به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 2 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 68

موضوع: ایده کار

Banned آغازکننده
    آخرین بازدید
    دوشنبه 04 دی 02 [ 13:45]
    سطح
    86
    Level completed: 4%, Points required for next Level: 484
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteranOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    269

تشکرشده 1,106 در 598 پست

Array
    سلامی دوباره
    من این تاپیک که شروع کردم اول منظورم همه بود بعدش فهمیدم خودم به شدت نیاز دارم به مشورت برای کار
    حالا موضوع چیه ؟
    دوستان من 29 سالم اما هنوز یک کار ثابت پیدا نکردم واقعا خیلی متاسفم
    رشته تحصیلیم کامپیوتر ولی دوسش ندارم کارای کامپیوتری رو بیشتر بخاطره اینکه زبانم ضعیف ازش خوشم نمیاد
    سرمایه 10 میلیون دارم
    در هیچی تخصص مدرکی ندارم بجز کامپیوتر که دوسش ندارم
    از شغل ازادی که مستقل باشم خوشم میاد خودم برای خودم کار کنم
    اما به نظرتون چه کاری رو شروع کنم با این سرمایه؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 22 مرداد 97 [ 08:54]
    سطح
    49
    Level completed: 58%, Points required for next Level: 84
    Overall activity: 4.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassOverdrive3 months registered5000 Experience Points
    تشکرها
    427

تشکرشده 431 در 145 پست

Array
    سلام آقا امید عزیز
    دوست من انقدر ایده واسه کار کردن هست که من خیلی تعجب میکنم کسی در سنین جوانی میگه من کاملا بیکارم. الان مردم دیگه خیلی هم بی مهارت باشن دابسمش و کلیپ های خنده دار هم درست میکنن و از راه تبلیغ و بازدید پول درمیارن. هرچند من اصلا همچین کارهای سخیفی رو برای جوونی که هنوز مغز و دستش خوب کار میکنه پسندیده نمیدونم.... به فرض شما به مبحث تی ای خیلی علاقه و اشراف داری و همه چیز رو از این دید تحلیل میکنی میتونی یه کانال تلگرام در زمینه تحلیل رفتار متقابل بزنی و بعد از ممبرگیری و تبلیغ اگر کارت گرفت حتی بابت تحلیل شخصیت افراد یه مبلغ ناچیزی هم ازشون بگیری. خانمها ممکنه مشتری های خوبی براتون بشن.
    میدونی در کل مشکل ما ایرانی ها از همون اول دبستان شروع میشه که بهمون میگن بابا نان داد! ذهنمون رو سمت اینکه بخوایم خودکفا باشیم و ایده پرداز نمیبرن. ریسک کردن رو هم که اصلا یادمون نمیدن فکر میکنیم فرضا اگر این ده تومن رو تو دستمون نگه داریم جامون امنه که الان با وضعیت دلار دیگه کم کم مردم باید بفهمن از این خبرا نیست و امنیت اقتصادی ای وجود نداره باید دلو به دریا زد.

شما کامپیوتر خوندی ولی میگی دوست نداری. یعنی برنامه نویسی مثلا دوست نداری؟ برنامه نویسی پی اچ پی که ساده ست دیگه منم که مکانیک خوندم تاحدودی بلدم. با برنامه نویسی میشه راحت هر شرکتی استخدام شد.
    یادگیری نرم افزارهای تخصصی خیلی عالیه. همین برنامه نویسی اگر توش ضعیف هستی یا هر برنامه دیگه ای که فکر میکنی خوشت میاد و بازار کارشو دوست داری. نرم افزارهای کنترل پروژه مثل ام اس پی و پی سیکس (پریماورا) اگر کار اداری بخوای چیزهای خوبی هستن و بازار کار براشون تقریبا همه جا هست یادگیریشون هم بسیار آسون هست. اکسل یادگیریش واجب و ضروریه. هلو و نرم افزارهای حسابداری درآمد ثابت اداری برات جور میکنن. اگر دنبال کار ثابت و اداری باشی اینا تو رزومه گزینه هایی هستن که آدمو مایل میکنه طرفو استخدام کنه و تو هر شرکتی بخوای وارد بشی که جذب نیرو داره یه جایی برات پیدا میشه. میتونی ده تومنو بری یه زمین خالی بخری بعد بری یه جا استخدام بشی و کم کم پول جمع کنی ساختمونشو بسازی و کم کم که خرید و فروش زمین و ساختمون دست و بالتو گرفت بیزینس مورد علاقه خودتو استارت بزنی.

با ده تومن مثلا میشه رفت یه تعاونی مصرف هم مشغول شد. منظورم کارگری نیست تعاونی مصرف ها بدون گرفتن کرایه اون محل رو در اختیار شما قرار میدن و شما فقط باید هزینه جنسی که میخوای وارد مغازه ت بشه رو بدی و هرچی دربیاری هم مال خودته. ده تومن کمه ولی میشه باهاش استارت زد اگه زرنگ باشی زود پا میگیره.

میتونی با ده تومن یه سایت خوب با بک لینک و سئو درست حسابی بدی برات طراحی کنن اگه خودت بتونی طراحیش کنی که خیلی بهتره. ولی حدودا سایت دو الی سه سال طول میکشه به سود بیفته و البته بستگی به تولید محتوای شما هم داره که نیاز بازار رو فراهم کنه یا نه. (بستگی به علاقه ت داره که چی عرضه کنی کالا یا خدمات یا حتی فایل). کلا استارتاپ الان خیلی رو بورسه برای کسی که سرمایه چندانی نداره کار خوبیه میشه بدون سایت حتی با مثلا اینستاگرام هم میشه شروع کرد. اگر زبانتو یکم تقویت کنی و ایده های اونوری رو بتونی کپ بزنی شانس موفقیت تو این کار بسیار هم بالاست. هیچ کدوم سایت های موفق از نت برگ تا دیجی کالا ایده شون مال خودشون نبوده. نت برگ ایده یه دانشجوی صنایع بوده که الان خودش امریکاست دیجی کالا مال دوتا برادره که باز یکیشون صنایع خونده یکی کامپیوتر. اینا اگر مثلا زبان بلد نبودن و از اونوری ها و سایت هایی مثل ای بی کپ نمیزدن نمیتونستن شروع کننده یه کار نو در ایران باشن. هر ایده ای که اونوری ها خلق میکنن اینور هم کم کم سر و کله ش پیدا میشه برد با اونه که زودتر میارتش ایران و مطرح میشه. نمونه هاش زیاده اسنپ و دیوار و... هیچ کدوم خلاقیت ایرانی پشتش نبوده همش کپیه. برای همین زبان بلد بودن کمک میکنه.

اگه یه تخصصی از خودت بلد باشی و برای اون سایت بزنی بهتره. مثلا مشاور فنی طراح گچ کار و نقاشم الان سایت و کانال و اینستا و فیس بوک میزنه برای خودش.

میتونی اگه مهارت خاصی داشته باشی شرکت ثبت کنی ولی تا پول درنیاوردی دفتر نزنی که بیخودی کرایه جا بخوای بدی و فقط مثلا یه سایت داشته باشی و مهر و لوگو که مردم اعتماد کنن منتها میگم اینا همه با فرض اینه که شما یه تخصص و مهارت خوبی داشته باشی که قابل عرضه باشه یا بری تو کار خرید و فروش چیزی که مشتری داشته باشه.

کارهای سریعتر و به نظر من مناسب تر برای یک جوان فعال و پرانرژی مثل اینکه بری یه تخصص و فنی اول یاد بگیری. هرچیزی که علاقه داری و بازار کار داره. مثلا نود درصد صنایع جوشکار میخواد. از خودروسازی تا ساختمون سازی. جوشکاری هم کار بسیار ساده ایه (به نظر من) و البته شیرین و دوست داشتنی. یاد گرفتنش هم اصلا سخت نیست. با بیست ساعت آموزش میشه انواع جوش رو یاد گرفت.

اگه یکم برنامه نویسی با توجه به رشته ت دوست داشته باشی مثلا کارهایی مثل برنامه نویسی سی ان سی هم، کمی هم جهت با رشته ت میتونه باشه برنامه نویسی بسیار آسون تری هم داره و پرسود هم هست بخصوص اگر بتونی در آینده یه کارگاه هم بزنی.

اگه از کارهای فنی خوشت نمیاد هم کارهای دیگه باز هستن. نمیدونم سلیقه شما چی هست ولی مثلا پرورش قارچ کار آسونیه و سرمایه و تخصص خاصی هم نمیخواد میشه حتی از یه اتاق منزل برای اینکار استفاده کرد. پرورش زنبور عسل و زعفران هم همینطور. زعفران البته گلخونه میخواد.

یا مثلا واردات که البته من با شرایط فعلی دلار همچین پیشنهادی به کسی نمیکنم ولی اگه وضعیت دلار یکم استیبل بشه میشه بهش برای آینده ت فکر کرد. من پارسال سه بار قطعات یدکی خودرو از چین آوردم اینجا فروختم فوق العاده بود سودش. و کار بسیار راحت. معامله با چینی ها خیلی سریع و راحته. الان ولی با وضعیت نابسمان قیمت ها نمیشه ریسک کرد. با ده تومن میشه مثلا از بانه رفت یکم جنس خرید ولی اونم تا برسه مقصد قیمت ها معلوم نیست چی به سرشون بیاد و ممکنه تخمین سودت غلط از آب دربیاد یا حتی بدشانسی بیاری ضرر کنی.

کارهای دیگه مثل خرید و فروش ارز سکه و طلا هم که فعلا نمیشه طرفش رفت. از اینا بهتر ولی الان ارز مجازیه. من چندسال پیش بیت کوین خریدم مفت بود قیمتش ولی حتی دوستای خودمم بهم میخندیدن که دارم پول واقعی میدم پول مجازی میگیرم و کارم احمقانه ست الان من به اونا میخندم. بیت کوین آینده روشنی داره و تا چند سال دیگه هم همینجوری میره بالا. ازش روزانه و میلیونی سود درمیاد اگه بری تو کار خرید و فروشش و باز هم کار ساده ایه اگه یکم زرنگ باشی.

کلا ایده هایی که به دلار بشه بهت سود برسونه با وضعیت فعلی از ریال خیلی مطمئن تر و دوست داشتنی تره حتی اگه کم باشه. من خیلی سال پیش دوره کارشناسی که میخواستم نرم افزار یاد بگیرم شبی ده دقیقه هر نرم افزاری که داشتم خودم یاد میگرفتم رو فیلم میگرفتم میذاشتم تو سایت های خارجی دونه ای سه دلار پارت های پنج تا ده دقیقه ای می فروختم فروش کم و هرازگاهی داشت ولی کار خاصی براش نمیکردم. مهم اینه از هرچیزی بخوای پول دربیاری و وقتتو تلف نکنی. لیوان آب میذارن جلوت فکر کنی چطوری پولش کنی.

انقدر ایده زیاده که میتونم تا فردا صبح برات بنویسم دیگه خسته شدم خیلی هم طولانی شد ولی همینا بدون سرمایه یا با پول کم میشه. مهم اینه چندتا کارو استارت بزنی استقامت داشته باشی خسته نشی و از تمام قوای فکری و جسمیت هم استفاده کنی. موفق باشی.

3. 8 کاربر از پست مفید Amir A تشکرکرده اند .

maryam988 (شنبه 05 خرداد 97), paiize (شنبه 05 خرداد 97), scarface (شنبه 05 خرداد 97), tavalode arezoo (شنبه 05 خرداد 97), بهاره جون (شنبه 05 خرداد 97), خادم رضا (شنبه 05 خرداد 97), زن ایرانی (شنبه 05 خرداد 97), شیدا. (دوشنبه 07 خرداد 97)

Banned آغازکننده
    آخرین بازدید
    سطح
    86
    دستاوردها:
    تشکرها
    269

تشکرشده 1,106 در 598 پست

Array
    سلام دوست من
    ممنونم ازتون

میدونید من دوست دارم کرم های طبیعی و مواد ارایشی مانند رژلب طبیعی و گیاهی درست کنم خط چش طبیعی سرمه پنکیک
    فکر میکنم مردم الان به ارایششون میرسن یا اسانسارو بگیرم با الکل قاطی کنم به عنوان عطر بفروشم
    بعدش خودمم یک سایت بزنم و بفروشم
    کم کمم مغازه بگیرم
    رویشان هم یک حدیث که برای محارم ارایش کنید

نظر شما چیه؟
    ویرایش توسط خادم رضا : شنبه 05 خرداد 97 در ساعت 13:15

5. کاربر روبرو از پست مفید خادم رضا تشکرکرده است .

Amir A (شنبه 05 خرداد 97)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    49
    دستاوردها:
    تشکرها
    427

تشکرشده 431 در 145 پست

Array
    بسیار عالیه امید عزیز که یک هدف مشخص داری و میدونی چی میخوای. ولی به نظر من ساخت و فروش لوازم آرایش و عطر رو بذار هدف چند ساله و آتی.

برای اینکه کالای فاسد شدنی ای مثل لوازم آرایشی، خودت تولید کنی و اینترنتی بفروشی باید اول حسابی اعتبار کسب کرده باشی مشتری داشته باشی یعنی. الان به فرض مواد اولیه شو تهیه کنی طرز ساختشم کامل بدونی فرایند بسته بندی هم بی نقص و چشمگیر باشه و مشکلی با هزینه ش نداشته باشی مشکلی برای تبلیغ و هزینه حمل مواد اولیه و نگهداری هم نداشته باشی و راحت در منزل انبار کنی. چطور میخوای این اطمینان رو به مشتری ای که پشت نت هست بدی که به سایت تازه تاسیس شما اعتماد کنه و کالای گیاهی ای که ارتباط با پوست و سلامتیش داره و با برندی که تاحالا نشنیده رو ازت بخره؟ درگاه پرداخت و نماد اعتماد الکترونیک هم داشته باشی که باید حتما داشته باشی بازم چطوری میخوای اعتماد مشتری رو سریع جلب کنی وقتی سایتتون تازه تاسیس هست و اصلا هنوز بازدید چندانی هم نداره؟ همچین کاری زمان میبره و وقتی کالای شما چیزی مثل لوازم آرایش هست که فاسد شدنیه میمونه رو دستتون و خراب میشه (مگر اینکه اول سفارش بگیری بعد بسازی). البته اگر بتونی سرمایه بیشتری جور کنی مثلا میتونی بری جایی که مستقیما میخوای سایتتو برات طراحی کنن بگی سئوی بالا میخوای و مثلا میخوای ظرف شیش ماه هم بیای صفحه اول گوگل. منتها اونوقت دیگه پولی نمیمونه برات بخوای خود کالاتو درست کنی واسه همون سئو کم هم میاری.

اگر در آینده به امید خدا همچین بیزینس خوبی راه انداختی و مغازه هم زدی هیچ وقت روی کالاهاتون شعارهای مذهبی/ اجتماعی/ سیاسی و غیره ننویس بیخودی چرا یه بخشی از مشتری هارو بپرونی؟ کار فرهنگی و مذهبی فازش کلا با کار تولیدی ای که شما مدنظر دارید متفاوته. سعی کن هدف مشخص خودت رو دنبال کنی و جهت گیری ای غیر از تولید و سود بیشتر نداشته باشی.

اگر میخوای حتما چیزی تولید کنی و نتی بفروشی چیزی تولید کن که به هیچ عنوان فاسد شدنی نباشه مثل کیف و کفش یا زیورآلات. و انتظار سود دهی سریع و قطعی هم نداشته باش و از ابتدا یه زمان مثلا دو ساله در نظر بگیر که زود دلسرد نشی. پلن های کاری بی و سی هم برای خودت بذار چون انواع و اقسام محصولات تولیدی پیش از شما ساخته شده و رقیب زیاد دارید. میتونی حتی از ابتدا سایت نزنی و فروشت رو مثلا از طریق شبکه های اجتماعی انجام بدی.

ولی پیشنهاد بهتر با توجه به هدفی که داری اینه که یه مدت بیخیال تولید محصول بشی و بری مثلا یه جا استخدام بشی و از کنار اون کم کم یه پولی دربیاری که با دست بازتر و فراغ خاطر بیشتری بری تو کار خرید و فروش نتی به اون سبکی که گفتم که سریع سایتت بیاد بالا (محصولی که ترجیحا تولیدش با خودت نباشه یا فقط بسته بندی داشته باشه یا حداقل فاسد شدنی نباشه و قیمت تمام شده ش هم کم بشه برات) باید بتونی هزینه تبلیغ رو هم ماهیانه بدی ببین مثلا سایت بامیلو چطوری قوی داره تبلیغ میکنه هرسایت ایرانی ای رو باز کنی اینم بغلش باز میشه! برای تبلیغ باید درست حسابی هزینه کنی. بعد چندسال که سایتت حسابی گرفت و مشتری اعتماد کرد لوازم آرایشی مدنظرتو هم کنارش وارد کارت بکنی و در آخر هم به امید خدا مغازه تو بزنی. یعنی خودت رو محدود به یک کار نکنی و خیلی آهسته لوازم آرایشی رو وارد سایتت کنار اقلام دیگه کنی.

7. 2 کاربر از پست مفید Amir A تشکرکرده اند .

tavalode arezoo (شنبه 05 خرداد 97), خادم رضا (شنبه 05 خرداد 97)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 21 آبان 97 [ 18:56]
    سطح
    66
    Level completed: 79%, Points required for next Level: 85
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    646

تشکرشده 951 در 409 پست

Array
    سلام

جواب سوال شما قبلا داده شده. دوست عزیز شما با 10 میلیون تومن هیچ کاری نمی تونی بکنی. بجز اینکه یه کامپیوتر متوسط بخری و کاری فکری رو شروع کنی. پایه اش یاد گرفتن یکی از زبان های برنامه نویسی یا نرم افزارهای طراحی مدل، انیمیشن، بازی سازی و نظایر آن است. مخصوصا برنامه نویسی.
    به سمت کارهائی که دست درش زیاده یا بازارش اشباع است رفتن هم فایده ای نداره مانند وب نویسی و طراحی سایت. این کارها درش دست زیاده و کننده هاش هم تقریبا شناخته شده هستند

با عرض احترام به دوست عزیزمون امیر آقا، وقت تون رو صرف نرم افزارهای تخصصی نظیر کنترل پروژه نکنید. خود بچه های صنایع بیکار هستند. نرم افزارهای عمومی نظیر ورد و اکسل هم مناسب منشی ها هستند نه شما. نهایت کار همه این ها برای استخدام شدن هستند نه بیشتر.

هیچ کدوم راه حل های "سرمایه بر"که بالاتر دوستان گفتند یا خود شما بیان کرده اید با چند برابر این مبلغ هم قابل انجام نیستند. استخدام هم اونقدری پس انداز نخواهد داشت که سرمایه کار برای آینده بشه. همان مقدار کمی که بتونید پس انداز کنید بیشتر از آن به تورم و گرانی ارز
    میخورید. بعدهم سن تون اینقدر بالا میره که دیگه نه زمان و نه حوصله و توانی براتون می مونه که حرفه و تخصص جدیدی یاد بگیرید یا کاری برای خودتون شروع کنید. اگر هم تا اون موقع ازدواج کرده باشید کار سخت تر هم میشه چون قدرت ریسک کردن هم نخواهید داشت (به دلیل اینکه نمی تونید نیازهای فعلی خانواده رو معطل بگذارید)

* کسب و کار اینترنتی هم خوبه.

* سایت زدن هم خوبه. ولی معلوم نیست بگیره یا نه. سرمایه اولیه ساخت میخواد. هزینه نگهداری روی سرور میخواد. آدم میخواد برای تولید محتوا. تبلیغان و سئو هزینه های سنگینی دارند.
    آگهی گرفتن و نظایر آن هم نیاز به داشتن ترافیک کاربری مناسب داره.
    ایجاد کانال، جذب کاربر و سپس فروختن اون هم شدنی است. (بستگی به کننده اش داره)

خلاصه مطلب، اگر اهل زندگی معمولی و کارمندی هستنید بروید دنبال استخدام شدن. اگر اصرار به کار کردن برای خودتون دارید یا استخدامی که درآمد بالاتر از متوسط داشته باشه با سرمایه ای که شما دارید (در واقع ندارید) چاره اش همان است که گفتم.
    ویرایش توسط Ye_Doost : شنبه 05 خرداد 97 در ساعت 20:12

9. 2 کاربر از پست مفید Ye_Doost تشکرکرده اند .

Prime (شنبه 31 شهریور 97), خادم رضا (شنبه 05 خرداد 97)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    49
    دستاوردها:
    تشکرها
    427

تشکرشده 431 در 145 پست

Array
    با احترام با نظر شما تا حدود زیادی مخالف هستم. این میزان ناامیدی برای هیچ کسب و کاری مفید نیست با این طرز فکر قطعا هر کاری شروع بشه به شکست میخوره.
    من خودم آدم استخدام میکنم جناب یه دوست اگر کسی در رزومه ش نرم افزارهای کنترل پروژه یا اکسل باشه تو سیستمم میتونم یه جوری جاش بدم ولو در حد همون مسئول دفتر باشه چه اشکالی داره برای کسی که هیچ فن خاصی نداره؟ از هیچی که بهتره. ولی انیمیشن سازی مثلا خیر هر سیستمی واقعا کاربرد نداره هرچند به خودی خود باارزشه ولی برای استخدام همه گیر نیست مسلما. بچه های صنایع متاسفانه یک مشکلی که دارن در جریان کار نیستن و از این جهت خیلی جاها برای کنترل پروژه نیروی مناسبی محسوب نمیشن هرچند استاد این نرم افزارهای ساده هم باشن این به این معنی نیست که خود کنترل پروژه فاقد ارزشه! در پروژه های بزرگ شدیدا نیازه و الزاما هم صنایعی نمیخواد. مدرک صنایع برتری ای برای استخدام کنترل پروژه کار محسوب نمیشه اگر تسلط به این برنامه های ساده وجود نداشته باشه.
    راجع به سایت درسته حقیقتا خرج زیادی داره من چهار سال پیش با پنجاه تومن سایتم رو آوردم صفحه اول هنوزم سه تا گزینه اول سرچه ولی این به این معنی نیست که کسی با ده تومن نتونه به مرور بیاد صفحه اول گوگل. با کمتر از این ها هم میشه فقط زمان بیشتری طول میکشه.
    استخدام، تولید سرمایه نمیکنه ولی باهاش میشه مخارجی مثل تبلیغ سایت رو راحت شخصی که مجرد هست و دغدغه خاصی نداره بده چون این هزینه ها ماهیانه هستن. بهرحال سایت و فروش اینترنتی فعالیت زمان بری هست و اگر همه مثل شما دوست عزیز ناامیدانه نگاه میکردن که هیچ کس الان فروشگاه مجازی نداشت.
    تلاش و استمرار خیلی مهمه آقا امید عزیز. ممکنه در کار چندبارم به شکست بخوری و اصلا همون سرمایه اندکتم پوچ بشه تنها چیزی که شمارو دوباره سر پا میکنه اینه که امید داشته باشی و دست از تلاش برنداری. وگرنه به قول جناب یه دوست باید به زندگی کارمندی بسنده کنی.
    به نظر من مهم اینه که شروع کنید و از سودهای کم هم خوشحال باشید. رفته رفته کار میگیره و هیچ کس هم یه شبه پولدار نمیشه.

11. کاربر روبرو از پست مفید Amir A تشکرکرده است .

زن ایرانی (شنبه 05 خرداد 97)

Banned آغازکننده
    آخرین بازدید
    سطح
    86
    دستاوردها:
    تشکرها
    269

تشکرشده 1,106 در 598 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amir A نمایش پست ها
    بسیار عالیه امید عزیز که یک هدف مشخص داری و میدونی چی میخوای. ولی به نظر من ساخت و فروش لوازم آرایش و عطر رو بذار هدف چند ساله و آتی.

برای اینکه کالای فاسد شدنی ای مثل لوازم آرایشی، خودت تولید کنی و اینترنتی بفروشی باید اول حسابی اعتبار کسب کرده باشی مشتری داشته باشی یعنی. الان به فرض مواد اولیه شو تهیه کنی طرز ساختشم کامل بدونی فرایند بسته بندی هم بی نقص و چشمگیر باشه و مشکلی با هزینه ش نداشته باشی مشکلی برای تبلیغ و هزینه حمل مواد اولیه و نگهداری هم نداشته باشی و راحت در منزل انبار کنی. چطور میخوای این اطمینان رو به مشتری ای که پشت نت هست بدی که به سایت تازه تاسیس شما اعتماد کنه و کالای گیاهی ای که ارتباط با پوست و سلامتیش داره و با برندی که تاحالا نشنیده رو ازت بخره؟ درگاه پرداخت و نماد اعتماد الکترونیک هم داشته باشی که باید حتما داشته باشی بازم چطوری میخوای اعتماد مشتری رو سریع جلب کنی وقتی سایتتون تازه تاسیس هست و اصلا هنوز بازدید چندانی هم نداره؟ همچین کاری زمان میبره و وقتی کالای شما چیزی مثل لوازم آرایش هست که فاسد شدنیه میمونه رو دستتون و خراب میشه (مگر اینکه اول سفارش بگیری بعد بسازی). البته اگر بتونی سرمایه بیشتری جور کنی مثلا میتونی بری جایی که مستقیما میخوای سایتتو برات طراحی کنن بگی سئوی بالا میخوای و مثلا میخوای ظرف شیش ماه هم بیای صفحه اول گوگل. منتها اونوقت دیگه پولی نمیمونه برات بخوای خود کالاتو درست کنی واسه همون سئو کم هم میاری.

اگر در آینده به امید خدا همچین بیزینس خوبی راه انداختی و مغازه هم زدی هیچ وقت روی کالاهاتون شعارهای مذهبی/ اجتماعی/ سیاسی و غیره ننویس بیخودی چرا یه بخشی از مشتری هارو بپرونی؟ کار فرهنگی و مذهبی فازش کلا با کار تولیدی ای که شما مدنظر دارید متفاوته. سعی کن هدف مشخص خودت رو دنبال کنی و جهت گیری ای غیر از تولید و سود بیشتر نداشته باشی.

اگر میخوای حتما چیزی تولید کنی و نتی بفروشی چیزی تولید کن که به هیچ عنوان فاسد شدنی نباشه مثل کیف و کفش یا زیورآلات. و انتظار سود دهی سریع و قطعی هم نداشته باش و از ابتدا یه زمان مثلا دو ساله در نظر بگیر که زود دلسرد نشی. پلن های کاری بی و سی هم برای خودت بذار چون انواع و اقسام محصولات تولیدی پیش از شما ساخته شده و رقیب زیاد دارید. میتونی حتی از ابتدا سایت نزنی و فروشت رو مثلا از طریق شبکه های اجتماعی انجام بدی.

ولی پیشنهاد بهتر با توجه به هدفی که داری اینه که یه مدت بیخیال تولید محصول بشی و بری مثلا یه جا استخدام بشی و از کنار اون کم کم یه پولی دربیاری که با دست بازتر و فراغ خاطر بیشتری بری تو کار خرید و فروش نتی به اون سبکی که گفتم که سریع سایتت بیاد بالا (محصولی که ترجیحا تولیدش با خودت نباشه یا فقط بسته بندی داشته باشه یا حداقل فاسد شدنی نباشه و قیمت تمام شده ش هم کم بشه برات) باید بتونی هزینه تبلیغ رو هم ماهیانه بدی ببین مثلا سایت بامیلو چطوری قوی داره تبلیغ میکنه هرسایت ایرانی ای رو باز کنی اینم بغلش باز میشه! برای تبلیغ باید درست حسابی هزینه کنی. بعد چندسال که سایتت حسابی گرفت و مشتری اعتماد کرد لوازم آرایشی مدنظرتو هم کنارش وارد کارت بکنی و در آخر هم به امید خدا مغازه تو بزنی. یعنی خودت رو محدود به یک کار نکنی و خیلی آهسته لوازم آرایشی رو وارد سایتت کنار اقلام دیگه کنی.
    ممنونم
    به نظرتون من اگر با این پاپوش زنونه های روفرشی شروع کنم که خودمم میتونم تولیدش کنم خانم ها هم بخاطره اینکه همه خانه ها سرامیک شده میخرن چطور است ؟
    کم کم در کنارش مواد ارایشیمو شروع کنم

نقل قول نوشته اصلی توسط Ye_Doost نمایش پست ها
    سلام

جواب سوال شما قبلا داده شده. دوست عزیز شما با 10 میلیون تومن هیچ کاری نمی تونی بکنی. بجز اینکه یه کامپیوتر متوسط بخری و کاری فکری رو شروع کنی. پایه اش یاد گرفتن یکی از زبان های برنامه نویسی یا نرم افزارهای طراحی مدل، انیمیشن، بازی سازی و نظایر آن است. مخصوصا برنامه نویسی.
    به سمت کارهائی که دست درش زیاده یا بازارش اشباع است رفتن هم فایده ای نداره مانند وب نویسی و طراحی سایت. این کارها درش دست زیاده و کننده هاش هم تقریبا شناخته شده هستند

با عرض احترام به دوست عزیزمون امیر آقا، وقت تون رو صرف نرم افزارهای تخصصی نظیر کنترل پروژه نکنید. خود بچه های صنایع بیکار هستند. نرم افزارهای عمومی نظیر ورد و اکسل هم مناسب منشی ها هستند نه شما. نهایت کار همه این ها برای استخدام شدن هستند نه بیشتر.

هیچ کدوم راه حل های "سرمایه بر"که بالاتر دوستان گفتند یا خود شما بیان کرده اید با چند برابر این مبلغ هم قابل انجام نیستند. استخدام هم اونقدری پس انداز نخواهد داشت که سرمایه کار برای آینده بشه. همان مقدار کمی که بتونید پس انداز کنید بیشتر از آن به تورم و گرانی ارز
    میخورید. بعدهم سن تون اینقدر بالا میره که دیگه نه زمان و نه حوصله و توانی براتون می مونه که حرفه و تخصص جدیدی یاد بگیرید یا کاری برای خودتون شروع کنید. اگر هم تا اون موقع ازدواج کرده باشید کار سخت تر هم میشه چون قدرت ریسک کردن هم نخواهید داشت (به دلیل اینکه نمی تونید نیازهای فعلی خانواده رو معطل بگذارید)

* کسب و کار اینترنتی هم خوبه.

* سایت زدن هم خوبه. ولی معلوم نیست بگیره یا نه. سرمایه اولیه ساخت میخواد. هزینه نگهداری روی سرور میخواد. آدم میخواد برای تولید محتوا. تبلیغان و سئو هزینه های سنگینی دارند.
    آگهی گرفتن و نظایر آن هم نیاز به داشتن ترافیک کاربری مناسب داره.
    ایجاد کانال، جذب کاربر و سپس فروختن اون هم شدنی است. (بستگی به کننده اش داره)

سلام اقای دوست
    ممنونم از شما
    خودم بلدم یه سایت خوب بزنم هزینه نگهداریشم روی سرور که فعلا سالی 30 هزار تومن است من کلاس فتوشاپ گزروندم و میتونم خودم عکس بگیرم
    پاپوش درست کردن هم فکر میکنم کار خاصی نداره نظر شما چیه؟یه جورایی کفش ولی روی فرش

خلاصه مطلب، اگر اهل زندگی معمولی و کارمندی هستنید بروید دنبال استخدام شدن. اگر اصرار به کار کردن برای خودتون دارید یا استخدامی که درآمد بالاتر از متوسط داشته باشه با سرمایه ای که شما دارید (در واقع ندارید) چاره اش همان است که گفتم.

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 14 دی 00 [ 02:26]
    سطح
    62
    Level completed: 37%, Points required for next Level: 191
    دستاوردها:
    Tagger Second Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    878

تشکرشده 238 در 114 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amir A نمایش پست ها
    با احترام با نظر شما تا حدود زیادی مخالف هستم. این میزان ناامیدی برای هیچ کسب و کاری مفید نیست با این طرز فکر قطعا هر کاری شروع بشه به شکست میخوره.
    من خودم آدم استخدام میکنم جناب یه دوست اگر کسی در رزومه ش نرم افزارهای کنترل پروژه یا اکسل باشه تو سیستمم میتونم یه جوری جاش بدم ولو در حد همون مسئول دفتر باشه چه اشکالی داره برای کسی که هیچ فن خاصی نداره؟ از هیچی که بهتره. ولی انیمیشن سازی مثلا خیر هر سیستمی واقعا کاربرد نداره هرچند به خودی خود باارزشه ولی برای استخدام همه گیر نیست مسلما. بچه های صنایع متاسفانه یک مشکلی که دارن در جریان کار نیستن و از این جهت خیلی جاها برای کنترل پروژه نیروی مناسبی محسوب نمیشن هرچند استاد این نرم افزارهای ساده هم باشن این به این معنی نیست که خود کنترل پروژه فاقد ارزشه! در پروژه های بزرگ شدیدا نیازه و الزاما هم صنایعی نمیخواد. مدرک صنایع برتری ای برای استخدام کنترل پروژه کار محسوب نمیشه اگر تسلط به این برنامه های ساده وجود نداشته باشه.
    راجع به سایت درسته حقیقتا خرج زیادی داره من چهار سال پیش با پنجاه تومن سایتم رو آوردم صفحه اول هنوزم سه تا گزینه اول سرچه ولی این به این معنی نیست که کسی با ده تومن نتونه به مرور بیاد صفحه اول گوگل. با کمتر از این ها هم میشه فقط زمان بیشتری طول میکشه.
    استخدام، تولید سرمایه نمیکنه ولی باهاش میشه مخارجی مثل تبلیغ سایت رو راحت شخصی که مجرد هست و دغدغه خاصی نداره بده چون این هزینه ها ماهیانه هستن. بهرحال سایت و فروش اینترنتی فعالیت زمان بری هست و اگر همه مثل شما دوست عزیز ناامیدانه نگاه میکردن که هیچ کس الان فروشگاه مجازی نداشت.
    تلاش و استمرار خیلی مهمه آقا امید عزیز. ممکنه در کار چندبارم به شکست بخوری و اصلا همون سرمایه اندکتم پوچ بشه تنها چیزی که شمارو دوباره سر پا میکنه اینه که امید داشته باشی و دست از تلاش برنداری. وگرنه به قول جناب یه دوست باید به زندگی کارمندی بسنده کنی.
    به نظر من مهم اینه که شروع کنید و از سودهای کم هم خوشحال باشید. رفته رفته کار میگیره و هیچ کس هم یه شبه پولدار نمیشه.
    سلام خدمت دوستان عزیز و با کسب اجازه از صاحب تاپیک، سوالی داشتم خدمت دوست گرامی امیر آقا.. ایده های جالبی بود و با توجه به اینکه من هم ارشد مکانیک تبدیل انرژی دارم پیشنهاد کاری برای من دارید؟ کار طراحی تاسیسات ساختمان انجام میدادم که فعلا در این قسمت با توجه به پروانه پایه ۳ کمی بازار راکده و شرکت مشاور ما تعطیل شد.. پیشنهاد خاصی دارید برای من که شهرستان کوچکی هستم؟ یا اینکه چه نرم افزارهایی یاد بگیرم که اگه مهاجرت کردم به دردم بخوره برای کار مرتبط با رشته م.. ممنون از پاسختون و عذرخواهی مجدد از صاحب تاپیک

14. کاربر روبرو از پست مفید زن ایرانی تشکرکرده است .

Amir A (دوشنبه 07 خرداد 97)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 27 مرداد 98 [ 11:49]
    سطح
    18
    Level completed: 64%, Points required for next Level: 36
    دستاوردها:
    3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 86 در 38 پست

Array
    دوست عزیز از قدیم گفتن شما قبل از انجام هرکاری باید خاکشو بخوری.
    شما هر ایده ای که داری اول برو تو اون زمینه کارگری کن بعد واردش بشو و این کار دوتا مزیت داره.
    اول اینکه اصول کار رو یاد میگیری.
    دوم اینکه میفهمی آیا اصلا به این کار علاقه داری یا نه؟
    در ضمن تولید هرچیزی در حال حاضر کار بسیار پرریسکی محسوب میشه. اکثر اجناس بازار نمونه های چینی ارزون قیمت و با کیفیتی دارن که شما باید بتونید با اونا رقابت کنید. پس بهتره هر ایده ای دارید برای تولید اول آمار محصول رو دربیارید و بعد اقدام کنید.
    کار آزاد و کلا برای خودت کار کردن هر چند شیرینه اما چند برابر سختتر از کار کارمندی هست. اگه از پس سختیها برمیای کار آزاد رو شروع کن و این مراحل رو به ترتیب پیاده کن.
    (فرض کن قصد داری فلان محصول رو تولید کنی)
    مرحله اول: یه مدت شاگرد یه مغازه شو که اون محصول رو می فروشه
    مرحله دوم: یه مغازه خیلی کوچیک و نه با امکانات کامل رو اجاره کن و به مرور امکانات مثل دکور و ... رو بهش اضافه کن.
    مرحله سوم: با قیمت محصول، نحوه ی فروش، کیفیت محصول و . . . آشنا شدی. تو این مرحله اگه صرفه اقتصادی داره تولید رو شروع کن. تا این مرحله قطعا سرمایه ت هم خیلی زیاد شده.

16. 2 کاربر از پست مفید reza.m1986 تشکرکرده اند .

Amir A (دوشنبه 07 خرداد 97), خادم رضا (یکشنبه 06 خرداد 97)

Banned آغازکننده
    آخرین بازدید
    سطح
    86
    دستاوردها:
    تشکرها
    269

تشکرشده 1,106 در 598 پست

Array
    سلام
    مچکرم
    ولی من میخوام سایت بزنم و قعلا سایتی شروع کنم
    اون پاپوش هایی که مد نظر من الان 20 هزار تومن در مغازه ولی من نمیخوام این قیمت بدهم
    توی فکرم کم کم در کنارش فرش بافی رو شروع کنم تابلو فرش
    الان یک نیرو هم دارم علاوه بر خودم یک نیروی دیگه هم نصف روز دارم یعنی میشم دو تا نصفی

صفحه 2 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)