به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 04 مهر 97 [ 04:52]
    سطح
    5
    Level completed: 64%, Points required for next Level: 18
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class31 days registered250 Experience Points
    تشکرها
    7

تشکرشده 11 در 8 پست

Array

Icon16 کمک در انتخاب. ایران یا خارج؟ پول یا تحصیلات؟

سلام دوستان گرامی
    خانمی هستم 27 ساله. تا مقطع دکترا درس خوندم و الان شاغل هستم و به نسبت سن خودم از پیشرفتم تو هم سن و سالهام راضی ام. از یه خانواده فرهنگی کم جمعیت.
    برای من دو تا موقعیت ازدواجی در حال حاضر موجوده که ازتون میخواستم کمک بگیرم که چطوری و کدومشون رو انتخاب کنم.
    یکی شون آقائی هستن 38 ساله که در حال تحصیل دکترای فوق تخصصی تو خارج کشوره.از نظر خانوادگی متوسط هستن و به ما میخورند. حدود دو ساله که اول روزانه زمان کمتر و این اواخر بیشتر، از طریق شبکه های اجتماعی درحال شناخت ایشون بودم. تاحالا دوبار ایران اومدن و باهاشون بیرون رفتیم و اوکی بوده شرایط. چندماه پیش خواستگاری هم اومدن و سر مهریه هم توافق شد و قرار بود نامزد کنیم که چون زمان ایران موندن ایشون محدود بود، همه چیز عجله ای پیش میرفت، مثلا یهو تو 10 روز، خانواده ما ترسیدن و این موکول شد به اینکه ایشون دوباره تابستون بیان اونموقع. حالا برای اومدن بهش مرخصی نمیدن و ایشون میگن خانواده ام بیان برای رسمی کردن و نوشتن.

دومی آقای 33 ساله ای که حدودا 10 ماهه بهم معرفی شدن و چندبار دیدمشون و ما هرکدوم بیرون خانواده های همو دیدیم و بخصوص چون من فکر میکردم خانوادم از ایشون خوششون نیاد. اما یهو دیدم که میگن پسر خوبیه ایشونم( ایشون تو کار ساختمونه و ادبیات خاص خودشون رو که دوستان میدونن دارن) و چون اون کیس اول یکم تعلل نشون دادن فکر کردم از نظر اخلاقی هم اشکال نداره به ایشون هم فکر کنم.

خلاصتا بخوام بگم نفر اول پرستیژ اجتماعی خیلی بالایی داره، درآمد متوسط رو به بالا، تابعیت یک کشور خوب، سن تقریبا ده سال بزرگتر از من، قد کوتاهتر از من، اخلاق بسیار عاطفی و وفادار.آرومه و خانواده فرهنگی کم جمعیتی داره. تا ویزا برای من بیاد شاید لازم باشه 1سال دیگر هم ایشون رو نبینم در شرایطی که از نظر روحی واقعا دوست دارم و نیاز دارم زودتر ازدواج کنم. از اون طرف من تک دخترم و مادرم از رفتن من به خارج و ندیدن نوه ها خیلی بی تابی میکنه. خودم فکر میکنم تحمل استرس مهاجرت و ازدواج و زبان جدید و شاید دو سال خونه نشین شدن برای درس خوندن و دادن آزمون دکترای تخصصی تو اون کشور برام خیلی استرس زا هستند. بواسطه نداشتن سفارت اون کشور، من خیلی دستم برای تحقیق از ایشون باز نیست. اگرچه مدارک تحصیلی، هویتی، گواهینامه رانندگی، عکس و آدرس خونه اش رو برای من فرستاده. یکبار تو اسکایپ تابلو عکسی دیدم که با یک دختری بود و میگفت اون جشن فارغ التحصیلی مون بوده و روزش روز خاصی بوده برای من، نه اون دختر.
    نفر دوم اما ایران میمونه فعلا، ایشونم دکترای تخصصی دارن.هوش اقتصادی و وضع خوبی داره. خیلی مرد سنتی هست. خیلی. حتا آهنگ های سنتی، لباس های کلاسیک. از من قدش بلندتر و خیلی سر زبون داره. خانواده شون کم جمعیت ولی کار آزاد هستن. با درس کار حجاب خانواده همه چیز من اوکیه. تو این ده ماه ما بیشتر مواقع قهر بودیم. ایشون من رو بچه میدونه و مسخره میکنه. از ریز کارهاش به من اطلاعی نمیده درحالیکه بنظر من این برای صمیمی شدن( مثلث استرنبرگ) لازمه.مشکل من با ایشون اینه که میترسم ویترین زندگیش باشم و میدونم یک وکیلی داره که یک خانم مطلقه هست و میترسم سر و گوشش بجنبه. میدونم قبلا خیلی دوست دختر داشته ولی الان میگه میخوام ازدواج کنم به ثبات برسم. و اینکه ایشون خلا های روحی من رو پر نمیکنه. ایشون از آهنگهای کوچه بازاری لذت میبره و من مثلا از کیتارو و دنیس دی برگ. مرد خوبی میشه مثل بابام، نه یک عاشق. اما زندگی ای که هر کس از دور ببینه شیک و تمیزه اما من از عشق به نوعی که لذت میبرم اقناع نمیشم.
    میشه کمکم کنید برای انتخاب از این تاریخچه، پوئن ها و نکات مثبت و منفی هر کدوم رو بگین و بهش امتیاز بدین که کدوم بهتره؟
    من واقعا دوست دارم زودتر ازدواج کنم و به حرفهای اطرافیانم پایان بدم. ممنونم

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    5
    دستاوردها:
    تشکرها
    7

تشکرشده 11 در 8 پست

Array
    دوستان مجرب و تیر بین، به کمک من بشتابین لطفا
    اشتراک ویژه بگیرم مشاورین و روانشناسان تالار زود بهم جواب میدن؟
    مرسی

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 14 مرداد 98 [ 00:30]
    سطح
    40
    Level completed: 77%, Points required for next Level: 47
    دستاوردها:
    1000 Experience Points1 year registeredTagger Second Class
    تشکرها
    244

تشکرشده 259 در 139 پست

Array
    هیچکدام گزینه های مناسبی نیستن.
    معلومه دلت پیش هیچکودومشون گیر نیفتاده.
    من 27 سالمه و دوس دارم زودتر ازدواج کنم و حرف و حدیث های اطرافیان حالمو بهم میزنه ولی دلیلی نداره تن به ازدواجی بدم که نمیخوام.
    مردمو بیخیال. همیشه حرفی برای گفتن داره دیگه، ازدواج هم کنی، میخوان به بچه دار شدنت گیر بدن

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    5
    دستاوردها:
    تشکرها
    7

تشکرشده 11 در 8 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Happy.girl.69 نمایش پست ها
    هیچکدام گزینه های مناسبی نیستن.
    معلومه دلت پیش هیچکودومشون گیر نیفتاده.
    من 27 سالمه و دوس دارم زودتر ازدواج کنم و حرف و حدیث های اطرافیان حالمو بهم میزنه ولی دلیلی نداره تن به ازدواجی بدم که نمیخوام.
    مردمو بیخیال. همیشه حرفی برای گفتن داره دیگه، ازدواج هم کنی، میخوان به بچه دار شدنت گیر بدن
    سلام عزیزم
    مرسی از توجهت
    من هر دو این افراد برام قابل دوست داشتن و زندگی هستن. میخوام اینقد عاقلانه باشه که بعدا پشیمان نشم. دلم گیر بیفته یعنی چطوری؟ زندگی الان من حدودا یه روال با ثباتی داره. هر دو این آدم ها هم جا افتاده هستند.
    من واقعا نمیدونم و تا حالا خارج کشور نرفتم. آیا اونجا زندگی کردن سخته؟ می ارزه تحمل اینهمه استرس در برابر شرایطی که تو ایرانم ، 70، 60 درصد راضی ام؟
    بازم مرسی دوست عزیزم

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 25 اردیبهشت 01 [ 00:01]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    3,893

تشکرشده 3,095 در 1,314 پست

Array
    سلام.
    اول اینکه ما و هر کسی دیگه غیر از خود شما نمیتونه ملاک بندی کنه و امتیاز بده به ملاکها.

شما خودتون باید ببینید ملاکهاتون چی هستن و هر کدوم چقدر براتون اولویت داره و امتیاز هر کدوم چقدره.

اما آن چیزی که در آمارگیریهای روانشناسی مشاهده شده، اینه که "اخلاق" و سازگار بودن خواسته ها و اهداف در موفقیت و آرامش زندگی خیلی میتونه تاثیر داشته باشه.

این ددو موردی که شما توصیف کردید به جز اینکه هر دو تحصیل کرده هستند، به نظر شباهت دیگه ای که قابل مقایسه باشه با هم ندارند.

شما ملاکها و خواسته های خودتون رو باید بشناسید. و طبق اونا تصمیم بگیرید. چون اینکه شما این دو شخصی رو که ظاهرا شباهتی به هم ندارند ( با این اطلاعاتی که اینجا دادید) هر دو رو مناسب زندگی میدونید، به نظر شخص من به این معنیه که ملاکهای مشخصی برای خودتون ندارید.

اگر فشارها و حرف و حدیث های دگران نبود، چه تصمیمی برای ازدواجتون داشتید؟

ضمن اینکه در مورد دوم گه میگید اغلب قهر بوده اید و اینکه ایشون شما رو بچه میدونه و مسخره میکنه ( اون هم دختری که با این سن دکتری داره و موقعیت تحصیلی و شغلی خوبی داره و میتونه روی پای خودش هم باشه)، به نظر نکته مثبتی نمیاد. دقت کنید.

برای شناخت بهتر ملاکهاتون و تصمیم بهتر برای انتخاب، میتونید کتاب "آیا تو آن گمشده ام هستی" رو بخونید و سخنرانی های دکتر شاهین فرهنگ رو سرچ کنید و گوش کنید. از مشاوره حضوری هم کمک بگیرید.

راستی... ایران یا خارج، پول یا تحصیلات مهم نیست. مهم اینه که آرامش داشته باشی و احساس رضایت کنی. رضایت نه برای بستن دهن مردم و نه برای دریافت اعتبار در دید دیگران. برای وقتی که زمانی که تنهایی با خودت و با خودت فکر میکنی که چقدر از زندگیت راضی هستی، تو دلت بگی خدایا شکرت. شکرت که احساس خوبی دارم و راضی ام از زندگیم .

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    5
    دستاوردها:
    تشکرها
    7

تشکرشده 11 در 8 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Pooh نمایش پست ها
    سلام.
    اول اینکه ما و هر کسی دیگه غیر از خود شما نمیتونه ملاک بندی کنه و امتیاز بده به ملاکها.

شما خودتون باید ببینید ملاکهاتون چی هستن و هر کدوم چقدر براتون اولویت داره و امتیاز هر کدوم چقدره.

اما آن چیزی که در آمارگیریهای روانشناسی مشاهده شده، اینه که "اخلاق" و سازگار بودن خواسته ها و اهداف در موفقیت و آرامش زندگی خیلی میتونه تاثیر داشته باشه.

این ددو موردی که شما توصیف کردید به جز اینکه هر دو تحصیل کرده هستند، به نظر شباهت دیگه ای که قابل مقایسه باشه با هم ندارند.

شما ملاکها و خواسته های خودتون رو باید بشناسید. و طبق اونا تصمیم بگیرید. چون اینکه شما این دو شخصی رو که ظاهرا شباهتی به هم ندارند ( با این اطلاعاتی که اینجا دادید) هر دو رو مناسب زندگی میدونید، به نظر شخص من به این معنیه که ملاکهای مشخصی برای خودتون ندارید.

اگر فشارها و حرف و حدیث های دگران نبود، چه تصمیمی برای ازدواجتون داشتید؟

ضمن اینکه در مورد دوم گه میگید اغلب قهر بوده اید و اینکه ایشون شما رو بچه میدونه و مسخره میکنه ( اون هم دختری که با این سن دکتری داره و موقعیت تحصیلی و شغلی خوبی داره و میتونه روی پای خودش هم باشه)، به نظر نکته مثبتی نمیاد. دقت کنید.

برای شناخت بهتر ملاکهاتون و تصمیم بهتر برای انتخاب، میتونید کتاب "آیا تو آن گمشده ام هستی" رو بخونید و سخنرانی های دکتر شاهین فرهنگ رو سرچ کنید و گوش کنید. از مشاوره حضوری هم کمک بگیرید.

راستی... ایران یا خارج، پول یا تحصیلات مهم نیست. مهم اینه که آرامش داشته باشی و احساس رضایت کنی. رضایت نه برای بستن دهن مردم و نه برای دریافت اعتبار در دید دیگران. برای وقتی که زمانی که تنهایی با خودت و با خودت فکر میکنی که چقدر از زندگیت راضی هستی، تو دلت بگی خدایا شکرت. شکرت که احساس خوبی دارم و راضی ام از زندگیم .
    سلام عزیزم. من همیشه تاپیکهاتو میخونم و ممنونم که به تاپیک من سر زدی.
    دقیقا درست میگی. من خیلی تو این چند روز مشورت کردم. یه بار هم مشاور رفتم. همه میگن فقط مهم خودتی و خودتی. مهم احساس رضایت خودته.
    ولی من تا حالا خارج نبودم. میترسم. خانوادم دوستام کارم مدرکم نوستالژیا و دلبستگی هام و.. رو ول کنم برم؟ احساس تهی شدنش منو میترسونه. نمیدونم من آدم خانواده دوستی هستم یا برام پیشرفت مهمه؟
    میخوام یه دوره آموزشی در مورد هدف گذاری برم و اولویت هام رو بشناسم. من مشکلم اینه خودم نمیدونم از زندگی چی میخوام. نمیدونم مهمترین وظیفه زن اینه مادر و همسر خوبی باشه، یا یک برنده نوبل، ریاضیدان یا دانشمند قوی. من از درس خوندن لذت میبرم و میدونم میتونم خیلی موفق تر باشم. تاحالا شکر خدا به اغلب اهدافم رسیدم. ولی از طرفی زندگی مشترک و بچه ها رو دوست دارم. ازون ور میدونم خانوادم در نبود من میشینن گریه میکنن و من چون احساسات دیگران تو تصمیم گیری ام اثر میزاره، خیلی منقلب میشم.
    این دو مورد هر دو شون درس، کار، خانواده، به دل نشستن رو برام دارن. اما یکی شون 90 درصد اخلاقش رو دوست دارم که ایران نیست.( مهاجرت= ترس بزرگ من، ترس از تهی شدن). اون یکی 60. 70 درصد خوشم میاد ولی ایران هست.
    اینجا کسی هست خارج رفته باشه؟ اولش خیلی ترس داره؟ چیا بدست میارم؟ چیا از دست میدم؟
    یه بار میگم زندگی همش به خاطر لبخند عزیزانم قشنگه. من برم فوق تخصص فلان رشته ولی مادرم در حسرت دیدن من چشمش به در باشه، تو مهمونی با حسرت به نوه های مردم نگاه کنه، کدوم ارزشش بیشتره؟
    میشه بیشتر راهنمایی کنید. از دیدگاه خودتون بگین.

7. کاربر روبرو از پست مفید Prime تشکرکرده است .

Pooh (دوشنبه 01 مرداد 97)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 25 اردیبهشت 01 [ 00:01]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    3,893

تشکرشده 3,095 در 1,314 پست

Array
    سلام عزیزم.

من نگفتم کدوم رو انتخاب کنید. حتی نگفتم حتما یکی از این دو نفر رو انتخاب کنید.

شما باید خودتون با خودتون رو راست باشید. همین.

ضمن اینکه پدر و مادر هر جا ببینن دخترشون خوش و خوشبخته، دلشون راضی تره. چون علیرغم دلتنگی ها، پدر و مادر تمام هدفشون خوشی و خوشبختی و پیشرفت بچه هاشونه. حالا چه این رضایت و آرامش فرزندشون رو در ایران ببینن چه در خارج از ایران.

ضمن اینکه خیلی از اونهایی که رفتن خارج از کشور هم، میگن آسمون اونجا هم همین رنگه که اینجا هست. اونجا هم باید کار کرد اینجا هم باید کار کرد. اینجا خانواده و روابط عاطفی رو داری. اونجا امکانات بیشتر برای رشد تحصیلی و شغلی و مالی. باید ببنی کدومش براتون ارزشمند تره.

یه زمانی مامان من توی سن 16ر سالگی ازدواج میکنه و میاد یه شهر دیگه. تعریف میکنه میگه اون موقع یه نامه که پدر و مادرم برا مینوشتن، یک ماه بعدش به دستم میرسید. یا مصیبت بود بخوای یه سفر بری بهشون سر بزنی با اون جاده های قدیم و اون وسایل نقلیه اون زمان.
    اما خب الان دوره زمونه عوض شده. اون سر دنیا هم که باشی، با یه ایمو راحت میتونی تماس تصویری داشته باشی مرتب. خیلی دور هم باشی فوقش با یه پرواز دوازده ساعته، اومدی سالی یه ماه یه سری زدی و رفتی.

منظورم از اینا این نیست که به مورد اول جواب بدی. منظورم اینه که خیلی بحث دلتنگی و بی قراری پدر و مادر رو برای خودت بزرگ نکن. اما باز هم بسنج ببین چی برات مهمتره. و دستیابی به چه چیزهایی توی اهدافته و بهت احساس رضایت میده.

یه چیز دیگه هم هست. زن زندگی بودن همسر بودن و مادر بودن، با دانشمند و نوبل داشتن هم در تناقض نیست. ولی خب مدیریت بالایی میخواد. مثلا همین مریم میرزاخانی خودمون. همسر و فرزند هم داشت.

ولی حالا فرضا نخوای ازدواج کنی، حتما میخوای نوبل بگیری یا دانشمند بشی؟

مهمترین وظیفه هر کسی اول خودشه. به عنوان یک انسان باید در حالتی باشی که احساس رضایت از خودت و زندگیت داشته باشی. حالا هر وقت مسیولیت دیگه ای مثل همسر بودن مادر بودن یا دانشمند بودن رو انتخاب کردی، باز هم در اون نقش از عملکرد خودت راضی باشی.

فکر کنم اینجا اعضایی هم باشن که خارج رفته باشن.
    این تاپیک هم شاید به دردتون بخوره.
    http://www.hamdardi.net/thread-45233.html

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    5
    دستاوردها:
    تشکرها
    7

تشکرشده 11 در 8 پست

Array
    سلام پو عزیزم
    خیلی حرفات بهم کمک میکنه
    یکی اینکه گفتی هدفت رو تعیین کن
    یکی اینکه گفتی مهمترین فرد زندگی هر کس خودشه
    ممنونم

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 12 مرداد 97 [ 19:14]
    سطح
    6
    Level completed: 70%, Points required for next Level: 15
    دستاوردها:
    250 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    7

تشکرشده 7 در 4 پست

Array
    سلام دوست عزیز بنده پیشنهادم این هست که حضوری به یک روانشناس جهت مشاوره قبل ازدواج مراجعه کنید .

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 15 آذر 97 [ 11:46]
    سطح
    31
    Level completed: 34%, Points required for next Level: 100
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience Points1 year registeredTagger First Class
    تشکرها
    88

تشکرشده 115 در 65 پست

Array
    سلام عزیزم
    راجب تاپیک شما عرض کنم
    مزایا و معایب زندگی تو کشور خارجی رو فرمودین
    من چندین بار کشورهای خارجی سفر داشتم

ببین عزیزم اونجا همه چی عالیه . زندگیت به خودت مربوطه . کسی باهات کاری نداره . همه چی آزاد . دلخوشی ها زیاد . دائما عین ماها دنبال چیزی برا گریه کردن نیستن و...........

اما یه چیز اذیت کننده که داره غربته .کسایی که خارج زندگی میکنن احتمالا راحتر منظورمو درک کنن
    مثلا صبح تا عصر کلی خوش میگذرونی اما وقتی میرسی خونه ات یه حس بسیار وحشتناک تنهایی میاد تو وجودت
    البته این چیزیه که به روحیه ی هر کسی و میزان وابستگیش هم مربوط میشه ، حالا مونده شما چجوری باهاش کنار بیاین !!!!!!!!!

منم با happy.girl موافقم
    بنظر منم این دو گزینه مناسب شما نیستن

اولی بخاطر اینکه فرمودین ایشون خارج از کشورن و روحیه شما طوری که حس وابستگی دارین (درسته شاید اولش وسوسه شین و روزای اول حس خارج دیدن ، زندگی رویایی و... ، اما تصمیم شما در مورد یه عمر زندگیه که با توجه به چیزایی که فرمودین آیا میتونین تا آخر عمر دوری پدر و مادرتونو تحمل کنین یا نه؟؟؟؟؟؟ )

دومی هم بخاطر هم سطح نبودن از لحاظ فرهنگ و نوع گویش و اینکه شما رو بچه خطاب میکنن و...مناسب نیستن چون احترام بالاترین رکن تو زندگی مشترکه

ببینین عزیزم من یه دختر 29 ساله هستم . قبلا عین شما فکر میکردم و حس نیاز به دوست داشته شدن و ازدواج و...
    حس میکردم سنم 30 بشه و ازدواج نکنم دنیا به آخر میرسه با اینکه رکورد خواستگار هم شکونده بودم اما کسی به دلم نمینشت و رد میکردم و اونایی هم که به دلم مینشست یه جوری بهم میخورد
    اما الان به مرحله ای رسیدم که کاملا بیخیالم
    چون میدونم خودمم بکشم یه تایمی از طرف خدا مشخص شده که تو اون تایم من به خواسته ام میرسم فقط استرس و دلهره باعث میشه زیبایی و قشنگی های امروزمو از بین ببرم
    این موراد روزی صد بار برا خودت تکرار کن :
    درگیر حرف مردم نباش

برا خودت زندگی کن

کاری نکن از چاله به چاه بیفتی

بخاطر رفع یک نیاز ، یه عمر بدبختی برا خودت نخر

عاقلانه تصمیم بگیر

بیشتر از چیزی که فکر کنی خوشیها در انتظارته ، هنوز خیلی فرصت داری

موفق و خوشبخت باشی دوسته خوبم

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)