به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 13 شهریور 94 [ 23:59]
    سطح
    21
    Level completed: 8%, Points required for next Level: 92
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    67

تشکرشده 72 در 34 پست

Array

خواستگار شایسته و لایق...

لیاقت و شایستگی یه خواستگار رو میتوان از چند طریق متوجه شد...
    خیلی از فاکتورهای شایسته بودن یک آقا به سلیقه خانوما بستگی داره,یعنی یه خانومی این نوع رفتار رو میپسنده خانومی دیگر نوع رفتار دیگه ای رو میپسنده...مثلا خانومی هست که از تیپ اداری و رسمی یه آقا خوشش میاد,خانومی هم هست که از تیپ اسپورت آقایی خوشش میاد...بعضی از خانوما از رفتار سنگبن آقایون خوششون میاد,بعضیاهم از حالت شارژبودن آقا و شلوغ بودنشون خوشش میاد...
    موردی که در اکثر خانوما,قریب به 90درصد خانوما مشترکه وضع مالیه همسر ایندشونه,البته توقع منطقیه ,ولی این بعضیا دیدشون اینه که خواستگار ما باید خونه چند داشته باشه,ماشین فلان داشته باشه,شغل با درامد چندین میلیون داشته باشه و...
    خوب توی این اوضاع الان کمتر کسی هست که این شرایطو داشته باشه,انگشت شمارند افراد با این ویژگیها...
    قابل توجه خانومای گرامی دم بخت:به اوضاع مالی همسرتون و اینکه ایشون الان چقدر پول نقد دارن کمتر توجه کنین,بیشتر به این توجه کنین که ایشون تو دوسه ساله اینده چقدر موجودی خواهند داشت...
    افرادی که در سنین کم بهترین ماشینای انچنانی سوار میشن و...اینا اکثرا با پول پدرشونه,ایا همیشه پدر خواهد بود...اگه روزی پول پدر تموم بشه چی...ایشون اون روز میخوان چکارکنن...
    داشتن

2. 3 کاربر از پست مفید milad.mehr تشکرکرده اند .

rayehe (شنبه 19 مهر 93), SpecialBoy (شنبه 19 مهر 93), واحد (یکشنبه 20 مهر 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 21 خرداد 96 [ 13:01]
    سطح
    1
    Level completed: 35%, Points required for next Level: 32
    تشکرها
    0
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array
    تشخیص بازم سخته با دونستن همه این ها .
    ایده شات سایتی با مطالب خواندنی

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 02 اردیبهشت 99 [ 01:36]
    سطح
    32
    Level completed: 3%, Points required for next Level: 146
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    1

تشکرشده 10 در 8 پست

Array
    "
    افرادی که در سنین کم بهترین ماشینای انچنانی سوار میشن و...اینا اکثرا با پول پدرشونه,ایا همیشه پدر خواهد بود...اگه روزی پول پدر تموم بشه چی...ایشون اون روز میخوان چکارکنن...
    داشتن
    "
    این حرف درسته که این افراد از خودشون ممکنه چیزی نداشته باشند، اما قسمت دوم لزوما درست نیست. چون پولی که از ارث یا خانواده می رسه، به این سادگی تموم شدنی نیست(حتی ممکنه تا چند نسل دیگه هم باقی بمونه). شما داری میگی دخترا نقد ول کنن، نسیه رو بچسبن. بسیاربسیار کم پیش میاد دختری همچین کاری کنه.

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 شهریور 97 [ 23:01]
    سطح
    25
    Level completed: 3%, Points required for next Level: 97
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    20

تشکرشده 77 در 35 پست

Array
    والا یه اقایی همینجا میگفت curve بودن بدن خانم واسش مهمه. ویا انحنای پشت ساق پا!!! دیگه من نمیدونم چطوریاست!! معیارهای مردها همیشه همین چیزاست و هیچ کسم خرده ای بهشوون نمیگیره . خیلیها واسه اینکه خانمشون قدش فلان قدر باشه و فلان هیکل رو داشته باشه هزارتا خاستگاری میرن! نمیدونم اینا منطقیه یا نیست! کاری ندارم بهش
    از اونطرف هم رفاه که در کل زندگی هم برای خانمها مهم هست و نباید خرده ای بهشون گرفت. مثلا بین دوتا اقا با شرایط اخلاقی یکسان خودتون قضاوت کنید اگر یکی وضع مالی خوب ویکی وضعع مالی بد داشته باشه کدوم رو انتخاب میکنید؟!
    مثلا به یه خانمی بگید از رفاهی که واست پدرت درست کرده بیرون بیا و ازصفر زندگی با من رو شروع کن!؟ نمیدونم شاید بعضیا قبول میکنند و بعضیا مجبور میشن قبول کنند. ولی به اونایی هم که قبول نمیکنند نمیشه گفت چرا قبول نکردید چون حق دارند

6. 2 کاربر از پست مفید hana00200 تشکرکرده اند .

میس بیوتی (پنجشنبه 25 خرداد 96), غبار غم (یکشنبه 21 خرداد 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 08 خرداد 99 [ 15:45]
    سطح
    61
    Level completed: 23%, Points required for next Level: 231
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    14

تشکرشده 833 در 318 پست

Array
    سلام.چه بخیم چه نخایم چه باور کنیم چه نکنیم.چه بگیم همه اینجور هستن چه بگیم نیستن اما این موضوع واقعیت داره،من خودم قبلا فقط میخوندم و باهاش رو به رو نشده بودم تا اینکه برای ازدواج و اشنایی اقدام کردم و تازه فهمیدم چه خبره!!تازه فهمیدم پول نداشته باشی هیچی.به طرف گفتم خونه دارم و خودم هم خریدم انگار خیلی این قضیه براش عادیع یک جوون اول راه و بدون پشتوانه خودش تونسته باشه بعد از چند سال کار کردن خونه بخره!!!!بعد با خودم حشاب کردم من 45 سالگی به بعد شاید ( شاید) بتونم وضع مالی متوسط داشته باشم و بعدش گفتم خب اون موقع زن میخام چیکار.قرار 60 سال عمر کنیم ( تازه اگر به 60 برسه) اون 15 سال هم تنها میمونم دیگه ورثه میخام برای خودم دست و پا کنم!!!

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 30 مهر 96 [ 08:00]
    سطح
    35
    Level completed: 43%, Points required for next Level: 87
    Overall activity: 29.0%
    دستاوردها:
    Overdrive1000 Experience PointsTagger First Class3 months registered
    تشکرها
    365

تشکرشده 236 در 117 پست

Array
    وقتی یه همچین تاپیک هایی رو میبینم که توشون به این اشاره میشه که خانما پر توقع هستن واقعا دلم میشکنه. یه تاپیکی هم یه آقایی زده بودن منم توش پست گذاشتم، فک کنم تاپیکه بنا به دلایلی از بیخ و بن برچیده شده چون کلی گشتم اما پیداش نکردم. حرفی که اونجا گفتم رو اینجا می گم. اون آقا گفتن من نمی تونم مهریه 110 سکه رو بدم، منم خدمتشون عرض کردم چرا نمیرید خواستگاری یه دختری که مهریه ش باشه یه سکه به نام الله؟!!!
    من هنوز هم در عجبم که آقایون خواستگاری چه قشر از دخترانی می رن که ازشون مثلا تقاضای ماشین پورشه (یکی از ماشین های آنچنانی که شما فرمودین) میشه؟! خواستگاری چه قشر از دخترانی میرید که ازتون تقاضای درآمد چند میلیون تومانی دارن؟!
    اگه شما درآمد آنچنانی و ماشین آنچنانی ندارید و خواستگاری دختری میرید که پدرشون این شرایط رو دارن، چرا هم کف بودن رو در نظر نگرفتین؟ به خاطر پولشون رفتین خواستگاری؟ به خاطر ماشینشون رفتین خواستگاری؟ به خاطر خونه شون رفتین؟ به خاطر قیافه دختر خانوم رفتین خواستگاری؟! بلاخره این وسط یه دلیلی وجود داشته که شما رو ترغیب کرده دیگه و شمام هیچ اهمیتی به اختلافات مالی یا اخلاق موجود ندادید.

اگه دختر خانوم این ویژگی های مالی رو ندارن ولی به فرض ازتون چنین درخواستی دارن، اینجا مهمترین سوال پیش میاد که باز چرا شما خواستگاری دختری میرید که منطقشون بر این اساسه؟ جذب کدوم ویژگی دختر خانوم شدید واقعا؟

برای بسیاری از مردهای سرزمینم متاسفم واقعا. این طور که معلومه هیچ کاری هم از دست من و امثال من بر نمیاد. فقط و فقط اینجور حرفا رو میشنوم افسوس می خوردم و از مرد های سرزمینم به شدت نا امید میشم.
    حقیقتا چن روزیه به این فکر می کنم که اگه یه توریست مرد خارجی رو ببینم، احتمال اینکه با اون ازدواج کنم خیلی بیشتر از اینه که یه پسر ایرانی بیاد خواستگاری من. چرا؟ چون خیلی از پسرای ایرانی سرشون شلوغه دیگه. میرن خواستگاری خانومی که ازشون درآمد چن میلیونی می خواد و بعدشم میان تو خونه کلی فکر می کنن که چرا اینجوری شده؟ واقعا چی شده که من فک می کنم ازدواج با یه پسر خارجی خیلی احتمالش بیشتر از ازدواج با یه مرد ایرانیه؟!!!!!!!

به هر حال آقای میلاد مهر از صمیم قلبم امیدوارم یه کیس مناسب پیدا کنید و خوشبخت بشید ان شالله. چون ازدواج به نظرم جزء ابتدائی ترین حقوق یه انسانه

9. 2 کاربر از پست مفید غبار غم تشکرکرده اند .

tavalode arezoo (یکشنبه 21 خرداد 96), نادیا-7777 (دوشنبه 22 خرداد 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 08 خرداد 99 [ 15:45]
    سطح
    61
    Level completed: 23%, Points required for next Level: 231
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    14

تشکرشده 833 در 318 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط غبار غم نمایش پست ها
    وقتی یه همچین تاپیک هایی رو میبینم که توشون به این اشاره میشه که خانما پر توقع هستن واقعا دلم میشکنه. یه تاپیکی هم یه آقایی زده بودن منم توش پست گذاشتم، فک کنم تاپیکه بنا به دلایلی از بیخ و بن برچیده شده چون کلی گشتم اما پیداش نکردم. حرفی که اونجا گفتم رو اینجا می گم. اون آقا گفتن من نمی تونم مهریه 110 سکه رو بدم، منم خدمتشون عرض کردم چرا نمیرید خواستگاری یه دختری که مهریه ش باشه یه سکه به نام الله؟!!!
    من هنوز هم در عجبم که آقایون خواستگاری چه قشر از دخترانی می رن که ازشون مثلا تقاضای ماشین پورشه (یکی از ماشین های آنچنانی که شما فرمودین) میشه؟! خواستگاری چه قشر از دخترانی میرید که ازتون تقاضای درآمد چند میلیون تومانی دارن؟!
    اگه شما درآمد آنچنانی و ماشین آنچنانی ندارید و خواستگاری دختری میرید که پدرشون این شرایط رو دارن، چرا هم کف بودن رو در نظر نگرفتین؟ به خاطر پولشون رفتین خواستگاری؟ به خاطر ماشینشون رفتین خواستگاری؟ به خاطر خونه شون رفتین؟ به خاطر قیافه دختر خانوم رفتین خواستگاری؟! بلاخره این وسط یه دلیلی وجود داشته که شما رو ترغیب کرده دیگه و شمام هیچ اهمیتی به اختلافات مالی یا اخلاق موجود ندادید.

اگه دختر خانوم این ویژگی های مالی رو ندارن ولی به فرض ازتون چنین درخواستی دارن، اینجا مهمترین سوال پیش میاد که باز چرا شما خواستگاری دختری میرید که منطقشون بر این اساسه؟ جذب کدوم ویژگی دختر خانوم شدید واقعا؟

برای بسیاری از مردهای سرزمینم متاسفم واقعا. این طور که معلومه هیچ کاری هم از دست من و امثال من بر نمیاد. فقط و فقط اینجور حرفا رو میشنوم افسوس می خوردم و از مرد های سرزمینم به شدت نا امید میشم.
    حقیقتا چن روزیه به این فکر می کنم که اگه یه توریست مرد خارجی رو ببینم، احتمال اینکه با اون ازدواج کنم خیلی بیشتر از اینه که یه پسر ایرانی بیاد خواستگاری من. چرا؟ چون خیلی از پسرای ایرانی سرشون شلوغه دیگه. میرن خواستگاری خانومی که ازشون درآمد چن میلیونی می خواد و بعدشم میان تو خونه کلی فکر می کنن که چرا اینجوری شده؟ واقعا چی شده که من فک می کنم ازدواج با یه پسر خارجی خیلی احتمالش بیشتر از ازدواج با یه مرد ایرانیه؟!!!!!!!

به هر حال آقای میلاد مهر از صمیم قلبم امیدوارم یه کیس مناسب پیدا کنید و خوشبخت بشید ان شالله. چون ازدواج به نظرم جزء ابتدائی ترین حقوق یه انسانه
    خانم من دقیقا سه هفته پیش برای اشنایی با خانمی معرفی شدم هم کفو خانواده خودم.ظاهر این خانم هم عادی بود جوری که به دل من هم ننشست.(ادم پرتوقعی نیستم در این زمینه)دختر خانم ماشین پورشه از من نخواست .اتفاقا حرف از درامد چند میلیونی هم نشد فقط میگفت میخام زندگی برام درست کنه که تامین باشم اما یک سوال میکنم از شما؟شما فکر کردید جوونی که اوله راه چه جوری باید ماشین داشته باشه؟خونه داشته باشه،اون وقت هزینه مراسم عروسی و مابقی چی میشه؟؟؟؟؟ما نمیگیم طرف پورشه داشته باشه یا یک خونه چند صد متری ، میگیم طرف پراید داشته باشه با یک خونه مرکز شهر
    این جمله ای که با خط قرمز نوشتم شما فکر کردید به دست اوردنش ساده هست؟ کدوم جوونی الان خودش و بدون کمک میتونه همین چیز عادی رو فراهم کنه؟ تازه خرج و مخارج عروسی که دیگه بماند؟ خب با این تفاسیر میگید دخترا کم توقع هستن و فکر پسرا جور دیگه ای شده و دنبال دختر زیبا میرن و دنبال دختری میرن که توقعش بالاست و ............نه خانم کسی دنبال دختری با چیزی که شما توصیف کردید نرفته اما فراهم کردن همین چیزهایی که شماها بهش میگید حداقل هم واقعا سخت شده پس خورده نگیرید به کسی

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    35
    دستاوردها:
    تشکرها
    365

تشکرشده 236 در 117 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط samanft نمایش پست ها
    خانم من دقیقا سه هفته پیش برای اشنایی با خانمی معرفی شدم هم کفو خانواده خودم.ظاهر این خانم هم عادی بود جوری که به دل من هم ننشست.(ادم پرتوقعی نیستم در این زمینه)دختر خانم ماشین پورشه از من نخواست .اتفاقا حرف از درامد چند میلیونی هم نشد فقط میگفت میخام زندگی برام درست کنه که تامین باشم اما یک سوال میکنم از شما؟شما فکر کردید جوونی که اوله راه چه جوری باید ماشین داشته باشه؟خونه داشته باشه،اون وقت هزینه مراسم عروسی و مابقی چی میشه؟؟؟؟؟ما نمیگیم طرف پورشه داشته باشه یا یک خونه چند صد متری ، میگیم طرف پراید داشته باشه با یک خونه مرکز شهر
    این جمله ای که با خط قرمز نوشتم شما فکر کردید به دست اوردنش ساده هست؟ کدوم جوونی الان خودش و بدون کمک میتونه همین چیز عادی رو فراهم کنه؟ تازه خرج و مخارج عروسی که دیگه بماند؟ خب با این تفاسیر میگید دخترا کم توقع هستن و فکر پسرا جور دیگه ای شده و دنبال دختر زیبا میرن و دنبال دختری میرن که توقعش بالاست و ............نه خانم کسی دنبال دختری با چیزی که شما توصیف کردید نرفته اما فراهم کردن همین چیزهایی که شماها بهش میگید حداقل هم واقعا سخت شده پس خورده نگیرید به کسی
    من حرفی از خودم سر هم نکردم، من جمله شروع کننده تاپیک رو تکرار کردم: ماشین های آنچنانی!.....فک نکنم منظورشون از ماشین های آنچنانی پراید بوده باشه. حرفتون کاملا متینه، کسی که اول راه ماشین پراید و خونه از کجا بیاره؟ ولی خب دخترایی هم هستن که این مواردم نمی خوان، مطمعنن کسانی هستن که بگن اشکالی نداره ماشین ندارین، ازدواج کنیم 4 سال دیگه می خریم ایشالا. من جلسه خواستگاریم آخرین چیزی که بهش فک کردم و یا بهتر بگم که اصلا بهش فکر نکردم درآمد و ماشین اون آقا بود. فقط واسطه گفته بود پسر خوش اخلاق و با جربزه ایه، پدر و مادرمم بدون اینکه نظر من و بپذیرن گفتن تشریف بیارید. وقتی شروع کردیم به حرف زدن (من کاملا ساکت بودم و ازشون خواستم که حرف بزنن) خودشون گفتن درآمدشون چیه، موقعیتشون، ماشینشون و .....!(بماند که تو تاپیک خودم گفتم که خونمون رو نپسندیدن!)

راجع به خرج و مخارج عروسی هم خدمتتون عرض کنم که یه چیزی حدود 10 سال پیش من و یه آقایی قراربود ازدواج کنیم، من به ایشون گفتم عروسیمون محضری باشه کافیه، بقیه هزینه رو حالا هرچی که بمونه خرج کودکان بی سرپرست کنیم. ایشون روز اول راضی و خوشحال بودن، رفتن خونه، روز بعد با اخم اومدن گفتن : من با بابام حرف زدم، گفتن من باید یه عروسی برا پسرم بگیرم که سکه هایی که برای ملت بردم رو بیارن پس بدن!!!! ......حالا بگین کدوم یک از طرفین پر توقعه؟!....هرچند که من اصلا دنبال این نیستم که بگم کدوم طرف پر توقعه. هم دخترای محجوب و کم توقع داریم هم آقا پسرای کم توقع و مسئولیت پذیر و سر به زیر. به عنوان یه حقیر می خوام پیشنهاد بدم که اصلا بیاید این عبارت توقع رو برداریم به جاش مثلا بگیم هم کف بودن یا هم فکر بودن. مثلا منی که دوس دارم عروسیم محضری باشه به آقایی که دوس داره عروسیش تو فلان تالار برگزار بشه نگم پر توقع، چی بگم به جاش؟! بگم طرز تفکر من با طرز تفکر ایشون جور در نمیاد، بگم ما با هم همفکر نیستیم. شمایی که میری خواستگاری یه دخترخانومی که ازتون خونه تو مرکز شهر می خواد، نگین ایشون پر توقع هستن، بگید شما راجع به خونه داشتن تو اوایل زندگی تو مرکز شهر با ایشون هم فکر نیستی. حالا این وسط چیکار می کنیم؟ من میشینم تو خونه منتظر یه خواستگاری می مونم که باهاش همفکر باشم، شما هم میرید خواستگاری یه دختری که باهاش هم فکر باشید. اینم بگم که شما یه گام از من دختر جلوتری چون جوینده ای. .....

12. 2 کاربر از پست مفید غبار غم تشکرکرده اند .

tavalode arezoo (یکشنبه 21 خرداد 96), نادیا-7777 (دوشنبه 22 خرداد 96)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    سلام

این تاپیک برای سه سال پیش هست ... سوال مشخصی هم که نداره

سر درد دلتون باز شده؟
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا

14. کاربر روبرو از پست مفید شیدا. تشکرکرده است .

آوای بهشت (یکشنبه 06 خرداد 97)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    35
    دستاوردها:
    تشکرها
    365

تشکرشده 236 در 117 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط شیدا. نمایش پست ها
    سلام

این تاپیک برای سه سال پیش هست ... سوال مشخصی هم که نداره

سر درد دلتون باز شده؟
    نه عزیزم سر درد دلم باز نشده، من همیه آخرین ارسال ها رو می خونم این تاپیک اومد، اصلا فک نمی کردم مال چن سال پیش باشه، شما که گفتی من تاریخشو چک کردم. (یعنی فک نم کردم تو موارد آخرین ارسال ها یهویی یه تاپیک قدیمی بیاد. ببخشید)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)