به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 47
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 25 فروردین 94 [ 15:52]
    سطح
    29
    Level completed: 7%, Points required for next Level: 140
    Overall activity: 7.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    247

تشکرشده 112 در 69 پست

Array

Post چطوری خودمو رو از افکاری که به من تجویز کردند نجات بدم

سلام
    لطفا تو این مورد بهم کمک کنین بد جور درگیرشم
    من تو یه خونواده مذهبی به دنیا اومدم از همون بچگی پدر و مادرم مدام از مذهب و دین حرف میزدن مادرم همیشه میگفت هر چیزی رو از خدا بخواه به اون توکل کن تو مسجد که میرفتم بعد هر دعایی میگفتن اونایی که حاجت دارن حاجتاشون رو بخوان تلوزیون رو که باز میکردم بازم حرف از دعا و زیارت و حاجت بود،منم رو حساب این حرفا رو خدا حساب ویِژه ای باز کردم تقریبا هر چیزی رو از خدا میخواستم زمانهایی که سختی داشتم زمانهایی که مشکل داشتم زمانهایی که حالم بد بود هر لحظه برای هر چیزی دعا میکردم به معصومین متوسل میشدم اما هیچ وقت هیچ اثری از اونا نمی دیدم هر وقت دعا میکردم امیدی توی دلم شعله ور میشد و به امید خدا و معصومین می نشستم اما هیچ وقت به خواسته هام نمی رسیدم الان خسته ام میخوام این امید کاذب رو تو دلم بکشم میخوام برای ابد فراموش کنم.من تو راه دعا و زیارت خیلی زرر دیدم
    باور کنین بیشتر سرمایه ام رو برای دعا دادم ،گاهی ساعت ها برای خواندن یک دعا وقت میگذاشتم و کوچکترین اتفاقی که می افتاد میگفتم خدا برام داره کاری انجام میده اما اخرش معلوم میشد این طوری نیست اما این دل بیشعور من هنوز هم امیدواره نمی دونم چرا
    بگین چطوری خودم رو از این منجلاب نجات بدم میخوام مثل امریکایی ها زندگی کنم بدون دعا و زیارت.چطوری این امید رو تو دلم بکشم چطوری خودم رو از افکار دعا و زیارت نجات بدم؟
    از دعا و خواستن خسته شدم هر کاری هم میکنم نمی تونم امید رو تو دلم بکشم لطفا کمک کنید بد جور درگیرم.گاهی ساعت ها از شدت فشار به خودم می پیچیم از اینکه خواسته هام و احساساتم برای خدا و معصومینش هیچ ارزشی ندارن تحقیر میشم خیلی گریه میکنم اونقدر که ساعت ها چشمام درد میکنه پیش افرادی مذهبی هم که میرم باهاشون حرف میزنم بدتر میشم.
    چه طوری از دعا و خواستن و زیارت دست بکشم چطوری مثل اروپایی ها باشم

2. 2 کاربر از پست مفید Dreams end تشکرکرده اند .

khaleghezey (چهارشنبه 10 اردیبهشت 93), simin (چهارشنبه 10 اردیبهشت 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 22 مهر 93 [ 20:36]
    سطح
    19
    Level completed: 26%, Points required for next Level: 74
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    114

تشکرشده 60 در 25 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط 2ANOAN نمایش پست ها
    سلام
    لطفا تو این مورد بهم کمک کنین بد جور درگیرشم
    من تو یه خونواده مذهبی به دنیا اومدم از همون بچگی پدر و مادرم مدام از مذهب و دین حرف میزدن مادرم همیشه میگفت هر چیزی رو از خدا بخواه به اون توکل کن تو مسجد که میرفتم بعد هر دعایی میگفتن اونایی که حاجت دارن حاجتاشون رو بخوان تلوزیون رو که باز میکردم بازم حرف از دعا و زیارت و حاجت بود،منم رو حساب این حرفا رو خدا حساب ویِژه ای باز کردم تقریبا هر چیزی رو از خدا میخواستم زمانهایی که سختی داشتم زمانهایی که مشکل داشتم زمانهایی که حالم بد بود هر لحظه برای هر چیزی دعا میکردم به معصومین متوسل میشدم اما هیچ وقت هیچ اثری از اونا نمی دیدم هر وقت دعا میکردم امیدی توی دلم شعله ور میشد و به امید خدا و معصومین می نشستم اما هیچ وقت به خواسته هام نمی رسیدم الان خسته ام میخوام این امید کاذب رو تو دلم بکشم میخوام برای ابد فراموش کنم.من تو راه دعا و زیارت خیلی زرر دیدم
    باور کنین بیشتر سرمایه ام رو برای دعا دادم ،گاهی ساعت ها برای خواندن یک دعا وقت میگذاشتم و کوچکترین اتفاقی که می افتاد میگفتم خدا برام داره کاری انجام میده اما اخرش معلوم میشد این طوری نیست اما این دل بیشعور من هنوز هم امیدواره نمی دونم چرا
    بگین چطوری خودم رو از این منجلاب نجات بدم میخوام مثل امریکایی ها زندگی کنم بدون دعا و زیارت.چطوری این امید رو تو دلم بکشم چطوری خودم رو از افکار دعا و زیارت نجات بدم؟
    از دعا و خواستن خسته شدم هر کاری هم میکنم نمی تونم امید رو تو دلم بکشم لطفا کمک کنید بد جور درگیرم.گاهی ساعت ها از شدت فشار به خودم می پیچیم از اینکه خواسته هام و احساساتم برای خدا و معصومینش هیچ ارزشی ندارن تحقیر میشم خیلی گریه میکنم اونقدر که ساعت ها چشمام درد میکنه پیش افرادی مذهبی هم که میرم باهاشون حرف میزنم بدتر میشم.
    چه طوری از دعا و خواستن و زیارت دست بکشم چطوری مثل اروپایی ها باشم
    باور کن تک تک اتفاقاتی که تو زندگی برات می افته با اراده خداست .چرا میخوای این اعتقادات قشنگ را در وجود خودت از بین ببری.

من تا چند ماه پیش برعکس تو فکر میکردم . فکر میکردم خدا هیچ کاری واسه آدما نمیکنه وما را به حال خودمان رها کرده و فقط ارده ما هست که مشکلات را حل میکنه. ولی چند ماه پیش یه مشکلی برام پیش اومد که به خدا نزدیکتر شدم و همش واسه اون مشکلم دعا میکردم. دعای من به شکی که من میخواستم براورده نشد ولی باعث شد به خدا نزدیکتر بشم و باور کنم یه نفر هست که هوامو داره.

خداوند همیشه بهترین مصلخت را برای بندگانش رقم میزند .وقتی دعایی میکنی و برآورده نمیشه دو حالت داره : یا وقتش نرسیده یا به صلاح تو نیست .

من واقعا به این حرف اعتقاد دارم که خداوند به سه طریق به دعاها جواب می دهد:
    می گوید آری و آنچه می خواهی به تو می دهد...
    میگوید نه و چیز بهتری به تو می دهد...
    می گوید صبر كن و بهترین را به تو می دهد

4. 4 کاربر از پست مفید simin تشکرکرده اند .

Amir_23 (چهارشنبه 10 اردیبهشت 93), Dreams end (چهارشنبه 10 اردیبهشت 93), khaleghezey (چهارشنبه 10 اردیبهشت 93), فرهنگ 27 (چهارشنبه 10 اردیبهشت 93)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    درود دوست عزیز

اینو شما نوشتید:
    ((بگین چطوری خودم رو از این منجلاب نجات بدم میخوام مثل امریکایی ها زندگی کنم بدون دعا و زیارت.))

برعکس نظر شما آمرکایی ها فوق العاده دیندار هستند و به خدا اعتقاد زیادی دارن.حالا به روش خودشان

خوب خود خدا هم گفته از تو حرکت از من برکت شما خودت برای رسیدن به خواسته هایی که داشتی حرکتی انجام دادی , کاری کردی تا به هدفت نزدیکرت بشی , برنامه ریزی کوتاه مدت و بلند مدت انجام دادی و مهارت هات را افزایش دادی ؟ خواسته یا دعاهایی که داشتی آیا معقولانه بوده و ......

10 سال مادر خدا بیامرزم فوت کرد 10 ساله آرزومه مادرمو توی خواب ببینم حتی واسه یکبار ولی نشده اینکه برگردم گذشتمو و اشتباهاتی که انجام دادم را جبران کنم و .....

قرار نیست به هرچی توی زندگیمون خواستیم برسیم.
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !

6. 5 کاربر از پست مفید khaleghezey تشکرکرده اند .

Amir_23 (چهارشنبه 10 اردیبهشت 93), Dreams end (چهارشنبه 10 اردیبهشت 93), فرهنگ 27 (چهارشنبه 10 اردیبهشت 93), پونیو (چهارشنبه 10 اردیبهشت 93), واحد (پنجشنبه 11 اردیبهشت 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    29
    دستاوردها:
    تشکرها
    247

تشکرشده 112 در 69 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط simin نمایش پست ها
    باور کن تک تک اتفاقاتی که تو زندگی برات می افته با اراده خداست .چرا میخوای این اعتقادات قشنگ را در وجود خودت از بین ببری.

من تا چند ماه پیش برعکس تو فکر میکردم . فکر میکردم خدا هیچ کاری واسه آدما نمیکنه وما را به حال خودمان رها کرده و فقط ارده ما هست که مشکلات را حل میکنه. ولی چند ماه پیش یه مشکلی برام پیش اومد که به خدا نزدیکتر شدم و همش واسه اون مشکلم دعا میکردم. دعای من به شکی که من میخواستم براورده نشد ولی باعث شد به خدا نزدیکتر بشم و باور کنم یه نفر هست که هوامو داره.

خداوند همیشه بهترین مصلخت را برای بندگانش رقم میزند .وقتی دعایی میکنی و برآورده نمیشه دو حالت داره : یا وقتش نرسیده یا به صلاح تو نیست .

من واقعا به این حرف اعتقاد دارم که خداوند به سه طریق به دعاها جواب می دهد:
    می گوید آری و آنچه می خواهی به تو می دهد...
    میگوید نه و چیز بهتری به تو می دهد...
    می گوید صبر كن و بهترین را به تو می دهد
    چون دیگه خسته شدم از همه چیز همه اون لحظه هایی که به امید اجابت خدا نشستم و هیچ اتفاقی نیفتاد
    خدا خودش را برای تو این طور نشون داده برای من و حرفهایم هیچ ارزشی نداده
    من چطور میتونم مثل گذشته شما شم

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 07 آبان 01 [ 21:11]
    سطح
    95
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 949
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    3,979

تشکرشده 3,495 در 804 پست

حالت من
    Khoshhal
    Array
    سلام
    سعی نکنید با دعا کردن ،حکمت و علم خدا رو دور بزنید ! توی نظام هستی برای رسیدن به هر هدفی باید راهی رو انتخاب کرد و برای رسیدن به اون تلاش کرد .در هر صورت راه رو باید خودتون طی کنید.
    دعا میتونه یه خواست قلبی باشه و نیازی به زبون آوردن و یا دست دراز کردن به آسمون ، صرف ساعت ها وقت برای خوندن مفاتیح و... نباشه.
    دعا بکنید ولی بیشتر عملگرا باشید .( به قول معروف Talk less, work more )
    موفق باشید.

9. 4 کاربر از پست مفید m.reza91 تشکرکرده اند .

Amir_23 (چهارشنبه 10 اردیبهشت 93), Dreams end (چهارشنبه 10 اردیبهشت 93), فرهنگ 27 (چهارشنبه 10 اردیبهشت 93), واحد (پنجشنبه 11 اردیبهشت 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    29
    دستاوردها:
    تشکرها
    247

تشکرشده 112 در 69 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط khaleghezey نمایش پست ها
    درود دوست عزیز

اینو شما نوشتید:
    ((بگین چطوری خودم رو از این منجلاب نجات بدم میخوام مثل امریکایی ها زندگی کنم بدون دعا و زیارت.))

برعکس نظر شما آمرکایی ها فوق العاده دیندار هستند و به خدا اعتقاد زیادی دارن.حالا به روش خودشان

خوب خود خدا هم گفته از تو حرکت از من برکت شما خودت برای رسیدن به خواسته هایی که داشتی حرکتی انجام دادی , کاری کردی تا به هدفت نزدیکرت بشی , برنامه ریزی کوتاه مدت و بلند مدت انجام دادی و مهارت هات را افزایش دادی ؟ خواسته یا دعاهایی که داشتی آیا معقولانه بوده و ......

10 سال مادر خدا بیامرزم فوت کرد 10 ساله آرزومه مادرمو توی خواب ببینم حتی واسه یکبار ولی نشده اینکه برگردم گذشتمو و اشتباهاتی که انجام دادم را جبران کنم و .....

قرار نیست به هرچی توی زندگیمون خواستیم برسیم.
    دوست عزیز امریکایها اصلا مثل ما نیستن اونا کوچکترین توجهی به خدا ندارن بیشتر از 78 درصد مردم امریکا اصلا به خدا اعتقاد ندارن میتونین با یه تحقیق به این پی ببرین. من با اینش کار ندارم بگذریم
    من یه چیزی رو تو ضیح بدم و اونم اینه که اصولا من وقتی به سمت دعا و راز و نیاز میرم که از عهده کاری نمی تونم بیام یعنی خارج از محدوده توان من هست من اگر کاری از دستم بر بیاد بدون دعا هم میرم پی اون و موفق هم میشم و بعد خدا رو شکر میکنم به خاطر موفقیتم.زمانی که مشکلی برام پیش بیاد و خودم نتونم اون رو حل کنم دعا میکنم و تنها هدفم از دعا این است که خدا با قدرت عظیم و لطفی که داره این مشکل بزرگ برای من و کوچک وناچیز برای خدا را برایم حل کند تا هم از رنج و نارحتی نجات پیدا کنم هم ایمان و یقینم کاملتر شه.اگر کاری از دست من بر بیاد دیگه در مورد اون کار دعا نمیکنم اون رو انجامش میدم.تمام خواسته های من کاملا معقول و طبق گفته های خودشون هست و نیاز به معجزه ندارد.
    روح مادرتون شاد و یادشان گرامی من صد تا صلوات فرستادم و ثوابش رو هدیه کردم به مادرتون امیدوارم در بهشت پر نعمت خدا باشن.خواسته شما هم چیز غیر عادی نیست
    اگه من به جای خدا بودم خیلی وقت پیش دعای تو را اجابت کرده بوددم چون خوشحال کردن شما با به خواب دیدن مادرتون خیلی اسونه و اینکه بچه ای دعا کنه که مادرش رو تو خواب ببینه خیلی عادی هست.
    من توی زندگیم به هیچی که خودم دوسش داشتم نرسیدم.
    اما تمام حرف من اینه که دیگه نمیخوام به خدا و معصومین امیدوار باشم . نه اینکه کافر بشم نه من به واجبات دین عمل کردم و تا زمان مرگم هم عمل خواهم کرد هر چقدر هم که خدا هیچ چیزی رو از من قبول نکنه.من میخوام این امید تو وجودم بمیره واقعا بمیره یعنی حتی تو بدترین شرایط زندگیم هم فکر دعا به سرم نزنه.

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط m.reza91 نمایش پست ها
    سلام
    سعی نکنید با دعا کردن ،حکمت و علم خدا رو دور بزنید ! توی نظام هستی برای رسیدن به هر هدفی باید راهی رو انتخاب کرد و برای رسیدن به اون تلاش کرد .در هر صورت راه رو باید خودتون طی کنید.
    دعا میتونه یه خواست قلبی باشه و نیازی به زبون آوردن و یا دست دراز کردن به آسمون ، صرف ساعت ها وقت برای خوندن مفاتیح و... نباشه.
    دعا بکنید ولی بیشتر عملگرا باشید .( به قول معروف Talk less, work more )
    موفق باشید.
    خیلی ها با دعا کردن به خیلی چیزها رسیدن فقط من نمی تونم ماجرای موسی و فرعون رو بخونید متوجه میشید چی میگم.
    ببینین این سایت یک سایت روانشناسیست به همین دلیل سوالم رو اینجا مطرح کردم و سوالم هم این بو که چطور میتونم چیزی رو که از کودکی بهم یاد دادن فراموش کنم و اون رو تو وجودم بکشم یعنی اینکه چیکار کنم این امید کاذب واقعا از بین بره چون واقعا تو وجودم هست از صبح تا شب تو ذهنمه هر جا و هر زمان تو دلم به خدا امیدوارم.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 30 مرداد 94 [ 21:50]
    سطح
    49
    Level completed: 58%, Points required for next Level: 84
    Overall activity: 21.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    317

تشکرشده 1,458 در 274 پست

حالت من
    Shad
    Array
    سلام

در مورد موضوعی که شما براتون دغدغه شده و در اینجا مطرح شده ، خیلی بحث مفصل هست که من به اختصار به چند مورد اشاره میکنم:

موضوع اول اینکه صرف اینکه ما دعا کنیم و هیچ حرکت و تلاشی برای رسیدن به خواستمون نکنیم ، قطعا رسیدن به هدف خیلی دور از دسترس هست ، چرا که طبق ایه قران "لیس للانسان الا ما سعی " یعنی چیزی برای انسان حاصل نمیشه مگر با سعی و تلاش خودش . همچنین ببینید ائمه اطهار چطور برای این دنیا و اخرت خودشون تلاش و جهد میکردن در حالیکه مستجاب الدعوه بودن و خیلی راحت شاید صرفا با دعا میتونستند حداقل امورات این دنیاشون رو بگذرونند، با این وجود شاید جزء پرتلاش ترین انسانها بودند .

دوم اینکه دعا هم مثل هر فعل دیگه ای ، اداب و شرایط خودش رو داره که بحث مفصلی در این زمینه در منابع مختلف مثل اصول کافی هست.

سوم اینکه ما بعنوان یک انسان محصور در زمان و مکان هستیم ، از اینده خبری نداریم ، خیلی وقتها ارزوهایی داریم که به مصلحت ما نیست هر جقدر از خدا بخوایم اون دعا مستجاب نمیشه ارزو داریم به وصال محبوبی برسیم ، ارزو داریم وسیله ای بخریم ، ارزو داریم مدرک و مقامی کسب کنیم ، تمام تلاش خودمون رو هم میکنیم ، شب و روز هم دعا میکنیم ولی انگار اثری نداره بظاهر، باور داشته باشیم که خدا از خود ما به ما مهربانتر هست.

چهارم اینکه خدا جنس بنده اش رو از خودش بهتر میشناسه ، میدونه اگر به بنده ای ، خواسته ای رو بده که بخاطر اون خواسته شب و روز داره خدا رو میخونه ، دیگه اون بنده دور و بر خدا پیداش نمیشه ، خدا اینطور نمیخواد ، اون بنده رو دوست داره ، دوست داره اون بنده حداقل اگر اونقدر معرفت نداره که بخاطر خود خدا ، خدا رو صدا کنه ، حداقل بخاطر اون خواسته هاش خدا رو بخونه ، ما روایت داریم که اگر بنده معصیت کاری خواسته ای از خدا بخواد خدا به اون فرشته مامور میگه زود خواسته این رو بدید ، خوشم نمیاد ازش ، ولی از اونطرف اگر یک بنده خوب از خدا خواسته ای بخواد ، خدا به فرشته مامور میگه بهش ندید ، دوست دارم این نفر رو ، دوست دارم بخاطر اون خواسته اش بیاد منو صدا کنه...

پنجم اینکه مگر تمام زندگی ما تو این دنیا هست؟ مگر قراره هر چی دعا کردیم بهش برسیم و وقتی مردیم تمام لذتهای دنیا رو چشیده باشیم ؟ خیلی از دعاهای ما هست که اثرش در اون دنیا که اصل زندگی ما در اونجاست هویدا میشه ، روایتی داریم که خدا میگه اگر میدونستم مومنین به کفار حسادت نمیکنن ، حتی ناودونهای خونه کفار رو هم از طلا میدادم بهشون ، یعنی اون کافر یک کار خوبی کرده خدا میخواد تو این دنیا براش جبران بشه ، بعد یک مسلمون چطور میشه خواسته هاش در این دنیا گم بشه؟

ششم اینکه به دعا هم شما مثل سایر عبادات نگاه کنید ، یعنی کار به نتیجه نداشته باشید ، به صرف تکلیف و وظیفه اون رو انجام بدید ، خداوند گفته ادعونی استجب لکم ، یعنی بخوانید مرا تا اجابت کنم شما را ، شما وظیفه خودت رو انجام بده ، بقیش به شما ربطی نداره که الان دعات مستجاب بشه یا نشه اصلا! که حداقل اون دنیا اگر خواستی به خدا اعتراضی کنی به خاطر نداشته هات ، خدا در جوابت نگه من که گفته بودم بخوانید مرا تا اجابت کنم شما را ، بعد شما بگی من یک مدت دعا کردم دیدم خبری نشد ، بعد دیگه بی خیال شدم مثل اون دسته از اروپایی ها و امریکایی هایی که اعتقادی به این چیزها نداشتن زندگیم رو ادامه دارم. خدا هم بگه پس مشکل از خودت بوده نه از خدایی من.

هفتم اینکه بعضی دعاها ظرف زمان داره و نیاز به گذر زمان داره، مثلا همون داستان حضرت موسی و فرعون رو که اشاره کردید ، زمانیکه حضرت موسی از فرعون دیگه به ستوه اومده بود ، نفرینشون کرد و از خدا هلاکتشون رو خواست ، خدا هم در جواب دعای حضرت موسی گفت دعات رو اجابت کردم ، که 40 سال بعد از این اجابت دعا فرعون از بین رفت.یا مثلا در این روزگار ما که اینقدر مردم برای مشکلات جمعی مثل این همه ظلم و ستم که روا میشه ، دعا میکنند ، برای نابودی ظالم دعا میکنند ، توی این همه انسان ، واقعا یک مومن نیست که دعاش اجابت بشه ؟ قطعا هست، ولی حکمت خدا چیز دیگه ای هست .

هشتم اینکه الان در نقطه خوبی از زندگی قرار گرفتید ، این نقطه میتونه نقطه عطف زندگیتون باشه ، توصیه من به شما اینه که بجای اینکه کلا بخوای صورت مساله رو پاک کنی ، حالا با تحقیق و مطالعه و پای منبر و درس و سخنرانی استاتید دین و اخلاق نشستن ، با علم و تحقیق خودت به واقعیتِ این علامت سوالی که برات بوجود اومده و چندین سال صرفا بخاطر صحبتهای اطرافیان و خانواده پذیرفتی ، برس ، و از این ابهام برای خودت یک سکوی پرتاب درست کن.

موفق باشی

12. 5 کاربر از پست مفید محمد 93 تشکرکرده اند .

Amir_23 (چهارشنبه 10 اردیبهشت 93), Dreams end (چهارشنبه 10 اردیبهشت 93), فرشته مهربان (پنجشنبه 11 اردیبهشت 93), واحد (پنجشنبه 11 اردیبهشت 93), مدیرهمدردی (جمعه 12 اردیبهشت 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    29
    دستاوردها:
    تشکرها
    247

تشکرشده 112 در 69 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد 93 نمایش پست ها
    سلام

در مورد موضوعی که شما براتون دغدغه شده و در اینجا مطرح شده ، خیلی بحث مفصل هست که من به اختصار به چند مورد اشاره میکنم:

موضوع اول اینکه صرف اینکه ما دعا کنیم و هیچ حرکت و تلاشی برای رسیدن به خواستمون نکنیم ، قطعا رسیدن به هدف خیلی دور از دسترس هست ، چرا که طبق ایه قران "لیس للانسان الا ما سعی " یعنی چیزی برای انسان حاصل نمیشه مگر با سعی و تلاش خودش . همچنین ببینید ائمه اطهار چطور برای این دنیا و اخرت خودشون تلاش و جهد میکردن در حالیکه مستجاب الدعوه بودن و خیلی راحت شاید صرفا با دعا میتونستند حداقل امورات این دنیاشون رو بگذرونند، با این وجود شاید جزء پرتلاش ترین انسانها بودند .

دوم اینکه دعا هم مثل هر فعل دیگه ای ، اداب و شرایط خودش رو داره که بحث مفصلی در این زمینه در منابع مختلف مثل اصول کافی هست.

سوم اینکه ما بعنوان یک انسان محصور در زمان و مکان هستیم ، از اینده خبری نداریم ، خیلی وقتها ارزوهایی داریم که به مصلحت ما نیست هر جقدر از خدا بخوایم اون دعا مستجاب نمیشه ارزو داریم به وصال محبوبی برسیم ، ارزو داریم وسیله ای بخریم ، ارزو داریم مدرک و مقامی کسب کنیم ، تمام تلاش خودمون رو هم میکنیم ، شب و روز هم دعا میکنیم ولی انگار اثری نداره بظاهر، باور داشته باشیم که خدا از خود ما به ما مهربانتر هست.

چهارم اینکه خدا جنس بنده اش رو از خودش بهتر میشناسه ، میدونه اگر به بنده ای ، خواسته ای رو بده که بخاطر اون خواسته شب و روز داره خدا رو میخونه ، دیگه اون بنده دور و بر خدا پیداش نمیشه ، خدا اینطور نمیخواد ، اون بنده رو دوست داره ، دوست داره اون بنده حداقل اگر اونقدر معرفت نداره که بخاطر خود خدا ، خدا رو صدا کنه ، حداقل بخاطر اون خواسته هاش خدا رو بخونه ، ما روایت داریم که اگر بنده معصیت کاری خواسته ای از خدا بخواد خدا به اون فرشته مامور میگه زود خواسته این رو بدید ، خوشم نمیاد ازش ، ولی از اونطرف اگر یک بنده خوب از خدا خواسته ای بخواد ، خدا به فرشته مامور میگه بهش ندید ، دوست دارم این نفر رو ، دوست دارم بخاطر اون خواسته اش بیاد منو صدا کنه...

پنجم اینکه مگر تمام زندگی ما تو این دنیا هست؟ مگر قراره هر چی دعا کردیم بهش برسیم و وقتی مردیم تمام لذتهای دنیا رو چشیده باشیم ؟ خیلی از دعاهای ما هست که اثرش در اون دنیا که اصل زندگی ما در اونجاست هویدا میشه ، روایتی داریم که خدا میگه اگر میدونستم مومنین به کفار حسادت نمیکنن ، حتی ناودونهای خونه کفار رو هم از طلا میدادم بهشون ، یعنی اون کافر یک کار خوبی کرده خدا میخواد تو این دنیا براش جبران بشه ، بعد یک مسلمون چطور میشه خواسته هاش در این دنیا گم بشه؟

ششم اینکه به دعا هم شما مثل سایر عبادات نگاه کنید ، یعنی کار به نتیجه نداشته باشید ، به صرف تکلیف و وظیفه اون رو انجام بدید ، خداوند گفته ادعونی استجب لکم ، یعنی بخوانید مرا تا اجابت کنم شما را ، شما وظیفه خودت رو انجام بده ، بقیش به شما ربطی نداره که الان دعات مستجاب بشه یا نشه اصلا! که حداقل اون دنیا اگر خواستی به خدا اعتراضی کنی به خاطر نداشته هات ، خدا در جوابت نگه من که گفته بودم بخوانید مرا تا اجابت کنم شما را ، بعد شما بگی من یک مدت دعا کردم دیدم خبری نشد ، بعد دیگه بی خیال شدم مثل اون دسته از اروپایی ها و امریکایی هایی که اعتقادی به این چیزها نداشتن زندگیم رو ادامه دارم. خدا هم بگه پس مشکل از خودت بوده نه از خدایی من.

هفتم اینکه بعضی دعاها ظرف زمان داره و نیاز به گذر زمان داره، مثلا همون داستان حضرت موسی و فرعون رو که اشاره کردید ، زمانیکه حضرت موسی از فرعون دیگه به ستوه اومده بود ، نفرینشون کرد و از خدا هلاکتشون رو خواست ، خدا هم در جواب دعای حضرت موسی گفت دعات رو اجابت کردم ، که 40 سال بعد از این اجابت دعا فرعون از بین رفت.یا مثلا در این روزگار ما که اینقدر مردم برای مشکلات جمعی مثل این همه ظلم و ستم که روا میشه ، دعا میکنند ، برای نابودی ظالم دعا میکنند ، توی این همه انسان ، واقعا یک مومن نیست که دعاش اجابت بشه ؟ قطعا هست، ولی حکمت خدا چیز دیگه ای هست .

هشتم اینکه الان در نقطه خوبی از زندگی قرار گرفتید ، این نقطه میتونه نقطه عطف زندگیتون باشه ، توصیه من به شما اینه که بجای اینکه کلا بخوای صورت مساله رو پاک کنی ، حالا با تحقیق و مطالعه و پای منبر و درس و سخنرانی استاتید دین و اخلاق نشستن ، با علم و تحقیق خودت به واقعیتِ این علامت سوالی که برات بوجود اومده و چندین سال صرفا بخاطر صحبتهای اطرافیان و خانواده پذیرفتی ، برس ، و از این ابهام برای خودت یک سکوی پرتاب درست کن.

موفق باشی
    سلام
    اول اینکه ممنونم که وقتتون رو برام گذاشتین حرف ها و نوشته هاتون کاملا درست و منطقی هستند.
    زندگی من الان 10 ساله که توام با دعاست و تو این10 سال هیچ نتیجه ای از دعا و توسل نگرفتم به خاطر همین دیگه حاظر به ادامه این راه نیستم چون سختی های زیادی رو کشیدم
    اگر امید به خدا و دعا نداشتم هیچ کدوم از این سختی ها رو نمیکشیدم این همه ضرر مالی نمیکردم من تو این راه خیلی صدمه دیدم هم مالی هم روحی و روانی حالم از خودم داره بهم میخوره میخوام برای همیشه این راه رو برای خودم ببندم تا بتونم با ارامش زندگی کنم.
    صورت سوالم رو تغیر میدم
    برای از بین بردن یک تفکر که ملکه ذهن من شده و مدام در فکرم هست چیکار باید بکنم؟چطوری میتونم یک فکر و یک احساس رو ریشه کن کنم؟

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.3%
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,681

تشکرشده 36,023 در 7,409 پست

Array
    2ANOAN گرامی

بهتر است ابتدا کمی از خودتون و زندگیتون و مسائلی که برایتان پیش آمده بگویید و ناکامی هایی که داشته اید تا بیشتر از شما بدانیم و بهتر بتوانیم شما را درک کنیم و پاسخی درخور دهیم

چند سال دارید ؟ شاغل هستید ؟ چند خواهر و برادر هستید ، خواسته های شما در زندگی چی هست و برای آنها چه اقداماتی انجام داده اید ؟

منتظر پاسخ شما هستم

راستی لینکهای زیر را هم مطالعه کنی بد نیست :

** برای رسیدن به همه چیز باید از همه چیز گذشت **

>>> چرا دعاهای ما مستجاب نمی شود ؟؟ >>>

»» جویندگان اطمینان و آرامش و بهترین راه حل مشکلات ، بخوانند ««

مفهوم توکل و سپردن امور به خدا

*** پى در پى است نعمت‏ها اين است دليل غفلت‏ها ***

*** جوششی ناب، اطمینانی گرم و آرامشی دلنواز از ........... >>>

15. 3 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

Dreams end (پنجشنبه 11 اردیبهشت 93), khaleghezey (پنجشنبه 11 اردیبهشت 93), فرهنگ 27 (پنجشنبه 11 اردیبهشت 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    29
    دستاوردها:
    تشکرها
    247

تشکرشده 112 در 69 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشته مهربان نمایش پست ها
    2ANOAN گرامی

بهتر است ابتدا کمی از خودتون و زندگیتون و مسائلی که برایتان پیش آمده بگویید و ناکامی هایی که داشته اید تا بیشتر از شما بدانیم و بهتر بتوانیم شما را درک کنیم و پاسخی درخور دهیم

چند سال دارید ؟ شاغل هستید ؟ چند خواهر و برادر هستید ، خواسته های شما در زندگی چی هست و برای آنها چه اقداماتی انجام داده اید ؟

منتظر پاسخ شما هستم

راستی لینکهای زیر را هم مطالعه کنی بد نیست :

** برای رسیدن به همه چیز باید از همه چیز گذشت **

>>> چرا دعاهای ما مستجاب نمی شود ؟؟ >>>

»» جویندگان اطمینان و آرامش و بهترین راه حل مشکلات ، بخوانند ««

مفهوم توکل و سپردن امور به خدا

*** پى در پى است نعمت‏ها اين است دليل غفلت‏ها ***

*** جوششی ناب، اطمینانی گرم و آرامشی دلنواز از ........... >>>
    سلام
    من 26 سالمه و رشته نرم افزاری خوندم و شاغل هم هستم شغلم برنامه نویسی و تعمیرات موبایل و کامپیوتر هست مغازه موبایل فروشی هم دارم.ما چهار تا برادر و سه خواهریم.
    همه برادرام ازدواج کردن خواهرام هم همینطور پدر و مادرم هم در یه جای دیگه زندگی میکنن و من تقریبا یه 9 سالی هست که تنها زندگی میکنم.
    اما مشکلات و ناکامی های من

من یه ادم نماز خون و اهل اخلاقیات هستم اما وقتی وارد جامعه میشم و تو هر جایی که میرم به محض اینکه من رو می بینن فکر میکنن من یه ادم خوش گذران و شلوغی هستم مثلا یه بار تو ماه رمضان که روزه بودم رفتم برا افطاری هندوانه بخرم یارو برگشت بهم گفت یه کمیش رو بخور ببین شیرینه من گفتم روزه ام من رو مسخره کرد و گفت دروغ نگو.تو فامیل و تو بین دوستام همه فکر میکنن من هزار تا دوست دختر دارم در صورتی که من حتی یه دونه هم ندارم.مثلا تو یه جایی از خیابون ایستادم و منتظر کسی هستم پلیس تو بین اون همه ادم میاد بهم گیر میده میگه اینجا وا نیسا همه فکر میکنن من یه ادم شلوغ و بی عاطفه ام
    7 سال پیش عاشق یه دختری شدم ، تا به خودم اومدم دیدم گرفتار دختره شدم به همین خاطر چون سنم هم کوچیک بود دعا کردم خدا کمک کنه تو یه زمان مناسب بهش برسم چون دوسش داشتم هر روز میرفتم میدیدمش خیلی دلم میخواست بهش بگم چقدر دوسش دارم اما هر بار تمام تنم می لرزید و نمی تونستم بگم.یه بار این جرات رو به زور به خودم دادم و بهش گفتم من بعد هر نماز تو رو از خدا میخوام دختره تو بهت و ناباوری گفت مگه تو نماز هم میخونی باورش نمیشد من نماز خون باشم بهم میگفت تو 24 ساعت تو خیابونایی من بهش گفتم من فقط برای دیدن تو میام من اهل دختر بازی نیستم ولی حرفام رو باور نکرد اونم مثل بقیه فکر میکرد من ادم سالمی نیستم اما به خدا این طوری نبود.دعا میکردم که خدا چهره واقعی من رو به دختره نشون بده اما خدا هیچ وقت این کار رو برام نکرد من 7 سال دعا کردم اما نشد من به امید خدا به امید اینکه دختره چهره واقعی من رو ببینه پای این عشق نشستم
    نمی دونستم چه جوری ثابت کنم من ادم بدی نیستم چون پدر و مادرم هم کنارم نبودن و نمی تونستم داستان عاشقیم رو به خانواده ام بگم بیشتر دعا میکردم هر کاری کردم اما نشد خوانواده دختره هم فکر میکردن من ادم سالمی نیستم اما به خدا این طوری نبود من نمیخواستم دختره رو اذیت کنم نمیخواستم باهاش دوست شم میخواستم باهاش ازدواج کنم گاهی اونقدر گریه میکردم که چندین ساعت چشمام درد میکرد. دختره من رو دوست داشت اما بهم بدبین بود فکر میکرد من یه ارازل هستم تا اینکه دختره با یکی دیگه نامزد کرد و رفت من موندم و 7 سال عاشقی 7 سال گریه و 7 سال دعا. بد جور بهم ریختم خیلی
    همیشه از خدا میخواستم بهم کمک کنه بعضی از زمینه ها رو برام فراهم کنه تا تو شغلم پیشرفت کنم من طرح های بزرگی رو برای تکنولوژی موبایل داشتم اما نمی دونستم باید از کجا شروع کنم من علمش رو داشتم اما موقعیت برام پیش نمی اومد
    خلاصه خیلی زیادن....................................

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)