به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 16
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    دیروز [ 18:45]
    سطح
    93
    Level completed: 89%, Points required for next Level: 115
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassOverdriveVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,568

تشکرشده 1,776 در 732 پست

Array

از کرونا هم بیاموزیم

سلام،

این روز ها ویروس کرونا که همه گیر شده، بحث ها و نظرات مختلفی بیان میشه، ولی اینجا قصد هست که فقط آموختنی هایی که بواسطه این اتفاق در زندگی مون رخ داده، صحبت کنیم.

مثلا:

باعث شده تا بیشتر در کنار هم باشیم و قدر یکدیگر را بدانیم

باعث شده تا ارتباط های صمیمانه که قبل تر به راحتی از کنارش رد میشدیم رو قدرش رو بدونیم، مثل دست دادن، روبوسی کردن و ....

باعث شده، تا بفهمیم که انسان درسته ممکنه تا مریخ پبش بره، ولی هر آن به هر واسطه ای میتونه در عجز خودش بماند.

باعث شده با کتاب بیشتر انس بگیریم.

باعث شده، عیار خودمون رو بیشتر بفهمیم.

باعث شده تا از یکسری از دلبستگی های این دنیا فاصله بگیریم.

باعث شده تا بفهمیم پول و قدرت در مقابل مشیت الهی هیچ نمی تواند بکند

باعث شده تا بفهمیم ...

2. 7 کاربر از پست مفید Mvaz تشکرکرده اند .

Eram (چهارشنبه 28 اسفند 98), m.reza91 (شنبه 30 فروردین 99), psy hamyar (سه شنبه 27 اسفند 98), zolal (سه شنبه 12 فروردین 99), سحر بهاری (سه شنبه 12 فروردین 99), شمیم الزهرا (سه شنبه 27 اسفند 98)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    دیروز [ 18:45]
    سطح
    93
    Level completed: 89%, Points required for next Level: 115
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassOverdriveVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,568

تشکرشده 1,776 در 732 پست

Array
    کرونا باعث شد تا بفهمیم چقدر بی اطلاعیم از رازهای این جهان

کرونا باعث شد تا بهمیم چقدر مقام انسان رو نمی شناسیم

کرونا باعث شد تا بفهمیم وقتی می خونیم در زمان طوفان نوح عده ای برای حفظ جان رفتن نوک قله یعنی چی

کرونا باعث شد تا بفهمیم خودم از بقیه مهمترم

کرونا باعث شد بفهمم برای شهادت فقط نباید می رفتیم جنگ ایران عراق

کرونا باعث شد بفهمم شهدا نرفتن به جنگ، بلکه از دلبستگی های دنیا خودشون رو جدا کردند

کرونا باعث شد بفهمم .......

4. 2 کاربر از پست مفید Mvaz تشکرکرده اند .

شمیم الزهرا (پنجشنبه 29 اسفند 98)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دیروز [ 15:02]
    سطح
    94
    Level completed: 95%, Points required for next Level: 50
    Overall activity: 67.0%
    دستاوردها:
    VeteranTagger First Class10000 Experience PointsOverdriveSocial
    تشکرها
    2,324

تشکرشده 1,636 در 592 پست

Array
    سلام
    کرونا صبر مارو زیاد کرد ، باعث شد به خاطر آینده از حال بگذریم ،تنهایی و خونه نشینی رو تحمل کنیم به امید روزهای بهتر.
    کرونا من رو برد به قدیما ،زمانی که یه بیماری میفتاد توی شهر و روستا و جون خیلیا رو میگرفت که البته با امکانات اون زمان اونها خیلی شرایط سخت تری داشتند. آبله ،فلج اطفال و سرخک که این روزها به راحتی واکسنش رو می زنیم چه ها بر سر مردم گذشته آوردند و چه دردها به جانشون گذاشتند.
    ما توی قرن 21 باور کردیم که رفاه این چنین حق ماست و اگر جز این باشه باید غربزنیم و ناله کنیم و شکایت کنیم. اونقدر اکثرا در رفاهیم که دیگه وارد فاز چشم و هم چشمی شدیم یعنی چرا من فلان چیزو ندارم.
    داره عید میشه ،من لباس نو نخریدم ، به آرایشگاه نرفتم ، و حتی خونه تکونی نصفه و نیمه کردم . احساس سبکی دارم انگار دغدغه های دیگه ام کم شده و فقط سلامتی و عشق و عزیزانم مهم هستن.
    امیدوارم به لطف خدا و به یاری همدیگه هرچه زودتر ایران ما از بستر بیماری بلند بشه .الهی آمین.
    تنتون سالم دلتون شاد سالتون پربرکت و سلامتی.

6. 5 کاربر از پست مفید Eram تشکرکرده اند .

m.reza91 (شنبه 30 فروردین 99), zolal (سه شنبه 12 فروردین 99), سحر بهاری (سه شنبه 12 فروردین 99), شمیم الزهرا (پنجشنبه 29 اسفند 98)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 29 بهمن 01 [ 12:00]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassVeteranOverdrive25000 Experience Points
    تشکرها
    6,932

تشکرشده 6,903 در 1,648 پست

Array
    از نظر من موضوع خیلی سادست، حسن کرونا اینه که داره آدما رو می کشه. این جونوری که همه چی رو می کشه و می خوره، و تقریبا دشمنی غیر از خودش نداره، حالا داره بوسیله این ویروس کشته می شه. خب چی قشنگ تر و آرامش بخش تر از این؟ من که از صمیم قلبم طرف کرونا هستم. هرچند آدمیزاد بالاخره پیروز میدانه، ولی خب، همین چند وقتی که مغلوبه هم جای شکر داره.

8. کاربر روبرو از پست مفید میشل تشکرکرده است .

m.reza91 (شنبه 30 فروردین 99)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,671

تشکرشده 36,012 در 7,405 پست

Array
    لطفاباتامل بخوانید

یک آیه، یک تدبر

وَلِلَّهِ جُنُودُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ ۚ وَكَانَ اللَّهُ عَزِيزًا حَكِيمًا (7 - فتح)
    و سپاه قوایِ آسمان‌ها و زمین لشکر خداست و خدا بسیار مقتدر و به تدبیر نظام عالَم داناست.

کرونا! تو کدامین سرباز نامرئی خدا هستی که در سال موش همه را از ترس جان‌شان چون موش در لانه‌ی خود پنهان کرده‌ای؟
    ❄ کرونا! هر چه هستی و به دست هر که و برای هر چه درست شده‌ای من نمی‌دانم، ولی این را می‌دانم که بدون اذنِ خدا وقتی برگی از درختی نمی‌افتد تو هم بدونِ اذن خدا نمی‌توانی جان یک نفر را بگیری، چه زیرکانه و ماهرانه از دست نخبگان دوران فرار می‌کنی و در سراسر جهان جولان می‌دهی.
    کرونا! تو کدامین سرباز نامرئی خدا هستی که همه‌ی خلایق را بدون نگهبان در خانه‌هایشان حبس و زندانی کرده‌ای؟ تو کدامین سرباز خدا هستی که پیشرفته‌ترین آزمایشگاه‌های دنیا را در کشتنِ خود عاجز ساخته‌ای؟

وَمَا أَنْتُمْ بِمُعْجِزِينَ فِي الْأَرْضِ وَلَا فِي السَّمَاءِ ۖ وَمَا لَكُمْ مِنْ دُونِ اللَّهِ مِنْ وَلِيٍّ وَلَا نَصِيرٍ (22 - عنکبوت)
    ⚡و شما (مخلوق عاجز) نه هرگز (خدای قادر مطلق را) در زمین و آسمان عاجز توانید کرد و نه جز خدا نگهبان و یاوری دارید.

❄ کرونا! تو کدامین سرباز نامرئی خدا هستی که ویلانشینان را امسال در شمال، از رفتن به ویلای‌شان محروم ساختی؟ تو کدامین سرباز خدا هستی که بی‌سر و صدا و بدونِ این‌که چشمی بتواند تو را ببیند در قوی‌ترین مکان‌های محافظت‌شده توسط نگهبانانِ مسلح نفوذ می‌کنی؟
    تو کدامین سرباز خدا هستی که زندگی را بر ما چون روز قیامت نموده‌ای که مادر از فرزند خویش فرار می‌کند و پدر از فرزندش با فاصله می‌نشیند که مبادا بمیرد.
    تو کدامین سرباز خدا هستی که چنین عدالتی داری و در کشتن، فقیر و غنی، رئیس و وزیر، کارگر و گدا نمی‌شناسی؟ تو کدامین سرباز خدا هستی که ثروتمندان، دیگر ثروت‌شان در بیمارستان خصوصی هم برای دفعِ شرّ تو کفایت‌شان نمی‌کند و برای اولین بار ثروت‌شان را پشتوانه‌ی زندگی خود نمی‌بینند. تو کدامین سرباز خدا هستی که ما انسان‌ها بیشتر از آن سگ و گربه‌ای که از کنارمان می‌گذرد از گذشتنِ یکدیگر از کنار هم می‌ترسیم؟
    ❄ تو کدامین سرباز خدا هستی که قوی‌ترین سهام و ثروت ثروتمندان جهان با شنیدن نام تو و فهمیدنِ نرفتن‌ات بزودی، لرزه بر تن‌شان انداخته‌ای و ثروت و سهام‌شان را یکباره فرو ریخته‌ای؟
    تو آمده‌ای تا خلایق را به جرم‌شان در خانه‌هایشان بدست خویش زندانی کنی، زندانی به وسعت دنیا بدون هیچ زندان‌بانی!!!!
    هر زندانی باید در زندان، در خلوت خود رود و به گناهی که انجام داده تا زندانی شده است فکر کند. تو آمده‌ای تا قدرت خالق‌ات را بر مخلوقاتش نشان دهی. آمده‌ای پاسخ دهی سؤال و رفعِ شبهه کنی کسانی را که می‌گفتند اگر پولدار باشی درمان می‌شوی، تمام بیماری‌ها برای فقرا و تمام نعمت‌ها برای ثروتمندان است، اگر پولدار باشی از دنیا لذت می‌بری و....

** تو آمده‌ای تا بچشانی بر ما درد نیازمندانی را که در اطراف ما سال‌های قبل بودند ولی ما آن‌ها را نمی‌دیدیم که از شرم نداشتنِ لباس نو و شیرینی و تنقلات، عید نوروز در خانه، خودشان را حبس می‌کردند و از عید نفرت داشتند و زمانِ عید در به روی خود می‌بستند. آمده‌ای بر ما بچشانی درد خانه‌نشینی ایتام نیازمند را در روز سیزده بدر از درد نداشتنِ خودرویِ قراضه برای رفتن به دل طبیعت.
    کرونا! تو آمده‌ای تا مجلس ختمی بر مردگان‌مان برگزار نکنیم، تشییع جنازه‌های همه‌ی‌ ما چند نفری باشد، تشییع جنازه و مجلس ختمی برای مرده‌ای نباشد تا همه مردم در مرگ یکسان بمیرند و فقیر و غنی یکی باشند.
    ❄ تو آمده‌ای بزرگ‌ترین حقیقت زندگی‌مان را که مرگ‌مان بود بر ما نزدیک کنی و نشان‌مان دهی که دست از آرزوهای خود برداریم و بدانیم مردن، زیاد هم دور از ما نیست و برای مردن، همیشه رفتن به میدانِ جنگ نیاز نیست، کافی است یک بار بازار بروی و بازار میدان جنگ است.
    تو آمده‌ای که بر بشر نعمت سلامتی‌اش را یاد آوری کنی و بگویی خدایِ تو به تو، رفاه و لذت بدهکار نیست و ای بنده! این تو هستی که به خدایِ خود تا زنده‌ای شکر نعمتش را بدهکاری.
    تو آمده‌ای که به یاد بیاوری خدایی را که ما فراموشش کرده بودیم و تا مأموریت خود را در سراسر جهان تکمیل نکنی و ما را متنبّه نسازی و خدا را به یادمان نیاوری و به سوی او دلهای‌مان را برنگردانی، بعید است از ما خداحافظی کنی!!!

✍حسین جعفری

10. 7 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

m.reza91 (شنبه 30 فروردین 99), Mvaz (یکشنبه 03 فروردین 99), rayehe (سه شنبه 05 فروردین 99), فرشته اردیبهشت (یکشنبه 24 فروردین 99), zolal (سه شنبه 12 فروردین 99), سحر بهاری (سه شنبه 12 فروردین 99)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,671

Array
    ‏نام: کرونا/ کووید۱۹
    اندازه: میکروسکوپی❗️
    مجموع حجم اطلاعات ژنوم: ۸ کیلوبایت
    مقدار موجود در جهان: نهایتا چند گرم ‼️

تأثیر:
    بیش از ۱۰ هزار کشته درحدود ۲ماه❗️
    -تعطیلی تمامی اجتماعات بشر❗️
    -خسارت هزاران میلیاردی به اقتصاد جهانی‼️

يا أَيُّهَا الإِنسانُ ما غَرَّكَ بِرَبِّكَ الكَريمِ؟

12. 6 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

m.reza91 (شنبه 30 فروردین 99), Mvaz (یکشنبه 03 فروردین 99), فرشته اردیبهشت (یکشنبه 24 فروردین 99), zolal (سه شنبه 12 فروردین 99), سحر بهاری (سه شنبه 12 فروردین 99)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    شنبه 14 بهمن 02 [ 11:21]
    سطح
    98
    Level completed: 9%, Points required for next Level: 918
    دستاوردها:
    OverdriveVeteranTagger Second Class25000 Experience Points
    تشکرها
    1,379

تشکرشده 2,636 در 1,206 پست

Array
    امسال بخاطر شیوع کرونا ویروس شیرینی نخریدیم... بجاش پودر کیک گرفتم .

تو عید اومدم کیک درست کنم متوجه شدم ظرف کیکم آسیب دیده، تو دلم گفتم مشکلی نیست بعدظهر میریم ظرف کیک میخریم که یهو به ذهنم رسید ای دل غافل اکثر مغازه ها بستن و کسی نیست که اگر هم بود نباید بخاطر کار غیر ضرور بیرون میومدم.
    نشستم و ظرف کیک رو نگاه کردم، تو همین حال و هوا بودم که ذهنم رفت پیش نیازمندان...به خودم گفتم من به خاطر کرونا دسترسی به مغازه ها ندارم و نیازمندان بدلیل ضعف مالی ....
    راستی من میتونم بعدا با خیال راحت برم و از هر فروشگاهی که دوست دارم خرید کنم اما یک نیازمند چی اونم میتونه ؟

بیشتر فکر کردم که من و ما بخاطر کرونا عید رو چنان که باید برگزار نکردیم مهمانی نرفتیم، مسافرت نرفتیم ، نتونستیم لباس نو و خیلی چیزها رو بخریم و ... اینا همه بعد کرونا انجام شدنی هست اما نیازمندان یا اقشار آسیب پذیر هم میتونن انجام بدن؟ مخصوصا مشاغلی که از کرونا آسیب دیدن؟ و نتیجه گرفتم این یک کلاس تقویتی و یادآوری چند مورد مهم به انسانهاست.

دوستان مهربانم مجالی پیش آمده برای مهربانی های مجدد شما... هموطنان آسیب دیده و نیازمند رو با کمک های خودتون یاری کنین و این برای اونها مایه ی دلگرمی و برای شما مایه فرود رحمت پروردگار و تمام شدن این بلا هست.

اینم یکی از درس های کرونا بما بود، همون تلنگری که هممون نیازش داشتیم... همون دردی که باید دوستش داشته باشیم چون باعث تعالی ماست.

خداوند در بخشی از آیه ۲۱۶ سوره ی بقره میفرماید؛

چه بسا چيزى را ناخوش داريد، در حالى كه خير شما در آن است ...

سلامت، شاد و بهاری باشین.

ویرایش توسط سحر بهاری : سه شنبه 12 فروردین 99 در ساعت 11:47

14. 6 کاربر از پست مفید سحر بهاری تشکرکرده اند .

m.reza91 (شنبه 30 فروردین 99), Mvaz (سه شنبه 12 فروردین 99), فرزانه 123 (یکشنبه 17 فروردین 99), فرشته اردیبهشت (یکشنبه 24 فروردین 99), zolal (سه شنبه 12 فروردین 99)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,671

Array

سلام کرونا

دمت گرم که ....

دمی بشریت را یک رنگ به حصر خانگی کشاندی.

دمی زمین را رهایی دادی که نفسی آزاد بکشد از دست همه آلودگی هایی که بشر امروز بر ساحت آن پیدی آورده .

دمی آسمان را رهایی دادی از همه دود و دم و آلودگی حاصل از حرص و طمع بی پایان بشر امروز .

دمی بشر را رها ساخته ای از مسابقه تولیدات معطوف به نیازهای کاذب و مسرفانه و آلوده ساز زمین و دست و پاگیر روح و روان ( فقط در پی طمع سود بیشتر ).... تا دمی بیاسایند آنان که کمتر برخوردارند ( و رها باشند از احساس فقر)

دمی بساط فراهم شدن موقعیت ایثار مال و جان و همدلی را در سراسر جهان پهن کرده ای و نشان دادی مسابقه اصلی اینجاست و طمع ممدوح در این عرصه است ( توبه آیه 20)

دمی آنان که جیبشان همیشه پر است را از دغدغه چی بخرم و چی عوض کنم و سال نو است و شیک ترین ها را بجویم رها کردی

دمی امکان داده ای بیشتر صدای پرندگان را بشنویم و کمتر آلودگی صوتی را تحمل کنیم .

و در روز طبیعت ... طبیعت را از آزار و اذیت ما آسودگی بخشیدی تا در آرامش و سکوت تسبیح آفریدگار را به گوش جانهای نیوشا برسانند.

و در نوروز امسال ....روزهایی نو اگر چه به ظاهر سخت اما در اصل رهایی بخش و آبستن تحولی جهانی و نظمی نوین بدور از نظم کهنه به ظاهر نوین بشری را به ما الهام می کنی

کرونا !

ما ترا از این جهات هم می بینیم ....... می دانم منتظری تا درسهایمان را از عمق جان درک کنیم و در پی تغییرات سازنده بر آئییم تا رخت بر بندی و بروی .

تودعایمان کن تا زودتر چنین شویم و البته پایدار و نشود که به ساحل نجات که رسیدیم دوباره فراموش کنیم ( آیه 32 لقمان ) و راه ظهرالفساد فی البر و البحر بما کسبت ایدی الناس را در پیش بگیریم .

خدا نکند چنین شود .... خدایــــــــــا ای خالق کرونا تو مــــــــــــــــــــــگذ ار

------------------------------------

آنچه آمد تنها مشتی از خروار مثبتهای حضور چند صباحی کرونا در میان ماست .

هرکس فکر کند و بیابد نیمه پر لیوان حضور کرونا را قطعا حالش عوض می شود و جور دیگر خواهد دید و ......

16. 5 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

m.reza91 (شنبه 30 فروردین 99), Mvaz (پنجشنبه 14 فروردین 99), فرشته اردیبهشت (یکشنبه 24 فروردین 99), zolal (یکشنبه 17 فروردین 99)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,671

Array
    آن که حاضر نبود تار مویی را از ترس خدا از یک نامحرم بپوشاند امروز از احتمال ابتلا به یک ویروس حاضر است تمام روز را نقاب و دستکش و کلاه بپوشد.

آنکه روزی نمی‌توانست پنج بار دست و صورتش را برای نماز خدا بشورد,امروز چهل بار از خوف ویروس میشورد.

آنکه هنگام ذکر و دعای مومنان فاز روشنفکری میگرفت و حتی تمسخر میکرد امروز در تمام سوره بقره دنبال یک تار مو میگردد و در به در دنبال دعا و ذکر برای دفع شر

18. 2 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

Mvaz (شنبه 16 فروردین 99), فرشته اردیبهشت (یکشنبه 24 فروردین 99)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 29 بهمن 01 [ 12:00]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassVeteranOverdrive25000 Experience Points
    تشکرها
    6,932

تشکرشده 6,903 در 1,648 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشته مهربان نمایش پست ها

آنکه هنگام ذکر و دعای مومنان فاز روشنفکری میگرفت و حتی تمسخر میکرد امروز در تمام سوره بقره دنبال یک تار مو میگردد و در به در دنبال دعا و ذکر برای دفع شر
    سلام فرشته مهربان،

مبادا فکر کنی یکی از اون مومنان شما هستی و اون کسیکه (تحت یکی از شرایط سخت این عالم که اسباب خدا برای برگرداندن بندگانش هستند) متوجه اشتباهات قبلی خودش می شه، پا روی تعصبات قبلی خودش می گذاره و به سمت خالقش بر می گرده، محبوب پروردگارش نیست.

در هر شرایطی، به جای اینکه به دنبال عیب جوئی از انسان های دیگر، و تکرار مکررات خودتان باشید، سعی کنید درکتان از مفاهیم دین خودتان را بالاتر ببرید. این تنها راهیه که می تونه شما رو به ایمان حقیقی برسونه و از این سطحی نگری نجات بده.

اگر از آن دعا و ثنا کردن، در این حد به معرفت خالقتان نرسیده باشید که ارزش و اعتبار اون فرد مسخره کننده را درک کنید، جا داره به جای دقت کردن به موی این و اون، به احوالات خودتان بیشتر دقت کنید.

هر اتفاق بدی، یه اتفاق خوبه...

20. 4 کاربر از پست مفید میشل تشکرکرده اند .

gholam1234 (شنبه 16 فروردین 99), m.reza91 (شنبه 30 فروردین 99), Mvaz (شنبه 16 فروردین 99), فرشته مهربان (شنبه 23 فروردین 99)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)