به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 15 آذر 97 [ 20:29]
    سطح
    1
    Level completed: 20%, Points required for next Level: 40
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class7 days registered
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

مشکلات یک دانشجوی خوابگاهی!

سلام
    من اهل یکی از شهرستان ها هستم. امسال کنکور دادم و رتبه ام هم خوب شد. توی یکی از 3 تا دانشگاه های برتر کشور توی تهران دارم درس میخونم

ما 6 نفر بودیم که از شهرمون رفتیم اون دانشگاه و خوابگاه گرفتیم. توی خوابگاه هم با هم هستیم
    از این 6 نفر من با 2-3 تاشون توی مدرسه خیلی صمیمی بودم ولی با بقیه در حد سلام و احوالپرسی آشنا بودم

حدود 1 ماه اول همه چیز خوب بود ولی بعد از چند وقت یکسری تعارضات بین هر کدوم از ما پیش اومد.
    مثلا یکی از ما میخواست ساعت 12 بخوابه ولی یکی دیگه میخواست تا ساعت 3 بیدار باشه...

یا مثلا یکی از ما هر وقت غذا میخورد ظرفشو نمیشست. یکی دیگه هی بهش گیر میداد که باید ظرفتو بشوری و اینکارت بهداشتی نیست و این حرفا. اون طرف هم خیلی عصبانی شد یه بار و داد و بیداد راه انداخت و همه پشت اتاق جمع شدن و... خلاصه بعد از اون دیگه کسی جرئت نکرد به این آقا چیزی بگه!!

الآن یک سری از این مشکلات هم برای من پیش اومده. مثلا من لباس هامو همیشه عادت دارم بعد از حمام بشورم و خب حجم لباس هام یکمی زیاده.. بقیه بهم گفتن که اینقدر لباس پهن نکن و اگه پهن کنی میندازیمش روی تختت. منم بهشون گفتم باشه من یه بند جدا میارم و لباسهای خودمو روش پهن میکنم. خلاصه این طرح هم یکی دو هفته جواب داد ولی بعد دوباره گفتن که نمیشه هرکسی یه بند بیاره و اینجا لباسهاشو پهن کنه..

یا مثلا ما یک قانونی داریم که هر هفته 3 نفر از ما اتاق رو جارو کنیم. هفته ی قبلی من ساعت 6 یک بلیط پیدا کردم و مجبور شدم برم. خلاصه اون 2 نفری هم که قرار بود با من اتاق رو تمیز کنن نبودن من رو بهانه کردن و گفتن چون ایشون نیستش ما هم اتاق رو تمیز نمیکنیم

و نتیجه این شد که همه ی ماجرا روی سر من خراب شد و اعضای اتاق حسابی با من بد شدن! در واقع طرد ام کردن!!

یا یکبار دیگه من صبحانه خوردم ولی چون کلاس داشتم و دیرم شده بود سفره رو یادم رفت جمع کنم.. اینم خیلی باعث شد بقیه عصبانی بشن و..

اینم بگم که من متاسفانه مسئولیت پذیریم توی این موارد کمه و توی خونه ی خودمون هم سفره رو جمع نمیکردم. حالا اینجا شدیدا به مشکل برخوردم. البته این مشکل فقط مخصوص من نیست. الآن همه ی بچه های اتاق صبح ها صبحانه نمیخورن که سفره رو جمع نکنن! میرن توی راه یه کیک و شیر میخورن.. منم همین کار رو میکنم تازگیا...

مسئله ی دیگه هم اینه که من مثل اون شخص اهل داد و بیداد و دعوا نیستم... و این باعث شده بقیه هم بهم خیلی زور بگن!!

واقعا خسته شدم. خانواده ام هی در گوشم میخونن که بیا شهر خودمون درس بخون ولی من دلم نمیاد از دانشگاه به این خوبی بیام دانشگاه شهر خودمون. البته اونجا هم خوبه ولی من 1 سال زحمت کشیدم...

2. کاربر روبرو از پست مفید alish3 تشکرکرده است .

الهه زیبایی ها (جمعه 02 آذر 97)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    دیروز [ 16:55]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    4,403

تشکرشده 6,419 در 1,797 پست

Array
    سلام

زندگی توی خوابگاه دانشجویی به دلیل اینکه ممکنه هر کسی از یک شهری یا با یک عادت خاصی توی خونه بزرگ شده باشه، بیاد اون تعارضاتی که خودت بهش اشاره کردی رو با خودش داده.مخصوصا ترم اول خوابگاه.اما فواید زیادی هم داره که باعث میشه برای حل این مشکلات هم فکری کنید و قدرت سازگاری همه شما بالا میره.بعد از مدتی میتونید انتخابی با دوستانی که سازگار ترید خوابگاه بگیرید

بنابراین پیشنهاد من اینه،اون رفتاری که فکر میکنید باعث اختلاف میشه رو پیدا کن و ببین چقدرمیتونی انعطاف داشته باشی .مثلا اگر فکر میکنی زیادی لباس پهن میکنی یه تناسبی برقرار کن و ببین آیا این میزان شستشو متناسب هست یا خیر. صحبتهایی که مطرح کردی قابل درک هست اما طبق پستی که گذاشتی حاد و مساله ساز نیستند که بخوای بری شهر خودت .همانقدر که توی کلاس درس یاد میگیری توی خوابگاه هم درسهای نانوشته ای یاد میگیری که ممکنه سود بعضی از این درسها از درسهای کلاس هم بیشتر باشه.

4. 3 کاربر از پست مفید ammin تشکرکرده اند .

alish3 (پنجشنبه 15 آذر 97), m.reza91 (پنجشنبه 01 آذر 97), الهه زیبایی ها (جمعه 02 آذر 97)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)