به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 8 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 96
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 25 دی 97 [ 00:50]
    سطح
    84
    Level completed: 65%, Points required for next Level: 175
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,385

تشکرشده 1,898 در 451 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Eram نمایش پست ها
    عشق آفرین جان

خیلی این کارگاه رو دوست دارم . کجا رفتی پس؟
    سلام Eram جان. اهمیتی که به کارگاه میدی بسیار مسرور کننده است و ممنونم ازت.

ایام عید به این دلیل که شاید برخی از دوستان حضور نداشتند ، کارگاه رو تعطیل کردیم، قرار بود از اول اردیبهشت دوباره کارگاه رو شروع کنیم، لیکن چون کمی سرم شلوغه این روز ها و پیش بینی میشد مدام وقفه ایجاد شه در روند کارگاه، ترجیح دادم وقتی باشه که روند تاپیک در خلال این وقفه ها از بین نره. به زودی شروع می کنیم انشاءالله.
    تنها نفس خداست که اگر بر گل دمیده شود انسان می آفریند.

2. کاربر روبرو از پست مفید عشق آفرین تشکرکرده است .

Eram (سه شنبه 22 خرداد 97)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    84
    دستاوردها:
    تشکرها
    2,385

تشکرشده 1,898 در 451 پست

Array
    سلام . امیدوارم ایام به کام باشه. بابت تاخیر پیش آمده در ادامه کارگاه از شما معذرت می خوام. انشاءالله از این به بعد منظم در خدمت شما هستیم.

آقای محمدرضا 164 و خانوم فکور لطف کردند و به تمرین شماره 6 ما پاسخ دادن، عالی بود. ممنون. ما هم چند تا نکته بهش اضافه می کنیم:

پیش تر اشاره کردیم که وجه مشترک هر سه این موارد عدم اعتماد به نفس هست. دقت کنید ممکنه افراد خودمحور یا سلطه جو بسیار با اعتماد به نفس به نظر برسند اما این اعتماد به نفس می تونه از نوع اعتماد به نفس کاذب باشه. چیزی که ما رو راهنمایی می کنه به عدم اعتماد به نفس این افراد، وابستگی به جلب توجه و دریافت تایید بیرونی هست. ضرورت درک این امر بر اینه که می تونه راحت تر ما رو در برخورد با این افراد راهنمایی کنه.

نحوه برخورد با افراد خودمحور و سلطه جو:

باید در نظر داشت معمولا این افراد تحمل انتقاد یا مخالفت صریح ندارند و سریعا واکنش نشان میدن. هنگام ارتباط با این افراد اولین مسئله ای که لازمه بهش اهمیت بدیم این هست که اعتماد به نفس خودمون رو حفظ کنیم و تحت تاثیر القائات شون قرار نگیریم. چون خودمحور ها و سلطه جو ها معمولا جوری رفتار می کنند که " افراد در ارتباط با آنها کرامت و حرمت خود را از دست می دهند و احساس می کنند هیچی نیستند. در واقع احساس هیچی نبودن درونی خود را به دیگران منتقل می کنند تا خودشان روی خاکستر روان دیگران احساس قدرت کنند. " / (مهتاب بیات، روانشناس)
    همچنین در برخورد با این افراد باید صبور و قوی بود. از نقاط ضعف و قوتشون شناخت کافی به دست آورد، ازشون درخواست احترام کرد و انتظارات نا به جاشون رو برآورده نکرد.

نحوه برخورد با افراد مهرطلب:

همانطور که دوستان اشاره کردند، لازمه با آنها مهربان و قدردان محبتشون بود، اما محبت های افراطی شون رو نپذیرفت. در ضمن مراقب باشید توجه زیادشان به نیاز های شما، شما رو از نیاز های آنها غافل نکنه. Eram عزیز به نکته قابل تاملی اشاره کردند:

" در مورد کسانی که به من ثابت شده دوستم دارند نگرانی و مهرطلبی ام کاهش پیدا میکنه و آزادانه لذت می برم"

البته ما نمی دونیم خانم Eram مهرطلب هستند یا خیر. اما می دونیم اطمینان خاطر دادن به افراد مهر طلب یا افراد در هنگام مهرطلبی می تونه رفتارشون رو متعادل تر کنه.

Eram جان زحمت کشیدند پاسخ تمرین 4 رو دادند. نمونه عینی مناسبی بود. تشکر می کنم. یادمون نره نمیشه به یک فرد به راحتی برچسب مهرطلب، خودمحور یا سلطه گر زد. گاهی این رفتار ها در لحظه یا در شرایط خاصی ظهور می کنند و این رو می شه به وضوح در پست خانم Eram دید. ما به خانوم Eram میگیم به نیاز های خودت بهای بیشتری بده. مثلا نیازی نیست بابت اینکه فکر می کنی درد و دل کردی یا زیاد نوشتی عذرخواهی کنی. چون این حق رو داشتی!

خیلی خب... سپاسگزارم از تمامی همراهی کنندگان عزیز کارگاه. من در اولین فرصت مطالب این بخش رو جمع بندی می کنم و به امید خدا موضوع بعدی رو استارت می زنیم. با ما باشید.

4. 5 کاربر از پست مفید عشق آفرین تشکرکرده اند .

Eram (جمعه 25 خرداد 97), Erica (دوشنبه 21 خرداد 97), paiize (چهارشنبه 23 خرداد 97), فکور (دوشنبه 21 خرداد 97), میس بیوتی (سه شنبه 22 خرداد 97)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    84
    دستاوردها:
    تشکرها
    2,385

تشکرشده 1,898 در 451 پست

Array
    جمع بندی:

ما در مبحثی که پشت سر گذاشتیم به شکل نرمال و طبیعی خودمحوری، سلطه جویی و تایید طلبی پرداختیم که در وجود همه ما ذاتا نهادینه است ، اما گاها میل افراطی ما به بروزش در کلام و رفتارمون و بعضا عدم آگاهی از حد و حدودش عدم درک متقابل و متعاقبا ضعف های ارتباطی رو در پی داره که ما فقط تا حد مرتبط با مباحثمون مورد بررسی قرار دادیم.

گفتیم:

خودمحور:"فردی است که تنها احساس خود را درک می کند و قادر نیست حس طرف مقابل خویش را بفهمد."

* این خصلت در سرشت انسان هاست که ابتدا به خواست و نیاز خودشون توجه کنند. اما گاهی در روابط ما، شکل خودخواهی و بی توجهی به حقوق دیگران به خودش می گیره.

* یکی از راه های غلبه بر خودمحوری تلاش برای ارزیابی مسائل از نقطه نظر و دیدگاه طرف مقابل هست"

سلطه جو:"شخصی است که دیگران را در راستای اهداف خود استثمار می کند."

* وقتی از سلطه جویی صحبت می کنیم، معمولا تصویر شخصی در ذهن ما مجسم میشه که سعی داره با قلدری، دیکتاتوری و زورگویی دیگران رو مجبور به استطاعت از خودش کنه. اما واقعیت اینه که تمایل به در اختیار گرفتن دیگران، خودآگاه یا ناخودآگاه گرایشی شایع میان اکثر ما هست.

* اژ جمله کاراکتر های سلطه جو می توان به باهوش سلطه جو، دیکتاتور سلطه جو، بیچاره ی سلطه جو، وابسته و وابسته ساز سلطه جو، مشکل گشای سلطه جو، قضاوتگر سلطه جو، خوب سلطه جو و غیره اشاره کرد.

* در مقابل افراد سلطه جو، افراد مقتدر و توانمند هستند که : عزت نفس دارن، صادقانه نیازشون رو اقرار می کنن، حقوقشون رو مطالبه می کنن و به حقوق دیگران هم احترام میگذارن.

تایید طلب (دگر محور یا مهرطلب):"فردی است که تایید را فراتر از یک تمایل و خواسته قلمداد میکند و تایید دیگران را نیاز و ضرورتی می پندارد که بدون آن قادر به حیات و بقا نیست."

* تیپ های مهرطلب یا کمک کننده آنهایی هستند که مرتب به فکر دیگران اند. خودشان را به آب و آتش می زنند تا به دیگران کمک کنند. توانایی نه گفتن ندارند و همین موضوع سبب می شود که همیشه گوش به فرمان دیگران باشند. در نهایت احساسات تخریبی و بسیار بدی را تجربه می کنند.

* فرق مهرطلبی و مهربانی این هست که فرد مهربان شخصیتی متعالی و کمال یافته است، او به دیگران مهر نمی دهد که سرویس و خدمات دریافت کند و از دیگران توجه گدایی نمی کند، بلکه این کار را می کند چون از دادن مهر به دیگران لذت می برد و این کار را قلباً انجام می دهد. در حالیکه فرد مهرطلب عزت نفس پایین خود را با چاپلوسی و مهربانی کردن به دیگران بالا می برد و در مقابل دیگران احساس حقارت می کند و در نهایت تبدیل به فردی مردم گریز می شود چون آن چیزی را که به عنوان مهر به دیگران داده، هیچ وقت دریافت نمی کند.

* به افراد مهرطلب توصیه می شود
    - بلافاصله به همه خواسته هایی که دیگران از آنها دارند جواب مثبت ندهند
    - افکار غلط خود را دایما اصلاح کنند
    - یاد بگیرید که از دیگران بگیرند
    - از خود مراقبت کردن را یاد بگیرند
    - سطح اعتماد به نفس شان را ارتقا دهند
    - عزت نفس شان را بالا ببرند
    - با ترس هایشان مواجه شوند
    - از عبادت و مدیتیشن به عنوان راهکارهای مطمئن بهره بگیرند

و اما:

هنگام برخورد با افراد خودمحور و سلطه جو اعتماد به نفس خودمون رو حفظ کنیم و تحت تاثیر القائات شون قرار نگیریم. در برخورد با این افراد باید صبور و قوی باشیم. از نقاط ضعف و قوتشون شناخت کافی به دست بیاریم، ازشون درخواست احترام کنیم و انتظارات نا به جاشون رو برآورده نکنیم.

و هنگام برخورد با افراد مهرطلب لازمه با آنها مهربان و قدردان محبتشون بود، اما محبت های افراطی شون رو نپذیرفت. و مراقب باشیم توجه زیادشان به نیاز هایمان، ما رو از نیاز های آنها غافل نکنه

کار در خانه: مباحث فوق را تمرین کنید! (نیازی به ارسال گزارش نیست)

اما طبق برنامه مبحث بعدی ما احترام و اعتماد هست...

6. 7 کاربر از پست مفید عشق آفرین تشکرکرده اند .

Amir A (دوشنبه 21 خرداد 97), Eram (جمعه 25 خرداد 97), Erica (دوشنبه 21 خرداد 97), m.reza91 (سه شنبه 29 خرداد 97), paiize (چهارشنبه 23 خرداد 97), میس بیوتی (سه شنبه 22 خرداد 97), بی نهایت (چهارشنبه 23 خرداد 97)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 22 مرداد 97 [ 08:54]
    سطح
    49
    Level completed: 58%, Points required for next Level: 84
    Overall activity: 4.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassOverdrive3 months registered5000 Experience Points
    تشکرها
    427

تشکرشده 431 در 145 پست

Array
    سلام خانم عشق آفرین امیدوارم حالتون خوب باشه. برای تاپیک بسیار مفید و کاربردیتون ازتون ممنونم. از صفحات اول مطالب رو دنبال میکردم یک مزیت بسیار بزرگ تاپیک شما نسبت به خیلی از تاپیک های آموزشی اینجا اجرایی بودنشه.

میخواستم ازتون خواهش کنم اگر براتون مقدور و ممکن هست به لیست سرفصل هاتون مبحث جرئت ورزی، انفعال و پرخاشگری رو هم وارد کنید. به شخصه این موضوع در تعاملات برام خیلی مبهم و گیج کننده هست هم در مورد رفتار خودم هم طرف مقابلم اینکه کی کدومش داره انجام میشه یا باید در برابر هرکدوم اینا چطوری جواب داد که سیکل معیوب ایجاد نکنه.

یه خواهش دیگه هم ازتون داشتم اگه میشه هر اصطلاحی که نام میبرید علاوه بر اینکه تعریفشو میگید جلوش یک مثال ساده در حد نیم خط هم بیارید مثلا وقتی خودمحور رو تعریف میکنید جلوش یه مثال هم بزنید که خودمحوری در رفتار یه آدم به چه شکل خودشو نشون داده. خیلی از اصطلاحات روانشناسی از اونجایی که برگردان به فارسی هم هستن شخصا برای یکی مثل من که سوادی در این زمینه ها نداره و نوآموز هست بدون مثال به درستی قابل درک نیست و وقتی در یک متن دو سه تا از این کلمات کمی مبهم ببینم دیگه کلا حس میکنم چیزی که باید از متن نفهمیدم. البته دوستان میان مثال های خوبی میزنن و بعد تاحدود زیادی مشخص میشه ولی منظور من پیش از اجرای تمرین یا پاسخ های خودتون هست بفهمیم منظور دقیقا چیه چون وقتی پاسخ های دوستان رو به تمرینات بخونیم دیگه ناخوداگاه ممکنه برای تمرین خودمون الگوبرداری کنیم. البته فکر کنم این فقط مشکل من بوده.

یه خواهش دیگه هم داشتم اگه میشه و به نظم برنامه تون صدمه ای وارد نمیکنه مبحث زبان بدن رو هم توی لیستتون یکم بیارید بالاتر اونجوری که گذاشتینش اون آخرا تا به اون مبحث برسه و با توجه به سرعت تاپیک نوه نتیجه های ما دیگه دارن میرن مدرسه :)

بازم تشکر بابت تاپیک خوبتون.

8. 4 کاربر از پست مفید Amir A تشکرکرده اند .

Eram (جمعه 25 خرداد 97), paiize (چهارشنبه 23 خرداد 97), بی نهایت (چهارشنبه 23 خرداد 97), عشق آفرین (یکشنبه 27 خرداد 97)

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 11 خرداد 03 [ 01:37]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 54.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    7,997

تشکرشده 6,493 در 1,469 پست

حالت من
    Ashegh
    Array
    سلام به دوستان عزیز
    عشق آفرین ماهمچنان منتظریم عزیزم.

چقدر تمرین دومی سخته!!من الان خودم یک ماه بیشتره که درگیر این تمرینم.
    این مهرطلبی واقعا چیز خوب وبدیه!!!راستش من یک ماه بیشتر که واتساپ وبقیه برنامه ها رو حذف کردم وواقعا دیگه زده شده بودم.هر روز استوری بزاری که یه عده بیان تایید کنن ویا بازدید داشته باشن وتو پیش خودت کیف کنی.اما اینقدر دیگه حالم ازاین فضاها بهم میخوره که حد وحساب نداره.اصلا یه جوری شده که همه انگار میخوان همدیگه رو بچزونن تا تایید ومهر ورزیدن!!!من که کامل ازش بریدم.اینقدر هم پشیمونم که استفاده میکردم که فکر نمیکنم دیگه سمتشون برم.
    اما سختیش بیشتر توی دنیای واقعیه!!

گفته بود گزارش ننویسین،من بیشتر به خاطر پویا نگه داشتن تاپیک این پست رو ارسال میکنم.

دوست دارم بدونم چطور میشه بین احترام واعتماد پلی رو درست کرد واینکه اعتماد هم میشه مثل احترام دوطرفه باشه یا نه!!چون بیشتر وقتها دیدیم که این اعتمادها یه طرفه ست!!شاید احترام کمی گذاشتیم که یک طرفه شده؟!

به هرحال ما منتظر توضیحات جذاب وکاربردی عشق آفرین عزیز وسایر دوستان هستیم

10. 3 کاربر از پست مفید paiize تشکرکرده اند .

Eram (پنجشنبه 31 خرداد 97), m.reza91 (سه شنبه 29 خرداد 97), عشق آفرین (چهارشنبه 30 خرداد 97)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    84
    دستاوردها:
    تشکرها
    2,385

تشکرشده 1,898 در 451 پست

Array
    سلام مجدد خدمت شما دوستان خوبم در تالار همدردی.

جناب Amir A خیلی ممنونم از شما که با پیشنهادات و انتقاداتتون ما رو در افزایش کیفیت کارگاه و پیشبرد بهینه آن یاری می کنید. حتما سعی می کنیم به موارد فوق ترتیب اثر بدیم. سپاسگزارم.

پاییزه جان چقدر خوب که نوشتی و ممنونم که ما رو در پویایی تاپیک کمک رسانی می کنی.

همانطور که در جریانید موضوع این فصل ما احترام و اعتماد هست. ما ابتدا به بخش اول یعنی احترام می پردازیم و بعد اعتماد رو به اون افزون می کنیم. چون مباحثمان طولانی شده قصد نداریم زیاد روی این فصل مانور بدیم. سعی می کنیم سریع جمع اش کنیم.

احترام:

"تقریبا همه‌ی افراد در هر سن‌و‌سال و موقعیت اجتماعی‌، دوست دارند مورد احترام واقع بشن و جایگاه‌شان به‌عنوان یک انسان محترم حفظ بشه."

غریزه بقا حکم می کنه که افراد برای تامین امنیت فردی و اجتماعی خودشون به دنبال کسب احترام باشند. احترام ممکنه راستین باشه مانند احترامی که از اخلاق مداری و انسانیت برای شخصی به دست میاد، یا تصنعی و دروغین، مانند احترامی که از زورگویی سردمداران ظالم یک حکومت برایشان به دست آمده که قشر مظلوم رو مجاب به تمکین و اطاعت پذیری می کنند.

منظور ما از احترام در این کارگاه نوع راستین آن و هدفمان تخریب احترام های دروغین در روابط و بنای احترام راستین هست که " گویای محترم شمردن عزت نفس اشخاص است"

یعنی احترامی که بر پایه جایگاه و کمالات شخص مقابل نیست، بلکه بر اساس انسانیت خودمان هست، چرا که با یک انسان در تعامل هستیم و او احساساتمون رو درک می کنه.

"شما نمی توانید باعث شوید که شخص دیگری فکر کند در نظر شما مهم است ، در حالی که در درون خود اعتقاد دارید که او بی ارزش است. " (لس گیبلین )

برای ادامه بحثمون ابتدا از شما می خوام تمرینات زیر رو پاسخ بدین:

تمرین 1 / چه خصوصیات، اخلاق و منشی محترم بودن یک فرد رو در ذهن شما مجسم می کنه؟

تمرین 2 / دو مورد احترام راستین و دو مورد احترام دروغین مثال بزنید و با هم مقایسه کنید.

تشکر.
    تنها نفس خداست که اگر بر گل دمیده شود انسان می آفریند.
    ویرایش توسط عشق آفرین : چهارشنبه 30 خرداد 97 در ساعت 03:24

12. 4 کاربر از پست مفید عشق آفرین تشکرکرده اند .

Amir A (چهارشنبه 30 خرداد 97), m.reza91 (چهارشنبه 30 خرداد 97), paiize (چهارشنبه 30 خرداد 97), بی نهایت (چهارشنبه 30 خرداد 97)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 29 بهمن 02 [ 14:38]
    سطح
    100
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    SocialOverdriveVeteranTagger First Class25000 Experience Points
    تشکرها
    5,992

تشکرشده 8,207 در 1,574 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام و ممنون از عشق آفرین عزیز بابت پیگیری این کارگاه مفید و پرمحتوا.

تمرین 1 / چه خصوصیات، اخلاق و منشی محترم بودن یک فرد رو در ذهن شما مجسم می کنه؟

در نظر من :
    سالمند بودن فرد به تنهایی موجب ایجاد احترام می شود.
    کسی که به دیگران و حقوق آنها احترام می گذارد.
    کسی که در جمع گزیده گوی هست و به اندازه و به جا صحبت می کند.

فردی که خوش زبان و آرام صحبت می کند و در کلامش ادب را رعایت می کند.

فردی که می تونه احساساتش را مهار کند از نظر من قابل احترام است مثلا در زمان هایی که هر کسی خشمگین و عصبانی می شود ایشان بتواند با کنترل احساساتش آون موقعیت را مدیریت کند.

افراد خیر و با اخلاق که بدون هیچ خودنمایی و ادعایی از دوستان، خویشان، مستمندان و یتیمان دستگیری می کنند.

کسانی که در گفتار و کردارشان صداقت و تعهد دارند.

تمرین 2 / دو مورد احترام راستین و دو مورد احترام دروغین مثال بزنید و با هم مقایسه کنید.

تشکر و احترام به رفتگر محله بابت خدماتی که برای نظافت محیط زندگی ما به ما می دهد. /احترام راستین

تشکر و احترام نسبت به مدیر شرکتمون بابت ارتقاء سمت کاری. /احترام دروغین

.................................

احترام به همسری زحمتکش که خسته از سر کار می یاد و فراهم کردن اسباب راحتی و استراحت ایشان. /احترام راستین

احترام به همسر عصبی و زود جوش برای جلوگیری از متشنج شدن زندگی./احترام دروغین
    ویرایش توسط بی نهایت : چهارشنبه 30 خرداد 97 در ساعت 10:17

14. 4 کاربر از پست مفید بی نهایت تشکرکرده اند .

Eram (پنجشنبه 31 خرداد 97), m.reza91 (چهارشنبه 30 خرداد 97), paiize (چهارشنبه 30 خرداد 97), عشق آفرین (جمعه 01 تیر 97)

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 11 خرداد 03 [ 01:37]
    سطح
    100
    Overall activity: 54.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    7,997

تشکرشده 6,493 در 1,469 پست

حالت من
    Ashegh
    Array
    سلام آخ جون دوباره تکلیف ودرس ومشق!

تمرین1:
    کسی که مبادی آداب باشه وآدم لذت ببره ازمعاشرت باهاش،همیشه افرادمحترم توی جمع کمتر صحبت میکنن ووقتی هم صحبت میکنن همه توجه ها بهشون جلب میشه،حتی ظاهرشون متفاوته و خیلی هم تمیز وخوش بو هستن،به صحبتهات خوب گوش میده وجوری بانگاهش دنبالت میکنه که آدم پیش خودش میگه وَوووی لابد حرفهای من چقدر واسش جذابه.

تمرین2:
    احترام راستین:
    بلندشدن درمقابل بزرگتر وزودتر اقدام کردن واسه سلام.یعنی منتظر نمونیم ببینیم اون چکار میکنه

احترام به پدر ومادر وقتی حتی نظرشون اشتباه ومخالفه بانظر ماهیت وصرفا فقط برای احترام حرفشون رو قبول کنیم.

احترام دروغین:
    شاید عجیب باشه اما من این مورد روزیاد دارم احترام به بزرگتری که به زور احترام میخواد وهمه رو وادار به سکوت میکنه تا حرفشو بزنه وهمه مجبورن چند لحظه به احترامش سکوت کنن.من نمیدونم آخه این چه لذتی داره بعدشم کیف میکنه خودش!!این مورد رو دیدم که میگم ها

احترام به شخصی که ناراحتت میکنه وتوفقط به خاطر اینکه ایشون رو شاید دوسه بار درسال بیشتر نمیبینیش بی خیال بی احترامی میشی ومحترمانه رفتارتو ادامه میدی.

16. 5 کاربر از پست مفید paiize تشکرکرده اند .

Eram (پنجشنبه 31 خرداد 97), m.reza91 (چهارشنبه 30 خرداد 97), فرشته اردیبهشت (دوشنبه 04 تیر 97), بی نهایت (چهارشنبه 30 خرداد 97), عشق آفرین (جمعه 01 تیر 97)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 07 آبان 01 [ 21:11]
    سطح
    95
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 949
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    تشکرها
    3,979

تشکرشده 3,495 در 804 پست

حالت من
    Khoshhal
    Array
    سلام دوستان.

چه خصوصیات، اخلاق و منشی محترم بودن یک فرد رو در ذهن شما مجسم می کنه؟

دروغ و ریا در رفتار و گفتار فرد نباشه؛ و ظاهر و باطنش یکی باشه، اینطور نباشه که در ظاهر مودب باشه ولی پشت برده خلاف اون باشه.
    بتونه نظرشو بگه و برای اثباتش دلائل منطقی بیاره حتی اگر باهاش مخالفت میشه. اینطوری محکم بودنشو نشون میده انگار که برای نظراتش یه حریم منطقی قائله و وقت صرف کرده.
    با ادب و خوش برخورد باشه و گرم بگیره و بخنده
    تا اونجایی که میتونه به فکر مردم باشه و وضعیت بقیه براش مهم باشه حداقل یه گوشه ی ذهنش یه فکری باشه حتی بدون هیچ عمل مثبتی.
    موقع گفتگو حواسش به گوینده باشه، تا اونجایی که میتونه تو بحث شرکت کنه، به موبایل نگاه نکنه و ...

دو مورد احترام راستین و دو مورد احترام دروغین مثال بزنید و با هم مقایسه کنید.

اینکه یه نفر دروغ بگه و بعد با یه دروغ دیگه توجیه کنه دروغ نگفته و همینطور ادامه بده.
    اینکه از یه نفر تعریف کنی و بعد پشت سرش ازش بد بگی و تحقیرش کنی
    همه چیزو با قدر پول سنجیدن

توی ماه رمضون یکی از بچه های دانشگاه برای افطاری خیلی از بچه ها رو جمع کرده بود(یه 50 تایی حدودا). صداقت، بی ریایی، سادگی، مهم بودن،احترام؛ همه چیز اونجا بود.
    برخورد خوب و مودب کارمند بانک وقتی به خاطر عدم آگاهی از بروکراسی خاصشون ، باعث ایجاد تاخیر شده بودم.
    ویرایش توسط m.reza91 : چهارشنبه 30 خرداد 97 در ساعت 19:20

18. 4 کاربر از پست مفید m.reza91 تشکرکرده اند .

Eram (پنجشنبه 31 خرداد 97), paiize (پنجشنبه 31 خرداد 97), فرشته اردیبهشت (دوشنبه 04 تیر 97), عشق آفرین (جمعه 01 تیر 97)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 29 بهمن 01 [ 12:00]
    سطح
    100
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassVeteranOverdrive25000 Experience Points
    تشکرها
    6,932

تشکرشده 6,903 در 1,648 پست

Array
    سلام

تمرین 1. من دارم یاد می گیرم به "انسان" فارغ از ویژگی هاش، احترام بگذارم. احترامم به این موجود، نباید متاثر از اخلاق و رفتارش باشه، بلکه "سبک رفتاری" که باهاش دارم رو باید با توجه به ویژگی هاش، تنظیم کنم.

احترامی که من به انسان ها می گذارم، وابسته به یک سری ارزش ها هستند. درستی و درست کاری، صداقت، انسانیت، و ... اما باید انسان رو از ویژگی هاش تفکیک کنم. انسان جونوریه که در معرض خیلی چیزهاست، بهتره درکش کنم. و براش احترام قائل باشم. اما با تشخیصی که از چگونگیش دارم (که مثلا صادق هست یا نیست یا فلان ویژگی رو داره یا نداره)، "با احترام" باهاش "رفتار مناسب" رو داشته باشم.

گاهی از بالا به همه چی نگاه می کنم، و این واقعیت که هممون محترم هستیم رو درک می کنم. حتی وقتی که دروغ می گیم، فریب می دیم، دزدی می کنیم.

وقتی قوی هستیم، وقتی مستقل هستیم، اون متانت درونی ای که درمون ایجاد می شه، باعث می شه نسبت به هیچکس اونقدر احساس ضعف نکنیم که نتونیم بهش احترام بگذاریم. بلکه به محیطِ شامل اون انسان چیره هستیم و فقط رفتارمون رو تنظیم می کنیم. در این شرایط همون انسان هم از قرار گرفتن فضایِ ما، تغییرات مثبتی می کنه.

تمرین 2: احترام راستین احترامیه که انسان به خودش می گذاره و باعث می شه به همه احترام بگذاره. هرچیزی که غیر از این باشه، هرچند که می تونه در اون لحظه راستین باشه، اما احترام پایداری نیست.

20. 2 کاربر از پست مفید میشل تشکرکرده اند .

Eram (پنجشنبه 31 خرداد 97), عشق آفرین (جمعه 01 تیر 97)

صفحه 8 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)