به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 37 , از مجموع 37
    عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 08 خرداد 91 [ 23:57]
    سطح
    19
    Level completed: 14%, Points required for next Level: 86
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    128

تشکرشده 134 در 57 پست

Array

RE: مامانم داره بهم خیانت میکنه کمکم کنید

عزیزم
    شما میگی شوهرت همش تعریف میکنه که مامانتون اس داده و ابراز علاقه کرده اما تو موبایل چیزی ندیدی و فکر میکنی حتما پاکش کرده
    و میگی رفته دنبال شوهرتون و رفتن کوه و..... اما به شوهرتون گفتن چیزی به شما نگه ...و شما هم چیزی بروی مادر نیاوردین
    و فقط از ناراحتی ایشون میگین که فکر میکنین چون شوهرتون محبتی نداشته ایشون ناراحته
    اما اما اما [color=#000000]
    شما هیچ مدرکی هم واسه این حرفا دارین
    ببخشیدا اما من یکم به شوهرتون شک کردم
    یعنی اگر هیچ مدرکی ندارین من شک دارم به شوهرتون

یه سوال؟ وقتی شوهرتون میگه مامانتون فلان حرف رو زده شما چه واکنشی نشون میدید؟

توجه کن که من اینکه مادر دنبال شوهرتون رفته و یا رفتن کوه رو انکار نمیکنم اما حرفایی که شنیدی فقط از سمت شوهرتون بوده
    از کا معلوم که این حرفا ردوبدل شده باشه؟

2. 3 کاربر از پست مفید دلینا تشکرکرده اند .

toojih (جمعه 17 خرداد 92), بابک 1369 (جمعه 06 تیر 93), دلینا (چهارشنبه 20 اردیبهشت 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 25 دی 91 [ 14:53]
    سطح
    25
    Level completed: 60%, Points required for next Level: 40
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    1,833

تشکرشده 1,864 در 493 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط مژگان 2
    من حرفی ندارم ولی چرا اس ام اسو پاک میکنه یا چرا نمیخواد از این موضوع کسی با خبر بشه
    شوهرت هم پاک می کنه؟
    حالا که شوهرت به شما گفته که مشکوکه و معذب. منظورم اینه که روتون تو این قضیه به هم باز شده. ازش بخواه پاک نکنه نشونت بده.

به قول دلینا همه اش حالت نقل قول از شوهرت و شک های شماست. مطمئنی درسته؟

4. 4 کاربر از پست مفید پیدا تشکرکرده اند .

toojih (جمعه 17 خرداد 92), پیدا (چهارشنبه 20 اردیبهشت 91), بابک 1369 (جمعه 06 تیر 93)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,674

تشکرشده 36,015 در 7,406 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط مژگان 2
    چون مامانم به شوهرم گفته که من نفهمم و به من نگه ولی این طوری که شوهرم توی این مساأل بوده و براش پیش اومده بهم میگه مامانت کاراش غیر از پسر و فرزندی هستش اون میخواد من به خواسته هاش پاسخ بدم مثلا وقتی میگه بیا پیشم برم یا میگه بریم بیرون برم ولی وقتی شوهرم نمیره و بهونه ی کار و این چیزا رو میاره مامانم ناراحت میشه و غمگین.من هیچ وقت به روی خودم نیاوردم که مامانم میدونه و ازش نپرسیدم که چرا بهم نگفتی که باهم رفتین کوه و... چون همیشه ترسی داشتم که یه وقت مامانم بفهمه که من میدونم...

عزیز دلم

خانمی گل

اینجا تجاهل اشتباه هست . اینجا بهترین کار این است که شما خیلی مودبانه نشون بدی که میدونی ولی برداشت بدی نداری ، مثلاً با لحنی خنده و با محبت بگو خب مامان جان ، می بینم با دامادت رفتی کوه .... لابد میخواستی گوش دامادت رو بپیچونی که حواسش باشه که به دختر نازنینت نازکتر از گل نگه ، که نخواستی منم باشم تا جلو روی خودم نگفته باشی .

هرچقدر شما اینجور مسائل را نشان بدهی اطلاع داری و اگر مادرت هم از همسر شما گله کرد چرا به شما گفته ، همسرتون نیز در عین احترام بگه مامان مگه کار محرمانه ای بوده ؟ من اصلاً دلیلی برای پنهان کردن نمی بینم ، شرمنده مامان جان من و خانمم به هم قول دادیم هیچ چیز را از هم پنهان نکنیم منم نمیتونم این قول رو بشکنم ضمن اینکه اصلاً منظور شما از تأکید بر نفهمیدن مژگان را نمی فهمم .

اینجوری مادر شما میدونه که نمیتونه حریم خصوصی با همسر شما داشته باشه و به عبارتی شما اینجوری یک بستر زدایی را انجام داده اید .

همسرت تجاهل به خرج دهد که منظور های مادر را متوجه نمی شود ، شما هم در خصوص منظورها و احساسات مادر تجاهل به خرج بده ، یعنی نشون نده که فهمیدی احساس و حالات خاص و غیر عادی نسبت به دامادش دارد . اما در مورد صحبتها و قرارهاش با همسرت تجاهل را بگذار کنار و نشان بده که اطلاع داری و همسرت گفته و میگه و این گفتنها طبیعی هست

امیدوارم بیان راهکار واضح بوده باشد .

.

6. 14 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

toojih (جمعه 17 خرداد 92), فرشته مهربان (دوشنبه 18 اردیبهشت 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 18 آذر 91 [ 23:21]
    سطح
    16
    Level completed: 43%, Points required for next Level: 58
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    29

تشکرشده 31 در 19 پست

Array

ممنون فرشته ی مهربون که راهنمایی کردی حتما عمل میکنم تو کارام.
    ولی یه چیزی دوستان شما در مورد شوهرم اشتباه کردین چون ایشون اصلا اس هارو پاک نمیکنه من خودم دیدم که مامانم اس داده.

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 10 بهمن 91 [ 01:54]
    سطح
    16
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 46
    دستاوردها:
    1 year registered500 Experience Points
    تشکرها
    34

تشکرشده 34 در 11 پست

Array

با سلام...
    مژگان جان خیلی متاسف شدم...

خیلی طبیعیه که شوهر شما دوست نداشته باشه بدونه شما بره خونه پدریتون.( حتی اگر این موضوع نبود)..همسر خوده من اینطوریه و خانوادم اصلا ازش خورده نمیگیرن.. چون مسلما با من راحت تره... مخصوصا اگه تازه ازدواج کرده باشین....شاید بعدها که بیشتر با خانوادتون عجین شد راحت تر یا شاید هم بعضی وقتها تنهایی رفت و امد کنه....
    شما خیلی راحت میتونی به خانوادت بگی که همسرم بدون من معذبه و کمی خجالتی... خانوادت باید این رو درک کنن.... چیز سختی نیست.... خب من هم بودم از رفتار مادرتون ( که شمارو ناراحت کرده...سر صحبت جهیزیه..) ناراحت میشدم که مشخصه که از رفتاره محترمانه همسرتون ناراحت شده...اگر قرار باشه رابطه ای بین همسرتون و خانوادتون باشه رابطش باید شما باشین.... همونطوری که رابط بین شما و خانواده همسرتون خوده همسرتون هستن.... اینطوری مطمین باش احترامها خیلی بهتر حفظ میشه...
    به نظر من بهترین کار اینکه برین پیش یه مشاوره کار کشته و یا روانشناس که بتونه واقعا بهتون کمک کنه!
    عزیزم برات دعا میکنم........
    این دلیل نمیشه مادرتو دوست نداشته باشی (البته وضعیت فعلی شمارو کاملا درک میکنم و میفهمم نمیتونی مثل قبل بهش عشق بورزی.. البته فعلا!) ولی اینطوری فکر کن که شیطون گولش زده.. چون طبیعتا هیچ مادری در شرایط عادی بده فرزندشو نمیخواد و دوست داره اون رو تو اوج خوشبختی ببینه.....

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 18 آذر 91 [ 23:21]
    سطح
    16
    Level completed: 43%, Points required for next Level: 58
    دستاوردها:
    تشکرها
    29

تشکرشده 31 در 19 پست

Array

[/color][color=#0000CD]سلام به همه دوستان خبرای خوبی دارم ودست پر اومدم.
    با توجه به همه ی تاپیک های دوستان و راهنمایی هاتون من تقریبا تونستم تعادل رو رعایت کنم وهمه رو راضی نگه دارم از جمله مامانم شوهرم خودمو و خانوادمو. خب حالا بگین چیکار کردی؟؟؟
    اول از همه نظرای همتونو مطالعه کردم و با فکر باز تصمیم گرفتم با شوهرم صحبت کردم گفتم که مامانم اصلا منظوری نداره فقط اینکه چون پسر نداشته از روی دوست داشتن زیاد بعضی وقتا دچار اشتباه میشده.بهش گفتم تو باید از فردا با یه دید دیگه به مامانم نگاه کنی و همه ی گذشته رو فراموش کنی فکر کن واقعا دوست داره مگه چه اشکالی داره اصلا باهم برین بیرون مگه چی میشه بهش گفتم تو باید کمکم کنی مامانم اینقدر داره غصه میخوره میترسم براش اتفاقی پیش بیاد بزار شاد باشه وکلی حرف دیگه شوهرمم قبول کردو گفت باشه هوا شو بیشتر دارم بعد رفتم با مامانم صحبت کردم گفتم که مامان جان فلانی تو رو مثل مامان خودش دوست داره غصه هتو فراموش کن بیا شاد باشیم و خلاصه کلی قربون صدقه اش رفتم اونم خوشحال شد. مهمتر از اینا خودمم منم با یه دید دیگه به مامانم نگاه کردم و سعی کردم که گذشته رو فراموش کنم واسه همین اینقدر تغییر کردم البته به کمک شما.
    دیشبم رفتیم بیرون من و مامانمو خواهرم و شوهرم کلی شوهرم هوای مامانمو داشت شوهرم جلو نشست شوهرم با مامانم رفتند از مغازه خرید واسه شام کردنند خلاصه جاتون خالی خوش گذشت.
    راستی ازتون ممنونم که بهم یاد دادید که چه جوری روابط رو مدیریت کنم از این به بعد سعی میکنم روابط رو حفظ کنم چون میدونم همه چیز به خودمون بستگی داره. احساس آرامش دارم قصه ی ما به سر رسید کلاغه به خونش نرسید

10. 6 کاربر از پست مفید مژگان 2 تشکرکرده اند .

مژگان 2 (یکشنبه 24 اردیبهشت 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 20 اردیبهشت 91 [ 19:42]
    سطح
    13
    Level completed: 24%, Points required for next Level: 38
    دستاوردها:
    تشکرها
    19

تشکرشده 19 در 9 پست

Array

سلام عزیزم.باز هم زود قضاوت نکن شاید مامانت منظور نداره.چون گفتی خیلی مهربون و احساساتیه...پس زود قضاوت نکن ولی محتاط باش...فقط دلشو نشکونید

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)