به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 39 , از مجموع 39
    عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 15 آذر 91 [ 02:06]
    سطح
    43
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 111
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    4,800

تشکرشده 4,874 در 1,141 پست

Array

RE: تجربه هاي متاهلين تالار در مورد انتخاب و معيار و طريقه سنجش معيارها در زمان ازدواج

نقل قول نوشته اصلی توسط گلنوش67

پ.ن: تجربه هاي مثبت با رنگ سبز و تجربه هاي منفي با رنگ قرمز مشخص خواهند شد.

حتما لازم نيست تجارب در مورد همسر فعلي باشد.اگر كسي هم به خواستگاري آمده ويا به خواستگاري اش رفته ايد و متوجه شديد با شما منطبق نيست دليلش را بگوييد.
    مجردهايي هم كه به هر دليل طرف خود را نپسنديده اند هم ميتوانند شركت كنند

2. 2 کاربر از پست مفید گلنوش67 تشکرکرده اند .

گلنوش67 (سه شنبه 16 اسفند 90)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 10 فروردین 93 [ 12:48]
    سطح
    81
    Level completed: 58%, Points required for next Level: 212
    دستاوردها:
    SocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    8,122

تشکرشده 8,124 در 1,482 پست

حالت من
    Vaaaaay
    Array

RE: تجربه هاي متاهلين تالار در مورد انتخاب و معيار و طريقه سنجش معيارها در زمان ازدواج

سلام:

خب من این پست هم بزنم و برم سراغ درس هام...

اول اینکه واقعا تاپیک خوب و کاربردی هست و کاش کی شد به تک تک پست ها امتیاز داد چون هر کدوم از این نکات رو اگر دوستان مجرد یادداشت کنن و عملی کنن بسیار می تونه براشون مفید باشه....احسنت....

خب منم کم بی تجربه نیستم..فعلا یکی از تجربه های خودمو بیان می کنم:

من و همسرم چون در محیط کار با هم آشنا شدیم و در واقع آشنایی ما سنتی نبود باید خیلی مواظب می بودیم...
    و همه چیز را بررسی می کردیم که خدای نکرده احساسی عمل نکنیم...
    راستش من خانواده مذهبی ندارم و همسرم همه مذهبی نیست ولی باز نسبت به ما اداب و رسوم شهرشون متفاوت بود ..من یکی از اولین چیزهایی که با ایشون مطرح کردم همین مسئله حجاب و ایمان بود..چون برای خودم مهم بود مه در آینده سر این مسئله مشکل پیش نیاد...خیلی باز و راحت نظرمو گفتم ایشان هم خیلی جدی موافقت نکرد!!!!
    قرار شد بریم جدی فکر کنیم...بعد از فکر کردن و چند بار صحبت با همه علاقه ای که به هم داشتیم ولی زیر بار حرف هم نرفتیم..تا اینکه توافق کردیم در شهر ایشون من مثل خانواده ایشون باشم در شهر ما مثل خانواده من!!!به همین راحتی مشکل ما حل شد و الان هم هیچ مشکلی نداریم چون قبلا با هم طی کردی...

چیزی که من آموختم اینه که نترسیم طرف مقابل را با گفتن حقیقت درونیم از دست بدیم..چه بسا گفتن تک تک این صحبتها و نترسیدن از رها شدن موجب بشه در آینده درگیری های ما به حداقل برسه....
    در انتها اینکه کلی از طرف مقابل هیچ وقت نپرسید چون همه بلدن زیبا صحبت کنن مهم اینه که زیبا عمل کنند..اینو هرگز فراموش نکنید و خواستگارانتون را عملی بسنجید...

سارا بانو

4. 16 کاربر از پست مفید سارا بانو تشکرکرده اند .

سارا بانو (سه شنبه 23 آبان 91)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 01 اردیبهشت 97 [ 02:14]
    سطح
    81
    Level completed: 88%, Points required for next Level: 61
    Overall activity: 16.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,578

تشکرشده 5,967 در 1,568 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

تجربه منفی 4-
    راستش ترجیه می دهم ماجرایی که منجر به تجربه شد را تعریف نکنم اما تجربه این بود که اگر سابقه همسر ایندیتان با نیروی انتظامی برایتان مهم است از کلانتری تمام محل هایی که از نوجوانی در ان زندگی کرده یک تحقیقی انجام بدهید. البته باید در این زمینه خیلی محتاط بود که نه ابروی کسی برود و نه اگر کسی اشتباها چند شب در بازداشتگاه خوابیده و تبرئه شده مجرم شناخته شود.

رایحه عشق عزیز این تجربه ها همه برای اینه که اگر مشکلی بود قبل از ازدواج از این راهها پیدا بشه. اما شما که همسر خوبی داری اگر همه این راهها رو هم می رفتی مشکلی پیدا نمی کردی. امیدوارم همیشه شاد باشی.

6. 6 کاربر از پست مفید deljoo_deltang تشکرکرده اند .

deljoo_deltang (سه شنبه 16 اسفند 90)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 29 بهمن 02 [ 14:38]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    SocialOverdriveVeteranTagger First Class25000 Experience Points
    تشکرها
    5,992

تشکرشده 8,207 در 1,574 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array

نمی دونم آیا می شه این را به عنوان تجربه گفت یا نه.

خواستگاری داشتم که نزدیک به 6 ماه روند خواستگاری طول کشید ولی احساس می کردم که نمی تونم تصمیم بگیرم هیچ مشکل خاصی وجود نداشت اما جواب بله هم نمی تونستم بدم.

اما در مورد همسرم با توجه به اعتبار ی که شخص واسط پیشمون داشت و تنها 2جلسه صحبت کردن ، همسرم تونست اعتماد من را به خودش جلب کنه و همون جلسه دوم بهشون جواب مثبت را دادم.

نکته اش این بود که هر 2 مورد 70 درصد معیار ها را داشتند اما مورد اول رو طی مدت 6 ما تونستم به شناخت برسم و مورد دوم را در مدت 2 روز. همین روند کند در شناخت یک نفر اون هم کسی که به عنوان خواستگار قدم جلو گذاشته از نظر من یک عیب محسوب می شه.

8. 6 کاربر از پست مفید بی نهایت تشکرکرده اند .

Eram (یکشنبه 31 فروردین 99), بی نهایت (دوشنبه 20 آذر 91)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 29 بهمن 02 [ 14:38]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    SocialOverdriveVeteranTagger First Class25000 Experience Points
    تشکرها
    5,992

تشکرشده 8,207 در 1,574 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array

اما یک تجربه منفی از ازدواجم همسرم روز اول خواستگاری به من گفتند که حسابشون را از خانوادشون جدا کنم و اگر می خوام تصمیمی بگیرم اون را جدای از خانوادشون در نظر بگیرم.

همسرم آدم مذهبی هست واز خیلی جهات شبیه خانواده ماست اما خانواده ایشون یک خانواده غیر مذهبی هستند که خیلی از اصولی که برای ما مهم هست چه اخلاقی و چه مذهبی براشون مهم نیست.

از همون ابتدای امر نقاط ضعف خانواده اش کاملا مشهود بود اما خوب با توجه به اینکه خود همسرم جز منتقدین اونها بود من به خودم می بالیدم که همسرم اونقدر با من همراه هست.

اون موقع این قضیه را جدی نگرفتم اما الان بعد از چند سال زندگی مشترک متوجه می شم که هر چه باشه همسرم توی اون خونواده بزرگ شده و خیلی از خصوصیاتش توی خانواده شکل گرفته.

عزیزان اصالت و تربیت خانوادگی خیلی مهم هست.

الن که پسرم داره بزرگ می شه خیلی ناراحتم چون ناگزیر هستیم از رفت و آمد با خانواده ایشون . و می دونم هم نشینی با اونها نه تنها روی خود من اثر می ذاره حتی در تربیت پسرم بی اثر نیست.
    از لحاظ تیپ ظاهری عموها و عمه های پسرم گرفته تا منش های رفتاری.

10. 9 کاربر از پست مفید بی نهایت تشکرکرده اند .

بی نهایت (دوشنبه 20 آذر 91)

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    43
    دستاوردها:
    تشکرها
    4,800

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط سارا بانو

چیزی که من آموختم اینه که نترسیم طرف مقابل را با گفتن حقیقت درونیم از دست بدیم..چه بسا گفتن تک تک این صحبتها و نترسیدن از رها شدن موجب بشه در آینده درگیری های ما به حداقل برسه....
    در انتها اینکه کلی از طرف مقابل هیچ وقت نپرسید چون همه بلدن زیبا صحبت کنن مهم اینه که زیبا عمل کنند..اینو هرگز فراموش نکنید و خواستگارانتون را عملی بسنجید...

سارا بانو

تجربه منفی 5:
    نقل قول نوشته اصلی توسط بی نهایت
    اما یک تجربه منفی از ازدواجم همسرم روز اول خواستگاری به من گفتند که حسابشون را از خانوادشون جدا کنم و اگر می خوام تصمیمی بگیرم اون را جدای از خانوادشون در نظر بگیرم.

همسرم آدم مذهبی هست واز خیلی جهات شبیه خانواده ماست اما خانواده ایشون یک خانواده غیر مذهبی هستند که خیلی از اصولی که برای ما مهم هست چه اخلاقی و چه مذهبی براشون مهم نیست.

از همون ابتدای امر نقاط ضعف خانواده اش کاملا مشهود بود اما خوب با توجه به اینکه خود همسرم جز منتقدین اونها بود من به خودم می بالیدم که همسرم اونقدر با من همراه هست.

اون موقع این قضیه را جدی نگرفتم اما الان بعد از چند سال زندگی مشترک متوجه می شم که هر چه باشه همسرم توی اون خونواده بزرگ شده و خیلی از خصوصیاتش توی خانواده شکل گرفته.

عزیزان اصالت و تربیت خانوادگی خیلی مهم هست.

الن که پسرم داره بزرگ می شه خیلی ناراحتم چون ناگزیر هستیم از رفت و آمد با خانواده ایشون . و می دونم هم نشینی با اونها نه تنها روی خود من اثر می ذاره حتی در تربیت پسرم بی اثر نیست.
    از لحاظ تیپ ظاهری عموها و عمه های پسرم گرفته تا منش های رفتاری.

بچه ها از همتون ممنونم که تجربه هاتونو در اختیار مجردا قرار میدین. به خانم بی نهایت بابت
    فعایتشون یک رتبه ناقابل تقدیم میکنم.مبارکت باشه

12. 7 کاربر از پست مفید گلنوش67 تشکرکرده اند .

گلنوش67 (سه شنبه 08 فروردین 91)

عضو فعال

آخرین بازدید
    سه شنبه 28 فروردین 03 [ 01:56]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsRecommendation Second ClassVeteranOverdriveTagger Second Class
    تشکرها
    8,332

تشکرشده 10,024 در 2,339 پست

حالت من
    Ashegh
    Array

سلام دوستان

تشکر از گلنوش عزیز بابت این تاپیک خوب

من نمیدونم این جز تجربه مثبته یا منفی...

من هم خواستگاری قبلا داشتم که از همه لحاظ میشه گفت عالی بود...و از لحاظ اعتقادی خیلی به ما میخورد..خلاصه همه چیز جوره جور بود

تا اینکه بعد از خواستگاری و مثبت بودن جواب هر دو طرف قرار شد با آگاهی خانواده ها ما باهم بریم بیرون...

(خودم خیلی متعجب بودم چرا این اقا با این امتیازا تا الان مجرد مونده(اون موقع 30 سالش بود)

وقتی ما رفتیم بیرون بهم گفت شما هرچی بگین و هر جور مراسم و خونه و ماشین و طلا بخوای حرفی درش نیست و من با کمال میل میپذیرم...اما در قبال تمام این ها من یک خواسته از شما دارم..بدون اینکه کسی بفهمه شما با من صیغه محرمیت میخونیم و اگر از همه چیز همدیگه خوشمون اومد ازدواج میکنیم....

ضمن اینکه مدام در حرفهاش هم میگفت ما قطعا باهم ازدواج میکنیم...

تا اینکه من جواب منفی دادم و بعد از یکسال خیلی خیلی اتفاقی فهمیدم این اقا با خانومای زیادی صیغه میشده و بعد از اینکه هرکاری دلش میخواسته باهاشون میکرده ول میکرده و میرفته

-----------------------------------یک تجربه هم در رابطه با همسرم فعلیم دارم که فکر میکنم منفی باشه

ما از لحاظ اعتقادی خیلی بهم نزدیکیم خداروشکر...اما متاسفانه با خواهرا و مادرش و پدرش زمین تا آسمون فرق داریم...این موضوع رو در مراسم خواستگاری به من نگفتن و من تازه شب عروسیم فهمیدم وای اینا همه شون بی حجابن و همه رو به چشم خواهر و برادر میبینن... و در واقع همون مسئله زمینه سازه بسیاری از مشکلات من با خانواده همسرم بوده و هست

14. 11 کاربر از پست مفید maryam123 تشکرکرده اند .

maryam123 (دوشنبه 20 آذر 91)

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    43
    دستاوردها:
    تشکرها
    4,800

Array

تجربه منفی 6-

من هم خواستگاری قبلا داشتم که از همه لحاظ میشه گفت عالی بود...و از لحاظ اعتقادی خیلی به ما میخورد..خلاصه همه چیز جوره جور بود

تا اینکه بعد از خواستگاری و مثبت بودن جواب هر دو طرف قرار شد با آگاهی خانواده ها ما باهم بریم بیرون...

(خودم خیلی متعجب بودم چرا این اقا با این امتیازا تا الان مجرد مونده(اون موقع 30 سالش بود)

وقتی ما رفتیم بیرون بهم گفت شما هرچی بگین و هر جور مراسم و خونه و ماشین و طلا بخوای حرفی درش نیست و من با کمال میل میپذیرم...اما در قبال تمام این ها من یک خواسته از شما دارم..بدون اینکه کسی بفهمه شما با من صیغه محرمیت میخونیم و اگر از همه چیز همدیگه خوشمون اومد ازدواج میکنیم....

ضمن اینکه مدام در حرفهاش هم میگفت ما قطعا باهم ازدواج میکنیم...

تا اینکه من جواب منفی دادم و بعد از یکسال خیلی خیلی اتفاقی فهمیدم این اقا با خانومای زیادی صیغه میشده و بعد از اینکه هرکاری دلش میخواسته باهاشون میکرده ول میکرده و میرفته

تجربه منفی 7-

یک تجربه هم در رابطه با همسرم فعلیم دارم که فکر میکنم منفی باشه

ما از لحاظ اعتقادی خیلی بهم نزدیکیم خداروشکر...اما متاسفانه با خواهرا و مادرش و پدرش زمین تا آسمون فرق داریم...این موضوع رو در مراسم خواستگاری به من نگفتن و من تازه شب عروسیم فهمیدم وای اینا همه شون بی حجابن و همه رو به چشم خواهر و برادر میبینن... و در واقع همون مسئله زمینه سازه بسیاری از مشکلات من با خانواده همسرم بوده و هست

متاسفانه من هم این مشکل رو دارم. فامیل همسرم یعنی جاری ها ، دختر خاله ها و .... به شدت بی حجابن و من یه دختر نه انچنان محجبه ولی یه چیزایی برام ارزشه محرم و نامحرم میدونم.
    هر کس میاد خونمون تا من میرم روسری بپوشم مادر شوهرم فوری میگه نمیخواد کسی که نیست!!! دوست دارم بهش بگم بعد 2 سال که عروستم دیگه این جمله رو نگو میدونی که محلت نمیدم و میپوشم ولی....نا سلامتی مکه ای رفتیم ادم که انقد بی بند وبار نمیشه جلوی فامیل شوهر میگه با تاپ و شلوارک بگرد!
    خلاصه که مجردا چشمتونو باز کنین و تشابه مذهبی رو فراموش نکنین

16. 8 کاربر از پست مفید گلنوش67 تشکرکرده اند .

گلنوش67 (دوشنبه 20 آذر 91)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 23 اردیبهشت 03 [ 11:47]
    سطح
    94
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 891
    Overall activity: 54.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassOverdriveVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,685

تشکرشده 2,216 در 904 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط بی نهایت نمایش پست ها
    خواستگاری داشتم که یکی از ملاک های ازدواجش این بود که همسرش یا پزشک باشه یا شغل فعلی من را داشته باشه. برام خیلی جالب بود. از لحاظ مالی ایشون هیچ مشکلی نداشتند. به پول من هم هیچ احتیاجی نداشتند. لذا شک کردم به خصوصیت دهن بینی در رابطه با پرستیژ کاری همسرش
    در مراحل بعدی آشنایی در عین اینکه کار کردن خیلی برام مهم بود بهشون گفتم که اول زندگی من نمی خوام برم سر کار چون زندگی ام برام مهم تر هست بعد از اینکه تو زندگی جا افتادم اگه دلم خواست برم سر کار .

با صحبت من شکه شدند قرار بر این شد که فکراشون را بکنند بعد جواب بدهند . با اینکه شرط من را پذیرفتند اما من نسبت به خصوصیت دهن بینی ایشون خیلی شک داشتم . شب قبل از نامزدی از من فرصت فکر کردن دوباره خواستند. متوجه شدم حرف های دیگران روشون اثر گذاشته و نتونستند تصمیم بگیرند.

لیشون 14 سال از من بزرگ تر بودند. متوجه شدم یکی از علت های دور ازدواج کردنشون همین خصوصیت دهن بینی و اینکه نمی تونند درست تصمیم گیری کنند علت تاخیر در ازدواجشون بوده.

شکم به یقین تبدیل شد و نه تنها فرصت ندادم بلکه قضیه را از جانب خودم تمام شده اعلام کردم.

بعده ها متوجه شدم اون آقا با یه خانم پزشک عقد کردند و بعد از چند ماه به علت دخالت های دیگران از اون خانم جدا شده اند.
    بزرگوار، وقتی طرف میگه باید فکر کنم، شما نباید نتیجه بگیری که ایشون وهن بین هستن. آخه چطوری فهمیدین دهن بینن ایشون؟ حتی اگه نظرشم چندبار عوض بشه، بنظرم نمبشه استنباط کرد که طرف دهن بینه

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)