی هم ندارد یک کمکی گاهی به خانواده همسر داشته باشید

خیلی ممنون از پاسختان. اتفاقا مطابق دستور العمل شما اقدام کردم و برای حمام پرده ی جدید گرفتم و خب اصلا خوششون هم نیومد. من خیلی با احتیاط عمل میکنم و سعی میکنم ک تاجایی عمل کنم ک همسرم با من همراهی میکنه. مثلا در مورد پرده به همسرم گفتم کپک زده و من بدم میاد و با هم پرده ی جدید خریدیم و با مثلا کاری به کثیفی کف و موکت ندارم. من همواره با دمپایی تو خونه راه میرم و خب کلا از تغییر تو خونه خوششون نمیاد و البته من سر صبر نشستم به مرور چیزهایی رو عوض خواهم کرد. ک حداقل وفتی خودم استفاده میکنم حالم بد نشه. و یا در مورد حمام ماده گرفتم نرفته نمیدونستم جرمگیر اینظوری هم هست ممنون گفتید امتحان میکنم.

مساله اینه که در برابر نظافت موضع میگیرن و قبول نمیکنن و بدشونم میاد اگه من خیلی رو نظافت کلیک کنم و بخوام بهشون کمک کنم و خیلی راه برای کمک کردن باقی نمیمونه...

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    49
    دستاوردها:
    تشکرها
    10

تشکرشده 2 در 2 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط تبسم آسمانی نمایش پست ها
    سلام مجدد ، ببینید ایشون یک عمر این طوری زندگی کردند و عادت کردند نه شما می تونید مادر همسرتون رو تغییر بدید نه ایشون شما رو.
    حساس نباشید و شما این مدتی که در کنار مادر همسرتون زندگی می کنید منزل رو پاکیزه نگه داشته باشید ، به مادر همسرتون پیشنهاد بدید که خونه تکونی با کمک هم انجام بدید. میتونید کارگر هم‌ بگیرید

تمیز نبودن مادر همسرتون موضوع مهمی نیست که بخواد به شما و زندگی تون آسیب برسونه مراقب زندگی تون باشید تا خدای ناکرده این موضوع موجب دلسردی بین شما و همسرتون نشه !
    هیچ‌ وقت همسرتون رو بابت مادرش سرزنش نکنید و اوقات تون رو به خاطر موضوع کم اهمیت تلخ نکنید.

ممنون از پاسختون
    مشکل من اینجاست ک خلقم تنگ میشه و اخلاقم ابر و بادی میشه. البته زندگی در خانه یمادر شوهر مسایل دیگری هم داره ک بیشتر منو اذیت میکنه و مجموع عوامل باعث فرسایش روان من میشه و پریشونم میکنه.نمیدونم چطوری میتونم ذهنمو از این مساله ی جزیی آزاد کنم....خود این مساله ک اینقدر دنیام کوچیک شده ک ریز مسایل در ارتباط با خانواده ی شوهر منو آزار میده برام ناراحت کننده است.

و یا مثلا وقتی همسرم از من انتطار داره ک در آشپزی به مادرشون کمک کنم، نمیتونم بگم ک من حالم بهم میخوره تو اون آشپزخونه ی کثیف برم و واقعا برام قابل تحمل نیست و خیلی ب چشمم میاد و بنا بدلایل دیگری هم اصلا دوست ندارم برم آشپزی کنم، و همین مساله ک شوهرم انتظار داره من اینجا در آشپزی کمک کنم منو ناراحت میکنه....

در مورد کارگر گرفتن ک فکر نکنم رضایت بدن و خب قبول ندارن ک خونه کثیفه ک من پیشنهاد نظافت کاری بدم. البته ممنون توصیه ی خوبی بود
    اتاف خواهر شوهر خیلی بهم ریخنه است و چند روز دیگه با بچه هاش میاد. میتونم پیشنهاد بدم ک با هم تمیز و مرتب کنیم ببینم واکنششون چیه...

و جمله ی اولتون رو کاملا قبول دارم و من هم قصد ندارم انرژیمو بذارم ک اونها رو عوض کنم ولی برام هم قابل تحمل نیست و حس میکنم مساله ی پیش پا افتاده ای هست و میشه تا حدی بیشتر رعایت کنند ک برای من قابل تحمل بشه

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 25 شهریور 99 [ 15:15]
    سطح
    31
    Level completed: 36%, Points required for next Level: 97
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    50

تشکرشده 56 در 30 پست

Array
    نظر من اینه شما این سه تا 6 ماه رو اگه اجبار مهمی ندارید، برگردید و با خانواده خودتون زندگی کنید.
    به هیچ وجه وارد فاز نظافت کاری نشید و پیشنهاد هم ندید، اونوقت تا آخر عمر موقع نظافت از شما توقع دارن، فکر میکنید وقتی در آینده مشغول زندگی خودتون و بچه بشید و همیشه از شما توقع داشته باشند، بازم حس و توان روحی و جسمی الان رو دارید که توقعات رو برآورده کنید؟

آدمهایی که ذاتاً کثیف هستن رو نمیشه کاریشون کرد.

به شوهرتون هم خیلی رک بگید، اگه نتونید با شوهرتون رک و صادق باشین، پس با کی میخواین باشین.

من اولین بار که میخواستم وارد سرویس بهداشتی خونه مادرشوهرم بشم به شوهرم همه چیزو گفتم و عمق حساسیتمو بهش نشون دادم.

مادرشوهر منم آدم خیلی تمیزی نیست با وجود داشتن دختر جوون توی خونه وقتی چند مورد کثیفی دیدم تا چند وقت تو فکر بودم و برام خیلی عجیب بود که ظرف خونه آدم تا اون حد لک داشته باشه یا اون سبدی که توش اسکاچ رو میزارن انقد پشتش کثیف بود که دوس داشتم بالا بیارم.
    اگه یه بار شوهرم ازم توقع ظرف شستن یا آشپزی داشته باشه رک و محترمانه میگم بهش.

بعضی وقتها رسیدن به بعضی خواسته ها خیلی آسونه برای یک خانم.
    چون خانمها قدرت عشوه و ناز و ظرافت و ..... دارن.

12. 2 کاربر از پست مفید Shivaaaa تشکرکرده اند .

Salma*h (دوشنبه 10 شهریور 99), زن ایرانی (سه شنبه 11 شهریور 99)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    49
    دستاوردها:
    تشکرها
    10

تشکرشده 2 در 2 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shivaaaa نمایش پست ها
    نظر من اینه شما این سه تا 6 ماه رو اگه اجبار مهمی ندارید، برگردید و با خانواده خودتون زندگی کنید.
    به هیچ وجه وارد فاز نظافت کاری نشید و پیشنهاد هم ندید، اونوقت تا آخر عمر موقع نظافت از شما توقع دارن، فکر میکنید وقتی در آینده مشغول زندگی خودتون و بچه بشید و همیشه از شما توقع داشته باشند، بازم حس و توان روحی و جسمی الان رو دارید که توقعات رو برآورده کنید؟

آدمهایی که ذاتاً کثیف هستن رو نمیشه کاریشون کرد.

به شوهرتون هم خیلی رک بگید، اگه نتونید با شوهرتون رک و صادق باشین، پس با کی میخواین باشین.

من اولین بار که میخواستم وارد سرویس بهداشتی خونه مادرشوهرم بشم به شوهرم همه چیزو گفتم و عمق حساسیتمو بهش نشون دادم.

مادرشوهر منم آدم خیلی تمیزی نیست با وجود داشتن دختر جوون توی خونه وقتی چند مورد کثیفی دیدم تا چند وقت تو فکر بودم و برام خیلی عجیب بود که ظرف خونه آدم تا اون حد لک داشته باشه یا اون سبدی که توش اسکاچ رو میزارن انقد پشتش کثیف بود که دوس داشتم بالا بیارم.
    اگه یه بار شوهرم ازم توقع ظرف شستن یا آشپزی داشته باشه رک و محترمانه میگم بهش.

بعضی وقتها رسیدن به بعضی خواسته ها خیلی آسونه برای یک خانم.
    چون خانمها قدرت عشوه و ناز و ظرافت و ..... دارن.

ممنونم از پاسخ شما
    امکان رفتن به جای دیگه رو ندارم
    فکر نمیکنم اگر پیشنهاد نظافت بدم اصلا بپذیرن چ برسه ک بخوان استقبال کنن و بعدا توقع داشته باشن از من
    چرا ک نظافت کاری رو بیهوده میدونن و بی اهمیت و اگر من جایی رو تمیز کنم خوشحال نمی شن و یا حس رضایت نداره براشون

البته ممنونم از نظرتون و شاید بهتر باشه در مورد اتاق خواهر شوهرم وارد نشم چون محدوده ی من نیست و من ک نمیتونم درستشون کنم. و این سبک زندگی اونهاست...

قبلا ک خونه ی خودمون بودیم من همیشه حمام رو تمیز میکردم. یک روز از همسرم خواستم ک اون تمیز کنه زنگ زد پدرش از پدرش پرسید چطور و با چی تمیز کنه، بعد ک اومدیم اینجا و کثیفی حمام رو دیدم فهمیدم نبرد مغلوبه است و همسرم اصلا قبول نداره این مساله رو و احتمالا اگه صراحتا بهش بگم در برابر من موضع میگیره چون کسی ک میدونه وان رو چطور تمیز میکنن پدرشه!

من تا همین جا احساس پیروزی میکنم ک همسرم قبول کرده یخچال رو تمیز میکنن، پادری رو میشورن، کف زمین رو دستمال میکشن، قوطی های ادویه رو میشورن، فر و گاز باید کاملا تمیز باشه، کابینتا رو دستمال میکشن، پارچ تصفیه آب و چایساز رو باید شست ، توی ماکروفر رو تمیز میکنن.....و ...
    و همیشه بهش میگفتم ک حتما مامانت هم تو خونه مبکرده تو نمیدیدی... نمیدونستم ک ندارن اصلا ...

بالاخره همسر من جدای از این که آقایون خیلی تو فاز این چیزا نیستن تو همین خانواده بزرگ شده و میترسم صراحتا بگم و من بشم وسواسی و کسی ک وقتشو داره تلف میکنه و همکاری همسرمو از دست بدم

بعلاوه صراحتا به همسرم بگم و اون هم قبول کنه، باز هم تغییری حاصل نمیشه ... چون حتی اگر همسرم در مورد کثیفی تذکر بده انکار میکنن و اصلا زیر بار نمیرن و میگن خوبه ... کما اینکه در مواردی این اتفاق افتاده
    ویرایش توسط Salma*h : دوشنبه 10 شهریور 99 در ساعت 22:02

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    شنبه 14 بهمن 02 [ 11:21]
    سطح
    98
    Level completed: 9%, Points required for next Level: 918
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    OverdriveVeteranTagger Second Class25000 Experience Points
    تشکرها
    1,379

تشکرشده 2,636 در 1,206 پست

Array
    سلام

دو‌سؤال دارم لطفا پاسخ بدین؛
    ۱. شما و همسرتون چند ساله هستین؟
    ۲. در این مدت منزل مد نظر شما پیدا نشده؟ به چه علت؟

15. کاربر روبرو از پست مفید سحر بهاری تشکرکرده است .

Salma*h (سه شنبه 11 شهریور 99)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)