به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 67
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 19 بهمن 89 [ 15:48]
    سطح
    31
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 72
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    44

تشکرشده 44 در 21 پست

Array

مشكل وابستگي در ارتباط با جنس مخالف(درخواست راهنمایی)

سلام
    یه مدتیه با یه پسری توی فرومی اشنا شدم(23 سالشه-من 25)-یه دوستی معمولی بینمون هست و رابطمون نذاشتیم احساساتی بشه(یعنی من نذاشتم-چون اهل دوست بازی و این مسائل نیستم).هردومونم تحصیلاتمون مهندسی هست.
    دوسالی میشه توفروم میبینمش ولی 4یا5 ماهه باهم ارتباط داریم-چت و چندباری هم تلفنی-که اونم زیادخصوصی نبوده-الانم خیلی وقته شایدهفته ای یه بار بچتیم یا اس ام اس بدم یا بزنگم-اون هیچ تماسی برقرار نمیکنه!!!-یعنی تا من نخوام کاری باهام نداره-وقتی گله میکنم از این رفتارش میگه مشغله کاری داره.
    جنبه اش در داشتن این نوع ارتباطات زیاده-یعنی میگه یه دوستی معمولی باجنس مخالف چیزی از ادم کم نمیکنه-واینکه اگه ازش کمکی چیزی بخوای پایه هست-ضمن اینکه داشتن دوست دختر بارابطه خاص(قصد ازدواجی-بارعایت حدود)رو انکار نمیکنه.دختربازم نیست ومیگه شاید قبلا بوده ولی ترک کرده (یه چیزتومایه های توبه!)
    حرفم اینکه من ازش خیلی خوشم اومده وبیشتر از دوستی معمولی دوسش دارم-ولی اینو بهش نگفتم-نمیخوامم بگم -دوست داشتنم دلیل داره-بیخود و کورکورانه نیست که در عرض چند هفته خوشم اومده باشه-چون یه مدت قبل سریه جریاناتی(مربوط به فروم) خیلی باهاش چت میکردم،طوریکه ناخواسته اخلاقیات هم خیلی دستمون اومد.-خیلی شناختمش-واسه همین خیلی قبولش دارم.اونم به عنوان یه دخترخوب و مثبت بهم اطمینان دارهودوستم داره ولی همون حدمعمولی- ولی تابلوئه که جذبم نشده
    یه اخلاق بدی دارم اینکه هرچی یه نفرازم فاصله میگیره وبیمحلی میکنه من بیشتر جذبش میشم-والا کسانی هستن که تحویلم میگیرن ولی واسه من جذاب نیستن.
    رفتارمون دربرار هم سرشار ازخودمونی بودن وصمیمیت هست ولی رفتارمن خاصأ غرور واحساسی بودن موج میزنه-رفتار اونم سرشار از جنبه-احترام صمیمانه-انسانیت ومهربونی هست
    واما مشکل من:
    ---نه میتونم از ذهنم خارجش کنم(چون بعدمدتها یه ادمی رو دیدم که به میزان زیادی اعتقاد دارم آدمه)
    ---نه میتونم دوستیمو گسترش بدم(اون غیرمستقیم گفته بیا همو ببینیم ولی من اهل رابطه به جهت دوست بازی نیستم-مگررابطه ای رو قبول کنم که قصد ازدواجی باشه که تواین مورد بعیده پیش بیاد)
    ---نه میتونم همینطوری ادامه بدم(چون دارم اذیت میشم که دوسش دارم ولی بی هدف-اونم که زیاد تحویل نمیگیره واین موضوع بیشتر دقم میده).

موندم چیکار کنم-خوشحال میشم نظر دوستانو بدونم

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 22 مرداد 89 [ 18:57]
    سطح
    25
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 50
    دستاوردها:
    تشکرها
    4
    تشکرشده 4 در 1 پست
    Array

RE: درخواست راهنمایی

Designعزیز
    با چت که اخلاقیات آدما مشخص نمیشه!
    رو چه حسابی این حرفش رو که می گه یه دوستی معمولی که چیزی از آدم کم نمی کنه قبول می کنی؟آیا استدلالی آورده ؟ یا اینکه نظر شخصی خودشه؟
    امان از احساس ,احساس ,احساس...
    احساس بارزترین نتیجه ی دوستی با جنس مخالفه .اما همین احساس عقل آدم رو کور می کنه.تو همه چیز این احساسه که دشمن عقله
    عزیز دلم حواستو جمع کن
    لزومی نداره ارتباطت رو ادامه بدی مگه اینکه اون واقعا بخواد باهات ازدواج کنه پس باید بیاد خواستگاریت!این طوری میتونی با عقل تصمیم بگیری که به دردت می خوره یانه!
    یه زنگ خطر:
    گفته دوستی با جنس مخالف چیزی از آدم کم نمی کنه
    این یعنی براش مهم نیست که با جنس مخالف دوست باشه.حالا فرض کن همسرشی .فکر نمی کنی این دیدگاه برای زندگیت خطر داره؟

3. 4 کاربر از پست مفید پناه تشکرکرده اند .

پناه (شنبه 23 مرداد 89)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    31
    دستاوردها:
    تشکرها
    44

تشکرشده 44 در 21 پست

Array

[size=small]
    نقل قول نوشته اصلی توسط پناه
    Designعزیز
    با چت که اخلاقیات آدما مشخص نمیشه!

شما راست میگین،ولی اگه طرف تو ارتباطی باشه که لزومی به دروغگویی توش نباشه(چون درحقیقت قصد ارتباطی درکارنبوده) وازاونجاییکه صداقت طبق تاییدبقیه کسانی که میشناسنش جز خصوصیاتشه وطی عملیاتی! بهم اثبات شده،تا حد زیادی به حرفاش ورفتارش اعتقاد دارم.ضمن اینکه لزومی به دروغگویی نیست.

رو چه حسابی این حرفش رو که می گه یه دوستی معمولی که چیزی از آدم کم نمی کنه قبول می کنی؟آیا استدلالی آورده ؟ یا اینکه نظر شخصی خودشه؟

نظرخودشه؛درحقیقت منظورش اینه که این دوستی هم مثل دوستیهایی هست که باهمجنسامون داریم،ضمن اینکه من حس میکنم این حرفو میزنه تاطرفشو بیشتر بشناسه تا اگه باب میلش بودباهاش بیشتر اشنابشه،چون خودشم میگفت که طرفشو زیاد امتحان میکنه تا بشناسش

امان از احساس ,احساس ,احساس...
    احساس بارزترین نتیجه ی دوستی با جنس مخالفه .اما همین احساس عقل آدم رو کور می کنه.تو همه چیز این احساسه که دشمن عقله
    عزیز دلم حواستو جمع کن

یعنی واقعا ادم نمیتونه باغیرهمجنسش دوستی معمولی داشته باشه؟!؟!،اون که تونسته،چون جنبش بالاست،وچندتایی از این نوع دوست داره که یکی دوسال هست باهاشون ارتباط داره،که اون دختراروهم میشناسم،ولی همشون میگن ارتباطشون خواهربرادریه(در حدخبرگیری ازهم وجویای حال هم بودن واین چیزا)

لزومی نداره ارتباطت رو ادامه بدی مگه اینکه اون واقعا بخواد باهات ازدواج کنه پس باید بیاد خواستگاریت!این طوری میتونی با عقل تصمیم بگیری که به دردت می خوره یانه!
    یه زنگ خطر:
    گفته دوستی با جنس مخالف چیزی از آدم کم نمی کنه
    این یعنی براش مهم نیست که با جنس مخالف دوست باشه.حالا فرض کن همسرشی .فکر نمی کنی این دیدگاه برای زندگیت خطر داره؟

خب اتفاقا واسه من یکی این چیزاخیلی مهمه،راستش نمیدونم که بعد ازدواجشم قصدداره دوستیای معمولیشو ادامه بده یانه،مسلمأمن یکی خوشم نمیاد.
    جوابتونو دادم بایه رنگ دیگه

دوستان این موضوع ازچندساعت پیش که گذاشتمش بیشتر از 40 بازدید داشته،ولی فقط یه نفرجواب داده،
    تو روخدا نظرتونو بگین حتی در حد یه جمله
    [/size]

5. 2 کاربر از پست مفید design تشکرکرده اند .

design (جمعه 25 شهریور 90)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 15 دی 91 [ 00:17]
    سطح
    31
    Level completed: 12%, Points required for next Level: 133
    دستاوردها:
    تشکرها
    491

تشکرشده 492 در 162 پست

Array

شاید بهتر باشه ملت نجنبمونو بالا ببریم تا بتونیم با غیرهمجنسامون دوستی معمولی داشته باشیم ،بدون داشتن حس خاص

7. 3 کاربر از پست مفید flag تشکرکرده اند .

flag (جمعه 25 شهریور 90)

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    سه شنبه 01 خرداد 03 [ 13:48]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,608

تشکرشده 37,112 در 7,017 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط flag
    شاید بهتر باشه ملت نجنبمونو بالا ببریم تا بتونیم با غیرهمجنسامون دوستی معمولی داشته باشیم ،بدون داشتن حس خاص
    با سلام
    چطوري؟!

معمولا دختر و پسري كه در آستانه ازدواج هست وقتي دوستي خود را اختصاصا به طرف غير همجنس مي كشاند در بهترين صورت هدايت به طرف ازدواج، و در غير اين صورت ارضاء نيازهاي عاطفي و ... مي باشد

=============
    اختصاصا:
    به اين منظور كه از نظر احساسي تمركز روي يك رابطه با جنس مخالف كردند و او را از سايرين متمايز ديدن.

9. 5 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

مدیرهمدردی (جمعه 25 شهریور 90)

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    سه شنبه 01 خرداد 03 [ 13:48]
    سطح
    100
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,608

تشکرشده 37,112 در 7,017 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

سلام design گرامي
    اين ميزان شناخت شما كافي نيست كه نشان دهد او همان چيزي هست كه مناسب شماست.
    در واقع به لحاظ حسي ، ايشون براي شما جاذبه پيدا كرده. كه احتمالا از قدرت بيان ، ادبيات، و واكنشهاي او نشات مي گيرد.
    تا وقتي كسي براي ازدواج رسما و با هدف پا پيش نگذاشته هست، نبايد با خيالات خود وابستگي اتان را نسبت به او رشد دهيد.

مشكلات سه گانه اي كه در پايان پست خود مطرح كرديد تا حد بسيار زيادي به وابستگي شما نسبت به ايشون اشاره دارد كه وابستگي هم دشمن هر چي دوستي و ازدواج و .... مي باشد.

اگر وابستگي شما در حال پيشرفت هست.(كه به نظر من هست) بهترين حالت بي خيال شدن از تالار مذكور هست.

اگر مي خواهي بعدا مراجع مستمر همدردي نباشي. توصيه آخرم را جدي به كار بگير.

11. 10 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

مدیرهمدردی (شنبه 23 مرداد 89)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 15 دی 91 [ 00:17]
    سطح
    31
    Level completed: 12%, Points required for next Level: 133
    دستاوردها:
    تشکرها
    491

تشکرشده 492 در 162 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط مدیرهمدردی
    نقل قول نوشته اصلی توسط flag
    با سلام
    چطوري؟!

معمولا دختر و پسري كه در آستانه ازدواج هست وقتي دوستي خود را اختصاصا به طرف غير همجنس مي كشاند در بهترين صورت هدايت به طرف ازدواج، و در غير اين صورت ارضاء نيازهاي عاطفي و ... مي باشد

=============
    اختصاصا:
    به اين منظور كه از نظر احساسي تمركز روي يك رابطه با جنس مخالف كردند و او را از سايرين متمايز ديدن.
    یعنی شما این موضوعو قبول ندارین که میشه توی دوستیها دیدگاهمون جنسیتی نباشه،وبا طرف مقابل مثل یه انسان برخورد کنیم،دوسش داشته بشیم ،کمکش کنیم،باهم باشیم،بدون در نظر گرفتن جنسیت طرف ؟!
    البته مطمعنا داشتن همچین دوستی ای ،رابطه مستقیم داره با جنبه دو طرف ،که هردوطرف از رفتارهای هم برداشت های دیگه نکنن وحس خاصی هم درکار نباشه

مثل همین دوستمون design که به نظر میرسه در ارتباطی قرار داره که جنبه دوطرف یکسان نبوده ویکی به طرفش احساسات خاص پیدا کرده ولی طرف مقابلش همون حس معمولی رو داره.(شاید این مشکله همین نوع ارتباطات باشه)

13. 2 کاربر از پست مفید flag تشکرکرده اند .

flag (شنبه 23 مرداد 89)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    31
    دستاوردها:
    تشکرها
    44

تشکرشده 44 در 21 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط مدیرهمدردی
    سلام design گرامي
    اين ميزان شناخت شما كافي نيست كه نشان دهد او همان چيزي هست كه مناسب شماست.
    در واقع به لحاظ حسي ، ايشون براي شما جاذبه پيدا كرده. كه احتمالا از قدرت بيان ، ادبيات، و واكنشهاي او نشات مي گيرد.
    تا وقتي كسي براي ازدواج رسما و با هدف پا پيش نگذاشته هست، نبايد با خيالات خود وابستگي اتان را نسبت به او رشد دهيد.

مشكلات سه گانه اي كه در پايان پست خود مطرح كرديد تا حد بسيار زيادي به وابستگي شما نسبت به ايشون اشاره دارد كه وابستگي هم دشمن هر چي دوستي و ازدواج و .... مي باشد.

اگر وابستگي شما در حال پيشرفت هست.(كه به نظر من هست) بهترين حالت بي خيال شدن از تالار مذكور هست.

اگر مي خواهي بعدا مراجع مستمر همدردي نباشي. توصيه آخرم را جدي به كار بگير.

باید خدمتون عرض کنم ارتباطم خیلی باهاش کم شده،هردومونم خیلی وقته توی اون فروم نمیریم.

باوجود اینکه من اصلا دلم نمیخواد اون بفهمه اینقدر ازش خوشم اومده ولی متوجه شده،علت فاصله گرفتنشم همینه احتمالا (هرچندمن انکار میکنم) وخودش ارتباطمونو کم کرد،چون ادمی نیست که با احساسات دخترا بازی کنه ، ولی کامل ارتباطو قطع نکرده،هروقت بخوام جوابگوم هست ودرصورت گله شکایتم منت کشی هم میکنه.همشم ازخصوصیات مثبتمم به خوبی یاد میکنه.
    یعنی اون میخواد ارتباطمون توی همین حد دوستی معمولی بمونه یا هم به دوستی بیرون کشیده بشه ،که من هیچکدومشو نمیتونم انجام بدم!! وچون شمشیرو از رو بستمو خودش فهمید اهل بیرون قرار گذاشتن نیستم اونم انگیزشو نگفته.
    مشکل الان راه حله ،که نمیدونم چیه.یعنی من الان بین عقل و احساسم گیر کرده،چیکار کنم که جذب شخصیت واخلاقش شدم (نه اینکه خیلی ادم خوبی باشه،نه ،وایراداتی هم داره،مثل خودخواه بودن،یه کمم عصبی به نظر میرسه)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,674

تشکرشده 36,015 در 7,406 پست

Array

واضحه که احساساتت دخیل شده ، عقلانیت را محور قرار بده و ارتباط را رها کن ، چون خودت هم گفتی که ازدواج ممکن نیست پس با وجود درگیر شدن احساساتت ادامه این رابطه آسیب زاست . شما اعلام پایان رابطه کن ، اگر اون شما را پسندیده باشه و نظر به ازدواج داشته باشه اعلام میکنه . و اونوقت روند دیگه ای هست و در اون جهت راهنمایی بخواه .

نظر شخصی من خارج شدن از رابطه و در نتیجه پیشگیری از آسیب های روحی و عاطفی ناشی از ادامه رابطه است .

موفق باشی

16. 7 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

فرشته مهربان (شنبه 23 مرداد 89)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    31
    دستاوردها:
    تشکرها
    44

تشکرشده 44 در 21 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط فرشته مهربان
    واضحه که احساساتت دخیل شده ، عقلانیت را محور قرار بده و ارتباط را رها کن ، چون خودت هم گفتی که ازدواج ممکن نیست پس با وجود درگیر شدن احساساتت ادامه این رابطه آسیب زاست . شما اعلام پایان رابطه کن ، اگر اون شما را پسندیده باشه و نظر به ازدواج داشته باشه اعلام میکنه . و اونوقت روند دیگه ای هست و در اون جهت راهنمایی بخواه .

نظر شخصی من خارج شدن از رابطه و در نتیجه پیشگیری از آسیب های روحی و عاطفی ناشی از ادامه رابطه است .

موفق باشی
    ممنون راهنمایی خیلی خوبی کردین،الان به نظرم دوراه حل وجود داره

1.سعی کنم احساسم و وابستگیمو کنار بذارم که به مرور زمان قطعأ شدنیه و واقعا همون ارتباطی که اون با من داره رو ،من باهاش داشته باشم،یعنی دید خاص بهش نداشته باشم وبرادرانه باهاش دوست باشم.

2.به قول شما اعلام پایان رابطه کنم،ولی بگم واسه چی دارم تمومش میکنم؟ (بگم چون داشتم وابستت میشدم!! آخه نمیخوام اینو بدونه) ؛ضمن اینکه چندروز پیش که ازدستش ناراحت بودم ویه جورایی ناراضی بهش گفتم کاش میتونستم این رابطه مسخره رو تموم کنم،جواب داد :مجبور به ادامه نیستی اگه میتونی از خیلی چیزا چشم پوشی کنی،بعدشم یه جمله قشنگی گفت که حاکی از حس احترام صمیمانه بود.من که منظورشو نفهمیدم اگه کسی فهمید به منم بگه!!!

ممنون

18. کاربر روبرو از پست مفید design تشکرکرده است .

design (یکشنبه 24 مرداد 89)

صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)