به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: پشت کنکوری

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 12 مرداد 97 [ 19:14]
    سطح
    6
    Level completed: 70%, Points required for next Level: 15
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    250 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    7

تشکرشده 7 در 4 پست

Array

پشت کنکوری

سلام ،
    من پشت کنکوری تجربي ام ،من امسال با فرض اینکه سال 94 اولین کنکورم رو دادم ( ولی حتی پیش دانشگاهيم تموم نشده بود ) ( به یه دلایلی چند سال از درس دور بودم ) ،سال 95 اولین سال مطالعه ام برای کنکور بود ،برنامه نداشتم و رتبه خوبی کسب نکردم ،سال 96 بهتر بود ولی بازم خوب نبود ،هدف من پزشکی هست ،از بچگي خیلی خیلی درسخون بودم ،امسال کنکور دارم ،10 برابر سالای قبل تلاش کردم ،من وسواس دارم ،شما فکر کنین من اونقد تلاش کردم که به جرات دیگه میتونم بگم من تمام تلاشم رو کردم. ولي ولی ،متاسفانه يه مشکلی هست ،راستش مشاورم برنامه ای که میداد خوب نبود ،خیلی از این بابت ناراحتم ،زیست و شیمی خیلی خوبه ولی دو درس ریاضی و فیزیک بده،فیزیک که بگم الان صفر مطلقم،و ریاضی يه خورده تلاش کنم به 30 ميرسم.
    راستش تو این سال گذشته من فیزیک 2 فیزیک 3 و فیزیک پیش رو خونده بودم ولی مرور نکردم ،نمیدونم چیکارش کنم .

اصل مشکلم اینه که من عاشق پزشکی ام ،ینی از بچگی بهش فکر میکردیم با دوستام ،خیلی میترسم کنکور رو خراب کنم ،خراب کنم بعدش جواب خانواده جواب فامیل رو. که میپرسن چند ساله چیکار میکنی دکتر درست تموم نشد ? من خودم میگم تمام تلاشم رو کردم و دارم میکنم ولی اگه نشد چی

شايدم نمیدونم دنبال یه انگیزه هستم ،
    من زیست پایه رو چند دور خوندم پیش مونده ولی قبلا پیش رو خونده بودم ،
    شیمي پایه و پیش 1 چند دور خوندم ولی بازم میگم مرور کنم همش میگم یادم میره

ریاضی احتمال تابع ماتریس حد دنباله و پیش 1 خوندم

ممنون میشم راهتماييم کنین خیلی نگرانم ،اطرافیانم ميگن اگه احیانا نشد برو یه رشته دیگه ،ولی من هر چقدر میخوام نمیتونم ،میگم باید بهش برسم،اگه رشته دیگه برم ینی من خودم رو زنده به گور کردم ،دیگه نمیتونم. بگم توانایی زیادی دارم

درصدايي که دارم کاملا با آزمون متفاوت بود !
    سنجش رفته بودم ،راستش من عمومی هنوز تازه دارم ميخونم و تا کنکور تموم میشه ،و سنجش از زیست شروع کردم دیدم سوالا دید شخصی طراح داره و سوالا غلطن کلا قید سوالا رو زدم و عجولانه تست میزدم

درصدام :
    زیست 22 شیمی 10 ریاضی 16 فیزیک 6
    درصدام تو خونه آزمون کل قلمچي :
    زیست 51( خیلی بد آزمون دادم میانگین بالای 70 میزدم تو خونه ،من آزمون نميرفتم و نميرم ) شیمی 88 ریاضی و فیزیک آزمون نگرفتم

راجب درصد سنجشم نگرانی لازم نیست.
    من چیکار کنم فردا وقت مشاوره دارم با مشاورم خواهش میکنم کمک کنید.

- - - Updated - - -

ریاضی اصل ترس منه فیزیک لااقل فرمول حفظ کنم برم سر جلسه میتونم جواب بدم ولی ریاضی اصلا نمیتونم ،تو خونه کل تستاي هر فصل رو که دارم ميخونم ميزنم ولی بازم ميبينم سوالاي کنکور خیلی سخته که بشه 50-60 زد خیلی سخته،میشه در مورد ریاضی کمک کنین ?
    من آبی قلمچي ،جامع مهر و ماه ،آبی دوم و میکرو سوم دارم ،میکرو و آبی دوم کامل تموم شدن بجز مشتق و مثلثات ولی بازم نمیتونم سوالا رو جواب بدم

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 16 اردیبهشت 01 [ 12:12]
    سطح
    39
    Level completed: 5%, Points required for next Level: 143
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    0

تشکرشده 20 در 12 پست

Array
    با فرض بر اینکه پسر باشی و مشکل خدمت نداشته باشی تا سرت شده باشه مثل دندونات باید کنکور بدی تا پزشکی رو بیاری این از موضوع ایکنه بقیه چی میگن.
    موضوع دوم تو با 4 درس عمومی و دو درس اصلی تخصصیت میتونی پزشکی رو بیاری و فیزیک و ریاضی رو هم مباحث آسون و کم حجم رو بخون و کار کن
    یقین داشته باش با عمومی بالا و زیست و شیمی بالا بارت رو بستی واسه کنکور

3. کاربر روبرو از پست مفید فرهنگ تشکرکرده است .

0584 (پنجشنبه 13 اردیبهشت 97)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    6
    دستاوردها:
    تشکرها
    7

تشکرشده 7 در 4 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرهنگ نمایش پست ها
    با فرض بر اینکه پسر باشی و مشکل خدمت نداشته باشی تا سرت شده باشه مثل دندونات باید کنکور بدی تا پزشکی رو بیاری این از موضوع ایکنه بقیه چی میگن.
    موضوع دوم تو با 4 درس عمومی و دو درس اصلی تخصصیت میتونی پزشکی رو بیاری و فیزیک و ریاضی رو هم مباحث آسون و کم حجم رو بخون و کار کن
    یقین داشته باش با عمومی بالا و زیست و شیمی بالا بارت رو بستی واسه کنکور
    قبولی های رشته دانشگاهی که من میگم درصداش اینطوریه :
    زیست شیمی بالای 60-70 ،فیزیک ریاضی بالای 50-60 ،عمومی بالای 70

ینی کلا امسال اینطوری بوده،وحشتناک
    این که گفتين مو های سرت مثل دندونات سفید میشن متلک بود ?

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    6
    دستاوردها:
    تشکرها
    7

تشکرشده 7 در 4 پست

Array
    فیزیک میشه مشکل رو حل کرد،ولی ریاضی خیلی سخته ،خیلی خیلی سخت
    ینی منم میتونم سوالاي سخت رو حل کنم ،ولی از حل سوال ریاضی میترسم ،مثلا تا آخرای حل يه سوال خیلی سخت رفتم ولی بعدش گفتم ای بابا من که نمیتونم این سوال رو حل کنم چون من رياضيم ضعیفه و این سوال سخته و حتما دارم راه اشتباه رو ميرم . نه فقط تو ریاضی ،تو بقیه درسا هم همینطوره ،حل میکنم به جواب میرسم ،گلی درست آخر قضیه میگم سخته و من نمیتونم حل کنم پس بیخیالش ،ولي بعد میبینم اگه ضرب تقسیم رو انجام داده. بودم جواب ميرسيدم

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 16 اردیبهشت 01 [ 12:12]
    سطح
    39
    Level completed: 5%, Points required for next Level: 143
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    0

تشکرشده 20 در 12 پست

Array
    نه به هیچ وجه تمسخر نکردم. مرادم بر این بود ک حتی اگر امسال نشی سال بعد و بعد و بعد تا اخر بیاریش. هرچند ک باید ب تلاشت نگاه کنی و روز کنکور و اینکه بعد کنکور از سر جلسه بلند شدی از خودت راضی باشی ک تلاشت رو توی طول این مدت کردی. کلا ب بعد کنکور فکر نکن.(اگر خواستی بعدا مثال میارم ک چرا نباید فکر کنی , واسه اون موقع همون موقع تصمیم بگیر)
    نکته2: پسر خوب پزشکی رو چه توی زابل بخونی چ توی بهشتی چ شیراز همه درسا یکیه چه از لحاظ قانون چ از لحاظ عقلانی , مجبورن بخاطر جون مردم هم که شده همه جا با شدم بالا آموزش بدن هرچند ک امکانات یقینا توی یاسوج با اصفهان متفاوته پس اینکه بگی من حتما فلان دانشگاه رو میخوام برم ههر چند فکر خوبیه ولی بشرطی که محرک باشه برات نه اینکه تخریب روحیه ت کنه. مهم تلاشی ک میکنی حالا واسه اون دانشگاه بخون هیچ ایرادی نداره ولی بودن ادمایی ک با درصد بالای 6 درس بقیه به هدف پزشکی رسیدن... خلاصه اینکه به تلاشت ادامه بده شد چ بهتر نشد ی دانشگاه پایین تر ;)
    نکته ریاضی : ببین فرقی نداره دینی سخت باشه واسه همه سخته ریاضی هم از این قاعده مستثنا نیست اگر سخت باشه واسه همه سخته . اما اینکه میگی میترسی ازشون بخاطر اعتماد ب نفست هست. قوی باش با خودت بگو "هه این سوال گلابی میخواد واسه من شاخ بشه ولی نمیدونه که قراره مثل اب خوردن بخورمش و واسم بشه انرژی با ک رقبا رو از دور خارج کنم" با اینجور کلکا ذهن خودآگاهت رو ب سمت درست سوق بده و خب باید استراتژی حل هم داشته باشی. مطمعنا طراح کنکور سوال رو #قابل حل# طراحی کرده ولی باید توجهت به مدیریت زمان باشه و واسه مدیریت زمان باید سوال رو تشخیص بدی و بفهمی ک چی میخواد مثلا تعداد احتمال فلان حالت رو میخواد خوب این از چ راهی حل بشه بهتره خب این پروسه فقط با تمرین زیاد و چه بهتر ک خود سوالات کنکور سراسری باشه به دست میاد . مخلص کلام وقتی سوال رو شناختی @درد پاسخش @درمونش میاد توی ذهنت و اون موقع تصمیم میگیری تا ته تهش بری و ب ج برسی یا نه
    تکنیک: تا جایی ک امکان داره از گزینه ها استفاده کن گاهی اوقات با یه جا گذاری ساده میشه ب پاسخ صحیح رسید و دومی هم ک حذف گزینه است ک کلا توی اکثر انوع سوال 4 گزینه ای بجز سوالات هوش کارامده.

کلام اخر اینکه ترست با توجه به اینکه ضعف علمی توی ریاضی نداری الکیه.
    پرواز کن ;)

7. کاربر روبرو از پست مفید فرهنگ تشکرکرده است .

0584 (جمعه 14 اردیبهشت 97)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    6
    دستاوردها:
    تشکرها
    7

تشکرشده 7 در 4 پست

Array
    عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 14 تیر 97 [ 10:10]
    سطح
    64
    Level completed: 17%, Points required for next Level: 249
    Overall activity: 28.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocial3 months registered5000 Experience Points
    تشکرها
    199

تشکرشده 1,077 در 458 پست

Array
    سلام بشما

ضمن آرزوی موفقیتتون چند نکته رو عرض میکنم؛

کنکور و ترس

آدم ها از هر چی که بترسن قدرت رویارویی در برابرش رو از دست میدن یا مقاومت پایینی پیدا میکنن. باید اینو قبول کنیم که چیزی برای ترسیدن وجود نداره و این ترس فقط درون ذهن ماست اما در دنیای بیرون آرامش برقرار هست.. درخت، گیاه، آب جاری، آسمان آبی.. پرواز پرنده...
    توی زندگی رویارویی های بزرگتری هست که کنکور در برابرشون صفره. امروز اگر قوی باشی فردا هم در برابر مشکلات مختلف قوی خواهی بود.

کنکور و آینده

کی میگه کنکور سرنوشت ساز آیندست؟
    آیا آدم باید همه ی زندگی رو در کنکور و قبولی ببینه؟ پس سایر یاد گرفتنی ها چی...
    درهای موفقیت بسته نیست همه چیز رو در کنکور و قبولی فلان جا نبینین. زندگی پر از تجربه و یاد گرفتنی ها هست. پر از خلاقیت و شادی.
    کنکور پایان راه نیست.. فقط یک جزء از کل زندگیه.

حرف فامیل و خانواده

آدمها به ویژگی های خوب دیگران نگاه میکنن ، به توانایی های اونها. به اینکه اون فرد چقدر ارزشمنده.
    شاید من دکتر نباشم اما در موارد زیادی خلاق و هنرمند باشم، مهارت هایی رو بلد باشم که دیگران نمیدونن. این آینده ی منه و قرار نیست بخاطر حرف دیگران بهم فشار بیاد. تلاشمو میکنم و باقیش نتیجه هر چه بود بجای دلسردی و هدر دادن زمان به توانایی هام اضافه میکنم.
    بعدها همین آدمها من رو تحسین میکنن و کسی دیگر بیاد نخواهد آورد آیا دکتر بودم که موفق شدم یا یه هنرمند، کارآفرین نمونه و ...

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

قُلْ أَعُوذُ بِرَبِّ الْفَلَقِ

مِنْ شَرِّ مَا خَلَقَ

وَمِنْ شَرِّ غَاسِقٍ إِذَا وَقَبَ

وَمِنْ شَرِّ النَّفَّاثَاتِ فِي الْعُقَدِ

وَمِنْ شَرِّ حَاسِدٍ إِذَا حَسَد

10. کاربر روبرو از پست مفید sahar.66 تشکرکرده است .

0584 (سه شنبه 18 اردیبهشت 97)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)