به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10
    عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 27 مرداد 01 [ 01:54]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    5,233

تشکرشده 2,945 در 957 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

فکر میکنم دیگران بهتر از من زندگی میکنند

سلام دوستان خوبم

فکر میکنم از نام تاپیک پیداست که میخوام چی بگم ولی باز هم توضیح میدم و ازتون خواهشمندم راهنماییم کنید.

مسئله ای که فکر منو به خودش مشغول کرده و باعث نارضایتی من از زندگیمه این هست که فکر میکنم بقیه ی مردم و بخصوص همسن و سالام بهتر و بیشتر از من از زندگی استفاده میکنند و در یک کلام کیفیت زندگی بهتری نسبت به من دارند ....خیلی وقت ها ممکنه بیشتر از بقیه فعالیت داشته باشم ولی باز هم خیال میکنم بقیه توی کارهاشون بهتر از من هستن ....یه جورایی که میگن مرغ همسایه غازه ...خب ولی این چیزی که من میگم بیشتر محدود به کیفیت زندگیه نه مادیات ..

این رو هم بگم که فضای مجازی و دیدن تصاویر اتاق و زندگی بقیه ی دخترا و اینکه یه جوری وانمود میکنن که چه زندگی خوبی دارن بیشتر منو تو فکر میبره ...مثلا مینویسن الآن وقت مطالعه است یا الآن یه عالمه پیاده روی کردیم ...وقتی من این چیزارو میبینم با خودم میگم : اینا چطور اینقدر خوب دارن زندگی میکنن و تو هم قدمی بر نمیداری ...
    نمیدونم این مشکلی که من دارم بخاطر اعتماد بنفس پایینه ؟ مربوط به عزت نفسه ؟ کمالگراییه ؟ چیه ؟ نمیدونم آخرش .

من از صمیم قلبم میخوام یه زندگی به سبک خودم داشته باشم ...یه زندگی که با کسی مقایسه اش نکنم و بیشتر دیگران از من الگو بگیرن نه اینکه من بگم دیگران چه زندگی خوبی دارن .

امیدوارم تونسته تباشم مطلبم رو برسونم .

ببینم چه میکنید دوستان ...به راهنماییتون نیاز دارم .
    در عشق

اگر طاقت ویرانگی ات نیست
    دلتنگ کسی باش که
    دلتنگ تو باشد . . . !

2. کاربر روبرو از پست مفید miss seven تشکرکرده است .

Mvaz (شنبه 15 شهریور 99)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 30 آبان 00 [ 09:13]
    سطح
    47
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 111
    دستاوردها:
    1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    270

تشکرشده 423 در 177 پست

Array
    خودتو در حل مشکلات قبول نداری . تنبلی . مقایسه کردن خودت با دیگران در تو هست . همه اینها برای کمال گرایی سون .رک گفتم و خلاصه .برو پیش مشاور.

4. 2 کاربر از پست مفید Niagara تشکرکرده اند .

miss seven (یکشنبه 16 شهریور 99), Mvaz (شنبه 15 شهریور 99)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    شنبه 14 بهمن 02 [ 11:21]
    سطح
    98
    Level completed: 9%, Points required for next Level: 918
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    OverdriveVeteranTagger Second Class25000 Experience Points
    تشکرها
    1,379

تشکرشده 2,636 در 1,206 پست

Array

سلام

ببینید عزیزم علل مقایسه گری به موارد زیر بر میگرده مثل؛

* کمال گرایی افراطی
    * عدم اعتماد بنفس لازم
    * فقدان انعطاف پذیری
    و ...

حالا باید چه کرد؟

* زیبایی درونیت رو کشف کن ( نیکی ، فروتنی ، بخشش و ... )
    * زندگی مسابقه برابری نیست ( همه از یک خط شروع به دویدن نمیکنن، همه از یک زمان شروع نمیکنن )
    * توانایی های خودت رو کشف کن . ( مثل نقاشی، خیاطی و ... )
    * ایده آل دنیا نباش، خودت باش .
    * منفعل نباش ( یک آدم منفعل که چشم و گوش و دهانش به نظرات و افکار دیگران هست و از خود هیچ چیزی نداره )
    * در زندگی هدف داشته باش، نه یکی چند هدف .( چون به زندگیت جهت میده )
    * از شبکه های اجتماعی یا دوستان سمی فاصله لازم رو بگیر ( چون اونها از خودشون برای شما تصاویر بی نقص و عالی بنمایش میگذارن که در واقعیت چنین نیست )
    * ذهنت رو قدردان کن ( یعنی برای داشته هات بیشتر خوشحال باش، تا قناعت از درونت ریشه بزنه )
    * نقص های دنیا رو بپذیر ( یعنی اینکه من یک ذره از کل دنیا هستم. در دنیا همه چیز بیست و کامل نیست. من هم کامل نیستم )
    * حس شادیت رو نگیر ( مقایسه باعث رشد حسادت و از بین بردن لذت شادی در انسان میشه )
    * احساساتت و افکار مقایسه ایت رو بنویس ( یعنی شما باید حتی مسايل کوچکی رو که در ذهنت هست روی کاغذ بیاری و براشون راه حل های مناسب بجای مقایسه کردن پیدا کنی تا برای بهتری شدن قدمی برداشته باشی )
    * شیوه ی خودت رو برای رسیدن به هدف داشته باش ( خوب بودن بد نیست ولی هر کسی به روش خودش بهش میرسه ! )
    * منفعل نباش ( یک آدم منفعل چشم و گوش و دهانش به نظرات و افکار دیگران هست و از خود هیچ چیزی نداره )
    * ریسک پذیر باش ( لازم هست ریسک کنی و تواناییت رو در کارها تخمین بزنی تا معایب رو اصلاح کنی و از خود امروزت جلو بزنی )
    * یاد گیری مهارت های مختلف رو در دستور کارت بذار.
    * موفقیت رو بار دیگر برای خودت تعریف کن ( با کمک از افراد متخصص، آگاه و کتاب ها)
    * الگوهای خوب رو جایگزین الگوهای غلط کن ( مثل مثلا یک معلم موفق بجای یک چهره ی نوظهور اینترنتی )

بازم برای شما مینویسم و باز هم ازت میخوام یک مشاوره خصوصی از سایت بگیرین.

6. 3 کاربر از پست مفید سحر بهاری تشکرکرده اند .

miss seven (یکشنبه 16 شهریور 99), Mvaz (شنبه 15 شهریور 99), فرزانه 123 (یکشنبه 16 شهریور 99)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دیروز [ 22:47]
    سطح
    93
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 9
    Overall activity: 67.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassOverdriveVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,580

تشکرشده 1,781 در 734 پست

Array
    سلام

صحبت های خانم بهاری رو چندین بار بخونید.

حتی دو تاپیک گذشته اتون و راهنمایی های آقای باغبان در تاپیک حال و احوال.
    .......
    یه جا می گفت یکی از مشکلات ما اینه که هدف رو با وسیله اشتباه میگیریم.
    جمله یکم برام سخت بود ولی به نظرم شما هم مثل من باید رو این جمله تامل کنید.

8. 2 کاربر از پست مفید Mvaz تشکرکرده اند .

miss seven (یکشنبه 16 شهریور 99), سحر بهاری (یکشنبه 16 شهریور 99)

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    5,233

تشکرشده 2,945 در 957 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سلام دوستان خوبم

امیدوارم حال دلتون خوب و عالی باشه

نیاگارا عزیز شما به مطالب درستی اشاره کردین که خودمم بهش واقف هستم ....باز هم ممنونم از راهنماییتون ..

سحر بهاری عزیزم خیلی ممنونم که اینقدر دقیق و خوب راهنماییم کردین ...من توی دفترچه ام همه ی مواردی که گفتین رو نوشتم تا بررسی کنم و نقاط قوت خودمو شناسایی کنم و روی صحبت هاتون خوب فکر کنم ولی واقعا خیلی ممنونم از راهنمایی درست و خوبتون ...
    زمنایکه به نتیجه رسیدم میام مینویسم و لطفا شما باز هم در این باره منو راهنمایی بفرمایین.

سلام آقای mvaz گرامی وقتتون بخیر و خوبی ؛

بله یادمه یکی دو تا تاپیک دیه هم در این باره داشتم ولی نمیدونم چی شد و کجا رفت ؟

بهرحال از اینکه برام نوشتین سپاسگزارم

اینکه هدف را نباید با وسیله اشتباه بگیریم را متوجه شدم ...چون زمانیکه هدف را وسیله ببینیم دچار همون کمالگرایی میشیم و فکر میکنیم به خواستمون نرسیدیم ..منظور را متوجه شدم ولی شاید نتونم خوب بیانش کنم .
    در عشق

اگر طاقت ویرانگی ات نیست
    دلتنگ کسی باش که
    دلتنگ تو باشد . . . !

10. 2 کاربر از پست مفید miss seven تشکرکرده اند .

Mvaz (یکشنبه 16 شهریور 99), سحر بهاری (یکشنبه 16 شهریور 99)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دیروز [ 22:47]
    سطح
    93
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 9
    Overall activity: 67.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassOverdriveVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,580

تشکرشده 1,781 در 734 پست

Array
    سلام

تاپیک های گذشته شما رو خوندم، ریشه و به نظر علت های همه موضوعات شما به هم وصل هست. پرونده هایی که به درستی از جانب شما شناسایی شدند و نیمه کاره رها شدند.

الان هم اصلا لازم نیست به عقب برگردین و اون تاپیک ها رو بخونید. ممکنه در دام کمالگرایی بیافتین و گم بشید.

از یکجا شروع کنید و تا اون رو به نتیجه نرسوندین به مطلب دیگر نرید. شخصی هم از شما انتظار نداره به گام بعدی برین.

همین مطالب خانم بهاری یک عمر کار میبره. اگر از همون خط اولش شروع کنید.حداقل سه ماه تمرکز روش کار میبره.

مطالعه کنید، یافته های مطالعاتتون رو در زندگی خودتون پیدا کنید و در زندگی به کار ببندید و در نهایت تمرین و تمرین و تمرین.

می بینید که حتی بیشتر از سه ماه کار میبره. پس تو دفتری که همه مطالب رو نوشتین، دور اولین خط یک دایره بزرگ و رنگی بکشید که من با رنگ آبی و بزرگ براتون آماده کردم. از همونجا شروع کنید/

نقل قول نوشته اصلی توسط سحر بهاری نمایش پست ها

سلام

ببینید عزیزم علل مقایسه گری به موارد زیر بر میگرده مثل؛

* کمال گرایی افراطی

برای شروع از تاپیک زیر شروع کنید ( در ذیل این تاپیک چندین مقاله هست).

http://www.hamdardi.net/thread-36841.html

موفق باشید.

12. 2 کاربر از پست مفید Mvaz تشکرکرده اند .

miss seven (یکشنبه 16 شهریور 99), سحر بهاری (یکشنبه 16 شهریور 99)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    47
    دستاوردها:
    تشکرها
    270

تشکرشده 423 در 177 پست

Array
    تاپیک های قبلیت را نگاه کردم . موضوعات مختلف ولی با ریشه و مشکل ثابت . کمال گرایی را برطرف نکنی مشکلات زیادی گرفتارش میشی که مهمترینش در انتخاب همسر هست که بروز می کنه و اگه از انتخاب همسر هم عبور کنی باز بعد زندگی مشترک به مشکل می خوری . جوری میشی که از همسر آینده ات راضی نمیشی و همش به فکر یه چیز بهتر هستی و در حال مقایسه خودت با دیگران هستی . در شغل و هدف ها هم خودش را نشون میده جوری میشه که اصلا هیچ شغلی را انتخاب نمی کنی و درجا میزنی ]کمال گرایی را در دو صورت می تونی حل کنی - اول اینکه خودت شخصیت قوی ای داشته باشی و با تلاش و صبر مداوم و مطالعه بری جلو . اگه شخصیت قوی ای نداشته باشی ، تنهایی نمیتونی . سعی کن اگه شخصیت قوی نداری خودت را قوی کنی با مطالعه و تحقیق . اگه مسیر قبل را بری 100 تا دیگه تاپیک هم بزنی باز نمیشه یکی باید بهت بگه چیکار کنی و با برنامه با هات پیش بره که بهترینش هم مشاوره حضوری هست . مجازی نمیشه . باید پول بدی بری مشاوره تا قدرش را بدونی . قدر پول و زمان را تا براش تلاش کنی . بعضی آدم ها تا پول ندن براش تلاش نمی کنند . حالا هر چی هم مجازی از ما گوهر بباره فایده نداره ]دومین راه حل کمال گرایی به قول یه مشاوری عمر هست . اگه مثلا الان 20 سالت باشه 15 سال دیگه میشه 35 ساله . وقتی ببینی 15 سال از زندگیت رفت و کاری نکردی و الکی سخت گرفتی ، مجبور میشی کمال کرایی را بذاری کنار . راه حل دوم راه حل خطرناکی هست ولی برای یعضیها کاربرد داره . تایم را الان بگیر ببین 5 سال قبل چقدر کمال گرایی را بهبود دادی . اگه ندادی 5 سال بعد هم همینه . مگر اینکه روشت را عوض کنی .یه خورده باید به خودت سختی بدی و تلاش کنی .اگه حلش نکنی تو انتخاب همسر و شغل و زندگی زناشویی به مشکل می خوری و زندگیت همش استرس و سختی میشه .ارزش داره حضوری بری پیش مشاور . اگه نری و به فکر درمان نباشی و برا ش تلاش نکنی و به خودت سخت ندی در حل مشکل ، بهت قول میدم 6 ما دیگه باز یه موضوعی ولی با همین ریشه ثابت کمال کرایی بر می گردی با تاپیک جدید . فرقش اینکه اون موقع 6 ماه ازعمرت رفته .[]من از این راه حل بالا در دیگران بیشتر راه حل دوم را دیدم .اکثر افراد صبر کردند عمرشون بره بعد به خودشوت تکون بدن .به ندرت دیدم افراد کمال گرایی را با شخصیت قوی و تلاششون حل کنند . امیدوام تو اینگونه نباشی و از عمر و زندگیت استفاده کنی سون. ی مشاوره حضوی برو .

چرا ویرایش داره ؟

چرا ویرایش بعضی تاپیک ها داره ولی اینجا نداره ؟
    ویرایش توسط سحر بهاری : یکشنبه 16 شهریور 99 در ساعت 19:15 دلیل: درخواست کاربر جهت ویرایش

14. 3 کاربر از پست مفید Niagara تشکرکرده اند .

miss seven (یکشنبه 16 شهریور 99), Mvaz (یکشنبه 16 شهریور 99), سحر بهاری (یکشنبه 16 شهریور 99)

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    5,233

تشکرشده 2,945 در 957 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سلام دوستان خوبم وقت همتون بخیر ؛

واقعا ممنونم ازتون که دلسوزانه راهنماییم میکنید.

یک چیزی رو بهتون بگم نمیدونم توی تاپیک های قبلیم گفتم یا نه ولی من وسواس فکری دارم و تحت نظر پزشک هستم و خداروشکر حالم خیلی بهتره ... بنظرم این رفتار های کمالگرایانه ریشه در همین وسواس داره ....چون من حتی اگر یه جوراب بخوام بخرم یکساعت نگاه میکنم ببینم کدومو بیشتر دوست دارم جوریکه فروشنده خسته میشه ...

من اینگونه نبودم ولی از یه زمانی به بعد شدت گرفت ولی صحبت های شما دوستان خوبم به من داره کمک میکنه ... حتما روش کار میکنم .

یه چیز دیگه ای هم که هست که بهش پی بردم این هست که انعطاف پذیریم نسبت به حرف های دیگران کمه ...یعنی دیر تحت تأثیر قرار میگیرم و اگر قرار بگیرم زود اثرش از بین میره .

نیاگارا گرامی صحبت های شما کاملا درسته و قبولش دارم ...من هم نمیخوام عمرمو تلف کنم ...خدا میدونه بیشتر وقتا که میبینم 24 سالمه و عمرم به بطالت میگذره ناراحت میشم و مطمئن باشین اگر به فکر تغییر خودم نبودم اصلا تاپیک نمیزدم ...

یه چیزی هم هست که بعدا بهتون میگم بچه ها .
    در عشق

اگر طاقت ویرانگی ات نیست
    دلتنگ کسی باش که
    دلتنگ تو باشد . . . !

16. 2 کاربر از پست مفید miss seven تشکرکرده اند .

Mvaz (یکشنبه 16 شهریور 99), Niagara (یکشنبه 16 شهریور 99)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    47
    دستاوردها:
    تشکرها
    270

تشکرشده 423 در 177 پست

Array
    سابقه وسواس فکری داری پس احتمالا پیش روانپزشک میری . خوبه که اقدام کردی . تو کمال گرایی امکانش هست وسواس فکری تقویتش کنه . ولی کمال گرایی را نمیشه با دارو درمان کرد ، یه مشکل رفتاری هست . باید برنامه و آموزش رفتاری بالینی باشه و با مرور زمان تمرین کنی . یعنی باید بری پیش روانشناس بالینی همزمان با روانپزشک .اینکه به فکر تغییر هستی و تاپیک میزنی خوبه .
    باید بری مشاور بهت تمرین بده و زیر نظرش کار کنی .اگه دوست داری عمرت تلف نشه برو حضوری حل کن .یه استاد راهنما می خوای هر روز یا هر هفته چک کنه تو را و بهت برنامه بده و ایرادت را بگیره . مجازی نمی تونی.
    اینکه میگی انعطاف پذیریت کمه را درست متوجه نشدم . ولی نزار عمر و تلف شدن زندگیت این انعطاف را بهت بده . از مشورت ها استفاده کن و از تعصب های شخصی دور باش و تلاش داشته باش . به نظر یه خورده تلاشت کمه و یه مشکلی در کارت می خوره نا امید میشی . این را از تاپیک های قبلیت و این تاپیک که داشتم می خوندم فهمیدم .باید سختی ها را قبول کنی در راه . البته اگه دنیال تغییر و تحول هستی که حتما هستی .
    ولی روشت ایراد داره . مجازی باید خط را بگیری بری حضوری حل کنی . تو تاپک های قبلی هم این مشکل را بیان کردی ولی باز تاپیک جدید و با همان ریشه . سون نشه سال بعد این موقع بیای باز بگی کما لگرایی .
    کمال گرایی را مثل یه عصا زیر بغلت گرفتی و داری تو شهر راه میری و نالانی . تا کی می خوای حمل کنی این عصا را آخه . ی مشاوری بری خودت می فهمی چقدر به خودت کمک کردی سون.

ممنون بابت ویرایش پست قبلم .

18. 2 کاربر از پست مفید Niagara تشکرکرده اند .

miss seven (یکشنبه 16 شهریور 99), Mvaz (یکشنبه 16 شهریور 99)

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    5,233

تشکرشده 2,945 در 957 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سلام دوستان خوبم امیدوارم حالتون خوب و عالی باشه

اومدم یه خبر خوبی بهتون بدم و کمی از این مدت و کار هایی که انجام دادم بهتون بگم .

باز هم تشکر میکنم از خانم سحر بهاری عزیز که خیلی راهنمایی های خوبی به من کردند ( همتون خوب و عالی بودین ولی راهنمایی های ایشون منو سوق داد به تغییر دید و نگرشم به اطرافم )

من اراده کردم و به صحبت های ایشون دقیق فکر کردم و قلم و کاغذ برداشتم و از زیبایی های درونیم نوشتم ( مثلا اینکه انسان دلسوزی هستم ، از خوشحالی بقیه شاد میشم وغیره )

و همینطور از توانایی هایی که دارم نوشتم ( مثل استعدادم در کارهای هنری و فن بیان خوب )

و از اهدافی که میخوام توی زندگی به اونها برسم نوشتم بعنوان مثال تلاش برای سلامت بیشتر روح و روان ... و بعد اهدافم رو به اهداف کوتاه مدت تبدیل کردم و راه های رسیدن به اون را نوشتم .

و لیستی از عادت هایی که میخوام توی زندگیم بوجود بیارم رو نوشتم و بعد کوچیکش کردم ( مثلا اگر میخوام روزی 1 ساعت پیاده روی کنم ابتدا هفته ای 3 مرتبه و هر بار نیم ساعت پیاده روی میکنم و بعد به مرور زیادش میکنم ).

الآن نزدیک 10 روزه که تیک مثبت خوردن عادت های جدیدم .

حالا اومدم بگم که اگر زندگیتون طبق برنامه ریزی که براش تعیین کردین پیش میره و راضی هستین که هیچ ...ولی اگر شما هم مثل من میخواین تغییر کنین و زندگیتون در جهت مثبت رشد کنه باید دست به کار بشین ،،، و آروم آروم شروع کنید و بدونید تغییر کردن سخت هست ولی شدنیه و زمان میبره ...با دو سه روز انجام دادن و نتیجه نگرفتن نا امید نشین و تلاشتون رو بکنید و بدونید هر تلاشی بالأخره نتیجه ی خوب رو به دنبال داره .

من تو این مدت خیلی احساس خوبی نسبت به خودم پیدا کردم و احساس انگیزه بیشتری میکنم برای ادامه
    در عشق

اگر طاقت ویرانگی ات نیست
    دلتنگ کسی باش که
    دلتنگ تو باشد . . . !

20. کاربر روبرو از پست مفید miss seven تشکرکرده است .

سحر بهاری (یکشنبه 23 شهریور 99)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)