به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: همدردی

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 27 آذر 90 [ 19:54]
    سطح
    18
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 94
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    76

تشکرشده 76 در 12 پست

Array

همدردی

[size=medium]سلام
    من یه چن وقتی هست که عضو سایت شدم اما تا الان جرات گفت این مطالبی رو که می نویسم و نداشتم علتش این بود که توی یه تالار دیگه نوشتم و متاسفانه خانومای توی اون تالار رفتار خیلی بدی انجام دادن و باعث شد به نظر اول خودم نسبت به ایرانی ها بر گردم حالا در ادامه می گم براتون اما با بر خورد به این تالار نظرم عوض شد چون تقریبا دو ماه بود هر روز مطالب توی تالار و نظراته افراد رو می خوندم تا اینکه فهمیدم اعضای سایت افراد با ادبی هستن برای همین براتون می نویسم امید وارم به لطف خدا براتون مفید باشه
    با این مقدمه شروع میکنم
    اگر با دید عمیق به مردم روی زمین نگاه کنید تفاوت در سبک زندگی ،آداب و مهم تر از همه اینها که همه رو تحت پوشش خودش قرار میده و در کل انسان رو کامل می کنه ،و اون عقیدس که نتیجه تفکره
    من برای اینکه بدونم کدوم راه درسته از بین این همه افکار شروع کردم به تحقیق اما بدون تعصب تحقیقات من در ایران و خارج از ایران بود . برای اینکه باید تحقیقاتم جامع باشه زبان انگلیسی و عربی رو یاد گرفتم
    و حدود 4 سال طول کشید که توی این مدت با افکار مختلف جهان روبرو شدم ، مورد مطالعه قرار دادم، تحقیق کردم بعد ام یاد گرفتم از فلسفه شرق و غرب ، ماتریالیسم تا ادیان مطرح و فرقه هاشون چه در اسلام و غیر اون
    جاهای مختلفی هم توی این مدت رفتم

خوب ممکنه بگید چهار سال تحقیق کردی و اومدی سر خونه ای اول( چون بعضی ها بهم میگم) اما اگر توی توضیح مسائل هر مرجعی رو ببینید اولین مساله این هست که باید دینتون تحقیقی باشه ته تقلیدی و یا اما باقر فرمودن: همه کمال در سه چیز است: فهم عمیق در دین، صبر بر مصیبت و ناگوارى، و اندازه گیرى خرج زندگانی
    در قرآن هم این همه در مورد تفکر تاکید شده.
    الانم خوده من تفاوتش رو درک میکنم چون تا الان به لطف خدا اشخاصی رو شیعه کردم ودرس ام میدم و...
    تحقیقاتم فقط به اصول اعتقادی و فکری تموم نمی شد بلکه در مورد جامعه شناسی ادیان، ارزش و روشناسی انسان که یکی از اصیل ترین مسائله چون یه طرف بسیار مهم در هر تفکر و نگرش انسانه حتی مسائلی در مورد پوشش ، دیدن و گوش دادن ، حریم ها ،و.... رو هم تحقیق کردم
    علت این که براتون می گم اینه که سینه ام به درد اومده و کلا داغون شدم ،براتون یه کمی شو سعی می کنم به صورت خلاصه بگم اونای رو که قرمز میکنم باعث ناراحتی خانومهای اون تالار شد [/size]

اول :حدیثی از حضرت علی (علیه اسلام)هست که فرمودن :اگر کسی رو می خوای بشناسی به دوستاش نگاه کن.
    من توی اون تالار گفتم از داشتن دوست دختر خوشم نمیاد با اینکه تو ایران دخترا می اومدن دنبالم
    اما گفتم چنتا از علتاش اینه که رابطه ای بی هدف و پوچیه و خیلی ها رو از بین برده من محبت کردن و دوست دارم ولی خودم وشبیه منبعی می بینم که باید تمام محبتا و خوبی ها مو برای خانوم آینده ام که می دونم با هام می مونه خالی کنم اگه جای دیگه تخلیه اش کنم که هیچ اعتباری بهش نیست دیگه هیچی برای خانومم نمی مونه برای اونی که نسبت بهش مسئولیت دارم .
    من از دوست دختر و لفظش خوشم نمیاد چون نه معیاری توشه نه خوبی و نه راه و نه چهار چوب مشخص داره نه تعهدی نه ثوابی و... تازه الان که اکثر شون برای نیازهای جسمی شده
    می دونید تو ایران حتی فرهنگش هم نیست انتهای مطالبم براتون یه لینک میزارم بخونیدش تا متوجه بشید من چی میگم اما اگه شد در موردش بعدا صحبت می کنم
    دوم: نمی دونم بر خورد خانوم های تالار با مورد دوم چیه اما در مورد پوشش مناسبه
    می دونید پوشش مناسب هم در مسیحیت هست هم در یهود و هم در زرتشت قدیم
    اگر دربارش تحقیق کنید و علتش و بررسی کنید به نکات خوبی میرسین مثلا اینکه به خانوم ها نگاه ابزاری و پست نمیشه یا خیلی خیلی کم میشه خدای مهربون اینو گذاشت تا به زن که انقدر زیبا و لطیفه نگاه پست و ابزاری نشه اگه بخوام براتون مثال این جور میشه که خانوم ها مثل یه غنچه می مونن که وقتی که بستس کسی نمی تونه از بوی خوبی که داره از زیبایش و... استفاده کنه فقط کسی میتونه که بخوادش براش صبر کنه مراقبتش کنه که اونم همسرشه، باید فقط برای اون باز بشه که این انحصاری بودن باعث گرمی زیادی میشه
    پوشش و نجابت که هر دو باید با هم باشه تاثیر خودش و میزاره
    مثلا تو آمریکا بعضی از مردا می اومدن خواستگاری زن های مسلمون:
    یا اینکه یه خانومی رو دیدم که مبلق مسیحی بود می گفت من موقعی که فلسفه حجاب رو فهمیدم مسلمون شدم
    بعضی وقتا از این غصه ام می گیره چرا این جا این جوری شده تو لس آنجلس یه آقای هست که خیلی خوبه اولین جراح پیوند قلب آمریکا الان ام با داشگاه جورج تاون که خیلی معتبره همکاری میکنه ایشون یعنی پرفسور علی جانی که ایرانیه دو تا دختر خانوم داشت اما وقتی من آشنا شدم کلا قبته خوردم بهشون چون این خانومها محجبه، با وقار و نجیب بودن ، براحتی زندگی می کردن اما نمی دونم این جا چرا این جوری شده باور کنید من به دوستام میگفتم از ایران زن نگیرید آخه وقتی میدیدم خانومهای اونجا وقتی شیعه میشدن انگار یه فرشته می شدن تا نبینید متوجه نمی شید اما موقعی که من با خانومهای این تالار آشنا شدم نظرم کمر رنگ تر شد
    می دونید من توی اون تالار گفتم نباید برای بیرون آرایش کرد چون با آرایش کردن کانون توجه از یه لحاظ دیگه میشین که ارزش خودتون و میارین پایین و اینکه زندگی تون با همسرتون رو به سردی میره چون شما خوبی هاتون رو با مردای دیگه دارید به اشتراک میزارین و اینکه انسان باید ببینه برای چی مورد توجه هست برای وقار برای پاک دامن و یا برای...
    کسی مخالف زیبایی نیست اما هر جای و هر چشمی لایق این زیبایی نیست بعضی وقتا باعث عابرورفتن ام هست مثلا تو ترکیه کسی که آرایش کرده باشه بیاد بیرون میگن یا ایرانیه یا هم .... هست و نگاه اجتماعی خاصی ندارن بهش حتی تو کشورهای اروپای و آمریکا هم این جوریه پس چرا ما...
    و این دایره از این ام بیشتره تا جای که من به دوستام و آشنا های غیر ایرانی خودم نمی گن بیان مشهد زیارت چون یه بار فهمیدم چی شد بنده خدا که اومده بود می گفت چرا تو خیابو نای مشهد انقدر مسیحی زیاده وقتی فهمید که این خانوما شیعه ان باورش نمی شد
    تاسف این جاست که چرا تو دانشگاهای ما بچه ها یاد می گیرن دین داشتن یعنی امل بودن اما اونجا به بچه ها تو بهترین بازیها احترام به مقدسات یاد می دن سعی می کنم بعدا براتون ضوابط پوشش در دانشگاهای آمریکا بگم تا متوجه بشین
    بعضی چیزا رو هنوز نمی فهمم
    مثلا هنوز نمی دونم چرا یه دختر و پسر با هم دوست میشن انگار میشن محرم بعدم با هم رابطه پیدا میکنن بعدش جدا میشناین این وسط ام دختر ضرر اصلی رو می بره ...
    سوم:من از نوع ازدواج های ایرانی ها خوشم نمیاد چون خیلی هاش تجملاته و از اون بدتر غیبت و دروغ و گناه و چشم و هم چشمیه ,و اینکه بگن کی چی آورد .یا دیدی مادر عرسو و...
    اما اون چیزی که در سیره بزرگان دین خدا (اهل بیت علیهم السلام) هست این جوری نبود که باعث همه ای این مشکلات بشه و متاسفانه این روش غلط شده یه فرهنگ در حالی که جاهای دیگه به این شدت نیست مثلا اگه بشه عکسای ازدواج اندرو با خانومش و براتون میزارم با اینکه از نظر مالی وضه خوبی داره و این که مسیحی هست اما مراسم ساده و قشنگی داشت اونجا میرن یه جای زیبا و سر سبز یا تو کلیسا عقد می کنن بعدام یه شیرینی یا شام (تقریبا همین) غیبت و دروغ ام ندارن چون تو آمریکا بزرگترین گناه بعد از ریپ (زنای محسنه)دروغه
    اما غصه ای اصلی من فقط فراموش شدن این موارد نیست چیزای دیگم هست

ادامه دارد

2. 16 کاربر از پست مفید برنابا تشکرکرده اند .

برنابا (سه شنبه 09 خرداد 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 27 آذر 90 [ 19:54]
    سطح
    18
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 94
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    76

تشکرشده 76 در 12 پست

Array

RE: همدردی

چهارم:یکی از اون چیزای که باعث نارحتی ام میشه اینکه بعضیا به هر چیزی گوش می دن هر چیزی روهم می بینن بعد ام ضررش و می خورن.
    من به یه خانوم چن لحظه قبل از عقدش گفتم میدونید چرا گوش دادن به آواز صدای زن برای مرد حرامه گفت نه ،گفتم یکی از علتاش اینه که نسبت به صدای شما سرد میشه یعنی هر چقدر هم طنازی کنی باز ام برای اون سرده چون صدای زیبا تر و دلشین تر از شما رو شنیده که بیشترش ام فقط افکت صوتیه همین جور در مورد دیدن عکس و فیلم چون باعث سردی میشه و زندگی رو از زندگی به زیست تبدیل می کنه
    و شما فقط تصویری رو می بینی که روتوش ویدویی شده
    من به لطف خدا از کوچکی تا الان دنبال این چیزا نرفتم اما الان می بینم نسبت به دیگران خیلی خیلی راحت تر و با آرامش بیشتری زندگی میکنم...
    باز ام همه ای ناراحتی یام اینا نبود برای مطالب بعدی بیشتر غصه می خورم چون باعث همه مشکلاته
    پنجم: امید وارم حال منو درک کنید
    منو فرض کنید تو چین ، نزدیک یه معبد که ماله اصیل ترین مذهب بودا( تائوییسم) هست که بیشترین پیرو رو داره
    تومعبد به یه عالم بودای برخورد میکنی می بینی تو بحث می بینی داره حرفای به شما میزنه که قبلا یه جای دیدی یه جای خوندی و شنیدی اما کجا خودم می گم ولی شوکه نشین
    صحیفه ای سجادیه
    بعد به شما بگه این کلام یه بزرگ مرد یه آزاده و یه معتقده واقعیه
    یا اینکه توی یکی از بزرگترین کتابخونهای جهان (کتابخونه آکادمی علوم روسیه )می ری یه قسمتی که از کتابا خیلی دقیق محافظت میشه یه کتاب می بینی با تعجب بر می داری می بینی نهج البلاغس به یکی از کتابدارا میگی این جا این کتاب بهتون میگه این سخنان یه ابر مرد تاریخه
    این جا باید از خودمون بپرسیم داریم چی کار می کنیم
    ما ضربه های که می خوریم بیشترش به خاطر جهل مونه
    راستش خیلی مواقع شده تا صبح تو حرم موندم که اون فضا ی بهشتی منو آروم کنه
    من به اون خانوم و آقا قبل از عقدشون گفتم تا وقتی که مجردین رابطه ای شما دو طرفس اما بعد از ازدواج میشه سه طرفه یعنی طرف اول خدا بعد شما آقا بعدم شما خانوم اگر همیشه طرف اولو داشته باشین دو طرف دیگه همیشه پا برجاست دیگه دعوای نمی کنید و... و تازه طرف اول به زندگی شما نمک می پاشه و اختلافی ندارین و صبور و خوبین اما اگه طرفه اول و از دست بدین طرف چهارمی پیدا میشه و اونم شیطان و بدیه بعدم چیزی از زندگی تون نمی مونه جز تباهی
    میدونید خیلی از دوستای من همسرشون از امام رضا (علیه السلام) گرفتن یکی شون به من گفت من انقدر زنم دوست دارم که تو مهمونیا جلوی دیگران میگم دوست دارم حالا چن نفری هم مسخرام میکنن بعد میگفت تو که کار کردی بهم بگو برای محبت بیشتر چی کار کنم
    توجه کنید طرف اول چی کار میکنه
    خوب ممنون از اینکه خوندین
    از این به بعد تو حرم برای همتون دعا می کنم
    از خدا میخوام برای اونای که مجردا (مثل خودم) یه همسر خوب از اونای که جزوه گنج ها و ذخیره های خودشه بده از اونای که خدا گفته کارگران من در زمینن
    یه دعا ام برای متاهلا
    از خدا می خوام جزوه بهترین زوج های عالم قرارشون بده بعد رنگ و بوی زندگی حضرت زهرا وحضرت علی بهشون بده که با دیدین هم خستگی هاشون بر طرف بشه و خودش نمک به زندگیشون به پاشه اصلا انقدر نمک بپاشه که بشن نمک دون
    در پایان از مدیر همدردی و خانوم های خوب که راهنمای هاشون مثله یه خواهر بزرگتر می مونه تشکر می کنم، از خانوم فرشته مهربان (تو حرم براتون دعا می کنم)وخانوم حنان و بالهای صداقت ،خانوم فلاحت و ani و خانوم دختر مهربون و اینکه خدایش خیلی زیادین از همتون تشکر می کنم
    از همه آقایونم تشکر میکنم،
    اگه شد در مورد اسم آیدیم بعدا براتون میگیم(اگه دوست داشتین)چون توش یه مطلبه خوبه
    اینم اون لینکه
    فقط قبلش یه چیزی رو بگم اونم اینکه از دخترا و پسرای اونجا نمیشه زیاد توقع داشت چون وقتی مقدس ترین چیزی که داره یعنی کتاب مقدسشون باز میکنه میبینه روابط نامشروع زیاد بد نیست
    پس با این دید این مطلب و بخونید

http://iranto.ca/Fa/index.php?option...ogs&Itemid=157

4. 13 کاربر از پست مفید برنابا تشکرکرده اند .

برنابا (چهارشنبه 09 آذر 90)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 08 تیر 98 [ 05:40]
    سطح
    88
    Level completed: 68%, Points required for next Level: 163
    Overall activity: 25.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger Second Class1000 Experience PointsVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    7,910

تشکرشده 7,657 در 1,487 پست

Array

سلام. از مطالبتون استفاده کردم.
    هر چند عنوان تاپیکتون نشون دهنده ی مطالبش نیست. اما تاپیک بسیار مفیدی بود.
    خیلی ممنون.

اگه میشه در این مورد هم بنویسید.

اگه شد در مورد اسم آیدیم بعدا براتون میگیم(اگه دوست داشتین)چون توش یه مطلبه خوبه

6. 3 کاربر از پست مفید دختر مهربون تشکرکرده اند .

دختر مهربون (شنبه 08 بهمن 90)

عضو همراه

آخرین بازدید
    پنجشنبه 26 مهر 97 [ 09:20]
    سطح
    74
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 193
    Overall activity: 11.0%
    دستاوردها:
    Social1000 Experience PointsVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    8,610

تشکرشده 8,998 در 1,493 پست

Array

جناب بارنابای عزیز

واقعا از نوشته های خوب شما سپاسگزارم و امیدوارم با نوشته های زیبا و ارزشمندتان همواره در

این سایت فعالیت کنید...دلنوشته های شما حرف دل خیلی از ماست

خانم های این سایت اغلب خانم های معتقد و با فرهنگی هستند و هرگز به نوشته های شما

توهین نمی کنند

راستی برنابا یعنی چه؟

موفق باشید

8. 3 کاربر از پست مفید bahar.shadi تشکرکرده اند .

bahar.shadi (شنبه 08 بهمن 90)

عضو فعال

آخرین بازدید
    چهارشنبه 09 بهمن 92 [ 23:55]
    سطح
    70
    Level completed: 92%, Points required for next Level: 35
    دستاوردها:
    1000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    12,283

تشکرشده 12,256 در 2,217 پست

Array

سلام،

عنوان فعلی تاپیک شما مبهم است.
    لطفاً در ارسال بعدی یک عنوان مناسب و مشخص ذکر کنید تا عنوان فعلی رو تغییر بدهیم.

با تشکر.

10. 4 کاربر از پست مفید hamed65 تشکرکرده اند .

hamed65 (دوشنبه 28 آذر 90)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)