به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 29 , از مجموع 29
    عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 08 فروردین 03 [ 07:07]
    سطح
    96
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 550
    Overall activity: 94.0%
    دستاوردها:
    SocialOverdriveTagger First ClassVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    2,580

تشکرشده 2,292 در 742 پست

Array
    با سلام
    منم کاملا موافقم واقعا جامعه ما تو این زمینه میلنگه به قول شما.
    تو جامعه ما شروع آشنایی یه معضل...خود اشنا شدن و شناخت دو طرف و خانواده ها یه معضل بزرگتر.

در مورد خبر دار شدن از دختر خانم...به نظرم خیلی پیچیده اش میکنید
    یه اطلاعات ساده اولیه که انقدر اذیت شدن نداره!! به خاطر کمال گراییتون هست احتمالا....نتیجه کوچکترین حرکت رو میخوایید از قبل بدونید و مدام سبک سنگین میکنید که درست هم باید انجام بشه!!

کم کم باید از فکر اینکه تو ذهن دیگران چی میگذره بیایید بیرون.
    من خودم تا حد زیادی تونستم این کارو بکنم...منم اینجوری بودم
    اینم که تو محل کار همه بفهمن که اقای فلانی به خانم فلانی پیشنهاد اشنایی داده
    چیز عجیبی نیست تو محیط کارها هست...فقط خب چونه مردم گرمه و خب ازدواج هم شیرینه دلشون میخواد حرف بزنن و سر دربیارن که چی شد
    نتیجه اشناییتون هرچی باشه چیزی بدی براتون نمیشه خیالتون راحت.

مهارت شناخت تون هم اول فقط توکل کنید به خدا
    دوم هم باید تجربه خواستگاری و اشنایی تون زیاد باشه ...سوم هم اینکه فقط انتخاب صحیح کافی نیست
    مهارت زناشویی خودش دنیایی ... شاید انتخاب هامون بد نباشه ولی به خاطر بی مهارتی بعد ازدواج خراب کنیم
    ویرایش توسط الهه زیبایی ها : پنجشنبه 30 مرداد 99 در ساعت 23:30

2. کاربر روبرو از پست مفید الهه زیبایی ها تشکرکرده است .

Mvaz (جمعه 31 مرداد 99)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    امروز [ 18:46]
    سطح
    93
    Level completed: 89%, Points required for next Level: 115
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassOverdriveVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,562

تشکرشده 1,776 در 732 پست

Array
    سلام
    در مورد کمالگرایی ( مخصوصا بخش حساسیت بین فردی)
    و شخصیت مهرطلب مطالعه کنید.

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    امروز [ 22:51]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.3%
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    7,808

تشکرشده 6,772 در 2,368 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط payam_ss نمایش پست ها
    حتی میدونم که خیلی از دوستان همرده بنده هم به همین مشکل دچار هستن و مهارت شناختی در امر ازدواج رو به حد کافی ندارن.
    شاید یکی از دلایل اون شرایط جامعه ما باشه. سیستم آموزشی ما باشه. خانواده های ما باشن. به هر دلیلی که باشه ما تو این مقطع زندگی میلنگیم بخاطر این ضعف.

...............................................

با سلام

به نظرم به چند دلیل بر میگرده که براتون میگم :
    اولیش خودشناسی خودمونه ،،،اینکه سعی کنیم درونمنون را بشناسیم و با خود واقعی مون خوب و دوست باشیم ،،،
    صداهای درونی را گوش بدیم - باهاش حرف بزنیم - آرومش کنیم - مدیریتش کنیم ،،،
    تو مبحث ازدواج ، شناخت خود و معیارها مهمه که این کار با مطالعه و مشورت مشاوران و تلاش خودمون و صد البته توکل به خدا ، امکان پذیره .
    به مطلبی دراین جا هست :
    در دوران مدرسه به ما گفته بودند هر که 20 بگیره بهترینه ...برا همین شاید دنبال بهترین ها و بی نقص ها می گردیم ،،،
    این دید خودشو در انتخاب شغل - مسیر کار و مهارت ،، ازدواج - رفتار ها و دیدگاه دیگران نسبت به خودمون نشون میده .
    ما شاید در کودکی و نوجوانی این مسائل در ما نهادینه شده ،،اون موقعی که به ضبط صوت ذهنمون تسلط نداشتیم یه چیزهایی تداعی شده ،،
    اما اشکال نداره ،،، روزی اون نوجوان - جوان و... بالغ میشه ( روزی که می فهمه باید رو اندیشه هاش کارکنه )
    یه روزی به سنی می رسه که می تونه خودش آنالیز کنه - تحقیق کنه - دیدگاهش را در مسیر روشن تر ،جلو بره ،،
    لذا از گذشته خارج بشیم و خودمون را در مسیر تعالی در جریان بندازیم .
    در میسر تعالی هر قدم که بریم رسیدیم .

نقل قول نوشته اصلی توسط مدیرهمدردی نمایش پست ها

تقریبا یک اپیدمی در نسل جوان وجود دارد. از یک معضل و مشکل که متاسفانه کم کم دارد همه گیر می شود.
    و آن اینست که اساسا مفهوم ازدواج و زندگی را درست متوجه نشده اند. و توقعی از زندگی دارند که اساسا غیر منطقی هست. مثل توقع داشتن اینکه یک نوزاد در المپیک مقام بیاورد!!!!!
    زندگی یک مدرک آماده و کامل نیست که هنگام ازدواج به عروس و داماد بدهند.
    بلکه زندگی شروع یک مدرسه هست. که در آن باید مرتب رنج درس خواندن و درس پس دادن داشت. امتحان های سخت و راحت پیش رو هست.
    و با همت و یادگیری و تمرین و و سختی کشیدن کم کم رشد می کنیم و مدرک با سوادی را می گیریم.
    در مدرسه اگر کسی از امتحانهای سخت و راحت ا زمعلم های سخت گیر و راحت گیر فراری شوند و ترک تدریس کنند و به هر مدرسه ای بروند هرگز موفق نمی شوند.

زندگی هم مثل همین مدرسه هست.
    حتما و حتما در هر زندگی باید مسائل ساده و مشکل باشد. رنجهای کوچک و بزرگ باشد. گره های ساده و کور باشد. سراشیبی و سربلندی باشد.
    اما خیلی از ما جر می زنیم و نمی خواهیم تمکین کنیم. و فکر می کنیم اگر با کس دیگری ازدواج می کردیم همه چیز روبرا میشد.
    یکی از 5 زن برتر جهان آسیه هست.
    او زن طاغوت ترین فرد جهان که ادعای خدایی می کرد شد.
    مردی که شکم زنان را پاره می کرد و نوزدان را می کشت.
    اما صلاح این زن این بود که با فرعون زندگی کند و در همین بستر بیشترین رشد را بکند.
    می بینید؟
    صلاح چیست؟
    صلاح آن نیست که همه مسائل مثل راحت الحلقوم باشد و مثل هلو برود در گلو
    رشد و صلاح در مسیر رنج و سختی فراهم می شود.

این تاپیک را کامل بخونید هم راستای نقل قول بالا :
    آرامش و نحوه مواجهه افراد با مسائل و مشکلات زندگي

-----------------------------------------------

این طرحواره هم مطالعه داشته باشید :

طرحواره معیارهای سرسختانه

طرحواره معیارهای سرسختانه 2

طرحواره معیارهای سرسختانه 3

طرحواره معیارهای سرسختانه 4

طرحواره معیارهای سرسختانه 5

طرحواره معیارهای سرسختانه 6

""" تله های شخصیتی ""

در مورد ترس از قضاوت دیگران :
    سعی کنید روی عزت نفس و اعتماد به نفستون کا رکنید،،،
    مسیر درست مهمه !
    وقتی مسیر درست را برید نباید نگران قضاوت دیگران باشید ،،،
    ما کنترلی به محیط بیرونی خودمون نداریم ولی به درونمون و تفکراتمون و احساساتمون ،کنترل داریم .
    از طرفی روی شخصیت منفعل کار کنید که براتون یه تاپیک کارگاهی می ذارم :

** عزت نفس + اعتماد به نفس **

کارگاه آموزشی - رفتار جرات مندانه

این دو طرحواره را در تاپیک تله های شخصیتی مطالعه بفرمایید :

طرحواره خود تحول نیافته - گرفتار
    طرحواره شکست

"" تله های شخصیتی ""

مطالعه این این تاپیک ها :

عشق: دلبستگی ؟ یا وابستگی؟

همیشه نگران انتخاب همسر هستم و می ترسم اشتباه کنم؟!!!!

می تونید از مدیر همدردی هم در انجمن آزاد ( مشترکین آزاد ) مشورت بگیرید ،،در راستای ادامه تاپیک و صحبت دوستان .
    http://hamdardi.net/eshterak.htm

موفق باشی
    د ر پناه حق .
    ویرایش توسط باغبان : جمعه 31 مرداد 99 در ساعت 15:28

5. 2 کاربر از پست مفید باغبان تشکرکرده اند .

Mvaz (جمعه 31 مرداد 99), افسونگر (جمعه 31 مرداد 99)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 25 شهریور 99 [ 01:25]
    سطح
    24
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 1
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    14
    تشکرشده 2 در 1 پست
    Array
    سلام دوستان. اومدم اطلاع بدم که تقریبا یجورایی جریان داره فاز جدی میشه و با چند نفر با تجربه که مشورت کردم نظرشون در مورد آشنایی مثبت بود. فعلا طرفین در جریان قرار گرفتن ولی هنوز آشنایی شروع نشده.
    فقط یه حس عجیبی که بهم این چند روز دست داده اینه که یواش یواش یه حس ترسی بهم القا میشه بعضی وقتا. مثلا میگم نکنه من فقط ظاهر رو ملاک قرار داده باشم و طرف اصلا از نظر اخلاقی مناسب نباشه. نکنه خونگرم نباشه و با خانواده من نجوشه. نکنه قد و یه دنده باشه. هی با خودم سبک سنگین میکنم و یه حس ترسی بهم القا میشه. البته بگم که هنوز هیچ آشنایی صورت نگرفته و اینا رو از روی اون رفتار روزمره ای که ازشون دیدم حس میکنم.
    میدونم که هنوز هیچی نشده قضاوت درست نیست ولی یه حسی بهم میگه چرا به همین مورد اول آشنایی ازدواج بسنده میکنی. نکنه مورد خیلی بهتری هم باشه . به صورت نوسانی این افکار میاد سراغم. حتی شاید خیلی احمقانه باشه، منی که خدا خدا میکردم باهاش ازدواج کنم، الان بعضا میگم خدا کنه جوابش منفی باشه. بعدا دوباره میگم نه اول با هم صحبت کنیم شاید جور بودیم با هم.
    گیج شدم خلاصه
    من خیلی ادم منطقی هستم و قبلا هم تجربه رابطه دوستی داشتم ولی برای آشنایی ازدواج این اولین مورد هست. نمیدونم بخاطر همین هست یا علت دیگه ای داره
    ویرایش توسط payam_ss : دوشنبه 17 شهریور 99 در ساعت 19:17

Banned
    آخرین بازدید
    دوشنبه 04 دی 02 [ 13:45]
    سطح
    86
    Level completed: 4%, Points required for next Level: 484
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteranOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    269

تشکرشده 1,106 در 598 پست

Array
    سلام
    ببین پسر خوب هر ادمی یه سری بدی داره یه سری خوبی
    مثلا یکی اخلاق نداره ولی اهل بیوفایی نیست
    یا مثلا یکی اخلاق داره ولی به وقتش عصبانیم میشه
    همه همه همه ما با هم یکی نیستیم و تفاوتهایی با هم داریم
    درک تفاوتها و پزیرش ان حداقل با فردی که نزدیک ترین تفاهم ها رو با هم داریم میتونه یک ازدواج پایدار برای ما رقم بزنه
    مثلا خیلی خوبه که شما و همسرتون در مساله غذا تفاهم داشته باشید
    ممکن بگید غذا
    اره همین غذا چند وقت پیش تلوزیون اعلام میکرد که ٨٠ درصد زناشویی به غذا و کلا دور هم بودن مرتب بودن سر غذا برمیگرده
    انسان ادم تک بعدی نیست که شما فقط یک حالت در نظر بگیرید
    حتمی افراد بهتر از این خانوم هم هست بستگی به تفاهم شما با دیگران دارد ممکن یک خانوم قیافه خیلی خوبی داشته باشد موقعیت مناسب اما با شما زیاد تفاوت داشته باشد و تفاهمی با شما نداشته باشد حتی این خانم
    تفاهم از سن از رابطه داشتن قبل از شمااز علاقه به اینترنت از اینا شروع میشه تا غذا تا لباس
    حالا چرا تفاهم
    چون اگر همسر ایندتون از فلان حرف بدش میاد شما هم از همون حرف بدتان میاید و در زندگی تکرارش نمیکنید و همدیگه رو بهتر درک میکنید

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 19 اردیبهشت 03 [ 14:28]
    سطح
    94
    Level completed: 10%, Points required for next Level: 908
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,685

تشکرشده 2,214 در 904 پست

Array
    سلام دوستان. اومدم اطلاع بدم که تقریبا یجورایی جریان داره فاز جدی میشه و با چند نفر با تجربه که مشورت کردم نظرشون در مورد آشنایی مثبت بود. فعلا طرفین در جریان قرار گرفتن ولی هنوز آشنایی شروع نشده.
    فقط یه حس عجیبی که بهم این چند روز دست داده اینه که یواش یواش یه حس ترسی بهم القا میشه بعضی وقتا. مثلا میگم نکنه من فقط ظاهر رو ملاک قرار داده باشم و طرف اصلا از نظر اخلاقی مناسب نباشه. نکنه خونگرم نباشه و با خانواده من نجوشه. نکنه قد و یه دنده باشه. هی با خودم سبک سنگین میکنم و یه حس ترسی بهم القا میشه. البته بگم که هنوز هیچ آشنایی صورت نگرفته و اینا رو از روی اون رفتار روزمره ای که ازشون دیدم حس میکنم.
    میدونم که هنوز هیچی نشده قضاوت درست نیست ولی یه حسی بهم میگه چرا به همین مورد اول آشنایی ازدواج بسنده میکنی. نکنه مورد خیلی بهتری هم باشه . به صورت نوسانی این افکار میاد سراغم. حتی شاید خیلی احمقانه باشه، منی که خدا خدا میکردم باهاش ازدواج کنم، الان بعضا میگم خدا کنه جوابش منفی باشه. بعدا دوباره میگم نه اول با هم صحبت کنیم شاید جور بودیم با هم.
    گیج شدم خلاصه
    من خیلی ادم منطقی هستم و قبلا هم تجربه رابطه دوستی داشتم ولی برای آشنایی ازدواج این اولین مورد هست. نمیدونم بخاطر همین هست یا علت دیگه ای داره
    خب دوستان روانشناس یحتمل میان میگن مشکلاتی داری از قبیل کمالگرایی و .... که شایدم باشه.

ولی من نظرم رو میگم، تا یه حدی این شک و تردید طبیعی هست، مخصوصا هرقدر کار جدی تر میشه. ولی مدیریت این شک با شماس، اینگه چقدر بهش دامن بزنین یا نه. یکم شک داشتن خوبه برای اینکه بی گدار به اب نزنین، ولی حواستون باشه در دام شک و بدگمانی و کمالگرایی نیفتین.

واستون اروزی خوشبختی میکنم

9. 2 کاربر از پست مفید gholam1234 تشکرکرده اند .

Mvaz (دوشنبه 17 شهریور 99), Shivaaaa (دوشنبه 17 شهریور 99)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    امروز [ 18:46]
    سطح
    93
    Level completed: 89%, Points required for next Level: 115
    دستاوردها:
    تشکرها
    3,562

تشکرشده 1,776 در 732 پست

Array
    سلام

فرض کن من از سر اینکه حس میکنم رفیقم یه مطلب مهمی رو میدونسته ولی به من نگفته عصبی میشم و یک روز ناخوشم.
    فرداش متوجه میشم اصلا رفیقم اون موضوع رو نمیدونسته تا بخواد به من بگه یا نگه.
    حالا این وسط من از سر یه فرض یک روز عصبی شدم و ناخوش. در حقیقت من بر اساس یکسری ورودی های غیرواقعی قضاوتی کردم و اجازه دادم احساسات درونم زمام اومور منو بدست بگیرند.

در مورد موضوع شما بهترین گزینه همین بود که در دنیای اما و اگر نمونی و سریع تکلیف این قضیه رو روشن کنی.
    یه نگاه به تاریخ شروع این حس تا همین الان در خودت بیانداز، چه مدت در اما و اگر بودی؟
    این زمان برای شما از دست رفته چون نخواستی یکسری ورودی های منطقی داشته باشی تا باهاشون تصمیم بگیری.
    حالا الان هم به یکسری ورودی های احتمالی داری پر و بال میدی.
    اینقدر تو دنیای اما و اگر نمون، دغدغه هات مهم هستن ولی باید با دختر خانم بری سر جلسه خواستگاری و ازشون مطمئن شی و تا زمانی که مطمئن نشدی هیچ تصمیمی نگیر، حتی اگر نتونستی برای دغدغه هات جواب مناسب پیدا کنی دو تایی برید مشاوره.

...........
    در مورد اینکه دودل هستی:
    یکی از مهمترین علت هاش رو اقا غلام اشاره کردند ، موضوع کمالگرایی هست که باید خوب بهش توجه کنی و کنترلش کنی.

نکته دیگه اینه که هنوز خودت رو خوب نشناختی و ملاک های ازدواج نداری ،
    یه فردی که از خودش شناخت داره و ملاک های قوی برای انتخاب ازدواج داشته باشه، راحت تر میتونه دختر مناسب خودش را انتخاب کنه، حتی اگر مطمئن باشه ممکنه نفرات بعدی هم مناسب باشن، ولی چون به ملاک هاش مطمئن هست با همون دختر خانم ازدواج میکنه .

........

کمی با خودت خلوت کن، در مورد ازدواجت کمی صبر کن، برو تنهایی مشاوره، ببین واقعی تو چه شخصیتی داری، چه شخصیتی مناسب ازدواجه برات.

به نظرم فعلا ترمز بکش.

11. 3 کاربر از پست مفید Mvaz تشکرکرده اند .

gholam1234 (دوشنبه 17 شهریور 99), payam_ss (سه شنبه 25 شهریور 99), سحر بهاری (سه شنبه 18 شهریور 99)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    شنبه 14 بهمن 02 [ 11:21]
    سطح
    98
    Level completed: 9%, Points required for next Level: 918
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    OverdriveVeteranTagger Second Class25000 Experience Points
    تشکرها
    1,379

تشکرشده 2,636 در 1,206 پست

Array
    سلام

شما در ابتدای تاپیک درباره ی نحوه ی برقراری ارتباط صحیح مشاوره گرفتین ، اما طی توضیحاتی که متناوب میدین لازم هست حتما با مشاوره بصورت خصوصی ارتباط داشته باشین تا پس از بررسی بیشتر بتونن بشما کمک کنن، پس این تاپیک به تنهایی کفایت نمیکنه.
    بدیهیست طی این مدت نباید اقدامی جدی برای ازدواج انجام بدین و سعیتون در رفع مسائلی باشه که برای شما مطرح هست.

موفق باشین

13. 2 کاربر از پست مفید سحر بهاری تشکرکرده اند .

Mvaz (چهارشنبه 19 شهریور 99), payam_ss (سه شنبه 25 شهریور 99)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 30 آبان 00 [ 09:13]
    سطح
    47
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 111
    دستاوردها:
    1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    270

تشکرشده 423 در 177 پست

Array
    میگم نکنه من فقط ظاهر رو ملاک قرار داده باشم و طرف اصلا از نظر اخلاقی مناسب نباشه. نکنه خونگرم نباشه و با خانواده من نجوشه. نکنه قد و یه دنده باشه. هی با خودم سبک سنگین میکنم و یه حس ترسی بهم القا میشه. البته بگم که هنوز هیچ آشنایی صورت نگرفته و اینا رو از روی اون رفتار روزمره ای که ازشون دیدم حس میکنم.
    البته بگم که هنوز هیچ آشنایی صورت نگرفته و اینا رو از روی اون رفتار روزمره ای که ازشون دیدم حس میکنم.
    اینجور که فرمودی از همکاراتون هست یعنی آشنایی عمومی اولیه را داشتی باهاش ( محیط کار ) اگه معیارهای اولیه داره با خانواده برید برای آشنایی بیشتر .
    وقتی خواستگاری دختر مردم میری ، طرف را به چشم زنت نگاه نکن . شما آقای خاستگار هستی پیش ایشون و ایشون هم برا ی شما موردی برای بررسی انتخاب همسر .
    باید بری آشنا بشی رفت و آمد کنی با خانواده . اگه با شناخت بیشتر ، معیارها و هماهنگی ها ی کلی تیک خورد برید برای مراحل بعد و این دیگه ترس و فاجعه سازی نداره که آخه . اگه با شما هماهنگ نسبی نبود تمام.
    احتمالا ترست برا ی اینکه اون دختره همکارت هست . عزیز مهم نیست همکارت باشه یا نباشه ، شرایط را مدیریت کن و از مشاور مشورت بگیر و برو جلو ، هم شما و هم ایشون آزاد هستید انتخاب کنید و این حق برای هم محفوظ هست در هر مرحله تا قبل عقد رسمی . دوستان در پست های قبل و صفحات قبل براتون مفصل صحبت کردند دیگه من نگم .

گیج شدم خلاصه
    این پاراگراف شما نشون میده آدم منطقی نیستی شما . تو شخصیت سازی ، شخصیت بالینی فرد جرات مند را کارکنید . کما ل گرایی از در و دیوار شما می باره . یه خورده شخصت وسواس هم داری و این شخصت وسواس شما به خاطر رابطه های دوستی که قبلا برقرار کردی هست . مشکل کمال گرا ها اینکه هی به خودشون میگن نکنه بهتر از اون باشه . نکنه اشتباه کنم . شما هم داری همین را میگی .
    ما تو ازدواج دنبال بهترین نیستیم . ولی باید دنیال نزدیک ترین فردی که با ما هماهنگ هست باشیم .یعنی موردی انتخاب کنیم که با ما هماهنگ تر باشه . نه هماهنگ کامل .
    هماهنگ کامل وجود نداره، باید نزدیک ما باشه از نظر شخصیت - فرهنگ - زندگی و غیره . اگه ایشون موارد اولیه را داره برید جلو با خانواده و اگه با خانواده بررسی بیشتر کردی و باز به نتیجه نرسیدید ، خوب تمام میشه دیگه . ایقدر موضوع را پیچیده نکنید . برو کمال گرایی را پیش مشاور حل کن تا حل نکردی زن نگیر .
    تاپیکت را داشتم می خوندم دوستان خوب راهنمایی کردن ، یه بار دیگه بخونید و گزارش نویسی نکنید هر دفعه با یه مسئله جدید . این پستی که نوشتی نشون دادی هیچ یکی از پست های قبل را نخوندی و اگه خوندی باشی هم دقت نکردی و برات مهم نبوده . اینجوری فایده نداره و در زندگی مشکل می خوری . برو مشاوره حضوری .
    ویرایش توسط Niagara : سه شنبه 18 شهریور 99 در ساعت 08:26

15. 3 کاربر از پست مفید Niagara تشکرکرده اند .

Mvaz (چهارشنبه 19 شهریور 99), payam_ss (سه شنبه 25 شهریور 99), فرزانه 123 (جمعه 21 شهریور 99)

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)