به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 75
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 14 مرداد 92 [ 18:23]
    سطح
    8
    Level completed: 24%, Points required for next Level: 38
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class250 Experience Points7 days registered
    تشکرها
    25

تشکرشده 23 در 11 پست

Array

حالم دیگه از نحوه لباس پوشیدن و رفتار زنم بهم میخوره

با عرض سلام خدمت شما همراهان عزیز
    من 8 ماهه با خانمم ازدواج کردم.مشکل ما یا درواقع مشکل من با ایشون از ماه سوم ازدواجمون شروع شد.ایشون بعد سه ماه تحت تاثیر یه سری دوستان بسیار مذهبی شروع کرد به تغییر نحوه ی پوشش و رفتار خودش.ما تا ماه سوم ازدواج هیچ مشکلی نداشتیم. نمی گم ایده آل بود از نظر برخورد و پوشش در جمع ولی خب داشت بهتر میشد. ما خانواده ی بازی هستیم.ایشون از اول هم مارو میشناخت و میدونست ما چطوری هستیم.با این حال همون اوایل هم وقتی وارد جمع خانواده ی ما میشد با هیچکس حرف نمیزد و همه ش به کارای آشپزخونه میپرداخت.منم از این حالت متنفرم که زن همه ش تو آشپزخونه باشه.دلم میخواد زنم یه حرفی واسه زدن تو جمع داشته باشه. نه که بگم اطلاعاتش پایینه.کلا فکر میکنه هرجا پسر غریبه هست باید رفت یه گوشه و حرف نزد!بارها این مساله رو بهش گوشزد کردم که از این تفکرات و رفتارش بدم میاد و وقتی میاد بین فامیلای من مثل بقیه ی خانوما و دخترا درست رفتار کنه و وارد جمع ها و شوخی ها و خنده ها بشه. داشت بهتر میشد که زد و اون چند تا دوست بسیار مذهبی رو پیدا کرد و افتضاح شد!!!الان که دیگه اصلا تو جمع های خانوادگی نمیاد!میگه نامحرم هست من نمیام! یا فامیلاتون بی حیا هستن و زن و مزد نامحرم چرا باید باهم بخندن. حتی من عروسی چند نفر از فامیلای نزدیکمو تنها رفتم. از نظر لباس پوشیدن هم افتضاح شده. یعنی وقتی با اون لباسا میاد تو جمع خانوادگی ما میشه تابلو. انگار که خودشو بسته بندی کرده باشه. یه مدت گیر داده بود چادر بذارم به شدت باهاش دعوا کردم خدا رو شکر بیخیال شد.
    اول ازدواج انقدر تند نبود.ضمنا دختری بود که تحت تاثیر قرار میگرفت.البته یه بار در عروسی یکی از فامیلای ما دعوام شد باهاش شدید و چند روز هم قهر کردم باهاش که اومد عذرخواهی کرد و حل شد. دعوا سر این بود که پسرخاله ی من که خیلی هم براش احترام قائلم بعد مدتها اومده بود ایران و زنم هم میدونست من این پسرخاله م خیلی برام محترمه وقتی زنمو به پسرخاله م معرفی کردم دستشو دراز کرد تا با زن من دست بده زن منم عین این آدمای به دور از تمدّن اخم کرد و روشو کرد اونور و دست نداد. هنوز وقتی یادم میاد که چقدر رفتارش زشت بود ازش بدم میاد
    حالا سوالم اینه که چیکار کنم دست از این دوستاش و تاثیر اونا بکشه.اصلا میشه؟ اینطوری اصلا نمیتونم ادامه بدم. اصلا بدم میاد باهاش بیرون برم یا تو یه جمع ظاهر بشم.تو فکر طلاقم

پی نوشت: من با زنم سر یه پروژه کاری آشنا شدم.معمولی بود.بخاطر مریضی پدرم سریع ازدواج کردیم.من 32 سالمه و زنم 23 سالشه.خانواده ش هم خیلی معمولین.نه بازن نه بسته
    ویرایش توسط nima23 : چهارشنبه 02 مرداد 92 در ساعت 20:44

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 06 تیر 93 [ 06:00]
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    2,312

تشکرشده 1,508 در 444 پست

Array
    مطمئنی مشکلت فقط پوشش ایشون و همین رفتارهاشه؟

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    8
    دستاوردها:
    تشکرها
    25

تشکرشده 23 در 11 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط toojih نمایش پست ها
    مطمئنی مشکلت فقط پوشش ایشون و همین رفتارهاشه؟
    پس چه چیر دیگه ای میتونه باشه؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 10 آذر 94 [ 23:23]
    سطح
    35
    Level completed: 82%, Points required for next Level: 27
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,117

تشکرشده 633 در 254 پست

Array
    سلام دوست عزیز

چیزایی که گفتین فقط یه سری تفاوت های اعتقادی و بعضا" سلیقه ای هستش . ببینید توی زندگی مشترک شما اولین هدفتون باید این باشه که با تفاوت ها کنار بیایید و درک کنید که همسرتون اعتقادات خودشونو دارن. شما قرار نیست تلاش کنید که اونو تغییر بدید قراره تلاش کنید تفاوت ها تونو درک کنید.

یه سوال ازتون دارم شما که از عقاید خانمتون (مثلا" تو زمینه پوشش) ناراضی هستید و می خواید این عقایدو کنار بزاره. شما چرا بخاطر همسرتون عقایدتونو عوض نمی کنید؟ واضحه چون هر کس عقاید خودشو داره.

به نظرم هم شما و هم خانمتون دارید افراط می کنید.ببینید خانمتون عقاید خودشو داره شما هم نمی تونید عوضش کنید ولی تشویقش کنید که دست از افراط برداره. دلیلی نداره اگه خانمتون با حجاب کامل ظاهر می شن دیگه تو آشپزخونه خودشونو قایم کنن. و همین طور شما هیچوقت نمی تونید از خانمتون این انتظارو داشته باشید که با مرد نامحرم دست بده.

هر دو باید متعادل رفتار کنید و ازهم توقع داشته باشید.باید تو زندگی زناشویی به عقایدهم احترام بگذارید.

5. 8 کاربر از پست مفید shapoor تشکرکرده اند .

barani (جمعه 04 مرداد 92), del (شنبه 05 مرداد 92), mah naz (پنجشنبه 03 مرداد 92), mehdihn (پنجشنبه 03 مرداد 92), Quick (جمعه 04 مرداد 92), مصباح الهدی (چهارشنبه 02 مرداد 92), راحیل خانوم (پنجشنبه 03 مرداد 92), رزا (پنجشنبه 23 مرداد 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 21 مهر 92 [ 23:33]
    سطح
    3
    Level completed: 68%, Points required for next Level: 16
    دستاوردها:
    31 days registered100 Experience Points
    تشکرها
    5

تشکرشده 14 در 2 پست

Array
    سلام آقای nima23، به همدردی خوش اومدید.

دوست عزیز شخصیت خانمتون در طول 23 سال شکل گرفته و یک شبه دگرگون نشده. آیا وقتی با ایشون ازدواج کردید نمیدونستید نگرش ایشون با شما همخوانی نداره؟

تا الآن دو بار ذکر کردید که ایشون رو دعوا کردید اون هم صرفاً به خاطر رعایت محرم و نامحرم، و حجاب. نیما جان روشنفکر و ذهن باز داشتن در حد تعادل بد نیست اما به قول Carl Sagan دیگه اونقدر هم ذهن رو باز نگه نداریم که مغزمون تلپ بخوره زمین. خانم شما هم احتمالاً دوست دارند شوهرشون روی ایشون غیرت داشته باشه. یعنی مثلاً در جمع حامی خانمش باشه (نه اینکه تحقیرش کنه)، یعنی روی همسرش یک ذره حسادت مردانه داشته باشه و خانمش براش اهمیت داشته باشه.

این رو عرض کردم تا در کنار خواسته های خودتون، خواسته های احتمالی همسرتون رو هم در نظر داشته باشید. مراجعه به مشاور خانواده در جهت رسیدن به توافقی برنده-برنده بد نیست. نظر شما و همسرتون در مورد این پیشنهاد چیه؟

7. 5 کاربر از پست مفید TruthSeeker تشکرکرده اند .

barani (جمعه 04 مرداد 92), del (شنبه 05 مرداد 92), deljoo_deltang (چهارشنبه 02 مرداد 92), shapoor (چهارشنبه 02 مرداد 92), مصباح الهدی (چهارشنبه 02 مرداد 92)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 01 اردیبهشت 97 [ 02:14]
    سطح
    81
    Level completed: 88%, Points required for next Level: 61
    Overall activity: 16.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,578

تشکرشده 5,967 در 1,568 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    کاش یاد بگیریم با زور نمیشه عقاید کسی رو عوض کرد. کاش یاد بگیریم بیشتر از اینکه برای نظر دیگران در مورد شریک زندگیمون احترام قائلیم برای نظرات شریک زندگیمون احترام قائل باشیم. میشه یک سول ازتون بپرسم. در مورد پوشش همسرتون در برابر خودتو و در خانه چه نظری دارید؟
    هر آنچه را برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند
    و هر آنچه را برای خود نمی پسندی برای دیگران هم نپسند

9. کاربر روبرو از پست مفید deljoo_deltang تشکرکرده است .

del (شنبه 05 مرداد 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    8
    دستاوردها:
    تشکرها
    25

تشکرشده 23 در 11 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط deljoo_deltang نمایش پست ها
    کاش یاد بگیریم با زور نمیشه عقاید کسی رو عوض کرد. کاش یاد بگیریم بیشتر از اینکه برای نظر دیگران در مورد شریک زندگیمون احترام قائلیم برای نظرات شریک زندگیمون احترام قائل باشیم. میشه یک سول ازتون بپرسم. در مورد پوشش همسرتون در برابر خودتو و در خانه چه نظری دارید؟

در خونه معمولیه.سعی میکنم لباس هایی که دوست دارمو براش بخرم تا بپوشه. زندگیمون خیلی معمولیه
    ببینین من متوجهم شما چی میگین ولی ایشون منو میشناخت قبل ازدواج.خانواده ی مارو میشناخت و میدونست چطوری هستیم.حتی من روز اول به ایشون گفتم دلم میخواد زنم خوب بپوشه و خوب بگرده و خوش برخورد و با ذهن باز باشه.اینطوری هستید؟گفت آره چرا که نه. همون موقع به ایشون گفتم هیچ از حجاب خوشم نمیاد و تو خانواده هم محجبه نداریم و ایشون هم گفت منم همینطور!جالب اینجاست که اصلا خانواده شون بسته نیستن.

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط TruthSeeker نمایش پست ها
    سلام آقای nima23، به همدردی خوش اومدید.

دوست عزیز شخصیت خانمتون در طول 23 سال شکل گرفته و یک شبه دگرگون نشده. آیا وقتی با ایشون ازدواج کردید نمیدونستید نگرش ایشون با شما همخوانی نداره؟

تا الآن دو بار ذکر کردید که ایشون رو دعوا کردید اون هم صرفاً به خاطر رعایت محرم و نامحرم، و حجاب. نیما جان روشنفکر و ذهن باز داشتن در حد تعادل بد نیست اما به قول Carl Sagan دیگه اونقدر هم ذهن رو باز نگه نداریم که مغزمون تلپ بخوره زمین. خانم شما هم احتمالاً دوست دارند شوهرشون روی ایشون غیرت داشته باشه. یعنی مثلاً در جمع حامی خانمش باشه (نه اینکه تحقیرش کنه)، یعنی روی همسرش یک ذره حسادت مردانه داشته باشه و خانمش براش اهمیت داشته باشه.

این رو عرض کردم تا در کنار خواسته های خودتون، خواسته های احتمالی همسرتون رو هم در نظر داشته باشید. مراجعه به مشاور خانواده در جهت رسیدن به توافقی برنده-برنده بد نیست. نظر شما و همسرتون در مورد این پیشنهاد چیه؟

من بارها باهاش حرف زدم.اوایل کاملا با ملایمت.لباسایی که دوست داشتم بپوشه رو براش به مناسبت های مختلف کادو میخریدم و اگه میخواستیم جایی بریم میگفتم مثلا فلان لباسو بپوش خیلی بهت میاد.اوایل چند بار گوش داد و پوشید ولی الان خیلی افراطی شده.من اصلا تو هر جمعی بریم حس میکنم مایه ی تمسخر همه شدم چون ما اصلا این مدلی نداریم تو خانواده
    من چه تحقیری کردم زنمو تو جمع؟ اصلا میاد تو جمع تا من بخوام تحقیرش کنم!؟ من فقط خودمو میخورم از حرص!

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط @@@ نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

چیزایی که گفتین فقط یه سری تفاوت های اعتقادی و بعضا" سلیقه ای هستش . ببینید توی زندگی مشترک شما اولین هدفتون باید این باشه که با تفاوت ها کنار بیایید و درک کنید که همسرتون اعتقادات خودشونو دارن. شما قرار نیست تلاش کنید که اونو تغییر بدید قراره تلاش کنید تفاوت ها تونو درک کنید.

یه سوال ازتون دارم شما که از عقاید خانمتون (مثلا" تو زمینه پوشش) ناراضی هستید و می خواید این عقایدو کنار بزاره. شما چرا بخاطر همسرتون عقایدتونو عوض نمی کنید؟ واضحه چون هر کس عقاید خودشو داره.

به نظرم هم شما و هم خانمتون دارید افراط می کنید.ببینید خانمتون عقاید خودشو داره شما هم نمی تونید عوضش کنید ولی تشویقش کنید که دست از افراط برداره. دلیلی نداره اگه خانمتون با حجاب کامل ظاهر می شن دیگه تو آشپزخونه خودشونو قایم کنن. و همین طور شما هیچوقت نمی تونید از خانمتون این انتظارو داشته باشید که با مرد نامحرم دست بده.

هر دو باید متعادل رفتار کنید و ازهم توقع داشته باشید.باید تو زندگی زناشویی به عقایدهم احترام بگذارید.

من از زنم انتظار دارم با کسی که برای من محترمه با احترام برخورد کنه.دست ندادن زنم کاملا توهین آمیز بود طوری که آبروی من رفت وسط جمع. فامیل و خانواده ی من برای من محترم هستن زنم وظیفه داره بهشون احترام بذاره همونطور که من به اعضای خانواده ی اون احترام میذارم. اصلا حق نداره به دخترهای خانواده ی من بگه بی حیا.
    از هرچی بدم میومد سرم اومد

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 26 آبان 92 [ 23:58]
    سطح
    8
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 11
    دستاوردها:
    Tagger Second Class250 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    17

تشکرشده 68 در 33 پست

Array
    خودش از این وضع راضیه ؟ یعنی ناراحتیای شما رو میبینه و روش اثری نداره یا اینکه اونم از ناراحت بودن شما در عذابه؟
    تا حالا نشستین باهاش در این مورد مفصل حرف بزنید و سنگاتونو وا بکنید و بگید که دوست دارید اون تغییر کنه یا نه؟

خانوم شما یا هنوز در حال تحول تو عقایدش هست یا اینکه ازینایی هست که یه مدت تحت تاثیرن بعد دوباره برمیگردن به حالت قبل. یعنی کلا خیلی به ثبات نرسیدن....بشین باهاش حرف بزن ببین این کاراش از روی یه اعتقاد و ایمان قلبی و قوی نشات میگیره یا نه؟

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    8
    دستاوردها:
    تشکرها
    25

تشکرشده 23 در 11 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط سیمین‌دخت نمایش پست ها
    خودش از این وضع راضیه ؟ یعنی ناراحتیای شما رو میبینه و روش اثری نداره یا اینکه اونم از ناراحت بودن شما در عذابه؟
    تا حالا نشستین باهاش در این مورد مفصل حرف بزنید و سنگاتونو وا بکنید و بگید که دوست دارید اون تغییر کنه یا نه؟

خانوم شما یا هنوز در حال تحول تو عقایدش هست یا اینکه ازینایی هست که یه مدت تحت تاثیرن بعد دوباره برمیگردن به حالت قبل. یعنی کلا خیلی به ثبات نرسیدن....بشین باهاش حرف بزن ببین این کاراش از روی یه اعتقاد و ایمان قلبی و قوی نشات میگیره یا نه؟
    ببینین خانم من از اول زنمو آزاد گذاشتم.اصلا به اصل برابری زن و مرد اعتقاد دارم.هرگز بهش نگفتم با کی برو با کی نرو.گفتم خودش عاقله وبالغ. بارها و بارها باهاش حرف زدم.همه جوری که فکرشو بکنید. با ملایمت با تهدید با ناراحتی با منطق.نمیدونم این دوستاش چی تو سرش کردن. از اینکه به زنم بگم تو حق نداری با فلانی بگردی بدم میاد. به نظرم یه جور توهینه به زن.نمیدونم باید چیکار کنم.دیگه بریدم اصلا.الان دو روزه باهاش حرف نمیزنم همه ش اس ام اس های مذهبی بهم میده در باب عفت زن و حجاب و اینجور چیزا. دو روز پیش بهم گفت تو بی غیرتی و مرد نیستی که منو تو چنین جمع هایی میبری!!!
    من از روز اول بهش گفتم زنم تو جمع باید بسیار شیک و به روز باشه خدا رو شکر از نظر مالی هم چیزی براش کم نمیذارم حتی خودم بهترین لباسارو براش میخرم ولی وقتی میخوایم جایی بریم(اگه بیاد!) مثلا تو همین هوای گرم تابستون یه لباس آستین بلند احمقانه رو میپوشه که اصلا خنده دار میشه تو این گرما.حتی فامیلا دو سه بار بهش با شوخی گفتن زمستونه مگه؟ باور کنید من اونجا ازش دفاع کردم و گفتم زنم سرماییه!در صورتی که از درون داشتم میمردم از ناراحتی!نذاشتم کسی علنا بهش توهین کنه در صورتی که میدونم پشت سرش فقط مسخره ش میکنن
    ویرایش توسط nima23 : چهارشنبه 02 مرداد 92 در ساعت 22:09

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 10 آذر 94 [ 23:23]
    سطح
    35
    Level completed: 82%, Points required for next Level: 27
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,117

تشکرشده 633 در 254 پست

Array
    دوست خوبم هرکسی احترامو تو یه چیز می بینه.از نظر خانم شما هم اون آقا با دراز کردن دستشون بهش توهین کردند.

ببینید خیلی تعجب می کنم که باهاشون از قبل طی کرده بودید و الآن اینطوری شده. چون از قبل گفته بودید می تونید ازش توضیح بخواید ولی محترمانه من فکر کنم مقابل حرفاتون موضع گرفته.

صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)