به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 26 فروردین 88 [ 18:32]
    سطح
    33
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 147
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

+انتقاد به مقاله تفاوت عشق و هوس در ارتباط دختر و پسر یا در ازدواج

من مقاله تفاوت عشق و هوس رو خوندم.و چون در اون صفحه جایی برای نظر دادن نبود تصمیم گرفتم نظرم رو در یک تاپیک جداگانه اعلام کنم تا هیچ شبهه ای برای دوستان به وجود نیاید.

1-
    طبق این مقاله:
    * اگه من به عشقم بگم دوستت دارم معنیش اینه که اون عشق من نیست ، هوس منه!
    خیلی ببخشید من چه جوری باید به صورت زبانی نه عملی به عشقم حالی کنم که دوستش دارم!
    * اگه من به عشقم بگم تو بی نظیری وهیشکی مثل تو نمیشه معنیش اینه که اون عشق من نیست ، هوس منه!
    بازهم ببخشید اگه قرار باشه من فکر کنم دختر همسایه مثلا از عشق من خوش اخلاق تر یا مهربون تره آیا بهتر نیست برم سراغ دختر همسایه؟!

2-
    تا اونجا که من می دونم هوس یه نیاز زود گذره لذا معمولا هوس پاسخ به یک نیاز جسمیه نه روحی و روانی.هوس ممکنه حتا مثلا 1 سال(به جان خودم خیلی زیاد گفتما) طول بکشه ولی به عنوان مثال با جدایی دختر از پسر کم کم فروکش می کنه.ولی عشق عمرا به این سادگیا فروکش کنه!

6-
    عشق اگر یک طرفه باشه ، عاشق همیشه می ترسه که مبادا عشقش رو از دست بده.محور من در اینگونه عشقها قویه برای اینکه عشق یکطرفست و هنوز به ما تبدیل نشده.
    ---
    قصه های عشقی لیلی و مجنون ، شیرین و فرهاد و ... رو همه ما شنیدیم.تا اونجا که من اطلاع دارم همه این عشقها یک طرفه بودن و معمولا عاشق به هر کاری دست می زده(خود را کوچک می کرده) تا به معشوق برسه!ولی با این حال هرگز نگفتن هوس لیلی و مجنون یا هوس شیرین و فرهاد...
    ---
    می خواستم ببینم نویسنده این مقاله کیه.آیا اصلا این مقاله کارشناسی شده هست یا نه.من حاضرم با نویسنده این مقاله چلنج کنم!

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 08 دی 91 [ 21:04]
    سطح
    86
    Level completed: 83%, Points required for next Level: 89
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    2,477

تشکرشده 2,462 در 461 پست

Array

RE: انتقاد به مقاله تفاوت عشق و هوس در ارتباط دختر و پسر یا در ازدواج

سلام دوست عزيز لطفا اين تاپيك رو هم ملاحظه بفرماييد :
    http://www.hamdardi.net/showthread.php?tid=1426

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    33
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط آرمان 26
    سلام دوست عزيز لطفا اين تاپيك رو هم ملاحظه بفرماييد :
    http://www.hamdardi.net/showthread.php?tid=1426
    از لینکی که دادید ممنونم.
    رفتم و اون تاپیک رو خوندم و اتفاقا از نظر من اون تاپیک کاملا منطقی تر و علمی تراز مقاله تفاوت عشق و هوس (در ارتباط دختر و پسر یا در ازدواج) است. و کلا من با تاپیک تشخیص تفاوت میان عشق و شهوت موافقم.

بله 100% بین عشق و شهوت تفاوت وجود داره،والبته اینکه من هوس رو خیلی کلی تر از شهوت می دونم ، شهوت فقط جسمی و جنسی است ولی فقط یکی از اشکال هوس جنسی است.

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    دیروز [ 13:37]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,615

تشکرشده 37,115 در 7,018 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

سلام
    این ساده انگاری هست که فکر کنیم در عشق ، صرفا به دختر معشوقه امان می گوییم ما دوستت داریم و تمام می شود.....!!!!
    بلکه این نازل ترین سطح آنست. و پایان این پروژه اگر شرایطی که در مقالات ما هست لحاظ نشود جز شکست عاطفی یا جدایی پس از ازدواج چیز دیگری نیست.
    متاسفانه ما در هر مقاله ای فقط امکان و فرصت داریم صرفا از یک زاویه مسئله را روشن کنیم. اما اگر شما کمی وقت بگذارید تمام مقالاتی که در همین زمینه مکتوب شده و در همان بخش مشاوره ازدواج آورده شده است ، مطالعه فرمائید بیشتر منظور ما را متوجه میشوید.
    ما توضیح داده ایم. عشق داشتن و دوست داشتن و .... و مسئله و مشکل نیست در صورتیکه قصد فریب ، مخفی کاری، فرار از تعهد ازدواج ، کشیدن به احساسات شدیدتر بعدی، لمس ، معاشقه ، .... تا سکس نباشد.
    ارتباط هدفمند باشند و هر دو طرف تعهد قبول ارتباط داشته باشند و از اینکه کسی بفهمند شرمنده یا نگران نباشند.
    و دهها صفحه دیگر که آنجا توضیح داده ایم.
    روی سخن آن مقاله صرفا دختران یا پسرانی هستند که به اسم عشق طرف مقابل را روزها، ماهها یا سالها به دنبال خود می کشند و بعد رهایش می کنند و شاخصهایی که در این مقاله استخراج شده است ، صرفا بر اساس اسیب شناسی اینگونه ارتباطات و همچنین زندگی های شسکت خورده تدوین شده است.
    پیشنهاد می دهم به جای چالش های تئوریک و ذهنی که در حکم ادعا هست، شما چند روز به خودتون فرصت دهید و شکست های عاطفی یا خانوادگی خانمها و آقایان که در بیش از هزاران مورد از تاپیک های این تالار به چشم می خورد به دقت بررسی کنید. یک جمله تقریبا در همه آنها یکسان هست و آن جمله اینه:
    من عاشقشم بودم!!!!1
    یا
    او عاشقم بود.....!

عشق قبل از ازدواج می تواند وجود داشته باشد، اما فقط با ازدواج بروز و ظهور می یابد. و معمولا ابراز احساسات قبل از ازدواج ، صرفا احتمال ایجاد وابستگی ، تحریف شناخت واقعیت ها یا سوء استفاده از رابطه را افزایش می دهد.

در ضمن عشق های استعاره ای در ادبیات ما هدف و جهتی دیگر در دل خود دارد، و با واقعیت های که بین دختر و پسر در جامعه ما رد و بدل می شود تفاوتهای بنیادین دارد.

5. کاربر روبرو از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده است .

مدیرهمدردی (جمعه 14 بهمن 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    33
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

سلام
    نقل قول نوشته اصلی توسط مدیرهمدردی
    متاسفانه ما در هر مقاله ای فقط امکان و فرصت داریم صرفا از یک زاویه مسئله را روشن کنیم. اما اگر شما کمی وقت بگذارید تمام مقالاتی که در همین زمینه مکتوب شده و در همان بخش مشاوره ازدواج آورده شده است ، مطالعه فرمائید بیشتر منظور ما را متوجه میشوید.
    من اون دسته از مقالاتی که فکر می کردم به مشکل فعلی من پرداخته اند رو خوندم.فقط این مقاله بود که به نظرم با بقیه کاملا متفاوت بود و نویسنده بسیار ، بسیار زیاد وارد تئوریات و محاسبات شده بود ، به نحوی که از واقعیت فاصله گرفته بود.(شاید من اشتباه کنم)
    این ساده انگاری هست که فکر کنیم در عشق ، صرفا به دختر معشوقه امان می گوییم ما دوستت داریم و تمام می شود.....!!!!
    بله حق با شماست.
    در عشق ، معمولا علاوه بر اینکه عاشق به معشوق می گوید دوستت دارم ، حتا حاضر است جان خود را فدای معشوق کند و چه بسا ممکن است در راه عشق خود را در نگاه دیگران کوچک کند(دقیقا برخلاف گفته های این مقاله)!

ما توضیح داده ایم. عشق داشتن و دوست داشتن و .... و مسئله و مشکل نیست در صورتیکه قصد فریب ، مخفی کاری، فرار از تعهد ازدواج ، کشیدن به احساسات شدیدتر بعدی، لمس ، معاشقه ، .... تا سکس نباشد.
    در سایر مقالا شاید در این مورد توضیح داده شده باشه ولی در هیچ کجای مقاله تفاوت عشق و هوس به این موضوع به صورت مستقیم و تاکیدی اشاره نشده.
    البته این نکته ای که شما اشاره کردید کاملا صحیح است.عشق بازی از مخفی کاری و فریب و حتا س ک س بدور است.
    مقاله تفاوت عشق و هوس تلاش کرده ثابت کنه آنجا که دوست داشتن بدون عقل باشد می شود هوس وآنجا که دوست داشتن بر مبنای عقل باشد می شود عشق.
    درحالی که عشق می تونه عقل رو زائل کنه.

ارتباط هدفمند باشند و هر دو طرف تعهد قبول ارتباط داشته باشند و از اینکه کسی بفهمند شرمنده یا نگران نباشند.
    بله کاملا درسته ، در عشق بازی ، عاشق نه تنها شرمنده نمی شود بلکه حتا بعضا به صورت دیوانه واری دوست دارد به دیگران بگوید که عاشق چه کسی است.(متاسفانه در این مقاله به این مورد نیز به صورت مستقل و به عنوان یک نکته مجزا اشاره نشده بود )

و دهها صفحه دیگر که آنجا توضیح داده ایم.
    در مقالات دیگر شاید ولی در این مقاله خیر.یه نفر که این مقاله رو از توی گوگل پیدا کرده از کجا بدونه که باید سایر مقالات رو هم بخونه.لذا به همین مقاله استناد خواهد کرد.

روی سخن آن مقاله صرفا دختران یا پسرانی هستند که به اسم عشق طرف مقابل را روزها، ماهها یا سالها به دنبال خود می کشند و بعد رهایش می کنند
    من ابتدا با خوندن این مقاله این گونه استنباط نکردم.حتا برای لحظه ای شک کردم که نکنه عشق من از نوع هوس باشه!!

پیشنهاد می دهم به جای چالش های تئوریک و ذهنی که در حکم ادعا هست، شما چند روز به خودتون فرصت دهید و شکست های عاطفی یا خانوادگی خانمها و آقایان که در بیش از هزاران مورد از تاپیک های این تالار به چشم می خورد به دقت بررسی کنید. یک جمله تقریبا در همه آنها یکسان هست و آن جمله اینه:
    من عاشقشم بودم!!!!
    یا
    او عاشقم بود.....!
    اینکه یه آدم شکست خورده بگه من عاشق بودم و به خاطر عشقم شکست خوردم به معنی هوس بودن تمام عشقها نیست!
    مثلا شکست خوردن در عشق می تونه به علت یک طرفه بودن عشق و عاشقی باشه.یعنی عاشق معشوق را دوست دارد و به وی وابسته است ولی معشوق هیچ احساسی نسبت به عاشق ندارد.

عشق قبل از ازدواج می تواند وجود داشته باشد، اما فقط با ازدواج بروز و ظهور می یابد. و معمولا ابراز احساسات قبل از ازدواج ، صرفا احتمال ایجاد وابستگی ، تحریف شناخت واقعیت ها یا سوء استفاده از رابطه را افزایش می دهد.
    تصمیم ندارم با کلمات بازی کنم ولی اجازه دهید این جمله را این گونه اصلاح کنم:
    عشق قبل از ازدواج می تواند وجود داشته باشد، اما فقط با ازدواج به مسیر درست هدایت می شود. و معمولا ابراز احساسات قبل از ازدواج ، احتمال ایجاد وابستگی ، تحریف شناخت واقعیت ها یا سوء استفاده از رابطه را افزایش می دهد.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)