به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 20 مرداد 90 [ 12:34]
    سطح
    18
    Level completed: 83%, Points required for next Level: 17
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

سوال در ایجاد رابطه با جنس مخالف

با سلام خدمت اعضای محترم این انجمن
    من تازه عضو این تالار شدم و تا حدودی دنبال موضوع خودم در تاپیک های ایجاد شده گشتم ولی تاپیک مورد نظرم رو پیدا نکردم؛ مشکلی داشتم که نیاز دیدم تا با مشاوران گرامی مطرح کنم.

من پسری 17 ساله هستم و تا حال هیچ رابطه ای با جنس مخالف خود نداشتم، اما مدتی هست (حدود یک سال) که شدیدا نیاز به ارتباط به جنس مخالف را در خود احساس میکنم.

در این دوران پس از بلوغ، من شدیدا نیاز به ارتباط با جنس مخالف رو احساس میکنم و جدیدا بسیار فکر من رو مشغول کرده و من رو از مسیر زندگی طبیعی خودم خارج ساخته است.
    نیاز من اصلا شهوانی نیست و اصلا به فکر ازدواج و رابطه ی جنسی نیستم؛ فقط خواهان یک رابطه سالم با جنس مخالف فقط برای رفع نیاز عاطفی خود هستم و حتی حاضرم که این ارتباط زیر نظر خانواده هر دو طرف باشد، اما واقعا نمی دانم که باید اقدام بکنم یا نه، وقتی دیگران و اطرافیان را میبینم که چطور گرفتار مشکلات فراوان شده اند من را می ترساند و از طرفی احساس درونی ام من را آزار می دهد.

نمی دانم که آیا بعدا برایم مسئله ساز می شود و من را در گرداب مشکلات روانی و احساسی فرو می برد یا این که باعث می شود تا این نیاز بر طرف شده و در مراحل بالاتر و پختگی بیشتر و گذر این دوران می توانم تشکیل زندگی سالمی بدهم یا خیر.

ممنون میشوم که مشاوران عزیز و حدالامکان خود شخص آقای مدیر همدردی پاسخ من را بدهند.
    در آخر هم پوزش می خواهم اگز تاپیک تکراری و یا سوالم قبلا پرسیده شده بود.

با تشکر

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 آبان 99 [ 01:26]
    سطح
    69
    Level completed: 15%, Points required for next Level: 342
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,477

تشکرشده 1,571 در 419 پست

Array

RE: سوال در ایجاد رابطه با جنس مخالف

سلام نيما جان،خوش اومدي

اما واقعا نمی دانم که باید اقدام بکنم یا نه، وقتی دیگران و اطرافیان را میبینم که چطور گرفتار مشکلات فراوان شده اند من را می ترساند و از طرفی احساس درونی ام من را آزار می دهد.

نمی دانم که آیا بعدا برایم مسئله ساز می شود و من را در گرداب مشکلات روانی و احساسی فرو می برد یا این که باعث می شود تا این نیاز بر طرف شده و در مراحل بالاتر و پختگی بیشتر و گذر این دوران می توانم تشکیل زندگی سالمی بدهم یا خیر.
    همين جملات نشون ميده پسر عاقل و باهوشي هستي!

اين احساسات توي اين سن خيلي خيلي طبيعي هست.ولي اون كسي پيروزه كه اين دوران رو (از نوجواني تا ازدواج) سالم زندگي كنه و دنبال اين روابط نباشه!

شايد الان احساس كني كه مثلا فقط با sms زدن به يه دختر خيلي آروم ميشي و لذت ميبري،ولي متاسفانه همه چيز از همين sms و تماسهاي كوتاه شروع ميشه!

درضمن حتما هم اينطور نيست كه صرفا داشتن رابطه جنسي با يه نفر برات ايجاد مشكل كنه،باور كن همين ارتباطهاي تلفني و اينترنتي و sms ي ساده،بعد از يه مدت چنان تاثير منفي و مخربي روي اعصاب و زندگي آيندت ميذاره كه تا مدت ها گريبانگيرت خواهد بود!

من دقيقا ميفهمم كه چي ميگي و دركت ميكنم،تشنگي فقط با آب برطرف ميشه!
    حتما شنيدي كه معلم هاي ديني توي اين سن بهتون ميگن،ورزش كنيد،دوش آب سرد بگيريد،روزه بگيريد،نگاهتون رو كنترل كنيد،خويشتن دار باشيد!!!!!!! اينا همه خوبه،ولي متاسفانه مشكل اصلي رو برطرف نميكنه!

البته دوري كردن از چيزاي تحريك كننده واقعا ميتونه موثر باشه،..مثل فيلم و بعضي كانالاي ماهواره و بعضي سايتها و.. منظورمو كه ميگيري!!؟

ولي در مجموع بايد خودت به اين درك برسي كه اين راه غلطه! الان موقعي هست كه بايد براي رقم زدن يه آينده خوب،تلاش كني!
    چشم رو هم بذاري هم اين روزا گذشته! اونوقت موقعي كه به سن ازدواج رسيدي ،سرت رو مثل مرد بالا ميگيري و به گذشتت افتخار ميكني!!

3. 6 کاربر از پست مفید mehrdad_m تشکرکرده اند .

mehrdad_m (پنجشنبه 27 مرداد 90)

عضو فعال

آخرین بازدید
    چهارشنبه 09 بهمن 92 [ 23:55]
    سطح
    70
    Level completed: 92%, Points required for next Level: 35
    دستاوردها:
    1000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    12,283

تشکرشده 12,256 در 2,217 پست

Array

سلام،

از تاپیک مشاوره برای همه این پست رو برای شما اینجا کپی می کنم، فکر می کنم به دردت بخورد:

موضوع: رابطه دوستی بین دختر و پسر ....ما باهم فقط دوست هستیم!!!!!!

نمی توان ارتباط عاطفی در چنین سطحی با دختر یا پسری داشته باشید و از او بخواهید که به شما دل نبندد

آیا شما در آینده از همسر تان چنین مطلبی را می پذیرید که دوستی عمیقی با جنس مخالف داشته است و آن شخص قصد ازدواج با او نداشته و از او خواسته که بهش دل نبندد؟!
    سازگاری و سلامتی روانی امری است که در هر جامعه ای نسبت به هنجارهای آن سنجیده می شود. شاید در کشور و فرهنگی دیگری، دختری با دوست پسرش هر گونه رابطه ای که مایل باشند بر قرار نمایند، ولی ازدواج نکنند و این مسئله هم در بعد از ازدواج دختر، برایش مشکلی ایجاد نکند. اما در جامعه و فرهنگ ما چنین ارتباطاتی را برای سابقه همسران خود نمی پسندند.( مخصوصا آقایان در این زمینه جدی تر هستند).

تعارض ایجاد شده در این مورد بین انتخاب و مسئولیت می باشد. شما می خواهید بدون هیچ ریسک و محدودیتی به همه چیزهای مثبت دست بیابید و این در دنیایی که ما زندگی می کنیم ، محال است. در این جهان هر انتخابی با میزانی از زیان ها و میزانی از سودها به هم گره خورده است. مهم این است که در کل ، نتایج مثبت انتخابهایمان (به لحاظ منطقی بودن)، دائمی تر ، خوشایند تر و صحیح تر باشد.

شما چون فقط خود را محور قرار می دهید ( آنهم لذت های آنی بدون عواقب آن) ، فکر می کنید ارتباط عاطفی ، احساسی با جنس مخالف و بدون ازدواج بهتر از ازدواج است. در حالیکه این نه به نفع دختر است، و نه به نفع پسر.

( به مرور در زندگی احساس پوچی ، بی معنایی و بطالت خواهید کرد). چون انسان به میزان تلاشی که در مسیر انتخابهای خود می کند و مسئولیت آن را می پذیرد، به زندگی اش معنا و نشاط و جوشش می دهد. و اگر از این سختی ها حذر کند، کسالت ، بی حوصلگی و بی انرژی بودن از نتایج بلند مدت آن خواهد بود.

5. 4 کاربر از پست مفید hamed65 تشکرکرده اند .

hamed65 (پنجشنبه 27 مرداد 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 10 تیر 91 [ 13:06]
    سطح
    33
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 77
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    176

تشکرشده 167 در 63 پست

Array

Angry |خیلی‌تنها

سلام

ببین ، انسان ها گاهی انقدر به یه چیزی (حالا یا مهم یا کم اهمیت) فکر میکنن ، که بدون اینکه خودشون متوجه بشن تبدیل به یه معضل یا دغدغه میشه

مؤکداً ، مؤکداً میگم: شروع یک ارتباط ، به هیچ وجه پایان دغدغه هات نیست ؛ آغاز مجموعه‌ی مشکلات پیچیده و عجیب و غریبه

ولي در مجموع بايد خودت به اين درك برسي كه اين راه غلطه! الان موقعي هست كه بايد براي رقم زدن يه آينده خوب،تلاش كني!
    چشم رو هم بذاري هم اين روزا گذشته! اونوقت موقعي كه به سن ازدواج رسيدي ،سرت رو مثل مرد بالا ميگيري و به گذشتت افتخار ميكني!!

موفق باشی

7. 2 کاربر از پست مفید خیلی تنها تشکرکرده اند .

خیلی تنها (پنجشنبه 27 مرداد 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 06 تیر 91 [ 00:19]
    سطح
    23
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 22
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    31

تشکرشده 31 در 18 پست

Array

منم با نظر دوستان موافقم

بعضی ها میخوان از تنهایی جدا بشن(فرار کنند) اما راهشو بلد نیستند و ساده ترین چیزی که به فکرشون میرسه ارتباط با جنس مخالفه متاسفانه

شما تو همین انجمن به تاپیکهایی که دخت خانومها و یا آقا پسرها درباره مشکلات رابطشون نوشتن دقت کنید بعد متوجه آفتها و گرفتاریهای بعدش میشید

دوست عزیز شما فقط 17 سالتون هست و اشتباه نکنم هنوز درستون تموم نشده.بهتره به چیزهایی فکرکنی که میتونه در آینده برای یه ازدواج موفق به دردتون بخوره.مثل تحصیلات و تخصص و همچنین کار مناسب

9. 2 کاربر از پست مفید اشکان 1367 تشکرکرده اند .

اشکان 1367 (پنجشنبه 27 مرداد 90)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)