به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 32
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 26 دی 91 [ 10:22]
    سطح
    22
    Level completed: 8%, Points required for next Level: 92
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    52

تشکرشده 53 در 34 پست

Array

اثرات غرقه سازی برمن

سلام
    من در یک کارگاه روانشناسی شرکت کردم در اون کارگاه برای مشکلم که کم حرفی و انزوا بود من رو در یک جلسه غرقه سازی کردند . احساس میکردم که به کنه وجود من و نهانی ترین افکار و عقایدم دست پیدا کردند و تمام اونها رو در یک جلسه در حضور دیگران افشا کردند. رابطه اجتماعی من بهتر شد و روز به روز دارم بهتر میشم ولی یک مشکل که برام پیش اومده این هست که نسبت به افکار و عقاید و علایق گذشته خودم بیزار شدم و دوست دارم از اونها فاصله بگیرم چه خوب و چه بد والان جاش رو داده به یوگا و روانشناسی .من قبلا به هنرهای سنتی خیلی علاقه مند بودم کلاس مینیاتور میرفتم ولی الان اصلا دوست ندارم حتی یک نقاشی مینیاتور ببینم چون احساس عقب ماندگی به من دست میده . حتی از لحاظ مذهب هم بر من اثر گذاشته کلا کن فیکن شدم . دیگه زیاد تمایلی به موسیقی هایی که قبلا دوست داشتم ندارم دلم میخواد از همه گذشته ام دور بشم .چه کار کنم یعنی باید گذشتم رو فراموش کنم.گذشته ای که با روح من پیوند داشت حالا ازش بیزار شدم.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 04 بهمن 93 [ 12:39]
    سطح
    31
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 1
    دستاوردها:
    1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    968

تشکرشده 980 در 243 پست

Array

RE: اثرات غرقه سازی برمن

سلام دوست عزیز

من نمیدونم این کارگاه غرقه سازی چی هست، میخورنش می پوشنش یا ...
    اما یه مدت سراغ یادگیری ریکی و انرژی درمانی رفتم، جلسه اول استاد، با یک تمرکز، کلی از خواسته ها و نیازهای من و همچنین کمبودهای من را رو کرد، اول برام جالب بود!یادگیری عجیبی داشتم و تو مدت کوتاهی با تمرینهای خیلی زیاد سطح انرژیم را خیلی بالا بردم، با تمرکز و انرژی شاهد کلی مطالب راجع به مراجعه کننده یا افراد غائب به ذهنم خطور میکرد، اما باز هم فقط چیزهاییی بود که به ذهن من میامد، نه الزاما درست! شاید تصویر ذهن من بود، اما چون ما انسانها در خیلی چیزها با هم مشابهت داریم، گفته ها و دریافتها میتونست درست باشه یا نباشه یا نزدیک باشه!
    من فکر میکنم شما به دلیل عدم رضایت از خودتون، تحت تاثیر جاذبه های گروه و کارگاه قرار گرفتین و یه جوراییی میخواین اون جذابیت رو برای خودتون حفظ کنین پس به صورت خود آگاه و نا خود آگاه نسبت بهش و تغییر نگرشتون واکنش نشون میدین باز هم میگم به دلیل عدم رضایت از خودتون، تمام مشکلاتتان را (کم حرفی و انزوا ) را که در سابق داشتین را میخواین با افکار و عقاید سابقتان توجیه کنین و حال میخواین فرد جدیدی باشین باشخصیت جدید ! یه جوراییی همه گذشتتون شده کیسه بکستون!
    این خوبه، که انسان نقصهاش را بشناسه و در جهت رفع نقصش باشه، این نشون میده شما گام اول رو برای پیشرفت و تکامل برداشتین! من به نظرم گسستن شما از گذشتتون نه تنها به نفع شما نیست بلکه بعد از یه مدت خلا در وجود شما بوجود میاره! پس سعی نکنین همه پیوندها و ریشه هاتون را قطع کنین به امید جوانه زدن دوباره!
    شما فقط باید شاخ و برگهای زائد را هرس کنین، کمی کوتاه کنین، اما تا حالا دیدین باغبونی وقتی میخواد جای درختی رو عوض کنه، ریشه هاشو بزنه و بعد دوباره بکارتش؟
    اگر ریشه ها زده شه..............
    هنر شما هنر شماست، مال شماست، جزئی از وجود شماست، مثلا مینیاتور سنتی کار میکردین حالا خلاق باشین دیدتون و نوع نگاهتون را عوض کنین و مدرن کار کنین! مینیاتور کشورهای دیگه رو کار کنین....
    تفکرات و عقایدتون را نخشکانین، راجع بهشون مطالعه کنین، تحقیق کنین
    با جدیت بهتون میگم، اجازه ندین افکار و تفکرات و گفته ها اینقدر سریع روی شما تاثیر بزاره!
    هر حرفی رو بشنوین، تحقیق کنین، سبک سنگین کنین و بعد از کلی زمان میتونین کمبودهای فکری، عقیدتی و ذهنیتون را اصلاح کنین تا به سمت تعالی حرکت کنین!

نسبت به این مساله خیلی هوشیارانه عمل کنین!

3. 2 کاربر از پست مفید elahe.a تشکرکرده اند .

elahe.a (یکشنبه 02 مهر 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    22
    دستاوردها:
    تشکرها
    52

تشکرشده 53 در 34 پست

Array

من قبلا در کارگاه رایا شرکت کرده بودم که حدود 40 ساعت بود . اونجا بدون اینکه من متوجه باشم رفتارم و زبان بدنم رو زیر نظر داشتند . بعد از این کارگاه کارگاه خویشتن شناسی بود که در اونجا من کاملا زیر ذره بین بودم و از همه زندگی من اطلاعات جمع کردند بعد در یک جلسه ویژه من رو جلوی یک جمع سی چهل نفری افشا و غرقه سازی کردند که بسیار وحشتناک بود من تا دو ماه افسرده و مضطرب بودم و زندگی نرمالی نداشتم .

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    31
    دستاوردها:
    تشکرها
    968

تشکرشده 980 در 243 پست

Array

دختر خوب شما بر چه مبنایی در این برنامه هاشرکت میکنی؟ به چه چیزی میخواهی برسی؟
    بهترین کسی که از نقاط قوت و ضعف ما اطلاع داره بعد از خداوند خودمون هستیم، چه نیازی هست کسی به شما بگه کی هستین یا چی کار میکنین؟
    این کار گناهه، یه جورایی تجسسس میشه، شما هم در گناه اون افراد شریکی چون اجازه دادی در افکار و اعمال تو تجسس کنن!(البته اگه درست متوجه شده باشم)
    کدوم عالم و عرفانی گفته با فاحش کردن افکار و خصوصیات فرد، یا... یا حالات و سطح انرژیش میشه به اون در خودشناسیش کمک کرد؟

6. کاربر روبرو از پست مفید elahe.a تشکرکرده است .

elahe.a (یکشنبه 02 مهر 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    22
    دستاوردها:
    تشکرها
    52

تشکرشده 53 در 34 پست

Array

elahe.aعزیز فکر کنم شما درست متوجه موضوع نشدید این دو کارگاه کارگاه روانشناسی بودند و این کارها هم از لزومات روانشناسی است روانشناسی علم بررسی رفتار و احساسات و غرایز ادمی است. با روانشناسی متوجه غرایز و نیازهایی درونی خود میتوان شد و باشناسایی انها میتوان اگاهانه زندگی کرد و زمام افکار و احساسات خود وزندگی رو در دست گرفت و مانع از زندگی اتوماتیک وار شد.

نقل قول نوشته اصلی توسط elahe.a
    من فکر میکنم شما به دلیل عدم رضایت از خودتون، تحت تاثیر جاذبه های گروه و کارگاه قرار گرفتین و یه جوراییی میخواین اون جذابیت رو برای خودتون حفظ کنین پس به صورت خود آگاه و نا خود آگاه نسبت بهش و تغییر نگرشتون واکنش نشون میدین باز هم میگم به دلیل عدم رضایت از خودتون، تمام مشکلاتتان را (کم حرفی و انزوا ) را که در سابق داشتین را میخواین با افکار و عقاید سابقتان توجیه کنین و حال میخواین فرد جدیدی باشین باشخصیت جدید ! یه جوراییی همه گذشتتون شده کیسه بکستون!
    این خوبه، که انسان نقصهاش را بشناسه و در جهت رفع نقصش باشه، این نشون میده شما گام اول رو برای پیشرفت و تکامل برداشتین! من به نظرم گسستن شما از گذشتتون نه تنها به نفع شما نیست بلکه بعد از یه مدت خلا در وجود شما بوجود میاره! پس سعی نکنین همه پیوندها و ریشه هاتون را قطع کنین به امید جوانه زدن دوباره!
    شما فقط باید شاخ و برگهای زائد را هرس کنین، کمی کوتاه کنین، اما تا حالا دیدین باغبونی وقتی میخواد جای درختی رو عوض کنه، ریشه هاشو بزنه و بعد دوباره بکارتش؟
    اگر ریشه ها زده شه..............
    هنر شما هنر شماست، مال شماست، جزئی از وجود شماست، مثلا مینیاتور سنتی کار میکردین حالا خلاق باشین دیدتون و نوع نگاهتون را عوض کنین و مدرن کار کنین! مینیاتور کشورهای دیگه رو کار کنین....
    تفکرات و عقایدتون را نخشکانین، راجع بهشون مطالعه کنین، تحقیق کنین
    با جدیت بهتون میگم، اجازه ندین افکار و تفکرات و گفته ها اینقدر سریع روی شما تاثیر بزاره!
    هر حرفی رو بشنوین، تحقیق کنین، سبک سنگین کنین و بعد از کلی زمان میتونین کمبودهای فکری، عقیدتی و ذهنیتون را اصلاح کنین تا به سمت تعالی حرکت کنین!

نسبت به این مساله خیلی هوشیارانه عمل کنین!
    کاملا موافقم.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    31
    دستاوردها:
    تشکرها
    968

تشکرشده 980 در 243 پست

Array

خوب نتیجش چی شد؟
    آشنا شدی با غرایز و احساساتت و نیازهای درونیت؟ الان که زندگیت از حالت اتوماتیک وار اومده بیرون، و میخوای گذشته را دور بریزی، حس خوبی داری؟
    چرا بعد غرقه سازی افسرده شدی؟ چون در حضور جمع بوده یا دلیل دیگه ای داشت؟

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    22
    دستاوردها:
    تشکرها
    52

تشکرشده 53 در 34 پست

Array

از اینکه ناگهانی بود و یک چیزهایی رو از من جلوی جمع میگفتن که شاید شرم میکردم کسی اونها رو بفهمه شکه و بعد هم افسرده شدم. هنوز به خویشتن شناسی نیاز دارم وبه خاطر همین علاقمند به مطالعه روانشناسی شدم . باید بیشتر از اینها خودم رو بشناسم و بتونم زندگی اگاهانه و ازادی رو داشته باشم .

حس خوبی ندارم سرگردان و سر در گمم.

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,674

تشکرشده 36,015 در 7,406 پست

Array

s@h@r عزیز

چند سالته خانمی ؟

عزیز دلم برای حل مشکل کم حرفی تکنیک غرقه سازی بکار نمیره که ، چه کسی تشخیص داده بود که شما باید برای رفع این مشکل غرقه سازی را پیش بگیری ؟

غرقه سازی بیشتر برای درمان فوبیای حاد و اختلالاتی مثل وسواس جبری در روان درمانی کاربرد دارد

آیا مشکل کم حرفی شما توسط روانشناس فوبیا تشخیص داده شده و بهره گیری از کارگاه تجویز روانشناس بوده ؟

در هرحال شرکت در این نوع کارگاه ها نیاز به دقت نظر دارد ،

آیا این کارگاه از سوی یک مرکز مشاوره و توسط روانشناس اداره میشه ؟ چقدر اطلا عاتت در مورد اداره کننده ها و روش کارشان و مطمئن بودنشان کافی هست ؟

دقت داشته باشید امروزه بسیاری از این گارگاه ها بازاری هست و اغلب از طرف ان جیوها و موسساتی که با این کار در پی درآمد هستند.

آنچه مهم هست این است که ما اغلب نیازی به اینجور کارگاه ها برای اصلاح رفتارها و عادات نداریم و مراجع حضوری به مشاوری مطمئن و از مراکز تأیید شده و مطمئن و به کار بستن راهکارها برای ما کافیست .

در شرایط فعلی نیز بهتر هست به یک روانشناس بطور حضوری مراجعه کرده و به کمک وی بازیابی شخصیتی کنید . بعد از آن در خصوص مشکل کم حرفی کمک مشاوره ای دریافت داری.

.

11. 4 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

فرشته مهربان (دوشنبه 03 مهر 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    22
    دستاوردها:
    تشکرها
    52

تشکرشده 53 در 34 پست

Array

این کارگاه زیر نظر یک دکتر روانشناسی بالینی بوده و در کنارشون هم یک کارشناس ارشد روانشناسی حضور داشت. هر دو ادمهای با سواد و با درایت به نظر میرسیدند . مشکل اصلی من ترس از انتقاد و صحبت کردن با دیگران بود فکر میکنم من فوبیای اجتماعی داشتم و این غرقه سازی هم در مورد من جواب داد.
    25 سالمه.

نقل قول نوشته اصلی توسط فرشته مهربان
    s@h@r عزیز

در شرایط فعلی نیز بهتر هست به یک روانشناس بطور حضوری مراجعه کرده و به کمک وی بازیابی شخصیتی کنید . بعد از آن در خصوص مشکل کم حرفی کمک مشاوره ای دریافت داری.

.
    [/b]
    این فوبیای من فکر میکنم حل شده ولی نیاز به تجربه روابط اجتماعی بیشتری دارم. در مورد اقایون هنوز وضعم خرابه( خوب ولی خیلی بهتر شدم ) که نمیدونم شاید فقط نیاز به تجربه داشته باشه .من باهیچ مردی (به غیر از اقایون فامیل)گفتگو نمیکنم.
    یعنی واقعا به خاطر این سردر گمی باید به روانشناس مراجعه کنم؟

13. کاربر روبرو از پست مفید s@h@r تشکرکرده است .

s@h@r (یکشنبه 02 مهر 91)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,674

تشکرشده 36,015 در 7,406 پست

Array

آیا از مواجهه با هر مردی می ترسی ؟ به گونه ای که عوارض جسمی و روحی داشته باشه ؟

آیا گفتگو نکردن با مردان غیر فامیل به خاطر روشهای شما و نگرشهای خاص خودتون نیست ؟ و به نوعی برای حفظ حریمها نیست ؟

در خصوص به هم خوردن وضعیت گرایشها و تمایلات و علائقتون در اثر شرکت در کارگاه غرقه سازی نیاز هست به روانشناس مراجعه کرده و بازیابی داشته باشید .

.

15. کاربر روبرو از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده است .

فرشته مهربان (یکشنبه 02 مهر 91)

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)