به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 31
    عضو کوشا

آخرین بازدید
    دیروز [ 23:12]
    سطح
    94
    Level completed: 94%, Points required for next Level: 64
    Overall activity: 81.0%
    دستاوردها:
    VeteranTagger First Class10000 Experience PointsOverdriveSocial
    تشکرها
    2,324

تشکرشده 1,635 در 591 پست

Array
    سلام. مشاوره دو نفره نرفتین؟

حنا جان به نظر میرسه که این آقا هنوز گذشته اش رو حل و فصل نکرده و همونطور که خودت به خوبی متوجه شدی تنفرش از عشق گذشته دلیل این مساله هست.
    الان هم احتمال داره با بی عشقی و بی توجهی نسبت به شما داره به خودش ثابت میکنه که در برابر عاشق شدن خیلی مقاوم و مستقل هست.
    به نحوی کمبود و کاستی رابطه ی قبلیش رو داره در رابطه با شما جبران میکنه.اما با وجود همه ی اینها با یک مشاور مشورت کن اگر مشاوره دو نفره باشه بهتره و بعد با خیال راحت تصمیم نهاییت رو بهش اعلام کن.
    امیدوارم خوشبخت بشی و تصمیم خوبی بگیری.

2. 3 کاربر از پست مفید Eram تشکرکرده اند .

ashegh2 (سه شنبه 23 خرداد 96), hana00200 (چهارشنبه 24 خرداد 96), khaleghezey (چهارشنبه 24 خرداد 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 08 مرداد 96 [ 11:53]
    سطح
    8
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 14
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class250 Experience Points31 days registered
    تشکرها
    28

تشکرشده 11 در 8 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Eram نمایش پست ها
    سلام. مشاوره دو نفره نرفتین؟

حنا جان به نظر میرسه که این آقا هنوز گذشته اش رو حل و فصل نکرده و همونطور که خودت به خوبی متوجه شدی تنفرش از عشق گذشته دلیل این مساله هست.
    الان هم احتمال داره با بی عشقی و بی توجهی نسبت به شما داره به خودش ثابت میکنه که در برابر عاشق شدن خیلی مقاوم و مستقل هست.
    به نحوی کمبود و کاستی رابطه ی قبلیش رو داره در رابطه با شما جبران میکنه.اما با وجود همه ی اینها با یک مشاور مشورت کن اگر مشاوره دو نفره باشه بهتره و بعد با خیال راحت تصمیم نهاییت رو بهش اعلام کن.
    امیدوارم خوشبخت بشی و تصمیم خوبی بگیری.
    من با این حرف موافقم این ادم یه جورایی بخواهی نخواهی داره تلافی در میاره.
    اخه هرچی باشه خیلی هم دست خودش نیست وقتی یکنفر ضربه عشقی بخوره جمع و جور کردنش و مثل اول شدنش به این راحتی نیست. گاهی هم اصلا مثل اولش نمیشه مثل خوده من.درسته گذشته هامو کامل فراموش کردم ولی روح و روانم اون ادم چند سال پیش نشدهاگه کامل با اون جریان کنار اومده بود و فراموش کرده بود درباره ش با شما حرف نمیزد.باهات کمی همدردم دوست عزیز
    ظاهرا پسرا توی این زمینه بدترن. مطمئن نیستم اینو ولی به نظرم

4. کاربر روبرو از پست مفید ashegh2 تشکرکرده است .

hana00200 (چهارشنبه 24 خرداد 96)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 شهریور 97 [ 23:01]
    سطح
    25
    Level completed: 3%, Points required for next Level: 97
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    20

تشکرشده 77 در 35 پست

Array
    ممنون دوستان
    عشق 2:
    بله کاملا درک میکنم این موضوع رو و خودش هم میدونه.وکاملا هم خبر داره که من همه موضوعات رو بهم میبافم و تهش استدلالی که میکنم درسته. حس میکنم خودش هم داره از این موضوع ناراحته ولی نمیدونم چقدر برای حل و فصلش داره تلاش میکنه

نه ارم جان هنوز دوتایی مشاوره نرفتیم. یکبار بهش پیشنهاد دادم بریم. اولش مخالفت کرد و یه طوری به شوخی کشوند و گفت بیخیال و اینا. بعدش گف اصلا چرا باید بریم؟ گفتم میریم تست میدیم و... همه میرن. بعدش گفت باشه چون بقیه میرن تو هم دوست داری بریم!! راستش من هم رفتارهاشو دیدم یکم سست شدم و بیخیال مشاوره رفتن شدم.چون با توجه به رفتاراش سرد شدم.
    ولی بعد از چندهفته بهم گفت که خودش تنهایی هر هفته پیش یه خانم مشاوره میره و میگفت ماهی حدودا 300هزارتومن خرج مشاوره میکنه! با توجه به مخالفت ش در مورد مشاوره رفتن دوتایی خیلی تعجب کردم . گفت مشاوره بهش در خودشناسی کمک میکنه و کلی از فشار های روحیش رو کم کرده.
    بعد به این فکر کردم که اگر اون خودش بخاد مشاوره رو خودش پیشنهاد میده. و در اصل سپردم به خودش. چون حس کردم اگه اون واقعا بخواد تلاشی کنه خودش باید پیش قدم بشه. کلا دیگه قصد پیش قدم شدن در هیچ موضوعی رو ندارم.

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 17 مرداد 96 [ 11:50]
    سطح
    7
    Level completed: 96%, Points required for next Level: 2
    دستاوردها:
    31 days registered250 Experience Points
    تشکرها
    16

تشکرشده 29 در 15 پست

Array
    حتما در مورد کسی که سابقه یه عشق قوی یا ازدواج قبلی رو داشته، سخت گیر باشید. این جور آدما معمولا چه دختر چه پسر، بعد از مدتی فیلشون یاد هندستون میکنه. مدام شما رو با نفر قبلی مقایسه میکنن. و همیشه یه خاطره از نفر سوم هست که حال و هوای زندگیتون رو دستخوش تغییر قرار میده. گاهی اگر نتونید رقیب خوبی برای نفر قبلی باشید، حتی ممکنه بعد از ازدواج هم زندگیتون رو تحت تاثیر قرار بده.
    خانم حنا، اگر احتمال میدید موقعیتهای دیگه ای هم برای ازدواج باشه، کمی تو تصمیمتون برای ادامه با این آدم تامل کنید.

7. کاربر روبرو از پست مفید saied66 تشکرکرده است .

ستاره زیبا (پنجشنبه 25 خرداد 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 12 دی 97 [ 18:42]
    سطح
    28
    Level completed: 67%, Points required for next Level: 50
    Overall activity: 11.0%
    دستاوردها:
    تشکرها
    35

تشکرشده 87 در 38 پست

Array
    خانم حنا! با توجه به تاپیکهای قبلیتون و صحبت هایی که در مورد نبود مهریه و عدم اعتقاد به عشق گفتید و حالا هم که دقیقا ایشون دارن ثابت میکنن که خیلی بها نمیدن و تمایل زیادی به ایجاد رابطه قوی ندارند؛ از دید کسانی که از بیرون و بدون تحت تاثیر احساسات قرار گرفتن به این رابطه نگاه میکنند اینطور به نظر میاد که ازدواج با ایشون به صلاح نباشه/ شما اگر خودتون هم ادم سردی بودید و تمایل زیادی به دیدار و عشق ورزی عمیق نداشتید در انصورت جفت خوبی براتون بود.
    من خودم بدون مهریه ازدواج کردم (۷ سکه) چون همسر من هم دوست نداشت مهریه باشه و ازدواج قبلی هم داشت ولی برای رابطه ما خیلی زیاد وقت و انرژی گذاشت و تلاش کرد و واقعا اعتماد منو جلب کرد و اون حس خواسته شدن رو به من داد . در رابطه زناشویی چیزی که واقعا باعث رضایت قلبی زن میشه از اون ازدواج احساس خواسته شدن شدید (احساسی و جنسی) از طرف مرد هستش که اگر نباشه یا به درستی نشون داده نشه واقعا مشکل زا خواهد بود.
    شما اعتراض کردید و حتی رابطه رو قطع کردید سر این موضوع ولی به نظر من شما که هنوز ازدواج نکردید دلیلی نداره برای این مسیله تلاش کنید چون این حس ها و خواستن ها باید اتوماتیک و قلبا از طرف ایشون وجود داشته باشن و اگر نیست با اعتراض و قهر کردن اگر بدست بیاد بعد از یک مدت دوباره به حالت اول بر میگرده. به نظر من ارزش شما خیلی خیلی بیشتر از این هست که از ایشون درخواست توجه بیشتر و با هم بودن بیشتر کنید... اونم الان که اول رابطه شما هست و باید ایشون خیلی بیشتر از شما هیچانزده و مشتاق باشند. اصلا و ابدا خودتون رو گول نزنید... یک جای کار میلنگه دوست عزیز.

9. 3 کاربر از پست مفید niloofar_aabi تشکرکرده اند .

hana00200 (جمعه 26 خرداد 96), sara 65 (جمعه 26 خرداد 96), شیدا. (جمعه 26 خرداد 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 20 بهمن 98 [ 15:04]
    سطح
    60
    Level completed: 14%, Points required for next Level: 172
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience PointsOverdriveVeteran
    تشکرها
    318

تشکرشده 381 در 176 پست

Array
    سلام دوست عزیز

من با خوندن پستهاتون فکر می کنم خودتون به جمع بندی که باید می رسیدید رسیدید. فقط خواستم دوتا تجربه مشابه رو که اطرافم دیدم براتون بازگو کنم هرچند زندگی آدمها و رفتاراشون 180 درجه با هم فرق داره اما نشونه هایی توی هر دوتا رابطه هست و خوبه که آدم از تجربه های دیگران درس بگیره تا اینکه خودش تجربه کنه. رابطه یکی از دوستام درست شبیه رابطه شما بود و آقا پسر روزی یه بار یا دوروزی یه بار زنگ می زد و آخر هفته ها هم بیرون می رفتند و قصد ازدواج داشتند و دقیقا مثل همین خواستگار شما دوست من احساس می کرد خواستگارشون برای همه چیز تنهایی تصمیم می گیره. کم کم متوجه شد خواستگارش همزمان با عشق قبلیش دوباره رابطه برقرار کرده و به قولی دوستم رو توی آب نمک خوابونده برای احتمال شکست بعدیش. کاری که دوستم کرد بهش جواب منفی داد و ایشون یه مدت دوباره سعی کرد با توجه کردن وکادو خریدن از از هم پاشیدن رابطه جلوگیری کنه چون دوستم رو وسیله بر انگیختن حسادت طرف مقابلش توی رابطه قبلی قرار داده بود. اما شکر خدا دوست من با آگاهی و تصمیم گیری درست از اون رابطه بیرون اومد و الان با یه مرد با مسئولیت و خیلی عالی ازدواج کرده که هر کی می بینه یا می شنوه به عشق بینشون و خوبی هر دوشون غبطه می خوره. در صورتی که اگه توی اون رابطه می موند معلوم نبود چی سرش می اومد.

یه رابطه دیگه هم توی بستگان دیدم که به اصطلاح خواستگار داشتن و مادر دختر خانم که از بستگان ما بودند و بسیار ساده بودند به همه در مورد اون خواستگار گفته بودند. در آخر همه چی به هم خورد و دختر خانمشون یه مدت حال روحی خوبی نداشت. توی رابطه اونها هم آقای خواستگار تلاش زیادی برای دیدن دختر خانم نداشت و هفته ای یه بار دو ساعت یه کافه می رفتن عکس می گرفتن نشون بقیه می دادن. در آخر با جواب منفی آقا پسر رو برو شدن که گذشته از به وجود اومدن جو سنگین برای دختر خانم در خانه ایشون به شدت ناراحت و غمگین بودن.

اتفاقا شما زیادی اهمیت نمی دید کارتون صحیح هست قبل از ازدواج چشماتون رو باز کنید. زیر بار مهریه کم نرید به هیچ عنوان. شما که قصد ندارید مهریه از آدمی که دوسش داری و قراره پدر بچه هات شه بگیری اما بذار تعهدی باشه برای مرد آیندت ببینی چقدر از خودش و ادامه زندگی با تو مطمئنه.

به نظر من با ایشون حرف بزن با جواب ندادن چیزی درست نمی شه . خیلی قاطع جواب منفی تون رو بهش اعلام کن و دلایلت رو هم بگو. اینکه نگاه از بالا به پایین به شما داره و شما رو ناقص العقل می بینه اونم به خاطر حسن نیت و دلسوزیتون نشونه مرد سالاری خیلی قوی در شخصیت ایشونه و مطمئن باش خیلی سخته که بتونی شخصیت ایشون رو تغییر بدی . و تو این راه پیر می شی.

اختلاف سنتون هم خیلی کمه این شاید با این شخصیت مرد سالارانه همسرتون مشکل ساز بشه چون آقایون دوست دارن حامی باشن و از اونجایی خانومها زود تر از آقایون عاقل و بالغ می شن با هر حرف شما فکر می کنه دارید نصیحتش می کنید یا می خواید برتری خودتون و عقلتون رو به رخش بکشید و بگید ایشون بچن متوجه نمی شن. مطمئنا هدف شما این نیست ولی با شناختی که از اینجور روحیه مردها دارم حدس می زنم علت خیلی از مشکلاتتون این باشه. پس به نظرم برای این آقا بهتره زن کوچکتر از خودشون بگیرن.

در مورد رابطه گذشتشون هم فکر کنید چون ارتباط با افراد شکست خرده در رابطه قبلی خیلی خیلی سخته. به نظرم شما وقتتون رو بذارید روی ملاقات و شناخت فردی که یا خیلی وقته از رابطش گذشته و بهبودی کامل پیدا کرده یا اصلا رابطه نداشته. نمی دونم شما خودتون تجربه داشتید یا نه اما اولین نفر بودن توی زندگی یه مرد از لذت بخش ترین چیزهاست. پس با پاسوز این آقا شدن این لذت رو از خودتون نگیرید.

نظر من به عنوان شخص سومی که این ماحراها رو می شنوه با توجه به شخصیتی که از خودم سراغ دارم و بدون شناخت از شخصیت شما و وابستگیهاتون قطع این رابطه و فراموش کردن این آقا هست. موقعیت کاری و اجتماعی و پول به موقعش وارد زندگی می شه اما اگه عشق و علاقه و دل خوش نباشه یه دنیا پول هم خوشبختی نمی آره.

موفق وشاد باشید.
    ویرایش توسط maryam.mim : پنجشنبه 25 خرداد 96 در ساعت 07:40

11. 3 کاربر از پست مفید maryam.mim تشکرکرده اند .

ashegh2 (جمعه 26 خرداد 96), hana00200 (جمعه 26 خرداد 96), ستاره زیبا (پنجشنبه 25 خرداد 96)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 شهریور 97 [ 23:01]
    سطح
    25
    Level completed: 3%, Points required for next Level: 97
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    تشکرها
    20

تشکرشده 77 در 35 پست

Array
    ممنون دوستان بابت کمکهاتون
    من با هاش حرف زدم. بهم گفت داری اشتباه میکنی و کارهام زیاده فکر میکنی بی توجه ام و تو ماه رمضون روزه بودم و برنامه هامون به هم ریخته و نمیشد ببینمت و...
    گفت تو دنبال یه عشق مالیخولیایی هستی و اینکه هرشب بهت پیام بدم عزیزم شب پر ستاره و روزت فلان و اینا!! دوست داشتن و درک متقابل از اینطور عشقها بهتره لذت یه رابطه عمیق و طولانی خیلی بهتر از قربون صدقه رفتنای دم دمیه و من کنارت ارامش دارم و این رابطه رو تموم نمیکنم چون قرارمون این نبود و....
    بعد گفت 5شنبه یعنی دیروز بریم بگردیم. منم نه آره گفتم نه نه!

بعدش صبح تا عصر ازش خبری نشد و عصر یهو پیام داد دوستام بهم گفتن بیا بریم آزادکوه صعود به قله دارم میرم!!
    منم گفتم باشه خوش بگذره.
    کلا دیگه هیچ بحثی نمیکنم باهاش چون همش همه چیز رو انکار میکنه و میگه اشتباه فکر میکنی و اینا. ولی تصمیم دارم اگر خاستگار دیگه ای پیدا بشه جدی بررسیش کنم و پی این رابطه رو هم دیگه نگیرم و هیچ قرار و مداری باهاش نذارم. نه دیدار و نه تلفن و نه ...
    ویرایش توسط hana00200 : جمعه 26 خرداد 96 در ساعت 11:42

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 01 فروردین 98 [ 02:42]
    سطح
    65
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 137
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    1,478

تشکرشده 1,276 در 407 پست

Array
    حنای عزیز رفتار مردی که به شما علاقه منده با مردی که به هر دلیل دیگه ای باهاتون هست کاااااملا متفاوته! همیشه برای دیدار پیش قدم میشه، از هیچ فرصتی برای بودن با شما دریغ نمیکنه و برخلاف عنوان تاپیکت همیشه در اولویتش قرار داری!
    من نمیدونم چرا برای خیلی از آقایون تموم کردن رابطه راحت نیست و ترجیح میدن تو حالت معلق نگهش دارن! شاید چون نگرانی بابت احساساتشون ندارن و نگه داشتن این رابطه به دلایلی بیشتر به نفعشون باشه، اما موندن تو رابطه با این وضعیت احساسات و اعتماد به نفس یه دخترو داغون میکنه و این خودتی که باید برای خودت احترام قائل باشی و خودت رو نجات بدی.
    خیی از دخترا ممکنه اون رابطه ی با کیفیت دوم رو تجربه نکرده باشن و این توجیهات مسخره به نظرشون منطقی بیاد، یا سعی کنن خودشونو گول بزنن ، اما وقتی بدونن تو اولویت بودن برای یک نفر و عاشق بودن و احساساتِ دو نفره که این آقا داره کلا انکارش میکنه چقد لذت بخشه هیچ وقت به کمتر از اون رضایت نمیدن.

با اطمینان بهت میگم که نگه داشتن این رابطه به نفعت نیست. شاید فکر کنی داری زرنگی میکنی و تا اومدن خواستگار جدید اونم به عنوان رزرو نگه میداری، اما این رابطه آسیب های روحی برات داره که جبرانش سخته. محکم و قاطع از این رابطه بیا بیرون و به هیچ وجه این توجیهات کار و روزه و .. رو باور نکن! دلش پیش کس دیگه هست یا نه ، اما صد در صد به ازدواج باهات تمایل کافی نداره. مواظب خودت و احساست باش

14. 5 کاربر از پست مفید sara 65 تشکرکرده اند .

ashegh2 (جمعه 26 خرداد 96), hana00200 (شنبه 27 خرداد 96), maryam.mim (شنبه 27 خرداد 96), بارن (شنبه 27 خرداد 96), شیدا. (جمعه 26 خرداد 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 08 مرداد 96 [ 11:53]
    سطح
    8
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 14
    دستاوردها:
    Tagger Second Class250 Experience Points31 days registered
    تشکرها
    28

تشکرشده 11 در 8 پست

Array
    من اگرچه خودم عشق واقعی ندیدم ولی حرفای مریم و سارا روتایید میکنم و کامل قبول دارم که اینحور روابط اعتماد به نفس و روح دخترو نابود میکنه
    بعنوان یک مثال دوست خودمن موردی داشت که بهش گفته بود حالا چندمدتی صبرکن اگه اون نشد تو! واقعا از ضربه ای که به روحیه ایندختر میخوره بگذریم و اصلا نادیده بگیریم.یعنی هرموقع اون دختر گفت اره یعنی زندگی اینا باید از هم بپاشه. اضافه بگم که دوست خود من سر این حرف چند ماه افسردگی گرفت و کارش به دکتر و دارو کشید
    خود من هم چندوقت پیش باکسی بودم که هیچ اهمیت خاصی برام قائل نبود و معلوم نبود منو واسه چی نگه داشته هنوز ه حالم خوب نشده

16. 3 کاربر از پست مفید ashegh2 تشکرکرده اند .

hana00200 (شنبه 27 خرداد 96), maryam.mim (شنبه 27 خرداد 96), شیدا. (شنبه 27 خرداد 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 28 خرداد 99 [ 23:36]
    سطح
    58
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 200
    دستاوردها:
    Recommendation Second ClassVeteranTagger First Class5000 Experience Points
    تشکرها
    887

تشکرشده 279 در 146 پست

Array
    هنا خانوم گفتنی هارو همه گفتند ( من 1 پسرم ) هرچی این رابطته طولانی تر شه، عمر وزندگیتون رو هدر میدید و تبعاتش براتون بدتر بدتر میشه

18. 3 کاربر از پست مفید mercedes62 تشکرکرده اند .

hana00200 (شنبه 27 خرداد 96), maryam.mim (شنبه 27 خرداد 96), شیدا. (شنبه 27 خرداد 96)

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)