به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 5 از 19 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 185
    مدیران انجمن

آخرین بازدید
    شنبه 05 خرداد 03 [ 16:55]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    4,403

تشکرشده 6,419 در 1,797 پست

Array
    کامروا جان اینم بقیه جوابهای ویژگی مثبت دوستان
    ببخشید در دو بخش پاسخ دادم.

نقل قول نوشته اصلی توسط kamrava نمایش پست ها

14-پرنده غریب:........................

15-روزنه:....................

16-فقط خدا....................

17-کامروا:...........................

18-خودت:.................................

ی نکته مثبت از افراد زیر بگو:

8-مینوش:..........................
    .قدرت استدلالهای محض وانتزاعیش خوبه .مطالعه داشته

9-نازنین آریایی:......................
    خونگرم واجتماعی وپر انرژی.خوش قلب بدون کینه

10-توجیه:.....................
    عقل ودلش با هم هماهنگه .در جاده پختگی قرار داره.

11-پوه:............................
    توانایی استدلالهای سنجیده وقشنگ.پر احساس فقط باید بال وپر بگیره

12-پدربزرگ:..................
    شوخ طبع

13-فرشته اردیبهشت:.....................
    صادق وبی شیله پیله

14-پرنده غریب:........................
    سریع الانتقال.به سرعت نقطه وروزنه تغییرو میبینه

15-روزنه:....................
    روحیه لطیف و خوش طینت

16-فقط خدا....................
    خاکی ومردمی

17-کامروا:...........................
    ذاتا اجتماعی وجامعه دوست اصالتا مذهبی.توانایی در گرم کردن جمع.چقدر بالفعلش کرده رو نمیدونم

18-خودت:.................................
    احتمالا خوش اخلاق

فعلا اینا را داشته باش تا بعد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    باشه بیار بینم سوالات چیه
    با تشکر از کامروای عزیز

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط فرشته اردیبهشت نمایش پست ها
    فک کن یه ادمی قبلا خیلی خوب بوده باحوصله و مهربون (یعنی سابقه خوبی داشته) حالا خیلی بی حوصله است و عصبیه این جوریو این کمی مزمن شده وقتی هم که چیزی مزمن میشه نیاز به جراحی داره باید حساب شده عمل کنه ... به نظرت اگه چیزی خراب شد میشه درستش کرد؟

تازمانی که عصبانیت به تیک عصبی ومسائل زیستی منجر نشده خود فرد راحت ترمیتونه درمانش کنه.

فرض کن روح ادم یه صفحه کاغذه یه صفحه ی خط خطی شده روح رو باچی میشه پاک کرد؟پاک کن روح چیه؟

بستگی به ریشه عصبانیتش داره که باچی پاک بشه.اگه یه لکه رنگ روغن روی لباس بیفته با آب خالی پاک نمیشه.بعضی مشکلات نیازمند معرفت خاص خودشون هستن. بنظرم بهترین پاک کن روح اشک هست. اشکی که خودش بجوشه فکرمیکنم مقدمه ش دلدادگی وبازگشت باشه،

درین مدت ممکنه برا تغییرش به تنهایی نیاز داشته باشه تا بخودش بیاد این تنهایی رو از کجا بیاره؟ کجا میشه تنها شد؟ یا اصلا فایده ای نداره و باید داخل جمع باشه و خودشو اصلاح کنه؟
    کلا چیکار کنه که تغییر کنه؟
    یه ساعتهایی رو انتخاب کنه برای تنهایی و شناسایی وحذف افکار مزاحم .اگر هم این مدت تو جمع ظاهر شد موقتا محافظه کاری کنه و رفتارهای هیجانی رو کمتر نشون بدهد...اگر هم خواست توی جمع اصلاح بشه با افراد پخنه تر و عاقل تر از خودش حشرونشر کنه هر دو روش رو میتونه پیش ببره

چرا مردها حق دارن با دو یا چند نفر همزمان ازدواج کنند ولی زن ها فقط و فقط یکی؟بهتر نبود که این اصل برا مردها هم بود؟ وضع چه تغییری میکرد؟
    یه دلیلش شرایط روحی خانمهاست طبق تحقیقات،اونابیشتر دوس دارن فقط یه نفر معشوقه شون باشه،دلیل بعدیش فکرکنم بخاطر زایمان وبچه دار شدن خانمهاست،قبلاهم توی جنگها وقتی مردها کشته میشدن،زنهاشون عقد مسلمانهای دیگه میشدن تا آسیب پذیریشون کمترباشه،ولی در حال حاضر چنین ضرورتی نیست،وتک همسری برای جامعه ما بعنوان عرف وفرهنگ اصلی شناخته شده هست

لباسی که میخری باید مارک دار باشه یا فرقی نداره چی باشه؟چه مارکی دوس داری؟مارک اهمیت داره؟

مارکها بیشترتقلبیه،به جنسش دقت میکنم.درکنارجنس خوب اگه مارکش واقعی باشه به مارک هم توجه میکنم

ا
    گه خانوم بودی چه تیپی میزدی؟ مانتویی چادری؟ مانتویی از چه نوعش؟ چادری

نظرت درباره ی خانومایی که ارایش میکنن برا بیرون چیه؟ ضعف اعتماد به نفس ندارن؟
    انسانهای یه صورت مثالی درعالم معنا(ومثل)دارن که طبیعتا و ناخودآگاه همه دوس دارن زیبا باشن ،آرایش خانمهادرحقیقت میل برای نزدیک شدن به این صورت مثالی هست_ولی به لحاظ اجتماعی،ضعف اعتماد به نفس واینکه جلو اعزم خانم وزیورخانم کم نیارن

فک میکنی اجبار حجاب چه تاثیری رو روابط و پوشش افراد گذاشته ؟ بهتره اختیاری باشه یا اجباری

کسی که واقعا مسلمان باشه نیازی به اجبار نداره خودش حجاب روانتخاب میکنه.ولی بیشتربایدغنای فرهنگی روبالاببریم تا خانمها درحجابشون احساس عزت نفس کنن.(مدیریت فرهنگی ضعیفه)
    تا حالا شده که کسی از خانومای فامیل دستشو بیاره جلو و بخاد باهات دست بده؟ واکنشت چی بوده؟

بله بخاطراینکه جلو جمع ضایع نشه دست دادم ولی دستشو فشارندادم ساده.اما چون دوس نداشتم،نتیجه گرفتم مردم وبخصوص خانمهاقبل دست دادن ناخودآگاه قبلش نگاه دست راست مخاطب میکنن،بنابراین اگه حین مهمانی چهارانگشت دست راستت جمع شده باشه وبازنشونش ندی اونم قبل دس دادن دچار تردیدمیشه ودست درازنمیکنه.

ایا میشه خانم و اقا بدون نگاه جنسیتی باهم رابطه داشته باشن؟

نه این یه توهم وشعاره دربهترین حالت سرعت رسیدن به نقطه اشتباه کندمیشه ولی آخرش اگه ادامه بدن به اون نقطه میرس ضمن اینکه من معتقدم حتی اگه مردی بخاد نگاه جنسیتی نداشته باشه وبا دختری رفیق باشه،ابهت مردانه ش ضعیف میشه یه جورایی انگار شیش میزنه.
    ادمایی که نمیتونن برا نماز صبح بیدار شن مشکلشون کجاست؟

دغدغه نمازصبح رو نداره_بهتره به خودش اجازه بده لذت ترک لذت روتجربه کنه.منظورم لذت ترک خواب صبح هست،اونایی که سحرخیزن کاملامیدونن چی میگم نفست بازمیشه،ذهنت کاملا آزاده،یه نشاط روحی خاص داره که هیج افکارمثبتی قدرت تولیدش رو نداره.
    شده که خودتو بزنی به اونراه و بخابی؟ فدیما آره شده که سرجات نماز بخونی وبخابی؟ نه وقتی بیدار شدم درست ودرمون میخونم
    تو قنوتت چه دعایی میکنی؟
    ربنا آتنا فی ا لدنیا حسنه و... گاهی این دعا ربنا اغفرلی ولوالدی وللمومنین یوم یقوم الحساب (که دعای حضرت ابراهیم هست) و گاهی چند دعای دیگه مثل رب ادخلنی مدخل صدق و...(الان دقت نکردم نگارش نوشتاری این آیاتو دقیق نوشتم یا نه )_
    اگه همین الان میگفتن یه ارزویی بکن که براورده میشه فوری فوری بدون فکر چی میخاستی؟دعامیکنم همه مومنین (مسلمان ویهودی ومسیحی و...)رستگاربشن_

منو نصیحت کن : واسه تغییر عجله نکن به خودت فرصت بده و بخواه که رشد کنی .خدا سر وقتش پیام مورد نیازت رو از هر کانالی که بتونی باور کنی ودر ذهنت قابل ترجمه باشه برات میفرسته وبهت القا میکنه باید حوصله و تمرین داشته باشی
    صندلی داغ چه فایده ای داره؟ چرا قبول کردی؟
    حال وهوای تالارروعوض میکنه،باحرفهای نگفته بعضی کاربرا آشنامیشی،کمی هم سربه سرهمدیگه میذاریم(خانم میشل هم که آتیش بیارمعرکه ست )،دوس داشتم دریک شرایط مجازی صداقت خودمو بسنجم .
    من خیلی سوال دارم بیام بازم بپرسم؟ بیا بپرس نوع سوالارو تغییر بدم؟ هر سولی دوس داری وقوانین اجازه میده بپرس

میشلی سوالام 16 تا شد الان این مدلی شدی؟ دلت میاد 6 تاشو پاک کنم؟ میدونم اقا امین خیلی با حوصلست و همه رو جواب میده برا همین زیاد پرسیدم قول قول که دیگه بیش از 10 تا نشه
    ازشما ممنونم

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط toojih نمایش پست ها
    سلام آقا امین،

من هم وسوسه شدم که چندتا هیزم بندازم توی آتیشت. از حضورت اینجا خوشحال شدم توجیه جان البته راستش من زیاد به ذهن منحرفم اجازه نمیدم سوالای داغ بپرسه ولی خب اون چند تای آخر رو شاید بزارم هرکاری خواست بکنه:راحت باش

- مهمترین دلیلت برای وجود خدا چیه؟
    یه چیز توی قلبم که نمیدونم نیرو یا چیه .اوایل فکر میکردم حرفایی بوده که کودکی بهم یاد دادن یعد یه سال واکاوی گذشته در کنار امور روزمره به این نتیجه رسیدم که حرف دیگران نیست حتی سن 5سالگی با دوستام میگفتیم خدا نوره خلاصه فهمیدم اون چیز ریشه در تمام وجودم داره که میگه خدایی هست. شاید ریشه ش از وجود هم عمیق تر باشه

- اولین چیزی که یادت می یاد مربوط به چند سالگیت میشه و چیه؟
    بازی با همسالان
    - یک بیت شعر بساز که توش کلمه "آب" داشته باشه.
    ازآب خواهم پرسید راز جاودانگی را..... وقتی جاری میشود تا به دریا برسد
    - نویسنده و شاعر مورد علاقه ات کیه؟(برای هر کدوم فقط یکی) نویسنده محمد علی جمالزاده..شاعر.سهراب سپهری

- سه کتابی که بیشتر از بقیه دوست داری رو به ترتیب دوست داشتنت بنویس... قرآن.نهج البلاغه .چیستی (علم آلن اف چالمرز)
    - یک جوک بنویس که برای خواهر زاده 7 ساله ام تعریف کنم...یه پسره یه ماهی میگیره هر کاری میکنه نمیمیره میندازش تو آب تا خفه بشه
    - درآمد ماه قبلت چقدر بوده؟ 1/200

- "وقتی میشه با یک دعوای ساده حقت رو بگیری چرا باید کلی بحث منطقی با ادمهای مختلف و روزها پیگیری داشته باشی" چقدر با این جمله موافقی؟ چقدر اونرو کاربردی میدونی؟ با برعکسش موافقم وقتی از منطق قابل فهم شروع کنی وبا اعتماد به نفس حرفت بزنی حتما جواب میگیری ولی اگه واقعا حق باهات باشه و دیگران کوتاهی کنن ومنطق هم تاثیر نکنه من خودم تندتر برخورد میکنم در اینصورت احتمالا قالب تهی کنه چون نمیتونه به خودش دروغ بگه که تو اول با منطق شروع کردی.. قبل از برخورد تند باید تهدیدش کنی به مافوقش واگه پیش مافوق هم جواب نداد اونوقت گزینه آخر. چون بعضیا کلک میزنن عصبانی شی بعد وانمود کنن از اول اینجوری رفتی جلو
    - فکر نمیکنی حق مردها توی این جامعه نسبت به زنها بیشتر نادیده گرفته شده؟ یا برعکس فکر میکنی؟ دلایلت رو بگو

ازحدود دهه ی هفتاد بعد ورود خانمها به اجتماع بیشتر میشه .این باعث میشه نیروی کار ارزانتر از مردها در جامعه قراربگیره .تحصیلات وکار خانمها باعث تغییر انتظاراتشون شد ازطرف دیگه پشتوانه ی شغلی ومالی مردها ضعف تر شد ضمن اینکه انتظارات سابق از مرد و دادن نفقه پا برجا بود اما اعتقاد به مدیریت مرد ضعیف شد چون دیگه دلیل خاصی برای مرجعیت واقتدار مرد وجود نداشت زن هم قدرت نسبی مالی پیدا کرده بود هم تحصیلات داشت نیاز به حرف شنوی اضافه تر رو کمتر میدید.این آزمون وخطا قربانی گرفت چون بیشتر در طبقه ی متوسط جامعه رخ داد که اکثریت جمعیت فعال کشور رو تشکیل میداد.. نکته طنز آلود اینکه اوایل سرخوش بودیم که برابر ی ایجاد شده ولی تعارض زیر پوستی ایجاد شده در دهه ی هشتاد خودشو نشون داد و همه رو شوکه کرد ..هم عده ای زنها متضرر شدند چون آسیب پذیری شون همچنان وجود داره هم عده ای از مردها .) این تحلیل من هست و ممکنه نواقصی داشته باشه

- تا حالا شده از یک زن شوهردار خوشت بیاد و پیش خودت فکر کنی کاش زن تو بود؟ خب حالا که شده پس توضیح بده.

همکارخانم داشتیم یکیشون کارش بامن مشترک وبالاترازمن بود،چندین بارطول روزمجبوربودیم بهم زنگ بزنیم وپرونده هاروبرسی کنیم.من در روز حدود ۹۰پرونده روباید کارمیکردم این خانم جذابیت خاصی داشت توی فشارکاری وقتی حضوری میدیدمش روذهنم اثرگذاشت بعدازظهرها هم که حداقل باید یکساعت میخوابیدم اینقد خسته میشدم که تمام رویداد اداره توخواب مث کابوس میومد جلوچشمم_خلاصه بعد یه مدت درساعات غروب که اداره نبودم باز یاد این خانم میومد به ذهنم داشتم کلافه وعصبی میشدم.عمیقا میدونستم غلطه واینجوری چیزی برام تعریف نشده بودولی حس داشت گسترش پیدامیکرد هرچی سعی میکردم فرارکنم تلفنهای کاری وحتی خود رئیس بازکارای اشتراکی به من واومیداد. اومدم قبل اینکه بیشتربشه مرخصی گرفتم اون موقع ،بهاربود.سفرهای تفریحی به قلب طبیعت وبه سمت دوستان رفتم وجوک وتعریف وداستان وبذله گویی وتغذیه م رو هم بهترکردم(فکرمیکنم اونم بی تأثیرنبود دراینکه زیادبهش فکرمیکردم)خلاصه این مرخصی باعث شد من قویتربشم وحس کاذب ضعیفتروبهش غلبه کردم،ولی اون موقع هم آرزو نکردم کاش زنم بشه.دوس داشتم باهاش دردودل کنم.این تجربه باعث شد حواسمو بیشترجمع کنم،ولی دوستانی که داشتم وسنگین کردن وزنه ی ترازو به سمت اونا هم کمک میکردازون حال وهوابیام بیرون.
    سوالام رسید به ده تا و خوشبختانه یکی بیشتر به ذه من منحرفم نرسید. بقیه اش رو حذف کردم.

ممنون که جواب میدی.

ممنونم توجیه عزیز .موفق باشی

2. 13 کاربر از پست مفید ammin تشکرکرده اند .

deljoo_deltang (چهارشنبه 16 بهمن 92), majid_k (یکشنبه 13 بهمن 92), meinoush (شنبه 12 بهمن 92), paiize (یکشنبه 13 بهمن 92), rozaneh (یکشنبه 13 بهمن 92), shabnam z (شنبه 12 بهمن 92), toojih (شنبه 12 بهمن 92), فرشته اردیبهشت (شنبه 12 بهمن 92), کامران (سه شنبه 15 بهمن 92), میشل (شنبه 12 بهمن 92), مسافر زمان (سه شنبه 15 بهمن 92), بی نهایت (شنبه 12 بهمن 92), خانوم مجرد (شنبه 12 بهمن 92)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 10 اردیبهشت 98 [ 12:47]
    سطح
    95
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 473
    Overall activity: 30.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocial10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    5,037

تشکرشده 6,499 در 1,515 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام آقا امین
    امیدوارم حالتون خوب باشه.من هم چند تا سوال ازتون دارم.
    1)آیا شما مادرتون شاغل هستند؟ دوست دارید که خانمتون شاغل باشه؟
    2)به نظرتون اگه تو زندگی مشترک زن دکتری داشته باشه و مرد لیسانس داشته باشه یا حتی دیپلم مشکلی پیش میاد؟
    شما خودتون با یک دختر دانشجوی دکتری ازدواج می کنید؟آیا نباید در این مورد تحصیلات سخت گیری کرد؟
    3)شما به سیاست علاقه مندید؟ به نظرتون تفاوت دیدگاه سیاسی در ازدواج چقدر موثره؟ مثلا خانم اصلا سیاسی نباشه و آقا اصول گرا یا اصلاح طلب.
    4)اگر انتقاد و پیشنهادی برای من دارید خوشحال می شم بشنوم.
    5)دوست داشتین در چه زمانی به دنیا می آمدین؟
    6)به نظرتون تو ایران ادامه تحصیل وقت هدر دادنه؟
    7)آیا در آینده این سایت را به همسرتان معرفی می کنید؟ چرا؟ چه طوری؟
    8) آیا کتاب یا فیلمی مد نظرتان هست که بسیار آموزنده باشه و به من و دوستان پیشنهاد بدین؟
    از پاسخ هاتون ممنونم

4. 10 کاربر از پست مفید مصباح الهدی تشکرکرده اند .

ammin (شنبه 12 بهمن 92), deljoo_deltang (چهارشنبه 16 بهمن 92), majid_k (یکشنبه 13 بهمن 92), paiize (یکشنبه 13 بهمن 92), فرشته اردیبهشت (یکشنبه 13 بهمن 92), کامران (سه شنبه 15 بهمن 92), میشل (شنبه 12 بهمن 92), مسافر زمان (سه شنبه 15 بهمن 92), بی نهایت (شنبه 12 بهمن 92), خانوم مجرد (شنبه 12 بهمن 92)

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 29 بهمن 01 [ 12:00]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassVeteranOverdrive25000 Experience Points
    تشکرها
    6,932

تشکرشده 6,903 در 1,648 پست

Array
    سلام امین جان، چطوریایی؟ صندلی داغ برات جالب هست؟

اگه خسته نشدی به این سوالا هم جواب بده، اگه خسته شدی هم مشکل خودته، باز جواب بده...

(1) در حال حاضر بزرگترین دغدغت چیه؟

(2) از سوالایی که از آقای روزنه و آقامجید پرسیده شدن، سوالی بود که دلت بخواد از تو هم پرسیده بشه؟ اگه آره، کدوما؟ جوابتو ننویسیا!

(3) 5 تا از بچه های همدردی که تو ذهنت با یه شخصیت شناخته شده معادل شدن رو به همراه شخصیت متناظرشون بنویس.

(4) کدوم یکی از اعضا بیشتر از همه اعصابتو خورد کرده؟

(5) یه توضیح کوتاه در مورد خودت؟

(6) تو فامیلاتون دوست داری سر به تن کی نباشه؟ چرا؟

(7) بهترین خوابی که دیدی چی بود؟ آخرین خوابی که دیدی چی بود؟

(8) پرتکرار ترین نصیحت یا خواسته پدرت چی بوده؟ اونیکه همش گوش نکردی و مجبور شده تکرار کنه.

(9) اگه بهت بگن میتونی یکی رو انتخاب کنی که از زندگیت دیلت بشه (یعنی از اول وارد زندگیت نشه) اون کیه؟

(10) یه جمله با این کلمات بساز: دستشویی، خواستگاری، کاپشن، ماکارونی، آسمان، عشق.

فعلا من برم مشقامو بنویسم، شاید فردا باز برگشتم.

هر اتفاق بدی، یه اتفاق خوبه...

6. 10 کاربر از پست مفید میشل تشکرکرده اند .

ammin (شنبه 12 بهمن 92), deljoo_deltang (چهارشنبه 16 بهمن 92), majid_k (یکشنبه 13 بهمن 92), paiize (یکشنبه 13 بهمن 92), rozaneh (یکشنبه 13 بهمن 92), فرشته اردیبهشت (یکشنبه 13 بهمن 92), کامران (سه شنبه 15 بهمن 92), مسافر زمان (سه شنبه 15 بهمن 92), مصباح الهدی (یکشنبه 13 بهمن 92), بی نهایت (شنبه 12 بهمن 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 07 تیر 94 [ 00:49]
    سطح
    39
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 77
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    873

تشکرشده 1,282 در 361 پست

Array
    سلام امین جان.
    امیدوارم پاسخ منو به سوالهای مرحله دوم شما قبل از سانسور مدیریت خوانده باشی. دلیل این آرزو تنها و تنها آشنایی صحیح با نوع نگرشم بود و نه غیر.
    دوست عزیز من هم چند تا سوال دارم البته منظورم از بیانش آشنایی وکنکاش ذهن شماست نه تلافی کردن و هیزم افزودن به صندلی داغ .
    یک: شما به خانواده مرد سالار عقیده دارید؟ در صورت مثبت بودن پاسخ علت برتری مرد بر زن در چیست؟
    دو : شما پاسخ فرشته اردیبهشت رو در مورد حجاب اجباری به صراحت بیان نکردید. به نظر شما باید اجبار وجود داشته باشه؟اگر پاسختون مثبته، اجبار بر کشف حجاب در کشورهایی مانند فرانسه و هلند رو چگونه توجیه می کنید.؟
    سه: اجبار داشتن حجاب برای افراد اقلیت غیر مسلمان و یا توریست ها در حالی که اسلام اجباری بر این مسئله نداره ، آیا کاسه داغ تر از آش شدن معنی نمیده؟
    چهار : شما مسلمانید یا مسلمان زاده؟ اگر در یک کشور غیرمسلمان بدنیا آمده بودید العان مسلمان بودید؟ آیا بدنبال شناخت آن بودید؟
    پنج : اگر در آینده فرزند شما از افکار شما پیروی نکرد چگونه رفتار می کنید؟ تسلیم می شوید یا ایشان را تنبیه و برخورد میکنید؟
    شش : حکومت فعلی ایران تا چه اندازه در تحقق آرمانهایی که ادعای آن را میکند موفق بوده؟
    خصوصا سه مورد شعار: استقلال – آزادی – جمهوری اسلامی.
    هفت : نظر شما راجب این کلام چیه؟ : " الملک یبقی مع الکفر ولایبقی مع الظلم. "
    هشت : و همینطور این کلام. " لا اکراه فی الدین "
    نه :بیشتر از خدا میترسی یا دوستش داری؟
    ده : سکوت مسئولین در مقابل مشکلات جامعه و مردم را چگونه تعبیر می کنید. عدم توانایی و کفایت؟ عدم آگاهی ؟ مصلحت زمانه؟ نادیده گرفتن حق مردم؟ خیانت ؟ یا هر پاسخ دیگه؟
    یازده : مجید چگونه فردیست؟ لطفا بدون رو دربایسی بگو:
    متشکرم.
    پندار نیک . گفتار نیک . کردار نیک
    ویرایش توسط majid_k : یکشنبه 13 بهمن 92 در ساعت 00:22

8. 9 کاربر از پست مفید majid_k تشکرکرده اند .

ammin (یکشنبه 13 بهمن 92), deljoo_deltang (چهارشنبه 16 بهمن 92), paiize (یکشنبه 13 بهمن 92), rozaneh (یکشنبه 13 بهمن 92), فرشته اردیبهشت (یکشنبه 13 بهمن 92), کامران (سه شنبه 15 بهمن 92), میشل (یکشنبه 13 بهمن 92), مسافر زمان (سه شنبه 15 بهمن 92), بی نهایت (یکشنبه 13 بهمن 92)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 08 اردیبهشت 03 [ 23:31]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    6,254

تشکرشده 6,881 در 1,486 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام سلام

بازم اومدم

ایا بخاطر کار بخصوصی عذاب وجدان داری؟

بدترین کاری که کردی چی بوده؟

اخرین دروغی که گفتی؟

تاحالا شده جایی بری و وسیله ای باشه که بلد نباشی باهاش کار کنی و سوتی بدی؟

پنج تا چــــرا که توی زندگیتون كه هنوز جوابی براشون پیدا نكردین؟

آخرین باری که از ته دل خندیدی کی بوده و علتش ؟

تا حالا رویخ لیزخوردی و افتادی وسط خیابون؟

چرا بعضیا عاشق میشن و بعضیا اصلا تجربشو نداشتن؟

کسی که بهتر از همه میتونه روت تاثیر بذاره کیه؟چرا؟

تا حالا مادرتو ناراحت کردی؟چطوری؟

زیبا ترین و به یاد ماندنی ترین نصحیتی که شنیدی چی بوده؟

جمله ای که وقتی می ری جلوی آینه و خودتو می بینی وتو دلت به خودت می گی چیه

اسب سفید رستم چه رنگی بود و مال کیست؟تست هوشه خب

تا حالا گفتن بهت شبیه فلان هنر پیشه ای؟اگه آره کی؟

اگه یه لنگه کفش بهت بدن باهاش کدوم یکی از اعضای تالارومیزنی؟چرا؟

اگه یه گل رز داشته باشی به کدوم دوستت تو تالار میدی؟

آخرین باری که به چشمان یک پشه زل زدی کی بوده؟‏

اگه تو عروسی نوشابه گیرت نیاد چیکار میکنی؟توام بغض میکنی؟

تا حالا با کت و شلوار کتونی پوشیدی؟

دوس داری سال 93 چه اتفاقایی برات بیفته؟یاچه کارایی بکنی؟عید کجا میری؟

اگه به گذشته برگردی چه کاریو انجام نمیدی که انجام دادی؟

مرسی از جواب ها
    صبا به لطف بگو آن غزال رعنا را که سر به کوه و بیابان تو داده ای ما را
    ویرایش توسط فرشته اردیبهشت : یکشنبه 13 بهمن 92 در ساعت 00:34

10. 10 کاربر از پست مفید فرشته اردیبهشت تشکرکرده اند .

ammin (یکشنبه 13 بهمن 92), deljoo_deltang (چهارشنبه 16 بهمن 92), khaleghezey (سه شنبه 15 بهمن 92), majid_k (یکشنبه 13 بهمن 92), paiize (یکشنبه 13 بهمن 92), rozaneh (یکشنبه 13 بهمن 92), کامران (سه شنبه 15 بهمن 92), میشل (یکشنبه 13 بهمن 92), مسافر زمان (سه شنبه 15 بهمن 92), بی نهایت (یکشنبه 13 بهمن 92)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    4,403

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط میـشل نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید. سلام میشل خانم .مونده نباشی فعلا این سری اول سوالای من.بفرمایید

(1) با نام کاربری سه تا از بچه های همدردی، یه جمله بساز. میشل دنبال "rozaneh ‏"نوریست تا assemani شود.

(2) در مورد یکی از بچه ها، سه تا جمله بنویس. یکی از کاربران ارزشمند وگرامی خواهر خوبم خانم دلجو دلتنگ هست باوجود زندگی در ی کشور پیشرفته وآزاد ولی جو گیر نشد وارزشهاشو حفظ کرده امیدوارم تو زنگیش موفق باشه (اگه دوستان مشابه دیگه هم هستن تقصیر از من هست که نمیشناسم )

(3) منو نصیحت کن. از سر باز نکنیا. قشنگ نصیحتم کن. نصیحت کردل سخته میدونم دنبال خالص شدن بیشتر هستی در اون سطح نیستم در این مورد نصیحت کط تجهت رو به خانم طاهره صفار زاده جلب میکنم که مترجم قرآنزبان انگلیسی بود توی مصاحبه ای که باش داشتن گفت که هروقت قلم بدست گرفتم قرانو ترجمه کردم از ول تا آخر گریه کردم

(4) یه زمانیکه حس می کنی ذهنت نسبتا آرومه، تو یه اتاق ساکت بشین (موسیقی یا فیلم و ... پخش نشه و فقط صدای محیط مثل صدای ماشینا و نسیم و صداهای دور رو بشنوی). میخوایم ببینیم ذهنت چند ثانیه یا دقیقه می تونه ساکت باشه. برای اینکار از تایمر موبایلت استفاده کن.

یک دقیقه وپنجاه ثانیه_یک دقیقه وپنجاه و۹ثانیه_تادقیقه چهار.(نمره م از۲۰چندمیشه؟) روی صداهایی که از بیرون میشنوی تمرکز کن، به هیچ چیز فکر نکن.

وقتی تمرکز کردی، استارت تایمر رو بزن... در لحظه ای که متوجه شدی تمرکزت به هم خورده و داری فکر می کنی، اوکی رو بزن. بعد سعی کن اون فکر رو خاموش کنی. در لحظه ای که خاموشش کردی، دوباره اوکی رو بزن. باز در لحظه ای که متوجه شدی تمرکزت بهم خورده، اوکی رو بزن.

الان سه تا عدد داری. اولی و سومی نشون دهنده مدت زمانی هست که ذهنت در سکوت بوده و چیزی تولید نکرده، و دومی نشون دهنده مدت زمانیه که طول کشیده تا فعالیت ذهنیت رو خاموش کنی.

چه اعدادی بدست آوردی؟
    یک دقیقه وپنجاه ثانیه_یک دقیقه وپنجاه و۹ثانیه_تادقیقه چهار.(نمره م از۲۰چندمیشه؟)ی

(5) شده از محل کارت بیای همدردی؟ اگه آره، معمولا میای یا تعداد دفعاتی که اومدی، یه عدد یک رقمیه؟توی قسمت قبلی که میرفتیم نت.جای مخصوصی بود که ساعات هرکسی رو ثبت میکرد ورئیس قسمت،توی لیستی که داشت میدونست هرکی چقدتوی ماه وچه ساعاتی توی نت بوده_توی قسمت اخیر باسیستمهای جدید رئیس قسمت خودش بهم گفت هروقت خواستی مثلامیتونی روزنامه هارو نگاه کنی(نت)البته بیشتربخاطرآموزش بودولی نمیشدازکار زد هروقت کارام زیادشده وایسادم اضافه کاربدون مزایا چون وظیفه ها برای هرکسی تعریف شده هست .البته گاهی هم بخاطر مرخصی ازقبل قرارشده وتوافقی بعدازظهراضافه وایسادم که بهانه نباشه

دو تا سوال دیگه هم دارم که جوابشون اختیاریه. و اگه نخواستی دقیق جواب بدی، مشخص کردن حیطه هم کفایت می کنه، اگرم باز تمایلی نداشتی، مشکلی نیست.

(7) رشته تحصیلیت چیه؟ گروه علوم انسانی

(8) شغلت چیه؟....

مرسی
    سپاسگزارم

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط مصباح الهدی نمایش پست ها
    سلام آقا امین سلام خانم مصباح الهدی

امیدوارم حالتون خوب باشه خوبم .من هم چند تا سوال ازتون دارم. بفرمایید

1)آیا شما مادرتون شاغل هستند؟ خیر دوست دارید که خانمتون شاغل باشه؟برام فرقی نمیکنه اگه خودش حوصله ش سربره احتمالاحرفی نخواهم داشت چون کسی روانتخاب میکنم که باحیاوقابل اعتماد باشه پس به احتمال زیادبامحل کارش مشکلی ندارم.

2)به نظرتون اگه تو زندگی مشترک زن دکتری داشته باشه و مرد لیسانس داشته باشه یا حتی دیپلم مشکلی پیش میاد؟بهتره تحصیلات مردبیشترباشه یا حداقل مساوی باشن.ولی بستگی به شخصیت پسر داره چقدر دانشگراباشه وبتونه همسرشودرک کنه(ولی دیپلم بادکتراشایدظلم باشه اینو نمیپسندم مگه دیپلمه هم علاوه بردرک بالاوتوان احترام به همسرباسواد.خودش هم درپایگاه اجتماعیش قوی وشایسته باشه)دوم باهمسرش درمعرفی کردن یارفت وآمد با همکاران همسرش دچارتعارض وتنش نشن.مثلا احساس کمبود دربرابرجایگاه بالای اجتماعی اونا_

شما خودتون با یک دختر دانشجوی دکتری ازدواج می کنید؟باوجودی که سعی میکنم دانش دوست باشم ومیتونم حرفای عمومی ودغدغه های افرادمختلف رو در رشته ها مختلف درک کنم،ولی اگه اعتماد بنفسش قائم به تحصیلاتش باشه،از روی اجبارومصلحت بخاد بامن ازدواج کنه،واحساس کنم نمیتونم مدیریت کنم یادرحداقل ترین سطحش نمیتونیم باهم هارمون وهماهنگ باشیم.از ازدواج باهاش منصرف میشم_
    آیا نباید در این مورد تحصیلات سخت گیری کرد؟ بهتره تحصیلات همسطح یانزدیک باشه،ولی وقتی دو نفربتونن همدیگر رودرک کنن تفاوت تحصیلات کمرنگ ترمیشه بستگی زیادی به اولویت هاوارزشهای هردو نفر داره،مثلا خانم تحصیلات بالا چقدر میخاد داره در جمعهایی باشه باخودش همطرازباشه ودراین صورت همسرش که سوادش کمتره اونجا چطور ظاهرمیشه وبرعکسش خانمه دربین جمعهایی که شوهرش عادت داره چقدر میتونه حضور داشته باشه راحته یااذیت میشه و...

3)شما به سیاست علاقه مندید؟ بله به نظرتون تفاوت دیدگاه سیاسی در ازدواج چقدر موثره؟ مثلا خانم اصلا سیاسی نباشه و آقا اصول گرا یا اصلاح طلب.الان دو نکته دراین موردبه ذهنم میرسه۱_چه اصلاح طلب باشه چه اصول گرا دوآتیشه نباشه۲_ بعداهمسرش که تمایل به سیاست نداره روبا خانمهایی که فعال درسیاست هستند مقایسه نکنه وآرزو نکنه ای کاش همسرم هم مث این بود..۳_ازوقت وامورات خانوادش بخاطرسیاست نزنه واگه چنین ضرورتی هست مقدارو نوعش روتعیین کنه وقبلش به دختره بگه که آیابا این مقدارازضرورت سیاسی کنارمیاد یانه.

4)اگر انتقاد و پیشنهادی برای من دارید خوشحال می شم بشنوم.
    میدونم درشرایط حساس هستی برای نوع انتخاب وداری نکات مختلف رو بررسی ودرمحاسباتت لحاظ میکنی تا اینجا خوبه حالایه نکته ی دیگه هم داخل محاسباتت جابده واون اینکه اگه چیزی رو زیاد تجزیه وتحلیل کنیم دیگه تبدیل میشه به اجزا سازندش وکلیتشو از دست میده مث ساختمونی که دیگه ساختمون نباشه وتبدیل به در وپنجره وآجروگچ وفونداسیون بشه.بنابراین نگاهت رودربررسی خواستگار،دورو نزدیک کن که از کلیت کسی که میخوای انتخابش کنی غافل نشی_آیا منهای تمام صفات خوب وبدش، اصلا باخودش چطوری؟

5)دوست داشتین در چه زمانی به دنیا می آمدین؟ همین زمانی که هستم دقیقا زمانیه که باید باشم

6)به نظرتون تو ایران ادامه تحصیل وقت هدر دادنه؟ با یه مثال عامیانه و کمی طنز آلود توضیح میدم .یه زمانی مینی بوسهای گازویلی داشتن ازچرخه خارج میشدن صاحبش التماس میکردکسی نمیخرید باسهمیه بندی مرحله اول بنزین یه دفه اوایلش این مینی بوسها سالارشدندکسی که تحصیلاتش کیفیت داشته باشه حتما ازش استفاده خواهدشد،کسی رومیشناختم که حتی واحدهاشو باپول پاس کرده بود فقط مدرک میخاست بره خواستگاری باهاش.خب اینم جزو آمارتحصیلکرده ها حساب میشه

7)آیا در آینده این سایت را به همسرتان معرفی می کنید؟ بله چرا؟ چه طوری؟ بله شایدمشکل ضروری پیش بیاد نیازمند سایت بشه،بهش میگم یه سایت مطمئن هست در زمینه مشکلات خانواده بعضی مشکلات فردی مشاوره میده اگه خواستی ازش بازدیدکن.(البته قبلش خودم ازتالاربازدیدمیکنم اگه همچنان مطمئن باشه،معرفیش میکنم)

8) آیا کتاب یا فیلمی مد نظرتان هست که بسیار آموزنده باشه و به من و دوستان پیشنهاد بدین؟

اگه کسی وقتش کم هست ودر رابطه باهمسرش ودوس داشتن دچارسوتفاهم هست یادوس داره بیشتر در زمینه ی دوس داشتن ولایه هاش بدونه فصل آخر کتاب"روانشناسی اجتماعی (الیوت ارونسون)رومطالعه کنه_لینک دانلود مستقیم یه فیلم ۲۰دقیقه ای رو اینجا گذاشتم هرکی خواست دانلودکنه لینک دانلودش تایپیکی که در پست بالا برای میشل معرفی کردم بد دهنی همسر)این دوتاروقبلاهم معرفی کردم._

از پاسخ هاتون ممنونم منم ازشما ممنونم مصباح الهدی گرامی،امیدوارم همسرخوبی قسمتت بشه.
    موفق باشید......

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط majid_k نمایش پست ها
    سلام امین جان. سلام مجید بزرگوار
    امیدوارم پاسخ منو به سوالهای مرحله دوم شما قبل از سانسور مدیریت خوانده باشی. دلیل این آرزو تنها و تنها آشنایی صحیح با نوع نگرشم بود و نه غیر.
    بله دیدم فکرمیکنم نمیخواست تنشی ایجاد بشه چون پست منم ویرایش کرده بود میتونی نگاه کنی..ولی اونجا که گفتم ممکنه روابط آزاد اعتقادات رو ضعیف کنه منظورم صرفاعذاب آخرتش نبود،احتمالا جلو رشد درونی رو بگیره
    دوست عزیز من هم چند تا سوال دارم البته منظورم از بیانش آشنایی وکنکاش ذهن شماست نه تلافی کردن و هیزم افزودن به صندلی داغ . خواهش میکنم .بفرمایید
    یک: شما به خانواده مرد سالار عقیده دارید؟ در صورت مثبت بودن پاسخ علت برتری مرد بر زن در چیست؟

به"مدیریت نسبی مرد"اعتقاد دارم(دربرابرمدیریت مطلق که منفی ودیکتاتوری هست).اگه بچه ی یه مهمان شیئ ازخونه پرت کنه بیرون به کسی آسیب بزنه اول میگن مرد خونه کیه.نمیشه انتظارداشت درصورت وجود مردتوی خونه پاسخگوی مسئولیتهای حساس زن باشه.مرد بدلیل قوامیت (محکم بودن)ذاتی شخصیتش،نسبت به زن ،انتظارمیره در شرایط حساس وملتهب قالب تهی نکنه.مدیریت نسبی، اعتقادی به برتری مردبر زن نداره.مرد حرف همه رو میشنوه وتصمیم حساس ومهم که سرنوشت همه اعضا خونه به اون تصمیم وابسته هست رومیگیره.اگه خود زنها این مسئولیت روبرعهده بگیره کم کم روح اونا زمخت تروروح مردها لطیف ترمیشه وقطعا جذابیتشون واسه همدیگه کم خواهدشد.

دو : شما پاسخ فرشته اردیبهشت رو در مورد حجاب اجباری به صراحت بیان نکردید. به نظر شما باید اجبار وجود داشته باشه؟اگر پاسختون مثبته، اجبار بر کشف حجاب در کشورهایی مانند فرانسه و هلند رو چگونه توجیه می کنید.؟
    اجباری وجودنداره قانونی هست که درمجلس توسط نماینده های مردم تصویب شده.آزادی دراسلام، آزادی از بند دستورات غیرشرعی هست چون ریشه دستورات روازخدا میدونه واعتقادی به فرمانبرداری ازغیرخدانداره_) دلیل ما برای حجاب دستورات قرآن هست (یا ایها النبی قل لازواجک_آیه ۵۹سوره احزاب )

چون مردم به حکومت اسلامی رأی دادند ونظراکثریت حاکم هست.آزادی موردنظر درفرانسه بیشترتحت تاثیر نظرات جدیدی بودکه "هانا آرنت"وآیزیا برلین"دادند.بنابراین دراونجا هرفرد تاجایی آزادهست که به دیگران آسیب نزنه وآزادی دیگران رومحدود نکنه(نظریه آزادی مثبت؛هانا آرنت) باوجودی که درفرانسه تعریف محتوای آزادی با اینجا فرق داره بنابراین حجاب زن آسیبی به دیگران نمیزنه وآزادی اونارومحدودنمیکنه(طبق تعریف خودشون ازآزادی)پس چرامنعش میکنن . اجبارکشف حجاب هیچ ریشه ای درحقوق بشرو نظریه پردازان حقوق بشرشون نداره!!_اما دراینجا حجاب ریشه قرآنی داره.قانونیه که تصویب شده ازطرف اکثریت. اقلیتها هم جزو این مردمند که نظراکثریت روپذیرفتند (حتی طبق نوشته های ویل دورانت قوم یهود هم حجاب داشتن حتی ایرانیان زمان هخامنشی هم حجاب داشتن _
    جلداول تاریخ تمدن ویل دورانت ص۵۵۶)این برای اقلیتهایک قانونگرایی هست اما نبود حجاب درفرانسه وبدترازاون قانون کشف اجباری ریشه درهیچ نظریه یا سند توجیهی نداره

سه: اجبار داشتن حجاب برای افراد اقلیت غیر مسلمان و یا توریست ها در حالی که اسلام اجباری بر این مسئله نداره ، آیا کاسه داغ تر از آش شدن معنی نمیده؟
    ...توریستها هم که مطابق کنوانسیون های بین المللی که کشورهاشون اونو امضا کردن ملزم به رعایت قوانین کشورمقصد هست با این تعهدات تونستن ویزابگیرن،ضمن اینکه حکومت دینی یه حریم اجتماعی داره که نباید شکسته بشه تازمانی که اسم حکومت دینی روی اون جامعه هست،

چهار : شما مسلمانید یا مسلمان زاده؟ اگر در یک کشور غیرمسلمان بدنیا آمده بودید العان مسلمان بودید؟ آیا بدنبال شناخت آن بودید؟

هم مسلمان زاده هم مسلمان،ازسال ۱۳۸۴باجدیت دنبال این بودم که چرا بایدخداروقبول کنم یانه.دوم آیاقرآن کتاب اوست یا نوشته بشرآخرین تحقیقات اصلیم پارسال اسفندماه تموم شدمیشه ۸سال_ بله من قبلا طوری فرض گرفتم که انگار مسلمان نیستم.سه بار و هربارحدود سه ماه دقیق قرآنو مطالعه کردم که آیا این کلام بشرهست یاخدا_دقتی که درآیات وریشه یابی کلمات دیدم ازتوان یک نابغه هم خارج بود بعنوان نمونه پروفسور ژاک برک که خودش یه فردلائیک هست طی ۱۵سال تحقیق درقرآن کتاب بازخوانی قرآن رو نوشته ودراون سوره بقره که ۲۸۶آیه هست روتقسیم بر ۲میکند که طبیعتامیشه ۱۴۳اونجا این آیه اومده وکذالک جعلناکم امتا وسط_ا،(این یه نمونه کوچک وحاشیه ای از قرآن هست).البته مهمترین دلیل من محتوای آیات وپاسخ سوالات سخت علمی بودکه خود کتابی که خونده بودم ازجواب گویی به اون سوالات عاجزبود.جوابا رو درقرآن دیدم.
    پنج : اگر در آینده فرزند شما از افکار شما پیروی نکرد چگونه رفتار می کنید؟ تسلیم می شوید یا ایشان را تنبیه و برخورد میکنید؟ سعی میکنم با منطق نرم وقابل درک کمکش کنم راهشو انتخاب کنه .

-نظر شما راجب این کلام چیه؟ : " الملک یبقی مع الکفر ولایبقی مع الظلم. " قبول دارم همینطوره فکر کنم جواب سوال بعد توضیح هردو سوالت رو مقداری تامین کنه

- و همینطور این کلام. " لا اکراه فی الدین "
    کسی که نخاد دیندارباشه رومجبورنکردن واسه اونا هم یه نظام سیاسی هست که اموراتشون رو رتق وفتق میکنه، حکومت دینی به قبول اکثریت رسیده ودرقانون تصویب شده در اصول دین هم که اجباری نیست هر 5اصل دلایل عقلی داره ولی کسی که پذیرفت اتوماتیک فروع واحکام رو هم میپذیره در اونجا به تنهایی نمیتونه بفهمه که رکعات نماز چند تاست چون حداقل در ظاهر قرآن به عنوان مثال تعداد رکعات نیومده
    -بیشتر از خدا میترسی یا دوستش داری؟
    دوستش دارم وازش هم میترسم چون هرکاری کنه حق هست پس ترس من ازخداریشه وانعکاس ترس از رفتارهای خودم روداره_ولی خوف ورجا(ترس وامید) باید باهم باشه اگه فقط یکیش باشه بنده اشتباه میکنه ازخط تعادل خارج میشه(مثل عرفانهای عجیب وغریب فرقه های بابیت وبهائیت که مجریان چند شبکه ماهواره ای هم جزوش هستند)بدون کتاب اشتباه میکنیم

- مجید چگونه فردیست؟ لطفا بدون رو دربایسی بگو:

به نظرم شخصیت مجید باوجود توان فرهنگ پذیری وجامعه پذیریش متأثراز دونیمه زندگیش هست.نیمه اول نسبتا افراط وتحت تأثیرمجید بالغ وسرزنشگر_نیمه دوم بخاطرخستگی روحی ازمجید بالغ وسرزنشگر روبه تفریط آورده ولی دربازتعریف دلپذیرگذشته ش مقداری ناتوان هست بنابراین آنچه که قبلا وقلبا بهش ایمان داشته رو فعلا تا حد احترام وقانون کاهش داده.واین باعث میشه همچنان شکی تو دلش باشه. که رضایت مندیش رو هم کاهش میده.(من توی صندلی داغ عملا شدم فال گیر)

متشکرم. منم از شما سپاسگزارم
    ............

12. 10 کاربر از پست مفید ammin تشکرکرده اند .

deljoo_deltang (چهارشنبه 16 بهمن 92), majid_k (دوشنبه 14 بهمن 92), rozaneh (سه شنبه 15 بهمن 92), shabnam z (سه شنبه 15 بهمن 92), toojih (دوشنبه 14 بهمن 92), کامران (سه شنبه 15 بهمن 92), میشل (دوشنبه 14 بهمن 92), مسافر زمان (سه شنبه 15 بهمن 92), مصباح الهدی (دوشنبه 14 بهمن 92), بی نهایت (دوشنبه 14 بهمن 92)

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    دیروز [ 13:37]
    سطح
    100
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,615

تشکرشده 37,115 در 7,018 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    با سلام و احترام
    میشل گرامی، بعضی پستها مثل پست قبلی نشان می دهد که روند صندلی داغ به طرف بحث آزاد منحرف شده است. این بحث چه اعتقادی باشد، چه سیاسی چه اجتماعی از نظر ما بلامانع بوده و حتی مفید هست، لیکن جایگاه آن در انجمن آزاد هست. من با توجه به اینکه در پست قبلی این مسئله را مورد تذکر قرار دادم، باز هم به عزیزان یادآوری می کنم که به قوانین همدردی احترام بگذارید. چرا بعضی سفسطه می کنند. سانسور چیه؟ ما می گوییم هر انجمن و زیر شاخه هایش مشخص هست و برای تاپیک مشخصی سازماندهی شده است. برای بحث های نظری، سیاسی، اجتماعی، اعتقادی لطفا به انجمن مربوط رفته و مطلب ارسال کنید.
    این صحیح نیست که صحبت از آزادی و عدم سانسور بشه، اما تا وقتی که کس دیگری هزینه بکند.
    آیا اگر یکی دیگر هزینه کند، سایت راه بیندازد و ما رایگان با هزینه ایشون نظراتمان را منتشر کنیم آزادی هست؟ اما اگر ما بخواهیم در انجمن مناسب مطلب ارسال کنیم و خودمان هزینه کنیم آزادی نیست؟!

غلام همت آنم که زیر چرخ کبـــود
    زهرچه رنگ تعلق پذیرد آزاد است

http://www.hamdardi.com
    دسترسی سریع به همدردی و مدیر همدردی با عضویت در کانال همدردی در ایتا

14. 8 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

khaleghezey (سه شنبه 15 بهمن 92), rozaneh (سه شنبه 15 بهمن 92), toojih (دوشنبه 14 بهمن 92), فرشته مهربان (دوشنبه 14 بهمن 92), کامران (سه شنبه 15 بهمن 92), میشل (دوشنبه 14 بهمن 92), مسافر زمان (سه شنبه 15 بهمن 92), دختر بیخیال (دوشنبه 14 بهمن 92)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    4,403

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط میـشل نمایش پست ها
    سلام امین جان، سلام میشل خانمچطوریایی؟هیچی دیگه پوستم داره کنده میشه،صندلی داغ برات جالب هست؟
    نفسم بالانمیاد
    اگه خسته نشدی به این سوالا هم جواب بده، اگه خسته شدی هم مشکل خودته،
    چاره ای نیست صندلی داغه .بفرمایید باز جواب بده...
    بله
    سعی میکنم اینجوری باشم

(1) در حال حاضر بزرگترین دغدغت چیه؟باخودم به انطباق برسم،ازدواج ومقدماتش

(2) از سوالایی که از آقای روزنه و آقامجید پرسیده شدن، سوالی بود که دلت بخواد از تو هم پرسیده بشه؟ اگه آره، کدوما؟ جوابتو ننویسیا!
    سوالی بود که خودم ازآقای مجید ک پرسیدم که جواب نداد شاید حواسش نبود.کسی میگه "من هیچوقت سخن راست نمیگم"اگه حرفش روباورکنیم پس این جمله ای که خودش گفته جزو اون هیچوقتهایی هست که حرف راست نمیگه،پس جمله هم دروغه،اگه جمله دروغ باشه پس گاهی اوقات راست هم میگه،بنابراین جمله ممکنه راست باشه،حالا این تناقض رو چطوربایدحل کرد؟ همونطورکه خودت فرمودی جوابشو نمیگم،حالافسفربسوزونید.

(3)
    5 تا از بچه های همدردی که تو ذهنت با یه شخصیت شناخته شده معادلشدن رو به همراه شخصیت متناظرشون بنویس.

فر شته مهربان(مجری برنامه کودک گذشته که یه خانم بود)
    محمد ابراهیمی
    بی دل
    مدیرهمدری
    میشل
    (4)
    کدوم یکی از اعضا بیشتر از همه اعصابتو خورد کرده؟
    هیچکدوم همه خوبن هرکی میاد اینجا یعنی نخواسته توزندگیش خودخواه باشه دنبال راه حلهای درسته،به همه به عنوان هموطن وهمزبونهای که دوسشون دارم نگاه میکنم

(5) یه توضیح کوتاه در مورد خودت؟میانه ام،نه اصلاح طلبم نه اصولگرا فقط دنبال حرف حقم ،خیلی دوس دارم تخت جمشید_حافظیه،شاه چراغ،طبیعت،آسمان کویر.حرمهای زیارتی ، چهارده معصوم وقرآن.جمیع اینا هویتم هستند۶

(6) تو فامیلاتون دوست داری سر به تن کی نباشه؟ چرا؟ هیشکی کینه ای نیستم

(7) بهترین خوابی که دیدی چی بود؟ آخرین خوابی که دیدی چی بود؟ دوتاخواب خیلی خوب یکی پارسال یکی ۱۲ سال پیش دیدم ترجیح میدم نگم_خواب دیدم کناریه جاده بودم

(8) پرتکرار ترین نصیحت یا خواسته پدرت چی بوده؟ اونیکه همش گوش نکردی و مجبور شده تکرار کنه.به من بیشتر توجه کن .با من بیشتر حرف بزن .(این سوالت یه کم سوزوند )
    (9) اگه بهت بگن میتونی یکی رو انتخاب کنی که از زندگیت دیلت بشه (یعنی از اول وارد زندگیت نشه) اون کیه؟
    هیچکس هرکی بوده چه خوب چه بد بایدمی بوده.ولی اگه بگی چه رفتاری انجام نمیدادی کلی حرف بود،_

(10) یه جمله با این کلمات بساز: دستشویی، خواستگاری، کاپشن، ماکارونی، آسمان، عشق.

من نمیدونم این کلمات چه ربطی به هم دارن آخه .شب خواستگاری داماد کاپشنش پوشید وجلو آیینه دسشویی خودشو وراندازمیکرد بایه بسته ماکارونی زدم تو سرش گفتم دیره.وقتی داشت میرفتیم بیرون نگاه آسمان کردو گفت عشق ازاول سرکش وخونی بود..تاگریزد هرکه بیرونی بود. راستی گفتی یه جمله بساز؟_
    فعلا من برم مشقامو بنویسم، شاید فردا باز برگشتم.
    مثلا الان مشق داشتی دست

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط فرشته اردیبهشت نمایش پست ها
    سلام سلام .....سلام فرشته اردیبهشت

بازم اومدم

ایا بخاطر کار بخصوصی عذاب وجدان داری؟ ....بله

بدترین کاری که کردی چی بوده؟یه موقعی ازپدرومادرم زاویه گرفتم.فقط خودم میدونم این کارچی بسرم آورد

اخرین دروغی که گفتی؟.....
    دوره آموزشی خدمت اومدم با پنج شنبه جمعه مرخصی گرفتم فرمانده گردان جلوم ظاهرشدگفت چرامیخای بری گفتم عروسی برادرمه(تلفن زدن به خونه سخت بود ازخونه خبر نداشتم الکی گفتم)تو راه خیلی عذاب وجدان گرفتم همش توبه میکردم وقتی رسیدم خونه دیدم واقعا سوروسات عروسی برپابود)

تاحالا شده جایی بری و وسیله ای باشه که بلد نباشی باهاش کار کنی و سوتی بدی؟.......
    .بله اولین بارکه این شیرهای سنسوری اومده بود بازار جایی خواستم دستامو بشورم هرچی اینورواونورشو نگاه کردم چیزی ندیدم۱

پنج تا چــــرا که توی زندگیتون كه هنوز جوابی براشون پیدا نكردین؟

_1فرق شهود قلبی با حس اشتباه چیست وانسانهای عادی تاچقدر ازش بهره مند هستند رابطه عقل با این شهود قلبی چی هست
    _ 2موسیقی خلقت که عطارنیشابوری ازش اسم برده چی هست چطوره
    3_چرا یه لجاجت بین زن ومردوجود داره که خودشون هم میدونن الکیه
    4_چرا فیزیکدانها وقتی هنوز خودشون کوانتوم رو درست وحسأبی متوجه نشدن میان درموردش کتاب مینویسن۴

_۵_وقتی یه جا خشکسالی هست ذخیره آب اونجا به صورت بخار،یا آب یا یخ کجای کره زمین متمرکزمیشه ازجو که خارج نمیشه

آخرین باری که از ته دل خندیدی کی بوده و علتش ؟
    توی مهمونی پریشب یکی از مهمانها حرف خنده داری زد

تا حالا رویخ لیزخوردی و افتادی وسط خیابون؟.
    .وسط خیابون نه، ولی دم سلف دانشگاه دستام توجیبم بود تو یخ سرخوردم افتادم زمین د

چرا بعضیا عاشق میشن و بعضیا اصلا تجربشو نداشتن؟
    شاید کسایی که تجربشو نداشتن محافظه کار تر ومنطقی تر باشن

کسی که بهتر از همه میتونه روت تاثیر بذاره کیه؟چرا؟..
    .عالمی که هم عالم باشه هم عارف چون چیزای که میدونه رو هم میبینه

تا حالا مادرتو ناراحت کردی؟چطوری؟
    بله .گفت بد خریدی .یه کم بحثمون شد

زیبا ترین و به یاد ماندنی ترین نصحیتی که شنیدی چی بوده؟....
    داءکم ذنوب ودواعکم استغفار(درد شما گناه ودرمانتان استغفار)نصیحت بزرگان هست

جمله ای که وقتی می ری جلوی آینه و خودتو می بینی وتو دلت به خودت می گی چیه ..
    حالا هی وایسا منو نگاه کن

اسب سفید رستم چه رنگی بود و مال کیست؟تست هوشه خب ..
    .... مال جمشید بود رنگش قرمز بود

تا حالا گفتن بهت شبیه فلان هنر پیشه ای؟اگه آره کی؟ بله ..فکر کنم نگم بهتر باشه

اگه یه لنگه کفش بهت بدن باهاش کدوم یکی از اعضای تالارومیزنی؟چرا؟..میدمش دست خوت از خجالت میشل در بیا

اگه یه گل رز داشته باشی به کدوم دوستت تو تالار میدی؟
    به همه

آخرین باری که به چشمان یک پشه زل زدی کی بوده؟‏ ئوره دبستان .ولی چشم نداشت عینک دودی زده بود انگار

اگه تو عروسی نوشابه گیرت نیاد چیکار میکنی؟توام بغض میکنی؟ ...
    نوشابه بغل دستیمو بر میدارم میگم یه نوشابه واسه قنبر بیارید خودشو کشت...

تا حالا با کت و شلوار کتونی پوشیدی؟....
    بدترش انجام دادم .با کت وشلوار دمپایی پوشیدم ولی تا مغازه سر کوچه رفتم

دوس داری سال 93 چه اتفاقایی برات بیفته؟یاچه کارایی بکنی؟عید کجا میری
    ؟....ازدواج ...سفر به شیراز یا مشهد..معنویت بیشتر

اگه به گذشته برگردی چه کاریو انجام نمیدی که انجام دادی؟
    دوستی با دوستانی که دوستیشون فایده ای نداشت

مرسی از جواب ها ...
    موفق باشی فرشته اردیبهشت

با تشکر از خانم میشل گرامی امیدوارم شوخیهای منو بدل نگرفته باشه .
    ویرایش توسط ammin : پنجشنبه 28 مرداد 00 در ساعت 15:18

16. 9 کاربر از پست مفید ammin تشکرکرده اند .

deljoo_deltang (چهارشنبه 16 بهمن 92), khaleghezey (سه شنبه 15 بهمن 92), shabnam z (سه شنبه 15 بهمن 92), toojih (دوشنبه 14 بهمن 92), کامران (سه شنبه 15 بهمن 92), میشل (دوشنبه 14 بهمن 92), مسافر زمان (سه شنبه 15 بهمن 92), مصباح الهدی (دوشنبه 14 بهمن 92), بی نهایت (دوشنبه 14 بهمن 92)

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 29 بهمن 01 [ 12:00]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassVeteranOverdrive25000 Experience Points
    تشکرها
    6,932

تشکرشده 6,903 در 1,648 پست

Array

امین جان ممنون که دعوت صندلی داغ رو پذیرفتی و به سوالای دوستات جواب دادی.

خوشحالم که دوستی مثل شما رو در جمع خودمون داریم. آرزو می کنم به همه خواسته های نیکت برسی.

مهمان بعدی صندلی داغ عزیز هستند.

کیوان جان خوشحالم این موقعیت رو داریم که بیشتر باهات آشنا بشیم.

بفرمایید:

یه خواهش هم از دوست های خوبم دارم. با توجه به اینکه این تاپیک در انجمن سرگرمی هست، درستش اینه سوالاتی رو مطرح کنیم که متناسب با همین انجمن باشه. به این شکل دوستی که روی صندلی داغ هست هم مجبور نمیشه بین بیان اندیشه هاش و پایبندی به قوانین همدردی (به لحاظ تفکیک انجمن ها) یکی رو انتخاب کنه. این برای من قابل درکه که وقتی سوالی از اندیشه ها و اعتقاداتم پرسیده میشه، برام سخته که بی جواب بذارم. بنابراین خواهش می کنم سوالاتی که در حیطه انجمن آزاد هست رو مطرح نکنیم.

از آقامجید و امین هم (که هر دو از اعضای قانونمند همدردی هستند) عذرخواهی میکنم که مورد چنین سوالاتی قرار گرفتن.

هر اتفاق بدی، یه اتفاق خوبه...

ویرایش توسط میشل : دوشنبه 14 بهمن 92 در ساعت 23:11

18. 10 کاربر از پست مفید میشل تشکرکرده اند .

ammin (سه شنبه 15 بهمن 92), majid_k (سه شنبه 15 بهمن 92), rozaneh (سه شنبه 15 بهمن 92), shabnam z (سه شنبه 15 بهمن 92), فرشته اردیبهشت (دوشنبه 14 بهمن 92), کامران (سه شنبه 15 بهمن 92), مسافر زمان (سه شنبه 15 بهمن 92), بی نهایت (سه شنبه 15 بهمن 92), خانوم مجرد (سه شنبه 15 بهمن 92), دختر بیخیال (سه شنبه 15 بهمن 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 07 تیر 94 [ 00:49]
    سطح
    39
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 77
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    873

تشکرشده 1,282 در 361 پست

Array
    سلام و احترام به تمام اعضا فهیم همدردی خصوصا مدیر محترم که برای ایشون احترام ویژه ای قائلم.
    به هیچ عنوان قصد ایجاد بر هم زدن نظم و خارج شدن از قوانین تالار رو ندارم. به شخصه فرد قانون مند ی هستم. اما توقع دارم این قانون برای همه یکسان اجرا بشه. پرسش من از آقای امین تصور نمیکنم تفاوت چندانی با پرسش فرشته مهربون از خودم داشته. اما تذکر تنها شامل من شد. ضمن اینکه درک میکنم که مسئولیت پاسخگویی مشکلات و مسائل مادی و معنوی جامعه بر عهده دست اندر کاران و مسئولینه. نه دوست عزیزمون آقا امین.
    تصور میکنم ادامه و پرداخت بیشتر به این موضوع تنها نتیجه ای که داره ، گرفتن وقت ارزشمند دوستانیست که بدون چشمداشت در هدایت و همراهی جوانان کشور عزیزمون انرژی صرف میکنند.
    با احترام
    مجید
    پندار نیک . گفتار نیک . کردار نیک

20. 3 کاربر از پست مفید majid_k تشکرکرده اند .

ammin (سه شنبه 15 بهمن 92), rozaneh (سه شنبه 15 بهمن 92), shabnam z (سه شنبه 15 بهمن 92)

صفحه 5 از 19 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)