به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 21 اسفند 02 [ 21:46]
    سطح
    51
    Level completed: 76%, Points required for next Level: 48
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    3

تشکرشده 34 در 23 پست

Array

شیوه صحیح صحبت کردن با همسر

دوستان همگی سلام
    امیدوارم حالتون خوش باشه.
    من یک سوالی دارم که دوست دارم نظر شما رو به عنوان فردی بیرون از این قضیه بدونم. من 29 سالمه و ازدواج کردم. همسرم 36 سالشه. سه سال و چند ماه هست که ازدواج کردیم. رابطه بسیار خوبی داریم، با هم گرم و نزدیکیم و تقریبا میتونم بگم تنش کمی بین ماست. البته همه اینها بعد از یک دوره نارضایتی از سمت من هست که خب با تلاشهای زیاد دو طرفمون و پیگیری های من ( که خیلی سخت گذشت) حل شد.
    سوال الانم، در مورد حس فعلیم هست، گاهی حس میکنم یک خشمی در من پیدا میشه و با اینکه با عصبانیت بروزش نمیدم ولی به شکل یک جملات کنایه وار چیزی میگم که ممکنه همسرم برنجه! خودم بهش اگاهم و سریع حرفم رو اصلاح میکنم یا جبران میکنم و همسرم تا حالا حتی چیزی نگفته ولی از اینکه این خشم از کجا نشئت میگیره، خودم نگرانم! نمیدونم آیا به دلخوری اولیل ازدواجم برمیگرده یا خیر؟!مشاور هم رفتم ولی فقط منو دعوت به فراموشی اون دوران کرد! نمیدونم در مورد به همسرم بگم یا نه! ( فکر نمیکنم گفتنش حالم رو خوب کنه)
    از طرفی مدتی از لحاظ رابطه خصوصی بینمون، من نارضایتی‌هایی داشتم، با همسرم مطرح کردم و خیلی کم بهبود پیدا کرده ولی حس میکنم اون پس زده شدن‌ها و خودخوری ها هم منو اینجوری خشمگین کرده! تا جایی که حتی رفتارهام در مورد اون رابطه خاصمون عوض شده! کارهایی که میکردم رو نمیکنم،خجالت بیشتری پیدا کردم نسبت به شور و شوق داشتن، و گاهی بعدش دلم میخواد گریه کنم یا حتی یک بار اخر از خودم و فکر کردن به خودم بدم میومد! به نظر شخص خودم در رابطه این موضوع، همسرم کوتاهی‌هایی کرده و میکنه. مثلا هیچ وقت اون پیش قدم در حل این مشکلمون نمیشه با اینکه حال منو میبینه ! ( فک کنم بیشتر ناراحت میشه خودش هم) و زمان که میگذره فقط با محبت کردن میخواد دلم رو بدست بیاره ولی دوست نداره راجع به این بخش از رابطمون حرف بزنیم. من حتی دیگه حرف زدن در موردش هم برام سخت شده چون حس میکنم اون اهمیت نمیده!
    خودم سایت رو خوندم، چیزهایی هم مشابه پیدا کردم ولی دوست دارم نظر شما رو به عنوان یک فرد دیگه بدونم که ایا من بیش از حد حساس شدم یا این مساله جدی هست؟! به نظرتون خشم من از چی هست؟! چیکار میتونم بکنم؟ اگه پیشنهادهایی دارین که چه طور به طور موثر با همسرم حرف بزنم خیلی خیلی بهم کمک میکنه که بگین چون نمیدونم چه جوری مطرح کنم دیگه که هم جدی بگیره و هم غرورش نشکنه.
    ممنونم پیشاپیش

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    شنبه 14 بهمن 02 [ 11:21]
    سطح
    98
    Level completed: 9%, Points required for next Level: 918
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    OverdriveVeteranTagger Second Class25000 Experience Points
    تشکرها
    1,379

تشکرشده 2,636 در 1,206 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahaneh نمایش پست ها
    نمیدونم آیا به دلخوری اولیل ازدواجم برمیگرده یا خیر؟.
    از طرفی مدتی از لحاظ رابطه خصوصی بینمون، من نارضایتی‌هایی داشتم.
    فکر میکنم اون پس زده شدن‌ها و خودخوری ها هم منو اینجوری خشمگین کرده.
    سلام

شما باید بیشتر توضیح بدین تا ما متوجه بشیم مشکلاتتون چه بوده و سرنخ رو پیدا کنیم. هر آنچه ذهنتون رو درگیر کرده بنویسین.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)