به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 11 تیر 99 [ 18:35]
    سطح
    25
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 48
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    7

تشکرشده 2 در 2 پست

Array

چرا هرچقدر تلاش میکنم موفق نمیشم؟

سلام بچه ها
    راستش چند وقتی هست که مشکلی برام پیش اومده و به خاطر کرونا هم جرئت نکردم برم پیش روانشناس. گفتم شاید بهتر باشه اینجا مطرح کنم
    من از دبستان خیلی درسخون بودم و 2 سال پیش هم کنکور دادم و یک دانشگاه خوب قبول شدم که همه ی هم دانشگاهی هام هم واقعا درس خون هستن. نمیگم همشون ولی خب دوستان اطرافم رو معمولا آدمای خیلی درسخون انتخاب کردم.
    چند وقتی هست که هر چقدر درس میخونم نمراتم اصلا رضایتبخش نیستن و حتی زیرمیانگین کلاس میشم
    البته ترم 1 و 2 اینطور نبودم و واقعا نمره هام عالی بود
    این قضیه خیلی روی اعتماد به نفس ام تاثیر گذاشته. مثلا چند هفته پیش که نتایج یه امتحان اومد یکی از دوستام بهم گفت امتحانش اصلا استاندارد نبود بهار. من باورم نمیشه از تو بیشتر شده باشم
    و این خیلی منو ناراحت کرد

چند وقتی هست همش به خودم میگم من بیشتر از این استعداد توی درس خوندن ندارم و بهتره دیگه درس رو رها کنم. منظورم اینه که فقط برای پاس شدن بخونم و برم سر کار. چون چندتا موقعیت شغلی خوب هم دارم
    من خیلی دیدم که مثلا دوست هام یه دفعه توی دبیرستان افت میکردن و به خودم میگفتم خب حتما تا الآن درسشون خوب بوده ولی دیگه از پس درس های دبیرستان بر نمیان
    الان این اتفاق برای خودم افتاده و مدام به خودم میگم لابد منم دیگه کشش درسهای دانشگاه را ندارم

برای هر امتحان نسبتا خوب درس میخونم ولی در آخر نمره ام با کسی که خیلی نخونده اختلاف چندانی نداره و این خیلی ناراحتم میکنه

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    شنبه 14 بهمن 02 [ 11:21]
    سطح
    98
    Level completed: 9%, Points required for next Level: 918
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    OverdriveVeteranTagger Second Class25000 Experience Points
    تشکرها
    1,379

تشکرشده 2,636 در 1,206 پست

Array
    سلام

لطفا به سؤالات من پاسخ بدین؛

۱. انتخاب رشته ی شما با علاقه صورت گرفت؟

۲. چند ساله هستین؟

۳. آیا مسئله ای در زندگی شخصیتون هست که بهش فکر میکنین؟

این‌مشکل شما علل گوناگونی داره، موارد زیر رو بخوانید و بمن بگین فکر میکنین مشکل از کجاست؛

* فقدان تمرکز

* برنامه ریزی غلط و زمان کم

* تمرین کم و منابع ناکافی و روش های غلط

* استرس و اضطراب

* مشکلات فردی و خانوادگی

* فقدان یا کمبود برنامه های سرگرمی و تفریحی

* نداشتن هدف و انگیزه

* باورها و القائات مخرب

* فقدان سیستم صحیح مطالعه

* عدم علاقه مندی

* بیماری یا مشکلات جسمی و روانی مثل ( کمخونی و ... )

* خواب و خوراک ناکافی یا بیش از حد

* استفاده مداوم از اینترنت

* رقابت ناسالم

* توقعات بیش از حد توان

ویرایش توسط سحر بهاری : دوشنبه 09 تیر 99 در ساعت 17:43

3. 2 کاربر از پست مفید سحر بهاری تشکرکرده اند .

baharmsh (دوشنبه 09 تیر 99), miss seven (دوشنبه 09 تیر 99)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    25
    دستاوردها:
    تشکرها
    7

تشکرشده 2 در 2 پست

Array
    سلام

نقل قول نوشته اصلی توسط سحر بهاری نمایش پست ها
    سلام

لطفا به سؤالات من پاسخ بدین؛

۱. انتخاب رشته ی شما با علاقه صورت گرفت؟

راستش اون اول نه. یعنی همه ی شاگرد درسخونها میرفتن رشته ی برق. منم رفتم برق. ولی کم کم علاقه پیدا کردم. یعنی الآن هم اگه برگردم به زمان انتخاب رشته با تجربه های فعلی احتمالا همون برق رو انتخاب میکنم

۲. چند ساله هستین؟

21 سالمه. ترم 4

۳. آیا مسئله ای در زندگی شخصیتون هست که بهش فکر میکنین؟

مسئله شخصی که نه. خب هر آدمی یک سری دغدغه هایی ممکنه داشته باشه. حتی من ترم 1 و 2 شاید اضطراب های فکری خیلی بیشتری داشتم ولی بازم نمره هام واقعا عالی بود.

ترم 3 این مشکل شروع شد...
    ترم 3 یک درس رو نمره ی خوبی ازش نگرفتم و با 12.5 پاس کردم. حذفش هم نکردم چون نمیخواستم عقب بیفتم و توی رشته ما درس خیلی مهمی بود.
    از اون موقع به بعد انگار یه باوری توی ذهنم هست که میگه «تو که این درس ترم 3 رو 12.5 گرفتی و نمره اش هم رفته توی کارنامه و معدلت رو خراب کرده. احتمالا درسهای ترم های بعدی که سخت تر هستن رو هم خراب میکنی و مثل همین درس میشی 12.5»

چیزی که برام مشخص هست اینه که من به ازای تلاشی که میکنم ، نتیجه ای که با تلاش ام همخوانی داشته باشه نمیگیرم.

این‌مشکل شما علل گوناگونی داره، موارد زیر رو بخوانید و بمن بگین فکر میکنین مشکل از کجاست؛

راستش مجازی شدن امتحانا هم استرس رو دوچندان کرده. وقت امتحانات رو اساتید برای جلوگیری از تقلب خیلی محدود میکنن و این واقعا استرس من رو زیاد میکنه.
    هدف و انگیزه ام اپلای بود. ولی با این نمره هایی که توی این 2ترم گرفتم حس میکنم دیگه نشدنی هست که حتی بتونم توی گرایشی که بیشتر دوست دارم وارد بشم (انتخاب گرایش بر اساس معدل هست).
    چه برسه به اینکه اپلای کنم.
    خواب ام متاسفانه زیاده و هرکاری کردم خیلی موثر واقع نشده. مثلا روزهایی که 8 صبح هم بیدار میشم طرفهای 3 و 4 عصر از شدت خستگی هیچی نمیتونم درس بخونم و 2 ساعت باید بخوابم.

* فقدان تمرکز

* برنامه ریزی غلط و زمان کم

* تمرین کم و منابع ناکافی و روش مطالعه غلط

* استرس و ترس

* مشکلات فردی و خانوادگی

* فقدان یا کمبود برنامه های سرگرمی و تفریحی

* نداشتن هدف و انگیزه

* باورها و القائات مخرب

* فقدان سیستم صحیح مطالعه

* عدم علاقه مندی

* بیماری یا مشکلات جسمی مثل ( کمخونی و ... )

* خواب و خوراک ناکافی یا بیش از حد

* استفاده مداوم از اینترنت

* رقابت ناسالم

* توقعات بیش از حد توان

5. کاربر روبرو از پست مفید baharmsh تشکرکرده است .

miss seven (دوشنبه 09 تیر 99)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 اردیبهشت 01 [ 12:17]
    سطح
    32
    Level completed: 47%, Points required for next Level: 80
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    16

تشکرشده 7 در 6 پست

Array
    سلام. من چون خیلی دوستام مشکل درسی داشتن امیدوارم چیزای که میگم ( و طولانیه :) کمکت کنه. اولش یه داستان میگم.
    یه دوست داشتم که خیلی درسخون بود سال کنکور ترازش همیشه بالای ۷ هزار بود. استادا همیشه اونو می کوبیدن تو سر ما. چون تنها درسخون کلاس بود ما هم میدونستیم قطعا پزشکی رو میاره... خودشم همین فکر رو میکرد. همیشه میخوند و میخوند تا ۲ ماه مونده به کنکور. اون دو ماه آخر تو مدرسه کتابخونه نمیرفت. میومد پیش ما بازی یا تفریح. روزای اول به روش نمیوردیم گفتیم حالا چند روز استراحته ولی زیاد شد طوری که ما مونده بودیم چی شده. هر چی بهش میگفتیم تو چرا میای مگه درس نداری؟ بهونه میورد میگفت ولم کنید یا بزارید یه امروزو حال کنم. در نهایت کنکور داد. چیز بدی نیورد هوشبری هم بد نبود. ولی کسی که اون قد تو ۸ ماه قبلش زحمت کشیده بود و خورده بود تو سر ما نباید اینجور میشد.
    دلیلش؟
    عید سال بعد دیدمش و به هر سیم جینی بود دلیل رو ازش گرفتم. ظاهرا چنتا دوستای مدرسه قبلیش باهاش رقابت داشتن. و اینکه او ن با وجود اینکه همیشه ترازش بالای ۷۰۰۰ بوده ولی هیچ وقت بالاتر از دوستاش نیورده ... تا اینجاش که هیچ بعدش دیده اونا با هم توی عید رفنه بودن چندین شهر رو گشتن ولی این توی خونه نشسته بوده و تا تونسته خونده. بعد اونم باز تو یه امتحان کمتر اونا گرفته. اینجا بود که خودش زد به بیخیالی.
    خب ...
    بنظرم شما هم تا حدودی شبیهش باشید. فکر میکنم بیش از حد به فکر نتیجه اید. مامانم همیشه میگفت بعد امتحان برید تو لیست امتحانا اونی که گذشت رو خط خطی کنید بره‌.
    تو دانشگاه هم نمره ی کم پیش میاد... شما خط خطیش کنید بره. گاهی باید خودتون رو بزنید به بیخیالی (البته با برنامه) الان که تفریح چندانی نمیشه رفت. سعی کن یه وقتی رو بزار با دوستای دبیرستانت صحبت کن. خواب عصر مشکلی نداره اگر به اندازه باشه. یه چیز که تجربه خودمه، هیچ وقت زمان امتحانات موسیقی گوش نده. امتحانات آنلاین ندادم که بدونم چطورن ولی فاصله بین امتحانات رو دیدم تو بچه های دانشگاه خودمون. اگه‌مثل اینجاس (تقریبا یه هفته) لازم نیست از همون روز اول شروع کنی. با توجه به مقدار و حجمش که خودت بهتر میدونی شروع کن. در طول ترم خوندن هم که قطعا خودت واردی. ولی قطعا فقط برای پاس شدن نخون چون به قول درس نخونا باید برای بیست بخونیم که ده بگیریم. شما سعیت رو بکن ولی نترس چون ترس بدتر از نخوندنه.

پ.ن: تو دانشگاه همیشه اونقدری که مینویسی نمره نمیگیری. اینو میگم چون من چندین بار شده سوالات رو چک کردم و بعدش دیدم که اونقدری که میشده نشده. البته شما چک نکن ...
    و اینکه ترم ۳ و ۵ سختترین ترم های هر رشته هستن چون پیش نیازن و اینجوری نیست که هر چی بری جلوتر سخت تر بشه. احتمالا ترم ۴ خیلی راحتتر باشه برات

7. 2 کاربر از پست مفید Mnalireza تشکرکرده اند .

baharmsh (چهارشنبه 11 تیر 99), miss seven (دوشنبه 09 تیر 99)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    شنبه 14 بهمن 02 [ 11:21]
    سطح
    98
    Level completed: 9%, Points required for next Level: 918
    دستاوردها:
    OverdriveVeteranTagger Second Class25000 Experience Points
    تشکرها
    1,379

تشکرشده 2,636 در 1,206 پست

Array
    متشکرم

ببینید از ترم سوم به بعد معمولا دانشجوها بصورت جدی با استادهای اون رشته مواجه میشن. یعنی شما بصورت جدی با استاد رشته ی خودتون روبرو میشین و معمولا چون شناختی از نحوه ی درس دادن اونها ندارین و نمیدونین استاد دقیقا چه انتظاری از شما داره دچار مشکل میشین.
    این مشکلات میتونه بصورت نمرات پایین نمود پیدا کنه و دانشجو رو دچار بحران کنه که شاید من نتونم موفقیتی کسب کنم و یا نمرات کمتری بگیرم...
    برای موفقیت باید بدونید استاد هر درس چه انتظاری از دانشجو داره و روش اون چه هست. باید از منابعی درس رو بخونید که مد نظر استاد شماست.

از طرفی سیستم مطالعه ی صحیح بسیار مهم هست.

۱. تقویت مهارت خوب گوش دادن

* نگاه کردن به طرف مقابل ( استاد )

* اجتناب از پرسش سؤال تا زمان مناسب

* بی صدا کردن گوشی، قبل از کلاس خوردن صبحانه یا غذا و ...

* یادداشت برداری و خلاصه نویسی از موارد مهم یا سؤال برانگیز و در نتیجه عدم بفکر فرو رفتن

۲. مرور کلی منبع مطالعه _ خط کشی، تفکر و تمرین

تمرین یعنی اول مسئله رو بفهمین و بعد برای حل مسئله نقشه بکشین. حالا معادله یا فرمول‌ها رو بنویسین و سپس حلش کنین، در گام آخر راه حل ها رو بررسی کنین و اونها رو در یک دفتر یادداشت کنین.

۳. برنامه ریزی صحیح برای زمان مطالعه و استراحت داشته باشین ( خواب بعد ظهر موردی نداره )

۴. تعیین هدف

دو‌ مورد مهم

* توقف افکار منفی

باید اینجا افکار منفی رو کنترل کنین و اجازه ندین این افکار مانع از رشد شما شده و انگیزه هاتون رو ازتون بگیرن.
    این تاپیک رو ببینین.)

http://www.hamdardi.net/thread-31154.html

تاپیک ظاهرا باز نمیشه ، صبر کنین من به مدیریت اطلاع میدم تا برطرف کنن، اگر از یک تا سه روز دیگر رفع نشد، همینجا براتون توضیحاتی درباره توقف افکار منفی میگذارم.

* تقویت روحیه

* بررسی نقاط ضعف و قوت_ فرصت ها و تهدیدها در خودتون

* مثبت اندیشی

* عدم مقایسه خود با دیگران

* داشتن هدف های بزرگ

* خود آگاهی ( شناسایی نیازها ‌ خواسته ها و ... )

* قبول شکست و اشتباه مثل سایر انسان ها

* عمل گرایی

* خوشبینی

* یادگیری مهارت های فردی

* ایجاد عادت های خوب و جایگزینی با عادات ب

* مواجه با ترس ها، سختی ها و پیدا کردن راه حل

* شناخت توانایی های خودت در انتخاب هدف

* انتخاب اهداف بلند مدت

* کنار گذاشتن اهداف غیر منظقی یا رقابت های ناسالم

* داشتن چند هدف نه یک هدف

و ....

موارد ستاره دار هر کدام متوجه معنیش نشدین در تالار مقالاتی در اینباره هست سرچ کنین.

ویرایش توسط سحر بهاری : سه شنبه 10 تیر 99 در ساعت 11:05

9. کاربر روبرو از پست مفید سحر بهاری تشکرکرده است .

baharmsh (چهارشنبه 11 تیر 99)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 25 اردیبهشت 01 [ 00:01]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    3,893

تشکرشده 3,095 در 1,314 پست

Array
    سلام.
    دوست گرامی، رشته برق یکی از رشته های واقعا سخته.

ببینید، روش درس خوندن برای رشته های این چنینی، خیلی مهمه در نتیجه. و همینطور فهمیدن مفاهیم.

مثلا اگر روش شما بر حفظ کردن فرمولها بدون درک مفهوم و بدون درک این باشه که هر پارامتر و هر گونه تابعیتی در رابطه از کجا و چرا و به چه دلیل فیزیکی ایجاد شده، نتیجه مناسب نمیگیرید.

به شخصه فرمول رو نمیتونم صرفا حفظ کنم. ولی وقتی متوجه مفهوم و دلیل فیزیکی پشتش بشم، فرمول هم توی ذهنم میمونه.

توی کتابهای رشته های فنی ، یک روند طی میشه برای رسیدن به یک رابطه نهایی برای به دست اوردن یک ویژگی مورد نظر. این روند رو به شکل یک داستان بدونید و پارامترهای اون رو مثل شخصیت های داستان که هر کدوم چه خصوصیاتی دارند و چه نقشی در داستان رسیدن به اون فرمول نهایی، بازی میکنند.

در هر درس باید متوجه بشید نقش اول داستان کیه؟ معمولا نقش اول داستان در هر فصل، در عنوان فصل آمده. پس میفهمید خب قراره در این فصل داستان اونو بخونید. حالا توی مسیر داستان، نقش های دوم و سوم و .... هم هستند و یک سری ابزار مهم که در داستان ایفای نقش میکنند.

بذارید یه مثال بزنیم‌. مثلا درس الکترومغناطیس یکی از درسهای پایه ای برای گرایش های مختلف رشته برقه. در این درس یک سری چیزها اصل داستان هستند. مثلا قانون گوس، قانون فارادی، چگالی جریان، جریان، میدان، معادلات لاپلاس، شرایط مرزی و امثالهم.

معمولا استادها هم در سوال دادن، از چیزی سوال میدن که بسنجن دانشجو اصل چیزی که باید از این درس یاد بگیره رو یاد گرفته؟ بنابراین اگر اصل جریان هر فصل رو بفهمید، میتونید حتی متوجه بشید از کجا سوال خواهد اومد.

خیلی وقتها خود استادها موقع تدریس روی نکته ای تاکید میکنند. مثلا میگن امروز یکی از اساسی ترین مباحث در الکترومغناطیس رو شروع میکنیم... یا مثلا به یه فرمولی میرسن و میگن این خیلی مهمه و .... اینها همه میتونه نشانه ای ازاین باشه که این مبحث مهمه، باید بفهممش و احتمال اینکه جزو سوالات امتحانی باشه هم زیاده.

سعی کنید حتما در کلاس گوش بدید. اکثر دانشحوها به داستان علمی ای که استاد داره تعریفش می‌کنه گوش نمیدن و فقط هر چی استاد مینویسه رو رونویسی میکنن و بس. و بعد از کلاس، اطلاعاتشون یه اپسیلون هم با قبل از کلاس تغییر نکرده. اگر سر کلاس خوب گوش کنید و یادداشت برداری کنید، بعدا حتی اگر یادتون رفته باشه، یک بار که بخونید راحت تر یادتون میاد.

راستی معمولا در امتحانات یکی از سوالات، سوال از تمرینات پایان فصل هاست. چون مثلا برای یک درسی مثل فرضا الکترومغناطیس، طرح سوال جدید که استاندارد باشه، اصلا راحت نیست. بنابراین همون تمرین پایان فصل، با تغییر خیلی جزیی هم جزو سوالات امتحان هستن.

باز هم میگم. مهم فهمیدن و درک کردن مفهوم فیزیکی و داستانشه. با خیال راحت در طول ترم، سریال هر درس و داستانهاش رو پیگیری کنید. و نذارید برای شب امتحان.

موقعی که دارید برای امتحان میخونید، یک خلاصه برداری کنید از مطالب مهم. و چند ساعت قبل از امتحان دوره کنید و اگر جاییش رو حس کردید یاذتون رفته به کتاب و جزوه مراجعه کنید تا یادتون بیاد.

از طرفی خود اضطراب، مقایسه کردن خودمون با دیگران و ...، خودش تمرکز رو کم میکنه و نمیذاره حواس جمع درس بخونیم.

یک نکته ای هم به یاد داشته باشید. سرمایه اصلی شما سلامت جسم و روان شماست. معدل بیست دانشگاه ام آی تی هم، اگر بخواد کمترین اسیبی به سلامت روان ادم بزنه، ذره ای نمی ارزه.

شما یک دانشجوی متوسط باشید که در کنار درستون ورزش، نشاط، یادگیری مهارتهای شغلی مرتبط با رشتتون، روابط اجتماعیتون و ... رو در کنار درس داشته باشید، در نهایت موفق تر از کسی خواهید بود که صرفا درس خونده. البته نه اینکه به این بهانه از زیر درس خوندن هم در بریم.

امیدوارم چیزهایی که گفتم به دردتون بخوره.
    موفق باشید.

11. 4 کاربر از پست مفید Pooh تشکرکرده اند .

baharmsh (چهارشنبه 11 تیر 99), Eram (سه شنبه 10 تیر 99), gholam1234 (سه شنبه 10 تیر 99), Mvaz (پنجشنبه 12 تیر 99)

عضو همراه

آخرین بازدید
    دوشنبه 07 خرداد 03 [ 12:55]
    سطح
    94
    Level completed: 20%, Points required for next Level: 804
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassOverdriveVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,687

تشکرشده 2,224 در 906 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Pooh نمایش پست ها
    یک نکته ای هم به یاد داشته باشید، سرمایه اصلی شما سلامت جسم و روان شماست. معدل بیست دانشگاه ام آی تی هم، اگر بخواد کمترین اسیبی به سلامت روان ادم بزنه، ذره ای نمی ارزه.

شما یک دانشجوی متوسط باشید که در کنار درستون ورزش، نشاط، یادگیری مهارتهای شغلی مرتبط با رشتتون، روابط اجتماعیتون و ... رو در کنار درس داشته باشید، در نهایت موفق تر از کسی خواهید بود که صرفا درس خونده. البته نه اینکه به این بهانه از زیر درس خوندن هم در بریم.

امیدوارم چیزهایی که گفتم به دردتون بخوره.
    موفق باشید.
    سلام، pooh بزرگوار تجربه بالایی دارن، و حرفایی که نوشتن واقعا کاربردی و ارزشمنده. این قسمتهایی که گذاشتم رو هم خودم درک و تجربه کردم، واقعا حرفای درستی زدن. سلامت روح و روانتون از همه چی مهمتره. امیدوارم تجربیات و نکات pooh بدردتون بخوره. موفق باشین

13. کاربر روبرو از پست مفید gholam1234 تشکرکرده است .

عضو همراه

آخرین بازدید
    پنجشنبه 27 مرداد 01 [ 01:54]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    5,233

تشکرشده 2,945 در 957 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سلام دوست عزیز امیدوارم حالت خوب باشه

ببین میدونم از کودکی بچه ی به اصطلاح درسخون بودی و تا الآن هم هستی ولی بعنوان یه دوست و یا بعنوان یه خواهر بزرگتر میخوام بهت بگم درس رو اگر میخونی بخاطر خود درس و یادگیری و سوادش بخون ...نه بخاطر نمره و اینا ...میدونی چرا الآن بچه های کوچک که میرن مدرسه به جای نمره ی 18 و 16 و 20 و اینا براشون تعیین سطح کردن ؟ ( مثل عالی و خیلی خوب و خوب و ...) ؟

بخاطر اینکه اینا از حالا اینقدر اضطراب و ناراحتی نیاد سراغشون بخاطر نمره ...چون هدف چیز دیگه ای هست ... اون هم یادگیری و فهم درست مطالبه ...

ممکنه شمایی که در یک درس نمره ی 15 میگیری درس رو بهتر فهمیده باشی تا دوست همکلاسیت که نمره ی به اصطلاح 20 گرفته ...

بشین با خودت فکر کن ... پرداختن به این مسائل بیهوده تنها ذهن و آرامش خودت رو بهم میریزه ...

من تو رو ندیدم ولی مطمئنم توانایی های بالایی داری و همینطور استعداد و قدرت شناختی توی فهم مسائل ....فقط همین درگیر نمره بودن و اضطراب و استرس هاش تو رو از مسیر دور کرده ...

با خودت قرار بزار درس رو اگر میخونی یه چیزی ازش یاد بگیری ...وگرنه طوطی وار جمله های کتاب رو حفظ کردن کاری نداره ...

امیدوارم موفق باشی عزیزم ..
    در عشق

اگر طاقت ویرانگی ات نیست
    دلتنگ کسی باش که
    دلتنگ تو باشد . . . !

15. 2 کاربر از پست مفید miss seven تشکرکرده اند .

baharmsh (چهارشنبه 11 تیر 99), Mvaz (پنجشنبه 12 تیر 99)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 08 خرداد 03 [ 02:13]
    سطح
    94
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 10
    Overall activity: 40.0%
    دستاوردها:
    VeteranTagger First Class10000 Experience PointsOverdriveSocial
    تشکرها
    2,325

تشکرشده 1,636 در 592 پست

Array
    سلام
    درس های دوترم اول که بیشتر پایه و عمومی هست اما از ترم 3 که درس ها سخت تر میشه و اتفاقا ترم 3 یکی از سخت ترین ترم ها واسه برقی هاست چون درس های سختی رو باید بگذرونند از جمله الک مغ ، چقد بچه ها اینو می افتن! از ترم های بعد معمولا کم کم روال درس ها و طرز کار اساتید هم دستت میاد و راحت تر میشه برات این تجربه خیلی از دانشجوهاست.
    در ضمن یه نکته خیلی خیلی مهم اینکه گاهی وقت ها برای خوب نمره آوردن باید علاوه بر خوب درس خوندن منابع خوبی هم انتخاب کرد. مثلا من می دیدم بچه های شب امتحانی یه دور سریع جزوه رو میخوندن و بعد سوالای امتحانی سالهای پیش دانشگاه رو حل می کردند و نمره خوبی میاوردن ، اما اگه بخوای کتاب مرجع بخونی تا به تهش برسی یادت میره اولش اصلا چی گفته بود و این برای ایام امتحان خوب نیست.
    اعتماد به نفست رو حفظ کن حتما خیلی درس خونی که برای یه نمره 12.5 تاپیک زدی دیگهههه واسه همه بچه درس خونام پیش میاد. انشالله موفق باشی مهندس
    راستی در کنار درس به تفریح هم بپرداز و معاشرتت رو با بچه های رشته مختلف داشته باش . همین تفریح و نشاط باعث افزایش قدرت یادگیری میشه و احساس رضایت از زندگی رو افزایش میده.

17. کاربر روبرو از پست مفید Eram تشکرکرده است .

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    25
    دستاوردها:
    تشکرها
    7

تشکرشده 2 در 2 پست

Array
    سلااام
    مرسی مرسی از همه
    تجربه ها و توصیه هاتون واقعا مفید بود.
    من 4تا امتحان دیگه دارم
    سعی میکنم به توصیه هایی که گفتید عمل کنم و با برنامه ریزی و هدف دار برای این 4تا امتحان درس بخونم
    امیدوارم دیگه توی 4تا موفق بشم.. اگه بازم به مشکلی برخوردم توی این تاپیک میپرسم.

بازم تشکر

19. کاربر روبرو از پست مفید baharmsh تشکرکرده است .

miss seven (پنجشنبه 12 تیر 99)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)