به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 33
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 13 آبان 92 [ 15:46]
    سطح
    6
    Level completed: 90%, Points required for next Level: 5
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class31 days registered250 Experience Points
    تشکرها
    36

تشکرشده 11 در 7 پست

Array

جواب رد به پیشنهاد آشنایی من

سلام
    2 ماه پیش اومدم اینجا و برای راهنمایی از شما موضوع زیر رو باز کردم:
    عکس العمل دخترها در قبال اظهار علاقه ناگهانی

راستش من بالاخره حرفم رو زدم ولی طرف مقابل جواب رد داد.
    میگه من آمادگی و شرایط این مسائل رو ندارم.
    من کاملا براش شرح دادم که هدفم دوستی و اینجور چیزها نیست و فقط در حد یه آشنایی ابتدایی.
    راستش چندبار هم محترمانه باز شرایط رو براش توضیح دادم ولی همچنان میگه فعلا اینجور برنامه ای برای خودش و زندگیش نداره.

مشکل من اینجاست مستقیم نمیگه نه چون از تو خوشم نمیاد یا هر چیز دیگه ای.میگه نه چون فعلا نمیخواد!
    حالا تکلیف من چی میشه، من واقعا همه تلاشم رو کردم و خیلی وقته ذهنم درگیر این موضوعه.
    الان باید چی کار کنم؟
    مطمئنم نمیتونم فراموشش کنم چون واقعا دختر خوبیه و تا به حال کسی به این خوبی ندیدم.
    از طرفی نمیتونم بیشتر از این اصرار کنم.
    البته من اشتباهاتی هم داشتم، مثلا همه حرف های دلم رو صاف و صادقانه بهش گفتم.گفتم خیلی وقته ذهنم درگیرته.یکی بهم میگفت وقتی دختری بفهمه یه پسری اینقدر دنبالشه تاقچه بالا میزاره.
    حالا شما دوستان راهنماییم کنید چی کار کنم.
    ممنون

2. کاربر روبرو از پست مفید asado تشکرکرده است .

meinoush (چهارشنبه 01 آبان 92)

در انتظار تایید ایمیل ثبت نام
    آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 93 [ 11:18]
    سطح
    37
    Level completed: 25%, Points required for next Level: 113
    دستاوردها:
    Overdrive1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    153

تشکرشده 2,575 در 920 پست

Array
    آقای آسادو الان خیلی از دخترها دوست ندارند در سنین اوایل جوانی ازدواج کنند. خوب می دانید که ازدواج جدی است و چقدر فشار عصبی به آدم می آورد تا شرایط درست شود و همه چیز سرجای خودش بیاید. از خواستگاری و دوران آشنایی این فشار شروع می شود تا خرید عروسی و جهیزیه عروس و بعد از عروسی. تازه بعد از عروسی مشکلات با خانواده همسر و اختلاف نظر با همسر. بعد هم بارداری و زایمان و نگهداری بچه و همزمان انجام دادن کارهای خانه و همسر داری.
    خوب الان خیلی از دخترها ترجیح می دهند درسشان را بخوانند و در خانه پدری خود راحت زندگی کنند و تفریح بروند با خانواده و دوستان و کلا بدون دغدغه جوانی کنند.
    چیز غریبی هم نیست این موضوع. الان ازدواج اولویت اول دختران نیست. دخترها ترجیح می دهند وقتی به اندازه کافی جوانی کردند و درسشان تمام شد و شغلی پیدا کردند و موقعیت ثابت به دست آوردند بعد ازدواج کنند. به هر حال خانم ها قبل از ازدواج آزادی هایی دارند که بعد از ازدواج ندارند. خیلی ها می گویند درس و ازدواج با هم. اما حقیقت این است که بعد از ازدواج خیلی ها از درس خواندن محروم می شوند به هر دلیلی و خیلی ها موقعیت های خوب اشتغال را که در دوران مجردی داشتند بعد از ازدواج نخواهند داشت .
    بعدش هم همان طور که گفتم بعد از ازدواج مسایل خانوادگی و اختلافات بسیار زیاد است و دخترها ترجیح می دهند خودشان را تا مدتی درگیر این مسایل نکنند.

پس شما برو دنبال دختری که درسش تمام شده ، سنش خیلی جوان نیست ، وضعیت اشتغال یا خانه داری اش مشخص شده است و برای ازدواج آمادگی ذهنی و روانی دارد و راحت می تواند فشار ازدواج را تحمل کند.

4. 3 کاربر از پست مفید نوروزیان. تشکرکرده اند .

asado (چهارشنبه 01 آبان 92), sanjab (پنجشنبه 02 آبان 92), مصباح الهدی (چهارشنبه 01 آبان 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    6
    دستاوردها:
    تشکرها
    36

تشکرشده 11 در 7 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط نوپو نمایش پست ها
    آقای آسادو الان خیلی از دخترها دوست ندارند در سنین اوایل جوانی ازدواج کنند. خوب می دانید که ازدواج جدی است و چقدر فشار عصبی به آدم می آورد تا شرایط درست شود و همه چیز سرجای خودش بیاید. از خواستگاری و دوران آشنایی این فشار شروع می شود تا خرید عروسی و جهیزیه عروس و بعد از عروسی. تازه بعد از عروسی مشکلات با خانواده همسر و اختلاف نظر با همسر. بعد هم بارداری و زایمان و نگهداری بچه و همزمان انجام دادن کارهای خانه و همسر داری.
    خوب الان خیلی از دخترها ترجیح می دهند درسشان را بخوانند و در خانه پدری خود راحت زندگی کنند و تفریح بروند با خانواده و دوستان و کلا بدون دغدغه جوانی کنند.
    چیز غریبی هم نیست این موضوع. الان ازدواج اولویت اول دختران نیست. دخترها ترجیح می دهند وقتی به اندازه کافی جوانی کردند و درسشان تمام شد و شغلی پیدا کردند و موقعیت ثابت به دست آوردند بعد ازدواج کنند. به هر حال خانم ها قبل از ازدواج آزادی هایی دارند که بعد از ازدواج ندارند. خیلی ها می گویند درس و ازدواج با هم. اما حقیقت این است که بعد از ازدواج خیلی ها از درس خواندن محروم می شوند به هر دلیلی و خیلی ها موقعیت های خوب اشتغال را که در دوران مجردی داشتند بعد از ازدواج نخواهند داشت .
    بعدش هم همان طور که گفتم بعد از ازدواج مسایل خانوادگی و اختلافات بسیار زیاد است و دخترها ترجیح می دهند خودشان را تا مدتی درگیر این مسایل نکنند.

پس شما برو دنبال دختری که درسش تمام شده ، سنش خیلی جوان نیست ، وضعیت اشتغال یا خانه داری اش مشخص شده است و برای ازدواج آمادگی ذهنی و روانی دارد و راحت می تواند فشار ازدواج را تحمل کند.
    درسته گفتم قصدم دوستی نیست ولی نمیخوام همین فردا که ازدواج کنم، خودش هم میدونه حداقل 2 سال دیگه قراره مستقل بشیم.تو این مدت هم اول آشنایی خودمون و آشنایی در بستر خانواده ها.

مطمئن باش اگه میتونستم همین کار رو میکردم.ولی واقعا تا به حال دختری رو که با معیارهای من بخونه ندیده بودم.تا به حال هم هیچ وقت دنبال دوست دختر نبودم چون واقعا کسی رو ندیدم که اون چیزی باشه که من میخوام.و همچنین به ثباتی که الان دارم نرسیده بودم که بخوام یکی دیگه رو وارد زندگیم کنم.
    این دختر هم فوق العاده دختر خوبیه از همه نظر، من از شما دنبال یه راهکار برای همین میگردم.
    اصلا ممکنه چون فهمیده خیلی میخوامش اینجوری خودش رو گرفته باشه؟
    اینکه میگه الان قصد آشنایی نداره من باید کلا فراموش کنم به نظرتون یا باید بزارم چند ماه دیگه دوباره پیشنهاد بدم یا همین الان باهاش صحبت کنم شاید نظرش عوض شه؟
    چون خیلی از دخترها رو دیدم گفتن آمادگی نداریم و اینا و بعد مدت کوتاهی با اصرار طرف تغییر نظر دادن.

آخرین بازدید
    سطح
    37
    دستاوردها:
    تشکرها
    153

تشکرشده 2,575 در 920 پست

Array
    اینکه شما او را انتخاب کرده اید کافی نیست. او هم باید شما را بخواهد و دوست داشته باشد. من فکر نمی کنم درست باشد یک مرد بی جهت غرورش را خرد کند و به دختری که اعتنایی به او ندارد اصرار کند که دوستش داشته باشد.

البته می دانم وقتی آدم مانعی می بیند برای رسیدن به خواسته اش بیشتر مصمم می شود. اما نباید بگذارید احساسات شما را به جلو هل دهد. شما چندین بار با این خانم صحبت کرده اید و توضیح داده اید. اما این خانم جوابش هر دفعه همین بوده است.
    بنابراین اگر بیشتر از این اصرار کنید هم شخصیت خودتان را خرد می کنید هم اینکه به شما برچسب می زنند و می گویند خیلی گیر است.

به انتخاب دختر خانم اعتماد کنید و بدانید اگر شرایطش مناسب بود و شما را می خواست جواب رد نمی داد. مردم نمی توانند همه چیز زندگی شان را برای ما توضیح دهند.
    همچنین بدانید که این خانم به شما لطف کرده است و بسیار حرمت شما را نگه داشته است. پس شما هم باید همین طور باشید و به خواسته او احترام بگذارید.
    چه لطفی کرده است ؟ همین الان در این سایت بگردید و ببینید چند پسر جوان در دام سوء استفاده دختران افتاده اند. آنها به دختری پیشنهاد داده اند و دختر شرایطش مناسب نبوده است. اما دیده اند می توانند از این پسرها استفاده کنند و بهره لازم را برای تفریح و خوشگذرانی ببرند و کلی پسرها برایشان خرج می کنند و لباس های قشنگ می خرند با کادوهای ولنتاین.
    پس از فرصت استفاده کرده اند و با اینکه نمی خواستند ازدواج کنند و شرایط مناسب نداشتند جواب مثبت دادند به پیشنهاد. بعد از مدتی هم که خوب خوشی کردند به بدترین شکل ممکن پسر را قال گذاشتند.

خوب اما این خانم به شما احترام گذاشت و از شما سوء استفاده نکرد و صریحا و با صداقت حرفش را زد و تکلیف شما را معین کرد. پس شما قدردان باشید. قدردان این فرصت خوب که تکلیف شما معین شده است و می توانید به دنبال کیس مناسب خودتان بگردید و بی خودی وقتتان تلف نمی شود.

7. کاربر روبرو از پست مفید نوروزیان. تشکرکرده است .

asado (چهارشنبه 01 آبان 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    6
    دستاوردها:
    تشکرها
    36

تشکرشده 11 در 7 پست

Array
    اینکه شما او را انتخاب کرده اید کافی نیست. او هم باید شما را بخواهد و دوست داشته باشد. من فکر نمی کنم درست باشد یک مرد بی جهت غرورش را خرد کند و به دختری که اعتنایی به او ندارد اصرار کند که دوستش داشته باشد.

البته می دانم وقتی آدم مانعی می بیند برای رسیدن به خواسته اش بیشتر مصمم می شود. اما نباید بگذارید احساسات شما را به جلو هل دهد. شما چندین بار با این خانم صحبت کرده اید و توضیح داده اید. اما این خانم جوابش هر دفعه همین بوده است.
    بنابراین اگر بیشتر از این اصرار کنید هم شخصیت خودتان را خرد می کنید هم اینکه به شما برچسب می زنند و می گویند خیلی گیر است.

به انتخاب دختر خانم اعتماد کنید و بدانید اگر شرایطش مناسب بود و شما را می خواست جواب رد نمی داد. مردم نمی توانند همه چیز زندگی شان را برای ما توضیح دهند.
    همچنین بدانید که این خانم به شما لطف کرده است و بسیار حرمت شما را نگه داشته است. پس شما هم باید همین طور باشید و به خواسته او احترام بگذارید.
    چه لطفی کرده است ؟ همین الان در این سایت بگردید و ببینید چند پسر جوان در دام سوء استفاده دختران افتاده اند. آنها به دختری پیشنهاد داده اند و دختر شرایطش مناسب نبوده است. اما دیده اند می توانند از این پسرها استفاده کنند و بهره لازم را برای تفریح و خوشگذرانی ببرند و کلی پسرها برایشان خرج می کنند و لباس های قشنگ می خرند با کادوهای ولنتاین.
    پس از فرصت استفاده کرده اند و با اینکه نمی خواستند ازدواج کنند و شرایط مناسب نداشتند جواب مثبت دادند به پیشنهاد. بعد از مدتی هم که خوب خوشی کردند به بدترین شکل ممکن پسر را قال گذاشتند.

خوب اما این خانم به شما احترام گذاشت و از شما سوء استفاده نکرد و صریحا و با صداقت حرفش را زد و تکلیف شما را معین کرد. پس شما قدردان باشید. قدردان این فرصت خوب که تکلیف شما معین شده است و می توانید به دنبال کیس مناسب خودتان بگردید و بی خودی وقتتان تلف نمی شود.

خیلی ممنونم.
    فکر کنم حداقل به این نتیجه رسیدم که فعلا بهتره دیگه ادامه ندم.تا همینجا هم زیادی غرور خودم رو زیر پا گذاشتم.
    ولی به نظر شما من کلا فراموشش کنم و از زندگیم حذفش کنم یا ارتباطم رو در حد خیلی کمی نگه دارم و مثلا ۶ ماه بعد دوباره مطرح کنم؟
    اینم در نظر بگیرید ایشون نگفته من شما رو نمیخوام (البته شاید منظورش همین بوده) بلکه گفته الان نمیخوام درگیر این مسائل بشم.
    این مورد از هر نظر برای من ایده آله و درسته کمی احساساتی شدم ولی مطمئنم دقیقا همون کسیه که همیشه میخواستم.

آخرین بازدید
    سطح
    37
    دستاوردها:
    تشکرها
    153

تشکرشده 2,575 در 920 پست

Array
    شما از کجا می دانید دقیقا همان است که می خواستید ؟ می توانید توضیح دهید ؟
    چطور به این نتیجه رسیده اید ؟ مگر آشنایی دیگری خارج از دانشگاه با او دارید ؟

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    6
    دستاوردها:
    تشکرها
    36

تشکرشده 11 در 7 پست

Array
    شما از کجا می دانید دقیقا همان است که می خواستید ؟ می توانید توضیح دهید ؟
    چطور به این نتیجه رسیده اید ؟ مگر آشنایی دیگری خارج از دانشگاه با او دارید ؟
    بله.
    راستش خیلی نمیتونم توضیح بدم ولی شناخت من از ایشون زیاده.
    مشکل اینجاست این دختر زیادی خوبه، من هر کس دیگه ای هم باشه ناخودآگاه با این مقایسه میکنم و یه جورایی ناامید میشم.
    حالا شما چطور میگید کلا فراموشش کنم و به سراغ یه کیس دیگه برم؟
    جدای از ضربه روحی که میخورم بعدا بحث مقایسه هم پیش میاد و زندگیم رو نابود میکنه.
    حالا فراموشش کنم و تبعاتش رو بپذیرم یا چندماه دیگه دوباره مطرح کنم؟البته اون هم مشکلات خاص خودش رو داره، اگه باز نه بگه خیلی ضربه میخورم.ولی خودم احساس میکنم مورد اول بیشتر برام مشکل ساز بشه در آینده.

- - - Updated - - -

این موضوع واقعا برای من مهمه.
    لطفا اگه کسی از مدیرهای سایت میبینه لطف کنه من رو راهنمایی کنه.

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 17 آبان 95 [ 15:15]
    سطح
    96
    Level completed: 65%, Points required for next Level: 355
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    6,844

تشکرشده 7,555 در 2,378 پست

Array
    سلام. راهکاری ندارم. اما به نظر من اگه ایشون گفتن شرایط خودشون مناسبه ازدواج نیست شما هم ادامه و راهکار رو بر همین اساس بذارین و فکرای دیگه ای نکنین. اصلا معنیش این نبوده که خودشونو گرفتن یا اینکه از شما خوششون نیومده. بنابراین اگه ایشون براتون مهم هستن می تونین از مشاور یا کسی که بتونه کمک کنه راهکار بخواین که ببینین چطور ادامه بدین.
    این نظر منه. ممکنه اشتباه باشه.

12. کاربر روبرو از پست مفید meinoush تشکرکرده است .

asado (پنجشنبه 02 آبان 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    6
    دستاوردها:
    تشکرها
    36

تشکرشده 11 در 7 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط meinoush نمایش پست ها
    سلام. راهکاری ندارم. اما به نظر من اگه ایشون گفتن شرایط خودشون مناسبه ازدواج نیست شما هم ادامه و راهکار رو بر همین اساس بذارین و فکرای دیگه ای نکنین. اصلا معنیش این نبوده که خودشونو گرفتن یا اینکه از شما خوششون نیومده. بنابراین اگه ایشون براتون مهم هستن می تونین از مشاور یا کسی که بتونه کمک کنه راهکار بخواین که ببینین چطور ادامه بدین.
    این نظر منه. ممکنه اشتباه باشه.
    سلام
    ممنونم.
    منم برای همین اومدم اینجا مطرح کردم که بلکه مدیرها بیان راهنماییم کنن ولی مثل اینکه خیلی به کاربرهای عادی بهایی داده نمیشه!

آخرین بازدید
    سطح
    37
    دستاوردها:
    تشکرها
    153

تشکرشده 2,575 در 920 پست

Array
    شما اگر بخواهی برای این خانم صبر کنی ممکن است دو سال دیگر نظرش عوض شود ممکن است نشود. به هر حال داری ریسک می کنی. چون اگر بخواهی صبر کنی هم باید دلت را پیش او نگه داری و هم فرصت های دیگر را نادیده بگیری تا یکی دوسالی بگذرد. خوب اگر جواب مثبت داد که خوب است اما فرض را بر این بگذاریم که جواب منفی بدهد. آن وقت شما هم فرصت هایتان از دست رفته است و هم وابستگی عاطفی پیدا کرده ای و شکست عشقی می خوری. و ممکن است هیچ گاه نتوانی دختری را که با او ازدواج می کنی دوست داشته باشی و همه اش بگویی این خانم چیز دیگری بود.

حالا با توجه به همه اینها خود شما باید تصمیم آخر را بگیری. کسی نمی تواند برای شما تکلیف معین کند. کاربرها فقط راهنمایی می کنند.

15. 2 کاربر از پست مفید نوروزیان. تشکرکرده اند .

asado (جمعه 03 آبان 92), مصباح الهدی (پنجشنبه 02 آبان 92)

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)