به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 4 از 19 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 185
    عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 07 تیر 94 [ 00:49]
    سطح
    39
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 77
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    873

تشکرشده 1,282 در 361 پست

Array
    سلام مجدد جناب مجید ک. سلام آقا امین من چندساعت پیش متوجه شدم سن شما رواشتباه فکرکردم میدونستم بیشتراز30هستید ولی دقیقا نمیدونستم چه سنی.خلاصه اگه درسوالات پست قبلیم جسارتی بود ببخشید.(اگه قبلاسن دقیقت رومیدونستم چند تاازاون سوالات رو نمیپرسیدم) سخت نگیر. صندلی داغه دیگه.

یه سوال پست قبل هم درمورد طهارت بچه بودنه شستن جاهای دیگه(چون در زندگی متاهلی این تجربه میشه)

بجاش چندتاسوال دیگه میپرسم بفرما

_فرض کن مخاطبت این جمله رومیگه"من هیچوقت سخن راست نمیگم"

.اگه شما باور کنید او هیچوقت حرف راست نمیگه پس این جمله هم دروغه واگه این جمله دروغ باشه پس قبلاحرف راست هم زده.

حالا این پارادوکس روحل کن

آیابنظرت افرادی که اهل دوستی باجنس مخالف هستند ممکنه این عمل ناخودآگاه منجر به افکارتوهم وشرک آلود درمورد خداوند بشه.

بدینصورت که چون خداعلاوه برمهربانی قهارهم هست،حالادیگه قهارنیست چون حین دوستی باجنس مخالف او همچنان داره به ما لبخند میزنه،

دراین صورت آیاذهن ما یک خدای بی عرضه ومصنوعی نساخته که فقط زیباس.
    ت اونجورکه ما میخایم نه اونجورکه واقعاهست؟ نه . شما از کجا مطمئنی خدا همونطوره که به شما گفتن؟ چرا تصور میکنید خدای زیبای ذهن من بی عرضه و ساختگیست؟ این باور بر اساس کدوم حقیقت شکل گرفته؟ دقیقا همونطور که شما تصور میکنید . خدا همیشه با ما لبخند میزنه. حتی زمانی که دچار گناه و اشتباه میشیم. اگر غیر از این بود در دم هلاک شده بودیم. خدای بزرگ و مهربون بقدری محبت و لطف داره که آبروی بندگان گناه کاری مثل منو در مقابل باقی افراد حفظ میکنه.

بنابراین ما هوای نفس خودمون روجای خدا قرار داده باشیم؟اگر اینچنین باشه. امیدوارم اگر اشتباهی انجام داده باشم. جهنمی باشه و آتشی بزرگ تا غم گناهی که بر دل دارم بسوزونه و شاید با سوختنش لکه سیاهش از بین بره.

اگه به گذشته برگردی چه کاری روانجام نمیدی ؟ تجربه استفاده از مواد مخدر. استفاده از سیگار. ترک تحصیل. آزردن خاطر اطرافیان. شیطنت های بیش از حد دوران کودکی. حیوان آزاری. و هزاران کار غلط دیگه که شرم باعث بیانش میشه.

یه انتقادویه حسن ازامین بگو : نمیتونم دقیق بگم شاید اشتباه کنم. اما یک توصیه میکنم : امین جان سعی کن گاهی دنیای اطرافت رو از دریچه چشم افراد مورد انتقادت ببینی.حقایق دنیای اطراف من و شما همیشه مطابق باورها و سنتهای حاکم بر محیط ما نیست.

به نظرت هر دقیقه ازبرنامه های یک شبکه ی ماهواره ای چقد براشون خرج داره؟ خوب بستگی به شبکه مورد نظر داره. دوستی دارم که از بهترین مستند سازهای کشوره. چندین و چند جایزه بین المللی برده. تعریف میکرد. بی بی سی سه ماه در ایران تلاش کرد تا یک مستند 30 دقیقه ای در باره طبیعت ایران بسازه. در حین چند روز اول ساخت این برنامه من و چند همکار از طرف صدا و سیما مامور همراهی با گروه بی بی سی شدیم. جالبه بدونید حاصل تلاش دوستان ایرانی تهیه یک مستند 40 دقیقه ای 13 قسمتی شد.

چه سودی براشون داره این برنامه هاروبرای ایرانیا پخش میکنن ماکه پول برنامه هاشون رو نمیدیم. به صورت مستقیم نمی پرازیم. اما سودشون رو با تغییر فرهنگ ما بدست میارن. این هم از بی عرضگی مسئولان ما.
    امین جان ممنونم.
    پندار نیک . گفتار نیک . کردار نیک

2. 10 کاربر از پست مفید majid_k تشکرکرده اند .

ammin (پنجشنبه 28 مرداد 00), deljoo_deltang (چهارشنبه 16 بهمن 92), khaleghezey (جمعه 11 بهمن 92), shabnam z (پنجشنبه 10 بهمن 92), toojih (پنجشنبه 10 بهمن 92), فرشته اردیبهشت (پنجشنبه 10 بهمن 92), کامران (جمعه 11 بهمن 92), میشل (چهارشنبه 09 بهمن 92), مسافر زمان (سه شنبه 15 بهمن 92), بی نهایت (پنجشنبه 10 بهمن 92)

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    یکشنبه 13 خرداد 03 [ 10:04]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,624

تشکرشده 37,121 در 7,019 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    با سلام و احترام
    اعضاء محترم دقت فرمایید. هر انجمن و تاپیک این تالار، زیر مجموعه همدردی هست و قوانین همدردی باید در همه آنها محترم شمرده شود.
    لذا دقت فرمایید ازطرح مطالب خلاف قوانین همدردی در حوزه های مختلف اجتناب فرمایید. و در چارچوب قوانین تالار فعالیت فرمایید.
    با تشکر

غلام همت آنم که زیر چرخ کبـــود
    زهرچه رنگ تعلق پذیرد آزاد است

http://www.hamdardi.com
    دسترسی سریع به همدردی و مدیر همدردی با عضویت در کانال همدردی در ایتا

4. 5 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

rozaneh (شنبه 12 بهمن 92), فرشته اردیبهشت (پنجشنبه 10 بهمن 92), کامران (پنجشنبه 10 بهمن 92), بی نهایت (پنجشنبه 10 بهمن 92), شایسته89 (شنبه 12 بهمن 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 07 تیر 94 [ 00:49]
    سطح
    39
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 77
    دستاوردها:
    تشکرها
    873

تشکرشده 1,282 در 361 پست

Array
    [quote=فرشته مهربان;314960]

با سلام
    سلام. خیلی خیلی خوشحال شدم.

بعد از مدتها منم وارد گروه سئوال کننده ها شدم
    افتخاری برای من محسوب میشه.

جناب مجید نمیدانم سوخته ای یا نه ..... هیزمها تر هستند و فقط دود می کنند یا خشکند و آتیش بپا می کنند ؟
    سوالها جالبه. جالبه بدونید اینا همیشه در ذهن من وجود داره. هر روزم رو با پرسشهایی از خودم و سبک سنگین کردن کوله بار اعمالم سپری میکنم. متاسفانه بعضی از مواقع مجبور میشم شلاغ وجدانم رو بر روح خودم فرود بیارم.در هر صورت دلتون برای من نسوزه. انسان خیس رو از باران حراسی نیست.

1 - نظرت نسبت به کراماتی که با توسل به ائمه اتفاق افتاده و حتی ثبت هم شده و در تاریخ نمونه های زیادی داریم چی هست ؟
    چطوری میشه توضیح داد ؟ ببینید من منکر وجود پر برکت این بزرگان نیستم. احترام خاصی هم به خانواده پیامبر اسلام و در کل فرستاده های خدا میگذارم . خود من بخاطر حرفه دشوار و کار سختم روزانه ده ها بار از علی ( ع) مدد میگیرم. ضمن اینکه در بین دوستانم از همه مذهبی ترم.
    اما پاسخ شما. زمانی که ما به این بزرگان متوسل میشیم. گاهی در ذهنمون امید رو بوجود میاوریم. امید برای مبارزه با مشکلات. امید برای غلبه بر چیزی که تمام انرژی مثبت ما رو تحت سلطه خودش قرار داده. امید برای باور اینکه خداوند بخاطر وجود با ارزش انسانهای شریف برای حل مشکل ما اقدامی میکنه. این امید باعث بوجود آمدن اخساس خوشایندی میشه که نیروی ما رو بسیار بیش از قبل میکنه. ضمن اینکه در واقع گاهی از مواقع افرادی بودند که از کرامت وجود ائمه استفاده کردن. من منکر این حقیقت نیستم. من معترض جایگزینی محبت افراد بجای شناخت معرفت ایشونم. همه ما عاشق جان دادن در راه فرزند زهرا (س) هستیم. اما هیچ کدوم از ما نمی تونیم 5 جمله از دختر پیامبر به زبون بیاریم.

2 - می دانی طی الارض چی هست ؟ آره شبیه انتقال افراد در سریال پیشتازان فضا. (کاپتان کرک و آقای اسپاک) به سیارات دیگه. منتها از نوع مذهبی. و چطور افرادی چنین قدرتی پیدا می کنند ؟ ذهن من عاجزه. آیا می توان توصیف علمی برای آن آورد ؟ یا حتی فلسفی ؟ هر چیزی قابل لمس نیست. اما وجود داره. مثل رویا. مثل امواج مغناطیسی. مثل روح. مثل جن. من چیزی که نتونم درک کنم رد نمیکنم. اما به سادگی هم باورش نمیکنم. صرف اینکه فرشته مهربون گفته برای من سند نیست. چشم بسته حکم آقا رو اجرا نمیکنم. دلیل میخوام. از این نمیترسم که ممکنه بخاطر نوع نگرشم به خاکستر یا ستون نمک تبدیل بشم.

3 - دین یعنی چه ؟ راه و مسیری برای رسیدن به هدف نهایی. ( خداوند ) و با چه ادیانی دقیق آشنایی داری ؟ به صورت دقیق نمیتونم ادعا کنم. شاید در حد خوندن چند کتاب ساده. مثلا: جامعه شناسی ادیان نوشته دکتر شریعتی. و یا مجموعه دروس اسلام شناسی. و تعدادی دیگه.

4 - به نظرت فرق آدم مسلمان با مؤمن در چی هست ؟ دارید ذهن منو حلاجی میکنید؟ خوب اگه نخوام به جزوه و اینترنت رجوع کنم و بدون تقلب بگم. تصور میکنم. مسلمان ( البته مسلمان واقعی )به شخصی میگن که بر طبق فرامین دین اسلام عمل میکنه و از دستورات این دین برای زندگیش بهره میبره. اما فرد مؤمن شخصی هست که خداوند رو قبول داره و در انجام اعمالش از این باور و ایمان استفاده میکنه. اما میتونه به هر دینی گرایش داشته باشه. متلا مسیحی یا کلیمی .

5 - آیا اعتقاد دارید جامعه نظم می خواهد ؟ بدون شک انتظام آن باید بر چه اساسی باشد و چه چیزی را تضمین کند ؟ حرمت انسان و اخلاق . آزادی در یک جامعه نظام مند چطور تعریف می شود و حدودش تا کجاست ؟ از دیدگاه و نظر آرمانی طبیعتا توسط گروه و احزاب که نماینده قشر وسیع افراد اون جامعه هستند تعیین و بیان کننده خواست اکثریته. اما متاسفانه این حدود همیشه بااخلاقیات منطبق نیست. مثل قوانین آزادی های فردی در اروپا.
    اما از نظر من حریمش باید به میزانی که حرمتها شکسته نشه در نظر گرفته بشه..

فعلاً همینقدر کافی هست
    امیدوارم مردود نشده باشم. همدردی قانون تک ماده داره؟ از شما و تمام دوستان متشکرم. خصوصا خانم میشل.
    پندار نیک . گفتار نیک . کردار نیک

6. 9 کاربر از پست مفید majid_k تشکرکرده اند .

ammin (پنجشنبه 10 بهمن 92), deljoo_deltang (چهارشنبه 16 بهمن 92), khaleghezey (جمعه 11 بهمن 92), rozaneh (شنبه 12 بهمن 92), shabnam z (پنجشنبه 10 بهمن 92), toojih (پنجشنبه 10 بهمن 92), فرشته مهربان (شنبه 12 بهمن 92), میشل (پنجشنبه 10 بهمن 92), بی نهایت (پنجشنبه 10 بهمن 92)

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 29 بهمن 01 [ 12:00]
    سطح
    100
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassVeteranOverdrive25000 Experience Points
    تشکرها
    6,932

تشکرشده 6,903 در 1,648 پست

Array

سلام

آقا مجید متشکرم و خوشحالم که دعوت صندلی داغ رو پذیرفتید.

بخصوص: نحوه ارتباط گرفتن شما با افکاری که (حداقل به ظاهر) مخالفتون بودند، برای من آموزنده بود.

براتون آرزوی موفقیت و سلامتی دارم.

البته این به معنی خداحافظی نیستا... من بعنوان دستیار دستیار مدیر صندلی داغ ازتون خواهش می کنم زین پس به تیم جمع آوری هیزم ملحق بشید...

پی نوشت: بابت اون پستی که سلام نداشت عذرخواهی میکنم. چون دومین پست من در یک روز بود، این ذهنیت رو داشتم که هنوز در همون فضای گفتگو هستیم.

نقل قول نوشته اصلی توسط فرشته اردیبهشت نمایش پست ها
    برام سواله چرا تاریخایی که گذاشتی یه روز ما بین دوره ی کسایی که قراره بیان رو صندلی فرجه انداختی و خالین؟
    جواب فرشته جان رو همون موقع در پیام خصوصی دادم. اما اینجا هم مینویسم، شاید سوال بقیه هم بوده باشه.

دلیلش اینه که اگه آخر شب سوم کسی سوالی بذاره، ممکنه سوال شونده وقت نداشته باشه همون موقع جواب بده.

از طرفی ممکنه مشغله خاصی برای یک فرد پیش بیاد یا سوالاش زیاد باشن و پاسخ گویی به تاخیر بیفته. البته بهتره تا بعدازظهر روز چهارم تموم شده باشن که من هم فرصت داشته باشم همون روز مهمان بعدی رو دعوت کنم.

خلاصه که خواستم با این یک روز فاصله، برنامه منعطف تری داشته باشیم که هم تاپیک منظم تر پیش بره، هم فشرده نباشه و بچه هایی که سوال می پرسن، خسته نشن.

اینا برای فرشته قابل قبول بودن، امیدوارم برای شما هم همینطور بوده باشه.

گویا محدودیت تعداد سوالات برای بعضی از دوستان قانع کننده نبود. به همین خاطر در ادامه پیام خصوصی مدیرهمدردی در این رابطه رو میذارم. دلایلی که ایشون آوردن از نظر من منطقی بودن، اما اگه فکر میکنید بهتره تعداد سوالات بیشتر باشن، لطفا از طریق گزارش پست اول این تاپیک، به ایشون اطلاع بدید. متشکرم.

البته یه نکته هم هست. فرضا اگه من 20 تا سوال بخوام بپرسم، میتونم ده تا رو اول بپرسم، بعدا (ترجیحا بعد از اینکه به ده تای اول پاسخ داده شد) سری دوم سوالاتم رو پست کنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط مدیرهمدردی
    به نظرم باید چارچوبی برای سئوالات از نظر تعداد باشد.
    مثلا اینکه هر کسی بیاید تا بی نهایت سئوال بگذارد هم اعضاء رغبت به خواندن طولانی آنها نمی کنند. هم پاسخ دهنده دقت کافی ندارد. و هم کلا جذابیت آن کم می شود.
    ولی مثلا اگر تعدا محدود مثلا زیر 5 یا 10 بشود. دقت کافی می شود که سئوالات آتشین و مهم مطرح شود و این کمک کننده هست.

البته این صرفا پیشنهاد بود و بحث مدیریتی نیست. و من اصراری ندارم.
    خودتان تصمیم بگیرید. اگر موافق بودید متنش بنویسید برایم تا در اولین پست قرار دهم.

و اما مهمان بعدی صندلی داغ:

امین جان ممنون که دعوت ما رو قبول کردی و وقت میگذاری. بفرمایید:

نشستن روی این صندلی الزامیه ها... درضمن همراه آوردن کپسول آتش نشانی و لباس ضد حریق و آب و اینجور چیزا هم برای مهمان صندلی داغ اکیدا حرااامه...

هر اتفاق بدی، یه اتفاق خوبه...

ویرایش توسط میشل : پنجشنبه 10 بهمن 92 در ساعت 17:27

8. 6 کاربر از پست مفید میشل تشکرکرده اند .

ammin (پنجشنبه 10 بهمن 92), majid_k (پنجشنبه 10 بهمن 92), فرشته اردیبهشت (پنجشنبه 10 بهمن 92), کامران (جمعه 11 بهمن 92), مسافر زمان (سه شنبه 15 بهمن 92), بی نهایت (پنجشنبه 10 بهمن 92)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 08 اردیبهشت 03 [ 23:31]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    6,254

تشکرشده 6,881 در 1,486 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام اقا امین
    حالتون خوبه؟
    شمام بوی عیدو حس میکنید؟ یا خیلی مونده؟
    چه حسی داری که اومدی صندلی داغ؟
    من چقدر سوال دارم ولی به احترام پیشنهاد مدیرعزیز و میشل جان و هم اینکه واقعا منطقیه که تعداد سوال تو هر پست محدود باشه البته نه برا هر نفر13 تا سوال میپرسم اما بازم میام.
    فک کنم سوالا از فردا پرسیده میشن اما چون فردا سرم شلوغه الان میذارم سوالارو . البته همین که اومدم تو تاپیک و دیدم میشل صندلی گذاشته خود به خود سوال اومد تو ذهنم (بخاطر سوالای آبکیم معذرت میخام)
    سوالام:
    احکام جزییات دین رو چقدر قبول داری؟
    چقدر بهش عمل میکنی؟
    یعنی قبلا بهش فکر میکنی و بعد قبول میکنی یا نه بی چون و چرا انجامش میدی؟
    شما حاضری سگ تو خونت داشته باشی؟ چرا؟
    راوی دقیق دین و مذهب کیه؟
    تو زمونمون به کی میشه ازین لحاظ اعتماد کامل داشت؟
    از کجا بفهمیم تعالیم دینی همشون اصلن و از خود در اوردی نیستن؟
    این که تو قران هست میگه "هیچ سختی در دین نیست برای شما" یعنی چی؟مثال بزن لطفا.
    فرض کن من سرکارم وقت نمازه و باید اونجا نماز بخونم چون برسم خونه دیر شده حالا باید مقنعه ام کاپشن و ساعت و جوراب رو دربیارم و صورتموبا صابون بشورم و دوباره بعد از وضو کرم ضد افتاب بزنم و ساعتمو بقیه رو بپوشم و موهامو مرتب کنم در ضمن همه این کارها بانماز در طول 10 دقیقه باید باشه چون وقت استرحت کار10 دیقه است ولی میشه زمان رو یکاریش کرد حال باید چیکار کنم بنظرت تیمم کنم اشکالی داره؟ اگه داره چه دلیل قانع کننده ای هست؟
    ایا طلا فروشی شغل خوبی هست؟ چرا؟
    سه تیغ کردن برا افایون چه ضرری داره یا خوبه؟
    به نظرت مسواک زدن تو حمام مشکلی داره؟ اگه اره چرا؟
    به حکومت دینی اعتقاد داری؟ میتونی جواب و دلیلشو نگی اگه راحت نیستی .
    صبا به لطف بگو آن غزال رعنا را که سر به کوه و بیابان تو داده ای ما را

10. 6 کاربر از پست مفید فرشته اردیبهشت تشکرکرده اند .

ammin (پنجشنبه 10 بهمن 92), deljoo_deltang (چهارشنبه 16 بهمن 92), کامران (جمعه 11 بهمن 92), میشل (پنجشنبه 10 بهمن 92), مسافر زمان (سه شنبه 15 بهمن 92), بی نهایت (پنجشنبه 10 بهمن 92)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 08 اردیبهشت 03 [ 23:31]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    6,254

تشکرشده 6,881 در 1,486 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    فک کن یه ادمی قبلا خیلی خوب بوده باحوصله و مهربون (یعنی سابقه خوبی داشته) حالا خیلی بی حوصله است و عصبیه این جوریو این کمی مزمن شده وقتی هم که چیزی مزمن میشه نیاز به جراحی داره باید حساب شده عمل کنه ... به نظرت اگه چیزی خراب شد میشه درستش کرد؟فرض کن روح ادم یه صفحه کاغذه یه صفحه ی خط خطی شده روح رو باچی میشه پاک کرد؟پاک کن روح چیه؟

درین مدت ممکنه برا تغییرش به تنهایی نیاز داشته باشه تا بخودش بیاد این تنهایی رو از کجا بیاره؟ کجا میشه تنها شد؟ یا اصلا فایده ای نداره و باید داخل جمع باشه و خودشو اصلاح کنه؟
    کلا چیکار کنه که تغییر کنه؟

چرا مردها حق دارن با دو یا چند نفر همزمان ازدواج کنند ولی زن ها فقط و فقط یکی؟بهتر نبود که این اصل برا مردها هم بود؟ وضع چه تغییری میکرد؟

لباسی که میخری باید مارک دار باشه یا فرقی نداره چی باشه؟چه مارکی دوس داری؟مارک اهمیت داره؟

اگه خانوم بودی چه تیپی میزدی؟ مانتویی چادری؟ مانتویی از چه نوعش؟
    نظرت درباره ی خانومایی که ارایش میکنن برا بیرون چیه؟ ضعف اعتماد به نفس ندارن؟
    فک میکنی اجبار حجاب چه تاثیری رو روابط و پوشش افراد گذاشته ؟ بهتره اختیاری باشه یا اجباری
    تا حالا شده که کسی از خانومای فامیل دستشو بیاره جلو و بخاد باهات دست بده؟ واکنشت چی بوده؟
    ایا میشه خانم و اقا بدون نگاه جنسیتی باهم رابطه داشته باشن؟
    ادمایی که نمیتونن برا نماز صبح بیدار شن مشکلشون کجاست؟
    شده که خودتو بزنی به اونراه و بخابی؟ شده که سرجات نماز بخونی وبخابی؟
    تو قنوتت چه دعایی میکنی؟
    اگه همین الان میگفتن یه ارزویی بکن که براورده میشه فوری فوری بدون فکر چی میخاستی؟
    منو نصیحت کن :
    صندلی داغ چه فایده ای داره؟ چرا قبول کردی؟
    من خیلی سوال دارم بیام بازم بپرسم؟ نوع سوالارو تغییر بدم؟

میشلی سوالام 16 تا شد الان این مدلی شدی؟ دلت میاد 6 تاشو پاک کنم؟ میدونم اقا امین خیلی با حوصلست و همه رو جواب میده برا همین زیاد پرسیدم قول قول که دیگه بیش از 10 تا نشه
    صبا به لطف بگو آن غزال رعنا را که سر به کوه و بیابان تو داده ای ما را

12. 6 کاربر از پست مفید فرشته اردیبهشت تشکرکرده اند .

ammin (جمعه 11 بهمن 92), deljoo_deltang (چهارشنبه 16 بهمن 92), کامران (جمعه 11 بهمن 92), میشل (پنجشنبه 10 بهمن 92), مسافر زمان (سه شنبه 15 بهمن 92), بی نهایت (پنجشنبه 10 بهمن 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 06 تیر 93 [ 06:00]
    دستاوردها:
    تشکرها
    2,312

تشکرشده 1,508 در 444 پست

Array
    سلام آقا امین،

من هم وسوسه شدم که چندتا هیزم بندازم توی آتیشت. البته راستش من زیاد به ذهن منحرفم اجازه نمیدم سوالای داغ بپرسه ولی خب اون چند تای آخر رو شاید بزارم هرکاری خواست بکنه:

- مهمترین دلیلت برای وجود خدا چیه؟
    - اولین چیزی که یادت می یاد مربوط به چند سالگیت میشه و چیه؟
    - یک بیت شعر بساز که توش کلمه "آب" داشته باشه
    - نویسنده و شاعر مورد علاقه ات کیه؟(برای هر کدوم فقط یکی)
    - سه کتابی که بیشتر از بقیه دوست داری رو به ترتیب دوست داشتنت بنویس
    - یک جوک بنویس که برای خواهر زاده 7 ساله ام تعریف کنم
    - درآمد ماه قبلت چقدر بوده؟
    - "وقتی میشه با یک دعوای ساده حقت رو بگیری چرا باید کلی بحث منطقی با ادمهای مختلف و روزها پیگیری داشته باشی" چقدر با این جمله موافقی؟ چقدر اونرو کاربردی میدونی؟
    - فکر نمیکنی حق مردها توی این جامعه نسبت به زنها بیشتر نادیده گرفته شده؟ یا برعکس فکر میکنی؟ دلایلت رو بگو
    - تا حالا شده از یک زن شوهردار خوشت بیاد و پیش خودت فکر کنی کاش زن تو بود؟ خب حالا که شده پس توضیح بده.

سوالام رسید به ده تا و خوشبختانه یکی بیشتر به ذهن منحرفم نرسید. بقیه اش رو حذف کردم.

ممنون که جواب میدی.

14. 6 کاربر از پست مفید toojih تشکرکرده اند .

ammin (جمعه 11 بهمن 92), کامران (جمعه 11 بهمن 92), پونه (پنجشنبه 10 بهمن 92), میشل (پنجشنبه 10 بهمن 92), مسافر زمان (سه شنبه 15 بهمن 92), بی نهایت (پنجشنبه 10 بهمن 92)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 20 خرداد 97 [ 07:57]
    سطح
    71
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 358
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,836

تشکرشده 2,440 در 754 پست

Array
    سلام
    آماده ای داش امین؟؟

بریم سر اصل مطلب!

تا حالا شده ضرب المثل کوزه گر تو کوزه شکسته اب میخوره در مورد خودت صدق کنه؟
    در چه موردی؟
    چطوری حلش کردی (نکردی؟)
    کدوم غذا رادوست داری؟
    چه غذایی بلدی درست کنی؟
    میونت با غذاهای دریایی چطوره؟
    به کدوم وعده غذایی اهمیت میدی؟
    با کدوم یکی از بچه های همدردی دوست داشتی در عالم واقعیت آشنا بشی؟
    از کی اینجا انرژی مثبت نمیگیری؟ (یا بهتره بگم انرژی منفی میگیری)
    چرا؟

خوب حالا بریم ی چندتا هیزم توپل بیاریم بذاریم زیر صندلی@@@@@@@

ی نکته منفی از افراد زیر بگو:

1-مدیر همدردی:.................

2-فرشته مهربان:..................

3-سرافراز:.................

4-بی دل:.......................

5-فرهنگ:..........................

6-شیدا:.........................

7-میشل:...........................

8-مینوش:...........................

9-نازنین آریایی:......................

10-توجیه:.....................

11-پوه:............................

12-پدربزرگ:..................

13-فرشته اردیبهشت:.....................

14-پرنده غریب:........................

15-روزنه:....................

16-فقط خدا....................

17-کامروا:...........................

18-خودت:.................................

ی نکته مثبت از افراد زیر بگو:

فعلا اینا را داشته باش تا بعد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    *به جادوی چشم تو شیدا شدم*
    *ز خود گم شدم در تو پیدا شدم*
    *من آن قطره بودم که با موج عشق*
    *در آغوش مهر تو دریا شدم
    *

16. 10 کاربر از پست مفید کامران تشکرکرده اند .

ammin (جمعه 11 بهمن 92), deljoo_deltang (چهارشنبه 16 بهمن 92), khaleghezey (جمعه 11 بهمن 92), meinoush (شنبه 12 بهمن 92), toojih (جمعه 11 بهمن 92), فرشته اردیبهشت (جمعه 11 بهمن 92), میشل (جمعه 11 بهمن 92), مسافر زمان (سه شنبه 15 بهمن 92), بی نهایت (شنبه 12 بهمن 92), شیدا. (جمعه 11 بهمن 92)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    دیروز [ 00:09]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    4,405

تشکرشده 6,419 در 1,797 پست

Array
    سلام خانم میشل اون صندلی که گذاشتی به قول خودت یه اقدام تروریستیه ولی هر کی بتونه با سوالاش منو به چالش و تناقض گویی بکشونه با فونت درشت قرمز اعتراف میکنم که منو سوزونده

نقل قول نوشته اصلی توسط فرشته اردیبهشت نمایش پست ها
    سلام اقا امین سلام فرشته اردیبهشت
    حالتون خوبه؟
    شمام بوی عیدو حس میکنید؟ بله تا ده درصد یا خیلی مونده؟
    چه حسی داری که اومدی صندلی داغ؟ حس به نقد کشیده شدن
    من چقدر سوال دارم راحت باش ولی به احترام پیشنهاد مدیرعزیز و میشل جان و هم اینکه واقعا منطقیه که تعداد سوال تو هر پست محدود باشه البته نه برا هر نفر13 تا سوال میپرسم اما بازم میام.
    فک کنم سوالا از فردا پرسیده میشن اما چون فردا سرم شلوغه الان میذارم سوالارو . البته همین که اومدم تو تاپیک و دیدم میشل صندلی گذاشته خود به خود سوال اومد تو ذهنم (بخاطر سوالای آبکیم معذرت میخام) من فکر نمیکنم سوالات آبکی باشه
    سوالام:
    احکام جزییات دین رو چقدر قبول داری؟ بستگی به نوع جزییاتش داره وسطح جزیی بودنش و اختلاف علما در اون مورد
    چقدر بهش عمل میکنی؟ سعی میکنم تا حد توانم عمل کنم
    یعنی قبلا بهش فکر میکنی و بعد قبول میکنی یا نه بی چون و چرا انجامش میدی؟ با احتیاط عمل میکنم ویعیمیکنم کم کم معناشو بفهمم
    شما حاضری سگ تو خونت داشته باشی؟ نه چرا؟ چون ضرورتی نداره ویه دلیل نجی بودنش انرزی خصی که نباید در محیط من انسانها باشه ضمن اینکه شخصیت آدمو سبک میکنه وقتی هرروز میبینیش وبهش فکر میکنی عواطف انسانای دیگه نباید نابجا خرج سگ بشه ضرفیت عاطفی ما محدود هست

راوی دقیق دین و مذهب کیه؟خدا بعد پیامبران بعد امامان.اما حالا سند ما قرآن ورساله و راوی فعتی مرجع مورد تائید حوزه علمیه
    تو زمونمون به کی میشه ازین لحاظ اعتماد کامل داشت؟ همه مراجع معرفی شده ی حوزه مورد تاییدن من ارادت خاصی به مرحوم بهجت داشتم و دارم
    از کجا بفهمیم تعالیم دینی همشون اصلن و از خود در اوردی نیستن؟ از روی قرآن وکتابهای چهارگانه اصلی شیعه اگه فلسفه احکامو نگاه کنی ریشه های قرانیشو نشون دادن
    این که تو قران هست میگه "هیچ سختی در دین نیست برای شما" یعنی چی؟مثال بزن لطفا. مثلا کسی که نتونه روزه بگیره بخاطر مریضی وپول هم نداشته باشه که اطعام کنه یا زن حائض روزهازش ساقط میشه

فرض کن من سرکارم وقت نمازه و باید اونجا نماز بخونم چون برسم خونه دیر شده حالا باید مقنعه ام کاپشن و ساعت و جوراب رو دربیارم و صورتموبا صابون بشورم و دوباره بعد از وضو کرم ضد افتاب بزنم و ساعتمو بقیه رو بپوشم و موهامو مرتب کنم در ضمن همه این کارها بانماز در طول 10 دقیقه باید باشه چون وقت استرحت کار10 دیقه است ولی میشه زمان رو یکاریش کرد حال باید چیکار کنم بنظرت تیمم کنم اشکالی داره؟ اگه داره چه دلیل قانع کننده ای هست؟ وضو واجبه آب هم هست ولی آرابش واجب نیست تیمم اینجابدعته .هیچی مزاحم واجب نمیشه
    ایا طلا فروشی شغل خوبی هست؟ در نوع خدش بله چرا؟ نیاز مردم رو در اختیارشون قرار میده و حلال هست خرچند یه جوری سر تهشئ میزنن که به نفع خودشون خرید فروشها تموم شه .

سه تیغ کردن برا افایون چه ضرری داره یا خوبه؟
    کمی برای پوست ضرر داره وبهتره مردها دنبال آرایش صورت نباشن بجز موی زائد.زیبایی ساختگی برای مرد تو ذوق میزنه

به نظرت مسواک زدن تو حمام مشکلی داره؟ نمیدونم فکر نکنم اگه اره چرا؟

به حکومت دینی اعتقاد داری؟ بله میتونی جواب و دلیلشو نگی اگه راحت نیستی . معدل کلی گناه وثواب مردم وسطح ایمانشون تعیین میکنه کی حاکمشون باشه گاهی دین تجلی سیاسی پیدا میکنه اگه ما زندگی مو مانه بخواهیم بهترین راه تشکیل حکومت دینی هست تا آخرین حلقه ها تکمیل بشه .آیات هم اینو میگه یه جا میگه در فرمان فرعون رشدی نیست .بحث چندلایه ای داره اگه خواستی بشتر بدونی بهم بگو تا تایپیک جداگانه بی طرفانه براش ایجاد کنم با دلایل .البته مردم باید مشارکت کنن واجازه ندن فرماندارشون کم کاری کنه حتی حق نصیجت وامربه معروف هم دارن منته چه کنیم که ماها مطالعه نمیکنیم
    - - - Updated - - -

جواب باقی دوستان رو در فرصتی که بدست بیارم ارسال میکنم از تاخیری که پیش یا پوزش میام

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط kamrava نمایش پست ها
    سلام سلام آقای کمروا چون جوالای شما رو سریع میتونم بدم الان وقتم کمه استثنائا ترتیب رو در پاسخگویی رعایت نمیکنم
    آماده ای داش امین؟؟
    در خدمتم کامروای عزیز

بریم سر اصل مطلب!
    بزن بریم

تا حالا شده ضرب المثل کوزه گر تو کوزه شکسته اب میخوره در مورد خودت صدق کنه؟
    در چه موردی؟
    چطوری حلش کردی (نکردی؟)
    نه ولی عالم بی عمل چراکدوم غذا رادوست داری؟ قیمه
    چه غذایی بلدی درست کنی؟
    غذاهای بریان .نیمرو وتن ماهی هم باهم قاطی میکنم ز اکتشافات دوره دانشجویی با دوستانه/ برنج هم دم میندازم ولی مخلفاتش رو بلد نیستم درست کنم بجاش از مغازه ماست میگیرم

میونت با غذاهای دریایی چطوره؟
    خوبه میگو هم درست میکنم به روش خودم

به کدوم وعده غذایی اهمیت میدی؟
    ناهار
    با کدوم یکی از بچه های همدردی دوست داشتی در عالم واقعیت آشنا بشی؟
    البته بدلایل تایپیکهای شخصی و قوانین امکانش نیست اما با همه ی کسانی که میشناسمشون

از کی اینجا انرژی مثبت نمیگیری؟ (یا بهتره بگم انرژی منفی میگیری)
    مطمئن نیستم ولی فکر نمیکنم از کسی منفی بگیرم

چرا؟

خوب حالا بریم ی چندتا هیزم توپل بیاریم بذاریم زیر صندلی@@@@@@@

ی نکته منفی از افراد زیر بگو:
    اینجای سوالت داغ وسخت بودچه کنیم صندلی داغه اول از همشون عذر میخام

شاید گاهی اوقات کمی محافظه کار ه(جناب مدیر تقصیر کامروا بود )

فکر میکنم با یه مشکلی داره دست وپنجه نرم میکنه که اجازه تغییرو فعلاازش گرفته ولی خیلی کم توی تایپیکهای سرگرمی وشوخی پست میذاره

کمی اخمو از آواتارشاینو میگم

عجول وقهروو(خودش خواست ما فکر کنیم قهروئه )

5-فرهنگ:........................
    ..کمی منزوی

گاهی کمی بدبین میشه وشرایط رو به سمت خلا میبره الان کمتر شده

فکر میکنم گاهی واقع بینی رو بجای زیبا دیدن وروبراه دیدن امور کنار میزنه

8-مینوش:...........................ف
    کر میکنم به صورت بالقوه دختر معتقدی هست ولی فعلا بدلایلی سعی میکنه درستکار وخاص باشه تا اینکه معتقد بودتی که حس عوام بودن بهش بده

فکر میکنم سطوح صداقت رو رعایت نمیکنه با دوستان درجه 3خودش همون قدر صداقت وصمیمیت دارعپه که با دوست درجه یکشداره اگه این درست باشه به روحیه ی لطیفش خدشه میزنن

10-توجیه:....................
    .قبلا سر مسائل حساس خوب بوده ولی به خاطر بعضی باز خوردها شاید کمی میخاد بد بودنرو تجربه کنه امیدوارم من اشتباه حدسیده باشم

از احتمال تجربه احساس تلخ میترسه واین باعث میشه احساسات خوشایند رو هم تجربه نکنه وبه بن بست احساسی برسه وهمونجا بکسل باد کنه

با من آنلاین نشده پستهاشو ببینم ولی خب ریشهاش مصنوعیه

13-فرشته اردیبهشت:....................
    .در تغییر عجله میکنه و کانالهای در یافت تغییرو کلی میبینه اینجوری خودش اذیت میشه

14-پرنده غریب:.......................
    .کمی حسود شاید

کمی مغرور

فکر میکنم یه انتقادایی از بخشهیی از مردم و جامعه داره که جنسش از گلایه هست کمی دلشئ به این انتقادها خوش کرده و احتمالا این باعث میشه مقداری خودشو زندانی کنه

به یه مراحل جدیدی از زندگی متاهلی رسیده که باید از قید یه چیزایی بگذره وخودشماینو میدونه ولی داره بایه تزهای عجیب وغریبی روی خودش ومسیر آیندش.دستوپا میزنه این اتفاق نیفته ولی چارهای جز انطباق نداره شاید از زنگیش بیشتر لذت ببره وچهره جدیدی از زندگی ببیه

باوجودی که میدونم دیگران چقدر به محبتم نیاز دارن دریغ میکنم وموکولش میکنم به وقت دیگه وباوجودی که میدونم وقتشحالاست واین داره اونا رو آزار میده ولی باز ادامه میدم
    ی نکته مثبت از افراد زیر بگو:

مدیریت قوی .سعی صدر در تاپیکهایی که به تندی ازش انتقاد میشه واینکه خودش قوانیین قرمز وزرد همدردی رو زیر پا نمیذاره

2-فرشته مهربان:.................
    .ظرفیت بالابرای تغییر.ایمان قوی .رعایت اصول مشاوره حتی در شرایط تنگ وخاص بعضی تاپیکها که جو داره تایپیک رو بخه سمت اشتباه پیش میبره

با خودش صادقه. کاشف نصف معتقد درون=وجدان

شجاع وباهوش توی یه تایپیکی مراجع داشت در قالب پوششکمک گیری افکار مسمومی رو تزریق میکرد خیلی خوب وزود فهمید با وجدی که کارش اینجا پلیس بازی نیود بجا بود

نکته سنج وذلسوز تر از اونی که نشون میده

درستکار با وجدان وباهوش

7-میشل:..........................
    ین خودش وآنچه یاد گرفته شفافیت وجود داره
    (کاری پیشمده باید برم بقبی بعدا

فعلا اینا را داشته باش تا بعد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    u[ hhhh

- - - Updated - - -

18. 11 کاربر از پست مفید ammin تشکرکرده اند .

meinoush (شنبه 12 بهمن 92), rozaneh (جمعه 11 بهمن 92), shabnam z (شنبه 12 بهمن 92), toojih (جمعه 11 بهمن 92), فرشته اردیبهشت (شنبه 12 بهمن 92), کامران (شنبه 12 بهمن 92), میشل (شنبه 12 بهمن 92), مسافر زمان (سه شنبه 15 بهمن 92), بی نهایت (شنبه 12 بهمن 92), خانوم مجرد (جمعه 11 بهمن 92), شیدا. (شنبه 12 بهمن 92)

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 29 بهمن 01 [ 12:00]
    سطح
    100
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassVeteranOverdrive25000 Experience Points
    تشکرها
    6,932

تشکرشده 6,903 در 1,648 پست

Array
    سلام و خسته نباشید. فعلا این سری اول سوالای من.

(1) با نام کاربری سه تا از بچه های همدردی، یه جمله بساز.

(2) در مورد یکی از بچه ها، سه تا جمله بنویس.

(3) منو نصیحت کن. از سر باز نکنیا. قشنگ نصیحتم کن.

(4) یه زمانیکه حس می کنی ذهنت نسبتا آرومه، تو یه اتاق ساکت بشین (موسیقی یا فیلم و ... پخش نشه و فقط صدای محیط مثل صدای ماشینا و نسیم و صداهای دور رو بشنوی). میخوایم ببینیم ذهنت چند ثانیه یا دقیقه می تونه ساکت باشه. برای اینکار از تایمر موبایلت استفاده کن.

روی صداهایی که از بیرون میشنوی تمرکز کن، به هیچ چیز فکر نکن.

وقتی تمرکز کردی، استارت تایمر رو بزن... در لحظه ای که متوجه شدی تمرکزت به هم خورده و داری فکر می کنی، اوکی رو بزن. بعد سعی کن اون فکر رو خاموش کنی. در لحظه ای که خاموشش کردی، دوباره اوکی رو بزن. باز در لحظه ای که متوجه شدی تمرکزت بهم خورده، اوکی رو بزن.

الان سه تا عدد داری. اولی و سومی نشون دهنده مدت زمانی هست که ذهنت در سکوت بوده و چیزی تولید نکرده، و دومی نشون دهنده مدت زمانیه که طول کشیده تا فعالیت ذهنیت رو خاموش کنی.

چه اعدادی بدست آوردی؟

(5) شده از محل کارت بیای همدردی؟ اگه آره، معمولا میای یا تعداد دفعاتی که اومدی، یه عدد یک رقمیه؟

(6) شده از محل کارت پست هم بذاری؟ اگه آره، آدرس چند تا از پست هایی که از محل کارت گذاشتی رو برامون بذار.

دو تا سوال دیگه هم دارم که جوابشون اختیاریه. و اگه نخواستی دقیق جواب بدی، مشخص کردن حیطه هم کفایت می کنه، اگرم باز تمایلی نداشتی، مشکلی نیست.

(7) رشته تحصیلیت چیه؟

(8) شغلت چیه؟

مرسی

هر اتفاق بدی، یه اتفاق خوبه...

ویرایش توسط میشل : شنبه 12 بهمن 92 در ساعت 03:06

20. 5 کاربر از پست مفید میشل تشکرکرده اند .

deljoo_deltang (چهارشنبه 16 بهمن 92), rozaneh (شنبه 12 بهمن 92), فرشته اردیبهشت (شنبه 12 بهمن 92), مسافر زمان (سه شنبه 15 بهمن 92), بی نهایت (شنبه 12 بهمن 92)

صفحه 4 از 19 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)