به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 20 دی 91 [ 22:24]
    سطح
    47
    Level completed: 66%, Points required for next Level: 68
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    932

تشکرشده 968 در 217 پست

Array

چه کنم با این خصوصیت ذاتی که شده برام یه مشکل

سلام دوستان شما بگید جکار کنم با این خصوصیت ذاتی که شده برام یه مشکل که قضاوتهای دیگران درباره من اشتاهه؟

زن متولد فروردين

دوشيزه هاي مريخي جذاب هستند و قدرتهاي ويژه اي دارند و بيش از همتاي مردشان در بدست آوردن دل ديگران موفق هستند . اين زنان حين ورود به يك اتاق ، با صراحت لهجه و صداقت جمع را مجذوب خود مي كنند . بعضي به آنها بدگمان مي شوند و برخي آنها را دوست دارند زنان مريخي را مي توان از رنگ لباس شناخت . آنها مثل ماشينهاي آتش نشاني از سر تا پا قرمز مي پوشند .
    بهتر است قبل از آنكه تصميم بگيرند بچه دار شوند ، شغلي براي خود انتخاب كنند تا جنب و جوش و تحرك داشته باشد و بتوانند از اين طريق شور و شوق هميشگي خود را ابراز كنند . در غير اينصورت پس از ازدواج احساس مي كنند محدود شده‏اند ( او در همه حال خواهان آزادي است ) و بحران از اينجا آغاز ميشود . او فمينيست سر سختي است و با چنگ و دندان با شوهرش مي جنگد . او زن خانه دار معمولي نيست و هيچ مردي نبايد تلاش كند از او زني خانه دار بسازد . دختر متولد اين برج بسيار مستقل است . او همانطور كه خود را به ديگران نشان مي دهد ، مرد مناسبي را براي ازدواج پيدا مي كند و ازدواج او از همه حيث تمام و كمال خواهد بود .
    با اين كه فرزندانش تا زماني كه با او زندگي مي كنند ، او را محدود مي كنند ، ولي او مادر خوبي براي آنهاست و درست زماني كه آخرين بچه خانه را ترك كند، نهايت لذت را از زندگي خواهد برد . به كلاسهاي هنري ميرود و به فعاليتهاي هنري مي پردازد . از آنجا كه متولد اين نشانه در پي منافع خود است و به آزادي هاي زيادي مي دهد، پس دختران متولد اين برج نبايد در سنين پايين محدود شوند. او قبل از شناخت ديگري و علاقه به او ، اول بايد خود را بشناسد كه شايد سالهاي سال به طول انجامد . اگر در نوجواني و اوايل جواني گرفتار و محدود شود . شايد سي سال بعد تسليم طبيعت شتابزده خود شود و زندگي زناشويي اش در معرض خطر قرار گيرد.
    اين زنان سرشار از شور و نشاط ، محبت و شگفتي هستند و مي خواهند نقش مهمي را در زندگي بازي كنند . علاقه آنها به ديگران از آنجا ناشي مي شود كه قوچ هستند و رياست طلبي آنها به اين علت است كه تحت سلطه مريخ‌ ـ سياره رياست طلبي ـ به سر مي برند .
    دختر متولد فروردين اگر مرد مناسبي را پيدا كند ، وقت را تلف نمي كند ، پا پيش مي گذارد و حتي يك قدم هم به عقب نمي رود. او مثل همتاي مردش گاهي خوش شانس است و گاه نيز معشوق رويايي اش همچون خرگوش گريز پا با وضع نااميد كننده اي فرار مي كند . متولدين اين برج هميشه باريك بين و آگاه نيست و ممكن است با گزافه گويي ( لاف و گزاف) افراد حساس را فراري دهد .
    دختر فروردين در ظاهر سرزنده و زود رنج است اما در باطن بسيار كمال گراست و در يك روز واقعاً گرم بسيار احساساتي است اين دختر اگر بفهمد شريك او گرگي در لباس بره است ، قيافه غم انگيزي پيدا مي كند . او خيلي آسيب پذير است و سعي مي كند آن را پنهان كند .
    نشانه هاي آبي و خاكي به امنيت خانوادگي نيازمندند اما زن مريخي بايد از كساني كه دوستشان دارد جدا باشد تا بتواند خود را بشناسد . او بايد در اجتماع باشد تا اجتماعي شود . اگر اين دختر زماني را به خودش اختصاص ندهد از روابط بيزار و متنفر مي شود، داد و هوار و گريه مي كند و زبانه آتش خشم او بيش از توده آتشي است كه در يك قوطي كبريت مي بينيد.
    قوچ ماده تركه اي نيست اما خوش بنيه است .
    باور نمي كنيد ؟ او را در نظر بگيريد .

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 08 تیر 98 [ 05:40]
    سطح
    88
    Level completed: 68%, Points required for next Level: 163
    Overall activity: 25.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger Second Class1000 Experience PointsVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    7,910

تشکرشده 7,657 در 1,487 پست

Array

RE: چه کنم با این خصوصیت ذاتی که شده برام یه مشکل

سلام.
    الان مشکل از این متن بالاست؟
    کسی به خاطر این متن با شما بدرفتاری داشته؟

عضو فعال

آخرین بازدید
    چهارشنبه 09 بهمن 92 [ 23:55]
    سطح
    70
    Level completed: 92%, Points required for next Level: 35
    دستاوردها:
    1000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    12,283

تشکرشده 12,256 در 2,217 پست

Array

با سلام،

اینها خصوصیات ذاتی شما نیستند!
    بلکه اینها از نظر من یک سری مطالبی هستند که اعتباری به آنها نیست و حتی اگر توسط یک روانشناس و با دقت تمام جمع آوری شده باشند، باز هم نمی شود گفت همه ی متولدین فلان ماه فلان خصوصیات اخلاقی رو دارند!
    هر آدمی خصوصیات خودش را دارد و کسی نمی تواند برای ما قالب تعیین کند.
    وقت خودتون رو با این چیزها تلف نکنید!

مدیر همدردی در تاپیکی یک صحبتی کرده بود که فکر می کنم شامل همین متن شما هم بشود:

نقل قول نوشته اصلی توسط مدیرهمدردی
    سلام
    همانطور كه فیلم سینمائی داریم كه فقط برای گیشه است.
    و فقط نگاه به ذائقه مشتری می كنه... ولی محتوا چندانی نداره...
    این روزها حجم وسیعی از مطالب و محتویات و مقالات و كتابهایی داریم ، كه به اسم روانشناسی سعی در تجارت بیشتر در این حوزه دارند.
    - دقت به تخصص نویسنده مقاله و كتاب
    - دقت به منابع استفاده شده در كتاب
    - و گرفتن نظر متخصصین آن رشته
    می تونه كمك كننده باشه
    موفق باشید.

4. 4 کاربر از پست مفید hamed65 تشکرکرده اند .

hamed65 (سه شنبه 19 مهر 90)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 01 بهمن 90 [ 20:26]
    سطح
    23
    Level completed: 14%, Points required for next Level: 86
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    694

تشکرشده 707 در 218 پست

Array

سواي تشكر از نظر دوستان
    بايد چند چيز به شما دوست عزيز بگم
    اگه بخوام مشابه مطالب شما رو در صورت درست بودن واسه خودم بنويسم بايد بسيار خطر ناك و پر درد تر از تو باشم و تعداد معدودي دوست داشته باشم..در حاليكه من يه خيل دوست و آشنا تعداد قابل توجهي دوست واقعي و.. و.. و.. و.. دارم.برخلاف نوشته كتاب ها كينه جو نيستم و..
    اول: برا شناخت خودت بايد به يه كتاب مراجعه كني عزيزم .. دل و رفتار و انديشه خودت..!
    دوم: فرضا از اين مطالب هم ميخوني اونا رو پيش فرضي درباره قضاوت درباره خودت نذار
    سوم:اگر آدمي هستي درونگرا و نيازمند زماني براي خودت قرار نيست بقيه با حدس و گمان به اين مطلب پي ببرن. مردم درون بين يا پيشگو نيستن. خودت بهشون بگو.
    چهارم:ما تو يه جامعه معمولي زندگي ميكنيم.همه ارزش هاي اين جامعه متعالي نيست.بي هيچ تعارفي. قرار نيست ما خودمون همرنگ جماعت كنيم تا همه قبولمون كنن اما قرار نيست اونقدر متفاوت از ديگران ظاهر شيم كه ناچار بشيم تا هر روز بخشي از نيروهاي خودمون صرف از بين بردن مقاومت ديگران كنيم.خب؟

و پنجم تو يه خروار خصوصيات ذاتي برشمردي عزيزم الان كدومشون برات مشكل زا شده؟ بهمون بگو
    و آخر خصوصيت ذاتي براي انسان يه امر نادره.. حتي يه فرد 60 ساله هم مي تونه اون خصوصياتي رو كه در گذر زمان برا خودش نامناسب تشخيص ميده عوض كنه.همه خصوصيت ها به تنهايي خوب و بد نيستن.بعضي ها بسته به شرايط خصوصيت هاي خوب و بد پيدا ميكنن.هوش اجتماعي گاهي كاربرد درست خصوصيت هاست.باشه؟

6. کاربر روبرو از پست مفید ملاحت1 تشکرکرده است .

ملاحت1 (سه شنبه 19 مهر 90)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    47
    دستاوردها:
    تشکرها
    932

تشکرشده 968 در 217 پست

Array

سلام دوستان خوبم ممنون از اینکه بهم لطف کردین
    راستش من استقلال زیادی و روابط اجتماعی فکر کنم زیادی بالا باعث یکسری مشکلات برام شده
    مثلا این حس اعتماد بنفسم باعث شده که دیگرون حتی اعضای خانوادم کاری به کارم نداشته باشن و دیگرون هم فکر می کنن که من اونارو قبول ندارم و به نوعی احساس کوچیک بودن کنار من می کنن مخصوصا اقایون که بهم میگن تورو نمی شه مهار کرد تو نمی تونی با مرد زندکی کنی مردا از زنهایی که مثل تو مستقل باشن برای زندگی و ازدواج خوششون نمیاد. میدونید چکار کنم دست خودم نیست دوست دارم کار کنم و دستم تو جیب خودم باشه و هرچی که نیازمم باشه خودم تهیه کنم به نوعی احساس فمینیستی رو خوب تو خودم درک میکنم. هیجان رو دوست دارم و بعضی کارای مردونه پسندرو انجام میدم مثلا برق کشی و کارای سنگینی که زنها دوست دارن مرد انجام بده اگه تصمیم بگیرم کاری انجام بدم حتما باید انجام بدم و نظر دیگرون خیلی روم تاثیر نمیذاره. ولی باتوجه به شناخت خودم خیلی احساساتی و دل نازکم ولی چون به رو نمیارم دیگرون فکر میکنن مغرورم یا حسی ندارم. و خیلی چیزای دیگه... واقعا نمی دونم من مشکل دارم یا دیگرون ؟

سلام دوستان خوبم ممنون از اینکه بهم لطف کردین
    راستش من استقلال زیادی و روابط اجتماعی فکر کنم زیادی بالا باعث یکسری مشکلات برام شده
    مثلا این حس اعتماد بنفسم باعث شده که دیگرون حتی اعضای خانوادم کاری به کارم نداشته باشن و دیگرون هم فکر می کنن که من اونارو قبول ندارم و به نوعی احساس کوچیک بودن کنار من می کنن مخصوصا اقایون که بهم میگن تورو نمی شه مهار کرد تو نمی تونی با مرد زندکی کنی مردا از زنهایی که مثل تو مستقل باشن برای زندگی و ازدواج خوششون نمیاد. میدونید چکار کنم دست خودم نیست دوست دارم کار کنم و دستم تو جیب خودم باشه و هرچی که نیازمم باشه خودم تهیه کنم به نوعی احساس فمینیستی رو خوب تو خودم درک میکنم. هیجان رو دوست دارم و بعضی کارای مردونه پسندرو انجام میدم مثلا برق کشی و کارای سنگینی که زنها دوست دارن مرد انجام بده اگه تصمیم بگیرم کاری انجام بدم حتما باید انجام بدم و نظر دیگرون خیلی روم تاثیر نمیذاره. ولی باتوجه به شناخت خودم خیلی احساساتی و دل نازکم ولی چون به رو نمیارم دیگرون فکر میکنن مغرورم یا حسی ندارم. و خیلی چیزای دیگه... واقعا نمی دونم من مشکل دارم یا دیگرون ؟

عضو همراه

آخرین بازدید
    پنجشنبه 26 مهر 97 [ 09:20]
    سطح
    74
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 193
    Overall activity: 11.0%
    دستاوردها:
    Social1000 Experience PointsVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    8,610

تشکرشده 8,998 در 1,493 پست

Array

سلام هاله عزیز

امروز پروفایلت رو خوندم... نوشتی تو پروفایلت :

"ليسانس روانشناسي مدیر و موسس آموزشگاه طراحی دوخت آیسا، و شرکت رهپویان گلستان شقایق عاشق وخوشبخت و كسي كه اگه كاري بخوام انجام بدم مي دونم كه مي تونم فقط كافيه بخوام و وقت بذارم قصد دارم ادامه تحصيل بدم و هميشه سعي دارم كه بتونم به همنوعم تا جايي كه برام مقدور هست كمك كنم و انرژي مي گيرم از كار كردن و خوشحال كردن ديگرون و..."

بسیار زیبا نوشتی راجع به خودت...پس معلومه که خوب خودت را شناخته ای دوست عزیز...این

که شما دوست داری مستقل باشی و دستت در جیب خودت باشد که بد نیست...بسیار هم

خوب است...استقلال شخصیت و اعتماد به نفس بسیار عالیست...به شرطی که چند نکته را

رعایت کنی تا دیگران هم بدانند شما بی نظیری...برای مثال در مواجهه با آقایان به آنها اجازه بده

که اگر قرار است خرجی صورت بگیرد همیشه آقا پیش قدم شود حتی اگر شما خیلی

هم ثروت داشته باشی اینکه یک آقا بخواهد برایت چیزی خرج کند به او احساس قدرت

می دهد...این که شما کارهای فنی بلدی بسیار خوب است اما شما هرگز به احساسات

زنانه ات در جامعه به شکل صحیح فرصت ابراز وجود نداده ای تا بدانند چقدر ظربف و با

احساسی!...کاقیست در کارهای سنگین و خشن حتی اگر قدرت انجامش را داری از یک مرد

کمک بگیری و حتی در آینده ابراز ناتوانی از عدم انجام برخی کارها کنی تا وقتی ازدواج کردی

همسرت از انجام آن کار لذت ببرد و او را تحسین کنی...

گفته ای :
    دیگرون هم فکر می کنن که من اونارو قبول ندارم و به نوعی احساس کوچیک بودن کنار من می کنن مخصوصا اقایون که بهم میگن تورو نمی شه مهار کرد تو نمی تونی با مرد زندکی کنی مردا از زنهایی که مثل تو مستقل باشن برای زندگی و ازدواج خوششون نمیاد

تا حالا فکر کرده ای چرا آقایان این جمله را به تو می گویند؟...برای اینکه گویا ناخودآگاه در

رقابت با مردان هستی و استقلالت نیست که آقایان را می رنجاند بلکه برنده شدنت در این

رقابت آن ها را از تو دور می کند...ما در رقابت با مردان نیستیم!...تنها دو جنس متفاوت هستیم.

زن مظهر لطافت و ناز و مهربانیست و مرد مظهر قدرت و احساس مسئولیت و مقاومت و نیاز!

نگاهت را که درست کنی همه چیز جای خودش می رود...تنها کافیست خودت باشی یعنی

یک زن!...زن بودن تنها به عشوه گری و دلربایی نیست بلکه به این است که به مردان فرصت

ابراز مردانگیشان را بدهی و آنها هم به تو فرصت زن بودن را بدهند...تو دوست داری یک مرد

لطیف و ملیح باشد؟ مسلما نه!...حالا عکسش مردان هم دوست ندارند که زنان کارهایی که

وظیفه آقایان هست را انجام دهند!...پس کارهای مردانه را به عهده آقایان بگذار مگر اینکه

کسی نباشد و مجبور باشی خودت انجام دهی!

من نشنیدم که مردان زنانی را که اعتماد به نفس و استقلال دارند دوست نداشته باشند و برای ازدواج انتخابشان نکنند!

اتفاقا مردان زنانیکه اعتماد به نفس پایینی دارند یا دائم وابسته اند را اصلا دوست ندارند!

اما در مواردی که در بالا ذکر کردم وابسته بودن خوب است و به مرد احساس قدرت می دهد!

منظور آن آقایان هم در مورد شما همین بوده...به گونه ای خودت مرد خودت شده ای و برای

همین احساس نیاز نمی کنی اما اگر فقط خودت باشی یعنی یک زن ، با استقلال و اعتماد

به نفست انسانهای زیادی را جذب خواهی کرد!

من هم یک موقعی مثل شما بودم اما وقتی این اخلاقم را تغییر دادم همه چیز درست شد.

تواضع را هرگز فراموش نکن حتی اگر چیزی را بدانی و بلد باشی انجام دهی و قدرت مالی

داشته باشی گاهی تواضع و کناره گیری به دیگران که اطراف تو هستند اجازه ابراز وجود

می دهد...پس این فرصت را به اطرافیانت بده!...فرونتی و تواضع در اوج استغنا خصلت

انسانهای بزرگ است!

موفق باشی

9. 3 کاربر از پست مفید bahar.shadi تشکرکرده اند .

bahar.shadi (چهارشنبه 27 مهر 90)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    47
    دستاوردها:
    تشکرها
    932

تشکرشده 968 در 217 پست

Array

عزیزم بهار جون ممنون از راهنمایی قشنگت خیلی استفاده بردم

عزیزم بهار جون ممنون از راهنمایی قشنگت خیلی استفاده بردم

11. کاربر روبرو از پست مفید هاله نو تشکرکرده است .

هاله نو (سه شنبه 26 مهر 90)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)