به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 17
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 04 دی 91 [ 09:55]
    سطح
    6
    Level completed: 64%, Points required for next Level: 18
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    3 months registered250 Experience Points
    تشکرها
    81

تشکرشده 85 در 23 پست

Array

نیاز به راهنمایی فوری فوری(تاثیر این تعداد تصاویر غیراخلاقی روی نوجوان من؟)

سلام.این اتفاق دیر یا زود میافتاد. سعی کردم مانع بشم اما نشد.
    من و همسرم دو فرزند داریم من نقاش هستم و کار شناسی نقاشی خوندم وهمسرم دیپلم و شغل ازاد ایشون تو کارشون خیلی فعال و موفق هستن اما متاسفانه زودجوش و عصبی و تا حد زیاد سطحی اما خوشقلب و مهربان. رابطه ما خوبه .پسر بزرگ من که حدود 14 سال داره از دو سال پیش کنجکاوی های جنسی اش شروع شده بود که البته در نهایت سعی زیادی کرد تا از طریق اینترنت جوابی براشون پیدا کنه و من اینو از نوع سوالاتش در اینترنت میفهمیدم که دور و بر اناتمی بدن جنس مخالف و....و س...بود که البته چندان موفق نبودبا وجود اینکه میفهمیدم این کنجکاوی با رسیدن به سن بلوغ و هجوم اطلاعات و مصاحبت با دوستان در مدرسه که اجتناب ناپذیر بود کاملا طبیعیه اصلا به رویش نیاوردم .سعی کردم به اومحبت بیشتری کنم با اینکه پرخاشگری و کمی گستاخی اش ظاهرا بیشتر شده بود اما این چیزی از روح پاک و کودکانه اش کم نکرده بود ومن برای پیشگیری از الوده شدن زود هنگام این موجود دوست داشتنی یه کارایی کردم.کامپیوتر رو به گوشه پزیرایی منتقل کردم .ماهواره رو که البته کاملا اگاهانه کانال یابی شده بود به دلیل هجوم سریالهای بی محتواو تزریق مسائل کاملا ضداخلاقی و فرهنگی ....قطع کردم به بهانه عدم تمایل خودم و....سعی کردم به هر بهانه به هر حرکت اخلاقی و صحیح تشویقش کنم و جایزه ای هر چند کوچک در نظر بگیرم...از پدرش دائم میخوام حرمتشو نگه داره و در مقابل تغییر اخلاقش صبور باشه و عکس العمل تند نشان نده....و این میون پیامهای مذهبی ملایم بهش بدم در مورد توجه خدا به بچه ها و نوجوانها و تاثیر اعمال خوب تو زندگی انسانها....(و بگم که پسر فوقالعاده هیجانی و احساسی و برونگراست و مورد توجه بچه هاو البته پیرو.درسش هم خوبه )
    تا اینکه هفته قبل که باید برای مدرسه برنامه سازی میکرد و این کارو روی فلش به مدرسه منتقل میکرد فلشی تهیه شد ...
    روز پنجشنبه از پسر کوچکم شنیدم زمانی که من خواب بودم و اونم مثلا کارتون تماشا میکرده برادرش چند تا تصویر از خانمها بدون لباس دیده...من متوجه شدم از خونه و حتی اینترنت ما بدون فیلتر...چیزی درنمی اد و خلاصه با پدرش بدون اینکه پسرم متوجه شه جستجو تا بالاخره فلش پیدا شدو حالا پیش ماست... حدود 1000 تصویر داخل یه فولدر ....نمیتونم بگم چه قدر افتضاح بود ... خدا کنه فرصت کافی نداشته تا همه رو دیده باشه ...چون من شاید تو این 4 روز فقط 1ساعت تنهاش گذاشتم و بیرون بودم و که نمیدونستم...به هر حال انچه نباید دیده میشد شد...حالا مهم عکس العمل ماست که دائم تو فکرم چه کار کنم که بهترین نتیجه داشته باشه .برای ما خیلی مهمه منبع این مورد تو مدرسه شناسایی شه قرار شده پدرش به مدرسه بره فردا موضوع رو مطرح کنه و من پیشنهاد دادم بدون اینکه به ما ربطش بدن ازش سوال کنند که مثلا کسی دیده چیزی ردو بدل شده و ....طرف پیدا بشه ماهم اصلا به روی خودمون نیاوردیم دو روزه.
    فقط بگید چه کاری صحیحتره تا این روند ادامه پیدا نکنه و به جاهای باریکتر نرسه به خصوص سنین دبیرستان که بحرانی تره و تاثیر بدش تو عدم تمرکز در درس خواندنو....میدونم برای اقا پسرها حتما شرایط مشابه پیش اومده تو سنین خاصی یا سن بلوغ .اگه ممکنه اقایون بگن نادیده گرفتن این مورد ضرری دارد.؟نمی خوام اشتباهی کنیم که به روح نوجوان لطمه بخوره.از طرفی میخوام کوتاهی اگر داشتم متوجه شم.و خدایا... تاثیر دیدن این تصاویر و بعضی تصاویر ج...؟چه کار کنم؟
    لازمه بگم همیشه مخالف جستجو گری و پلیس بازی های مشابه خانمها در مورد همسرانشان بوده و هستم.اما در مورد پسرم احساس میکنم ما به عنوان پدر ومادر مسئولیم که از روح پاک فرزندانمان تا زمانیکه به درک و اگاهی و تشخیص بالا برسند محافظت کنیم.
    زیاد حرف زدم خواستم اطلاعات در حد نیاز داده باشم چون شدیدا در مورد عکس العمل مناسب سردرگمم نیاز به نظر کارشناسی دارم شاید گفتن به مدرسه اشتباه باشه؟نمیدونم لطفا راهنمایی کنید ممنونم

2. 6 کاربر از پست مفید rasa39 تشکرکرده اند .

rasa39 (شنبه 18 آذر 91)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 آذر 91 [ 09:19]
    سطح
    94
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 710
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    16,488

تشکرشده 16,567 در 3,447 پست

Array

RE: نیاز به راهنمایی فوری فوری(تاثیر این تعداد تصاویر غیراخلاقی روی نوجوان من؟)

چه لزومی دارد که این مسئله را به مدرسه بکشید ؟!البته در میان گذاشتن این مسئله اشکالی ندارد اما این مسئله باعث سلب مسئولیت از شما نمی شود . ضمن اینکه رفتار اولیای مدرسه نیز باید مطمئن باشید که با بچه درست و اصولی است . نه اینکه یک فضای رعب و وحشت ایجاد کنند و ....بجه یک عمر درگیر شرمندگی مزمن و ادیپ جنسی بشود .

در هر حال این مسئله ی شماست با فرزندتان و بهتر است که از طریق خودتان حل شود و سمت و سو یابد . طبیعی است که ذهن بچه ها کنجکاو است و زمانی که نتوانند از راه گفتگو با پدر و مادر پاسخ سئوالات خود را پیدا کنند به نت و .....پناه ببرند یا از طریق دوستانشان این کنجکاوی ها مرتقع بشود .

بدون اینکه حس شرمندگی در او ایجاد کنید بنشینید و با او صحبت کنید .

به او بگوئید : آیا به آناتومی بدن انسان علاقمند است و دوست دارد که در این مورد چیزهایی بداند و......
    یا فکر می کنم بزرگ شده ای و تا حدی که لازمه ی سن توست باید از آناتومی بدن انسان بدانی و در نتیجه تا حدی که باید برای او توضیح دهید که بدن انسان و حیوانات چگونه کار می کند می توانید برایش کتاب هایی که مناسب سن اوست تهیه کنید و در اختیارش بگذارید تا کنجکاوی هایش را مرتفع کند و این اجازه را بدهید که با شما و پدرش گفتگو کند .( کتاب آناتومی بدن انسان می تواند به عنوان هدیه به او داده بشود و همین امر بهانه ی گفتگو را باز می کند ) الزامی ندارد به روی او بیاورید که محتوای فلش را دیده اید و از آن آگاه هستید .

این کنجکاوی ها طبیعی است در صورتی که شما نتوانید سمت و سوی درست به آن بدهید مسئله پیش می آید .

در عین حال شما باید دقت کنید و وقتی که از خانه بیرون می روید نت را بدون اینکه متوجه بشود به طریقی قطع کنید که دسترسی به فضای باز نداشته باشد اما در عین حال برای او حد و مرزها را تعیین کنید حتی در استفاده از نت و .....تا موظف به رعایت قانون بشود .

در عین حال برایش از عوارض - بیماری ها - و بازدارنده های سنتی و فرهنگی و مذهبی که بر خانه و فضای خانواده ی شما حاکم است می توانید مدد بگیرید اما نه از جایگاه ترس و ایجاد رعب . ( به نظر من بهتر است پدر این مسئولیت را به شکل جداگانه به عهده بگیرد و مثل دو مرد و راز میان پدر و پسر این مسائل عنوان شود )

و در نهایت هم به او بگوئید اگر کنجکاوی در این مورد در هر لحظه داری باید از طریق ما آن را مرتفع کنی که به اشتباه و خطا دچار نشی .

و در نهایت اگر قادر به سمت و سو دادن درست این قضیه نیستید بهتر است به عنوان گزینه ی تکمیل کننده از روانشناس کودک کمک بگیرید تا او با بچه به شکل درست صحبت کند و ارتباط بگیرد .

4. 7 کاربر از پست مفید ani تشکرکرده اند .

ani (شنبه 18 آذر 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    6
    دستاوردها:
    تشکرها
    81

تشکرشده 85 در 23 پست

Array

ani عزیزم سلام و تشکر از پاسخ دقیقتون.سپاسگزارم از وقتی که گذاشتید.
    در مورد به مدرسه کشوندن موضوع باید بگم ..اگر این موضوع از خونه سرچشمه گرفته بود منم لزومی به مطرح کردن با مدرسه نمیدیدم اما شخصی که این فایل رو پر کرده تو مدرسه هست و اگر مانعش نشیم حتما داستان ادامه پیدا میکنه و ما هم شاید دیگه اینطور اتفاقی متوجه نشیم با توجه به این موضوع باز هم صلاح میدونید با مدرسه مطرح نشه؟.من نگران این قضیه هستم.و اینکه کنجکاوی در مورد اناتمی جنس مخالف موضوع کنجکاوی اولیه دو سال قبل بود کم کم مسئله پیش رفت و به سوالات و کنجکاوی های دیگه ج... رسید که کاملا معلوم بود در موردش تو مدرسه صحبت میشه .
    البته صحبتهای شما رو کاملا قبول دارم میدونم این کنجکاوی طبیعیه ولی متا سفانه اطلاعات گسترده توی تصاویر دیگه جایی برای توضیح نگذاشت.متاسفانه اگه فقط کنجکاوی بوده باشه جواب خیلی بیشترشو گرفته من از همسرم میخوام امروز مدرسه نره تا به کمک شما تصمیم درست بگیرم و حتما سعی میکنم وقت مشاوره کودک و به خصوص نوجوان بگیرم هر چند شخص مطمئنی نمی شناسم اگر کسی شماره تماس مشاور مناسب رو بده واقعا ممنون خواهم شد شاید ایشون اون جلسه خصوصی رو داشته باشند متاسفانه به پدرش تا به حال مجال صحبت در این موارد رو نداده و طفره رفته.
    شما فکر نمیکنید اگر به روش نیاوریم این پنهانکاریها ادامه پیدا میکنه و بهش صدمه میزنه؟
    مطمئنم هیچوقت روش نمیشه این سوالات رو از ما بپرسه.من خیلی سعی کردم دوستش باشم اما از اونجا که خیلی در این موارد با حجب و حیاست هیچوقت به روی ما نیاورده که سوالی براش مهمه که بپرسه حتی از پدرش .البته من از هر فرصتی که پیش میاد برای دادن اطلاعات مفید وعلمی استفاده کردم....منتظر راهنمایی هاتون هستم و قبلا تشکر میکنم

6. کاربر روبرو از پست مفید rasa39 تشکرکرده است .

rasa39 (یکشنبه 19 آذر 91)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 آذر 91 [ 09:19]
    سطح
    94
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 710
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    16,488

تشکرشده 16,567 در 3,447 پست

Array

نگرانی شما را درک می کنم

عرض کردم صحبت با مدرسه بلامانع است اما در صورتی که واقعا این اتفاق در مدرسه افتاده باشد.

ضمن اینکه
    در مدرسه وجاهای دیگر هم از این عکس ها و .....و حتی مواد مخدر هم هست . طبق آمار و دیده ها و شنیده ها در مدارس چیزهای دیگر هم هست .

در نتیجه باید بچه را واکسینه کرد نه اینکه شلوغکاری کرد یا صورت مسئله را پاک کرد . از آگاهی بچه ات نترس بلکه آگاهی هایش را جهت دار کن و حد و مرز بهش بده .

با بازوی زور و فشار هم این اتفاق نمی افتد . گویی او را در جایی حبس کنی به هر حال راه فرار و در رو را پیدا خواهد کرد .

واکسینه کردن بچه هم از راه دوستی است . قرار نیست او به پدرش پای حرف زدن بدهد . پدر شخص روبه روست و او باید باب رفاقت و صمیمیت را باز کند .

ضمن اینکه شما نمی توانید جلوی راه های تبادل افکار بچه ها را ببندید . یک سن بحرانی است و وقتی از بحران درست عبور کرد شرایط عادی می شود و خودش می فهمد باید با خودش چطور کنار بیاید .

با خانم دکتر فردوس تماس بگیرید . شماره ی ایشان را می توانید از 118 بگیرید .

تا جای ممکن برای بچه ها باید ار روش محبت آمیز استفاده کرد و اقدام به خشونت و اعمال فشار بی دلیل که البته با قانونمندی متفاوت است خودداری کرد .

این نظر من است . اجازه بده تاپیکت را به مدیر همدردی گزارش بدهم تا ایشان شخصا پاسخگوی تو باشند .

ضمن اینکه اینقدر حساس نباش .

8. 3 کاربر از پست مفید ani تشکرکرده اند .

ani (شنبه 18 آذر 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    6
    دستاوردها:
    تشکرها
    81

تشکرشده 85 در 23 پست

Array

ممنون از وقتی که گذاشتی.

خوب میفهمم حفظ خونسردی بهترین نتیجه رو میده.با صحبتهای شما و امید به راهنمایی بیشتر خیلی اروم شدم.راستش وقتی بدون حساسیت به موضوح نگاه میکنم فکر میکنم این کاملا طبیعیه که این بچه نسبت به این مسائل کنجکاوی نشان میده ونشان دهنده سلامت و رشد و بلوغشه ومن نمیتونم مانع این روند بشم .فقط باید سعی کنم بهش جهت سالم بدم.البته باید تو این مورد کمک بگیرم نه برای حساس بودن زیاد بلکه برای انتخاب راه درست و جهت دادن به موضوع به نظر میرسه پسر من بزرگ شده وبرای ورود به مرحله جدید زندگی خواه ناخواه از این مسیر باید عبور کنه.گاهی فکر میکنم تو تمام دنیا نوجوانان دسترسی خیلی بیشتری هم به اطلاعات حتی نادرست دارند واتفاقات عجیب هم نمیافته .فقط نگران حفظ تعادل بین دو دیدگاه واقعبینانه و سختگیرانه هستم .مرز صحیح با توجه به فضای زندگی ما ایرانیها کجاست؟میدونم نوجوانی هم مثل میانسالی یه مرحله گذره کاش بتونیم اگاهانه همراهیش کنیم.ما سعی کردیم خودمون با رعایت اصول اخلاقی چهار چوب اعتقادی وخانوادگی سالمی تعریف کنیم.با رعایت مسائل اخلاقی و...
    شاید حالا باید بنشینیم و نگاه کنیم که اموزه هامون چه جوری نتیجه میده.

من واقعا خوشحال و ممنون خواهم شد اگر مدیر همدردی هم نظر بدهند...
    از راهنمایی های شما هم کاملا استفاده بردم...بازم ممنون

10. 3 کاربر از پست مفید rasa39 تشکرکرده اند .

rasa39 (شنبه 18 آذر 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    6
    دستاوردها:
    تشکرها
    81

تشکرشده 85 در 23 پست

Array

لطفا راهنمایی کنید.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 30 شهریور 98 [ 12:22]
    سطح
    69
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 228
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,196

تشکرشده 1,600 در 571 پست

Array

به نظر من ، بهترین کار شرمنده کردن فرزندتون هست
    به چه صورت ، بدون اینکه مستقیم بهش بگید و حتی فایل ها رو پاک نکنید و سرجاش بزارید
    در قالب دوستانه متذکر این رفتار بهش بشید ، اجازه بدید خودش رو محکوم کنه ، حتی اگه رک پرسید که شما دیدید بگید نه و نمی دونم بابت چی صحبت می کنید
    اینکه خودش رو با خودش درگیر کنید بهتر از این هست که مستقیم به روش بیارید و خانواده با ایشون درگیر بشن
    کلا تو این سن تا می تونید عیب ها و مشکلات فرزندتون رو مستقیم به باد انتقاد نگیرید

13. کاربر روبرو از پست مفید داود.ت تشکرکرده است .

داود.ت (یکشنبه 19 آذر 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 19 بهمن 91 [ 14:00]
    سطح
    22
    Level completed: 18%, Points required for next Level: 82
    دستاوردها:
    3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    925

تشکرشده 957 در 224 پست

Array

عزیزم سلام ..
    راستش من هم همچین مشکلی رو با برادرهام دارم که البته برای اونها خیلی پیشرفت کرده بود و دیر متوجه شدیم به صورتی که فیلم نگاه میکردن و ......
    ما با مشاور صحبت کردیم و گفت بهترین کار اینه که اولا زمینه رو براش فراهم نکنین به هیچ صورت .. و بعد یک مرد باهاش صحبت کنه که خودش پیشنهاد داد ببریمش پیش یه مشاور .. بهش بگیم به خاطر اینکه سن بلوغش هست و بزرگ شده باید با یه مشاور صحبت کنه .. و مشاور از مضرات این عکسها و فیلم ها بگه و اطلاعاتی که لازم هست رو بهش بده ..

من چند تا نقل قول از تاپیکم رو برات میذارم که راهنمایی های واقعا مفیدی بودن .

قاطعیت شما بجا بوده و ظاهراً تأثیر گذار هست . مشاور از وضعیت سنی و نکاتی که باید توجه کند بگوید و آسیبها و خطراتی که در کمین هست و از این میان به همین مسائلی که گرفتار شده بگوید و عوارضش را بیلان کند و توصیه کند که مواظب باشد و بگوید چون برادر دیگری داری که حتماً از تو الگو میگیرد لازمه بیشتر مراقب باشی .

شما هم بهش نزدیک شده باهاش دوست شو و به صورت غیر مستقیم بگو راستی تا حالا به چیزی که غیر اخلاقی باشه برنخوردی توی اینترنت یا بین دوستات ، و اگر گفت نه ، بگو مواظب باش این روزها خیلی از این آلودگیها زیاد شده که روح و روان و جسم را داغون میکنه و اگر چیزی بود یا سئوالی در این رابطه ها برات پیش اومد بیا بپرس تا با هم راجع بهش صحبت کنیم . فعلاً اینجوری سعی کن بهش نزدیک بشی و ....

صرفنظر از اینکه خانواده مذهبی داریم یا غیر مذهبی ،لازمه که ما بعنوان بزرگتر ارزشها را به کودکانمان بیاموزیم.
    مسئولیت پذیری ، قابل اعتماد بودن ، داشتن حس همکاری ، نظم و ترتیب ، راستگوئی ، باورهای صحیح و... ارزشهائی هستند که راه زندگی رو به فرزندانمون نشان می دهند.
    البته با داشتن یه زمینه مذهبی، ارزشها آسان تر منتقل می شوند.

جالبه بدونید کودکان هم نیاز دارند که این ارزشها را بدانند و هم خواسته شون اینه که بزرگترها وقت گذاری کنند براشون که این حدو حدود را به اونها منتقل کنند. اونها قوانین واضح و روشن و ارزشهائی که بتونن مسیر زندگی خودشون رو پیدا کنند رو دوس دارند.

یادتان باشد همه بچه ها حتی بزهکاران هم به حمایت پدر و مادر نیاز دارن.
    درباره هوش هیجانی در سایت مطالبی رو بخونید ، هم خودتون یاد بگیرید هم نحوه انتقالش به داداشاتون رو .
    برای بچه ها وقت بذارید ، گردش و پارک رو با برنامه (برنامه برای آموزش غیر مستقیم ارزشها به بچه ها) ،تنظیم کنید و شما به پدر ومادرتون پیشنهاد بدید.
    مثلا با هم برید محک ، با هم برید بهزیستی ، گاهی شما پولی رو به داداشتون بدید و بگید به اون نیازمند کمک کنه ، بندازه داخل صندوق صدقات.
    کارهای خوب و پسندیده رو با دستان کودکان انجام دادن ، راهی برای انتقال ارزشهاست.

زمانهائی رو که با هم هستید ، کل خانواده با هم بیشتر و بیشتر کنید

حتما با مشاور خانوده و خصوصا روانشناس بالینی در ارتباط باش ، تا راهکارهای اصولی را به شما بگوید
    این قضیه رو خیلی خیلی جدی بگیر .... خدایی نکرده عواقب بد ان نه تنها برادرهایت را گرفتار می کند بلکه به نوعی شما و خانواده تان نیز درگیر خواهید بود

انچه که به نظر من می رسد این هست که
    >>> قاطعیت داشته باشید ، و از مادرتان نیز بخواهید که همراه با شما باشد ، اما قاطعیت را با عصبانیت و کدورت ، یکی نکنید ، قاطع بودن یعنی در همین حال که آرام هستید و خونسرد و با منطق رفتار می کنید ، از تصمیم و حرفتان کوتاه نمی آیید ، و چنانچه خشمگین شدید ، خشم خود را مدیرت می کنید ( باید جوری باشه که بتوان روی حرف شما و رفتار شما حساب کرد ، باید با احترام رفتاری اصولی را در پیش بگیرید و الکی هم دلسوزی نکنید ، حتی اگه با قهر ، با تندی ، با فحش و ... مواجه شدید نباید از موضع صحیح تون کوتاه بیایید)
    >>> وقت زیادی را با آنها بگذران ... یه جورای صمیمی شوی تا به مرور زمان این مساله را مدیرت کنی که برطرف شود
    ببین برادرهایت سرشار از انرژی هستند منتها این انرژی و نیرو داره هرز میره ، یه مدیرت صحیح می خواهد
    وقت هایی بگذار باهم بیرون بروید ، پارک بروید ، کوه ، اسکی ، پیاده روی
    دور هم جمع شوید با هم خوشحال باشید و کلا وقت ها اینگونه مدیریت شود
    >>> این وسایل را هم از دم دست برادرهایتان با روی باز جمع آوری کنید ، حساسیت ایجاد نکنید ، معمولا انسانها از هر چیزی که منع شوند ، حریص تر می شوند ...

>>> در خلال اینکه صمیمی می شوی ، اگر روانشناس بالینی و مشاوره خانواده صلاح دید ، در خصوص مضررات این رفتارهای خشن و بیماری های آن و عوارضش با برادر بزرگترت صحبت کن ، یه جورایی آگاهش کن ، برادرت را طرد نکن ، مستمر همراهی اش کن تا از بدی های این قضیه آگاه شود تا خودش دیگر سمت این مساله نرود
    امیدوارم مشکلت زودتر حل شه عزیزم ..

15. 2 کاربر از پست مفید الف-ح تشکرکرده اند .

الف-ح (یکشنبه 19 آذر 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    6
    دستاوردها:
    تشکرها
    81

تشکرشده 85 در 23 پست

Array

سلام .ممنون از اینکه وقت گذاشتید.
    اقای داود .ت محترم من با اینکه به روش نیاریم موافقم اما اصلا قبول ندارم که اون محتویات افتضاح رو دوباره در اختیارش بزارم که اگه کامل موفق به دیدن نشده بود اینبار بتونه در ضمن در این صورت چه طور ممکنه شرمنده بشه وقتی فکر کنه ما نمیدونیم.البته چون شما اقا هستید تاثیر عکس العمل غلط در این مواقع روی یه نوجوان رو خوب درک میکنید.به هر حال ممنون از راهنماییتون.
    خانم الف .ح عزیز واقعا از لطفی که کردید ممنونم.خیلی استفاده بردم.افرین به شما که نگران برادرانتون هستی .عزیزم خیلی مراقبشون باشید من هم نگرانشون هستم.
    ما طبق نظر aniعزیز درمورد ایجاد صمیمیت با پسرم وصحبت پدرش باااو عمل خواهیم کرد .
    قصد دارم در یک کلاس ورزشی ثبت نامش کنم.
    دنبال مشاور مناسب نوجوان هستم اگر خانم الف.ح عزیزم از مشاور معرفی شده جهت صحبت در مورد خاص با برادرت راضی هستید لطفا شماره اش رو به من بدید.
    در مورد امنیت منزل قبل از این موضوع من تلاشم رو کرده بودم .انتقال دستگاه کامپیوتر به سالن ...عدم دسترسی به نت درزمان تنهاییو...

17. کاربر روبرو از پست مفید rasa39 تشکرکرده است .

rasa39 (یکشنبه 19 آذر 91)

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 18 مرداد 94 [ 14:38]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience Points
    تشکرها
    11,614

تشکرشده 12,542 در 2,269 پست

Array

دکتر قویدل
    77804040

[size=medium]رسای گرامی
    حساسیت شما نسبت به تربیت فرزندتون بسیار به جاست. بنظر من تا اینجا نیز فرزندتان را بسیار خوب تربیت کرده اید
    اما ارتباط با پسرتان در دوران بلوغ تفاوت بسیاری با قبل از آن دارد. دونکته
    1- پدر وقت بیشتری برای فرزند اختصاص بدهد. و ارتباط دوستانه ای با او برقرار کند تادر صورت بروز هرگونه مشکلی ، پسرتان با خیالی راحت مسائل را با پدرش مطرح کند.
    2- فرزندتان در این برهه به تنهائی نیز نیاز دارد ، تنهائی هایش را از او نگیرید. لازم نیست دائما او را چک کنید.

مقاله زیر راهنمائی های خوبی رو داره

http://www.hamdardi.net/thread-26566-post-248021.html#pid248021

19. 3 کاربر از پست مفید baby تشکرکرده اند .

baby (یکشنبه 19 آذر 91)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)